Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Proxmox VE

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-16 10:07:05

LOGOUT.hu

"A Proxmox Virtual Environment (röviden: Proxmox VE, PVE vagy proxmox) egy szerver virtualizációra optimalizált nyilt forráskódú Debian alapú Linux disztribúció. Lehetővé teszi a virtuális gépek és konténerek egyszerű telepítését és kezelését web konzol és command line felülettel. A programcsomag két LXC és OpenVZ konténerek, valamint a KVM alapú virtualizáció kezelését támogatja" (Wikipédia)
Hivatalos oldal: https://proxmox.com/en/
Hivatalos fórum: https://forum.proxmox.com/
Véreshurka hozzászólásából

ESXi -> Proxmox migráció

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#951) Ranger^41 válasza tasiadam (#949) üzenetére


Ranger^41
aktív tag

két féle bios-al elérhető, enyémre simán felment a proxmox

(#952) Ranger^41 válasza Ranger^41 (#945) üzenetére


Ranger^41
aktív tag

ez alapján felraktam a r8618-dkms package-t, hátha.

(#953) ViZion


ViZion
félisten

Sziasztok!
Gondolom hallottátok az Intel után AMD-ben is találtak sebezhetőséget...
Találtam (a guide közepén, optional-ként említve. Kezdőknek több hasznos dolog is van ebben, illetve a többi postban is az oldalon) egy patch-et Intel procikhoz, ami letölti és telepíti a frissített mikrokódokat.
PVE shell-be:
bash -c "$(wget -qLO - https://github.com/tteck/Proxmox/raw/main/misc/microcode.sh)"

Ellenőrzi, h Intel CPU van-e, majd letölti a frissítéseket, ha szükségesek.
Elrontani nem lehet. Ezután kell egy restart.

Ismét shell:
journalctl -k --grep="microcode updated early to"

Ennek a kimenete írja, h volt-e most frissítve, melyik a legutolsó frissítés.

Nyilván home server szinten nincs nagy jelentősége, de nah... ha csak két sor és egy restart, akkor annyit szvsz megér.
Esetleg az összefoglalóba is be lehet rakni.

HA usereknek pedig ennek az olvasását ajánlom: Monitor Proxmox with Glances.
Jelenleg nálam a "klasszikus" módon, metrics server-el van megoldva: InfluxDB konfigolva PVE-ben, az adatokat a HA alatti Victoria-metrics kapja, onnan Grafana... hááát, sok mindent lehet nézni, de a beállítás elég sok idő, macera. Glances lényegesen egyszerűbbnek néz ki.
:R

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#954) tasiadam válasza ViZion (#953) üzenetére


tasiadam
Topikgazda

Megoszthatom, de gyakorlatilag minket, otthoni embereket kevésbé érint és céloz egy ilyen, kis halak vagyunk ehhez.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#955) ViZion válasza tasiadam (#954) üzenetére


ViZion
félisten

Igen, tudom :B
Akkor már elég nagy a baj, ha net felől a modemen, routeren és a tűzfalon át elérik a gépet, nem valószínű, h akkor ez lenne a legkönnyebben kihasználható sebezhetőség.

Más. Isteneeem... ma reggel a cégnél a kábeles net nem működött. Elvileg mi nem is piszkálhatjuk. De ami ott van, azon mindig meglepődöm. Több cég, egymás ganédombjára építkezve egy valamennyire működő, de átláthatatlan spagetti-tengert és gép+elosztó káoszt hozott létre. Sírni tudnék, h egy rack szekrény félig üresen, rá és köré dobálva szerverek, modem, miegymás. Nem fotóztam, de ehh...

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#956) Shkiz0


Shkiz0
nagyúr

Sziasztok!

Lenne egy Odroid H2+ eszközöm kiegészítő net carddal, így összesen 6db 2.5G portom van.
Routernak terveztem, 2020 óta porosodik az asztalon, de a mikrotik mai napig nem támogatja natívan az RTL8125B chippet így nem tudtam eddig használni.
Meguntam a várakozást, másrészt linuxhoz már van támogatás régóta ehhez a NIC-hez.
Viszont linux annyira nem az én világom, így eddig halogattam a dolgot, viszont a proxmoxal most tennék egy próbát.
Odáig már eljutottam videók, és leírások alapján, hogy proxmox felment és fel tudtam tenni a mikrotiket is rá, viszont mikortikben is csak az az interface látszik amivel telepítettem a proxmoxot. Ha létrehozok egy "linux bridge"-t a proxmoxba majd spaceval beleírom a többi 5 portot, és hozzáadom a létrehozott VM-be a mikrotikhez is a hálózatnál az új bridget akkor csak az a bridge jelenik meg a mikrotikbe nem pedig az 5 különálló port.
Ez így normális? Vagy máshogy kellene csinálni?
Sorry, ha nagyon lámázok, de a linux vonal nagyon idegen nekem :B

[ Szerkesztve ]

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#957) tasiadam válasza Shkiz0 (#956) üzenetére


tasiadam
Topikgazda

És mi van, ha csinálsz egy bridget, és passtru-val átadod a másik x darabot, vagy az sem jó megoldás?

Vagy azt akarod, hogy felveszed az összes aljzatot, virtualizált NIC-ként, és ezt adod át a gépnek, majd használod ugyan úgy tovább, csak megkerülön a problémát?

[ Szerkesztve ]

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#958) Shkiz0 válasza tasiadam (#957) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Igen, az lenne a cel, hogy kulon kulon minden aljzat at legyen adva a mikrotiknek, es abban bridgeljem amit szeretnek.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#959) tasiadam válasza Shkiz0 (#958) üzenetére


tasiadam
Topikgazda

ha van RDP vagy SSH amit el lehet érni messziről, akkor rá tudok lesni. Lényegében fel kell venni a NIC-eket csak külön

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#960) Shkiz0 válasza tasiadam (#959) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Tudok adni elerhetoseget (rust desk) ahonnan elered gui-n az eszkozt.
Nemsokara irok privit. :R

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#961) ViZion


ViZion
félisten

Proxmox alatt használ/próbálta vki a Timeshift-et? Lehet parancssorból, cron-nal is működtetni...
videó: [link]

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#962) szpeti40 válasza ViZion (#961) üzenetére


szpeti40
addikt

Én még nem is hallottam róla, de érdekesnek tűnik.
Én ma pont a PBS-t heggesztem, ha már a backup szóba jött, már csak a deduplication miatt is okosabb mint a proxmox beépített backup.

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#963) Shkiz0 válasza szpeti40 (#962) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Sziasztok.
Felment a proxmox a H2+-ra, alá pedig a CHR-es mikrotik.
Működik stabilan, viszont a sebesség az nem az igazi.
Ott ahol a rendes mikrotik routerrel mérek 900-940/850-940-et ott most csak 650-750/450-500 mbit-et tudok csak. Proci terhelés szinte alig van idle, mérés alatt is 40-45% max, IO delay sincs, más nem fut rajta csak a mikrotik.
Hol lehet a problema, hogy tudnám tesztelni, hogy mi a gond, és hogy ez most proxmox és VM probléma, vagy mikrotik CHR-ben keressek valamit.
A CHR ugyanazon beállításokkal megy mint a korábbi mikrotik router (RB450Gx4).

A legalsó mérés az RB450, a többi már a Proxmox+CHR.
Vagy a 2.5G NIC lenne a ludas?

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#964) tasiadam válasza Shkiz0 (#963) üzenetére


tasiadam
Topikgazda

A probléma a virtualizációból jön. Ugye most be van iktatva alá plusz réteg, emiatt kell várakozzon. Ez okozza a sebesség esését. De utánajárok még, ennyi nem kéne legyen

[ Szerkesztve ]

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#965) Shkiz0 válasza tasiadam (#964) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Persze belekalkuláltam, hogy lesz minimális (proxmox azt hiszem 3-5% körül mondja a teljesítmény vesztést) de ez mért számok szerint 20 de inkább 25-30% kb.
Amúgy köszi a múltkorit, meg most is, hogy próbálsz segíteni :R

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#966) tasiadam válasza Shkiz0 (#965) üzenetére


tasiadam
Topikgazda

Igen, 5% kene legyen. Szerintem itt valami szabály szól bele. Nézted 1 háló alatt, hogy a te gépedről a HTPC-re mennyi a másolás?

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#967) szpeti40 válasza Shkiz0 (#965) üzenetére


szpeti40
addikt

Nekem kell a CHR-nek valami CPU flag-et még pluszba benyomni?

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#968) tasiadam válasza szpeti40 (#967) üzenetére


tasiadam
Topikgazda

Tehát Host CPU-t adni neki, és ne Virt-et?

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#969) szpeti40 válasza tasiadam (#968) üzenetére


szpeti40
addikt

Igen, akár, de virtuális CPU-nál is lehet bekattintgatni plusz flag-eket (ennek akkor van értelme ugye, ha a host CPU is támogatja).
Én megpróbálnám Host CPU-val, hogy úgy hogy alakul a sebesség, ha nem azon van.

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#970) Shkiz0 válasza tasiadam (#966) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Azt nem még, mert abba még bele kellene aplikálni a 2.5G Nic-et.
Viszont mértem ott is sebességet és gigabites LAN esetén még botrányosabb a mérés.
Nem vagyok most a gép közelében, nagymutert hoztam kórházba, aztán amíg várok most van időm foglalkozni a témával.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#971) Shkiz0 válasza szpeti40 (#969) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

A mikrotiknek host van beállítva. Nem azon volt gyárilag, átállítottam, de így sem lett jobb.

#972 tasiadam
Rendben, ha hazakeveredtem nyiregyrol ralesek egymas kozott mennyivel masol oda vissza.

[ Szerkesztve ]

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#972) tasiadam válasza Shkiz0 (#970) üzenetére


tasiadam
Topikgazda

az nem gond, a gigabit is jó.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#973) ViZion válasza szpeti40 (#962) üzenetére


ViZion
félisten

Nekem a PVE mentése kellene, azt nem oldottam meg. Fentebb volt már javaslat, de nekem az bonyeszosnak tűnt, meg akkor időm sem volt, h beleássak.
A PBS-el a host-ot nem lehet menteni, ha jól tudom. VM-re nekem megfelel a backup, hely van. PBS-nek külön vas is kell, nem? :U

Duplicati-val is harcolok (NAS-t menti), mert hetente hisztizik valamin, adatbázis javítás kell, mittudomén. Szerintem majd ha lesz időm, akkor visszatérek rsync-re vagy borg backup, kész.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#974) Shkiz0 válasza tasiadam (#972) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Na.
Asztaliról a HTPC-re (2.5G-->1G) 110-113Mb/s viszont a HTPC-ről visszafelé már csak 10-11Mb/s-el jön (!). Itt valami nagyon nem kerek :D

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#975) tasiadam válasza Shkiz0 (#974) üzenetére


tasiadam
Topikgazda

cat5e vagy cat6 kábellel, és nem cat5?

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#976) Shkiz0 válasza tasiadam (#975) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Cat6 van vegig.
Ha visszarakom a masik routert akkor minden franko

Probaltam azt is, hogy az asztaliba a 2.5g kartyat lekorlatoztam 1g-re akkor is maradt ez a szitu.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#977) szpeti40 válasza ViZion (#973) üzenetére


szpeti40
addikt

"A PBS-el a host-ot nem lehet menteni, ha jól tudom."
Ahogy látom lehet vele Proxmox VM-eken kívül bármilyen rendszert menteni (linux, windows), szóval akár a proxmoxot is el lehetne vele menteni.

"VM-re nekem megfelel a backup, hely van."
Eddig nekem is megfelelt, de kicsit olvasgattam és a PBS tud inkrementális mentést, szóval csak a különbözetet menti el, tud deduplikációt valamint tudsz fájlt is visszaállítani a mentésből, ha valami eltünik, nem kell visszarakni az egész VM-et, csak kikeresed a fájlt és letöltöd a mentésből.

"PBS-nek külön vas is kell, nem? :U"
Nekem virtualizálva van, és odaadtam a vm-nek egy 120GB-os SSD-t, a mentéseknek.

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#978) ViZion válasza szpeti40 (#977) üzenetére


ViZion
félisten

Ha jól értem, Neked a PVE-n fut a PBS VM? :U
Ilyet lehet? :U
A VM-ek nálam nem olyanok, h egy-egy file-val tudjak mit kezddeni, ha bánat van, akkor valamit elállítgattam, egyben vissza minden, kész.
AdGuard Home, Casa OS, opnSense, Home Assistant, ennyi. Casa OS-en belül meg dockerek, ahhoz sem értek és nincs is ott hozzáférés, mondjuk még nem kellett helyreállítani. opnSense az OK, ott sem lehet fájlokkal zsonglőrködni, HA-ban meg végképp nem engedi. AGH meg egy faék ezekhez képest, csak a statok miatt kellett, nem lehet elrontani. :B ...ugye? :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#979) szpeti40 válasza ViZion (#978) üzenetére


szpeti40
addikt

“Ha jól értem, Neked a PVE-n fut a PBS VM? :U
Igen, jól

“Ilyet lehet? :U
Miért ne lehetne? :D Ugyan olyan linux ez is, csak vannak rajta csomagok meg WebUI. Csak átadtam neki egy ssd-t, hogy ne virtuális diszkre mentsen.

Nekem OMV, PiHole, Nagios, UISP, HomeAssistant, PBS VM-ek futnak. A többi az OMV-n dockerben.

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#980) ViZion válasza szpeti40 (#979) üzenetére


ViZion
félisten

hmmm... ő Backup SERVER név megvezetett, azt gondoltam, h annak kell dedikált vas :B
OMV nálam nem jött be, extras telepítése után annyi bánata volt, ehhh... variálták a docker részt is, szal. átmentem Casa OS-re, eddig bódottá van.
Kipróbálom majd ezt a Timeshift-et, portugálul nem tudok, de érthető azért, ami a videóban van. És B terv a PBS, de egyelőre ehh...

Még valami az utóKÓRnak: usb cuccokkal lehet megborítani a PVE-t, most sikerült 2. alkalommal. Fstab csatolt usb, backup-nak konfigolva a datacenterben. Datacenterben kikapcs, eltávolítottam. Visszarakáskor ismét wipe és GPT init kellett. Viszont datacenterben engedélyeztem... és a web UI rommá fagyott, F5-re kuka, nem kapcsolódik.

SSH, majd kis guglizással a parancsok:
pvesm status ez a storage status
pvesm remove <STORAGE_ID> ez eltávolítja a datacenterből, nálam a Backup volt ugye az ID, de kinek mi.
Ezután a Web UI is helyreállt, még restart sem kellett.
Szal. ilyenkor mindent törölni és mindent hozzáadni a járható út, ne kapkodjatok. :DDD
És legfőképpen:

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#981) szpeti40 válasza ViZion (#980) üzenetére


szpeti40
addikt

Én nem az OMV beépített docker kezelőjét használom, hanem CLI-ből valamint portainerből kezelem a konténereket, így mindig ugyan azt a felületet látom, nem változtatgatja senki :N

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#982) ViZion


ViZion
félisten

Timeshift-et elengedem, nem tudom a SSH-ból a GUI-t megnyitni :O
Cannot open display hiba, sokféle oka lehet, amit tudtam átnéztem, de nem műXik.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#983) ViZion válasza ViZion (#982) üzenetére


ViZion
félisten

OK, valahol írták, h putty és CMD nem jó, hát azzal nekem sem sikerült, de a MobaXterm-el igen. Nagyon pöpec, van X11, miegymás. :C

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#984) inspiroyhome válasza ViZion (#983) üzenetére


inspiroyhome
aktív tag

ahh, ep akartam irni. Mobaxterm szuperul mukodik xforwardinggal. Ha eloszor nem megy, neha relogolni kell, vagy az .Xauthority filet atmasolni a megfelelo userhez.

Regen a virt-manager + mobaxterm + xforward kombom volt a fapados proxmox. :D

(#985) ViZion válasza inspiroyhome (#984) üzenetére


ViZion
félisten

Ez elsőre ment, putty GUI után ez már tiszta star trek... :DDD
Mit érdemes menteni? Valahol írták, hogy root és ETC folderek, annyi.
PVE reinstall után (frissítve) elvileg innen a beállításokat visszatölti.
PBS az komplett helyreállítást tud?
De lehet, h túlgondolom, valaki azt írta, h Clonezillával pikk-pakk menti, ha nagyobb update van és csá. Nálam sincsenek gyakran változtatva a dolgok.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#986) szpeti40


szpeti40
addikt

Proxmox tweaks

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#987) tasiadam válasza szpeti40 (#986) üzenetére


tasiadam
Topikgazda

egy részéről még nem is hallottam, de egész jó

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#988) amargo válasza szpeti40 (#986) üzenetére


amargo
addikt

Szuper, jó kis gyűjtő oldal, mehetne az itteni összefoglalóba :)

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#989) tasiadam válasza amargo (#988) üzenetére


tasiadam
Topikgazda

kész, belinkeltem


Meg kéne nézni, hogy ha mindent a ram-ba íratok, az mennyit segít bármiben is, pl mennyivel nő meg a RAM fogyasztás. Bár ha az SSD-t félti az ember, akkor lehet, hogy 7/24-es HDD-re kéne rakni a proxmoxot. Egy ideig én is agyaltam ezen, de többet írnak a VM-ek, mint a proxmox.

[ Szerkesztve ]

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#990) amargo válasza tasiadam (#989) üzenetére


amargo
addikt

Köszi!

Nálam a proxmox hdd-n van, ezen a log2ram-on elgondolkozok. Majdnem minden fontos VM, LXC ssd-n van.
Van egy sima qvo ssd-ami 220 nap alatt 27TB írásnál tart, én pl figyelem a SMART adatokat is Hassio-ból.

[ Szerkesztve ]

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#991) ViZion


ViZion
félisten

Köszönjük a linket, átnéztem.
...a fenti összefoglaló jobb ;] :D

Komolyan: swappiness alap, szolgáltatásokat átvettük itt alaposan, ZFS és a driver része engem nem érint. Próbáltam korábban a logokat tmpfs-be rakni, kifutott ramból és nem működött jól, többet (ram %) nem akartam adni neki. Ez a log2ram jónak tűnik, felraktam.
SSD Wearing nálam 1%-on, amióta megkapta az új (de használt) SSD-t. Bízom a smartban, de azért mentek is...
Van ott más is, valaki kereste korábban: Proxmox GPU Passthrough

amargo: Gances-el nézegetem aPVE-t, de az nem hozza a smart adatokat, csak szabad hely, ram és swap használat, hőfokok, ilyesmik. Van Victoriametrics is (pve alatti metrics-ből kapott adatokat, de kikapcsoltam), csak a Grafanat nem kedveltem meg.
Nálad a beépített metrics + Grafana adja a napi írást, vagy mi? :U

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#992) Patrec


Patrec
csendes tag

Sziasztok!
Új vagyok a topicban és segítségre lenne szükségem a Proxmox installálásában. Van egy HP Z620 Workstationom, ami szerverként funkcionál jelenleg egy Ubuntu 22.04 fut rajta, ezt akarom lecserélni Proxmoxra. Telepítéskor egy olyan jelenségbe futok, hogy akár legacy, akár UEFI boot-al indítom a telepítőt ugyan az fogad. Alapból van benne egy Quadro P2000 azzal is ezt csinálta, illetve egy PCI basic VGA-val is kipróbáltam, hogyha nem lenne esetleg driver vagy valami az Nvidia kártyához, de azzal is ugyan az eredmény.

Valaki találkozott már hasonlóval? Próbáltam két különböző pendrive-al ebből az egyik egy alig használt majdnem új volt, hogy hátha az a kínja de ott is ezt csinálja. Elég tanácstalan vagyok merre tudnék indulni innen.

(#993) tasiadam válasza Patrec (#992) üzenetére


tasiadam
Topikgazda

Udv. Hanyas proxmox?

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#994) Patrec válasza tasiadam (#993) üzenetére


Patrec
csendes tag

A legújabbat szedtem le pár napja, 8.02 elvileg

(#995) tasiadam válasza Patrec (#994) üzenetére


tasiadam
Topikgazda

7.3 vagy mi abbol a legujabb, azzal is gond van?

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#996) ViZion válasza Patrec (#992) üzenetére


ViZion
félisten

hirtelen neten több alternatív javaslat is volt:
- debian Install, majd PVE
- másik gépben telepíteni és utána a szerverbe pattintani
- régebbi verziót felrakni és frissítgetni
- másik monitor, 4K TV-vel próbálták és az volt a baj: tanácsok ezen a blogon [link]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#997) Shkiz0 válasza tasiadam (#995) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

8.0.2 a legfrissebb nálam is az van.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#998) Patrec válasza ViZion (#996) üzenetére


Patrec
csendes tag

Próbáltam 8.02 és 7.4 verziót is, ugyan ez a végeredmény.
2 monitorral is próbáltam egyik hdmi, másik vga, ugyan az.
Találtam valami olyasmit, hogy az installer képernyőjén "E" betűt nyomva elojon egy ilyen boot editor ott kicserelni a silent-et nomodeset-re, utána tovább ment, viszont másik errorral dobott ki, azt nem fotóztam le viszont, hétvégén tovább próbálgatom majd.
Valószínűleg a másik gépen install lesz a legegyszerűbb, köszi!

(#999) tasiadam válasza Shkiz0 (#997) üzenetére


tasiadam
Topikgazda

egen csak kiadták a 7.3 vagy 7.4-et, majd rá 1 héttel a 8at :D

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#1000) szpeti40 válasza Patrec (#998) üzenetére


szpeti40
addikt

Nekem is volt telepítéskor hibám. Nem tudtam proxmoxot felrakni, mert egyszerűen nem volt jel a képernyőn boot után, talán not supported resolution-t írt a monitor, de ennyi.
Egyel régebbi verzióval lefutott rendben a telepítés.

Itt írtam róla: [link]
Ha fentvan még, próbáld meg a 7.1-essel, utána felfrissítgeted.

[ Szerkesztve ]

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Proxmox VE
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.