Hirdetés

2019. december 6., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  HDD/SSD, CD/DVD írók/olvasók  »  Probléma DVD/CD íróval (kiemelt téma)

(#6401) Flashget válasza -szabi- (#6398) üzenetére

Flashget
(félisten)

Mert BD-be ez a legjobb Mo-n kapható író.
Nekem a 207-es is masszívan jól írja az infome DVD lemezt.

Xiaomi Redmi Note 5 4/64

(#6402) johnywalker válasza Flashget (#6401) üzenetére

johnywalker
(őstag)

Hát még a BD 206-os... :)
Ha lehetne még kapni azt a sorozatot ismét csak azt vennék blu-rayhez.
Szerencsére még a jó öreg 216-os eredeti pio dvd-m is van tartalékban, kétségtelenül jobb dvd-hez.Pedig háklis nagyon, maxel lemez írását még elkezdeni is alig akarja, sőt inkább nem is írja.
Ahogy az ára csökkent illetve illetve olcsóbbodtak az optikai eszközök, lemezek - a minőségük legalább annyit is esett, ha nem többet

(#6403) yvsmad válasza Flashget (#6401) üzenetére

yvsmad
(őstag)

Nincs semmi baja a Pio 209-cel írt DVD-knek sem.
A védőbevonat nélkülieket jól írja, ha nem is a legjobb a világon, az AZO-k meg eltartanak évtizedekig azzal a pár PIE hibával is.

https://hardverapro.hu/apro/speci_irhato_cd-r_lemezek_9/friss.html

(#6404) -szabi- válasza Flashget (#6401) üzenetére

-szabi-
(őstag)

Hi

Nem lennék itt a problémás topikban ha ugyanez lenne a tapasztalatom. :K
Illetve az, hogy blu ray író, nem mentesíti az alól, hogy egy 4 éves nec egy 7 éves pioneer is szebben ír nála.
Ez alapján nincs okom feltételezni, hogy blu ray-t jól írja.
Amíg ezt letesztelni nem tudom, amire persze módom nincs.

üdv
szabi

(#6405) Flashget válasza -szabi- (#6404) üzenetére

Flashget
(félisten)

Elképzelhető, hogy hibás darabot fogtál ki.

Xiaomi Redmi Note 5 4/64

(#6406) -szabi- válasza Flashget (#6405) üzenetére

-szabi-
(őstag)

Beszerzek olyan auchan-os lemezt amit yvsmad használ, akkor végre lesz némi összehasonlítási alapom.
Ezzel gariztatni, hogy sok a PIE hiba szerintem esélytelen.

üdv
szabi

(#6407) Flashget válasza -szabi- (#6406) üzenetére

Flashget
(félisten)

Miért lejátszható ami lemezt megírt így?

Xiaomi Redmi Note 5 4/64

(#6408) -szabi- válasza Flashget (#6407) üzenetére

-szabi-
(őstag)

LG BP620-as blu-ray lejátszón elindítom a filmet az megy, viszont mikor beletekerek vagy időben ugrani akarok azzal sokat szöszmötöl.

üdv
szabi

(#6409) yvsmad válasza -szabi- (#6406) üzenetére

yvsmad
(őstag)

Vegyél bármilyen márkás lemezt, amin nincs védőbevonat.
Az AZO lemezeket a többi író sem írja túl jól.

(#6410) -szabi- válasza yvsmad (#6409) üzenetére

-szabi-
(őstag)

Azért NEC és őskori PIO szépen boldogul vele.

üdv
szabi

(#6411) yvsmad válasza -szabi- (#6410) üzenetére

yvsmad
(őstag)

Több százas PIE hibával.
Arra írta Flashget, hogy a NEC-es írás is rossz eredményt adott.

[ Szerkesztve ]

(#6412) -szabi- válasza yvsmad (#6411) üzenetére

-szabi-
(őstag)

Tudom, de több százas mégse ezres kategória. :)
Ha félre teszem azt a rossz pakkot akkor meg ott a másik csomaggal szerzett tapasztalat, ami alapján ezt mondom.
Eddig egy lemezt írt meg tűrhetően a 2012-es verbatim-ot, de abból már nem sok van.

üdv
szabi

(#6413) yvsmad válasza -szabi- (#6412) üzenetére

yvsmad
(őstag)

Ha a több száz PIE hibással kezted volna, akkor is itt aggódnál.
Ha szerinted rossz a Pio BD-író, akkor küldd vissza.
Ha a neten vetted, 8 napon belül indoklás nélkül visszaküldheted, előtte persze hívd fel a kereskedőt és tájékoztasd a döntésedről. Ha nagyon kérdezi, megmondhatod, hogy neked nem felel meg az írás minősége.
A nagy kérdés, hogy mit helyette...

[ Szerkesztve ]

(#6414) Flashget válasza -szabi- (#6408) üzenetére

Flashget
(félisten)

Mert az már elég ok lenne a gariztatásra. Ők sem tesznek mást ha megnézik egyáltalán, hogy beraknak egy lemezt és olvassa vagy sem.
Szerintem vidd vissza, hogy DVD-t rosszul írja több lemezzel tesztelted.

Xiaomi Redmi Note 5 4/64

(#6415) premierpark

premierpark
(őstag)

sziasztok,
van egy g75vw asus laptopom és benne egy slimtype dvd olvasó író. minden dvd-t rendesen beolvas, de sehogy nem tudok vele írni :S mindig azt irja hogy a betett dvd nem üres vagy nem megfelelő. bármit teszek be
valakinek van ötlete?

(#6416) LámaZ válasza premierpark (#6415) üzenetére

LámaZ
(addikt)

Szerintem, te is átálltál win 7-re.

Legyen minden jó!

(#6417) premierpark válasza LámaZ (#6416) üzenetére

premierpark
(őstag)

ez mit jelent?

(#6418) LámaZ válasza premierpark (#6417) üzenetére

LámaZ
(addikt)

Azt jelenti, hogy sok kütyü win 7 alatt nem müxik.

Legyen minden jó!

(#6419) LaMazZz

LaMazZz
(tag)

Sziasztok!

Kiírtam egy üres dvd-ét és utána kinyílt a dvd író addig oké aztán visszacsuktam a dvd írót és beolvasta rendesen a lemezt, rajta volt amit rá írtam, de utána kivettem a lemezt és vissza raktam az eredeti játék lemezét de most valamiért nem olvassa be a lemezt és a dvd író se nyílik ki.
Mi lehet a gond?
Nem jó a dvd író olvasó a gépben?
Vagy várjak türelmesen még gondolkodik a gép?

(#6420) yvsmad válasza LaMazZz (#6419) üzenetére

yvsmad
(őstag)

Indítsd újra a gépet.

(#6421) LaMazZz válasza yvsmad (#6420) üzenetére

LaMazZz
(tag)

Meg volt és utána ugyan úgy nem olvasta be a lemezt és nem nyílik ki a dvd író, meg próbáltam még úgy, hogy kikapcsolom várok kicsit és bekapcsolom újra ugyanazt csinálja.

Valami más ötlet vagy valakinek valami ötlet, hogy lehetne megoldani ezt a problémát?

(#6422) LaMazZz válasza yvsmad (#6420) üzenetére

LaMazZz
(tag)

Megoldódott a probléma most már jó, nem az újraindítás segített rajta egy kicsit furcsán oldódott meg de a lényeg, hogy minden jó és beolvas minden dvd-ét.
De azért köszi, hogy próbáltál segíteni. :D

(#6423) -szabi-

-szabi-
(őstag)

Korábban volt szó róla, pio 209d íróm sok hibával írja a dvd lemezeket.
Pio209D / sajátgép / Verbatim MCC printable (másik csomag)

Ezzel szemben:
nec7261 / sajátgép / Verbatim MCC printable (másik csomag)

Hallgatva rátok garanciális visszaküldés után kicsit ráfizetve ez lett:
Pio209E / sajátgép / Verbatim MCC printable (másik csomag)

Mindenkinek köszönöm a segítséget, tanácsokat ez lényegesen jobb. ;)
Gondoltam ne csak panaszkodni jöjjek már fel. :))

üdv
szabi

(#6424) Flashget válasza -szabi- (#6423) üzenetére

Flashget
(félisten)

3 évvel ezelőtt vettem ilyen verbát és már akkor sem tudtam értelmes minőségben megírni, pedig volt rá 4 különböző íróm az egyikhez Sony és LiteOn fw is. 2x25 db szinte csak frizbínek való volt..azóta nem vettem Verbatim DVD-t csak DL-t abból is szingapúrit és legutóbb UAE fajtát. Hiba volt ebből is csak a szingapuri a jó.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 5 4/64

(#6425) -szabi- válasza Flashget (#6424) üzenetére

-szabi-
(őstag)

Korábban szúrtam be képet régebbi verbákról azok nagyon rendben voltak. klikk
Ez a mostani ilyen lutri hiába MCC.

üdv
szabi

(#6426) Flashget válasza -szabi- (#6425) üzenetére

Flashget
(félisten)

Rengeteg ilyet tudnék belinkelni az ominózus 2 gurigából..rosszabb volt mint az akkor silánynak mondott (valóban az is volt) maxell.
Optiarc 7260 Sony fw-vel, 8x írás. De a 12x vagy a 6x sem hozott jobbat..ez volt a legjobb.
Egyszerűen kifogtam egy hibás szériát, de a kedvemet is elvette..akkoriban a philips info és infome kapható volt így nem volt gondom milyen lemezt vegyek.

Verbatim sosem lesz már olyan mint amikor TY middel nyomták.

Xiaomi Redmi Note 5 4/64

(#6427) -szabi- válasza Flashget (#6426) üzenetére

-szabi-
(őstag)

Verbatim sosem lesz már olyan mint amikor TY middel nyomták.

Ezzel egyetértek.
Volt ilyenem réges-régen.
Nálam megmaradt a szokás, ha lemez és minőség akkor verbatim, de be kell látnom ez ma már nem így van.
Nagy sajnálatomra.

üdv
szabi

(#6428) SUPREME7

SUPREME7
(őstag)
LOGOUT blog

Sziasztok!

A notebook dvd íróm már régóta szenvedett, semmit nem akart nagyon olvasni, írni meg főleg. Tegnap vettem egy használt írót, de ez is ugyanazt produkálja, látszólag erőlködik, látja, hogy van bent lemez de pl a lemezcímkét se tudja beolvasni, és megnyitva is üres. Eladó szerint nála még hibátlan volt. Kérdés: lehet mindkettő ugyanolyan sz@r vagy a gépemmel lehet valami gebasz? Mert vennék egy új írót, de ha a géppel van baj, akkor feleslegesen nem veszem meg.

:R

(#6429) yvsmad válasza Flashget (#6426) üzenetére

yvsmad
(őstag)

Flashget és Szabi:

"Nálam megmaradt a szokás, ha lemez és minőség akkor verbatim, de be kell látnom ez ma már nem így van"

Ritka az olyan védőréteg, ami nem rontja a lemezek írási minőségét.
Az audiofilek már régen rájöttek, hogy az AZO bevonatos CD rosszul szól, bármilyen drága is.
De ha már egyszer meg van írva a lemez, az adatokat sokáig megőrzi. Adatlemeznek tehát tökéletes, mert 30 év múlva is kb. ugyanazt a minőséget adja, mint megírás után.

A másik tanulság meg az, hogy nem a márkanevet kell nézni, hanem az igazi gyártót. Ma pl. a Maxellre mindenki fújol, miközben a USA-ban TY alapanyagú CD-ket ehet Maxell Pro márkanév alatt kapni adat, audio és photo lemezként.

[ Szerkesztve ]

(#6430) johnywalker válasza yvsmad (#6429) üzenetére

johnywalker
(őstag)

A Maxell Pro nevű CD-ket ne keverjük már egy átlagos lemezzel.Már az áruk miatt sem... :K
Nem 40 forintért kapható darabja.Ezek speciális hosszútávu archiválásra ajánlott lemezek.Másrészt Taiyo Yuden alapanyagú lemezeket hazai boltokban (webáruházakban) már alig lehet találni.
A TY mind a mai napig az egyik legjobb.Sajna ilyet az olcsó lemezek között nem találsz.

[ Szerkesztve ]

(#6431) yvsmad válasza johnywalker (#6430) üzenetére

yvsmad
(őstag)

Én csak arra hívtam fel a figyelmet, hogy ne csak a márkaneveket nézzük, mint Verbatim, vagy Maxell vagy akármi.
Sokan ma is többet adnának TY lemezekért, mint 40 forint. Csak éppen nem kaphatók.
Ha megnézed a mai Verbatim felhozatalt, van közte indiai, tajvani, szingapúri meg emirátusok-beli. De lehet, hogy a japán és az USA piacon még több forrásból valókkal is találkozunk. Szóval a márkanévből nem derül ki az írási minőség.
A Verba lemezeinek nagy része AZO bevonatos, vagy "Extra protection" (szintén bevonatos), ez utóbbi gyengébb az AZO-nál, de ez sem segíti az írást. Védőbevonat nélkül már csak "Music" CD-ket gyártanak, semmi mást. Ezen kívül a különböző forrásból származó alapanyagok írási minősége is eltérő.
A TY alapú Maxell Pro for Music CD-R mihez képest drága? A MAM-hoz? Nem kapható. A többi audio CD-hez? azok sem olcsóbbak semmivel.

[ Szerkesztve ]

(#6432) johnywalker válasza yvsmad (#6431) üzenetére

johnywalker
(őstag)

Igen abban igazad van, hogy nem szabad csak a márkanevet nézni.A márkanevek/gyártók ha nem is gyakran, de változtatják az alapanyagokat (hordozó réteget).Na itt kezdődnek a különbségek!
Az a baj hogy (az ismeretségi körömben is) az emberek 80 százaléka csak az árat nézi.Aki egy kicsit is igényes Mo.-n, az is általában kétszer meggondolja, hogy prémium lemezt vegyen.

(#6433) Flashget válasza yvsmad (#6429) üzenetére

Flashget
(félisten)

nekem nem kell mondanod ezt...viszont a csomagolásra nincs ráírva a mid.

Xiaomi Redmi Note 5 4/64

(#6434) yvsmad válasza Flashget (#6433) üzenetére

yvsmad
(őstag)

A MID nincs rajta, de a gyártó ország igen. Ha Made in India, akkor gondolhatod, hogy nem TY.

(#6435) Zin

Zin
(senior tag)

cd irás hibát ir ki amikor ki akarok irni dvd-t. dvd-re van állitva de kiirja, h illegalis lemez...nem értem

░▒▓█.:Itt a tél! Lassan lehet Core i-zni:.█▓▒░

(#6436) yvsmad válasza Zin (#6435) üzenetére

yvsmad
(őstag)

Talán kicsit bővebben, hogy milyen író, milyen szoftver, milyen lemez.

(#6437) Zin válasza yvsmad (#6436) üzenetére

Zin
(senior tag)

Verba lemez DVD-R! Lejátszó jo beraktam egy régi lemezt beolvasta, s el is tudtam inditani rajta a filmeket.
Meg kéne probálnom egy másik lemezzel. 3xor probálkoztam ugyan az volt...

(#6438) yvsmad válasza Zin (#6437) üzenetére

yvsmad
(őstag)

Azt a lemezt, amit egyszer elrontott (lehet, hogy rögtön a legelején), már nem lehet újra megírni.
Semmi mást nem látsz rajta, sem a lemez írható oldalát megnézve, sem valamilyen programmal, hogy lenne rajta valami, mégsem tudja már megírni semmilyen író.

(#6439) yvsmad válasza johnywalker (#6430) üzenetére

yvsmad
(őstag)

Eszembe jutott még egy Maxell CD-R típus, aminek TY alapanyaga volt: [link].
Anno ez is elég elterjedt volt és aki azt mondja, hogy régen megírt Maxellekkel ma sincs semmi baj, azt kéretik nem hülyének nézni. :N
Az asztal CD író tulajok ma is szívesen használják a Ritek alapú Maxell Music lemezeket, mert széles körben kompatibilis és a kényesebb Philips / Marantz írókkal sincs probléma vele.

[ Szerkesztve ]

(#6440) johnywalker válasza yvsmad (#6439) üzenetére

johnywalker
(őstag)

Nézd, lehet hogy volt és jó volt.A hangsúly viszont a volt-on van.Én jelenleg JVC WaterShield nyomtatható lemezeket használok, és ez most is van, és TY. alapú.

(#6441) yvsmad válasza johnywalker (#6440) üzenetére

yvsmad
(őstag)

Ha lenne hozzá nyomtatóm, én is azt vennék. Most viszont a gyűjteményemből adódóan TY alapú Maxell Music Pro, TDK Metallic Reflex Ultra és Mitsui alapú TDK Metallic lemezekre írok.

De nem csak a TY lemezek lehetnek jó minőségűek, van pl. olyan Ricoh és Philips MID-es lemezem, ami tudja ugyanazt a minőséget.

[ Szerkesztve ]

(#6442) Zin

Zin
(senior tag)

rányomok, h irás s kiirja, h lezáro szakasz s ennyi...mi a fene van ?

(#6443) johnywalker válasza Zin (#6442) üzenetére

johnywalker
(őstag)

Milyen programmal írsz? Nincs esetleg két típusú író program feltelepítve? Van olyan programcsomag ami "ajándékba" íróprogit is telepit.Jó kis rejtett ütközéseket tudnak csinálni.

[ Szerkesztve ]

(#6444) Zin válasza johnywalker (#6443) üzenetére

Zin
(senior tag)

Nero-val de már elegem van...BurningRomPortable...
nem kell telepiteni csak katt ikonra s bejön a program...
5 lemez kuka eddig.multkor 2-t megirtam,eltelt 4-5 nap na mondom irok ki megint erre semmi...1% majd kiirja, h lezárás s végig fut 100%-ig, lemez kiad...ennyi...fire multkor frissitve lett mivel akkor se irt...mennek a lemezek a kukába idegesit nagyon... :W

(#6445) johnywalker válasza Zin (#6444) üzenetére

johnywalker
(őstag)

No akkor Nero is, BurningRomPortable is kuka.De úgy hogy a teljes C:-n se maradjon semmi, sőt registry is takaritva! A IMgBurn-t telepítsd, kis méretű, van magyaritása, és ki@szott egyszerű. Milyen lemezek ezek? Más tipusú ugyanezt hozza?

(#6446) Zin válasza johnywalker (#6445) üzenetére

Zin
(senior tag)

Portable van csak fent!Csináltam egy parancsikont s azzal inditottam el.Lehet az a gond?25 pack Verbatim DVD-R a lemezek.Samsung SH-S203B az író és a Firmware Downloads-t letöltöttem utánna jo volt.De ma megint semmi ...

(#6447) johnywalker válasza Zin (#6446) üzenetére

johnywalker
(őstag)

Ha egy író progi van fenn, akkor nem vesznek össze.Ezek szerint firmware-t is sikeresen frissítettél?Mert azért ez figyelmet igénylő, rizikósabb dolog.
A Verba lemezek azért nem annyira rosszak, hogy mind kuka legyen.Ha esetleg lesz lehetőséged valami ismerős gépébe belerakni az írót, az is sokat tisztázna.

(#6448) yvsmad válasza Zin (#6446) üzenetére

yvsmad
(őstag)

Kiváncsi vagyok, hogy az ImgBurn fog-e működni, tényleg a portable Nero volt-e a gond.

(#6449) Zin válasza johnywalker (#6445) üzenetére

Zin
(senior tag)

IMgBurn-t hogy hasznalom? nem magyar:(

(#6450) johnywalker válasza Zin (#6449) üzenetére

johnywalker
(őstag)

Itt van a magyaritás letöltési oldala: [link]
A zip fájlból a telepítési nyelvi mappába kicsomagolod, és magyar lesz.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  HDD/SSD, CD/DVD írók/olvasók  »  Probléma DVD/CD íróval (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.