Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Proxmox VE

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-16 10:07:05

LOGOUT.hu

"A Proxmox Virtual Environment (röviden: Proxmox VE, PVE vagy proxmox) egy szerver virtualizációra optimalizált nyilt forráskódú Debian alapú Linux disztribúció. Lehetővé teszi a virtuális gépek és konténerek egyszerű telepítését és kezelését web konzol és command line felülettel. A programcsomag két LXC és OpenVZ konténerek, valamint a KVM alapú virtualizáció kezelését támogatja" (Wikipédia)
Hivatalos oldal: https://proxmox.com/en/
Hivatalos fórum: https://forum.proxmox.com/
Véreshurka hozzászólásából

ESXi -> Proxmox migráció

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#401) csinturi válasza ViZion (#400) üzenetére


csinturi
tag

Köszi.

(#402) code1005


code1005
senior tag

Sziasztok,

hogy lehet win10 alá hálózatot csinálni? Végigpróbáltam a netes ötleteket, de nem segít.
Valakinek nincs bevált módszere?

plata o plomo

(#403) csinturi válasza code1005 (#402) üzenetére


csinturi
tag

Csak tippelek, hogy mire gondolsz. Próbáld meg a "Machine" szerkesztését: 5.1 - re változtasd .

(#404) csinturi válasza ViZion (#400) üzenetére


csinturi
tag

Egy teleírt windowsos hdd-t csatoltam a proxmoxhoz, majd a windows 10-hez. Felismerte, minden adat elérhető volt.

(#405) teser válasza csinturi (#404) üzenetére


teser
csendes tag

én 4 HDD -ét ami korábban RAID tömb volt azt is összerakta :)

(#406) ViZion válasza csinturi (#404) üzenetére


ViZion
félisten

terminálból csatoltad, nem proxmox felületről, ugye? Mert én csak terminálos megoldást találtam.
Kellene ide egy összefoglaló az 1. hsz-be... :U

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#407) amargo


amargo
addikt

Csak gondoltam megosztom.

Érdekes felfedezés volt nemrég, hogy az LXC során a backup elsőnek a /var/tmp akar kiíródni (rsync) és onnan dobja tovább a target backup path-ra.

Nálam a rendszernek egy kicsi lemez van odaadva az egyik LXC meg hízik.. szóval nem tudott már oda menteni. Ennek a megoldása:

cat /etc/vzdump.conf
# vzdump default settings
#tmpdir: DIR

A tmpdir-t kell átrakni egy olyan helyre, ahol már van megfelelő tárhely.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#408) csinturi válasza ViZion (#406) üzenetére


csinturi
tag

Terminalból, 2 parancs.

(#409) csinturi


csinturi
tag

Most nvidia driverrel szívok. Proxmox-Win10.
Csatoltam a vga kártyát, az eszkozkezelőben ott is van, viszont a driver telepítés nem megy végig. Tudna ebben segíteni valaki?

(#410) amargo válasza csinturi (#409) üzenetére


amargo
addikt

PVE alatt megcsináltad a változtatásokat?

[link]

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#411) noorbertt


noorbertt
őstag

Sziasztok,

NUT-hoz ert valaki?

Nem birok rajonni a megoldasra. :(((
Van egy OpenWrt router, amin fut a NUT server es az lenne a celom, hogy ha 1percnel is nagyobb az aramszunet, akkor a proxmox kapcsoljon ki. Semmi tobb.

Majd WOL segitsegevel 1 ora mulva felebreszti a router..

Ami idaig osszejott, hogy amint felall a proxmox rendszer es az osszes VM,, egyszeruen kiadja maganak a kikapcsolasi parancsot fuggetlenul attol hogy eleri e a NUT szervert vagy sem. *chiganyos megoldassal nagyon gyorsan beirtam boot utan, hogy apt remove nut-client :D

(#412) csinturi válasza amargo (#410) üzenetére


csinturi
tag

Mivel a link alapján minden jónak tűnt, letöltöttem egy másik drviert, az meg csont nélkül felment.

(#413) tasiadam


tasiadam
Topikgazda

No, megvan az "új" NUC a régebbi gépek helyett. Viszont, az egyik régi gépem megmaradt. A nUC jelenleg új van használva, hogy nvme ssd a VM root disk, és van hozzájuk csapva tetszőleges volume HDD-ről, ami 1 WD RED.

Gondoltam rá, hogy a 1TB RED menne a régi gépbe és lenne belőle egy budget NAS TrueNAS-al, a NUC-ba extendként pedig egy kisebb HDD, pl WD Blue 500gb. Vagy maradjon virtuál TrueNAS a NUC-ban?

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#414) #04331520


#04331520
törölt tag

Sziasztok!

Ha azt szeretném, hogy egy pfsense tűzfal és egy Truenas NAS fusson Proxmoxon hangtalanul 20W-ott fogyasztva ahhoz elég ez az alaplap? Ne döcögjön, simán menjen. 8GB RAM-mal gondoltam.

(#415) tasiadam válasza #04331520 (#414) üzenetére


tasiadam
Topikgazda

röhögve. 2 mag a TrueNAS-nak, meg tb-onként 1gb ram. 32gb alatt nálam nem akart bootolni, meg 2gb ram alatt sem. De egyébként a TrueNAS is hypervisor, ha akarsz vele mókolni, abban is mehet a sense

[ Szerkesztve ]

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#416) #04331520 válasza tasiadam (#415) üzenetére


#04331520
törölt tag

Köszi. A RAM-mal gondoltam, hogy lehet baj. Egyelőre 8TB HDD-t tennék bele. Max. 16GB-ot bír el az alaplap, de akkor a 16GB kell is majd.

(#417) tasiadam válasza #04331520 (#416) üzenetére


tasiadam
Topikgazda

Megpróbálhatod 4gb-vel is, vagy 6-al, 1et adsz a sensenek és 1et hagysz a proxnak. De persze a 16elég is

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#418) ViZion


ViZion
félisten

Sziasztok!
Nálam is alakulnak a dolgok, kicsit az opnsense és a túl sok infó zavar...
Egyik leírás szerint a LAN-t (van külön kártya) Pci passthrough-al csak az opnsense-nek kell adni, mert az jó. Proxmox leírás szerint akkor az proxmoxnak "elveszik", csak a VM látja, és az a VM nem lesz migrálható... well, nice. Nem erőltetném ezt, nem mintha már cserélném a gépet.

Az nem világos, h ennek mi az előnye a bridgelt portokkal szemben. Ez csak egy mezei otthon, nem céges környezet, képes vagyok kompromisszumra (sebesség lehet az ok?).

Network így néz ki most:

Terv:
PCIe_0: WAN (opnsense)
PCIe_1: LAN (opnsense)
eno1: LAN (HA, OMV, openhab, kísérleti linuxok...)

PCIe1 és eno1 csak külső switch-el köthető össze, vagy van vmi virtuál bridge is, ha van jó leírás, az is érdekelne.

Van vmi javaslat, bevált megoldás? Köszönöm! :R

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#419) sutszi válasza ViZion (#418) üzenetére


sutszi
veterán

Én ESXI nem adtam át a hálókártyát a VM-nek... de nem is jött ki az olyan helyzet, hogy az opnsense hátrányát szenvedte volna ennek.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#420) ViZion válasza sutszi (#419) üzenetére


ViZion
félisten

:R
Még háló kabeleket várok, utána konfigolom majd, ha sikerül :)

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#421) Wakeger


Wakeger
csendes tag

Sziasztok, előre is elnézést kérek és mentegetőzők ha baromságot kérdezek , nagyon kezdő vagyok. Csináltam magamnak egy kis proxmox "szervert" a home assistant miatt, de telepítés után egy kis furcsaságot vettem észre a disc méretekkel kapcsolatban. Nevezeten egy 64 GB-os kis tárhelyre lett telepítve a rendszer, amiből a "local" 26,18 GB és a "local-lvm" 18,72 GB. KB 19 GB-nak még szabadnak kellene lennie amit hozzá szeretnék adni a local-lvm-hez. Nem emlékszem hogy telepítéskor kellett volna valamit állítani (de lehet hogy csak láma vagyok). Hogyan tudom kilistázni a szabad tárhelyet, és hogyan tudnám hozzáadni azt a VM-eknek szánt részhez. Illetve milyen disc méretek lennének ideálisak ilyen adottságú kis szervernél (igazából én csak a HA akarom futtatni rajta semmi egyéb nem kell [egyenlőre]).

(#422) inf3rno válasza Wakeger (#421) üzenetére


inf3rno
nagyúr

lsblk-val szoktam eszközöket listázni, ugyanaz működik, mint bármelyik linuxon.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#423) gery2123 válasza Wakeger (#421) üzenetére


gery2123
őstag

Nagyjából megvan az a tárhely.
osszesen 45 gb látszik gondolom 8 gb swap. És szinte meg is van a nettó tárhely. De lsblk meg tudod nézni ahogy azt inf3rno írta.

-- PSN_ID: GerY2123

(#424) szpeti40


szpeti40
addikt

Ti milyen logika szerint mentitek a vm-eket?
Ha jól értem a Proxmox Backup Servernek leginkább több node esetén van értelme.
Most egy SSD-re mennek a mentések, de gondolkoztam, hogy egy nagyobb HDD-t kéne berakni inkább, kezd kevés lenni a 120GB.
Heti mentéseim vannak, a mentés befejezte után leállítja a lemezt?

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#425) inspiroyhome válasza Wakeger (#421) üzenetére


inspiroyhome
aktív tag

Szia! Amennyiben csak 1 lemez van installalasnal, valamilyen logika alapjan a proxmox elosztja maganak a tarhelyet. Nekem most egy 120gb-os SSD-n kb 30 gigat kapott a proxmox, a tobbit VM tarhelynek gondolja. Szerintem nem erdemes ezen utolag mokolni, valoszinuleg nem is egyszeru. Ambar lehet hulyeseget mondok, nem neztem komolyabban utana.

(#426) Wakeger válasza inf3rno (#422) üzenetére


Wakeger
csendes tag

Ezt lett az eredmény, tudnál segíteni az értelmezésében.

[ Szerkesztve ]

(#427) ViZion válasza Wakeger (#426) üzenetére


ViZion
félisten

Szia!
SDA az eszközöd,
sda 1-2-3 a partíciók, 1-2 UEFI, az OK
sda3 a fura, mi a ráknak annyi swap? Ha nem hibernálsz, akkor néhány giga max, sok ramnál kevesebb is elég, swappiness-t le kell csökkenteni. De igényektől/felhasználástól függ.
a pve-root az maga a proxmox, nem tudom, h ez mennyit igényel, nem is figyeltem, majd kiegészítik a tapasztaltabbak
pve-vm a virtuális gépek, háát, azoknak is adtál bőven. Nem tudom miket futtatsz, igénylik-e. Én a minimumot szoktam adni, ha felsír vmi, h kevés, akkor kap még, ha megoldható. Legtöbb linux röhögve elvan 8 GB HDD-vel, csak az opnsense és a HA kapott többet, ott indokolt, HA szerintem ki is hízza, ha mindent is letöltök hozzá...

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#428) Wakeger válasza ViZion (#427) üzenetére


Wakeger
csendes tag

Köszi a magyarázást. HA-t futtatok a gépen csak. Összesen bruttó 64 GB kis tárhelyel rendelkezik a gép. Ha összeadogatom a disk méreteket: 7.4 GB+24.9 GB+1 GB+17.4 GB =~50,7 GB. Még mindig hiányzik kb 9 GB :-). Igazából meg vagyok így is, csak a rendszer logikáját akartam megérteni (valószínűleg van valami csavar a dologban :-))

(#429) ozveo válasza szpeti40 (#424) üzenetére


ozveo
tag

Proxmox localis, beépített backup-al csinálom egy dedikált HDD-re ami szintén a gépben van. A második backup pedig egy fizikai brand gépen ami urbackup szerver fut. Erre landolnak a kliens gépek image-i is. offline meg USB- hdd havonta 1x.
Zsaroló viruskától tartok, lehet hogy túl parázom.

(#430) Patice válasza ozveo (#429) üzenetére


Patice
nagyúr

Szerintem nem parázod túl. Sőt, tök jó stratégia! :C

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#431) ViZion


ViZion
félisten

proxmox konténerben Adguard Home üzemel, amint írtam anno, sok minden megkerüli, hiába az lenne a DNS szerver.
Tervben volt egy opnsense (ez VM-ben van), ezt most felraktam. Kérdés, h mi a jobb, meghagyni külön az Adguard Home-ot, vagy addonként opnsense alatt futtatni?
Egyáltalán az mellett van-e erre szükség?
Még nem próbáltam alaposabban, de gondolom szűrő listákat ez is tudja kezelni, mint az AGH. Sajnos az Adguard routerként elég szerény volt, inkább visszaraktam a Huawei-re.

ozveo: fene tudja, meg kinek mi a fontos, mit szán erre. Nem ismerem ezeket a vírusokat, gondolom ha PC-t fertőzi, akkor a NAS-t is tudja gyalulni, hiába a linux. Nekem a HOST szűrés eddig működött, persze AV is van mindenhol.
NAS-ban egy HDD amit látunk a hálón, a másik backup, csak a NAS ment rá. Jelenleg ezt még nem állítottam be, időhiányban szenvedelek (költöztem régi nas-ról proxmox+OMV-re). De itt is az a terv, h unmount legyen a másodlagos HDD, csak a mentéskor csatolja. Az adatok külső vinyón is vannak (ami fontos), sőt, még DVD-n is, amiket anno írogattam. Asszony fontos vackai felhőben is fent vannak (munkában is kell neki és nem állítottam be távoli hozzáférést...), saját vackaimból a többség már nem releváns (régi munkák, photoshop állományok, de nem tervezek ebben az irányban dolgozni). Családi képek ami fontos, ezek is több helyen vannak.

OMV nagyon tetszik, teljesen sajátgép feeling, nagyon gyors. Mondjuk már 16 GB ramra upgradeltem, nem bírtam magammal... :B

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#432) ViZion


ViZion
félisten

Nah, eldőlt, adguard megy, dnsmasq és opnsense marad.
Adguard-ban a szabályok módosítása után még sokáig blokkolja a feloldott oldalakat. Elég sokáig kellett keresni a hiba okát, hiszen minden szépnek tűnik... de blokkol és nem törli a cache-t sem, ahogy ezt láttam más is észrevette.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#433) sutszi válasza ViZion (#432) üzenetére


sutszi
veterán

Az Adguardnal volt más gond vagy csak ez a cache dolog?

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#434) szpeti40 válasza ViZion (#432) üzenetére


szpeti40
addikt

Adguard helyett pihole?

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#435) ViZion


ViZion
félisten

Adgurd Home DHCP szerverként elég szerény, teszi a dolgát, de még kevesebb beállítás van, mint a routeren (fix IP-k mentése, elnevezése egy kín, mac address nem látszódik, a GUI szar...). Cache dolgot nem értem, ha tiltásra rakok vmit, akkor működik azonnal. Ha kiveszem tiltásból, akkor még elég sokáig tiltott marad. Cache törlése / kikapcsolása nem segít. Fórumon azt írták vhol, h fake a törlés is, ha kikapcsolod is működik, ezeket ellenőrizni nem tudom konkrétan, de a működdése alapján ez helytállónak tűnik.
Védelem kikapcsolására instant megszűnnek a bajok. VM leállítás, restart nincs a GUI-n, pedig igény az 'vóna rá... De egy cache frissítésért nem fogom még proxmoxból restartolni... Lehet az "optimista cache"-t kellene tiltani, arra gondoltam, h az esetleg magasabb szintű utasítás. Illetve a feloldásnál / egyéni szűrő törlésnél kellene egy instant dns kérés és cache frissítés, annyi. Kis baki, de nagyon bosszantó.

opnsense+unbound DNS (elvileg ez jobb, mint a dnsmasq, de majd kiderül...) Most jöttek lan kábelek, új antenna kábel, stb... Majd hétvégén nekilátok az átvariálásnak.
Egyelőre ez a terv, ha nem tetszik, akkor pihole megnézem, de külön eszközt nem akarok, azt nem tudom, h konténerben futna-e, ennyire nem olvastam utána még.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#436) sutszi válasza ViZion (#435) üzenetére


sutszi
veterán

Piholet sokáig egy CentOSen ment esxi VM formában. Azóta már dockerre mozgattam. Jobb .

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#437) szpeti40 válasza sutszi (#436) üzenetére


szpeti40
addikt

Nekem meg pont dockeren volt szenvedés a pihole, azóta debian vm-ben lakik. :D

[ Szerkesztve ]

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#438) sutszi válasza szpeti40 (#437) üzenetére


sutszi
veterán

Na, az érdekes... :DDD Nálam évekig jó volt...aztán néhány hét/hónap különbséggel amikor a szokásos update-et akartam csinálni... letérdelt. Tuti nem szúrtam el semmit, mert a command history-t nyomkodtam újra... Nagy nehezen defibrilláltam, de már ott megfogalmazódott az igényem a konténerbe pakolásra. Aztán jött a kegyelemdöfés. CentOS 7 már nem támogatott lett... Próbáltam upgradelni, mindkettőt, de olyan moslék keletkezett, amiből nem érte meg kiválogatni a borsó szemeket... Így felhúztam egy új VM-et, RHEL alapon és toltam rá egy docker + portainer kombót... Azóta 5 évet fiatalodtam. :D

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#439) inspiroyhome


inspiroyhome
aktív tag

Mint proxmox kedvelo, gondoltam en is bedobok mar valamit, de egyelore csak a dashboard az, ami talan erdekes:

threatlab/homelab masina itthon, proxmox alapokon. :)Imadom mennyire jol hasznalhato ez a rendszer (meg maga a qemu) gyengebb, USFF PC-ktol egeszen rendes szerverekig.

Tervben van emiatt egy USFF/NUC + proxmox kombo is, de errol kesobb.. :)

[ Szerkesztve ]

(#440) IRO21


IRO21
aktív tag

Sziasztok,

Próbálgatnám a Proxmox-ot.
Létezik olyan közös storage megoldás, ahol nincs semmilyen apróbetűs rész?

Egy három node-os clustert szeretnék. (Illetve nekem elég lenne kettő is, a Proxmox szeretne hármat 🙂)
Vegyesen lenne vm és lxc. Kellene snapshot, cloning, vmotion (lehetőleg snapshottal együtt) mind a virtuális gépekre, mind a konténerekre, és egy-két guest esetén HA.
Mi az ami ezeket mind tudja?

A legjobb az lenne, ha egy meglévő SAS storage-t tudnék használni, ami node-onként két-két kábellel van bekötve.
(multipath működik)
Esetleg valami cluster-aware fájlrendszert tenni rá és directory-ként hozzáadni?
Csinált már valaki ilyet?

(#441) inspiroyhome válasza IRO21 (#440) üzenetére


inspiroyhome
aktív tag

Szia! Nalam ez 3 node-os clusternel ugy volt megoldva, hogy az egyikre kerult egy virtualis pbs (proxmox backup server), aminek a kiosztott sharejet a tobbi node is latta, es tudtak oda backupolni, snapshotolni.

Ez igy meg csak backup, nincs HA, viszont egyszeru kivitelezni.

Amennyiben a HA is must-have, NFS, iSCSI vagy ZFS over iSCSI ami mukodhet.

A SAS storage rendelkezik fejjel, vagy HBA mode?

Ha van feje, akkor csak bekell hirdetni az iSCSI patheket, a proxmox nodeokat hozzadni storage oldalon, majd proxmoxban szinten storage menupont alatt konfigolni oket

Ha nincs feje es HBA, az mar trukkosebb....

Viszont lehet felreertrek valamit vagy rosszul emlekszem, valami nem kerek... :)

(#442) szpeti40 válasza IRO21 (#440) üzenetére


szpeti40
addikt

Egy rendes cluster 3 node-nál kezdődik (minimum), mivel ha az egyik elszáll, honnan tudja a másik hogy mivan (tényleg elhullott a másik fél, vagy csak hálózati hiba van pl).
Hálózati hibánál, ha elindul a másikon is a vm, akkor már 2 példányod fog futni egyszerre.
3 node-nál már ezt könnyebb eldönteni.
(Legalább is én így gondolom/nekem így magyarázták)

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#443) IRO21 válasza inspiroyhome (#441) üzenetére


IRO21
aktív tag

HBA módban megy, de az már megvan, hogy a diszket látom a node-okon.
Illetve jelenleg egy node-on, mert a multipath konfigolás közben lehalt az egyik node... szétesett a cluster... újratelepítettem, most már nem tudom újra hozzáadni...szóval mókázunk, de ez a része már oké lesz, ha újratelepítek mindent. :)

Csak az nem világos, hogy mit kellene kiválasztanom ahhoz, hogy ezen tudjam tárolni a vm diszkeket és ct rootdir-eket és minden funkció működjön is.
Kerestem egy csomót, általában LVM-et javasoltak shared storagen, de azon sem a vm snapshot nem megy, se konténert nem tudok rajta tárolni.

iSCSI-t próbáltam már egy Synology NAS-ról. Mondjuk az még a cluster szétesése előtt volt, így már halványodnak az emlékeim (de nem szépültek meg :)), de úgy rémlik, hogy ott sem volt sem snapshot, se konténer tárolás.
NFS-en a konténer snapshot nem ment. Ez lehet, hogy csak beállítási (mondjuk user mapping) hiba? Erre még visszatérek, ha újra összeállt a cluster.
ZFS over iSCSI-t nem próbáltam, de több helyen is azt írták, hogy az nem megy akármivel. Egy Synology NAS lehetne a target.
SMB/CIFS-t néztem még, ott is a konténerekkel volt probléma ha jól emlékszem, de ezt sem írtam fel, újra tesztelek majd.
Ami egész jó volt az a ZFS replication (lokál diszkek között). Ott egyedül a vm+snapshot migrációja nem működik, de azzal együtt lehet élni. Percenkénti replikáció is tulajdonképpen belefér, még mindig jobb mint napi backupból visszaállni.
Viszont ezek a megoldások ugye mind a hálózatot használják, jobb lenne a közös storage, ha megoldható.

PBS-t még nem próbáltam, de meg fogom nézni. Köszi az ötletet!

(#444) IRO21 válasza szpeti40 (#442) üzenetére


IRO21
aktív tag

Igen, ez így teljesen logikus.
A teljesítmény miatt elég lenne egy node is, de a HA miatt végül lesz három. :)
Bár valószínűbb, hogy a harmadik csak egy QDevice lesz :)

(#445) IRO21 válasza IRO21 (#443) üzenetére


IRO21
aktív tag

"ZFS over iSCSI-t nem próbáltam, de több helyen is azt írták, hogy az nem megy akármivel. Egy Synology NAS lehetne a target."

Na, ez is kiderült, leírom, hátha más is keresi majd.
A hivatalos dokumentációban a ZFS over iSCSI link egy régi bejegyzésre mutat, ezt először nem vettem észre, itt van a jó leírás.

Szóval eleve olyan storage kell hozzá, amin ZFS a fájlrendszer, SSH parancsokkal menedzseli a poolt, és azt csatolja fel iSCSI-n.
Csak vm diszket tud, konténer nem tárolható rajta és nem tudja a klónozást sem.
A Synology-n a ZFS hiánya miatt kipróbálni sem tudom, de a felsorolt korlátok miatt ez amúgysem felelne meg.

(#446) r4zer0919


r4zer0919
tag

Sziasztok!

Olyan megoldás létezik-e, hogy egy PC-n fut a Proxmox host és ugyanazon a gépen hívom be a guesteket is?

A gép specifikációi amin ezt meg szeretném valósítani:
CPU: AMD 3900x
VGA: RTX 2080
RAM: 16 GB

Amit már sikerült elérnem, hogy a VGA virtualizációja megy, tehát tudok több virtuális gépet futtatni egyazon időben, teljes GPU támogatással.
Viszont csak úgy tudtam ezt elérni, hogy van 1 gép ami a Proxmox szerver fut, és kell(et) még egy gép amivel kapcsolódok a szerverhez, pl böngészőn keresztül.
Na most ez a megoldást nem igazán jó, egy gépen szeretném ezt megoldani, ha lehetséges.
Erre van valakinek ötlete, csinált már valaki ilyet?

(#447) amargo válasza r4zer0919 (#446) üzenetére


amargo
addikt

Én nem értem mit szeretnél, kitudnád bővebben fejteni?

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#448) r4zer0919 válasza amargo (#447) üzenetére


r4zer0919
tag

Egy gépen szeretném megoldani a Proxmox gépvirtualitzálást.
Tehát bekapcsolom a Proxmox szervergépet, betölt egy grafikus felület, elindítok egy böngészőt rajta és ott hívom be a virtuális gépeimet amik szintén ezen a gépen lennének/vannak.
Amit elengedhetetlen, hogy a GPU passtrought egyidőben több virtuális gépen is tudjon működni.
Pl.: Az egyik ablakban egy win10 fut a másikban pedig egy win11.
Nem szeretnék külön egy szervergépet és küldön egy másik gépet amivel kapcsolódok a szervergéphez.
Egy szervergépet/wörksztésönt/munkaállomást szeretnék.

(#449) amargo válasza r4zer0919 (#448) üzenetére


amargo
addikt

Tehát Nested Virtualization szeretnél? Ha proxmox-ot tényleg nem natívan szeretnéd futtatni, hanem virtualizálva. Milyen rendszer, amin a proxmox fut, miért szükséges ennyire megtekerni, csak 1db gépet szeretnél kliensnek és szervernek is ? azért itt nem biztos, hogy a proxmox-ot bevonnám a képletbe.
De itt a menete: [link]

Viszont ha már a proxmox megkapja a GPU-t, 1 db vagy több is van? Passtrought-al csak egy gépnek tudod odaadni (vagy valami komolyabb szintű kártyával lehet megy, nem tudom), share viszont mehet több géppel is.

Én ezt a mondatot továbbra sem értem: Pl.: Az egyik ablakban egy win10 fut a másikban pedig egy win11.
Nem szeretnék külön egy szervergépet és küldön egy másik gépet amivel kapcsolódok a szervergéphez.
Lehet továbbra is félreértelek. Tehát azt szeretnéd, hogy van 1db géped, ott valamin keresztül virtualizálod (gondolom hyper-v) a Proxmox-ot és pluszban a proxmox-on belül lenne még két gépet. Tehát a kliens géped lesz a szerver géped is? Ez maga működik, de a GPU része proxmox alatt nem lesz egyszerű, ebben kezelésében a TrueNAS scale jobb, ha jól rémlik.

[ Szerkesztve ]

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#450) szpeti40 válasza amargo (#449) üzenetére


szpeti40
addikt

Szerintem direktben van felrakva neki a proxmox, amiben futnak a vm-ek és ezeket szeretné látni ugyanezen a gépen.
Csak nem értem hogy ennek mi értelme :D

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Proxmox VE
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.