Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Proxmox VE

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-08-24 18:32:43

LOGOUT.hu

"A Proxmox Virtual Environment (röviden: Proxmox VE, PVE vagy proxmox) egy szerver virtualizációra optimalizált nyilt forráskódú Debian alapú Linux disztribúció. Lehetővé teszi a virtuális gépek és konténerek egyszerű telepítését és kezelését web konzol és command line felülettel. A programcsomag két LXC és OpenVZ konténerek, valamint a KVM alapú virtualizáció kezelését támogatja" (Wikipédia)
Hivatalos oldal: https://proxmox.com/en/
Hivatalos fórum: https://forum.proxmox.com/
Véreshurka hozzászólásából

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#301) kenand


kenand
veterán

Feltettem 2 VM-et poxmoxra. Egy Xpenology DSM 7.1 szépen megy. Másodikra egy Debian 11-et szeretnék, fel is telepedett, de újraindítás után a Debain nem lát hálózatot. Mit csináljak, hogy legyen hálózat?

(#302) Patice válasza kenand (#301) üzenetére


Patice
nagyúr

A Debian is bridge-elt hálózatra van állítva?

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#303) amargo válasza amargo (#274) üzenetére


amargo
addikt

Látszólag ez a megoldás sem volt problémáktól mentes, nem tudtam a proxmox-ra be ssh-ni, gondolom nem tett jót, hogy az egész dev-et oaadtam egy container-nek.
Végül így is odaadtam a container-nek azaz readonly-ban és csak bizonyos disk-eket:
lxc.mount.entry: /dev/sda    dev/sda   none bind,optional,create=file,mode=0444

De látszólag ez sem volt tökéletes..
Végül az lett a megoldás, hogy a pve host-on egy cron job legenerálja az xml-t, amit felmountoltam a container-nek és ott már tudom azt parse-ni..

A host-ra csak a bináris került le az is mentődik automatikusan és a cron job-is.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#304) tasiadam válasza kenand (#301) üzenetére


tasiadam
Topikgazda

Dhclient -v?

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#305) kenand válasza Patice (#302) üzenetére


kenand
veterán

Így van.

Kezdetben VirtrIO-ra volt, de nem ment most átettem E1000-re de nem segített

Van egy Xpeno is, hasonlóan ott van net.

[ Szerkesztve ]

(#306) tasiadam válasza Longeye (#299) üzenetére


tasiadam
Topikgazda

Nem szeretném kivinni a netre őket, de itthon szerettem volna olyat, hogy valami kapcsolat legyen köztük, külön, szóval ahonnan a netet kapják érem el, de a másodlagos NIC-eken keresztül pedig egymás között lennének képesek küldeni az adatokat, értem ezalatt a migrálást, ISO-k küldése és egyéb tündérmesék.

Az a baj, hogy lakást bérlünk, és nem tudom hangos/sok gépet összerakni, csak NUC/SFF meg mini gépek jönnek szóba, esetleg kliensek. Amúgy sincs semmi életbevágó a hálózatomban, maximum az adguard, aminél a backup egy pi1

[ Szerkesztve ]

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#307) kenand


kenand
veterán

Megoldódott a probléma, a Debian telepítő Edu változat volt, és eltolta a Netet. Újrakezdtem...

[ Szerkesztve ]

(#308) Longeye válasza tasiadam (#306) üzenetére


Longeye
tag

Jah! Értem.
A CEPH-es kérdés után másra gondoltam. Szerintem így nem fogja nagyon leterhelni a belső hálót.
A virtuális gépek normál forgalmán kívül csak helyzetjelentéseket küldöz alapból.

/* Egy lelkes kontár */

(#309) kenand


kenand
veterán

Sikerült összehoznom proxmox-szal, hogy egy HP Thin clienten, ami AMD alapú menjen együtt egy Xpenology és egy Debian VM, amiben Supervised Install Homeasitant megy.

Korábban a thin clientre tettem direktben az Xpenology-t, azon ugyan van Virtual machine is, de sajna AMD-s procival nem megy. (Intel NUC-on Gigbyte BRIX-en megy így). Sajna Dockerben nem tökéletes a Homeassistat Synology alatt, nem olyan mint a HASSOS, vagy a Supervised Homeasistant.

Proxmox alatt 2 VM-ben szépen megy mindkettő. Host BT kártyáját is át tudtam adni a Homeassitantot futtató VM-nek.

(#310) tasiadam válasza kenand (#309) üzenetére


tasiadam
Topikgazda

kell a VM? Van LXC HA is, kevesebb erőforrást igényelnek a LXC-k.

[ Szerkesztve ]

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#311) amargo válasza tasiadam (#310) üzenetére


amargo
addikt

A VM az official image-et használja. Az LXC pedig nem supervised, legjobb tudomásom szerint.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#312) kenand válasza tasiadam (#310) üzenetére


kenand
veterán

Nem ismertem, de sajna úgy sem lesz supervised install, az csak hassos és Debian 11 alatt megy
Dockerben is futna Homeassistant, de az sem tökéletes.

[ Szerkesztve ]

(#313) tasiadam válasza amargo (#311) üzenetére


tasiadam
Topikgazda

Ha van szüksége azokra a plusszokra. LXC-re felrakható külön a HA is asszem, amit viszont aztán tud managelni

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#314) kenand


kenand
veterán

Van proxmox alá kész homeassistant os image. Ha valami hardvert kell telepíteni azt úgyis a hostra kell, az meg Debian.

(#315) kenand válasza kenand (#314) üzenetére


kenand
veterán

Kíváncsiságból fel is tettem qcow2 image fájlból a HassOS-t. Nekem szimpibb marad a Debian + SuperVised Homeassistat, de tény miután az ember felküzdte a qcow2 fájt és UEFI BIOS-sal elindította, egyből kész.
Feltételnek van néhány lépése amit ez ember nem tud magától itt egy video

(#316) amargo válasza kenand (#315) üzenetére


amargo
addikt

mi értelme a debian + supervised -ned? Ha semmit mást nem csinálhatsz vele, különben unsupported lesz.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#317) kenand válasza amargo (#316) üzenetére


kenand
veterán

Debian 11 nem lesz unsupported, max ha kijön a 12, akkor lehet upgardelni. Pont arra lehet Supervised módban telepíteni. (ubuntu 18.04 tényleg unsupported lett )
Nekem szimpibb, hogy bizonyos dolgokat tudok telepíteni ha kell. Pl tönkrement a BT kártyám a gépben, elővettem egy régit de alapban -Realtek- nem volt driver, Debian alatt tudtam hozzáadni Realtek támogatást.

Intel NUC 8265-ös Wifi+Bt kártyához sincs alapban driver, de Debian alatt fel lehet küzdeni.
Tény proxmox alatt elég ha a Proxmox Debian alapjára felteszem.

Fentiek miatt nekem szimpibb a Debian+Supervised HA, mint a HassOS

[ Szerkesztve ]

(#318) kenand válasza amargo (#316) üzenetére


kenand
veterán

De használok Monocle gatewayt, Docker alól elég nehéz felrakni, Linux alól könnyű. Az is futhatna a proxmox Debain alapján, de elegánsabb egy VM Debian alatt.
Monocle gateway-jel az IP kameráim képét ki tudom tenni egy Amazon Echo show-ra

(#319) tasiadam


tasiadam
Topikgazda

Vagyok annyira lusta, hogy minden linux konténert és VM-et minden nap frissítem, update és upgrade-el

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#320) ViZion


ViZion
félisten

Sziasztok!
Megjött a vas, hétvégén telepítem is... valami kerül rá. Később nem lesz monitor, web UI kell mindenképp.
Korábban írtam a tervekről, röviden NAS feladata lenne: 2 HDD, egyik elérhető a hálózatón, erről rendszeresen ment a 2. HDD-re, egyszerű rsync cron.
Másik feladat helyi DNS serverkedés + IP címek szűrése (dnsmasq, de az adguard home is jónak tűnik, ha ismeritek akkor jöhetne infó).
Router feladatokon (Opnsense, vagy más van ajánlott?) is gondolkodtam, de csak 1 db LAN port van. Ha a modemen bekapcsolom a router funkciót, akkor LAN-on is csatlakozik, így csak WAN-al.
Végül Domoticz/Home assistant, ami jobban megtetszik... ezeket egyelőre csak kipróbálnám, Tuya/Shelly/ESP cuccaim vannak.

Mi a vélemény, javaslat? :R

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#321) gery2123 válasza ViZion (#320) üzenetére


gery2123
őstag

Szia!

Én proxmox mellett tenném le a voksom.
vm -Ben egy debian szerver ( samba rsync) vagy OpenMediaVault a 2 hdd passthrough.
Adgouard home én lassan 3 éve használok meg vagyok elégedve vele, hibátlanul működik. Egyszerű beállítás elegendő funkcióval. LXC container kb nulla erőforrással működik.

Home Assistant nekem vm-ként fut 5% cpu használata van adtam neki 2 mag 4gb ram. Ha erőforrást akarsz spórolni akkor ajánlom dockerben a futtatását. 2 évig használtam úgy hibátlanul. Egyetlen hátránya hogy nincsenek pluginok de azt külön docker container tudod integrálni ha kell.

Opnsense/pfsense: itt érdemes egy + nic ha megoldható de proxmoxban virtuális lannal is megoldható.
itt még új vagyok én pfsense mellett döntöttem próba után de meghagytam az opnsense vm-et is.

Nálam ugyanez a felállás + még néhány docker container kivéve a NAS részt. Ott truenas megy vm-ben.
A cpu 8-10% között a RAM a truenas miatt magas, de ha nem lenne akkor az egész rendszer 4-6gb ramot használ jelenleg.

-- PSN_ID: GerY2123

(#322) kenand válasza gery2123 (#321) üzenetére


kenand
veterán

Telhjesebb a Home asistant VM-ben (HassOS vagy Debian+ Supervised) könnyebb frissen tartani, vannak plugin-ok lehet menteni stb.. Még egy thin client AMD is elbirkózik Xpenology+ másik VM-ben Homeassitanttal

(#323) ViZion


ViZion
félisten

Köszönöm a válaszokat.
Külön NAS konténer vagy VM-re nem gondoltam, mert azért ez nam a klasszikus raid, sok user miegymás konfiguráció, linuxos samba + rsync + cron elég - azt nem tudom, h proxmox alatt elérhető-e, vagy egy virtualizált linuxhoz kell-e rendelni a HDD-ket.

HA alá a plugin az integrációkat is jelenti? Vagy csak az extra dolgokat? Mert amire szükség van, azt inkább külön futtatnám, ha vmi lerohad, ne vigyen mindent a levesbe.

Van vmi írás a proxmox alapokról (a weboldalukon kívül), h mit érdemes beállítani, SSD optimalizálás, stb.? Vagy ezzel nem kell foglalkozni, default jól működik? Linuxot lehet piszkálgatni, cserébe néha meg is ölöm... :D
:R

Szétkapom a gépet, átpasztázom, ventiket megnézem/cserélem, utána ne legyen rá gondom egy ideig...

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#324) kenand válasza ViZion (#323) üzenetére


kenand
veterán

Tapasztalatom alapján minden sokkal könnyebb ha megy a HACS és az addon telpítés.
Ehhez HASSOS vagy Debian 11+ Supervised install kell

Állandóan lehet menteni, akár google drive-ra is automatikusan, ha valami gebasz van simán vissza lehet tölteni mindent, sőt így könnyű egyik gépről másikra költöztetni

(#325) amargo válasza kenand (#317) üzenetére


amargo
addikt

Tegyél fel bármit mást docker alá és figyeld a gépházat :)
Kiveséztük már 1,5 éve ezt a témát, egyértelműen a saját OS felé terelnek mindenkit, aki supervised-et akar használni.
Az csak idő kérdése, amíg a csomagokat is megszabják teljesen ugye már most is van követelmény rá.

Mondjuk a problémád is jó, mert a host-ra külön én se raknák driver-t, de ez esetben lehet kivétel lenne.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#326) kenand válasza amargo (#325) üzenetére


kenand
veterán

Egyelőre maradok, a Debian+ Supervisednél, de mentek és ha variálnak az egész rendszert viszonylag könnyen át tudom költöztetni, próbából átettem a Xpenology Virtual Machine alatt futó Supervised HA-t Pxoxmox Debain alá, és HassOS alá is, egyedül a BT vezérlőt kellet újra társítani.

(#327) tasiadam


tasiadam
Topikgazda

Újra kell húzzam, ha egy gépből a másikra akarom átpakolni az SSD-t? Elvileg CPU-ban van különbség, másban nem kéne legyen

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#328) noorbertt válasza tasiadam (#327) üzenetére


noorbertt
őstag

Nem, esetleg majd babrálni kell a háló kártyával.
/etc/networks

Én komplett gépet cseréltem, csak a RAM maradt a régi és két három sor után ment minden. (Volt külön NIC kartya így ha nincs lehet neked azt sem kell. )

(#329) tasiadam válasza noorbertt (#328) üzenetére


tasiadam
Topikgazda

ugyan az a NIC és a chipset, úgyhogy reménykedem ez sem lesz. De lehet h újrahúzom, a másik nodera átmigráltam mindent, felveszem újra ugyan azt az ip-t addolom a clusterba és visszamigrálom

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#330) noorbertt válasza noorbertt (#328) üzenetére


noorbertt
őstag

Ha ezt követed meg is vagy:

Post in thread 'How to Reset Networking after replacing NIC?'
https://forum.proxmox.com/threads/how-to-reset-networking-after-replacing-nic.38178/post-243113

(#331) amargo válasza noorbertt (#328) üzenetére


amargo
addikt

Valamikor nem rég átraktam a NIC-et másik slot-ba volt ám meglepetés (változott a száma), még szerencse, hogy az alaplapi kártya csak management-re van használva :)

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#332) noorbertt válasza amargo (#331) üzenetére


noorbertt
őstag

Elsőre én is megijedtem :DDD
Akkor még monitor sem volt a környéken, vihettem le a nappaliba az egész gépet :))

(#333) tasiadam válasza noorbertt (#330) üzenetére


tasiadam
Topikgazda

Kellett a reinstall, aztán 1 csodás mozdulattal a maradék működő VMeket is leöltem, úgyhogy friss a cluster. Nem engedett kilépni belőle, azt hittem, hogyu tólag is lehet, szóval, tanulópénz. Tudnék most egy 3 nodeos clustert felhúzni, de fölöslegesnek tartom.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#334) nemurea


nemurea
aktív tag

Sziasztok,

Kezdem elég jól belakni a proxmox-ot az új hardveren, de most jött egy kis zökkenő: úgy tűnt, a backupnak kiszemelt kis HDD megadta magát. OK, nem gond, beraktam ugyanarra a SATA portra egy 120G-s SSD-t, indult, nagy öröm. 3 percig, aztán elkezdte elveszíteni a partíciókat, a blkid parancs lassan futott le, mount nem működik. A lényeg, úgy tűnik, magával a porttal/kábellel volt probléma. Most kicseréltem a SATA kábelt, egyelőre jó.

A konkrét kérdésem (bocs a rizsáért): hogyan lehet alaposabban tesztelni ilyen esetben, hogy az alaplapi SATA halódik (álló helyében, 1 hónapos lapnál van ilyen?) Mielőtt még továbbvinném akár ezt az SSD-t, akár visszarakom a HDD-t (még nem néztem, tényleg hibás-e), le akarom tesztelni, hogy a hardver ne okozzon meglepetést. Vagy van más, ami ilyesmit okozhat, amire figyelnem kell? Köszi!

(#335) tasiadam


tasiadam
Topikgazda

Olyan ritka eset a kabelhiba, hogy fel se szokott tunni. G31 alaplapba, szoval a 775os idokben raktam SSD-t, ott volt ez 1x, soha azota. De kb igyekszem minden uj beszerelesnel uj kabelt hasznalni

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#336) ViZion


ViZion
félisten

NAh, nem bírtam ki... vas kitakarítva, proxmox fent. SSH megvan, update volt, sudo is van (fura, h nem default, de ... fura). Enterprise repo bye.
swappiness=1
viszont sudo nano /etc/fsatb -ra azt írja, h új fájl...
Hol tudom beállítani amit szeretnék?
/ ext4 defaults,discard,noatime 0 1
tmpfs /tmp tmpfs nodev,nosuid,noexec,relatime,mode=1777,size=15% 0 0
tmpfs /var/tmp tmpfs defaults,size=5% 0 0
tmpfs /var/log tmpfs defaults,size=5% 0 0

Vagy ha létrehozom, akkor használja majd? :U
Ki mit állítgat be SSD-n? :F

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#337) tasiadam válasza ViZion (#336) üzenetére


tasiadam
Topikgazda

Zram, mast nem, meg az enterspajz repot kilovom.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#338) ViZion


ViZion
félisten

ehh, VM-et nem tudja rebootolni, lock-ra panaszkodik. Elég kemény hibákba futok bele így elsőre... nagyon fura.

restart teljes gép, szintén ua., root konzollal sem lehet leállítani... pfff...ehh...

Nagy nehezen sikerült, de az ISO-t nem látja... OMfG...

Meglátom holnap még, de szvsz headless Fedora lesz ez... :U
ha letöltöttem volna, már fent lenne...

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#339) AiRLAC válasza ViZion (#336) üzenetére


AiRLAC
addikt

Talán ha fstab lenne az a fsatb ;)

Btw milyen vas? Visszaolvastam de nem találtam.

[ Szerkesztve ]

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#340) ViZion válasza AiRLAC (#339) üzenetére


ViZion
félisten

Dell 9010, azt nem tudom, h itt írtam csak el, vagy ott is az éjjel... :U
Gyors gugli azt mondta, h a q35 chipsetet választom, akkor lehet ilyen, majd olvasgatok.
De ami érdekes, h a minden álj-ra megállította, de vagy 2 perc alatt. Viszont se IDE, se SATA, se SCSI meghajtóban nem találta az ISO-t, netről akart bootolni, a bios nagy részét nem lehetett szerkeszteni, vagy nem mentette el. hmmm... elemet kell benne cserélni. :K

Végül a saját ssh ablakot is megtaláltam, nem kell külön cmd-ből szívni, ez dícséretes.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#341) AiRLAC válasza ViZion (#340) üzenetére


AiRLAC
addikt

Dell Optiplex használtnál a CR2032 csere alap, ritka szar minőségű a gyári gombelem ;)

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#342) amargo válasza ViZion (#338) üzenetére


amargo
addikt

Ilyen akkor van, ha nincs fent a guest agent, csak ilyenkor futottam bele.
De így kitudod lőni:
rm -f /run/lock/qemu-server/lock-id.conf
qm unlock id

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#343) ViZion válasza AiRLAC (#341) üzenetére


ViZion
félisten

Meglepődsz, cseréltem. A hiba, amire elemcserét írtam, az a VM-en volt, poén lett volna, de így is jó.

Amargo: Nem az agent nincs fent, hanem semmi a VM-en, bioson túl nem jut. :U
Majd megpróbálom, de nagyon nem világos, h a VM a saját natív sata DVD-t miért nem látja.
Mondjuk van fizikai DVD is, csak kiírni nem tudom semmivel... :U

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#344) tasiadam


tasiadam
Topikgazda

Proxmoxnál műxik az rendesen, ha dedikált storage host van, amin a vmdk-k vannak, a többi node meg worker? Mert akkor nézek 2 kis OS disket, amire menne a prox, meg lenne egy nagyobb és jobb SSD, amin mennek a vm-ek, mindent backupolnék kifele hdd-re.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#345) amargo válasza ViZion (#343) üzenetére


amargo
addikt

Azon is fog segíteni, nekem még nem kellett ilyen "beragadás" miatt újraindítani a host-ot.

A DVD-t pedig nézd meg az options alatt, hogy mi a boot sorrend, szinte biztos, hogy az tréfált meg :)

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#346) AiRLAC válasza ViZion (#343) üzenetére


AiRLAC
addikt

Én úgy értettem amit írtál (kicsit összevissza volt) hogy a fizikai gép nem menti el a beállításokat, ezért elemet kell benne cserélni - erre írtam hogy igen, szarok a gyári gombelemek.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#347) ViZion válasza AiRLAC (#346) üzenetére


ViZion
félisten

Neem, azt cseréltem. Kicsit éjjel volt má'. A VM viszont ezt a hibát produkálta.

Amargo: jah, a VM beállításban jó volt a boot sorrend, de elindítva semmit nem talált, majd IPv4 és IPv6 próbálta, pedig azokat ki is kapcsoltam a boot-ból. Ekkor tűnt fel, h tökmindegy, h ott mit állítgatok, ugyan az van...
Ma is próba, ha nem, akkor a másik chipsetet választom. :R

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#348) ViZion


ViZion
félisten

Nah, még egy dolog: docker konténerekhez kell felraknom egy linuxot, csak úgy támogatja?
Vki említette az AdGuard Home-ot, docker nélkül azt hogy? Saját VM mindennek? :U
...ahogy olvasom igen, bár vki kipróbálta és fut Proxmox mellett is, de csak root-ként, ami nem túl szerencsés.
Ezzel felmerül a következő kérdés (nézzétek el, Proxmox nekem új, a klasszikus virtuális gépeket használtam eddig, ahol azért volt kompromisszum és teljesítmény csökkenés egy natív installhoz képest): fogyasztásban, erőforrások elosztásában miért jobb ez, mint mondjuk egy headless Fedora linuxra bízni a dolgokat, amin telepítve futhatna a sok bármi? :U
Nem kötekedem, csak nem értem. Azt értem, ha mondjuk többféle OS-t használnék, akkor ezzel managelni a sok VM-et jó, de mit nem olvastam el erről? :U

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#349) noorbertt válasza ViZion (#348) üzenetére


noorbertt
őstag

VM-et elkülöníteni csak a komolyabb dolgokhoz kell. Pl Honeassistant vagy Windows stb
Kisebb egyszerűbb dolgokhoz LXC konténereket szoktak használni. https://tteck.github.io/Proxmox/

Persze olyat is lehet hogy van egy LXC konténer és arra fel raksz még külön dockert is. Vagy külön VM és docker.

( LXC-re ha tudsz ne dockert tegyél pluszba)

(#350) ViZion válasza noorbertt (#349) üzenetére


ViZion
félisten

Köszi, ez hasznos lesz.
Felraktam egy Fedora LXC-t, nézem, h hogy telepítenek adguard-ot buguntura, eddig OK.
Közben láttam, h van docker container is, de ha ez így műXik, akkor nem kell docker.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Proxmox VE
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.