Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Probléma DVD/CD íróval (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#5151) saiyan86 válasza jeni (#5123) üzenetére


saiyan86
csendes tag

Hello!

Asztali Pc és IDE-s.A meghajtóban raktam már mindenhova a jumpert de ugyanaz...!
A molex is jó mert a vinyót működteti rendesen! A BIOS-ban ránéztem de minden ok szerintem! Tipp?

(#5152) kicsirigó7 válasza KRi2 (#5150) üzenetére


kicsirigó7
senior tag

A meghajtó egy másik számítógépben is hasonló jelenséget mutat.
Ebből kiindulva. Én azért megpróbálnék egy firmware frissítést. És egy belső takarítást. Olvasónak még jó lesz.
Ha ezután sem javul meg. Akkor vehetsz egy másik pörkölőt.
A Pio 107D nem egy mai gyerek, egyébként sem ártana egy új író.
Mivel az új 16x-os lemezek mid-jét, a 107-es elég gyéren ismerheti.

[ Szerkesztve ]

(#5153) kicsirigó7 válasza saiyan86 (#5151) üzenetére


kicsirigó7
senior tag

Kérj kölcsön egy másik meghajtót. Amelyik másik gépen működik.
Ha a tiedben is minden oké vele, akkor az íród adta meg magát.
Ha marad vele a probléma, akkor az mindenképpen bios vagy rendszer beállítási hibára utal.

(#5154) IRON STORM válasza KRi2 (#5150) üzenetére


IRON STORM
őstag

Operációs rendszer simán lehet gond, mivel az íróknak támogatnia kell azokat.
A mai íróknál is adnak ki win7 kompatibilis firmware-t. Nem biztos hogy nálad is ez a gond, de ha tudod próbáld ki XP alatt is, utána többet tudunk.

Csak a TDi!

(#5155) KRi2 válasza kicsirigó7 (#5152) üzenetére


KRi2
aktív tag

Köszi a válaszokat.
Kipróbáltam mindent. Firmware-t 1.22-re frissítettem. Szétszedtem, kipucoltam. Külső meghajtóként, usb-ről is teszteltem. A másik gépen win XP van. A hiba ugyanúgy fennáll, a DVD lemezeket csak pergeti de nem tud velük mit kezdeni. CD-vel boldogul. Érdekes. Ritkán ugyan, de néha szükséges az optikai lemez olvasási/írási lehetősége, ezért új meghajtó vétel lesz.

||| | || ||||| | ||| ||

(#5156) dangerzone


dangerzone
addikt

Sziasztok.
Van egy nec dvd íróm az otthoni gépben. Úgy 3 éves a kicsike. Mostanában nem olvassa be a dvd-ket. Beteszem a dvd-t, felpörög picit, aztán leáll.

Ezen szerintetek segítene valami driver frissítés? Vagy megadta magát benne valami?

(#5157) kicsirigó7 válasza dangerzone (#5156) üzenetére


kicsirigó7
senior tag

Ugyan azt tudom tanácsolni, mint KRi2 tagunknak.
Ha nem volt közben op rendszer csere, pl vin7-re, csak egy idő után nem olvassa be a DVD lemezeket.
Próbáld ki egy másik gépben lehetőleg XP alatt.
Csinálhatsz egy belső takarítást, különös tekintettel az optikai fejet nézd meg hogy nem-e került rá valami szennyeződés. Csinálj meg egy firmware frissítést. Ha ezután is fenn áll a hiba, akkor nézhetsz másik író után.

(#5158) dangerzone válasza kicsirigó7 (#5157) üzenetére


dangerzone
addikt

Hmm. Nem is néztem. Vak vagyok mostanában. :)
Köszi szépen. Megpróbálom én is, amit lehet.

(#5159) mickemoto


mickemoto
őstag

Sziasztok!

Létezik olyan program ami megmondja/kiolvassa nekem hogy az adott dvd-meghajtó hány darab lemezt írt eddig a pályafutása alatt, illetve mennyit volt használva,(mint a HDD-knél a HD-sentinel).

Köszönöm :R

(#5160) HIM


HIM
csendes tag

Help!!!!! Van egy LG GH-22NS50DVD írom. A gond az vele hogy válogatós DVD-k benn. A Verbantim dvd-kel semmi baja de pl.Digitál dvd-ket üresen Bese akarja olvasni de ha mar írót akkor nincs vele gondja. Még van rajta garancia csak aszt nem tudom hogy az LG elvből ilyen SZA... vagy gyárilag hibás.

(#5161) kicsirigó7 válasza HIM (#5160) üzenetére


kicsirigó7
senior tag

Mondjuk az az LG GH-22NS50 se egy nagy szám.
De erről a Digitál DVD lemezről én még nem is halottam.
Szóval nem teljesen az íróddal van gond. Hanem ennek a Digital lemeznek belső mid-jével. Valószínűleg eléggé ismeretlen lehet, de biztos hogy nem egy nagy lemezgyártó terméke.

Készítenél egy ilyen lemez info képet, mentést arról a lemezről?

[ Szerkesztve ]

(#5162) bandi0000 válasza kicsirigó7 (#5161) üzenetére


bandi0000
nagyúr

hali
a kérdés az h van egy samsung dvd íróm és nem működik összedugtam két gépnél is
és elvile gfelismerte de ha cd-t dvd-t rakok bele írottat vagy eredetit 2-3 mp-ig villo aztán semm
mi lehet a gond?

Xbox One: bandymnc

(#5163) kicsirigó7 válasza bandi0000 (#5162) üzenetére


kicsirigó7
senior tag

Milyen operációs rendszer van a két gépen?Pontosan milyen alaplapok?
Melyik sorozatú a Samsung, IDE-s vagy Satás: 182-202-203-222-223?
Ha ezekre válaszolsz, pontosíthatjuk a hiba forrást.Közelebb leszünk a megoldáshoz.

(#5164) bandi0000 válasza kicsirigó7 (#5163) üzenetére


bandi0000
nagyúr

hát egyikne XP SP2 32bit
a másikon Windows 7 ultimate 64 bit
az alaplap egy asus p5kpl am/epu
a másik vmi olcsóbb astrock
azt a számot amit irtál meg enm találom ha emgmonod hol van?

ammeg amikor emgvettem működött kétszer kikaptam a gépből mert másikba rakta és utána KO
próbáltam több kábellal nem e az a baj de nem

Xbox One: bandymnc

(#5165) kicsirigó7 válasza bandi0000 (#5164) üzenetére


kicsirigó7
senior tag

Rakd vissza abba a gépbe, amelyikben működött.
Csinálj rajta egy firmware frissítést.Ha ezután sem működik rendesen, akkor vehetsz másikat.
A pontos verziószámot a firmware frissítés miatt. A samuról megtudhatod, bármelyik író progival.Vagy ha van Everest azzal is kideríthető. De a Rendszertulajdonságok-Hardver-Eszközkezelő-(DVD/CD-ROM-meghajtók)-nál is ki lesz írva. Vagy ha kiveszed a házból, a fehér címkén lesz olyan hogy: DVD Writer Model SH-S2XX, felette Ver.A-B-C-D-F-vagy L.

[ Szerkesztve ]

(#5166) BalaNce87 válasza kicsirigó7 (#5165) üzenetére


BalaNce87
addikt

Hi!

Az miért lehet, hogy a Win 7 nem ismeri fel az IDE DVD írót?
Az a helyzet, hogy az eszköz kezelőben ott van és valamiért azt írja, hogy nem lehet az eszközt elindítani. Hiába akarom frissíteni az illesztőt, nem lehet, mert azt írja hogy már friss.
Kéne a DVD, mert fel kellene dobnom az alaplap drivereket...

(#5167) kicsirigó7 válasza BalaNce87 (#5166) üzenetére


kicsirigó7
senior tag

A kérdésem az volna, hogy a rendszert hogy raktad fel? Ezzel az IDE-s íróval lemezről telepítettél vagy valami más megoldással. Az író utólag került a gépbe, vagy már akkor is benne volt? A Bios-ban milyen beállítással: AHCI, IDE, RAID mod-ban?

(#5168) BalaNce87 válasza kicsirigó7 (#5167) üzenetére


BalaNce87
addikt

Szia!

Egy másik gépen lett telepítve az oprendszer, de az író egy másik konfigban évek óta megy. Csak azért tettem bele, hogy az alaplapi dolgokat fel tudjam pakolni.
Hol keressem ezeket a módokat a biosban?

[ Szerkesztve ]

(#5169) kicsirigó7 válasza BalaNce87 (#5168) üzenetére


kicsirigó7
senior tag

Akkor megvan a hiba. Egy másik gépen lett telepítve az oprendszer,
A win a szükséges illesztőket nem rakhatta fel, mert más gépben lett telepítve,ami egész más hardver elemekkel rendelkezik.
Nem is fogja addig rendesen kezelni, míg újra nem rakod a rendszert ebben a gépben.
Ezt tedd úgy hogy a bios-ban állítsd be, hogy a CD meghajtóról boot-toljon be az új telepítés.
Egy kis segítség.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#5170) BalaNce87 válasza kicsirigó7 (#5169) üzenetére


BalaNce87
addikt

A helyzet az, hogy amikor fel lett telepítve a windows erre a vinyóra, akkor benne volt ez a meghajtó, mert dvd ről bootolt :) Most, hogy összeraktam az új konfigot átcsaptam ide a meghajtót, hogy fel tudjam pakolni a drivereket a cd-ről.

És akkor ha veszek egy vadi új dvd írót és satával rádobom, akkor nem fogom tudni használni mert win telepítésénél nem volt jelen az adott hardver? Ez nem lehetséges, erre vannak az illesztők...

(#5171) kicsirigó7 válasza BalaNce87 (#5170) üzenetére


kicsirigó7
senior tag

Ezen nem vitázok, keresgess akkor illesztőt... :)
De a win7 eléggé bajos még az újabb satás ODD-k kel is.
Ezért szerintem érdemesebb újrarakni a rendszert megfelelő bios beállításokkal. Mint kísérletezgetni.

(#5172) BalaNce87 válasza kicsirigó7 (#5171) üzenetére


BalaNce87
addikt

aham, ez elég érdekes...
mármint inkább nevetséges XD

(#5173) bandi0000 válasza BalaNce87 (#5172) üzenetére


bandi0000
nagyúr

hali meg van a kód:
SH-S222
hol tom leszedni hozzá az sw-t?
VER:A

[ Szerkesztve ]

Xbox One: bandymnc

(#5174) kicsirigó7 válasza bandi0000 (#5173) üzenetére


kicsirigó7
senior tag

Innen [link]
Ez lesz a megfelelő fw [SH-S222A_SB02.exe]

[ Szerkesztve ]

(#5175) IRON STORM válasza BalaNce87 (#5172) üzenetére


IRON STORM
őstag

Elképzelhető hogy egy régi optikai meghajtó egyszerűen nem kompatibilis a windows 7 rendszerrel. Firmware support már régen nincs hozzá, a mai modern írókhoz is adnak ki win7 compatible firmware-t. Valószínű hogy nem illesztő probléma. A másik konfigon milyen rendszert használsz?

Csak a TDi!

(#5176) BalaNce87 válasza IRON STORM (#5175) üzenetére


BalaNce87
addikt

A helyzet az, hogy a vinyóra egy másik rendszerben lett feltéve a win7. De abban a rendszerben gond nélkül működött és működik az író.
Amikor először felállt a win7, akkor tökéletesen ment az író, csak más volt a rendszer a vinyó mögött. Más lapra volt dugva az író...
Ezért nem értem. Mondjuk már a Biosban se látja rendesen az is hozzá tartozik a történethez. Tehát lehet, hogy a lap nem szereti... :F

(#5177) IRON STORM válasza BalaNce87 (#5176) üzenetére


IRON STORM
őstag

Igen lehetséges, hogy a lapodon levő IDE vezérlő szarakodik vele.

Csak a TDi!

(#5178) sti10p


sti10p
senior tag

Sziasztok!
Nekem az lenne a problémám, hogy az ASUS DVD íróm nyafajáskodik: alig-alig hajlandó megírni egy lemezt hiba nélkül, a TDK-ra pl. befuccsol, vettem SONY-t azt megírta... :F
Alig írok vele és még 1 éves. Ennyire gagyi lenne az ASUS?!
Másik (kicsit off): van egy Grundig CD lejátszóm ami nem hajlandó olvasni csak a frissen megírt lemezeket, akad a lejátszás, van hogy be sem veszi. A kérdés, hogy használna e neki valami tisztító CD amit lehet ugye kapni, vagy az ehhez kevés?!

[ Szerkesztve ]

XY

(#5179) kali válasza sti10p (#5178) üzenetére


kali
legenda

lehet, hogy a tdk lemez médiakódja nem tetszik neki, vagy problémás minőségű adott tdk lemez - firmware függvényében elég nagy a szórás a tdk lemezek minősége esetében!
esetlegesen - ideiglenesen - használhat a tisztító cd, de egy szakszerű alapos tisztítás többet használhat, ha olyan jellegű gond van!

(#5180) bakonya78


bakonya78
csendes tag

Sziasztok! Problémám a következő: Van egy PIONEER DVD-RW DVR-116D! Eddig tökéletesen írta a Maxell mínuszos lemezeket nem volt gondom vele! Tegnap óta nem akarja elindítani a maxell lemezeket! A tálca bemegy de csak nyikorog kicsit a lemez s a programom ( Ashampoo Burning) kiírja hogy nem ismerhető fel! Beteszek egy TDK kisebb sebességű lemezt tökéletesen beolvassa, de a nagy sebességű Maxelt nem! Pedig eddig tökéletes volt! Próbáltam frissíteni is de az sem segített! A Lencsét is kitisztítottam tisztító lemezzel! Aki tud segítsen s megköszönöm!

(#5181) kali válasza bakonya78 (#5180) üzenetére


kali
legenda

a korábbival azonos a jelenleg használni kívánt maxell lemez médiakódja?

(#5182) bakonya78 válasza kali (#5181) üzenetére


bakonya78
csendes tag

Szia! Igen ugyanazok! Köszi a segítséget!

(#5183) kali válasza bakonya78 (#5182) üzenetére


kali
legenda

az utolsó hivatalos firmware ez; FW109EU2 - ha régebbi van fent, akkor frissíts erre!
az írott maxell lemezeket sem olvassa be, vagy csak az üreset nem ismeri fel?

[ Szerkesztve ]

(#5184) bakonya78 válasza kali (#5183) üzenetére


bakonya78
csendes tag

Szia! Igen ezt tettem fel de azóta megjavult, most újra beolvassa, nem tudom miért csinálta ezt és remélem mostanában nem jön újra elő ez a hiba! Köszönöm a segítségedet!

Üdv!!

(#5185) ChromeX


ChromeX
addikt

Hello van egy samsung se w164 külső dvd iro olvasom. Egyik pillantrol a másikra fogta magát és nem hajlando meghajatani a lemezeket, nem olvassa benyomom villog egyet kettot a led aztán semmi. javitásra ötlet?

Battleforge-> Skylords Reborn F2P https://forum.skylords.eu/

(#5186) laccy88


laccy88
senior tag

sziasztok!
van egy Pioneer DVR 110D dvd íróm, mely gyakran produkál olyat, hogy íráskor lézer beállítás hibára hivatkozva leáll. Legfrissebb 1.41-es fw van rajta. Szerintetek mi lehet az ok?

(#5187) aleister válasza laccy88 (#5186) üzenetére


aleister
veterán

Nekem is ugyanilyen problémám van. :(
Asus K52J laptopban Matshuma UJ890-AS dvd író van. Mostanában lézer beállítás hibára hivatkozva leáll minden írási folyamat.
Win7-en keresztül driver frissítést kérve naprakésznek találja az oprendszer. A firmware 1.0-ás rajta, gondoltam akkor frissítem ezt, de sehol nem találtam hozzá szoftvert.

Mi lehet a probléma?

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#5188) King Unique válasza aleister (#5187) üzenetére


King Unique
titán

Ha tudsz németül itt van vmi forumos leírás [link] itt meg vhol 1.50-es firmware [link] [link]

Nem vágja vki Imgburnbe,hogy lehet többmenetes cd,dvd-t írni?

(#5189) aleister válasza King Unique (#5188) üzenetére


aleister
veterán

Szia!

Köszönöm szépen a segítséged!
Sajna zsákutca mindkét link. Rágugliztam én is, de ezeken a retek oldalakon lókaki sincs. Összevissza linkelgetnek, aztán a driverdetect-et erőltetik rád úgy, hogy a keresés szövegét helyettesítik állandóan be a linkbe.

Feltételezem, hogy a panasonic oldalán kéne lennie, de ott sem született sajna találat.

Ellenben a linkelt fórumon tán találok valamit. Hála égnek nem német, hanem angol...azzal meg nem lesz gond. :)

Köszi!

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#5190) dvd_R+


dvd_R+
őstag

sziasztok
lenne egy Nec 3540A dvd írom ami azt hiszem meg adta magát
de azért rákérdek hátha valahogy meglehet javítani

szóval eddig olvasott mindent mostmár a cd-t nem tudja se olvasni se írni a és mostanába a dvd-t is elrontja íráskor

a kérdés az lenne hogy mitől van az h nem olvassa a cd lemezeket ? meg lehet valahogy oldani h újból olvassa ?

Ha üzletről van szó légy korrekt :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#5191) kicsirigó7 válasza dvd_R+ (#5190) üzenetére


kicsirigó7
senior tag

Csinálj egy firmware frissítést.
[Innen] töltsd le a legfrissebbet.
Nem ártana óvatosan megtakarítani az optikai részét a meghajtónak.
Ha ezek után is fenn áll a probléma akkor kuka az íród.

[ Szerkesztve ]

(#5192) dvd_R+ válasza kicsirigó7 (#5191) üzenetére


dvd_R+
őstag

az általad linkelt oldalról melyiket töltsem le ? :F

Ha üzletről van szó légy korrekt :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#5193) kicsirigó7 válasza dvd_R+ (#5192) üzenetére


kicsirigó7
senior tag

Én ezt tenném fel rá. [104bt_orig.zip]

(#5194) dvd_R+ válasza kicsirigó7 (#5193) üzenetére


dvd_R+
őstag

köszi :R

Ha üzletről van szó légy korrekt :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#5195) Dr.yoda


Dr.yoda
csendes tag

Hello!

Nem találtam jobb témát, úgyhogy ide írom.
Van egy Gigabyte GA-M720-US3 alaplapom. Erre van rátéve egy SATA vinyó, de az alaplapon van IDE csatoló is és egy sima CD olvasó(10 éves LG és még jó:)). Most viszont vettem egy SATA DVD írót. Az megoldható, hogy bentmaradjon a régi olvasó? Primary slave-re van jumperelve, viszont amit most vettem azon nincs jumper(egyik SATA-n sincsen?).

(#5196) laccy88 válasza Dr.yoda (#5195) üzenetére


laccy88
senior tag

egy sata kábelre csak 1 meghajtó megy, ezért nem kell master/slave beosztás.

(#5197) Dr.yoda válasza laccy88 (#5196) üzenetére


Dr.yoda
csendes tag

Akkor az IDE-s cd írót milyen jumper állásra tegyem? Vagy az is mindegy, mert más IDE cucc nincs a gépben.

Amúgy kösz a választ.:)

(#5198) laccy88 válasza Dr.yoda (#5197) üzenetére


laccy88
senior tag

master-re tedd! bár szerintem mindegy. majd kijavítanak ha tévedek. :DDD

(#5199) Dr.yoda válasza laccy88 (#5198) üzenetére


Dr.yoda
csendes tag

Működik. Kösz még1X.

(#5200) Kreky85


Kreky85
csendes tag

Sziasztok!

Van egy HP 6510b-m, benne egy Optiarc AD-7561A dvd író. Az elmúlt pár napban nem hajlandó rendesen megírni, és olvasni sem a dvd-ket (cd írással-olvasással nincsen semmi gond). Dual bootos rendszer. Próbáltam xp és win7 alatt is. Nero-val és Imgburnnal is... de sehol semmi eredmény :-( Írásnál egyébként szerinte rendesen megírja a dvd-t, az adatellenőrzés legelején jön az adatellenőrzés sikertelen ablak :-( valakinek valami ötlet?

Kreky

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Probléma DVD/CD íróval (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.