Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Proxmox VE

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-16 10:07:05

LOGOUT.hu

"A Proxmox Virtual Environment (röviden: Proxmox VE, PVE vagy proxmox) egy szerver virtualizációra optimalizált nyilt forráskódú Debian alapú Linux disztribúció. Lehetővé teszi a virtuális gépek és konténerek egyszerű telepítését és kezelését web konzol és command line felülettel. A programcsomag két LXC és OpenVZ konténerek, valamint a KVM alapú virtualizáció kezelését támogatja" (Wikipédia)
Hivatalos oldal: https://proxmox.com/en/
Hivatalos fórum: https://forum.proxmox.com/
Véreshurka hozzászólásából

ESXi -> Proxmox migráció

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#751) tasiadam válasza ViZion (#750) üzenetére


tasiadam
Topikgazda

A syslog abban az esetben ha nem akarsz debuggolni, a firewall amugy szerintem is folos, mert van PAM meg a halozaton mar van tuzfal.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#752) ViZion válasza tasiadam (#751) üzenetére


ViZion
félisten

:R
Itt is egy kísérletező polgár: [link]

Logok nekem nem mindig segítenek, múltkor is lekérdeztem, h mi fájt neki, azzal előrébb voltam, mint a log nézegetéssel... :DDD

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#753) tasiadam válasza ViZion (#752) üzenetére


tasiadam
Topikgazda

Systemctl, vagy mivel? Nekem is szarja a logokat igy rohadtul osszefolyik, foleg ha regi logok.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#754) ViZion válasza tasiadam (#753) üzenetére


ViZion
félisten

igen, azzal [link]
systemctl list-units --failed
Szerintem már 5× áttekertem rajta... de ezzel megmondja mi a bánata, utána vagy megoldom (akár netes segítséggel, mert a legtöbb parancsot ha tudom is, h van, meg kb. mi az, de a pontos szintaxisok nem mindig maradnak meg), vagy a reinstall megoldja :)

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#755) ViZion


ViZion
félisten

Jeleztem a topikgazda igényt, megkeresnek majd Titeket (tasiadam és Longeye), remélem nem baj, h ajánlottalak. :B

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#756) tasiadam válasza ViZion (#755) üzenetére


tasiadam
Topikgazda

Nem, koszi!

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#757) Longeye válasza ViZion (#755) üzenetére


Longeye
tag

Köszönöm a bizalmat!
Sajnos nem érzem magam kompetensnek a témában.

/* Egy lelkes kontár */

(#758) tasiadam válasza Longeye (#757) üzenetére


tasiadam
Topikgazda

Senki se fog mindent tudni a Proxmoxból, mert egyikőnk sem OSE fejlesztő, és itthon nagyon kevés helyen megy a proxmox és a KVM, legalábbis jóval kevesebb, mint ESXi.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#759) ViZion


ViZion
félisten

Itt inkább arról van szó, h (akár a tapasztalatilag) megszerzett tudást rakjuk egy összefoglalóba, hátha másnak is segít.

pl. spiceproxy-t nem használom, disabled, de fut... Olvastam, h disabled-nél nincs autostart, de más indíthatja a szolgáltatást. Sokat nem zavar, marad így.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#760) tasiadam


tasiadam
Topikgazda

Akinek van bármi kérése/kérdésre, amikre kitérjünk az összefoglalóban, az írja le, és utána nézek.
Services: 3 fajta van belőle, a debian (ugye a proxmox az debian alapú) alap servicei, a cluster services és a standard services. Őket átnézem mi az, amire nincs szükség, vagy mi az, ami single node alatt nem kell, pl a HA services egyike sem.
Stb Stb

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#761) sutszi válasza tasiadam (#760) üzenetére


sutszi
veterán

Én még kapargatom a felszínt...de pl ESXI-ről jövök, és ott relatíve egyértelmű a helyzet VM-et hozok létre. Proxmox esetén viszont van VM, meg LXC konténer meg...ki tudja mi...
Tudom van erről dokumentáció, de ha lenne ezekről 1-2 mondat, hogy mi a különbség vagy mire mit érdemes választani...az szerintem bevezetőnek meg első próbálkozást segítőnek nagyon jól mutatna. :R

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#762) tasiadam válasza sutszi (#761) üzenetére


tasiadam
Topikgazda

Noted.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#763) ViZion válasza sutszi (#761) üzenetére


ViZion
félisten

Nagyon röviden, nagyon leegyszerűsítve:
a VM az ugye egy "komplett" gép, a maga (virtuális) eszközeivel, OS-el, stb. Az LXC konténer részben osztozik a Host kernelen, így kevesebb hely, kevesebb erőforrás kell neki, a host jobban kontrollálja a szükséges kraftot. Ez némi rizikóval jár, elvileg innen támadható a host is, meg az user is haza tudja vágni host-al együtt. Kritikus dolgokat (DNS szerver, tűzfal, akármi, ami kifelé nagyon nyitott) nem illik konténerbe rakni, akkor inkább VM és docker vagy ilyesmi, ami szeparáltabb.

LXC-be ált. 1 dolog fut, példát nem tudok mondani, mert nekem eddig mindig VM-re jött ki a matek... de én nem sok mindent ismerek/használok. Ami még lényeges, h pl. HDD-t továbbadni VM-nek pár parancs, LXC-nek ezt csak a host-on keresztül lehet, ami itt formázással jár, legalábbis nem találtam olyan utat, ahol adatokkal megkaphatta volna kizárólagosan a NAS LXC a HDD-ket.

Neten találni leírást, h hogyan lehet dockert futtatni proxmoxon közvetlenül. Ezeket (magánvélemény, tapasztalatok nélkül, de nem is akarom tapasztalni :DDD ) én rizikósnak tartom, tegye a dolgát stabilan, a többit meg VM-be, 'oszt ha az megy, akkor van mentés (mosttmár), lényegesen rövidebb idő helyreállítani 1-1 VM-et, mint a teljes rendszert. Szerintem. De én gyáva vagyok, ennyi.

HDD passthrough is kell az összefoglalóba, azt de kerestem :B [link]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#764) tasiadam


tasiadam
Topikgazda

Kész az első leírás. A passthru-t még bedobom oda, de hátha találok 1 rövidebbet

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#765) tasiadam válasza ViZion (#763) üzenetére


tasiadam
Topikgazda

Ez a passthru mivel másabb, mint egy mezei USB passthru? Csak mert az annyi, hogy add device, és ott a felsorolásban kiekresed ami kell és kész. Ha a Proxmox látja, akkor ott lesz.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#766) noorbertt válasza tasiadam (#764) üzenetére


noorbertt
őstag

A LXC es a VM kicsit eros szerintem, de akar. Nalam pl Plex-re epulo LXC gpu eleressel van es oda telepitettem (nem docker) minden mast ami kell: *arr es torrent.

ezt is erdemes lenne hozzaadni : https://tteck.github.io/Proxmox/

(#767) tasiadam válasza noorbertt (#766) üzenetére


tasiadam
Topikgazda

LXC-t lehet headless módban gyepálni, próbálgattam is, de pl monitoring nem fullos rájuk, ha valaki azt szeretne. zabbixot dobtam össze, és autoamtice vágta rá, hogy xyz hibás, mert nem volt valami a helyén, ami vm-nél igen.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#768) ViZion válasza tasiadam (#765) üzenetére


ViZion
félisten

Ezzel ext4 meghajtókat adtam hozzá a VM-hez, többi metódusnál a PVE formázni akarta. Van egyszerűbb módja a linkeltnél? :U ...kellett volna egy összefoglaló :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#769) tasiadam válasza ViZion (#768) üzenetére


tasiadam
Topikgazda

Asszem formázza ha simán diskként addolod, mert LVM-et akar belőle csinálni.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#770) Longeye válasza ViZion (#763) üzenetére


Longeye
tag

Alapvetően kétfajta container van. A Proxmox eleve unpriviliged konténert hoz létre, ahol a konténerben lévő root nem root a Proxmoxban. Tehát, ha a támadó bejut a konténerbe és onnan ki tud törni, akkor nem kap teljes hozzáférést a Proxmox-hoz. Kvázi semmit sem tud csinálni, pláne, ha már telepítéskor a /home mappát olyan külön partícióra tesszük, ahol nincs futtatási joga.
A Prvivileged konténer esetén viszont egyből megkapja a root jogot.

Erre érdemes odafigyelni a konténereknél.

Ezt még sosem próbáltam, de szerintem ezért van az is, hogy ha (szerk.: unprivileged) konténerből akarunk monitorozni valamit, ahhoz nem lesz joga a konténer root-jának. Így nem is fog működni.

[ Szerkesztve ]

/* Egy lelkes kontár */

(#771) sutszi


sutszi
veterán

Köszi mindenkinek, szerintem egy nagyon informatív párbeszéd indult itt meg. :R

Ahogy említettem ESXI-n csak VM-ek vannak. Viszont aktívan használok konténerizációt is... van egy VM ami mint kifejezetten arra van, hogy a konténerizációt összefogja. Ezen Docker van meg Portainerrel terelgetem...

Tehát az LXC az kicsit extrázza azt a képességet amit a Docker képes nyújtani...

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#772) tasiadam válasza sutszi (#771) üzenetére


tasiadam
Topikgazda

Ha jol tudom, az ESXi nem linux alapu (hanem win?), ezert ott nincs LXC.
Az LXC igen, ugy kepzeld el, mint egy nagyon kicsi headless server OS, aminek ugyan ugy van vCPU, ram es Disk igenye. Ugye dockernel ez asszem torheto, es minden Pod kulon tort vCPU-t is fogadhat.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#773) inspiroyhome válasza tasiadam (#772) üzenetére


inspiroyhome
aktív tag

Nope, ESXI Linux alapu. Talan Debian fork... A Hyper-V nyugszik Win alapokon.

(#774) tasiadam válasza inspiroyhome (#773) üzenetére


tasiadam
Topikgazda

A hyper-v az igen, akkor ha nem is az ESXi, de a vCenternek van win alapu mokaja. Pl pwercli pwsh modullal lehet deployolgatni es piszkalni VM-eket, ami meg ugye windows

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#775) IRO21 válasza inspiroyhome (#773) üzenetére


IRO21
aktív tag

Az ESXi saját fejlesztésű kernelt használ.
A vCenter appliance régebben SUSE alapú volt, de az újabb verzióknál ott is átálltak a Photon OS-re, ami a saját fejlesztésű open source Linux-uk.

(#776) Longeye válasza tasiadam (#774) üzenetére


Longeye
tag

Hát ööö....

https://learn.microsoft.com/hu-hu/powershell/scripting/overview?view=powershell-7.3

https://github.com/PowerShell/PowerShell

Már nem annyira csak Windows egy ideje...

/* Egy lelkes kontár */

(#777) tasiadam válasza Longeye (#776) üzenetére


tasiadam
Topikgazda

https://developer.vmware.com/web/tool/13.1.0/vmware-powercli

https://www.altaro.com/vmware/vmware-powercli-guide/

Nem azt mondom, hogy az az alapja, hanem van, ami arra épül.

[ Szerkesztve ]

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#778) tasiadam


tasiadam
Topikgazda

Próbálok utána nézni, hogy van-e a proxmoxnál, vagy bárhol kategorikusan kijelentve, vagy leírva, hogy mi a fő különbség az LXC és a VM között, de az LXC alatt mindenki a classic containert érti, holott nem az.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#779) ViZion


ViZion
félisten

Nah, átköltöztem a nagyobb SSD-re, nem mezei linux, szokni kell.
Első dolog, Clonezilla, legfrissebb. Minden fain... majdnem. Mikor az adat partíciót harmadszor klónozta, akkor rákerestem: igen LVM clone loop van. Köszi. :U
Írtak ott minden hókuszpókuszt, éjjfél elmúlt, erre nincs húzásom. Amikor "végzett" synching szövegnél egy merész reset, kész.

Linux live alatt partíció resize, semmit nem ér LVM-nél, de azért megcsináltam. :K
Igen, lelkes vagyok és tapasztalatlan.
Majd resize ezzel, videó alatt az utasítások szépen, érthetően. Nyilván a végén kinek mit kell módosítani, az szerint használja. Nekem a root, stb. OK, csak data partíciót kellett növelni.
Félelmetes a partíció törlést kérni, akkor is, ha nem úgy törli... :O
Másik SSD, másik hibák:
Partition 1 does not start on physical sector boundary.
Szal. ezek is elcsúsztak, nem para, majd holnap...

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#780) ViZion válasza ViZion (#779) üzenetére


ViZion
félisten

A sector boundary-ra a megoldás a live linux bootolás a VM-ben, onnan GParted-el lehet mókolni.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#781) Suineg


Suineg
senior tag

Ki tudja hogyan lehetne egy Proxmox ssd-t clonezilla vagy hasonló progival lemásolni?
Clonezilla nekem hibára fut sajnos. Jó lenne a teljes ssd-t klónozni, egy vm van rajta egy Home assistant.

(#782) ViZion válasza Suineg (#781) üzenetére


ViZion
félisten

csak kettőt kellett volna visszaolvasnod... :K
Ha a clone loop a hiba, arra van megoldás: partíciónként másolás, grub telepítés.
Ha nem akarsz/nincs idő ezzel sz@pni, akkor megszakítod a loopot és utólag módosítod a partíciókat. Harmadik út a backup és tiszta telepítés. A HA backup/restore nagyon jó. Igaz ez is dobhat hibát (valamit prüntyögött, de nem tudom mit, ez nagyon az elején volt, nem foglalkoztam vele, mert végül minden működött). De jellemzően hibátlanul áll helyre.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#783) Suineg válasza ViZion (#782) üzenetére


Suineg
senior tag

Kösz, nálam volt tán hurok is, de két próbálkozásnál más-más hibaüzi. Éjfél elmúlt dobtam el mindent.
A Harmadik út a backup és tiszta telepítés mit takar, csinálok valahol, hol is? egy backup file-t a proxmoxról, majd tiszta proxmox az új gépen és backup restore? Majd a korábbi HA backup és itt restore? Bocs de totál kész vagyok agyilag mára...

(#784) ViZion válasza Suineg (#783) üzenetére


ViZion
félisten

1-es verzió: pendrive-ra vagy valamire csinálsz proxmox alatt a HA virtuálgépről mentést, új proxmox telepít és a mentett virtuális gép betölt.
2-es verzió: HA-ban csinálsz mentést, proxmox reinstall, HA reinstall, mentés a HA-ban betölt.
Első sztem nyugisabb. De a klónozásnak is működnie kellene. HW is változik, vagy csak a HDD/SSD amin van?

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#785) szuszinho


szuszinho
őstag

Amennyiben van egy VM template-em, a memória, processzor nem változtatható egy ebből létrehozott VM esetén?

(#786) ViZion válasza szuszinho (#785) üzenetére


ViZion
félisten

Szia!
Template-ből még nem dolgoztam, de normál VM-nél lehet változtatni, de csak restart után lép életbe. Addig csak pirossal jelöli az aktuális pl. CPU alatt a kiválasztott "újat".
Hotplug eszközöket instant frissíti.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#787) szuszinho válasza ViZion (#786) üzenetére


szuszinho
őstag

Így értem:
template: 1 cpu, 1024 ram
ebből lehet e:
VM: 2 cpu, 2048 ram?

(#788) szuszinho válasza szuszinho (#787) üzenetére


szuszinho
őstag

Közben kipróbáltam GUI-n. Ott tudom módosítani, amennyiben nem fut a VM.
Nekem az a gondom, hogy Terraform nem változtatja meg, mikor létrehozza (legalábbis még nem jöttem rá, hogy tudná).

(#789) amargo válasza amargo (#572) üzenetére


amargo
addikt

Szóval ez a kálvária nem javult meg, de amíg nem volt időm foglalkozni vele és 100%-os bizonyosságot szerezni addig nem akartam már írni.

A lényeg, hogy miután napokig futott a dstat és nem mutatott semmi extrém írást elkezdtem a zfs felé kutakodni. (Tudom többször volt itt már téma, de csak ezért nem akartam adatokat mozgatni, hogy másra rakjam)
A lényeg, hogy ezen kívül még van 2db ssd a gépben és ott egyáltalán nincs ekkora degradáció ezért végig néztem az összes property-t meg reddit-et és ezeket találtam:
zfs set atime=off sync=disabled xattr=sa compression=lz4 rpool

Már napok óta nincs a hajnali extra degradólás.
Nálam kb 12TB extra írást okozott ez..

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#790) IRO21 válasza szuszinho (#788) üzenetére


IRO21
aktív tag

A Terraformot nem ismerem, de jó eséllyel ugyanúgy a Proxmox API-t használja, mint az Ansible.
Klónozás közben nem tudod változtatni a VM hardverét, mert az API-ban nincs ilyen lehetőség.
Proxmox VE API Documentation

Ott a megoldás az, hogy leklónozod a templatet és utólag az elkészült VM-et módosítod.
Klónozás közben add meg manuálisan a vmid-t, hogy utána erre tudj hivatkozni a módosításnál.

Esetleg kreálhatsz több linked clone template-t, amikben módosítod a konfigot, így utána mindig a kívánt hadrverűt klónozhatod.
A linked clone nem foglal plusz tárhelyet. (Amíg nem indítod el és írsz a diszkjeire, de mivel ezek templatek lesznek úgysem tudod elindítani őket. :))

(#791) inspiroyhome


inspiroyhome
aktív tag

Amig regi szervereim nem talalnak gazdara, gondoltam osszerakom megint a clustert. Igy el is keszult egy 3 nodeos HA cluster 10Gbites shared storaggel. A nappaliban. :D

Live migrationnel viszont elbaltaztam valamit, ugyanis a 3 szerver kozul 1 ujabb mint a tobbi. Amikor a rajta futo VM-et atmigraltam egy masik nodera, amiben egy architecturaval regebbi CPU van, rogton csontra is fagyott. A dolog erdekessege, hogy a proxmox nem dobott semmi warningot. Erre megoldas ugyanolyan csaladbol szarmazo CPU-kat hasznalni, vagy a CPU modelnel nem host-ot, hanem default (kvm) CPU-t hasznalni.

(#792) tasiadam válasza inspiroyhome (#791) üzenetére


tasiadam
Topikgazda

Define csalad. Nalam 847rol 1007u-ra siman ment a migralas. Egyik ivy, masik sandy

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#793) inspiroyhome válasza tasiadam (#792) üzenetére


inspiroyhome
aktív tag

Sandy es Ivy ugyanaz a "csalad"(tik-tok). En Haswellrol migraltam Ivyre. Haswellben van AVX2, elotte viszont nem volt, ezen csuszhatott el. :)

(#794) tasiadam válasza inspiroyhome (#793) üzenetére


tasiadam
Topikgazda

az nem kizárt. AMD-től intelre sem mindig jó a helyzet, ESXi pl nem is engedi

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#795) Suineg válasza ViZion (#784) üzenetére


Suineg
senior tag

HW is más, alaplap és proci is gyengébb lesz.

(#796) ViZion válasza Suineg (#795) üzenetére


ViZion
félisten

Akkor új telepítés és mentés betöltése a HA-ba, klónozással nem 100% a siker.

Más:
Most volt egy durva áramszünet, sok eső, egy középfesz trafó és a földkábel is elégett. Most jött vissza, elvileg átmeneti megoldás van holnapig. PVE-n minden üzemben volt, HA ugye folyamatos, NAS-ra próbáltam ráereszteni a Pi zero-t, közben opnsense logokat néztem, mert asszony kereséseit vmi blokkolja, de nem ez.
Minden helyreállt, köszönöm proxmox :R

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#797) tasiadam válasza ViZion (#796) üzenetére


tasiadam
Topikgazda

Szunetmentest ala :D megved a pillanatnyi szunettol is.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#798) ViZion válasza tasiadam (#797) üzenetére


ViZion
félisten

eeegen, most előrébb került ismét a prio listán.
Úgy kötöttem a cuccokat, h világítás és a kütyük egy kismegszakítón vannak, oda kell a szünetmentes + HA automatizáció, h ha az bekapcsol, akkor pl. TV-t lője le, lámpák időzítését vegye lejjebb. Csak idő és pénz kérdése... :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#799) tasiadam válasza ViZion (#798) üzenetére


tasiadam
Topikgazda

Egen, azt ugy kene ugye alapbol is, hogy ha pl 1 percig nincs aram, akkor a fontos dolgokat loje le szep cukin, es ne felrobbantva. De ugye egy PC haklisabb az ilyesmire, mint egy buvarszivattyu. Olyan meg ugysem lesz, hogy ha nincs betap, akkor egy rohadt nagy akksi megy, majd foldgazrol agregator. Nekem is kene egy kicsi a netre meg a gepemre, mert dolgozni tudok laptoprol, a gepem az sokab kerult, a NUC-rol az adguardokat meg 2 pi-re kene kivinni, es akkor egy ceruzaelemrol menne az egesz haz

[ Szerkesztve ]

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#800) Suineg válasza ViZion (#796) üzenetére


Suineg
senior tag

De akkor a proxmox telepítés után a HA VM is új telepítés legyen? Vagy a HA maga lehet backup?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Proxmox VE
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.