Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Proxmox VE

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-16 10:07:05

LOGOUT.hu

"A Proxmox Virtual Environment (röviden: Proxmox VE, PVE vagy proxmox) egy szerver virtualizációra optimalizált nyilt forráskódú Debian alapú Linux disztribúció. Lehetővé teszi a virtuális gépek és konténerek egyszerű telepítését és kezelését web konzol és command line felülettel. A programcsomag két LXC és OpenVZ konténerek, valamint a KVM alapú virtualizáció kezelését támogatja" (Wikipédia)
Hivatalos oldal: https://proxmox.com/en/
Hivatalos fórum: https://forum.proxmox.com/
Véreshurka hozzászólásából

ESXi -> Proxmox migráció

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1001) sutszi válasza Patrec (#992) üzenetére


sutszi
veterán

Ez érdekes.... nekem is quadro telepítéssel volt gondom 4K monitorral... De ott volt kép, viszont pont ennél a pontnál elkezdett vibrálni a kép.... de annyira durva jelenség volt, hogy miután másik gépre átraktam a monitort...egy ideig folyamatosan lassuló ütemben de továbbra is csinálta. Majd meggyógyult...azóta nem mertem rádugni...
Mondjuk én azóta parkoltam az egész projektet idő hiányában.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#1002) inspiroyhome válasza Patrec (#998) üzenetére


inspiroyhome
aktív tag

Ezzel sajnos en is sokat szivtam, irtam is a forumukba. Megoldas a harmadik monitor volt...

(#1003) tasiadam válasza sutszi (#1001) üzenetére


tasiadam
Topikgazda

Mondjuk ha nincs GPU passthru, halál fölös bele a kotró. Vagy később kell beledobni

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#1004) amargo válasza ViZion (#991) üzenetére


amargo
addikt

Még az év elején volt szerencsétlenkedésem: [link] rosszul volt a zfs beállítva.
De amúgy rajta hagytam a mariadb, backup cache és még pár dolgot, így is azért van rendesen írás rá, de ezért van :)

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#1005) sutszi válasza tasiadam (#1003) üzenetére


sutszi
veterán

Bocs, hülyeséget írtam. Egy 710-es sima Geforce van benne... csak monitor miatt kell...

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#1006) ViZion


ViZion
félisten

Kis összefoglalás a PVE monitorozáshoz:
kezdtem a victoria metrics + Grafana-val, de azt nehéz volt megkedvelni. Nem is tudom, hogy miket küldött át, a sok tök egyforma grafikon halál unalmas, nem az a rápillantok és tudom dolog.
Jött a Glances, HA-ba integrálható, viszonylag faék egyszerű, 0 erőforrás, de annyit is tud. Szabad/foglalt hely, CPU + RAM + SWAP, de ennyi. VM-ek infója nincs, SMART adat nincs.
Egyelőre ez marad, de nézegetek tovább (PVE fórumos ajánlások. Free változatok, de vannak fizetős változatok is, ha arra van igény):

Checkmk: érdekes, látványos. Részletes infók a telepítéshez [link] + videó is van.
VM-ekre is telepíthető, még részletesebb adatokat hoz. Cluster-hez is jó. Nem tűnik nehéznek beállítani a fentiek segítségével. Videó tutorial sorozatuk is van, nagyra értékelem az ilyen cégeket, ez a normális sztem.
Napokban néztem a microsoft family dolgokat, hát az botrány. Az egymásra mutató linkek, a marketing katyvasz alatti 0 információ... katasztrófa. Van, aki azt használja? :U
A tutorialokba is belenéztem, nagyon szájbarágós (szerintem win usereknek készült ;] ), jól követhető.

Netdata: ez is amolyan zeroconfig monitoring. Videó tutorial van, tényleg nem bonyolult. Amit már talán itt is említett valaki, hogy a PVE-t jobb minél tisztábban tartani, ami kell azt meg VM-be rakni. Ha azt nézem, h van, ahol dockerek futottak párhuzamosan a PVE-vel, akkor ez nem lehet baj (másnak is kérdés volt).
Nekik is van videó tutorial sorozatuk, ez is jól használható. Review videó, ez szerint lehet cloud nélkül is használni. Az autodiscovery nagyon tetszik, de külső cloudba nem küldenék adatokat, mert minek. Negatívumként említi, h sok funkció bár ingyenes, de cloud kell hozzá. Nem tudom a részleteket, lehet kipróbálom.

Pandora FMS: kevesebb infót találtam hirtelen, de videó itt is van, meg pár doksi. Ennek még nem olvastam jobban utána...

Ki mit használ? Jöhetnek a javaslatok, tapasztalatok :DDD :R

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#1007) tasiadam válasza ViZion (#1006) üzenetére


tasiadam
Topikgazda

Zabbix

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#1008) inspiroyhome válasza ViZion (#1006) üzenetére


inspiroyhome
aktív tag

zabbix + influxdb + grafana kombo.

a hypervisor influxdb-be feedel, azt grafanaben jelenitem meg:


Errol van leiras a neten, baromi egyszeru.

a guestek mindegyikere felraktam zabbix agentet ansible-el, az egyikre pedig egy zabbix szervert is. Ez monitoring es alerting is egyben. Ezt szinten meglehet jelenitettetni grafanaval. Itt rengeteg template van kulonbozo dolgok monitorozasara.

Ha konkretan pl SMART gondrol akarsz alertet kapni, akkor a legegyszerubb ha a hypervisorra ravarazsolod a zabbix agentet. En ilyet meg nem probaltam, alertingre ebben a formaban nincs szuksegem, egyelore. Jo ha a VM-ek figyele vannak.

[ Szerkesztve ]

(#1009) tasiadam válasza inspiroyhome (#1008) üzenetére


tasiadam
Topikgazda

Csak ugye erdemes MLC vagy HDD-re rakni oket, mert nem keveset irnak (servert es a db-t)

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#1010) inspiroyhome válasza tasiadam (#1009) üzenetére


inspiroyhome
aktív tag

Hat nem tudom, a multkor itt valaki irta hogy neki 1 ev utan 30TB irasnal tartott.. a ket SSD ami benne van, 300TBW-t tud es ujonnan kerultek be, ha ennek a felet tudjak, az is 5 ev, szoval annyira nem aggodom ezen. Ha meg kifejezetten az IO miatt veszek nvme-t, akkor hasznaljam is ki.. :)

(#1011) inspiroyhome


inspiroyhome
aktív tag

Egyebkent egy kis lenovo miniPC (M910Q) a legujabb tag az itthoni proxmox kavalkadban, es hihetetlenul power efficient. 8 VM-et futtat jelenleg, koztuk a zabbixot, grafanat, uptime kumat, influxdb-t, nginxet, dhcp, dns, stb.... 9W-ot fogyaszt. :D mindezt 32GB rammal, 1TB nvme es 1TB 2.5" SSD-vel.

(#1012) ViZion


ViZion
félisten

Grafana-t szeretném elkerülni/leváltani. A Glances jó, de kaveset tud. Esetleg azt kellene minden VM-re felrakni... hmmm...
De akkor már Netdata jobbnak tűnik, csak a cloud dolog zavar.
inspiroyhome: az SSD-k raid-ben vannak? Van jelentősége?
Nálam minden is SSD-n van, annyi, hogy backupok, ilyesmik mennek HDD-re.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#1013) sutszi válasza ViZion (#1012) üzenetére


sutszi
veterán

Mi a gond a Grafanaval?

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#1014) ViZion válasza sutszi (#1013) üzenetére


ViZion
félisten

Minden egyforma, ráadásul 10 percenként hazatelefonál. Próbáltam blokkolni, a helyi tiltásokat (dnsmasq, HOSTS) szépen megkerüli. AGH meg tele van a blokkolással...
Bekapcsolom amikor ránéznék, utána meg kikapcsolom, kész. HA alatt a feszültségeket listázza, PVE cuccokat kiszedtem belőle.

Saját VM-be kellene felrakni, de ennyire nincs rá szükségem, meg még órákat baCCkódjak a grafikonokkal, 20 helyen kell menteni, vagy elfelejti. Áhh, az első példány az dockerben volt, de megkergült (nem volt jogosultságom semmihez, egyik napról a másikra, hibakeresés helyett ment HA-ba). HA alatt tökéletes, a fentieket leszámítva.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#1015) inspiroyhome válasza ViZion (#1012) üzenetére


inspiroyhome
aktív tag

Netdatat elengedtem a cloud dolog miatt. Mi az, hogy majd akkor latom a sajat gepemrol gyujtott adatok egy reszet, ha belogolok a cloudba? Felejtos. Pedig jo cucc lenne, de igy biztosan nem erdekel.

Nem, 2 standalone SSD. Ez egy pici Lenovo miniPC, PBS-re keszulnek a VMekrol backupok, a tobbi annyira nem jelentos. Az igazan fontos adattomb (20TB redundant) az egy masik gepben fut. :)

elengedtem otthonra kb 2 eve ezt a RAID SSD meg minden RAID dolgot. Soha, de tenyleg, soha nem ment meg tonkre alattam SSD, pedig volt rengeteg. Ott ahol nagyon fontos, ott van, ahol meg kevesbe, ott csak egy downtimet fog okozni ha kiesik valami, mert vannak megfelelo backupok.

(#1016) Patrec válasza Patrec (#992) üzenetére


Patrec
csendes tag

Sziasztok!
Ismét jelentkezem, sikerült megoldani a problémát úgy néz ki, és működik az installer rendesen mostmár.
Mint kiderült az installer alapból nem tartalmaz támogatást nvidia,intel stb kártyákhoz, csak AMD konfigurációt találtam a fájlok között. Interneten kutakodva az alábbi opciót találtam mint megoldás ami hasonlított az én problémámhoz:
Link 1
Link 2
Link 3
Lényegében fel kellett venni egy .conf fájlt a gépben lévő VGA BusID-jával, hogy tudja kezelni azt. Ha bárkinek a jövőben hasonló gondja akadna, ezen linkek alapján könnyen kivitelezhető a megoldás.

(#1017) tasiadam válasza Patrec (#1016) üzenetére


tasiadam
Topikgazda

Nekem intel iGPU rendszereken van a 7.4 (vagy 7.3), es hiba nelkul felment ra. De bedobom az osszefoglaloba ha hazaertem (kedden)

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#1018) Patrec válasza tasiadam (#1017) üzenetére


Patrec
csendes tag

Rendben van, köszi :D Azt írták is valahol, hogy nem mindegyiken jön elő, az első linken lévő cikkben például egy i5-12600-as gépre próbálta felrakni és neki nem ment az Intel IGPU-n.

(#1019) code1005


code1005
senior tag

Sziasztok,
szerver csere előtt állok, jelenleg 7-es verzió fut de az újra már a 8-ast tenném.
Hogy lehet a vm-eket meg mindent fájdalommentesen átvinni egy új rendszerre?

plata o plomo

(#1020) szpeti40 válasza code1005 (#1019) üzenetére


szpeti40
addikt

Felrakod az új szerverre a proxmoxot, berakod clusterbe és átrakod rá a vm-eket?

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#1021) code1005 válasza szpeti40 (#1020) üzenetére


code1005
senior tag

És utána törölhető probléma mentesen a régi a clusterből?

plata o plomo

(#1022) ViZion válasza ViZion (#1006) üzenetére


ViZion
félisten

Nah, ma ráértem, igaz felületesen, de gyorsban kipróbáltam mindent IS. :o

Netdata: ez is mint a Grafana, rengeteg cuccot hoz, de saját dashboardot nem tudtam csinálni, a settings szürke, gondolom cloud kell. A videókban látott látványos mutatós dashboardot nem tudtam előcsalni, valami volt, de nem az igazi.
VM-ekhez görgetni kell, meg keresgélni: ez nem az, amire rápillantok és kész.
Netdata azért csak jobb lett volna VM-ben, mert bizony bekavart a dpkg-ben [link] nálam is ez volt, megoldás lentebb a kommentekben.

Checkmk: a netes videók szerint haladtam, már a saját VM-jét sem tudta hibátlanul monitorozni, authentikációs baja volt... erre viszont kis guglival sem találtam megoldást, jópofák a leírások, de működő példa jobb lenne. Ahogy láttam, mások is elakadtak. Rebootnál a root autologin-t sem engedi, nem indul semmi alapból, szal. ezzel azért kell szuttyogni, nem egy out-of-the-box dolog. Indításkor is dob pár hibát, ami az OMV-re emlékeztet, az is tönkre rakta magát. :B Egyelőre itt megálltam vele.

Observium: ez kimaradt fentebb, turnkey linuxként is van. snmpd service kell neki...
Felraktam, működik... Sajnos ez is olyan, h mindent IS tud, de egy normális manuál dashboardot nem enged összerakni. Minden van: CPU, Memory, stb... de minden külön lapon. Nekem nem kell részletes infó pl. ramról, de egy összkép legyen az első lapon, ahonnan lehet a részletekre lépni, ha indokolt. Nem akarok 8 oldalt végigkattintgatni.
Az eszköz oldal elég jó, de ott meg nem lehet módosítani. Event log középen, nem érdekel... Szal. nekem ez kuka sajnos.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#1023) szpeti40 válasza code1005 (#1021) üzenetére


szpeti40
addikt

Nem csináltam még proxmox alatt clustert, de nem gondolnám hogy ne lehetne simán törölni.

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#1024) ViZion válasza szpeti40 (#1023) üzenetére


ViZion
félisten

ilyet nem csináltam, de SSD-ről backup HDD-re másoltam, majd új SSD-re vissza. Ment könnyen, szal. a cluster dolog is alap neki szerintem.

Netdata itt ért véget:

lxc-ben nem lehet agent-et hozzárendelni... kuka. :(((

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#1025) ViZion válasza ViZion (#1024) üzenetére


ViZion
félisten

HACS integráció is jó, innen csak azt nem látom, h az USB HDD-t mountolta-e (kb. minden 5. restartnál elmarad), illetve a disk IO hiányzik. Auditor szinten nincs minden lemez adat sem (swap, teljes HDD méret), de egyelőre nem hiányoznak.
Kiindulásnak jó, mondjuk ha a HA nem indul el, akkor alert sem lesz... :U

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#1026) ViZion


ViZion
félisten

Netdata-t most már kifejezetten NEM ajánlanám. Ahogy írtam, eltávolításkor voltak bajok, fórumokban látszólag volt is megoldás, de többnyire arra hivatkoztak, h custom install volt. Nem, nem az volt. Az ő egysorosukkal telepítettem először a teljeset, majd az legyilkoltam és akkor felraktam az agentet is. Ma volt pár anomália (PVE login error), inkább visszaraktam a pénteki mentést. Mivel minden más LXC-ben volt, a Netdatát gyanúsítom :K

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#1027) code1005 válasza ViZion (#1026) üzenetére


code1005
senior tag

Nekem amíg volt netdata (más környezeteben) csak docker konténerben használtam, az eltávolítása így egyszerű.
HA alatt viszont nekem nem akar működni, minden jól van megcsinálva viszont nem hozza létre a szenzorokat.

plata o plomo

(#1028) tasiadam


tasiadam
Topikgazda

No megjott az uj thinkcentre. Rakok ra uj 8as proxot, meg ujra buildelem a clustert

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#1029) VANESSZA1 válasza tasiadam (#1028) üzenetére


VANESSZA1
őstag

Gratula az új szerzeményhez :C :C

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#1030) tasiadam válasza VANESSZA1 (#1029) üzenetére


tasiadam
Topikgazda

Az a vicc, hogy nem mai, de folias es nem ment egy percet sem. Teljesen tiszta, paszta uj rajta

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#1031) VANESSZA1 válasza tasiadam (#1030) üzenetére


VANESSZA1
őstag

Ezek flottás gépek.
Egy cég lerendel 250 db-ot és abból lehet, hogy csak 200-at használt, és mivel változik az igény egy tételben vissza és jön az új szerzemény.

Nekem is jön most két gép..
Egy m910q és egy p360 :Y

[ Szerkesztve ]

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#1032) inspiroyhome


inspiroyhome
aktív tag

m910q itt is. :D 7500t, 32gb ram, 2tb ssd

(#1033) VANESSZA1 válasza inspiroyhome (#1032) üzenetére


VANESSZA1
őstag

Jó kis gép. Dicsérik mindenhol.
Bár nekem 6500t-vel jönnek

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#1034) tasiadam válasza VANESSZA1 (#1031) üzenetére


tasiadam
Topikgazda

De hulye vagyok, hisz te vetted :D most esett ls

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#1035) ViZion válasza VANESSZA1 (#1031) üzenetére


ViZion
félisten

Az a vicc, h kb. mindennel így van. Nálunk hátul a "dzsunkásban" láttam csarnokra való tető bevilágítót, 2 db várja a sorsát. Tervek voltak, rendelés jött, de a főnök azt mondta, nem kell annyi fény... a beépítés költségét gondolom "elszámolta". Ezek meg 10 éve rohadnak. És még mennyi minden van kidobva. IT résznél nagyobb a szigor, de webcam és egyéb apróságokat adnak otthonra, csak kérni kell. Mondjuk kaptam már egy marék szilárdtest relét is, sokra nem megyek a 24V-al, de ajándék relének ne nézd a voltját...
Valami ócó fóliás gép jöhet nekem is, ez a m910q + 7500t + 32gb ram + 2tb ssd eléggé "cukorborsó". :B irigykedős szmájli.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#1036) VANESSZA1 válasza ViZion (#1035) üzenetére


VANESSZA1
őstag

Fóliást nem tudok garantálni.
M910q 44500-ra jön ki most, de 6500t procival
Ennyibe kerül nekem.
De ez mind készlet kérdése. Most van még..

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#1037) ViZion válasza VANESSZA1 (#1036) üzenetére


ViZion
félisten

:R Jó ár, de egyelőre nem fejlesztek DDR4-re. :B Nemrég lett 24 GB ramom, egyelőre ez is több, mint amit igényelnek a kis VM-kéim :DDD

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#1038) VANESSZA1 válasza ViZion (#1037) üzenetére


VANESSZA1
őstag

Nem azért írtam.
Nekem ennyibe van, nem kereskedek vele, de hozok szívesen

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#1039) Shkiz0


Shkiz0
nagyúr

Na srácok, holnap még adok egy utolsó esélyt a proxmoxnak, kap egy friss telepítést, aztán ha így sem jó, akkor még megpróbálom az ubuntut és az alól VM, ha úgy is lesznek sebesség problémák akkor már be van foglalva az RB5009 nincs kedvem, sem időm, sem engergiám szívni tovább ezzel a VM mikrotikkel.
Pedig 90%, hogy a driver lesz a ludas, de egyszerűen múltkor itt szenvedtünk tasiadammal, de nem jutottunk előrébb.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#1040) tasiadam


tasiadam
Topikgazda


Majd lesz ez tobb emeletes is

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#1041) amargo válasza ViZion (#1037) üzenetére


amargo
addikt

Pedig pont árulok 64GB ddr4-et :B

A p360 mennyibe kerül?

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#1042) tasiadam


tasiadam
Topikgazda

az M600-as tök hülye. Van benne 2 SSD, és belőttem, hogy a boot order az az intel -> Micron BX500 -> bármi
Erre a gép: PXE bootot a népnek... csodálkoztam h nem érem el.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#1043) ViZion válasza amargo (#1041) üzenetére


ViZion
félisten

Iskolakezdés van, a két gyerekre egy kisebb szerverpark + bányászgép árát vertük el... :O

tasiadam: elemcsere? Ha régi gép, akkor azzal kezdeném.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#1044) tasiadam válasza ViZion (#1043) üzenetére


tasiadam
Topikgazda

nincs ilyen gondja, átlőttem biosban és ment is, most már cluster része

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#1045) kisfischer


kisfischer
friss újonc

Sziasztok!
Van valakinek tapasztalata ESX - Proxmox-ra migralasaban?
Nagyobb mennyisegu VM csoportos migralasara gondolok, nem az OVF eszkozzel egyenkenti konvertalasra.
Koszi a valaszokat elore is!
Fischer

(#1046) tasiadam válasza kisfischer (#1045) üzenetére


tasiadam
Topikgazda

üdv

Asszem annyi, hogy kell legyen vmdk-d, azt feltölteni a root alá, ott templatekhez bemásolni, és convertálni qcow2-re, és deployolni lehet.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#1047) tasiadam


tasiadam
Topikgazda

Kimaradt az összefoglalóból:

powertop és a C statek. Ugye minél magasabb a C state, annál kevesebb a fogyasztás, és hát, ez azért fontos.

apt-install powertop -y && powertop --auto-tune

Ez minél magasabb C statere fogja tolni az adott gépet, mindenféle hátrány nélkül. Itt az enyém. A jobb oldali C2-n volt max, autotune után C8.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#1048) ViZion válasza tasiadam (#1047) üzenetére


ViZion
félisten

:R köszönjük, este felpattintom.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#1049) code1005


code1005
senior tag

LXC konténerben miért nem tudok tailscale-t futtatni? A VM-ek alatt szépen megy.

plata o plomo

(#1050) code1005


code1005
senior tag

Az összefoglalóban a
Fogyasztás csökkentés:
apt-install powertop -y && powertop --auto-tune
résznél vegyétek ki a "-" az apt install közzül.

plata o plomo

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Proxmox VE
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.