Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Proxmox VE

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-08-24 18:32:43

LOGOUT.hu

"A Proxmox Virtual Environment (röviden: Proxmox VE, PVE vagy proxmox) egy szerver virtualizációra optimalizált nyilt forráskódú Debian alapú Linux disztribúció. Lehetővé teszi a virtuális gépek és konténerek egyszerű telepítését és kezelését web konzol és command line felülettel. A programcsomag két LXC és OpenVZ konténerek, valamint a KVM alapú virtualizáció kezelését támogatja" (Wikipédia)
Hivatalos oldal: https://proxmox.com/en/
Hivatalos fórum: https://forum.proxmox.com/
Véreshurka hozzászólásából

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51) Patice válasza Véreshurka (#50) üzenetére


Patice
nagyúr

30GB-os mSATA SSD-n van nálam, mezei Ext4-en.
Asszem. :D

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#52) asdexed válasza Véreshurka (#50) üzenetére


asdexed
tag

>Ki milyen fájrendszerrel használja a proxmox telepítését?
22TB iSCSI LVM
10TB 3 node Ceph
2x300GB SAS RAIDZ1 boot

"Én ismerek minden szabályt, de a szabályok garantáltan nem ismernek engem."

(#53) Véreshurka válasza Patice (#51) üzenetére


Véreshurka
senior tag

:D És OMV-vel elférsz 30GB-on? Elég neki ?

El Psy Kongroo

(#54) Véreshurka válasza asdexed (#52) üzenetére


Véreshurka
senior tag

Az igen! Elég professzionális megoldás. Ez egyébként otthoni, vagy munkahelyi szerver?

El Psy Kongroo

(#55) asdexed válasza Véreshurka (#54) üzenetére


asdexed
tag

Vállalati felhasználás, prod. környezet. Szűkös budget volt rá, de még így sem engedhetném meg magamnak itthonra. :D Home use-ra van egy 4gen i5-ös Debian 10 (OMV) boxom qemu-val. Valami újabb AMD konfigra lecserélném, mert a motion szépen elfogyasztja mind a 4 szálat, csak most pont nem kedvező a piac ilyen akciókra.

[ Szerkesztve ]

"Én ismerek minden szabályt, de a szabályok garantáltan nem ismernek engem."

(#56) tradeelek11 válasza asdexed (#55) üzenetére


tradeelek11
aktív tag

5-ös OMV-éd van, Cockpit-el kezeled a VM-eket?
Válaszod előre is köszönöm, Tisztelettel :R

(#57) asdexed válasza tradeelek11 (#56) üzenetére


asdexed
tag

Próbáltam a Cockpit QEMU részét, de sok funkció hiányzik belőle. Láttam, hogy volt mostanában valami újítás, de azóta nem próbáltam. Virtual Machine Manager-t használok: https://virt-manager.org/

"Én ismerek minden szabályt, de a szabályok garantáltan nem ismernek engem."

(#58) tradeelek11 válasza asdexed (#57) üzenetére


tradeelek11
aktív tag

Ha van kedved játszani :) ajánlom figyelmedbe:
[link] ahogy írják is előbb utóbb kiveszik a Cockpitet.

Tisztelettel :R

(#59) Véreshurka


Véreshurka
senior tag

Nem tudjátok azt hogyan lehet megoldani, ha felcsatoltam egy nfs megosztást az "unknown" állapotból "active" állapotba kerüljön? Érdekes módon a tartalmát látom, írni is tudom, és mégis... Próbáltam IP-vel, illetve lokál domain névvel is, de egyiknél sem jött össze, hogy aktív legyen.
Előre is köszi!

El Psy Kongroo

(#60) Patice válasza Véreshurka (#53) üzenetére


Patice
nagyúr

Most megnéztem mit mutat.
A local storage (ez a 30GB-os mSATA SSD-n van) 6.58GB-os, amiből 2.03 foglalt.
Az mSATA mellett van egy 256GB-os SSD, amit az ISO-k, a backup-ok és a rendszerek lemezképeinek tárolására használok. Ezen 50.92GB használt.
Szóval igen, elférek :D

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#61) LógaGéza


LógaGéza
addikt

Üdv!
Egy ideje Proxmox felhasználó vagyok, nincs vele nagy problémám, ám most belefutottam egybe, és nem találok megoldást. 2 VM-em van, egy Ubuntu Server és egy HassOS. Az elsőhöz Passthrough módban volt átadva idáig egy szoftveres RAID, ám mivel bővítenem kell, gondoltam, hogy lementek mindent és csinálok egy LVM-et, ha legközelebb ide jutok, akkor ezt könnyebben meg tudom tenni.
Itt kezdődött a kálvária :D Ha összeraktam Debian alatt az LVM-et, felcsatolom, működik, viszont folyamatosan 100%-ot mutat a Proxmox GUI. Ha LVM-Thin volume-t csinálok, akkor pedig mindig 0%-ot. Terminálban az lvs első esetben semmit nem mutat foglaltságra, második esetben 0-t. Természetesen másoltam rá anyagot. LVM-eket is a fenti Passthrough móddal adom át.
Mit csinálok rosszul?
Esetleg jobb lenne, ha máshogy oldanám meg ezt a dolgot? Nincsennek pótolhatatlan adatok a lemezeken, nincs szükségem backup/snapshot/RAIDx funkciókra.

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#62) Véreshurka válasza Véreshurka (#59) üzenetére


Véreshurka
senior tag

Nem tudom mi történt, de egyik napról a másikra megoldódott. Frissítés nem volt közben, csak utána.

El Psy Kongroo

(#63) racskobalazs


racskobalazs
senior tag

Sziasztok!

Teljesen új vagyok a proxmox világában, egy olyan kérdésem lenne, hogy van egy Windows Raid 5 lemezegyüttesem (3x2TB), s a gép amiben vannak "felszabadult" így szervert csinálnék belőle.

A terv az, hogy maradna a windows, mert bármikor kellhet még a gép, azon futna egy VM, amiben egy proxmox kapna helyet. Ehhez szeretném a 3x2TB lemezt felcsatolni, akár nextcloud, akár OMV számára.
Ebből annyi van jelenleg kész, hogy a proxmox up&running.
A kérdésem az lenne, hogy ha én Vmwarenak a windows által raidolt lemezt átadom használatra, az úgy megfelelő? Vagy előbb a windows raidot meg kéne szüntetni és hagyni, hogy a proxmox elintézze saját magának?
Remélem így is átadható, mert több mint 1 TB adat van már rajta és azt nem tudom, hogy hova tenném addig :(
Vagy csináljam azt, hogy csinálok egy dinamikus virtuális lemezt a tárolóra és csak azt adom hozzá, mondjuk 1,5 terráig?

Előre is köszönöm! :)

[ Szerkesztve ]

Az elmélet az, amikor mindenki tudja, de semmi sem működik. A gyakorlat az amikor minden működik, de senki se tudja miért. Az informatika az, amikor semmi nem működik és senki se tudja miért.

(#64) Véreshurka válasza racskobalazs (#63) üzenetére


Véreshurka
senior tag

Nem tudom nem öntökön lövés-e ha a proxmoxot virtuálisan futtatnád majd még azon belül futtatnál még valamit. Szerintem fordítottan sokkal jobban járnál, ha a gépedre alapból a proxmox-ot telepítenéd és abban csinálnál egy windows VM-et.

Ha esetleg tudnál picit szortírozni az adatok közül, hogy beférjen az 1GB-ba, akkor vehetnél egy 1TB-os SSD-t meg mellé egy SSD házat, arra rámenthetnéd az adatokat. majd a proxmox telepítés után visszamásolod és marad egy jó írás/olvasás képességű, viszonylag nagy kapacitású "pendrive"-od.

El Psy Kongroo

(#65) szpeti40 válasza racskobalazs (#63) üzenetére


szpeti40
addikt

Én sem tartom jó ötletnek a vm-en belüli virtualizálást.
Nem mondom, hogy nem működhet a dolog, mert sose próbáltam, de se villám nem lesz és problémáid is lehetnek.

[ Szerkesztve ]

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#66) racskobalazs válasza szpeti40 (#65) üzenetére


racskobalazs
senior tag

Köszönöm a válaszokat, áttervezem és átgondolom az igényeket is! :)

Az elmélet az, amikor mindenki tudja, de semmi sem működik. A gyakorlat az amikor minden működik, de senki se tudja miért. Az informatika az, amikor semmi nem működik és senki se tudja miért.

(#67) Véreshurka válasza szpeti40 (#65) üzenetére


Véreshurka
senior tag

Működni működik a nested virtualizálás, de azért vannak megkötések:
- a vm-nek ahol a 2. virtualizáció menne nem lehet csak a host cpu-t beállítani, virtualizált cpu-val nem megy
- proxmox-nál valószínűleg be kell kapcsolni
- nem tudom pl, hogy pl. a mai modern cpu-k pl. már mind tudják-e kezelni.

De egyébként érdemes lehet kipróbálni, jó móka :D. Én linux alatt csináltam még QEMU/KVM-el virt-manager-el.

El Psy Kongroo

(#68) inspiroyhome


inspiroyhome
aktív tag

Udv! Orulok hogy talaltam egy ilyen topikot, Ubuntu + KVM kombo lecserelesen gondolkodtam. Egeszen egyszeruen azert, mert tul gyakran beleesem abba a hibaba, hogy lusta vagyok uj VM-et letrehozni, es a host machine kapja az uj servicet, amit aztan joval nehezebb kezelni / backuolni, etc. :D

Volt mar dolgom regebben proxmoxsszal, akkor azt hiszem a networking miatt elengedtem, mert sehogy nem sikerult rendesen osszehozni LACP-vel. De ez talan evekkel ezelott volt.

(#69) inspiroyhome


inspiroyhome
aktív tag

Rogton duplazok is, sorry erte

Csinalt mar valaki RAID1-et rootFS-nek ZFS-el proxmoxon? A mostani setup mdraid-et hasznal, amit a proxmot foggal korommel probal tavol tartani

"mdraid has zero checks for bitrot, data integrity, and most filesystems on top do not provide that either.
That means, if some data gets corrupted, which happens on any long-running system sooner or later, and you normally do not notice until it's too late. So, Proxmox projects do not support it to avoid that users run into these problems!
For non-production/unsupported setups, where you still want to use mdraid (please don't!), you can create the required RAID level during Debian installation and then install Proxmox VE or create RAID after install Proxmox VE. Look at the following pages:"

sexy!

[ Szerkesztve ]

(#70) Vektor77 válasza inspiroyhome (#69) üzenetére


Vektor77
tag

Igen 2db SSD-vel, semmi gond vele.

[ Szerkesztve ]

(#71) inspiroyhome válasza Vektor77 (#70) üzenetére


inspiroyhome
aktív tag

Azota en is felraktam igy, egeszen jol mukodik. :)

(#72) Véreshurka


Véreshurka
senior tag

Sziasztok!

Ha már szóba került a zfs és mivel nem találtam topikot neki, gondoltam rákérdezek egy gondomra.

Nálam is zfs van, a rootfs raid-1, a VM-eknek szánt lemezek pedig raid-10-ben vannak. Minden lemezem SSD, így próbálk a trim-re figyelni. Ezen leírás alapján ( [link] ) próbálnám beállítani, hogy minden héten lefusson egy trim parancs, de sajnos email-ben mindig azt kapom, hogy:
Tárgy: Cron <root@tank> zpool trim rpool
Üzenet: /bin/sh: 1: zpool: not found

Most nem tudom, hogy az üzenet része mire vonatkozhat... Arra, hogy nem ismeri a parancsot, vagy arra, hogy a pool-t nem találja? Ami azért érdekes, mert ha kilistázom a pool-okat akár a zfs list akár a zpool list paranccsal, az rpool (ugye a rootfs) benne van mindkét parancsban:
root@tank:~# zfs list
NAME                         USED  AVAIL     REFER  MOUNTPOINT
rpool                       1.95G   191G      104K  /rpool
rpool/ROOT                  1.93G   191G       96K  /rpool/ROOT
rpool/ROOT/pve-1            1.93G   191G     1.93G  /
rpool/data                    96K   191G       96K  /rpool/data
root@tank:~# zpool list
NAME       SIZE  ALLOC   FREE  CKPOINT  EXPANDSZ   FRAG    CAP  DEDUP    HEALTH  ALTROOT
rpool      199G  1.95G   197G        -         -     0%     0%  1.00x    ONLINE  -

Ha viszont a parancsot nem ismeri akkor is gondban vagyok, mert a zpool trim rpool parancs manuálisan működik.

Ez van a crontabban felvéve:
0 0 * * 6 zpool trim rpool

Nem lenne valakinek tippe, hogy mit kefélek el?

Előre is köszi!

El Psy Kongroo

(#73) LógaGéza válasza Véreshurka (#72) üzenetére


LógaGéza
addikt

Ez pontosan az, hogy nem tudja mi az a zpool parancs. Próbáld meg a crontab-ba a teljes elérési úttal felvenni - pl /usr/bin/zpool trim rpool

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#74) Véreshurka válasza LógaGéza (#73) üzenetére


Véreshurka
senior tag

Köszi! Átírom, pont holnap lenne úgyis esedékes... Jelentkezem majd.

El Psy Kongroo

(#75) LógaGéza válasza Véreshurka (#74) üzenetére


LógaGéza
addikt

Azért nézd majd meg hol van pontosan a zpool parancs, csak hasratütésre írtam az elérési utat ( which zpool ). Debian Busteren /usr/sbin/zpool.

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#76) Véreshurka válasza LógaGéza (#75) üzenetére


Véreshurka
senior tag

Igen, meglesem majd, köszi! Szerintem is ott kell lennie...

El Psy Kongroo

(#77) Vektor77


Vektor77
tag

Sziasztok, használom már egy ideje a Proxmoxot, de nem találom benne a RAID-re és az UPS-re vonatkozó információkat. Hol keressem, vagy nincs is benne csak működik valahogy?
Köszi, Viktor

(#78) asdexed válasza Vektor77 (#77) üzenetére


asdexed
tag

ZFS pool-t tudsz létrehozni hw-hez és usecase-hez megfelelő paraméterekkel CLI-ben, amit később Datacenter szinten a Storage oldalon be is tudsz állítani ZFS tárolóként. Proxmox telepítéskor automatikusan megcsinálja ha ezt választod.
Info: https://pve.proxmox.com/wiki/ZFS_on_Linux

Sw raidet is tudsz csinálni, erre az mdadm a megfelelő tool. Ezen később létre kell hozni a kívánt FS-t (xfs, ext4...), ezt mountolni kell valahova (pl. /mnt/swraid), majd a Datacenter szinten a Storage menüben Directory-ként kell hozzáadni. Nem ajánlom, de működik.
Info: https://pve.proxmox.com/wiki/Software_RAID, https://www.linuxbabe.com/linux-server/linux-software-raid-1-setup

UPS-hez való csatlakozáshoz NUT-ot használok minden szerveren, eddig nem volt olyan UPS, amit ne támogatna. Konfigban csak az UPS működéséhez megfelelő dolgokat adtam meg, valamint azt, hogy low charge esetén álljon csak le.
Info: https://networkupstools.org/docs/man/index.html

"Én ismerek minden szabályt, de a szabályok garantáltan nem ismernek engem."

(#79) Vektor77 válasza asdexed (#78) üzenetére


Vektor77
tag

Van egy Raid1 SSD rendszernek és a gépeknek, és ZFS pool 4 lemezzel tárolónak. Az UPS Eaton1100. Működik a rendszer szépen csak nem sok információt találok ezekről a rendszer menüjében. Bele kéne nyúlni a rendszerbe karakteres szinten hogy a NUT-ot beállítsam, nem lehet menüből elérni?

(#80) Dißnäëß


Dißnäëß
veterán

Sziasztok,

jajdejó, hogy van ilyen totyik. Most tenném fel eme topicindító csodát a meglévő Debian desktop-om helyére.

Kérdés: ez amúgy egy hagyományos Debian legalsó szinten, jól látom ?

Ergo:
- telepítéskor nem fog hozzányúlni a 3 HDD-mhez, ha nem mondom meg neki explicit, hogy használja, ugye ?
- telepítés után crypttab-on keresztül feloldhatom a 3 HDD-t, gondolom (nincs semmi egyéb meglepi-script ezen a szinten még a háttérben)
- ZFS van a LUKS2-titkosított HDD-ken, raidz1, gondolom host szinten maradhat ez így, vagy inkább nyersen adnátok a /dev/mapper-be feloldott 3db HDD-t neki, és ZFS storage-ozást majd egy mondjuk "storage VM" alá dedikáljak ? (Feleslegesnek tartom, magán a Proxmox host-on tartanám a ZFS pool-omat, így csak be kell importálnom lényegében és kész is - tele van adattal, nem szívesen buknám itt a mindenféle művelet közben)
- /boot-ot is akárhova tehetem, akár 2+ USB-re is, raid1-ben ..

Szóval egy sima Debian telepítővel indul, ugye ?

(De még az is lehet, hogy kipróbálom mindjárt egy VM-ben, csak gondolom lecsapok pár időrabló kanyart). :R

Egyébként ő maga RAM-ból fut, vagy amire telepítem, onnan ?

[ Szerkesztve ]

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#81) Patice


Patice
nagyúr

Úratelepítettem a Proxmoxt, most már 7.0-án vagyok.
GUI alól fel lehet csatolni a korábbi install SSD-jét, hogy lássa rajta a backup-okat?
Vagy parancsorból megy csak?

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#82) asdexed válasza Patice (#81) üzenetére


asdexed
tag

SSH-n belépsz vagy GUI-ban nyitsz egy shell-t, csinálsz egy mount point-ot (pl. mkdir /media/backup_ssd) és oda felcsatolod. lsblk segít megtalálni melyik az SSD.
Ha sikeres, akkor /etc/fstab-ba be kell írni, hogy reboot után is megmaradjon.
Utána hozzá tudod adni GUI-ban Directory-ként.

Ha ZFS volt, akkor szerintem elég importálni a pool-t, azt lehet GUI-n is.

"Én ismerek minden szabályt, de a szabályok garantáltan nem ismernek engem."

(#83) LLam


LLam
senior tag

sziasztok,

proxmox 6.4, win10 vm, sehogy nem kap IP-t. az alapértelmezett hálókártyát áttettem intel1000-re de azzal sem kap. van valaki aki találkozott már ilyen problémával? :R

Stay hungry!

(#84) derko340 válasza Patice (#18) üzenetére


derko340
csendes tag

"A VM-ben létrehozott Docker konténer létrehozásakor kell megadni a megfelelő portot és azt amit forwardolni kell. Ha ez egyéni port, akkor ezen az egy ponton el kell térni a gyári beállítástól." Szia! Bocsánat de én pont ezzel küszködöm, segítenél esetleg ezt hogyan is kellene megcsinálni? Ebben nagyon kezdő vagyok :(( .

(#85) Patice válasza derko340 (#84) üzenetére


Patice
nagyúr

Segítek, ha tudok. Milyen VM-ről van szó?

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#86) eagleberg


eagleberg
tag

VM létrehozásakor "Disk size (GiB)" mérete kérdés:

Egy win 10-et szeretnék telepiteni egy SSD-ra.
Ezen a driveon szeretném hogy csak a Windows VM legyen.
Mást nem szeretnék erre az SSD-re tenni.
A dirve 480,10 GB-nak látszódik a host "Disk" részében.

Amikor kreálom a VM-et akkor a "Disk size (GiB)" részben hogy tudnám megadni hogy az SSD teljes méretét használja a VM?
Hogyan lehetséges hogy itt nagyobb méretet is megadhatom mint maga a fizikai drive?
Hogyan kell itt a működést értelmezni?
Megadhatok nagyobb területet is és akkor biztos fel fogja használni a teljes SSD tárterületet?
(Most attól tekintsünk el, hogy az SSD-t ugye nem ajánlatos teljesen teleirni, kellene hagyni szabadon helyet.)

[ Szerkesztve ]

(#87) LógaGéza válasza eagleberg (#86) üzenetére


LógaGéza
addikt

Miért nem adod neki direktben az adott disket, ha már csak az lesz rajta?

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#88) AiRLAC válasza eagleberg (#86) üzenetére


AiRLAC
addikt

Hogyan lehetséges hogy itt nagyobb méretet is megadhatom mint maga a fizikai drive?

Thin provisioning?

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#89) ahenobarbus


ahenobarbus
tag

üdv,
Adott egy AMD-s gép, amin 7-es proxmox fut. Fut rajta egy windows és egy linux virtuális gép, és azt játsza a proxmox hogy random (egy nap és tíz nap között) csontra fagy, és csak egy reset segít rajta.
Természetesen semmit nem ír a syslog-ba, valami ötlet merre induljak el a hibakereséssel?
uff, ocs.

(#90) Patice válasza ahenobarbus (#89) üzenetére


Patice
nagyúr

Memória kihasználtság hogy alakul?

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#91) ahenobarbus válasza Patice (#90) üzenetére


ahenobarbus
tag

üdv,

16GB ram van benne, amiből 6GB van a virtuális gépeknek kiadva, a 6 processzormagból pedig 5.
Amíg működik addig 80% körüli értéket mutat a proxmox a gépen.
Itt a grafikonon nem látszik semmi kivételes mielőtt a földbe áll...

uff, ocs.

(#92) lacoka


lacoka
csendes tag

Üdv és elnézést, ha off.
Ha nem is proxmox, de virtualizációval kapcsolatos a kérdésem.
Otthoni "mindenes" pc-ről van szó, amin jelenleg Arch linux és Win10 van telepítve.
Linux párti vagyok, mindenre, amire alkalmas azt használom már sok éve, de sajnos vannak olyan (USB-n, wifi-n, bluetoothon kapcsolódó) kütyük amiket nem tudok Linux alatt használni, ezért van még mindig Windowsom is.
Az lenne a kérdésem, hogy a dual boot kiváltására alkalmas lehet -e, hogy vmelyik (vagy mindkettő) op.rendszert virtuális gépre teszem? Pl. Linux host (akár Proxmox) alá telepített Windows mekkora eséllyel tudná kezelni a fenti kütyüket?

(#93) eagleberg válasza lacoka (#92) üzenetére


eagleberg
tag

Igen. Szinte biztos hogy tudja kezelni a kütyüjeidet.

[ Szerkesztve ]

(#94) lacoka válasza eagleberg (#93) üzenetére


lacoka
csendes tag

Köszönöm, ez jó hír.

(#95) fonok87


fonok87
aktív tag

Sziasztok!
RAM-os kérdésem van, remélem tudtok segíteni :)
Az alaplapon, amire az új otthoni szervert fogom építeni, csak 2db RAM slot van. 32GB memóriát tennék bele, de ha nem muszáj nem egyszerre (költségek elosztása miatt is, meg eleinte szükség se lesz rá).
Ezzel egy probléma van, a dual channel, mert ha különböző 16GB modulokat veszek, vagy működni fognak dual channelben vagy nem. Na most a kérdés, az, hogy ez probléma-e? :D Lehet-e tudni, hogy a Proxmoxnak mennyire hasznos/szükséges a dual channel konfiguáció? Vagy ez csak attól függ milyen VM-eket futtatok, és azok kihasználják-e? 3 fő feladatkör lesz egyébként: Truenas VM-ben, docker konténerek: Plex, Sonarr, Transmission (LXC vagy saját VM, ezzel a kérdéssel még jövök később :B ), később Blue Iris Windows VM-ben.

Truss me, I'm an engineer.

(#96) Patice válasza fonok87 (#95) üzenetére


Patice
nagyúr

Szerintem VM-eknél számít, hogy a szerver tudja-e használni egyszerre mindkét modult.
Rakhatsz bele első körben 2x8GB RAM-ot, jó kis KIT-eket lehet találni Hardveraprón, aztán ha kevés, akkor tudsz feljebb lépni, a korábbit meg továbbadod.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#97) noorbertt


noorbertt
őstag

Sziasztok urak :)

Unraid kezd kicsit unalmas lenni, tervezem a költözést. :DD

(#98) noorbertt


noorbertt
őstag

Lehet hülye kérdés , de magát a proxmox szervert lehet valahogy biztonsági menteni?

Van egy kisebb SSD amin futna a rendszer, viszont ha meghal az SSD akkor az mennyire cumi? :)

(#99) tradeelek11 válasza noorbertt (#98) üzenetére


tradeelek11
aktív tag

Üdv. Kollega, Kergetőzünk :)

Ezért érdemes mondjuk ZFS RAID 1be
tenni 2 ugyanakkorát.

Tisztelettel :R

(#100) eagleberg válasza tradeelek11 (#99) üzenetére


eagleberg
tag

Ráadásul úgy olvastam hogy eléggé degradálja az ssd-ket a proxmox. Esetleg magát a host-ot lehet elég és érdemesebb hdd-re tenni, az lehet jobban bírja és elég is lehet. A VM-ek persze már ssd-ről futnának. Egyébként is érdemesebb a host-ot elválasztani a virtuális gépektől.
Tehát itt is aktuális lehet a kérdés (biztonsági mentésnek vagy átálláshoz) mi az ajánlott klónozó progi ami egy az egyben minden átmásol az egyik drive-ról a másikra?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Proxmox VE
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.