Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Proxmox VE

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-16 10:07:05

LOGOUT.hu

"A Proxmox Virtual Environment (röviden: Proxmox VE, PVE vagy proxmox) egy szerver virtualizációra optimalizált nyilt forráskódú Debian alapú Linux disztribúció. Lehetővé teszi a virtuális gépek és konténerek egyszerű telepítését és kezelését web konzol és command line felülettel. A programcsomag két LXC és OpenVZ konténerek, valamint a KVM alapú virtualizáció kezelését támogatja" (Wikipédia)
Hivatalos oldal: https://proxmox.com/en/
Hivatalos fórum: https://forum.proxmox.com/
Véreshurka hozzászólásából

ESXi -> Proxmox migráció

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#651) tasiadam válasza ViZion (#650) üzenetére


tasiadam
Topikgazda

Van adguard cache. Smart cache raadasul. Egyik nalam 1ms response timeal megy, a masik 17, az a masodlagos

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#652) ViZion válasza tasiadam (#651) üzenetére


ViZion
félisten

Van cache, nagyon is van. Az volt vele a baj, h nem frissítette, pl. whitelistre raktam vmit, vagy töröltem blacklistből, akkor az nem frissült, cache-ból nem jót válaszolt.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#653) IRO21 válasza ViZion (#649) üzenetére


IRO21
aktív tag

Valahol azt láttam én is, hogy firmware verziótól függ a használt port, a régi firmware-ben 502/tcp az újban 6607/tcp.
Ezt egy port scannel ki tudod deríteni, hogy nálad melyikre kell csatlakozni.

(#654) IRO21 válasza ViZion (#652) üzenetére


IRO21
aktív tag

Sokkal valószínűbb, hogy a kliens a saját cachéből olvasta ki a rekordot és nem is fordult a DNS szerverhez.
Jó eséllyel lehet állítani az AdGuardban is valami maximum TTL-t, hogy ne engedje annál tovább tárolni.

Amit linkeltél, az Unbound serve expired funkciója az pont azt csinálja, hogy a lejárt rekordot megtartja a cache-ben és egyetlen alkalommal még azt válaszolja, mielőtt frissítené.

(#655) ViZion válasza IRO21 (#653) üzenetére


ViZion
félisten

Ott voltam frissítésnél, írta az adatokat, 502 a port. De nem a port a hiba, ezzel a verzióval nem fog menni sajnos az integráció.

Adguardban nem találtam ilyet, ami még bosszantó -de ezt neten is írták, nem csak én tapasztaltam-, hogy cache kikapcsolása csak kamu, nem törli. DHCP/fix IP részeket is kellene fejleszteniük, igen, az új benne, de nem is használható komolyabban. Viszont a statisztikai része példás, a Zenarmor egy katyvasz ehhez képest és nem bírom rávenni, hogy gép nevet írjon, ne IP címet...

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#656) szuszinho


szuszinho
őstag

Sziasztok,

Most fogok ismerkedni PM-szal. Kindulásnak tudtok ajánlani jóféle írásokat, videókat?

(#657) ViZion válasza szuszinho (#656) üzenetére


ViZion
félisten

Szia!
Mire fogod telepíteni? Miket használsz majd rajta?
kiindulásnak, de YT videók is vannak szép számmal.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#658) szuszinho


szuszinho
őstag

i3-10105T, 16GB RAM, SSD PM alá, illetve egy külön NVMe a gépeknek. Aztán még lehet kap HDD-t is. Jó pár alkalmazás konténerekben, stb.

(#659) IRO21 válasza ViZion (#655) üzenetére


IRO21
aktív tag

Megnéztem az AdGuard doksit.

Szerintem ezeknek a finomhangolása jó eséllyel segítene:
blocked_response_ttlFor how many seconds the clients should cache a filtered response. Low values are useful on LAN if you change filters very often, high values are useful to increase performance and save traffic.
cache_ttl_max — The maximum TTL override, in seconds. If the TTL of a response from upstream is above this value, the TTL is replaced with it. Must be greater than or equal to cache_ttl_min
Az első, ugye fordított logikával, akkor számít amikor valamit engedélyezel, a második amikor valamit blokkolsz.

Persze, csak ha igazam van és tényleg a kliens cache-ben tárolódnak el az adatok.
Azért gyanús, hogy nem lehet az AdGuard a hibás, mert ott módosítod a blokkolási beállításokat, annak azonnal érvényre kell jutnia, nem játszhat szerepet az upstream szerver TTL-je.
Ezt először ellenőrizni kellene és utána állítgatni.
(Windowson a Get-DnsClientCache | ogv powershell parancs egy "szép" grafikus felületen mutatja a lokális cache tartalmát)

Azt viszont nem tudom, hogy ezeket a beállításokat az opnsense integráció is elérhetővé teszi-e. :F
Persze ha más bajod is van az AdGuard-dal, akkor nincs jelentősége. :)

(#660) ViZion válasza IRO21 (#659) üzenetére


ViZion
félisten

opnsense-ben az adguard kb. 1 db menüpont, semmit nem lehet állítani. Külön konténerben futtattam, ott teszteltem. Nem kliens cache ragadt be, flushdns-t is csináltam, de unbound-nál flushdns nélkül is követi a változásokat azonnal.
A fenti beállításokkal lehetett volna játszani, de amikor cache kikapcsolást választod, akkor elvileg azt törli is, de mégsem. Csak egy gyors példa, nem is új... [link]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#661) Traptor


Traptor
tag

Sziasztok!
Még csak ismerkedem ezzel a rendszerrel de feltettem egy 7.2 verziót és létrehoztam két Windows 11 és egy OSX gépet.
Az a gondom, hogy az egyik windows-os gép egyszer csak boot loop-ba került és nem tudom életre kelteni. A betöltéskor kiírja, hogy "Preparing Automatic Repair" de megáll és hozza a világoskék menüt, ahol a billentyűzet kiválasztása után megjelenik az alábbi menü de semelyikkel sem tudom megoldani a problémát:

Van egy régebbi állapotról mentésem és ha azt visszatöltöm és elindítom majd "Stop" paranccsal állítom le, akkor az ugyanebbe az állapotba kerül.

Ami érdekes, hogy a "Command Prompt"-ban alapból nem látja a rendszert tartalmazó meghajtót. Persze, ha a drivert betöltöm kézzel (drvload) akkor már megjelenik de az a tippem, hogy az indításnál is ez lehet a gondja, hogy nem töltődik be a driver és nem látja a rendszer meghajtót.
Esetleg van valakinek tippje, hogy mivel próbálkozzak?

.: Aláírás helye :.

(#662) IRO21 válasza ViZion (#660) üzenetére


IRO21
aktív tag

Igen, a flushdns-nek meg kellene oldania a lokális cache problémáját.

Viszont a linkelt eset, a cache kikapcsolása, független a blokkolástól.
A blokkolt rekordot nem az upstream szervertől kérdezi le, hanem ott helyben állítod be.

Persze ha a blokkolás után is a korábban lekérdezett adatot küldi érvényes ip címmel, az tényleg hiba.
Ezt mondjuk gyorsan ki lehetne próbálni: letiltasz egy domain-t, majd rögtön nyomsz rá egy nslookup-ot.

(#663) inspiroyhome válasza Traptor (#661) üzenetére


inspiroyhome
aktív tag

Szia! A windows installos proxmox wiki alapjan telepitetted? Ha nem, ott erdemes elindulni, virtIO driver gond lehet.

[ Szerkesztve ]

(#664) szuszinho


szuszinho
őstag

Melyik a jobb választás 2 SSD, 16GB RAM esetén?
- RAID, ZFS PM és a v.gépek, konténerek is ezen
- 1-es SSD ext4 PM; 2-es SSD-n a többi

(#665) ViZion válasza IRO21 (#662) üzenetére


ViZion
félisten

Háát, én teszteltem napokig, minden felé. Értem a blokkolás menetét, használtam korábban is, de host-ból.
Ha van telepítve, akkor tesztelheted. Valamint a whitelist-et is, mert nekem azt sem akarta, ha globál blokkoló listában volt, akkor hiába kapott !!!!!!fontos whitelist-et. Asszony nem tudott novellákat olvasni, néztem az oldalt, az sem világos, h miért került fel a tiltásra. Feltételezem azért, mert a szolgáltatónál több blog is volt, kb. mint a blog.hu és gondolom a teljeset tiltották vki/vkik miatt.

Leírom, hátha vkinek hasznos lesz egyszer...
Mai jáááááj, megőrülök: aprócska villanyszerelés. 6-osd megszakítót nem kapcsolom le, azon vannak a gépek, azt nem is kell bántani, hajrá. ...eegen, a 7-es megszakítón vannak a gépek. ZUTTY. UPS még nincs, de a mai egy komoly érv/lecke volt.

OK, restart proxmox, linux ez, nem lehet baj. De van... timeout, nem indul. OMfG.
Maintenance konzol van. Juhhú... Net nincs, opnsense meg semmi sincs.
A journal nekem nem segített.
systemctl list-units --failed
erre kidobta, h 1 dolog failed, timeout az sdb csatolásnál. Gondolkodjunk. HDD biosban kikapcsol, restart... hiba maradt.

OK, fstab lesz az... eszembe jutott, h HDD Passthrough csináltam az OMV-nek. 2 HDD, mindkettőn swap és adat partíció. Később az egyiket újraformáztam, csak egy adat partíció maradt. Viszont a továbbadás előtt én fstab-bal felcsatoltam a partíciókat proxmoxba, onnan terveztem megosztani, mielőtt OMV a képbe került volna.

# kommentelés, restart... mindenki boldog. Kell egy szünetmentes. :U Cégnél vannak elfekvőben, akku nélkül, de ilyen buta szünetmentesek. Jobb lenne vmi okosabb, ami le is kapcsolja a szervert, ha merül a kraft. Van javaslat? Lehet rákérdezek UPS topikban, mintha a tápoknál lenne ilyen.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#666) szpeti40 válasza ViZion (#665) üzenetére


szpeti40
addikt

Eaton 5E 850i USB DIN
Tudom ajánlani, sima ups-nut progival ingerelhető, egyedüli logikátlanság benne, hogy elöl van az usb csati.

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#667) inspiroyhome válasza szuszinho (#664) üzenetére


inspiroyhome
aktív tag

Ha van megfelelo backup solution, en a 2x ext4-et valasztanam. Sajat gepen is igy lett megoldva. Volt mar zfs ssd raid is, de feleslegesnek bizonyult, a hely es ram jobban kellett.

En a ZFS-t mostmar szinte csak forgo diszkek eseten hasznalom nagy filerendszernek, SSDk eseten meg ext4.

Ha nagyon fontos, hogy mindig rendelkezesre alljanak a VM-ek es csak ritkabban van backup, akkor mehet a ZFS is, viszont o fog csipegetni rambol. Ha jol remlik minimum 2gb, max meg a 16gb 50%-a. Ez egyebkent felszabadithato a VM-ek szamara.

(#668) IRO21 válasza ViZion (#665) üzenetére


IRO21
aktív tag

Lehet, hogy félreértettelek, de ha az upstream szerveren blokkolva van valami, azt már nem tudod helyileg engedélyezni, csak ha másik upstream DNS szervert állítasz be.

(#669) amargo válasza ViZion (#665) üzenetére


amargo
addikt

Nálam egy régi APC (SUA750I) van hadrendben, alapjában a script kapcsolja le a gépet, ami írva vagyon hozzá.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#670) ViZion válasza IRO21 (#668) üzenetére


ViZion
félisten

UPS: Köszi az ajánlást, meglesem. Kasztnishoz megy a kocsi, szal. gyanúsan nem most veszek :DD
szpeti40: ez nettó 24k körül van, van ebben akku? :D

IRO21: nem filtered DNS szerver volt beállítva (próbáltam azt is, de ahogy írod is, arra a whitelist nincs hatással, ezért az kuka -nem azért, mert schwarz dolgok történnek, egyszerűen vannak indokolatlanul blokkolt tartalmak. Tudom, van testreszabható is, akár Yettelnél, Cloudflare, stb...) Helyileg az AdGuard Home-ba töltöttem be listákat, párat a defaultból és Steven Black Host-ot.

A notracking-ot is használtam, gyakran frissül, összevont lista. Ebből lenne jó egy olyan, ami több felvett listát fésül egybe. Lehet kellene rá valamit írni, h honnan mit töltsön be, nézze át, duplákat szedje ki, stb. :U

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#671) szpeti40 válasza ViZion (#670) üzenetére


szpeti40
addikt

Van ;]
Nekem már vagy 4-5 éve teszi rendben a dolgát :K

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#672) kisskd válasza ViZion (#670) üzenetére


kisskd
tag

A kb. 20 éves elfekvő UPS-eink is kiköpik már, ami a leállításhoz kell, csak keress szoftvert, ami megérti. SoHo vonalon én nem tapasztaltam eddig nagy előrelépést, de lehet lemaradtam valamiről. Igazából a régi UPS-ek is ugyanúgy mennek (amiben még nem száradt ki a kondi, repedt el a cin). Akksit meg mindenképp kell benne cserélgetni pár évente, 6-8k/db-ból megvan egy alap gépre való, nem néztem vissza, te milyen erőművet üzemeltetsz.

(#673) ViZion válasza kisskd (#672) üzenetére


ViZion
félisten

:R
Nem erőmű, 35 W intel T proci a "lelke". Cégnél megkérdezem, mert vannak itt elfekvők, rossz akkuval. Hátha selehteznek... :D Rendesek szoktak lenni, régebbi RAM, akármi kell, akkor adnak, mert itt ugye halad a világ, otthonra meg még tök jók a "levetett" cuccok.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#674) szuszinho


szuszinho
őstag

Első, játszós gépre (HP Prodesk i3-8100T) képtelen vagyok telepíteni. Többször kiírtam a telepítőt Rufus, ill. balenaEtcher, de mindig ugyanaz a gond, akármelyik porttal is próbálkozom:
can't set config #1, error -110
no device with valid ISO found

Felejtős :F

(#675) inspiroyhome válasza szuszinho (#674) üzenetére


inspiroyhome
aktív tag

Rufusban figyelj arra, hogy dd modeban keruljon kiirasra az installer. Ha ez nem segit, a boot mod legyen BIOS mode es secure boot off.

[ Szerkesztve ]

(#676) szuszinho válasza inspiroyhome (#675) üzenetére


szuszinho
őstag

Rufus automatikusan DD-re vált, nincs más opció. Megpróbálok majd egy másik pendrive-ot szerezni. Más ötletem nincs.

(#677) amargo válasza szuszinho (#674) üzenetére


amargo
addikt

Igaz itt valami más problémád lehet, de gondoltam megosztom Ventoy multiple boot usb-hez ez jó kis cucc: [link]

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#678) szuszinho válasza amargo (#677) üzenetére


szuszinho
őstag

Köszi, ismerem :)

szpeti40:
Amint lesz rá lehetőégem, kiderül :)

[ Szerkesztve ]

(#679) szpeti40 válasza szuszinho (#678) üzenetére


szpeti40
addikt

És Ventoy-al sem megy a telepítés?

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#680) szuszinho válasza szpeti40 (#679) üzenetére


szuszinho
őstag

Siker! :) Így felment.

(#681) tasiadam


tasiadam
Topikgazda

ez mennyire jó ómen?

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#682) ViZion válasza tasiadam (#681) üzenetére


ViZion
félisten

Mit terveztél? Valamit a PVE-n akartál állítgatni, vagy vmelyik VM-en?

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#683) tasiadam válasza ViZion (#682) üzenetére


tasiadam
Topikgazda

Ujra lett formazva a HDD es a HDD neven is futott meg uj WDred neves is, es nem toroltem ki. Inkabb a 106 celsius a humoros nekem

[ Szerkesztve ]

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#684) ViZion válasza tasiadam (#683) üzenetére


ViZion
félisten

jah, az nyilván vmi félremérés, de ha megfogod, akkor kiderül. Sőt, szerintem az adat jó, csak Fahrenheit, ami kb. 40°C...

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#685) tasiadam válasza ViZion (#684) üzenetére


tasiadam
Topikgazda

Akkor valid mert 41c volt hddtempel. Valamiert eldobta az USB-Ethernet atalakitot, akkor kattam ezt

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#686) Longeye válasza tasiadam (#683) üzenetére


Longeye
tag

Az 44 C°-t jelent. Valószínűleg nem váltja át a SMART értéket, csak kiírja. Egyébként 150-ből kell kivonni.

/* Egy lelkes kontár */

(#687) ViZion


ViZion
félisten

Itt egy alaposabb írás az opnsense Adguard Home telepítéséről. DNS-nek unbound marad, a reportjait macerás kezelni, de ez van. Sensei-től sem dobtam el magam, jópofa első ránézésre, de az AGH reportjai átláthatóbbak. Már töbször kellett az sql-t resetelni, mert vmiért meghal pár report tab, 'oszt ilyenkor kattintgatás meg fagyódás van (csak a Zen UI, opnsense nem). Unboundhoz nincs valami jobb report tool?

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#688) Longeye válasza Longeye (#686) üzenetére


Longeye
tag

Sajnos korrigálnom kell magamat.

Tegnap a WD-ről ez a 150-es érték ugrott be, mert régebben én is belefutottam ezekbe a fura hőmérsékleti értékekbe, amikor a Proxmox logjait nézegettem. Viszont nem hagyott nyugodni, mert emlékeztetm rá, hogy nem volt ez ilyen egyértelmű akkor sem.
Előkerestem a linkeket, amit akkor erről találtam, de már nem működik mindegyik, úgyhogy megint kutattam kicsit.
A SMART értékek között két hőmérsékletadat is van. 190 és a 194 kódú. Azt, hogy melyik gyártó melyiket használja és melyiket nem, az egyéni dolog. Ráadásul a kiszámításuk módja is gyártóspecifikus.
Érdekes, de a régi Wikipedia hivatkozás, amit akkor elmentettem, nem működik, illetve átirányított máshová. Most ezt találtam:
https://en.wikipedia.org/w/index.php?title=Self-Monitoring,_Analysis,_and_Reporting_Technology&oldid=109907538

Itt viszont nincs szó 150-ről. Az meg ebből a fórumbejegyzésből jött: https://www.truenas.com/community/threads/smart-attribute-temperature-value-decoding.21622/
A 150 itt viszont csak találgatás eredménye és nem is minden esetben korrekt.

Próbáltam a WD-nél keresni valamit, de nem jártam sikerrel. a Seagate-nél találtam egy ilyen dokumentumot, ami korrektül leírja: https://t1.daumcdn.net/brunch/service/user/axm/file/zRYOdwPu3OMoKYmBOby1fEEQEbU.pdf

Ez viszont persze csak a Seagate-re vonatkozik, WD-nél nekem nem jön ki, de lehet csak én nem vagyok jó matekológus :U

/* Egy lelkes kontár */

(#689) tasiadam válasza Longeye (#688) üzenetére


tasiadam
Topikgazda

A 150-x hozzavetolegesen adja a jo erteket. Amikor vegyeszvoltam, akkor tudtam ezeket a szamolasokat, de 5 eve nem fogtam pipettat

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#690) ozveo válasza Longeye (#688) üzenetére


ozveo
tag

A linux verziós HDsentinel nem mond pontosabb adatokat?

(#691) Longeye válasza ozveo (#690) üzenetére


Longeye
tag

Nem tudom, nem használtam még.
A smartctl-t szoktam használni. Az pontos adatokat ad, de ha megnézed a forrását github-on, ott van benne több száz, ha nem több ezer winchester és ssd smart értékeinek definíciója. Nem csoda, hogy felsimeri az eszközt és jól adja vissza az értékeket. A Proxmox-ból valamiért ezt kihagyták.

/* Egy lelkes kontár */

(#692) kisskd válasza ViZion (#673) üzenetére


kisskd
tag

Akkor meg főleg hajrá, annak jószerével elég egy zsebtelep is :D

(#693) scream


scream
veterán

Hali!

Az elképzelhető, hogy a PVE host alá - a hw, amin fut a hypervisor - nincsen "rendes" kivezetése a CPU/HDD/VGA temp-eknek, ami mondjuk Grafana-ba köthető lenne? :F

Amiket találtam Grafana-s dashboardok és leírások, azok mind a VM-ekre fókuszálnak, nem a host gépre. Ez hogy-hogy nem gyári része a metrikáknak, amit kitol magából?

(#694) tasiadam válasza scream (#693) üzenetére


tasiadam
Topikgazda

Hddtemp, sensors, es tarsai mind mernek tempet. Lehet, hogy gyarilag nincs.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#695) scream válasza tasiadam (#694) üzenetére


scream
veterán

Igen, mérnek, csak a Grafana-ba való eljuttatása ezeknek akár lehetne úgy is, mint a többi másik metrikának, az integrált metric serveren keresztül.

Nem értem, hogy ezek hogy-hogy nincsenek kivezetve oda.

(#696) inspiroyhome válasza scream (#695) üzenetére


inspiroyhome
aktív tag

Azert, mert egy enterprise kornyezetben nem OS (hypervisor) szinten figyeljuk az ilyen homersekleteket, hanem a fizikai szerverfelugyelet szintjen. (Idrac, imm, ilo, stb)

[ Szerkesztve ]

(#697) scream válasza inspiroyhome (#696) üzenetére


scream
veterán

Hm és szegény homelabosokra ki gondol, akiknek csak vPro-s ME van? :(

(#698) inspiroyhome válasza scream (#697) üzenetére


inspiroyhome
aktív tag

Nekik van lehetoseguk Zabbix agentet telepiteni, azon belul meg userparametereket definialni lm-sensors, nvidia-smi, smartctl hasznalavatal... :) De az is lehet, egyszerubb integralni az alap metrikaba, hisz open source a dolog. Nem neztem komolyabban utana.

Nekem a VGA mivel passthrough-al mukodik, VM szinten kezelodik, ott zabbix figyeli a homersekletet.

(#699) scream válasza inspiroyhome (#698) üzenetére


scream
veterán

Hm, valamiért az rémlett, hogy a Zabbix nem megy a Grafana-val (mivel a többi eszköz már Grafana-s, csak a PVE miatt nem cserélnék mindent), de látom van Grafana-hoz Zabbix plugin is.

Köszi az ötletet.

(#700) tasiadam


tasiadam
Topikgazda

Intel NUC-om USB3.0-ethernet átalakítóval üzemel, mert a beépített ethernet port nem műxik. Egy ideje, vagyis amióta van torrent server, az átalakítót lelövi, random időközönként. Van, aki használ ilyet és hasonlót tapasztal? Most betoltam egy daily rebootot hajnali 4-re, hátha ezzel át tudom hidalni a problémát.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Proxmox VE
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.