Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Proxmox VE

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-16 10:07:05

LOGOUT.hu

"A Proxmox Virtual Environment (röviden: Proxmox VE, PVE vagy proxmox) egy szerver virtualizációra optimalizált nyilt forráskódú Debian alapú Linux disztribúció. Lehetővé teszi a virtuális gépek és konténerek egyszerű telepítését és kezelését web konzol és command line felülettel. A programcsomag két LXC és OpenVZ konténerek, valamint a KVM alapú virtualizáció kezelését támogatja" (Wikipédia)
Hivatalos oldal: https://proxmox.com/en/
Hivatalos fórum: https://forum.proxmox.com/
Véreshurka hozzászólásából

ESXi -> Proxmox migráció

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#101) tradeelek11 válasza eagleberg (#100) üzenetére


tradeelek11
aktív tag

Én OMV alatt a dd parancsot használtam (használom) [link] gondolom
itt is működik (működhet) mind a kettő Debian alapú.
Viszont valaki nálam okosabb, talán mond jobbat is :)

Tisztelettel :R

(#102) asdexed válasza eagleberg (#100) üzenetére


asdexed
tag

Offline: CloneZilla, DD
Online: Veeam Backup & Replication CE
(Ha van Synology NAS-od, Active Backup tud online menteni.)

DD működhet online, de ha másolás közben változik valamelyik fájl tartalma, okozhat később fejfájást.

[ Szerkesztve ]

"Én ismerek minden szabályt, de a szabályok garantáltan nem ismernek engem."

(#103) noorbertt válasza asdexed (#102) üzenetére


noorbertt
őstag

Igen igen, közben én is kicsit keresgéltem.
két megoldás van:
offline ahogy írod vagy pedig egy Külső backup szerver pl UrBackup.

Jó lett volna valami olyasmi megoldás mint VM esetén a template.

Rendszernek is ajánlott az SSD, de én valószínűleg a legkisebbet fogom beáldozni rá és egyedüli diskkent.
vm -re meg már duplázni illik.

srác csinált egy elég jó sorozatot a temarol:
LearnLinuxTv
https://youtu.be/LCjuiIswXGs

(#104) sutszi válasza eagleberg (#100) üzenetére


sutszi
veterán

2022-ben kicsit különös kijelentés, hogy nagyon eszi valami az SSD-t. Ez mit is jelent pontosan? Kétlem, hogy nem készítették volna fel erre.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#105) Vektor77 válasza noorbertt (#103) üzenetére


Vektor77
tag

Azért nagyon kicsi ne legyen mert minél kisebb egy SSD annál kevesebb az élettartama!

(#106) tradeelek11 válasza asdexed (#102) üzenetére


tradeelek11
aktív tag

Egy kérdés(de ez máshoz is) melyik a legjobb megoldás arra,
hogy a rendszert (Proxmox) és a VM eket Egy ZFS RAIDbe teszem (mondjuk 480GB SSD-ék)
Vagy a Proxmoxot tegyem elé külön(pl. 2*120as SSD-ére mert ez van itthon).
Pl. ha az egyik ssd a raidből elromlik ugye tudom még működtetni a rendszert.
Ha tudtok mondjatok légy szí , pro és kontra érveket, egyik és másik mellet is.

(Remélem érthető volt a kérdés :) )

Tisztelettel :R

(#107) noorbertt válasza tradeelek11 (#106) üzenetére


noorbertt
őstag

Igazából erre nincs olyan válasz ami mindenkinek jó lenne.
Nálam is kisebb SSD-k vannak így az lesz, hogy 1db 120gb a rendszernek (annak úgy se kellene annyit írnia ) és 2db 240 a vm-nek ZFS RAID , illetve van 2db 3tb HDD RED ami backup lesz.

(#108) tradeelek11 válasza noorbertt (#107) üzenetére


tradeelek11
aktív tag

Hát ezért vetettem fel, érdekelne más véleménye is :)
(nyugalom ahhoz már elég öreg vagyok,
hogy mást hibáztassak saját döntésem miatt :D )

Tisztelettel :R

(#109) tradeelek11 válasza tradeelek11 (#108) üzenetére


tradeelek11
aktív tag

Így a helyes:

Hát ezért vetettem fel, érdekelne más véleménye is :)
(nyugalom ahhoz már elég öreg vagyok,
hogy ne mást hibáztassak saját döntéseim miatt :D )

Tisztelettel :R

(#110) eagleberg


eagleberg
tag

Hihetetlen hiba.
Proxmox-al virtualizál OSX alatt az Apple féle iWork 09 nem működik. Ez ugye egy táblázatkezelő-szövegszerkesztő-prezentáció készítő csomag. A program ugyan elindul, de ha bármelyikbe bármit betöltök nem látszik a tartalom. Ott van, mert kijelölni/rábökni lehet, de nagy fehérséget látni a munkaterületen. Minden fehér, semmi nem jelenik meg. High Sierra és Mojave alatt néztem. Eddig vnc, meg team-viewer-el néztem, de most direkt betettem egy videokártyát a szervergépbe és rákötöttem egy monitort is ... hogy mi a f@sz van már, de semmi. Itt sincs semmi az adott programban.
Ez szívás mert át akartam tenni a régi könyvelésemet elküönítve egy virtuális gépre, és most nem tudom mit csináljak... Az új numbers egy fos, arra nem akarok átmenni.

(#111) eagleberg válasza eagleberg (#110) üzenetére


eagleberg
tag

Közbe ezeket találtam: Link1
Én egy gagyi videokártyát raktam bele, azzal nem volt QE/CI. Jobb videokártáyt meg nem tudtam beletenni (aminek nem problem a QE/CI), mert nem ért oda a videokártyának a 6-os táp csati. De ha menne is azzal nem lennék előrébb, mert nekem virtualizálva kellene az iwork...

(#112) noorbertt


noorbertt
őstag

Sikerült át költözni Unraid-ról és meg kell mondani jobb ill jobban ki tudom már most használni a gépem.

1 dolog nem akar össze jönni :

van két 3tb HDD Red amit backup-ra akarok használni.
Amikor a datacenteren belül próbálom a backup feladatot létrehozni , csak a local tárhelyre enged.

Valamait én néztem félre ? Jó lenne a két HDD-t mirrorban tartani, de ha jól sejten nem lehet backup -hoz használni így?

(#113) noorbertt válasza noorbertt (#112) üzenetére


noorbertt
őstag

Csináltam két ext4 foldert
Red-hdd1 és 2. Két backup feladatot kellett csinálni, de igazából ha meghal a rendszer vagy bármi akkor a HDD ki és bármilyen Linux os alá betudom tenni.

(#114) noorbertt válasza Véreshurka (#49) üzenetére


noorbertt
őstag

Nem tudom hogy azota sikerult e, de nekem ez alapjan elsore ment minden:
https://crepaldi.us/2021/03/07/configuring-e-mail-alerts-on-your-proxmox/

(#115) Véreshurka válasza noorbertt (#114) üzenetére


Véreshurka
senior tag

Most nagyon nem vagyok benne a témában, régen is molyoltam a proxmox-al, de amint lesz újra affinitásom és időm kipróbálom. Nem is emlékszem, hogy sikerült-e volna. Mindenesetre köszi!

El Psy Kongroo

(#116) bzolika10


bzolika10
aktív tag

Szaisztok!
A mai nap próbáltam feltenni egy lenovo TS440-re a proxmoxot. Először az egész os-t próbáltam feltenni, de az nem sikerült, mivel csak 800*600-as kijelzőm van itthon, ami vga kompatibilis és a telepítőről lelóg a tovább gomb, meg a fél képernyő. Nem lehet ezt valahogy 800*600 kompatibilissé tenni? Utána olvastam, hogy debian alól is fel lehet tenni, neki is láttam , feltelepült, viszont nem lehet elérni a webws interfészen keresztül a proxmoxot. Systemctl azt mondja, hogy fut.

(#117) asdexed válasza bzolika10 (#116) üzenetére


asdexed
tag

Managementben nincs remote console?

"Én ismerek minden szabályt, de a szabályok garantáltan nem ismernek engem."

(#118) bzolika10 válasza asdexed (#117) üzenetére


bzolika10
aktív tag

Management se volt :(
De azóta meghackeltem a képernyőproblémát, egy usb-s átalakítóval laptopról feltelepítettem a szerver hdd-re a proxmoxot és most már fut. Viszont olyan problémám van vele, hogy nem lát ki az internetre. Valószínüleg azért, mert az interfészeket módosítani kellett, hogy csatlakozzon a lan-hoz. Lehet, hogy a tűzfal vagy a dns fogja meg?
Pingelni névszervereket és lan címeket tudok, de minden mást megfog. Pl: ping bme.huping: bme.hu: Temporary failure in name resolution

(#119) bzolika10 válasza bzolika10 (#118) üzenetére


bzolika10
aktív tag

Közben meglett a megoldás: Nem jó ha az interfaces fileban vannak beállítva a névszerverek, csak akkor fog működni, ha a webes felületen állítom be őket. :W

(#120) noorbertt


noorbertt
őstag

Sziasztok,

Lehet hogy inkább a macos pcre csoportba kellene kérdezni, de kezdem itt.

https://www.nicksherlock.com/2021/10/installing-macos-12-monterey-on-proxmox-7/

valaki próbálta már? Alapból bármi fele móka nélkül az iCloud működik vajon ? Vagy kell az iMessage fix is hozza ? (Cikkben az is ott van )

Közben válaszolt a cikk is egyből : iCloud and the App Store should already be working for you, but for iMessage support you must follow these steps to mark your network adapter as built-in:

Azért plusz infonak jó ez ide hogyan működik :) holnap holnapután tesztelem én is.

[ Szerkesztve ]

(#121) eagleberg válasza noorbertt (#120) üzenetére


eagleberg
tag

Ezt javaslom.
macOS High Sierra - 10.13
macOS Mojave - 10.14
macOS Catalina - 10.15
macOS Big Sur - 11
macOS Monterey - 12
Mindet feltettem, kb 1 óra alatt megvan. iMessage működik.

[ Szerkesztve ]

(#122) noorbertt válasza eagleberg (#121) üzenetére


noorbertt
őstag

Copy, paste and execute Megoldásoktól mindig is tartottam, az általam linkelt módszer idáig működik -vagyis fel telepítettem de semmit nem csináltam még vele.

icloud felhő, képek stb működik rendesen ?

(#123) noorbertt


noorbertt
őstag

Sziasztok

kicsit újra szeretném tervezni a lemezeket:

Van:
3 TB RED
3 TB RED
2 TB Green
120 GB SSD
240 GB SSD
240 GB SSD

Ezeket így gondolom:
3 TB RED mirror for backup
2 TB Green Media
480 GB SSD for VM
120 GB SSD for proxmox

Mire lenne érdemes particionálni ezeket?
A rendszer marad ZFS, de a többinél van értelme ?
- Media lemez menne ext4-re az fix.

A két 240GB SSD-t nem akarom tükrözni , hely miatt. Cserébe inkább sűrűbben lenne backup, viszont ott mi lenne az ajánlott ?

Marad még a RED, hogy ha backupra akarom használni es tükrözni is szeretném akkor mi az opció?

koszonom

(#124) noorbertt válasza noorbertt (#123) üzenetére


noorbertt
őstag

Végülis Külön külön particio lett minden, biztosabb mint a fenti megoldás

(#125) kisskd


kisskd
tag

Olyat meg tudott már valaki oldani, hogy Win10 guesten menjen a Game Bar videórögzítése? Alap configgal nem megy, valamilyen követelménynek nem felel meg (gondolom GPU). Játszani nem cél, videóhívást szeretnék rögzíteni, lehetőség szerint kb. hülyebiztosan.

(#126) Vektor77 válasza kisskd (#125) üzenetére


Vektor77
tag

OBS

(#127) ozveo


ozveo
tag

ZFS alatt hol találhatóak meg a fizikai vm-ek, dikjei stb.?

Köszi,
Oz

(#128) ozveo válasza noorbertt (#123) üzenetére


ozveo
tag

Magát proxmox 120 GB SSD nem akarod inkább raid1-be rakni? Csak zfs jöhet szóba, én is nézegettem.

(#129) kisskd válasza Vektor77 (#126) üzenetére


kisskd
tag

Köszi, sikerült, viszont eléggé megszenved eggyel a kis gépem! Ha 2-3 windows futni, benne egy-egy OBS-sel, és mondjuk 720p-ben rögzítenék, annál mi lenne a minimum fogyasztású/árú/fűtőkapacitással bíró rendszer, amivel érdemes számolnom?

(#130) Vektor77 válasza kisskd (#129) üzenetére


Vektor77
tag

Ezt nem tudom, nem szoktam belépő konfigokat használni. Nem bírom a lassú cuccokat és szeretem ha van tartalék.

[ Szerkesztve ]

(#131) kisskd válasza Vektor77 (#130) üzenetére


kisskd
tag

Általában én is, de ebben az esetben pazarlónak érezném :) (mi a "nem belépő konfig" nálad ezen a területen, és mire használod?)

(#132) Vektor77 válasza kisskd (#131) üzenetére


Vektor77
tag

Az itthoni kis szerver a szokásos feladatokra i3-10100T, 16GB RAM, 2x250GB RED SSD a rendszernek és VMeknek + LSI vezérlőn 4x4TB az adatoknak. Mondjuk csak 1 windows fut rajta és az sem éles feladatokra.

(#133) fonok87


fonok87
aktív tag

Sziasztok!
OpenVPN-t próbálok beállítani VM-ben. A config jó, csatlakozik, tudok kapcsolódni a VM-hez. Gondolom be kéne állítani, hogy a Proxmox kiengedje a kapcsolatot a VM-ből. Ezt hol/hogy tudom megtenni?

Truss me, I'm an engineer.

(#134) noorbertt


noorbertt
őstag

Sziasztok,

úgy fest hogy az egyik SSD már nem sokáig bírja ( life time 0 )
Van 2db 240GB SSD és ha ahhoz veszek egy 500GB -t akkor azokat be lehet tenni egy Raidz-be? Tudom tárhelyet fogok veszíteni, de később szeretném lecserélni a másik két kisebb SSD-t is 500GB-re.

működne? Ha igen akkor későbbiekben hogyan tudom kiváltani a következő 240GB SSD-t?

(#135) noorbertt


noorbertt
őstag

https://github.com/tteck/Proxmox
Hatha valakinek hasznos lesz.

(#136) SUPERMAN1


SUPERMAN1
csendes tag

Sziasztok!

Segítséget kérek tőletek, össze szeretnék állítani egy "budget" Proxmox konfigot, van egy két dolog itthon ami rendelkezésre áll hozzá.
Főbb elemek:
i3-6100
GIGABYTE GA-H110M-S2V
1x 4 GB DDR4
2x 4 TB WD HDD

Amit szeretnék majd futtatni a szerveren, Home Assistant, Zone Minder, Xpenology.
Szerintetek miket szerezek be hozzá és hogy legyenek elosztva?

Előre is köszi!

(#137) noorbertt válasza SUPERMAN1 (#136) üzenetére


noorbertt
őstag

Lapról nem tudok nyilatkozni , de az a ram még HA alá is kevés néha.
HDD max backup és ISO-ra lesz alkalmas, VM-re nem.
Akkor inkább tedd fel a xpenology-t és onnan menj tovább.

(#138) szpeti40 válasza SUPERMAN1 (#136) üzenetére


szpeti40
addikt

Én egy SSD-t mindenképp raknék bele a VM-eknek, valamint RAM-ból sosem elég.

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#139) Patice válasza SUPERMAN1 (#136) üzenetére


Patice
nagyúr

Szerintem is plusz sok RAM és egy SSD a rendszernek, meg a VM-eknek. A többi OK.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#140) sutszi


sutszi
veterán

Helló!

Ma gondoltam kipróbálom Proxmox 7.1-et. USB-re megcsináltam a telepítőt majd be a gépbe... HDMI-n rákötöttem a monitorom.
Amíg a console töltődött nem volt gond...majd látom, hogy a GT710-es VGA-hoz drivert tölt és amint beadta a fehér hátteres GUI-t őrület vibrálásba kezdett a monitorom. Stroboszkóp az sehol nincs ehhez... Végigvittem a folyamatot majd visszakötöttem a laptopra. És megmaradt a vibrálás... Ekkor azt hittem meghalt a monitor de egy kb 45-60 perc múlva magától megszűnt a jelenség.
Közben azért váltogattam a Proxmox gép és a laptop között és tényleg elmúlt, de gondoltam kipróbálom újra... ÉS a telepítő indulásával ismét reprodukálta. Úgy megvibráltatja a monitort, hogy utána hiába kötöm rá másik gépre...egyszerűen nem múlik el azonnal és kell egy kis idő amíg kiheveri...
Láthatóan az nvidia driver betöltése körül keletkezik valami...viszont ez így elég durva... Kissé aggódom is a monitor miatt.
Nem vagyok r=1 user, és már mindenre is mindenféle módon rákötöttem a monitorom de csak ebben az esetben produkálta ezt az anomáliát.

Járt valaki hasonlóan?

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#141) eladohardver


eladohardver
őstag

Hi People!

Adott egy Dell Latitude E6330 Laptop amiben szeretném megoldani, Proxmox és w11 illetve MacOS Monterey fusson... (külön-külön)illetve azt szeretném, hogy a sajàt kijelzön jelenjenek meg a dolgok... Illetve az HDMI-on....

iGPU Passthrough-nàl megakadtam... Jo`tube-on talàltam egy tutorialt hozzà, és talàn korei nyelvü volt, ami nem igazàn jött àt... valahol megakadtam, mert nem értettem, és feladtam...

Esetleg lehet kapni egy angol nyelvü tutorialt ehhez?

Vagy hogyan keressek, rà, hol talàlok megfelelö informàciot ahhoz amit szeretnék?




Késöbb fog jönni bele External GPU Express kàrtyàn keresztül...

Danke :R

¯¯̿̿¯̿̿'̿̿̿̿̿̿̿'̿̿'̿̿̿̿̿'̿̿̿)͇̿̿)̿̿̿̿ '̿̿̿̿̿̿\̵͇̿̿\=(•̪̀●́)=o/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿ Battlelog: Rohambili ¤

(#142) ozveo válasza SUPERMAN1 (#136) üzenetére


ozveo
tag

Szerintem, 4 GB RAM kevés ennyi mindenre.

(#143) eladohardver válasza eladohardver (#141) üzenetére


eladohardver
őstag

Elbeszélgetek itt magamban...

Találtam egy englich tutorial kezdeményt... csak a passthrough-ról... de ez is 2016 os

¯¯̿̿¯̿̿'̿̿̿̿̿̿̿'̿̿'̿̿̿̿̿'̿̿̿)͇̿̿)̿̿̿̿ '̿̿̿̿̿̿\̵͇̿̿\=(•̪̀●́)=o/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿ Battlelog: Rohambili ¤

(#144) Vektor77 válasza eladohardver (#143) üzenetére


Vektor77
tag

Igen, mert nem sok értelme van amit kitaláltál.

(#145) eladohardver válasza Vektor77 (#144) üzenetére


eladohardver
őstag

Kérlek Pötyögd màr le nekem miért is gondolod, hogy nem sok értelme van...

¯¯̿̿¯̿̿'̿̿̿̿̿̿̿'̿̿'̿̿̿̿̿'̿̿̿)͇̿̿)̿̿̿̿ '̿̿̿̿̿̿\̵͇̿̿\=(•̪̀●́)=o/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿ Battlelog: Rohambili ¤

(#146) Vektor77 válasza eladohardver (#145) üzenetére


Vektor77
tag

Egy katyvasz lesz az egész és nem is beszélve a régi gép és új OS-ek inkompatibilitásáról.

(#147) eladohardver válasza Vektor77 (#146) üzenetére


eladohardver
őstag

Nagyon köszönöm! Mostmàr minden vilàgos.
Ezen a forumon mindig megtalàlom a megolodàst az éppen felmerülö problémàimra... :R

¯¯̿̿¯̿̿'̿̿̿̿̿̿̿'̿̿'̿̿̿̿̿'̿̿̿)͇̿̿)̿̿̿̿ '̿̿̿̿̿̿\̵͇̿̿\=(•̪̀●́)=o/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿ Battlelog: Rohambili ¤

(#148) Gre@T


Gre@T
tag

Sziasztok,

Pár napja az OMV(nem benzinkút)-ről pártoltam át. Készítettem egy konténert, amiben a qbittorrent-nox fut. Mellé szeretnék egy minidlna szervert is. Melyik a jobb megoldás ha azt egy új konténerbe telepítem vagy a meglévő qbittorrent-es konténerbe telepítem?

Köszi,

(#149) noorbertt válasza Gre@T (#148) üzenetére


noorbertt
őstag

Ezt neked kell eldönteni , erőforrás és logika alapján.
Nalam pl plex konténer van médiára , ami magába foglalja a sonarr, radarr, bazarr, jackett és qbittorrentet is.

(#150) Gre@T válasza noorbertt (#149) üzenetére


Gre@T
tag

Köszi a választ.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Proxmox VE
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.