Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Proxmox VE

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-16 10:07:05

LOGOUT.hu

"A Proxmox Virtual Environment (röviden: Proxmox VE, PVE vagy proxmox) egy szerver virtualizációra optimalizált nyilt forráskódú Debian alapú Linux disztribúció. Lehetővé teszi a virtuális gépek és konténerek egyszerű telepítését és kezelését web konzol és command line felülettel. A programcsomag két LXC és OpenVZ konténerek, valamint a KVM alapú virtualizáció kezelését támogatja" (Wikipédia)
Hivatalos oldal: https://proxmox.com/en/
Hivatalos fórum: https://forum.proxmox.com/
Véreshurka hozzászólásából

ESXi -> Proxmox migráció

Rendszerkövetelmény:
CPU: Intel VT/AMD-V képes CPU
RAM: 2GB az OS-nek minimum
Disk: Bármilyen, ajánlott server grade SSD/HDD, de egy jobb minőségű SSD (Samsung PRO/EVO, SM/PM), vagy WD RED, Purple HDD is megfelelő.
NIC: Szinte bármelyik supportált, akár USB-ethernet átalakító is.
Törekedni kell mindenből a redundanciára!
Az alábbi linken lehet többet olvasni: [link]

Fogyasztás csökkentés:
apt-get install powertop -y && powertop --auto-tune

A parancsi finom hangolja a nodeot, és minél magasabb C state elérésére törekszik. Van olyan gép, aminél csak C0 és C6 van, vagy C8, ilyenek például az N-es intel CPU-k egy része.
Optimalizálás single node-ra és SSD-re:
Először is fontos tudni, hogy 3 különböző csoportba oszthatjuk a proxmox service-eket. A linkekek tartalmazzák, hogy melyik servicek melyik verziókban érhetőek el. Értelemszerűen az újabbakban ezek már hiányoznak.
-Proxmox VE services: Proxmox saját működéséhez szükséges service-i.
-Cluster Services: Clusterhez szükséges servicek.
-Standard Services: Debian alapok miatt ezek a debian részei.

Hosszabb angolnyelvű leírás

Az SSD gyorsabban degradálódik, ha folyamatosan írunk rá, és emiatt a Proxmoxot optimalizálni ajánlott, főleg ha single nodet használ az ember, azaz nincs clusterben a gépe (Nincs több gép összekötve egy csoportba). Emiatt az alábbi serviceket érdemes lekapcsolni, hogy fölöslegesen ne írjanak SSD-re:
systemctl stop pve-ha-crm pve-ha-lrm pve-firewall pvefw-logger corosync spiceproxy && systemctl disable pve-ha-crm pve-ha-lrm pve-firewall pvefw-logger corosync spiceproxy
Az felsorolt servicek javarészt HA (High Availability) serviceket érintenek, ami ugye nekünk nincs, és cluster-wide tűzfalat, ami szintén nincs, és ennek a logolását, majd a Proxy-t. A proxy az egyéni preferencia.

PVE Enterprise:
A frissen telepített Proxmox VE-n be van kapcsolva az enterprise repository, ami miatt nem fog tudni napota repot updatelni a proxmox és nem is mindig enged bármit telepíteni emiatt, mert hibás/nem elérhető a repo. Ezt is ki lehet kapcsolni: [kép]

TurnKey LXC containerek:

Általában már működő és előre összerakott környezetet és serviceket tartalmaznak, amelyekhez nem is feltétlen kell nyúlni. Nem kell feltalálnunk újra a kereket, le kell tölteni, deployolni, megy. [kép]
Ha nem sorolja fel a Proxmox a listában a TurnKey LXC-ket, az alábbi commandot kell kiadni console-ban: pveam update

Egyéb LXC Containerek:
https://tteck.github.io/Proxmox/

LXC vs VM használata:
-LXC: Ha single servicet szeretne az ember használni headless módon, pl deployol egy Ubuntu 22.04 LTS server LXC-t, telepíti a servicet, pl print servert (CUPS + samba), vagy Adguardot. Alacsony memória, CPU és Disk használat. Annyira nem stabil, mint a VM.

-VM: Ha nagyobb resourcet szeretne az ember és stabilabb gépet akar. Torrent/NAS VM-et fog tudni csinálni, míg ugyan ez LXC-vel islehetséges, de ne csodálkozzunk, ha valami probléma lép fel a kernelek miatt. Desktop LXC-t nem lehet csinálni, míg VM-et igen.

Egyéb leírások:

Egy rövidebb összefoglaló az alábbi linken található a LXC és a VM közötti különbségekről: [link]

Hogyan migráljuk az on-prem szervert VM-be: [link]

PiMox: [link]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Proxmox VE
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.