Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Proxmox VE

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-16 10:07:05

LOGOUT.hu

"A Proxmox Virtual Environment (röviden: Proxmox VE, PVE vagy proxmox) egy szerver virtualizációra optimalizált nyilt forráskódú Debian alapú Linux disztribúció. Lehetővé teszi a virtuális gépek és konténerek egyszerű telepítését és kezelését web konzol és command line felülettel. A programcsomag két LXC és OpenVZ konténerek, valamint a KVM alapú virtualizáció kezelését támogatja" (Wikipédia)
Hivatalos oldal: https://proxmox.com/en/
Hivatalos fórum: https://forum.proxmox.com/
Véreshurka hozzászólásából

ESXi -> Proxmox migráció

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1801) tasiadam válasza nerozol (#1800) üzenetére


tasiadam
Topikgazda

Ha fontos a megbizhatosag, akkor 2 darab 25/es evot tegyel. Telepitesnel is megkerdezi, hogy akarod.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#1802) inspiroyhome válasza nerozol (#1800) üzenetére


inspiroyhome
aktív tag

Szia, lehet!

A telepitesnel kell konfigolni a root disked, tehat az 1 darab samsungot. Ez lehet ext4 vagy amelyik szimpi, azutan ha mar kesz a telepites, letrehozhatsz egy ZFS poolt a 2 intel SSDbol. Itt ezt nem raid1-nek, hanem siman csak mirrornak nevezik.

Szoval:
Samsung: ext4
2* Intel: ZFS mirror

(#1803) nerozol válasza tasiadam (#1801) üzenetére


nerozol
tag

Szia értelek, sajnos csak 3 db 2,5 ssd/HDD-t tudok berakni a gépbe.
Akkor lehet inkább csinálom azt, hogy a 2db server nagyobb teherbírású 1 TB ssd-t fogom beállítani ZFS RAID1 be.
A kérdésem az, hogy külső HDD-t (USB 3.0) lehet használni proxomoxon?

Attól tartok, hogy ezek a tárhelyek nem olyan stabilak és ha 2db küldő HDD-t beállítok RAID-be egy idő után elszállnak és ha valami hiba keletkezik a külső USB-k elérésében akkor oda van a mentés?

Ezzel kapcsolatosan van valakinek tapasztalata?

(#1804) ViZion válasza nerozol (#1803) üzenetére


ViZion
félisten

Olvass vissza, volt itt már szó ezekről. Raid-et nem csinálnék, nem tudom, h mi a terved a szerverrel, de a ZFS is tud hibajavítást, a sebességhez meg inkább ram kell és proci. De ha tudnánk, h mit raksz rá, akkor konkrétabbat ajánlanánk.
USB-t kezeli, rengeteg lehetőség van. Miért ne lenne stabil egy SSD? A Raid esetleg nem az, ha nincs normális raid vezérlő. Ha valami hiba van az USB elérésében, pl. ellopják, akkor igen, a mentés is oda van. Amúgy mi lenne vele? Ez egy linux, webes UI-val, de attól még az alap funkciók kb. ugyan úgy elérhetőek.
Annyi, ha fstab-al csatolod az USB-t, akkor ugyan oda kell visszadugni.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#1805) nerozol válasza ViZion (#1804) üzenetére


nerozol
tag

Szia köszönöm válaszod. A hardware jelenleg egy Dell optiplex 7010 32 GB Rammal és egy core i7 8 magos procival. A következőket szeretném:
- torrent letöltés/feltöltés (itt nem lennének fontos fájlok viszont kell a tárhely emiatt gondoltam a külső drive-ra)

- Plex server ami ugyanúgy el tudja érni ezt a külső merevlemezt.

- egy kb 200-300 GB NAS tárhelyet redundanciával

Ezt lehet úgy megszervezni, hogy az Intel ssd-ken megy a proxmox és NAS, valamint a vitruális gépek?

(#1806) tasiadam válasza nerozol (#1805) üzenetére


tasiadam
Topikgazda

Van bármiféle felhő storaged?

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#1807) nerozol válasza tasiadam (#1806) üzenetére


nerozol
tag

Van de csak 100 GB, amit kezdek kinőni. De persze vevő vagyok mindenre

[ Szerkesztve ]

(#1808) nerozol válasza nerozol (#1807) üzenetére


nerozol
tag

Melyik lenne a legolcsóbb felhő tárhely alternatíva?

[ Szerkesztve ]

(#1809) tasiadam válasza nerozol (#1808) üzenetére


tasiadam
Topikgazda

2500ft 1tb onedrive, én oda backupolok

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#1810) inspiroyhome válasza ViZion (#1804) üzenetére


inspiroyhome
aktív tag

"a sebességhez meg inkább ram kell és proci"

A proci meg a ram sem er semmit, ha IO-ra varnak... :)

[ Szerkesztve ]

(#1811) inspiroyhome válasza nerozol (#1803) üzenetére


inspiroyhome
aktív tag

Lehet hasznalni, de en kerulnem. Nem keves random hibaval talalkoztam mar, kulonfele USB-n csatolt diszkek eseten. Volt olyan is, hogy teljesen hibatlanul ment - ez szerencsejatek, erre nem alapoznek. :)

Szerintem a az 1xroot 250gb es 2x1TB data felallassal tovabbra sincs semmi gond. Ha a root diszked tonkremegy, akkor bukod a proxmoxot, de ha veszel egy masikat es ujra felhuzod, hozzatudod adni a meg letezo virtualisgepek fajljait a data SSDkrol.

Sokadik opcio, ami nem a legszebb, de talan a legkevesebb szivassal jar, hogy csak a 2x1TB-ot hasznalod, mindketto root lesz es data is. Ha valamelyik kiesik, akkor is megmarad minden es csak bekell rakni melle egy masikat.

[ Szerkesztve ]

(#1812) nerozol válasza inspiroyhome (#1811) üzenetére


nerozol
tag

Köszönöm válaszaitokat nagyon hasznos.
#1811inspiroyhome: "Szerintem a az 1xroot 250gb es 2x1TB data felallassal tovabbra sincs semmi gond. Ha a root diszked tonkremegy, akkor bukod a proxmoxot, de ha veszel egy masikat es ujra felhuzod, hozzatudod adni a meg letezo virtualisgepek fajljait a data SSDkrol."

Pont valami ilyesmibe gondolkodom

(#1813) ViZion válasza inspiroyhome (#1810) üzenetére


ViZion
félisten

RAID 1-ről volt szó ;)
Ha IO teljesítmény kell, akkor sem a PVE-t raknám raid-re, hanem akkor az adat SSD-ket. De oda kell egy marékkal, h biztonságos és gyors is legyen, de ilyesmit nem említett.

1812 nerozol:
nálam kernel frissítéskor, vagy amikor az eszembe jut, csinálok full mentést clonezillával az USB3 HDD-re. Ha elszállna a PVE, vagy alóla az SSD.

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#1814) inspiroyhome válasza ViZion (#1813) üzenetére


inspiroyhome
aktív tag

Az iras nem, de a read 2x gyorsabb*. De igazad van, a raidre altalanossagban reflektaltam, nem kifejezetten a mirrorra.

*optimalis esetben, de asszem a small fileok is profitalnak belole, nagy csak a large sequencial.

En epp 2x mirror-t tervezek osszerakni ZFS-ben, ami lenyegeben a RAID10. Ehhez 4 darab Samsung 860 EVO 4TB SSD all rendelkezesre. Ugyanakkor gondolkodom a RAIDz1-ben is, 8 helyett 12 TB total redundant space, annyi hogy kicsit lassabb.

(#1815) ViZion válasza inspiroyhome (#1814) üzenetére


ViZion
félisten

Amennyire én tudom, csak elméletileg gyorsabb, dupla biztosan nem. IRL írás/polvasás is van, BSD-ben van balancing, h az alacsony load-ból próbál olvasni, elvileg ez Ubuntuban nincs (hirtelen rákeresve). De valaki mérjen rá, vagy keresni kell méréseket, h érdemes-e. Én -ha nem jött át- nem rajongok a raid-ért, régen nem volt rendes raid vezérklőm, szal. csak rossz tapoasztalatom volt :(((

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#1816) inspiroyhome válasza ViZion (#1815) üzenetére


inspiroyhome
aktív tag

Van gyakorlati haszna is, hisz ameddig drive1 var a read resultra, addig read2 megy a kovetkezore. De nem fix 2x minden esetben, ezert is csillagoztam.

Ne aggodj, atjott... :D

A ZFS-hez viszont nem kell dedikalt / hardware raid, en nagyon szeretem.

(#1817) ViZion válasza inspiroyhome (#1816) üzenetére


ViZion
félisten

Tényleg nem ismerem a gyakorlatban, soha nem teszteltem. Neten pont azt írták, h sok esetben így is 1 drive-ről olvas. Kerestem tesztet, nem tudom, h mennyire releváns, csak átfutottam: [link]
BSD elvileg jobb ebben.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#1818) inspiroyhome válasza ViZion (#1817) üzenetére


inspiroyhome
aktív tag

Ahogy nezem errol nincs nagy egyetertes a neten:

Final answer: It depends. Hardware and firmware based RAID1 systems (so controller and SAN/NAS based) can, for the most part, read different sectors from each side of the mirror concurrently which, for the short-term , can double the read throughput of a RAID1 pair versus the performance of a single drive.

https://www.quora.com/Does-RAID-1-improve-read-performance

(#1819) nerozol


nerozol
tag

Sziasztok melyik fájlrendszer az ajánlott a Samsung evo 860--ra. Mivel nem egy serverbe szánt ssd mehet erre is rá a ZFS vagy ez túl sok írás/olvasás ciklust jelentne vagy inkább EXT4, XFS?

Bocsánat erre már megkaptam a választ :))

[ Szerkesztve ]

(#1820) adabra


adabra
senior tag

Sziasztok!

Egy mini PC-re szeretnék Proxmox-ot telepíteni (Intel N100+ 16 GB RAM + 512 GB (256 EMMC + 256 SSD).

Tervek szerint ezek lennének rajta:
Home Assisitant (+ Zigbe2MQTT)
Jellyfin szerver
esetleg AdGuard

Melyik háttértárra menjen mi?

Köszi

(#1821) ViZion válasza inspiroyhome (#1818) üzenetére


ViZion
félisten

akkor passz. Döntetlen? :DDD

adabra:
EMMC mennyi írást bír ki az SSD-hez képest?
HA tárol adatokat is, nem sokat, hacsak nem raksz mellé vmi adatbázist.
Adguard az kb. 0 erőforrás és 0 írás, Jellyfin sem ír, ha nem kódoltatsz át vele mindent. MQTT is kb. 0 adat és erőforrás.

Én a gyorsabbra tennék mindent, a másik az vagy backup vagy a filmek, ha elfér. De akár tartaléknak is marahat, amiből tudsz adni a VM-eknek, ha fogyna a hely, vagy más VM-eket kipróbálnál.
PVE-ben írja az elhasználódást, nekem a nem szerver SSD (használt is ráadásul, Samsung bármi, nem emléXem) nem változott a beépítés óta.
Home Assisitant (MQTT) + opnsense + AdGuardHome + Victoria metrics + Casa OS (több docker bármikkel) + Plex server + Debian Minecraft server + egy kísérletezős linux, amit most nem tudom, h mi is, nem indítottem el pár hete.

Ha lehet, akkor legyen külső USB HDD-re mentésed és nyugodtabban lehet aludni.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#1822) adabra válasza ViZion (#1821) üzenetére


adabra
senior tag

Én a gyorsabbra tennék mindent, a másik az vagy backup...

Köszönöm, és is erre szavaztam volna, csak érdekelt a hozzáértők véleménye. Proxmox újonc vagyok.

(#1823) ViZion válasza ViZion (#1793) üzenetére


ViZion
félisten

ehhh... ehhh... eddig tartott. 6 nap. Nem jó, de nem is tragikus...

ctrl+F5-re is ez marad, szal. valahogy beáll a default skinre. Az oszlopok sorrendje is ugrik, mintha a Brave törölné a beállításokat, pedig a süti hozzá van adva a kivételekhez...

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#1824) Bornie127


Bornie127
senior tag

Sziasztok!

Van-e valami ötletetek az alábira:
Végre sikeresen beálltottam az Xpenologynak a 10gbit alaplapi nicet.
Megnéztem iperf3-mal a sebességet.

Ubuntu LXC konténerben, sebességre ezt hozza:

pc-ről xpenolgyt ezt:

Ez nem túl jó, de még nem tudom mi okozza, hogy csak 7Gbit/s körül mérek.

Másik problémám, ami nagyobb, az hogy ha másolok pc-ről szerverre, mindkettőben nvme:

Látszik, hogy a másolás elején 1Gbyte/s megvan, utána 800M-90M között ugrál a másolási sebesség.

Van valami tipp, hogy mi lehet, merre keresgéljek?

[ Szerkesztve ]

(#1825) ViZion


ViZion
félisten

Frissült a Glances, ha vki azt használja HA adatokra. [link]
Nem elég HA integráció frissítés, kell a
echo "drivetemp" >> /etc/modules
modprobe drivetemp

és egy
systemctl restart glances.service

Ezután HA-ban a konfig újratöltése (csak ennek) és bamm... HDD hőfokok is vannak.
Ha még nincs telepítve, akkor nyilván a teljes leíráson végig kell szaladni, kopi-pészt, nem lehet baj :DDD

Igazán olyant keresgéltem, h Pie-chartot raknék ki CPU és RAM %-ból, benne minden VM és LXC. Van erre valami megoldásotok? Mondjuk egyelőre a VM-enkénti CPU és RAM usage sincs meg HA-ban, nem tudom, azt mi küldené át... Metrics server (felraktam és utána kikapcsoltam) ilyet is tud? Mondjuk jobb lenne Glances-al küldeni, de nem találom, h ezt tudná.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#1826) inspiroyhome válasza Bornie127 (#1824) üzenetére


inspiroyhome
aktív tag

Droppolt / errored packetek latszodnak valamelyik oldalon?

A sebesseg furcsa ugaralasa cache puffer betoltodesre utal, de nvme-nel valoban, nem kellene ilyennel talalkoznod. Bar megjegyzem nvme es nvme kozott is lehet nagy kulonbseg, milyenek ezek?

(#1827) Bornie127 válasza inspiroyhome (#1826) üzenetére


Bornie127
senior tag

Droppolt / errored packetek latszodnak valamelyik oldalon?

Ezt hogy tudom megnézni?

pc: wd850x 2tb
proxmox 870 evo
xpenology-nak passtrough-val átadva samsung 980pro 2tb (most csak egy van hozzáadva tesztnek, egyénként 4db lesz raid5 ben)

(#1828) Patice válasza Bornie127 (#1824) üzenetére


Patice
nagyúr

7 GB/sec az kb. a Samu 980 pro teteje, szóval azt látod szerintem.
A PC-s másolásnál meg szerintem valahol 1 Gbites a kapcsolat.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#1829) Bornie127 válasza Patice (#1828) üzenetére


Bornie127
senior tag

a samsung 7000Mb seq. olvasásnál, meg vagy 5500 írásnál, azaz kb 70Gbit. 10Gbit kb 1000Mb.
Nincs gigabit sehol, 2.5 az alja, de ez 10-en megy. Amit látsz az sebesség beesés alja 90 es 800 között ugrál.

(#1830) Patice válasza Bornie127 (#1829) üzenetére


Patice
nagyúr

Ezt szerintem számold át...
10 Gbit, az kb. 10.000 Mb/sec
Az a Samu egy PCIe4.0 NVMe SSD. Ez a szabvány 4 sávon tud 8 Gbit/s körül.
Szóval 1 db ilyennel még nem tudod szaturálni a 10G link sebességet.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#1831) Bornie127 válasza Patice (#1830) üzenetére


Bornie127
senior tag

1 Gbit 125Mbájt.
10Gbit az 1250Mbájt.
Az ssd-k a pci gen4 x4, azaz a pci tud 8 Gbájt/s-ot elméleti maxot. Az ssd spec alapján szekvenciális olvasás 7000Mbájt, irás 5100MB. 1000MB-ot meg sem kellene neki éreznie.
Ezért is próbáltam direkt nagy fájllal.

Ettől függetlenül nem is ez lenne a lényeg, hanem, hogy miért droppol ekkorát, hogy elkezdi 1000Mbájttal pár másodpercig, utána meg 90 és 800 között ugrál.

(#1832) Bornie127 válasza Bornie127 (#1831) üzenetére


Bornie127
senior tag

Na, meg lett a hiba. User error volt, másolásnál vettem észre a kötet méretét, illetve, hogy mondtátok, hogy mintha cache probléma lenne. (itt vettem észre, hogy nem jó a kötet méret) Áthelyeztem a jó kötetre a mappát, és már szalad is.

Ami még mozgat, hogy az iperf-hez képest a totalcommander sokal nagyobb sebességet irt másolásnál, az iperf-fel szemben, ahol 5-7Gbit-et mért.
Melyik lehet a valós? Esetleg lehet megadni iperf-nél csomag méretet?

[ Szerkesztve ]

(#1833) Chal válasza Bornie127 (#1832) üzenetére


Chal
addikt

Milyen cpu? Több szálon mennyit mérsz? "-P" -vel indítsd az iperf3-at, és nézd meg annyi szálon ahány magod van, közben mondjuk htop -al nézd a magok terhelését a hoston. Esetleg fordítsd meg az irányt (-R), és nézd meg úgy is.

Valamint tegyél iperf-et a hostra is, első körben ne lxc-ben és vm-ben futó iperf-el méregesd, ha van eltérés akkor legalább látszik, ha pl. a host bírná, csak a konténer/vm configja/driverei fogják meg.

[ Szerkesztve ]

(#1834) Bornie127 válasza Chal (#1833) üzenetére


Bornie127
senior tag

intel 12700K, az xpenologynak 12 szál van kiosztva, LXC konténernek 2 szál. Magok terheltése 5-10%.
Ha paralell 2 szálon futtatom, kijön a max sebesség, bár ez még mindig érdekes nekem. Ugyanez Total Commanderben is, ha két nagy filet kezdek el egyszerre másolni magasabb sebességgel másol, kijön az 1.1GB/s Valaki erősitse meg, hogy ez igy rendben van.

(#1835) Chal válasza Bornie127 (#1834) üzenetére


Chal
addikt

És ha a hoston méred, úgy mennyi? Mármint tegyél a proxmoxra iperf3-at, és legyen az a szerver (vagy kliens). A másik gépnek (honnét méred) is bírja a cpu-ja?

[ Szerkesztve ]

(#1836) Bornie127 válasza Chal (#1835) üzenetére


Bornie127
senior tag

Bírjá a másik pc procija is 14700K.

Megmértem a kliensen ahogy kérted, ugyanaz a helyzet kb. 1 szálon kb 7Gbit, paralell 2 szálon fullra jön a 10.

pc to szerver

szerver to pc

paralell pc to szerver

(#1837) ViZion


ViZion
félisten

Mai furcsaság: a server leállt :U
Fiam volt itthon, Ő nem szokott a PVE serverre belépni, csak a VM-ekre.
Állítása szerint se a gombot nem nyomta meg, se semmi...
Elvileg ez hihető, mert tudja, h mi ez és tudja, h innen jön a net, stb, nem szokta piszkálni, mert minek.
Nekem ez szabályos leállásnak tűnik, Home Assistant alól nem tudom, h le lehet-e állítani, de azt sem szokta piszkálni, csak az asztali gépnél játszik.

Mi történhetett? Áramszünet nem volt.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#1838) tasiadam válasza ViZion (#1837) üzenetére


tasiadam
Topikgazda

a proxmoxon belül a journalctl, vagy ilyesmi a logokra?

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#1839) ViZion válasza tasiadam (#1838) üzenetére


ViZion
félisten

:R áhh, órákat szórakoztam vele, h keveset loggoljon, most meg milyen jól jött...
Gyermekem ott pakolászott, power key pressed short.
Valamit hozzányomott... de akkor nem HW hiba, illetve nem a gépben :D Ezt a HW-t meg már nem fogom megjavítani, így kell szeretni.
Elvileg készül a kis szekrényke, amibe elrakom, por miatt is jobb lenne, csak ünnepek meg minden volt, és senki nem ér rá.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#1840) inspiroyhome válasza ViZion (#1839) üzenetére


inspiroyhome
aktív tag

usernek sosem hiszunk el semmit ;]

(#1841) szpeti40 válasza ViZion (#1839) üzenetére


szpeti40
addikt

Biosban nem tudod kikapcsolni a kikapcs gomb kikapcsot?

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#1842) ViZion válasza szpeti40 (#1841) üzenetére


ViZion
félisten

Egy év alatt csak most volt gond, mert haver gépét javítottam és telepakoltam az asztalt. Szegénykém megijedt és nem merte mondani, h valószínűleg hozzáért valamelyik könyvével. Van laptop is, de az asztali gépen minden jobb, meg ugye itt nagyobb monitoron fut a roblox -a tanulás után. :D
Most még a kis szerver is az asztalomon van, de majd elkerül, ha készen lesz neki a kis szekrényke.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#1843) Shummo


Shummo
aktív tag

jelenleg több VM és LXC között fut egy Debian 12 VM, amin keresztel meg van osztva egy NVME drive.

Viszont a VMen több dolog is fut, meg szoktam mást is heggeszteni rajta, ami miatt sokszor kell lelőni a rendszert. Másrészt backupot se tudok készíteni, mert a megosztott drive-ra mentek (amit ugye közben a VM használ).
Ezért az lenne a kérdésem, hogy hogyan érdemes a legegyszerűbben legenergiahatékonyabban csak a NAS-t külön tenni?

Első körben TrueNAS jött szembe velem? MIt javasoltok?

(#1844) szpeti40 válasza Shummo (#1843) üzenetére


szpeti40
addikt

+1 hdd/ssd a mentéseknek a gépbe?

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#1845) Shummo válasza szpeti40 (#1844) üzenetére


Shummo
aktív tag

Sokszor indítom újra próbálgatásoknál a VM-et, így olyankor pl a média szerver nem elérhető. (ha a feleségem közbe TVzne mondjuk).
Mentést meg tudom most is oldani. VM-et lelövöm. RendszerSSDre backup, aztan NASra felmásol.
A fontosabb az lenne, hogy legyen teljesen elkülönítve többi rendszeremtől, mert mindig van valami, amit lehet bütykölni :) :C :W

(#1846) szpeti40 válasza Shummo (#1845) üzenetére


szpeti40
addikt

Akkor +1 vm a médiaszerver és társainak?
Így azt nem bütykölöd, lehet róla filmezni.
A NAS-t nemtudod felcsatolni amúgy, hogy rögtön oda mentsen?

[ Szerkesztve ]

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#1847) Shummo válasza szpeti40 (#1846) üzenetére


Shummo
aktív tag

A NAS fel van csatolva a Proxmox alá. Csak azt aVM-et, aminek PCI passthroughtolva van az SSD(NAS), azt nem tudom backupolni a NASra egyből.

SZERK: most kipróbáltam és most ment a backup miközben futott a VM egyből a NASra(ami ugye a VMről van felcsatolva a proxmox alá)

Számomra egyszerűbb lesz csak a NFS+SMB servert átteni, egy másik gépre. És akkor minden más marad.
A kérdésem igazából arra irányúlt, hogy van-e esetleg olyan rendszer amit ajánlátok (pl a truenas) vagy arra hogy a drive meglegyen osztva is elég, egy sima debian VM + a NFS/SMB?

[ Szerkesztve ]

(#1848) szpeti40 válasza Shummo (#1847) üzenetére


szpeti40
addikt

Szerintem erre felesleges egy TrueNAS, nézd meg az OMV-t, van webes kattogtatója, de amúgy sima debian. Nekem is ez van itthon fájlmegosztásra.

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#1849) Shummo válasza szpeti40 (#1848) üzenetére


Shummo
aktív tag

Közben néztem egy Truenast. Kicsit overkill erre a feladatra. Megnézem amit javasolt, ha nem kér sokat akkor marad, ha sok kell neki, megy egy külön debainra :R

(#1850) TheMiller válasza Shummo (#1843) üzenetére


TheMiller
tag

És a kialakításon változtatni? (Nyilván Te tudod mit hogyan használsz)
Nálam pl minden _nem fontos_ drive storageként van felcsatolva és bemountolva így azok elérhetősége független az épp futó vm/ct-től.

The World is Yours

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Proxmox VE
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.