Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Proxmox VE

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-16 10:07:05

LOGOUT.hu

"A Proxmox Virtual Environment (röviden: Proxmox VE, PVE vagy proxmox) egy szerver virtualizációra optimalizált nyilt forráskódú Debian alapú Linux disztribúció. Lehetővé teszi a virtuális gépek és konténerek egyszerű telepítését és kezelését web konzol és command line felülettel. A programcsomag két LXC és OpenVZ konténerek, valamint a KVM alapú virtualizáció kezelését támogatja" (Wikipédia)
Hivatalos oldal: https://proxmox.com/en/
Hivatalos fórum: https://forum.proxmox.com/
Véreshurka hozzászólásából

ESXi -> Proxmox migráció

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#201) AiRLAC válasza tasiadam (#199) üzenetére


AiRLAC
addikt

Ezekből mindből van konténer is, Proxmox meg kezeli azokat is, minek a VM-ek?
Overprovisioning ilyen célra simán megy akár 1:4 arányban is.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#202) tasiadam válasza AiRLAC (#201) üzenetére


tasiadam
Topikgazda

Elsősorban ismerkedem a KVM-el. De amúgy egen,ezekből van konténer

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#203) ViZion


ViZion
félisten

Köszi a választ! :R Faggatózom minden felé :)
Egyik barátom HTPC-jén Kodi + torrentek + NAS fut, mikor kérdeztem, h mi a vas, "hát valami nagyon gyenge celeron" volt a válasz. Mivel vagy 5 éve megvan és akkor sem sok pénzért vette, gyanítom, h nem egy NUC :)
Amit néztem: Celeron 1007U 1500 MHz (2 mag/2 szál, 17 W a CPU), kis kliens gép, egy Sata SSD mehet bele, van rajta 1 db eSATA, és 2 hely noti ramnak (max 16 GB). Ez van 20k alatt futárral.

Első körben Proxmox+HA, majd ha az műxik/stabil, akkor a NAS feladatok.
Végül a routerkedés, mert az nem égető, meg talán ez a leginkább HW igényes. Ezen is csak 1 LAN port van, annyiból macera, h kellene a WAN port is. Olvastam vhol ezt USB-LAN kanóccal, de erre még nem mozdultam rá, utána kell olvasnom...
Szerintem ez lesz, nem sok pénz és fogyasztás, ha működik, akkor bódottá, ha korlátokba ütközök, akkor meg van egy youtube-zós gép a butatévéhez :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#204) tasiadam válasza ViZion (#203) üzenetére


tasiadam
Topikgazda

ezekre a TrueNAS nem jó am?

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#205) ViZion válasza tasiadam (#204) üzenetére


ViZion
félisten

Passz, nem ismerem. Pluginokat nézem, sokat találtam, ami kellhet:
DNSmasq, Bind, Clam, Mosquitto, VPN, Cloud bizbaszok vannak (asszony oda is temet céges dolgokat). Ami a fő irány lenne az a Home assistant. OK, gugliztam... [link]

Kérdés, h ez mennyivel vagy miért jobb, mint a Proxmox? Home Assistant OS-t is telepíthetnék, de ott is az addonok korlátoznak, h ha vmi nem tetszik, nem megfelelő, akkor baCChatom, vagy valahogy meghegesztem. Proxmoxon csak egy újabb konténer vagy VM és próba. Ha jó, akkor jó, ha nem, akkor kuka. Szal. a szabadság. Viszont a hardver szerény, lehet a Truenas+addon kombó ebben jobb? :U

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#206) AiRLAC válasza ViZion (#205) üzenetére


AiRLAC
addikt

Truenas-nak ennél nagyobb a hardverigénye szerintem.
Virtualizáció is fájdalmas lesz két magon, főleg hogy az egy régebbi Celeron.
Arra procira/gépre inkább egy Debian vagy OMV és konténerek.
Vagy a HassOS direktben és azokon is tudsz konténerekt futtatni.
Vagy kicsit nagyobb hardver (újabb Celeronok tudnak 4 magot 10w-ból, vagy valamilyen i3-T-s procival szerelt kis gép (Nekem a Dell Optiplex Micro széria a kedvencem, ezt is olyanon írom)

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#207) tasiadam válasza AiRLAC (#206) üzenetére


tasiadam
Topikgazda

A TureNAS-t azért gondoltam jónak, mert nem kicsi community nem kevés plugint rakott bele, amivel a nagyrészét az igényeinek le tudná fedni. A tömörítésnél kell oda a CPU erő, máskülönben elenyésző is elég, de ha nincs ZFS, akkor meg sem érzi a 2 magot.

[ Szerkesztve ]

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#208) ViZion válasza tasiadam (#207) üzenetére


ViZion
félisten

Jelenleg ext4-en vannak az adatok, nem tervezem konvertálni vagy áthelyezni a mittomén 3 TB-t :N A nas gyakorlatilag samba, rsync+cron, ennyi kell. Tömörítés -ha van is- akkor behúz sajátgép, SSD, 16 GB ram és ott mókolok, nem nyitunk meg a nason csak fotókat esetleg.

OMV-t azért engedtem el, mert 99%-át nem használnám.
T-s procis SFF gép marha ritka, azonnal lecsapnak rá. Van még 1037u procis (2/2 ez is) vas és van egy szimpi I3-4160-al. Ez ugye 54 W TDP, de iddle elvileg szerények a Haswell procik. Nem tudom, h lehet-e még downclockolni vagy alulfeszelni. De attól tartok ez idle is többet enne, mint a 1037u terhelve... :U

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#209) tasiadam válasza ViZion (#208) üzenetére


tasiadam
Topikgazda

"T-s procis SFF gép marha ritka"

De egy SFF gép és külön egy 4130T már annyira nem :D Vagy ha elite/prodesket vadászol, akkor 6400T és barátai vannak bennük, asszem a 800 g2-ben meg g3-ban. A 2 közül mind a 2ben van m.2 nvme csati és 2.5" is.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#210) ViZion válasza tasiadam (#209) üzenetére


ViZion
félisten

:R
Este keresek majd, köszönöm!

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#211) AiRLAC válasza ViZion (#208) üzenetére


AiRLAC
addikt

"T-s procis SFF gép marha ritka, azonnal lecsapnak rá. "
Bocs, ezt mindig elfelejtem, én Németországban élek, itt hegyekben van ebay-en meg apróhirdetésekben. Az összes Optiplex Micro T-s procival szerelt, sokszor olcsóbb a komplett gép mint a proci külön.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#212) ViZion válasza AiRLAC (#211) üzenetére


ViZion
félisten

hmmm.... németből fuvarozok sokat, anyacégünk német... lehet meg kellene keresni pár kollégát, h vegyenek nekem egy gépet :)
tudsz esetleg linkelni majd pár oldalt, ahol keresgéljek? Vagy csak e-bay.de?

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#213) AiRLAC válasza ViZion (#212) üzenetére


AiRLAC
addikt

Írok privit :)

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#214) tasiadam


tasiadam
Topikgazda

üdv

Akarok csinálni mini.iso-bol headless ubuntut, viszont beragad boot from hard disk...-ben. Fogalmam sincs, hogy mit kell vele kezdeni, de már sokkal fájdalmasabbnak érzem, mint egy ESXi-t.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#215) tasiadam válasza ViZion (#203) üzenetére


tasiadam
Topikgazda

Amit néztem: Celeron 1007U 1500 MHz (2 mag/2 szál, 17 W a CPU), kis kliens gép, egy Sata SSD mehet bele, van rajta 1 db eSATA, és 2 hely noti ramnak (max 16 GB). Ez van 20k alatt futárral.

ZOTAC Zbox ID18 bagy micsoda? Most vettem egyet, csak HDD-vel, de inkább rakok bele egy 120as SSD-t és össze kell bindoljak még egy hálókábelt a switchel, mert kezd kevés lenni a gépem és a hostok között:D :D

[ Szerkesztve ]

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#216) ViZion válasza tasiadam (#215) üzenetére


ViZion
félisten

Nah, várom a véleményed róla!
Még nem vettem semmit, karácsony és autó szerviz van, meg a céges bónuszt se tudtuk meg mennyi, csak most a héten... :U

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#217) tasiadam válasza ViZion (#216) üzenetére


tasiadam
Topikgazda

Még le vagyok ragadva annál, hogy nem bootol be. Egyébként felment a proxmox könnyen, de nem jövök rá, hogy mi kell a VM-nek, hogy menjen. Amúgy hangos a hűtő kicsit, azt olajozni kéne, meg egy kis friss paszta, akkor szerintem passzívan is elmenne állítva (sajnos azt nem kaptam). SSD-t mindenképp tennék alá, mert másfél év, mire felrak egy VM-et.
Majd ha megy a VM, csinálok templátumot, meg megyek a konténereket nézni.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#218) amargo


amargo
addikt

Sziasztok!

Csatlakoznék egyből egy kérdéssel is :)
Raktam a gépbe a CPU i7-8700 (és TPU ) mellé egy Quadro P400 GPU-t is.

GPU passthrough-ot beállítottam és tesztből felraktam egy VM-re natív-an jellyfin-t
hevc-es stream-et elindítottam
Format : HEVC
Format/Info : High Efficiency Video Coding
Format profile : Main 10@L4@Main


és a htop:

/usr/lib/jellyfin-ffmpeg/ffmpeg -analyzeduration 200M -ss 00:25:06.000 -init_hw_device cuda=cu:0 -filter_hw_device cu -hwaccel cuda -hwaccel_output_format cuda -threads 1 -autorotate 0

Látható, hogy a jellyfin nem haszálja ki megfelelően a kártyát vagy nem tudom mi akar itt lenni itt ez a cuda? Nem inkább valami hevc_cuvid-nak kellene itt lennie?

Tehát a fő problémám, hogy a CPU-t ugyan úgy megeszi.

Hmm, most állítottam a jellyfin-en:
/usr/lib/jellyfin-ffmpeg/ffmpeg -analyzeduration 200M -init_hw_device cuda=cu:0 -filter_hw_device cu -hwaccel cuda -hwaccel_output_format cuda -c:v hevc_cuvid -autorotate 0

De a két magot ugyan úgy megeszi :(

kikapcsolt HW transcoding nélkül persze ezt írja:
/usr/lib/jellyfin-ffmpeg/ffmpeg -analyzeduration 200M -ss 00:12:42.000 -f matroska,webm -autorotate 0
és a 2 mag kevés is a stream beletekeréséhez.

Lehet én értek félre valamit és ez a transcode ennyire képes csak?

Próbáltam a plex-et, de ott a hw acceleration-t se sikerült az ingyenesen bekapcsolni és nem is jelenik meg az nvidia-smi-ben. 2 magot ugyan úgy elvisz.

Mit rontok el, mit érdemes átnézni? Köszi a segítséget előre is.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#219) Patice válasza amargo (#218) üzenetére


Patice
nagyúr

Nvidia GPU-ban CUDA magok vannak, az OK.
Plexnél csak Plexpass-al van HW transzkód.
Jellyfnről csak olvastam lehet ott is a fizetősnél van HW gyorsítás?

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#220) amargo válasza Patice (#219) üzenetére


amargo
addikt

Szuper, akkor ezt is tudom, bár láttam ott az nvidia-smi nél kiírva, de inkább kérdezek :)
Plexnél végül elolvastam ezt teljesen: [link] és megtaláltam ezt a PlexPass előfizetést.. akkor ezt nem próbálom ki most hirtelen.

Jellyfin-ben ez ffmpeg-el simán elérhető: [link]
Most annyit javult, hogy kevesebb mint 1,5CPU kell neki már csak. A GPU utilization 90% környékére ment.

Dedikált GPU-m se volt az elmúlt 15 évben, de az olvasottak alapján ennél jobban le kellene vinni a CPU utilization-t. Nem?

Mondjuk még tesztelem, mert egy
Format : AVC
Format/Info : Advanced Video Codec
Format profile : High@L4
Format settings : CABAC / 4 Ref Frames
Bit rate : 8 662 kb/s
Nominal bit rate : 10 000 kb/s

Ilyet 10%-on elvisz

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#221) noorbertt válasza amargo (#218) üzenetére


noorbertt
őstag

Szia,

Mar nem találom, de hasonlóan csináltam anno én is:
https://ashu.io/blog/media-server-lxc-proxmox/
VM helyett konténert próbálj és ne passold le a gput.
innen két perc alatt kész is a Ubuntu konténered :
https://tteck.github.io/Proxmox/
, You need to use a Priveleged container for this.

jah és érdemes a plexet megvenni, néha van akció és akkor kell lecsapni egy lifetime előfizetésre. Én pl a plexen keresztül is jelolom hogy mit szeretnék nézni és tölti is le a Sonarr, radarr páros.
https://support.plex.tv/articles/universal-watchlist/

[ Szerkesztve ]

(#222) amargo válasza noorbertt (#221) üzenetére


amargo
addikt

Szia!

Ingyenes hónapot beállítottam a Plex-ben. Komoly, most már értem miért szeretik sokan.
Még VM alatt néztem és teljesen jól megy a transcode, bekapcsoltam és 0% lett a CPU utilization.
Bár volt egy olyan pillanat, amikor ugyan az a stream ugyan azon az eszközön lejátszva a szerver CPU-ját kezdte használni. Ezt még nem értem miért. De majd most még tesztelem :)

felrakom LXC-be is elvileg abban is benne van minden, de miért ne használjak passthrough-t? A proxmox alaprendszerét teljesen "tisztán" szeretném tartani.

Ez is nagyon jó benne, hogy egyből áttudja adni sonarr, radarr-nak. Lehet a Plex-ben "gyerek" sarkot is csinálni? (utána nézek)

Köszönöm a segítséget, a kártya jó és azt csinálja, amit elvártam tőle :)

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#223) amargo válasza amargo (#222) üzenetére


amargo
addikt

Most néztem meg és az LXC-ben egy ubuntu van és ugye egy DietPi alá pakoltam fel.

Ha már így itt írunk, frigate alatt is használod, hogy a stream-et kicsit alakítsd? Nálam 4K-ak a kamerák azokat CPU-ból csökkenti le.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#224) Patice válasza amargo (#222) üzenetére


Patice
nagyúr

Plex-ben profilokkal lehet kezelni a gyerekeket. Azt most nem tudom, hogy ez Plex Pass-os, vagy az ingyenesben is van.
Felnőtt profilokat tudod PIN-kóddal ellátni.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#225) amargo válasza Patice (#224) üzenetére


amargo
addikt

Köszönöm, utána néztem és nagyon jól lehet korlátozni mindenkit. Nem gondoltam volna, hogy ennyi mindent tud.
Legegyszerűbb az volt, hogy a gyerekeknek a mesék másik könyvtárban vannak és csak azt láthatják.

Előfizettem rá és tesztelem :)

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#226) Patice válasza amargo (#225) üzenetére


Patice
nagyúr

Igen, egy átgondolt könyvtár struktúrával és jól rendezett, elnevezett tartalommal nagyon jól kezelhetők a különböző tartalmak.
Mesék nálam is külön mappában vannak és így adtam hozzá a Plexben is.
Még életkorra is beállítható tartalomszűrő. :K

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#227) amargo válasza Patice (#226) üzenetére


amargo
addikt

Jelenleg is úgy van, hogy a gyerekeknek külön container van mindenre, radarr, sonarr, jellyfin, még az ebook-ok is :)
A Plex -ben is próbáltam életkor alapján is pluszban, de basszus rengeteg mesét kiszürt, nem is értettem. Aztán kiderült, hogy ez régiónként más és más :B

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#228) noorbertt válasza amargo (#222) üzenetére


noorbertt
őstag

felrakom LXC-be is elvileg abban is benne van minden, de miért ne használjak passthrough-t? A proxmox alaprendszerét teljesen "tisztán" szeretném tartani.

Proxmox rendszere ettol fuggetlenul tiszta marad, sot igazabol ha nem adod oda a VM-nek ilyen miatt, akkor ha beut a szar monitorra tudod kotni. Legalabbis iGPU eseten ezt fontosnak talaltam. Foleg azutan hogy egy NIC kartya csere utan nem ertem el sehogy a halozaton :)

+VM-re szerintem csak a fontosabb dolgokat erdemes pakolni: pl opnsense, HomeAssistant

Frigate LXC-nel en csak a coralt csatoltam be usb-n es annyi. Nem piszkalom, mert szerencsere nalunk max a szomszed macskaja jarkal :)

Plex-re meg fizess elo es varj egy lifetime akciora. Nincs surun es persze pont akkor jott anno, amikor volt aktiv elofizetesem.. De megerte.

(#229) tasiadam válasza noorbertt (#228) üzenetére


tasiadam
Topikgazda

A plex nem ingyenes?

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#230) noorbertt válasza tasiadam (#229) üzenetére


noorbertt
őstag

az is.
https://support.plex.tv/articles/202526943-plex-free-vs-paid/

Attol fugg mi mindenre hasznalna az ember.

(#231) tasiadam


tasiadam
Topikgazda

6.4rol 7.3ra valo valtas megoldhatja a "boot from hard disk" problemat? Mini iso es sima ubuntu telepitovel is elojon a hiba 1 mag es 2gb eseten jon a hiba, hdd alatt. Amikor ujraindul telepites utan, itt beragad a VM es semerre nem megy tovabb

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#232) tasiadam válasza tasiadam (#231) üzenetére


tasiadam
Topikgazda

nem oldotta meg :D

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#233) amargo válasza noorbertt (#228) üzenetére


amargo
addikt

Várjál frigate LXC is van, megnézem :)(megnézem docker-ben futtatják :D LXC-ben is)

Viszont, ha a gpu nincs odaadva az LXC-nek, akkor mi alapján fogja a driver-t ismerni? bár most nézem, hogy ebbe a tteck-be benne van minden.. kipróbálom majd :)

plex-re már fut az ingyenes utána jön a pénzes és remélem befut majd valami jó kis ajánlat.

[ Szerkesztve ]

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#234) noorbertt válasza amargo (#233) üzenetére


noorbertt
őstag

Megnéztem telon ( bar sokat nem tudok nézni ha proxmox rol van szó mert a gui érdekes )
Es ott is úgy van megoldva hogy az a LXC Priveleged, szóval valószínűleg ott is megadtam az igpu helyét.
Igen van ott is Frigate konténer ami nincs kész teljesen, helyette fel dobtam onnan egy sima docker LXC-t és egy portainert.

(#235) tasiadam válasza noorbertt (#234) üzenetére


tasiadam
Topikgazda

bar sokat nem tudok nézni ha proxmox rol van szó mert a gui érdekes

Átrakod desktop nézetre és kész :D

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#236) noorbertt válasza tasiadam (#235) üzenetére


noorbertt
őstag

Nekem ez semerre nem megy úgyse Safari és Chrome alatt is probaltam.

(#237) noorbertt válasza noorbertt (#234) üzenetére


noorbertt
őstag

jaja, /dev/dri/renderD128

[ Szerkesztve ]

(#238) amargo válasza noorbertt (#237) üzenetére


amargo
addikt

Így már értem, köszi :)

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#239) noorbertt válasza amargo (#238) üzenetére


noorbertt
őstag

tteck oldalan mar van plex contener is, hw (With Hardware Acceleration Support) tamogatassal. Mukodik az is faxan, nem kell mokolni vele.
https://tteck.github.io/Proxmox/

(#240) amargo válasza noorbertt (#239) üzenetére


amargo
addikt

Igen, láttam, de kipróbáltam az emby-t is, ami sokkal jobban tetszik eddig. Jellyfin -el is elégedett voltam/vagyok, csak a hardware acceleration nem akart vele menni.. de teszek még egy próbát.

Köszönöm a segítséget :)
Mindenkinek kellemes ünnepeket!

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#241) cacater


cacater
csendes tag

Érdekel a Téma csak elégé kezdő vagyok . letöltöttem és telepíteni próbálom ,de mikor az adatokat írom ben nem fogadja el bármilyen jelszót is irok be. Mi lehet a gond ?

(#242) tasiadam válasza cacater (#241) üzenetére


tasiadam
Topikgazda

Milyen jelszót adtál meg telepítésnél? Nagybetü-szám. Példa123

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#243) cacater válasza tasiadam (#242) üzenetére


cacater
csendes tag

több jelszót is próbáltam nagy betűvel kis betűvel ékezettel felkiálltó jellel . mindig ugyan azt az üzenetet kapom . nem tudom mi lehet az oka . annyi talán még hogy nincs internet kábel bedugva .

(#244) cacater válasza cacater (#243) üzenetére


cacater
csendes tag

a jelszó megoldódot. (elütöttem 1 karaktert sajna sokszor) hotspotot kér azt hogyan

(#245) gery2123


gery2123
őstag

Sziasztok!

Poxmoxba csatolt SMB megosztásnál ki lehet kapcsolni a content -et?
csak a jellyfin lxc van oda adva az SMB, és ugye a proxmox létrehozza a saját mappáit amit a megosztáson ( images…) ha nem jelölök be semmit akkor nem engedi menteni a megosztást.
Remelem érthető és köszönöm előre is !

-- PSN_ID: GerY2123

(#246) tasiadam


tasiadam
Topikgazda

Honnan tudok konténer templatet letölteni?

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#247) teser válasza tasiadam (#246) üzenetére


teser
csendes tag

https://tteck.github.io/Proxmox/

(#248) teser válasza teser (#247) üzenetére


teser
csendes tag

pveam update
pveam available
pveam download local <xyz>

[ Szerkesztve ]

(#249) nemurea


nemurea
aktív tag

Sziasztok! Én is az OMV fórumból jöttem, mert most már inkább a virtualizációval kapcsolatban van bajom kérdésem:
Új telepítés, proxmox működik SSD-n, és szeretném a korábbi 2T HDD-t is a rendszerben látni és megosztani. Semmi raid, csak 1 HDD, de vannak rajta adatok és nem akarom törölni.

Mountpont a host rendszeren kész, HDD felcsatolva, működik. Kollégám javaslatára a Turnkey - Fileserver LXC-t szeretném használni a megosztás beállítására (NFS és CIFS).

Probléma1: javaslata alapján (és valszeg így is van) az LXC-t privileged módban kell futtatni. A futtatással nincs probléma, de ha privileged-ként készítem el a containert, egyszerűen nem tudok hozzá böngészőből csatlakozni. Unprivileged-ként gond nélkül működik - csak úgy meg valszeg a HDD-t nem tudom "bemountolni" a container alá, hogy utána meg tudja osztani.

Probléma2, de idáig el sem jutok, míg az 1) kész nincs: a GUI-n nem tudom a container számára a HDD-mount pontot megadni, hiszen a HDD nem része a proxmox világnak, csak a host rendszer Debian-on egy random mappa. Ezt elvileg fel tudom majd oldani a
pct set 300 -mp0 /data/backup,mp=/mnt/nas/backup
-hoz hasonló paranccsal.

Igazából tippem nincs, hogy mi miatt nem érem el a containert. Már a firewallt is OFF-ra raktam a készítésekor. Pingelni lehet Windows alól az IP-t. Egyáltalán merre induljak el? Vagy csinált valaki már ilyesmit és van egy jobb tippje? Fel tudom telepíteni a Webmint a host proxmoxra is, de akkor az már megint nem egy clean install. Ja, nem port hiba, sem 80, sem a 12321-en nem reagál.

(#250) gery2123 válasza nemurea (#249) üzenetére


gery2123
őstag

Szia!
Segíteni sajnos nem tudok :) :D
Ha már proxmox miért nem raksz fel egy OMV -t virtuális gépként és adod oda neki a hdd? Persze kocsit több erőforrás de nincs fejfájás a Lxc miatt.
Én is próbálkoztam majd inkább felraktam vm-ben egy OMV (az volt a fő rendszerem előtte nekem is) de végül truenas lett a befutó.

[ Szerkesztve ]

-- PSN_ID: GerY2123

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Proxmox VE
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.