Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Probléma DVD/CD íróval (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#6701) zozopapa68 válasza suvomi (#6700) üzenetére


zozopapa68
tag

Nem tudtam, hogy notebook íróról van szó. Amit ajánlottam azok asztali PC-be valók, de külső házzal lehetőket használni. Azért ajánlottam a fenti írókat, mert ezek írnak a legjobban.
A javítási költségeket nem ismerem, de talán tomcsek1 tud neked segíteni. PÜ-ben kérdez rá. Úgy tudom ő javít optikai meghajtókat.

[ Szerkesztve ]

(#6702) suvomi válasza zozopapa68 (#6701) üzenetére


suvomi
csendes tag

Való igaz. Majd rákérdezek nála mikor esedékes lesz. Köszi. :)

https://www.facebook.com/groups/1737295806551859/

(#6703) fridaycs


fridaycs
tag

Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni:

HP Laptopom DVD írója az írt lemezeket olvassa, cd-t és dvd-t is, de az üres lemezekkel meggyűlik a baja. Pörgeti, de nem ismeri fel őket. A rendszer Windows 8.1.
Kipróbáltam USB-ről indított UBUNTU-val is, ott nem volt semmi gond, megírta, visszaolvasta...

Driver, vagy firmware lehet a gond,de abból nem találtam frissebbeket (arra a driver névre kerestem rá, amit eszközkezelőben van). Leszedtem minden CD/DVD-t használó programot (amikről azt gondolom, hogy használhatja őket)

Tudtok valamit javasolni? Windows újratelepítés?

''És egy pár üveg sörtöl majd mindenki elfelejti...''

(#6704) zozopapa68 válasza fridaycs (#6703) üzenetére


zozopapa68
tag

Szia!
Használsz a gépeden Daemon tools vagy Alcohol120% programot?

(#6705) fridaycs válasza zozopapa68 (#6704) üzenetére


fridaycs
tag

nem. de nem emlékeztem, hogy használtam-e azért megnéztem az sptd-t is, nem találtam azt sem.

''És egy pár üveg sörtöl majd mindenki elfelejti...''

(#6706) zozopapa68 válasza fridaycs (#6705) üzenetére


zozopapa68
tag

Szia!
Mivel Linux-al működött rendesen a meghajtó, így valószínű a szoftverkörnyezet okozza a gondot.
Rendszer-visszaállítást korábbi időpontra próbáltad már, hátha segít.

[ Szerkesztve ]

(#6707) zozopapa68 válasza fridaycs (#6705) üzenetére


zozopapa68
tag

Még előtte az eszközkezelőből töröld, távolítsd el a meghajtót, majd indítsd újra a gépet.
Így újratelepíti az eszközt. Lehet, hogy ennyi is elég lesz.

[ Szerkesztve ]

(#6708) fridaycs válasza zozopapa68 (#6707) üzenetére


fridaycs
tag

Köszi a segítséget!
Próbálkoztam az eszköz eltávolítással, nem jött be.
Csináltam egy windows reinstallt. Most működik :)

''És egy pár üveg sörtöl majd mindenki elfelejti...''

(#6709) zozopapa68 válasza fridaycs (#6708) üzenetére


zozopapa68
tag

:R

(#6710) cocka


cocka
veterán

Sziasztok!

Háát.. nem kifejezetten dvd íróval, hanem bluray íróval kapcsolatos a probléma, csak úgy felmerült bennem a gondolat, hogy ez akár külső dvd írókkal is megtörténhet.

Satás bd írót csatlakoztattam usbn keresztül a géphez, a 2.0 miatt max. 4-szeres sebesség a megengedett, mert többel amúgy se bírná írni, a lemez meg 6×-os sebességre van hitelesítve. Ez az írási folyamat 3 lemeznél sikeres is volt, a 4.-nél viszont a lezárásnál disconnectelte a gép az eszközt holott ugye a "rack" saját gyári, hálózati adapteréről folyamatosan kapta a 12 V, 2 A-t és mégis. Természetesen a lemez a kukában végezte.

De a kérdésem inkább az, hogy ha ez egy stabil áramforrásról működő "usbs" íróval megtörténhet, akkor egy gagyi hordozható, egy szál usb kábelen működtethető külső íróval még inkább nem?

[ Szerkesztve ]

(#6711) zozopapa68 válasza cocka (#6710) üzenetére


zozopapa68
tag

Szia Cocka rég láttalak.

Szerintem szoftver ill. írási hiba. Itt kérdezz rá: Blu ray írás és írási hiba

[ Szerkesztve ]

(#6712) cocka válasza zozopapa68 (#6711) üzenetére


cocka
veterán

Hi!

És akkor mi van, ha egy Optiarc 7203S nem hajlandó DVD-ket olvasni? Pontosabban a DVD-R-en és DVD+R-en kívül semmilyen más DVD-t nem hajlandó beolvasni. Gondolom az írással is ugyanez a helyzet, azt nem próbáltam. De gondolom csak -R-et és +R-et ír.

Sorolom mit nem olvas:

RAMot, -RW-t, +RW-t, +R DL-t és műsoros DVD-t sem.

CD-kkel nincs gondja. Na ilyenkor mi van.

(#6713) zozopapa68 válasza cocka (#6712) üzenetére


zozopapa68
tag

Szia!

Régebben volt hasonló problémám, nálam Alcohol 120% és Daemon Tools programok miatt.
Pontosabban nálam a DVD-RW, DVD+RW lemezeket nem kezelte rendesen vagy is nem RW lemezként ismerte fel és a normál DVD lemezeket sokszor elrontotta, lezárásnál vagy írás közben megállt kalibrációs hibaüzenettel.

Ha ezek a programok nem játszanak és más meghajtók jól működnek a rendszereden, akkor lehet a firmware sérült. Érdemes lenne a firmware-t felfrissíteni a meghajtón.
Okozhat gondokat az alaplapi SATA csatlakozás is. Ugyan is néhány alaplapnál nem mindegy melyik csatlakozóra kerül a meghajtó.

[ Szerkesztve ]

(#6714) cocka válasza zozopapa68 (#6713) üzenetére


cocka
veterán

Hát nem sűrűn, mivel másik gépben volt, ahol nem volt se Daemon Tools, se Alkohol.

Érdemes lenne a firmware-t felfrissíteni a meghajtón.

Azt még akkor újabbra cseréltem, amikor elkezdett rendetlenkedni. 1.09-es van rajta.

Okozhat gondokat az alaplapi SATA csatlakozás is.

Ja, csak éppen ugyanezt produkálja 3.5-es usbs "rackről" is, aminek kombó sata csatolója van. Ja és nem a rack a hibás, mert más meghajtó meg tökéletesen működik vele.
Szóval gépben is szar satára dugva meg gépen kívül is usbs rackbe dugva.

Odaadom szívesen, elszórakozhatsz vele. Nekem egyébként ez rohadtul hardverhibának tűnik, mert csak simán áramot adva neki, betéve egyet a felsorolt lemeztípusok közül hallani hogy csak szenved és próbálja felpörgetni. Szóval el sem jut odáig, hogy egyáltalán felismerje, hogy mi a lemez típusa.

(#6715) Apollo_21


Apollo_21
addikt

Sziasztok!

Volna egy kis gond egy labelflash dvd író/olvasó-val.
Mit tudok tenni ha 10 cd-r-ből 2-t olvas be, de ezenkívül sem eredeti dvd se másolt sem eredeti cd nemmegy neki.
Windows kb 3hónapja lett +os dvd-r ről telepítve rá.

Csak próbálkozik a lemezek beolvasásával, de csak kattog h nemsikerül.
PATA-s egység. Pontos típussal nemtudok szolgálni sajnos.

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#6716) cocka válasza Apollo_21 (#6715) üzenetére


cocka
veterán

Nem Optiarc véletlenül? Ha már labelflashes?

Nekem AD-7200A van, az is idés, de pl. a DVD+R DL lemezek olvasását már kezdi feladni. Az írásukat meg már a 23. ilyen lemez után feladta. :D

Lekopogom, a többi DVD olvasásával, írásával MÉG nincs baja. :) Bár amennyi sima DVD-t írok mostanában az kb. egyenlő a nullával. Max. újraírhatóra, de azt is ritkán. Inkább CD-RW-t írok.

Ez érdekes, mert olyanról kevésbé tudok, hogy a CD olvasás-írás menne az ilyenekben gallyra. Egyébként ha annyi CD-t kell írnod, nem egyszerűbb egy régebbi még működőképes CD írót amortizálni? Aztán ha megdöglött még mindig nyuvaszthatod a jelenlegit tovább. :D

(#6717) Apollo_21 válasza cocka (#6716) üzenetére


Apollo_21
addikt

De, ilyen fura öszvér neve van.. Sony Nec Optiarc AD-7173a ha jól sikerült beazonosítanom.
Talál is drivert látszólag a google..de különféle segédprogikat akar levadászni amik elég kétes sikert hozhatnak..majd ha felmennek..kérik h jó amennyiben kell a driver ez a szuper driver megtaláló x dollár vagy euro ellenébe majd letölti neked.

Firmware frissítés van hozzá, de nem a sajátom és a tulaj nemigen szeretné ha felflash-elném:D

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#6718) cocka válasza Apollo_21 (#6717) üzenetére


cocka
veterán

Nem hinném, hogy baja lesz tőle. Meg igazából mi a picsának ahhoz driver? ATAPI vezérlő driver alapból van a leggagyibb XP-ben is már.

(#6719) Apollo_21 válasza cocka (#6718) üzenetére


Apollo_21
addikt

Oké..csak pár hónapja gond nélkül ment róla a telepítés..és most semmi?
ÚGy még nemláttam vmit meghalni h némelyik írt cd megy..se eredeti se másolt vagy újraírható dvd vagy cd meg már egyáltalán...
Vagy olvasott cd-t és dvd-t nem ...vagy fordítva, csak ilyennel találkoztam.

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#6720) cocka válasza Apollo_21 (#6719) üzenetére


cocka
veterán

Ha teheted teszteld pl. usbs házzal vagy átalakítóval. Ott esetleg kibukhat, hogy tényleg az íróval van-e gond vagy csak valami tápellátási vagy adatkábel hiba.

(#6721) #85154688


#85154688
törölt tag

Sziasztok egy olyan jelenséggel fordulok hozzátok véleményért ami már olyan 6 hónapja fent áll. A profilomnál található a konfigurációm melyben egy ASUS DRW 24B5ST típusú DVD író van....Nos az a helyzet, hogy az a jelenség áll fent hogy van hogy kb minden 5-dik 6-dik gépbekapcsolás után a DVD meghajtó ikonja egyszerűen eltűnik a számítógépről, és az eszközkezelőből is ilyenkor hiába nyomom a gombot az írón nem reagál semmire a kis led sem gyullad ki. Amikor így eltűnik a DVD meghajtó a gépről akkor újraindítom a gépet és újraindítás után hiba nélkül ott van a DVD meghajtó és használható is.Na szerintetek mi lehet ez?AMIKET TAPASZTALTAM ÉS KIPRÓBÁLTAM:
Sata 3 portra van csatlakoztatva az író (nincs az alaplapon sata 2 port)
Új sata kábel csere nem oldotta meg a gondot
Másik tápkábel nem oldotta meg a gondot
Újra lett telepítve a rendszer (Windows 7 64 bit) ez sem oldotta meg a gondot
Eszközkezelőből el lett távolítva az illesztőprogram majd újra felismerte a rendszer az írót de utána is előjött a hiba.
Bootoláskor a gép MINDEN ALKALOMMAL felpörgeti a DVD írót és a kis zöld led is világít, de a rendszer ennek ellenére is minden 5 dik 6 dik bekapcsolás esetén nem látja a DVD írót pedig Bootoláskor felpörög az író és ég a kis zöld led.
Amikor a DVD író látható a rendszerben akkor működik rendesen
Amikor előjön a hibajelenség akkor egy gépújraindítás után minden helyre áll és újra látható az DVD író.
Amikor a hibajelenség előjön akkor az író teljesen élettelen a gomb megnyomására nem zörög nem búg nem adja ki a tálcát nem gyullad ki a led ami rajt van.

Ez az eset már több mint fél éve jelen van,várom a ti véleményeteket hogy mi lehet ez a dolog....Hálásan köszönöm.

(#6722) cocka válasza #85154688 (#6721) üzenetére


cocka
veterán

Sata tápkábellel minden oké?

Egyébként én kipróbálnám, hogy hogy muzsikál usbn keresztül a cuccos. Nekem erre a célra van egy sata-usb átalakítóm és azzal szoktam pl. egy Lite-on írót is működtetni. Tökéletesen megy.

Ha van rá lehetőséged, keress egy másik usb portot, ami nem a gépeden van, hanem mondjuk laptopon, másik PC-n stb...

(#6723) jeni válasza #85154688 (#6721) üzenetére


jeni
félisten

még annyit,hogy azért próbálj más sata kábeleket hátha és a sata portokat variáld meg!
az az eltűnés csak a kikapcsolásig nem lesz? újra indítás után akár a többszöri alkalom után életre kell? ha életre kell és látható akkor végig ott van és működés alatt 1x sem tűnik el?
ugyanis ha eltűnik a rendszerből az író akkor nem is sata probléma hanem maga az író! mert írtad,hogy ha eltűnik az eszközkezelőből az író de mégse működik a tálca kiadó gomb és nem is világít akkor ott SAJNOS az író kontakt hibás!
szedd szét az írót,és nézd meg a lazuló - kapcsolódási pontokat,csatlakozásokat az íróban. sőt ha van módod tedd át egy másik PC gépbe ,és figyeld meg ott mi történik?
a DVD író eltűnése alatt más HDD vagy SSD nem tűnik el? nem tartom kizárnak,hogy az alaplapod driverét nem komálja. bár ennek nem volna szabad mert minden sata és IDE író kompatibilis kell,hogy legyen a WINDOWS rendszerrel,nem is kell neki semmilyen driver. alapból mennie kell.

amikor jó az íród és látja,LEHET,hogy megérne a dolog annyit még,hogy feltennéd az újabb firmwaret,már ha van hozzá?

milyen az alaplapodon a sata vezérlő? Intel? Marvell? Asmedia?

nálam is van egy Sony AD7260S író ami az öreggé amit szinte alig használta,és nem adja ki a tálcát,igaz ott van végig a rendszerben. tehát annál nem gumi hiba van. lehet,hogy a mikrokapcsoló ment el.

[ Szerkesztve ]

(#6724) #85154688 válasza jeni (#6723) üzenetére


#85154688
törölt tag

Szia! Intel típusú a sata vezérlő az alaplapon. Az írón kívül még sata 3 porton van egy merevlemez és egy SSD ezek SOHA nem tűnnek el. Igen az eltűnés csak újraindításig nem lesz, de ha 4 szer 5 ször újraindítom egymás után a gépet akkor 4 dik 5 dik alkalomra újra eltűnik.....Amikor látható a rendszerben akkor végig működik és nem tűnik el.

(#6725) Jarod1 válasza #85154688 (#6721) üzenetére


Jarod1
addikt

Biosba nincs valami energiatakarékos üzemmód aktiválva? vagy a winbe? bár mondjuk a tálca kiadó gombra akkor is illene reagálni( olyan mintha a tápot levenné az íróról)

(#6726) Gézengúz


Gézengúz
addikt

Ismerősnek írtam mp3 lemezt, egy pár album van rajta, számítógép rendben lejátssza, az autóban lévő CD-je nem akarja, felismeri, hogy mp3 lemez és nem csinál vele semmit..Verbatim a lemez. Ötlet?

(#6727) jeni válasza Gézengúz (#6726) üzenetére


jeni
félisten

van asztali DVD lejátszó ami tud mp3-t kezelni? ott próbáld meg.
milyen mp3 szerkesztő progival írtad? minden zenei számnak adtál címeket? rendesen lezárta az írás végét.
korábban megírt mp3 lemezzel se megy neki?
tudomásom szerint az autós kütyük nem egy strapa termék.

(#6728) Gézengúz válasza jeni (#6727) üzenetére


Gézengúz
addikt

asztalit mondom, hogy próbálja meg, nekem van csak ahhoz vissza kéne hozni...

neroval huzigattam csak át a mappákat, nekem annak idején amikor még cd-ről hallgattam (autóban) nem volt probléma az így megírt lemezekkel

a lemezt lezártam ahogy mindig is

ezelőtt nem írtam neki, más lemezekkel nem volt gondja, ugyanakkor valami gyári mp3 lejátszó van neki benne..

(#6729) chungee


chungee
addikt

Napot!

CD-t és DVD-t olvas, viszont sajnos DVD-t nem ír ezzel a hibával

lézer beállítás hiba

CD-t szépen ír.

(#6730) Npeter25


Npeter25
tag

Sziasztok. Nero Burning Rom v16.0.23.0 -val írtam egy mp3-as cd-t amit egy jvc mp3-as auórádióval próbáltam lejátszani,de nem olvassa. Ugyanebben a felálállásban de audio cd-ként viszont gond nélkül viszi.
Az az mp3 cd file rendszere udf. Lehetséges hogy ezt nem szereti a lejátszóm. Régebbi neroval írva mp3-as cd-t viszont minden ok.
Szerintetek mi lehet a gond?

(#6731) zozopapa68 válasza Npeter25 (#6730) üzenetére


zozopapa68
tag

Szia!

Az mp3 összeállításhoz a Nero Express-t használd, itt automatikusan beállítja amit kell.
Több mint valószínű az UDF fájlrendszer miatt nem kezeli. A Joliet "ISO 9660" lenne megfelelő.

(#6732) nickrivers


nickrivers
csendes tag

Hali mindenkinek!

Összeraktam egy új gépet amibe beraktam egy BD-RW-t. Felraktam egy Win 7 Ultimate-et, meg a szükséges drivereket és amikor kipróbáltam az írót, akkor nem ismert fel semmilyen "műsoros" lemezt, és hosszas gondolkozás után kiírta, hogy nem win32 alkalmazás. Nem foglalkoztam vele, mert eddig nem kellett az eszköz. Most viszont kellene, ezért visszatértem a problémához. MSI Live Update 6-al lefrissítettem az összes illesztőprogramot a legfrissebbre, a windows felismeri az írót kiírja a típusát és most ott tartok, hogy nem ismeri fel a lemezt "Tegyen be lemezt" hibaüzenettel áll meg a dolog.

Rendszer: Win7 Ultimate 64bit
Alaplap MSI H97 Gaming 3
BD-RW: LG HL-DT-ST BD-RE ( BH10LS30 SCSI CdRom Device (10x/2x/10x BD-RE))

Előre is köszi!

Üdv:
NickRivers

(#6733) Npeter25 válasza zozopapa68 (#6731) üzenetére


Npeter25
tag

Köszönöm a tippet. Valóban az udf file rendszerrel volt a gond. Érdekes hogy a régebbi nero meg nem azzal irt cd-t automatikusan

(#6734) galaxys80


galaxys80
veterán

Az imgburn Dual layeres DVD-nél mindjárt az elején IO error-al elszállt. Pedig korábban mindig ezzel írtam a dual-os lemezeket. Sima DVD-vel (Verbatim) most sincsen gond.
TDK lemez volt 4X-es sebességgel.
Az író Optiarc 7280S.
Mielőtt sorba rontanám el a 800 ft-os lemezeket megkérdezném, hogy van-e ötlete valakinek.

(#6735) Ragnar95


Ragnar95
nagyúr

Sziasztok!

Nem tudom, jó helyen járok-e, ha nem, irányítsatok át nyugodtan máshova.
A következő a problémám: volt egy Sony DVD-íróm, amivel elég sok családi videófelvétel került DVD-re írásra, viszont egyszer csak megadta magát és maradt egy csomó lezáratlan írható DVD-R lemezem, amiket most semmivel sem tudok lejátszani.
Próbáltam már mindennel lezárni őket (Nero Burning ROM, Nero Video, ImgBurn), de egyikkel sem jártam sikerrel. A Nero Video fel sem ismeri a lemezt, a Burning ROM elkezdi lezárni, majd 1%-nál kidobja a lemezt és nem csinál vele semmit, az ImgBurn pedig valami olyasmi hibát dob, hogy nincs több lezárási lehetőség a lemezen.
Még IsoBoostert próbáltam, az felismeri a fájlstruktúrát a lemezen, viszont ha .iso-ba exportálom az adatokat, akkor utána nem tudom megnyitni az .iso-kat, mert azt írja rá a windows, hogy hibásak. Ha csak a videófájlokat próbálom exportálni, felismeri a videófájlokat, de sajnos csak a fizetős verzió tudja őket exportálni is. Szerintetek van rá reális esély, hogy a fizetős verzió tényleg tudja exportálni ezeket, megéri a 40$-os árát vagy hagyjam a francba és törődjek bele, hogy a lemezen található videók elvesztek? Illetve a Westendben találtam egy boltot, ahol állításuk szerint 2000Ft-ért le tudják menteni az adatokat, de egyrészt ezt kicsit sokallom, mert kb 20db DVD-ről van szó, ráadásul 2 hetet mondtak időtartamnak, amit szintén turcsállok.

Előre is köszönöm a segítséget :R

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#6736) WeghA


WeghA
tag

Mikor elindul a Windows 10 azt vettem észre, hogy a dvd író olvasni akar folyamatosan egy lemezt pedig nincs is benne semmi. Az "Ez a gép" ablakban a folyamatjelző zöld csík nagyon lassan töltődik be.
Ez mitől van, hogy lehetne megszüntetni?

(#6737) fanti


fanti
addikt

Sziasztok Pioneer 105-ösökból estek ki ezek, lötyögött bennük valami, kibontottam és ezek pottyantak ki:

Mik ezek?

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#6738) djkacor


djkacor
tag

Sziasztok! Kellene egy kis segitség egy Asus DRW-24F1ST-vel kapcsolatban! Már kb.1 hete nem olvassa be a legtöbb dvd-t pedig par hete meg ugyanazt a dvd-t tökéletesen olvasta, de mostmar nem ez még egy jo pár dvd-nél ugyan így van és nem tudom miért csinálja ezt most :/ gondolkoztam azon is hogy flash-elni kéne a Samsung SH-224DB-re mert az a belseje elvileg, de nem tudtam megcsinalni azt sem sehogysem, szóval kellene egy kis segítség ezzel kapcsolatban hogy most mi tévő legyek? :/ A válaszokat előre is köszönöm! :)

(#6739) WeghA válasza WeghA (#6736) üzenetére


WeghA
tag

Megcseréltem a tápkábelt egy másik ágról kötöttem rá!
Most már jó! Köszi magamnak!
Lehetséges, hogy túl sok minden volt rákötve és nem kapott elég áramot?

(#6740) fanti válasza WeghA (#6739) üzenetére


fanti
addikt

Nem gondolnám, hogy egy optikai meghajtó különösebben beterhelné a tápot.

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#6741) [CS]Blade2


[CS]Blade2
addikt

Két DVD-íróval lenne gondom:

Asztaliban egy pio 109-es 2cd-t megírt, aztán vissza akartam olvastatni, és behozta a fájlkezelő, hogy 2 fájl van rajta, majd a pdf-re lefagyott a foxit, és pörgette a lemezt, nem engedte bezárni, aztán kijelentkeztem, és még mindig pörgette, nem adta ki a gombra sem, és teljesen ki kellett kapcsolnom a gépet, hogy megálljon benne a lemez.
Felismeri a gép az írót, de nem olvas és nem ír innentől semmit.

A másik egy Sony-Nec noti író, ami ki volt véve, és most betettem, és a noti bios-ban (régi gép, régi bios) a márka és a típus után egy csomó felkiáltójel van. Ilyet még nem láttam.
Windows-ban egyáltalán nem látja a gép.

1x lett volna igazán fontos cd-t vagy dvd-t írni, és 1 nap alatt mindkettő behalt?

(#6742) sajog159


sajog159
aktív tag

Sziasztok!

Egy ideje eltűnt az LG Super Multi DVD író. Nem használom túl sűrűn, így nem is tudom pontosan beazonosítani, mikor tűnt el az Eszközök és Meghatok részen a Fájlkezelőben.
Nem tudom, van e köze ehhez, de Vezérlőpult/Eszközökben a multimédiás eszközöknél van egy sárga felkiáltó jel (mellé ki vannak nyitva a tulajdonságok oldala, ahol 28 hiba kód van).

Maga a hibajelenség: lemezt befogad, villan is zöld LED párszor, de nem olvas.

A neten (Microsoft Community) találtam ilyen témájú probléma/megoldás leírást, de eddig nem segítettek az ott leírtak.

Örülnék kis segítségnek!

Üdv

(#6743) sajog159 válasza sajog159 (#6742) üzenetére


sajog159
aktív tag

A DVD típusa lemaradt: GH24LS70

(#6744) plman válasza sajog159 (#6742) üzenetére


plman
tag

Szerintem nincs köze a két jelenségnek egymáshoz. Az eszközkezelőben megjelenő gond az valamilyen hangeszköz (pl hangkártya) driverének a hiánya, vagy sérülése. A dvd írónál vagy a lemez rossz vagy kimozdult/tönkrement egy kábel, vagy a meghajtó mondta be az unalmast. Pesrze annyira én nem értek hozzá így a tévedés jogát megtartom :)

(#6745) sajog159 válasza plman (#6744) üzenetére


sajog159
aktív tag

Igén. Igazad volt, két független dolog.

Hangkártya driver hiányzott, ezért a felkiáltójel.

DVD meghajtó kábelek szemre OK, így feltehetően veszek egy másikat.

Kösz. :R

(#6746) pestisz


pestisz
csendes tag

Sziasztok!
Nem működik a DVD-íróm.
Egy USB-s, külső Samsung SE-208 GB-ről lenne szó.
Pörgeti a CD-ket, néha meg is jelennek a fájlok, aztán újra elkezdi pörgetni, és eltűnik minden. Nagyjából olyan hangot ad ki, mint amikor az autó motorját túráztatjuk, pörgeti a CD-t, megáll, pörgeti a CD-t, megáll, ... megjelenik a tartalom, 1 sec, pörgeti, eltűnnek a fájlok, megáll, pörgeti, ...
Több CD-vel, DVD-vel is kipróbáltam, de mindig ugyanaz.
Van ötletetek, hogy mi lehet? Vagy kuka, és ennyi volt az örök barátságom samuval? :O

(#6747) zozopapa68 válasza pestisz (#6746) üzenetére


zozopapa68
tag

Szia!

Tisztítsd meg az optikai lencsét (fültisztító pálcika és nagy tisztaságú alkohol). Nyitott tálcánál hozzáférhető. Nem biztos, hogy megoldja a gondod de egy próbát megér. :R

(#6748) tween


tween
őstag

Üdv. emberek!

Vettem egy 10 db-os DL DVD lemezt, hogy majd jól kiírom a gépen pihenő filmeket. Maxell a típus. A 3. lemezt írja félig, és dobja ki írási hibára hivatkozva az LG író. Mi lehet a baj?

Köszönöm a választ!

(#6749) flash-


flash-
veterán

tudnátok portable dvd író programot ajánlani ami megbízható?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#6750) Tarill


Tarill
őstag

sziasztok! van a gépemben egy NEC dvd író, igazából elég kevésszer használtam de edig jó volt mindíg, most hogy kellene nem ismeri fel a windows, eszközkezelőben ezt írja; A Windows ehhez a hardvereszközhöz nem tudja betölteni az illesztőprogramot. Az eszközillesztő sérült.

látja a gép de nem tudom mit csináljak az illesztőprogjamjával, egy oem dvd író semmi nincs hozzá, rádugásra mennie kéne neki, átdugtam már másik sata portba de semmi :/

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Probléma DVD/CD íróval (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.