Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Proxmox VE

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-16 10:07:05

LOGOUT.hu

"A Proxmox Virtual Environment (röviden: Proxmox VE, PVE vagy proxmox) egy szerver virtualizációra optimalizált nyilt forráskódú Debian alapú Linux disztribúció. Lehetővé teszi a virtuális gépek és konténerek egyszerű telepítését és kezelését web konzol és command line felülettel. A programcsomag két LXC és OpenVZ konténerek, valamint a KVM alapú virtualizáció kezelését támogatja" (Wikipédia)
Hivatalos oldal: https://proxmox.com/en/
Hivatalos fórum: https://forum.proxmox.com/
Véreshurka hozzászólásából

ESXi -> Proxmox migráció

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#451) ViZion válasza r4zer0919 (#448) üzenetére


ViZion
félisten

Ez elég macerásnak hangzik...
Ha jól értem, van egy pl. Debian linuxod, amire telepítenél proxmoxot és abban virtuális gépeket futtatnál.
passtrought megkerüli a proxmoxot, nem fogod tudni restart nélkül másik géphez rendelni. Talán nV Quadro-val működik, de nem olvastam utána alaposabban.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#452) r4zer0919 válasza amargo (#449) üzenetére


r4zer0919
tag

Megpróbálom leírni még egyszer, hátha értelmezhető lesz.....
Adott 1db számítógép.
Abban van 1db CPU, 1db VGA és 16GB RAM.
Erre a gépre a Proxmox van telepítve, ez az ISO "proxmox-ve_7.3-1.iso"
Nincs semmi másik operációs rendszer, semmi csak ez a Proxmox fut rajta.
Ezen megoldottam már a GPU passtrough-t, hogy egyidőben több virtuális gép is tudja használni az 1db VGA kártyáját a gépnek.
Példának okáért fut rajta egy win10 guest és fut rajta egy win11 guest-is egyidőben.
De csak úgy tudom használni ez a rendszer ha erre a gépre egy másik géppel csatlakozok.
De nem szeretnék másik géppel csatlakozni erre a gépre, hanem ezen a gépen szeretnék mindent megoldani.
Olyat is csináltam már, hogy a proxmox mellé telepítettem egy gnome desktopot is, az mindaddig működött amíg a GPU passtrought drivereit nem kezdtem el telepíteni.
Utána már a gnome desktop grafikus felülete nem jött be.
Tehát azt szeretném, hogy van 1 gép a fent említett paraméterekkel, amit bekapcsolok bejön rajta a Proxmox egy grafikus felülettel ami teljesen mindegy nekem, hogy micsoda, és azon keresztül be tudjam hívni a virtuális gépeimet.

Ezt hogyan lehet megoldani?
Mi kell még a gépbe, esetleg még 1 VGA kártya?

egyéb infó:
A vGPU-t ennek [link] a leírásnak az alapján csináltam meg.

(#453) inspiroyhome válasza r4zer0919 (#452) üzenetére


inspiroyhome
aktív tag

Pont az lett volna az otletem, mint amit irtal is, egy sima Desktop debianra felrakni a proxmoxot.

A GPU passthrough eseteben azt exkluziv a VM fogja hasznalni amihez assignolod, a hostgepen nem lesz elerheto.

Tehat "bebootolni" ugy hogy lass is valamit, azt csak a VMbe tudsz, hiszen a vmnek kiosztott kartyaba dugod a monitort.

Megoldas lehet egy masik kartya beszerelese, esetleg IGP hasznalata.

[ Szerkesztve ]

(#454) IRO21 válasza r4zer0919 (#448) üzenetére


IRO21
aktív tag

Erre nem lenne egyszerűbb valami type2 hypervisor, mint a Virtualbox, vagy a VMware Player?

(#455) szpeti40 válasza r4zer0919 (#452) üzenetére


szpeti40
addikt

Mi a cél amúgy ezzel a felállással?
Miért nem jó a gépre egy Windows 11 alapból? Ha már amúgyis Windows a cél.

[ Szerkesztve ]

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#456) r4zer0919 válasza inspiroyhome (#453) üzenetére


r4zer0919
tag

Igen ilyesmire gondolnék.
Ezért is írtam, hogy mi kell ahhoz, amit szeretnék elérni, mert akkor azt még beszerzem +ban.
Tehát szükséges hozzá 2db VGA.
(iGPU nincsen, az AMD 3900x -ben nincsen GPU, és nyilván nem is cserélem le emiatt.)
Abból az egyik VGA-ról megy a grafikus kezelőfelülettel ellátott Proxmox, amin behívom a VM gépeket, vagy intézem a beállításokat, stb.....
A másik VGA, a combos pedig szolgáltatja a vGPU passtrought-ot, adja a kakaót a VMeknek.
Erre van-e valami !részletes! leírás, hogy mit hogyan?

(#457) amargo válasza r4zer0919 (#452) üzenetére


amargo
addikt

Köszi így már értem, nehéz a felfogásom :)
Ez alapján próbáltad? [link]
Azért még ha vGPU a proxmox alatt szerintem inkább az iGPU-t kellene használni a host-on, ha van, ha nincs, akkor egy másik kártya.

szerk, már az iGPU tárgytalan. Viszont, amit szpeti40 is ír, miért nem jó erre egy hyper-v? Ott bármelyik lehet az alaprendszered és felrakod a másikat vagy van egy kiherélt windows-os és mellé a W10 és W11 (talán ott is kellene tudni virtuális GPU-t csinálni).

[ Szerkesztve ]

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#458) r4zer0919 válasza szpeti40 (#455) üzenetére


r4zer0919
tag

A cél az, hogy a gépnek a hardverteljesítményét egy időben több helyre is ki tudjam használni.
Pl. nekem az Inventor verziómhoz, csak win10 2004-es verzió a jó, azzal működik stabilan.
De mellette pedig az újabb AutoCAD-nek meg egy frissebb Win10-es kell.
Esetleg a 3. VM pedig egy win11 amin meg fut valami játék.
Nyilván ide a Virtualbox-os, vagy Ware-s hardveremulált megoldások nem jók, próbáltam már azokat is, de a VGA natív támogatásának hiánya miatt el is vérzett mindegyik.
Tehát ezért (IS) kell ez a megoldás.

(#459) r4zer0919 válasza amargo (#457) üzenetére


r4zer0919
tag

Igen, próbáltam ezt [link] a megoldást is de amikor a vGPU s telepítést végigcsináltam utána már a grafikus kezelőfelület nem jön be. Se ez, se másik.
A 2db VGA-s megoldásra lenne szükséges egy részletese leírás.
Amiből az egyik pl csak a host futtatására van.
A másik, a combos pedig a guestek futtatására.
Erre kellene megoldás, leírás...

(#460) ViZion válasza r4zer0919 (#458) üzenetére


ViZion
félisten

jah... akkor én multiboot-ot csinálnék, annál natívabb nincs. Az nem fut egy időben, de biztosan műXik minden.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#461) r4zer0919 válasza ViZion (#460) üzenetére


r4zer0919
tag

Mindenképpen köszönöm a tippeket!
Viszont egy időben kell, hogy fusson, mert egyszerre dolgozok a programokkal.
Mindenképpen a fent felvázolt kérdésre/kérésre kérnék megoldást, HA tud valaki.
Az, hogy milyen más egyéb megoldások vannak én is tudom, esetleg még lehetne több gép is egymás mellett egy hosszú asztalon és ide oda gurulok.
Kérem aki tudja a felmerült problémára a megoldást az írjon vagy jelezze.
Köszönöm!

(#462) amargo válasza r4zer0919 (#459) üzenetére


amargo
addikt

Sajnos ebben nem tudok segíteni, de alapjában véve azt gondolom, ha 2db gpu a gépben onnantól az alaplapnál kell meghatároznod melyik a fő gpu (ez pl a gyengébb GPU lesz) a másikat pedig vGPU-ként tovább adod, tehát nem proxmox beállítás kérdése ez. De kíváncsi vagyok mi lesz a megoldás :)

szerk:
Ha két géped van, akkor nem kell gurulni a gépek között, mert akkor már van egy szerver és kliens megoldásod.

[ Szerkesztve ]

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#463) inspiroyhome válasza amargo (#462) üzenetére


inspiroyhome
aktív tag

Proxmox beallitas kerdese lesz, mert az egyik kartyat le kell foglalnia a VM szamara.

Kifejezetten ilyen leirasrol nem tudok. A neten (2 gamers 1 PC) leirasokat lehet erdemes keresni, mert hasonlo a terv itt.

Amint megvan a 2 VGAd, az egyiket atadod a VMnek, a masikkal meg kezeled a host gepet es az azon fuyo proxmoxot. Itt megjegyeznem hogy a proxmox is sima qemut hasznal, amit ugyanugy feltudsz rakni, viszont akkor nem lesz webui, csak local GUI (virt-manager).

Illetve tanacsnak meg annyit, hogy erdemes elolvasni a proxmoxos pci passthrough leirasban szereplo "kartya-ajanlot". Pontosabban azt a reszt, ahol leirjak melyik szeria mukodik jol, melyik kevesbe.

Ha lesz idom kesobb, kivancsisagbol megnezem hogyan mukszik gnome desktop debian alatt egy proxmox telepites.

[ Szerkesztve ]

(#464) inspiroyhome válasza inspiroyhome (#463) üzenetére


inspiroyhome
aktív tag

Illetve nem art megjegyezni, hogy 1 kartyat csak 1VM-nek tudsz kiallocalni. Nem futhat ket olyan VM egyszerre, amik ugyanazt a kartyat hasznaljak.

Erre megoldas lehet a vGPU, ami nvidia licensz koteles. Es alapbol csak professional kartyakon mukodik. Githubon van egy script es leiras, ami consumer kartyakhoz is feltudja oldani, de nem garantalt a mukodese:

https://github.com/DualCoder/vgpu_unlock

(#465) r4zer0919 válasza inspiroyhome (#464) üzenetére


r4zer0919
tag

A vGPU-s megoldás nálam tökéletesen megy, NEM Quadro-s kártyával.
Jelenleg nekem egy Gigabyte RTX 2080-as van, és minden további nélkül megy.
Amit már linkeltem leírást, de ide is linekelem [link] én eszerint csináltam.
De a kérdés továbbra is adott, aki tudja a gyakorlati részét részletes leírással az kérem ossza meg! Csak van itt valaki, aki profi ebben a témában.

(#466) inspiroyhome


inspiroyhome
aktív tag

Ah sorry, ez lemaradt.

Errol ketlem hogy lenne leiras, de igy hogy van mukod vGPU-t, tied a sor, hogy elkeszuljon! ;]

Ekozben nalam gyarapszanak a VM-ek a laborban. :) Par honapja tesztjelleggel osszekotottem 3 RACK homelabes rackszevert es krealtam egy clustert, meg nagyjabol 200 darab alpine linux VM-et. Erdekes experience volt... :D

[ Szerkesztve ]

(#467) IRO21 válasza inspiroyhome (#466) üzenetére


IRO21
aktív tag

Milyen storage-t használsz a clusterhez?
És mi nem működik rajta? 🙂

(#468) amargo válasza r4zer0919 (#465) üzenetére


amargo
addikt

Ez tényleg csak pusztán magán vélemény, de szerintem konkrétan ilyen esetre leírást nem biztos, hogy fogsz találni (egyszerűen), biztos csinált valaki hasonlót kényszerűségből (értem a motivációdat is), de az biztos, hogy nagyon kevés értelme van ennek a felállásnak.
Kb 20-30e kapsz egy olyan vékony klienst, amit pár Wh-ből elmegy (tudom környezetvédelem, felesleges is lehetne..), nem kell külön GPU-ra beruházni, még passzív is lesz és nem kell órákat tölteni azzal, hogy egy elrugaszkodott megoldást próbálsz találni a problémára.

Viszont tanulságos lesz, ha végig viszed a projektet :)

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#469) ViZion válasza amargo (#468) üzenetére


ViZion
félisten

+1
brand gép van fillérekért. Enyém overkill lett a jelenlegi feladatra, de kap még ;]
OMV simaságát határozottan kedvelem, gyakorlatilag sajátgép feeling a hálózati tárolón. Az mondjuk fura, h ha Inventorra fuSSa (ha nem fussa, akkor a tűzfalat konfigold fel rendesen, mert küldik a csekket pár hónap adatgyűjtés után), akkor ez miért így van megkerülve.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#470) Patice válasza r4zer0919 (#465) üzenetére


Patice
nagyúr

Szerintem nagyon nyakatekert megoldással próbálkozol.
Inkább a szerver mellé egy kis gép, vékony kliens és akkor arról eléred mindegyik VM-et egyszerre és a nagy gép teljesítményét ki tudod használni.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#471) r4zer0919 válasza Patice (#470) üzenetére


r4zer0919
tag

Hát egyenlőre az a 2 gépes megoldás lesz, mert nem találtunk orvosságot a problémára sajnos....
Eddig is sajnos csak így tudod működni, de akkor a raspberry helyett veszek egy komolyabb gépet a kliensnek, pl. egy brand mici pc-t, HP vagy Dellt, majd még megálmodom.
Ezt a Raspberry-t meg teszem vissz a nyomtatómba amiből kipattintottam ideiglenesen.
Azért ha van tényleg egy pro szaki aki keni vágja ezt a témát, az kérem szóljon, hogy mi lenne a menete az eredetileg felvázolt problémának/kérdésnek mert ez továbbra is nyitott, megoldatlan maradt.
Minden tippet, ötletet köszönök de az eredeti probléma, a kívánt megoldás ugyanúgy fent áll, nem jutottunk előrébb a kérdéssel.

(#472) ViZion válasza r4zer0919 (#471) üzenetére


ViZion
félisten

de hát a kolléga fentebb mondta: IGP/2. VGA a gépnek, dVGA meg a klienseknek. Vagy lemaradtam, ez miért kuka? :U
Az rPI nem lehet a vékonykliens? Valami rdp-vel belépni a WM-be? :U

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#473) laczfy


laczfy
újonc

Sziasztok,

elkezdtem egy blogot írni, első körben főleg Proxmox lesz a téma, ha gondoljátok lessétek meg!

https://blog.selfhost.hu/

Nálam lassan harmadik éve fut, először egy asztali gépen majd október óta egy DELL workstation az alapja. VPN, PfSense, kamera NVR, docker, plex, emby, homeassistant és még sok minden amit kiszolgál.

https://blog.selfhost.hu

(#474) r4zer0919 válasza ViZion (#472) üzenetére


r4zer0919
tag

Volt itt már szó mindenféléről, de konkrétumok nem lettek írva, vagy linekek, részletes leírással. Elméletben én is tudom mit kellene csinálni, itt a kérdés a gyakorlati része, lépésről lépésre parancsokkal ismertetve.
Szóval egyenlőre a Raspberry megy vissza a nyomtatóba, ahonnan kivettem, ideiglenesen a próba erejéig.
Holnap meg veszek valami brand pc-t, és egyenlőre így fog üzemelni, DE nem így akartam, eddig is így ment, amit helyett kellett volna a kompakt 1 gépes megoldás!

(#475) rgqjx válasza laczfy (#473) üzenetére


rgqjx
aktív tag

Lesném én, de "Access denied Error code 1020" IP: 146.199.xx.xx :B

(#476) IRO21 válasza rgqjx (#475) üzenetére


IRO21
aktív tag

Nekem müködik.

(#477) szpeti40 válasza r4zer0919 (#474) üzenetére


szpeti40
addikt

"Volt itt már szó mindenféléről, de konkrétumok nem lettek írva, vagy linekek, részletes leírással."

Hát nekem eszembe nem jutna egy szerver-t desktopként is használni, lehet ezért nincsen még tapasztalat. Teljesen kifordított felhasználás.

Az nem jó felállás, hogy a proxmox-al elindul az egyik Windows automatikusan (akár valami minimál win 11 vagy desktop linux), aminek oda van adva a VGA, azon meg egy monitor.
Így ha a gépet bekapcsolod bootol automatikusan egy Win (vagy desktop linux) is és a monitorrol látni fogod, mint egy rendes PC-nél. Onnan meg már azt indítgatsz amit csak akarsz.
Távoli asztallal meg utána oda csatlakozgatsz ahova csak akarsz és nem kell másik gép mellé.

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#478) rgqjx válasza IRO21 (#476) üzenetére


rgqjx
aktív tag

Oké. Feltételezem geolokáció alapján máshol vagyunk.

(#479) inspiroyhome válasza rgqjx (#475) üzenetére


inspiroyhome
aktív tag

Gondolom geoblock. Enyje. :D

Laczfy: milyen masinan fut?

[ Szerkesztve ]

(#480) laczfy válasza rgqjx (#478) üzenetére


laczfy
újonc

Igen, javítottam :)

https://blog.selfhost.hu

(#481) laczfy válasza inspiroyhome (#479) üzenetére


laczfy
újonc

Szia,

DELL T1700, e31241 v3, 16 giga ram, egy ssd, meg pár vinyó, de nem raid-ben. Itt viszont volt egy kis gond, mert az előző gépben a realtek kártyával semmi baja nem volt, a DELL-ben az inteles kártyával viszont akadtak gondok az elején, gyakorlatilag megfeküdt tőle az egész proxmox, de szerencsére sikerült orvosolni a dolgot.

https://blog.selfhost.hu

(#482) AiRLAC válasza r4zer0919 (#458) üzenetére


AiRLAC
addikt

"Nyilván ide a Virtualbox-os, vagy Ware-s hardveremulált megoldások nem jók,"
Szerintem erre egy Windows 10-en futó friss VMware Workstation PRO tökéletes lenne (van rendes 3D támogatás is), de az ugye fizetős.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#483) r4zer0919 válasza AiRLAC (#482) üzenetére


r4zer0919
tag

Mit értünk ,,rendes 3D támogatás is" alatt? Olyan mint a VirtualBOX-ban az emulált fake3D gyorsítás? Vagy rendesen tudja a GPU passtrough-t, egy időben több VM-en? Mert ez a kérdés, erre kell(et) volna megoldás.....
De most egy kicsit utána néztem és ezt találtam: ,,VMware Workstation does not support GPU passthrough."
Egyéb iránt én is teszteltem a Ware-t és nem jó.
De ha már ennél a megoldásnál akar valaki maradni, vagy ezt választja, akkor mindennél jobb és ingyenes a Windows beépített Hyper-V kezelője, ez támogatja a GPU passtrough-t és ingyenes, ezt is próbáltam ez sem igazán jó, de a hagyományos virtualizálás közül még ez a legjobb, Windows környezetben.
Most megyek a brand PC-ért.

(#484) ViZion


ViZion
félisten

A szerver gépen 3 LAN port van, egyik az WAN a modem felé, 1 az opnsense LAN portja, egy meg a VM-aknek van. Az opnsense LAN-t kellene szétdobni a VM-ek felé, a két fizikai LAN-ra a PC és egy Wifi AP menne. Megoldható ez, vagy kell a switch-em? :U
Köszönöm :R

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#485) rgqjx válasza ViZion (#484) üzenetére


rgqjx
aktív tag

Van switched a proxmoxban (illetve tudsz kreálni). Arra tudod csatlakoztatni a VM-eket és még a fizikai kártyát is, ha nem passthrough-ként üzemel. Lehet érdemes eleve az OVS-el kezdeni, mivel az VLAN-t is tud.

Szerintem érdemes a youtube keresőjét is használni, én rengeteg hasznos infót találtam ott. Példának okáért ezen a csatornán is van hasznos.

(#486) ViZion válasza rgqjx (#485) üzenetére


ViZion
félisten

Ezt kerestem, köszönöm! :R
Láttam a srácot már, néztem videóját.
[link] ezt a csatornát szeretem, érthetően magyaráz, tetszik a stílusa.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#487) r4zer0919


r4zer0919
tag

Proxmox-ra átállás update.
Tegnap sikerült beszereznem a brand pc-t, egy HP mellett döntöttem.
Hát tényleg pici, szinte egy nagyobb ""zsebben"" elfér.
Már kezd összeállni a rendszer, a vGPU is tökéletesen megy.
Parsec-el csatlakozom a VM-ekre, egyenlőre, gyors, nagyon gyors.
Most még a raid-et kell csatlakoztatnom a rendszerhez, és egyenlőre mindent hoz amire gondoltam, sőt...
Nagyon komoly dolgokat lehet Linux rendszereken, de ezeket leírások nélkül véghez vinni, hát nem tudom.
Hogy valaki a Linuxot pro szinten kezelje, google nélkül, fejből.... Na az az illető már ténylegesen elmondhatja magáról, hogy nem felhasználói, ikonnyomkodós szinten van.
(Sajnos én is csak eddig jutottam!)
Nem úgy mint a magukat rendszergazdáknak hazudók, jóval nagyobbik része, sajnos. :D
(Ez csak saját vélemény ill. sokéves tapasztalat.)
Mindenkinek köszönöm, a tippeket és segítséget!

(#488) ViZion válasza rgqjx (#485) üzenetére


ViZion
félisten

Nah, műXik, kis videónézés után. Imádom, tök logikus. Figyelni kell, h ne zárja ki magát az ember, de alapból igyeXik megvédeni, nem engedi, h "üsse" egymást a konfig.
Most az alaplapit meghagytam WAN-nak (vmbr0), opnsense kapja. A másik két port broadcast bond-ban van, itt kapott IP-t a proxmox, a vmbr10 bridge ports-hoz bond0 és ennyi. OMS macerásabb lett volna, kicsit szerény a leírása (nekem), ez meg kb. első videóban telitalálat volt. VLAN-t nem használok, nem bonyolítom a dolgokat.
opnsense dolga lesz, h IoT cuccok ne másszanak a netre, annak a tűzfal konfigolását még finomítani kell. :R

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#489) rgqjx válasza ViZion (#488) üzenetére


rgqjx
aktív tag

"...IoT cuccok ne másszanak a netre..."

Többek közt erre (is) való a VLAN. ;]

Amúgy gratula, ezek szerint lassan elkészül a rendszer. Lehet ideje nyomni egy mentést az egészről. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#490) ViZion válasza rgqjx (#489) üzenetére


ViZion
félisten

neeh, egyelőre nem jó, a switch-ben volt a kanóc., korai öröm :(
2 NIC bond, egyik kimenet PC, másik a switch, akkor a PC nem látja a proxmoxot se, meg semmit, mintha nem lenne router...
bakker. Lehet restart kellene, majd próbálom, csak most másfelé egerészek... :U

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#491) ViZion


ViZion
félisten

működik, ha az opnsense a DHCP, akkor OK. Még egy AP-t kell átkonfigolni...
Majd az egészet átrakodni, amikor a szerver a végleges helyére kerül... :U

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#492) ViZion válasza ViZion (#491) üzenetére


ViZion
félisten

update...
az eszközeimet nem érem el, csak ha a wifi AP-hez kapcsolódom. Az eszközök elérik a VM-eket...
Az AP csak úgy műXik, ha WAN portra csatlakozom, ha LAN-ra, akkor nem oszt netet tovább.
FaXXom a Tenda hülyeségeibe, visszaváltok TP-linkre, ott AP módban is elérhető volt a felülete, láttam, h mi csatlakozik. Ez AP módban buta mint a föld, routernek meg nem akarom az opnsense mellé... de még ezzel teszek egy próbát. Ha nem, akkor csere.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#493) szpeti40 válasza ViZion (#492) üzenetére


szpeti40
addikt

Mondjuk Tendát én alapból csak ajtókitámasztónak használnék, jó tapasztalatom még nem volt vele :(

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#494) ViZion válasza szpeti40 (#493) üzenetére


ViZion
félisten

Ez nagyon jó, de legionkább routerként. A beam forming működik, nagyon durván jobb a jele, mint a korábbi TP linknek.

Viszont: úgy néz ki, hogy a proxmox bond-ból sem jutok ki a tenda felé.
2 LAN port bond-olva, ez van a VM-ekhez rendelve.
Tenda AP-módban, IoT cuccok elérik a VM-eket. VLAN-t csak IPTV szinten tudja, azt sem vmi jól, 1 LAN portra... de semmi.

Miért nem jutok túl a bond-on? :U Broadcast, 2 LAN port egyben. PC bedug egyikbe, Tenda be a másikba (lan portja, amiről be lehet lépni), semmi.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#495) IRO21 válasza ViZion (#494) üzenetére


IRO21
aktív tag

Lehet, hogy félreértem, hogy mit csinálsz, de egy bond mindkét végének ugyanabban a logikai eszközben kell lennie.

[ Szerkesztve ]

(#496) ViZion válasza IRO21 (#495) üzenetére


ViZion
félisten

Proxmox gépen van az alaplapi LAN, meg egy 2 portos NIC.
Az alaplapi linux bridge WAN-ként az opnsense használja.
Másik két port bond-ban van. Ezt a bond-ot kapják a VM-ek, egyik fizikaiba a PC dugom, másik fizikaiba a routert.
A bond az broadcast.
Nah, router WIFI AP módban, ilyenkor csak akkor van net, ha a wan portjába megy a kábel.
Konfigolni sem lehet innen, IP-je nem elérhető, ez eddig OK. Wifin kapcsolódó cuccok elérik a VM-eket. PC-ről nem érem el a wifihez kapcsolódó kütyüket sajnos. A cél az lenne, h azokat PC-ről is elérjem.

Egyelőre nem világos, h a bond miatt is esetleg, de a router sem akarja, ha WAN-ra dugom.
A cél az lenne, hogy lan-wifi bridge-ként üzemeljen.

Most a router LAN-ba dugva ip4 leases-nél megjelentek az IoT cuccok, de továbbra sem érem el őket... :U

Ha jól értem, akkor szedjem szét a bond-ot és két LAN-t adjak az opnsense-nek?

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#497) ViZion válasza ViZion (#496) üzenetére


ViZion
félisten

Nah, a proxmox bond kikapcs, opnsense bridge bekapcs. [link]
Első körben csak összedobtam, naná, h nem volt internet a másikon, mert ugye a LAN nem a bridge-hez volt rendelve (azaz az egyik fizikai volt a LAN). Amúgy működött minden.

Átkonfigolás több, mint macera, kizártam magam :D (ofc, hiszen már ez a DHCP, meg a minden is, van másik router, de ehh), majd terminálból vissza...
Proxmox rendszere sukár, megcsinálod amit szeretnél, apply. Mint Gparted és sok más. Itt meg services, dhcp kikapcsolása a NIC-en, majd 3 menüvel arrébb konfigold újra... lol.

Majd néztem videót, h hogy oldják meg 2 portnál... a megfejtés: sehogy. Mindenhol azt mondják, h switch túl sok CPU-t foglal. Eeegen, a fenti leírás első sora kb...
Mondjuk switchem is van. Próba :DDD

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#498) ViZion válasza ViZion (#497) üzenetére


ViZion
félisten

akkor 1 LAN port + switch + routernek LAN portba kanóc...
...ehh, minden fain, ezt akartam, csak a switch nélkül...
Ennyi? Hmmm... ez túl simán ment, nagyon gyanús :U

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#499) inspiroyhome válasza ViZion (#498) üzenetére


inspiroyhome
aktív tag

Kerunk rajzot, az segit megerteni, illetve lehet te is rajossz alkotas kozben. :)

(#500) IRO21 válasza ViZion (#496) üzenetére


IRO21
aktív tag

Én nem látom át a topológiát, de ha már megoldottad akkor rendben :)
Azt sejtem, hogy a két ethernet portot (enp2s0f0, enp2s0f1) akartad switchként használni.
A broadcast bond csak annyit csinál, hogy minden interfészen kiküldi ugyanazt, nem emeli át egyik portról a másikra a nem neki szánt csomagokat, tehát a két (vagy több) külön portra kötött eszköz ettől nem fogja egymást látni.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Proxmox VE
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.