Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Probléma DVD/CD íróval (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#5701) hambi80 válasza IRON STORM (#5700) üzenetére


hambi80
tag

duplarétgü maxell +os ddég néroval irtam semmi baj nem volt a lemezzel
ezt a padding értéket irás elött kiirja?

(#5702) IRON STORM válasza hambi80 (#5701) üzenetére


IRON STORM
őstag

Ha neroval írsz akkor nem tudod kiválasztani ezt a lehetőséget. Nem is ajánlott, amit fentebb írtam ImgBurn ajánlott,illetve a Maxell lemez is kérdéses. Ingadozó a minőségük a gyenge és a nagyon rossz között. Verbatim ill Ricoh lemez ajánlott.

Csak a TDi!

(#5703) Star14


Star14
csendes tag

Sziasztok!

Nekem az a problémám, hogy a a DVD-ről vagy CD-ről lejátszott mkv fájlok hangja sokszor recseg (néha még az avi is :P), amikor az új max. 2-3 hónapos DVD írónkkal le akarom játszani. Több lejátszóval is kipróbáltam pl.: Zoom player, media player classic, KMplayer, Nero showtime és mindegyikkel ugyan ez volt + mindegyik máshol torzított. Nem rég lett újratelepítve a windows a gépen és a régi telepítéskor még tökéletesen lejátszotta a hangot a DVD írónk. Am régen XP-k volt és most is csak most a 3. service pack-ja a professional-nak. A CD író viszont még most is jól játsza le a hangot (pedig már egy ősrégi darab :P). És egyszer, véletlenül XD, kihúzta az öcsém az új winchestert (amin az újabb XP van) és visszaállt a régi winch. a régi XP-vel és abban lejátszotta rendesen a hangot mkv-ben is a DVD író :P. + a gépen mind 2 verziónál rendesen lejátssza a hangot. Nem tudja vki h mi lehet a gond? Már kifogytam az ötletekből T.T Ja és az íróm am. Samsung SH-S222L.

(#5704) miko_


miko_
tag

Sziasztok.

Van egy Sony 7280S írom mostanában azt csinálja ha van benne lemez és megnyomom a kiadó gombot akkor kinyílik és 1-2 másodperc után vissza is húzza.Íráskor is ha beállítom az Eject Trayt az írásvégén kiadja és rögtön vissza is húzza. Érdekes módon ha nincs benne lemez és úgy nyitom ki akkor nem húzza be.Valakinek valami ötlet?

(#5705) nyaki01 válasza miko_ (#5704) üzenetére


nyaki01
tag

Nem tudja véletlenül megmondani valaki, hogy hol lehet a Win7 alatt beállítani a DVD író tulajdonságait?
Az a bajom, hogy az asztali lejátszóm nem hajlandó beolvasni a Win7 beépített íróprogramjával készített lemezt, míg az XP-re telepített Nero6 által megírtat tökéletesen kezeli. Úgy gondolom, hogy a Win7 írási módja nem megfelelő!
Köszi

Az élet nem is bonyolult, csak azzá teszik!

(#5706) nyaki01 válasza miko_ (#5704) üzenetére


nyaki01
tag

Hali miko_!
Az én tapasztalatom ebben a témában, hogy valamilyen szoftver ütközés okozza, de úgy, hogy a már átírt fájlokat csak újratelepítéssel tudtam megoldani. Úgy láttam, hogy a ha Nero van feltéve, akkor mellé kerül valami(???) és akkor kezdi a faxságot.

Az élet nem is bonyolult, csak azzá teszik!

(#5707) miko_ válasza nyaki01 (#5706) üzenetére


miko_
tag

Nem hiszem hogy szoftver baj lenne mert van egy 5260s is és ha azt bekötöm helyette akkor az nem csinálja ezt.

(#5708) IRON STORM válasza nyaki01 (#5705) üzenetére


IRON STORM
őstag

Ezért használunk ImgBurn égetőt, ingyenes és a legjobb íróprogi.Most frissült nemrég.

Csak a TDi!

(#5709) nyaki01


nyaki01
tag

Üdv!
Ha a DVD olvasó egységben lejátszott film hangja folyamatosan akadozik és vele együtt a merevlemez és a proci is folyamatosan dolgozik, akkor lehetséges, hogy a DVD olvasó a hibás? Nekem úgy tűnik, ill. rémlik, mintha a DVD fejegysége lenne a ludas, vagy mi más okozhatja?
Köszi

[ Szerkesztve ]

Az élet nem is bonyolult, csak azzá teszik!

(#5710) HellGreg


HellGreg
őstag

Sziasztok, imgburn nevű progival írtam pár lemezt, és folyamatosan ezt írja ki:

W 18:28:21 Waiting for buffers to recover... (LBA: 408576)
W 18:28:31 Waiting for hard disk activity to reach threshold level...
I 18:28:32 Writing Sectors...
W 18:30:13 Waiting for buffers to recover... (LBA: 708320)
W 18:30:15 Waiting for hard disk activity to reach threshold level...
I 18:30:16 Writing Sectors...
W 18:30:50 Waiting for buffers to recover... (LBA: 783680)
W 18:31:24 Waiting for hard disk activity to reach threshold level...
I 18:31:37 Writing Sectors...
W 18:33:22 Waiting for buffers to recover... (LBA: 1053888)
W 18:33:43 Waiting for hard disk activity to reach threshold level...

I 18:33:52 Writing Sectors...
I 18:35:39 Writing Layer 1... (LBA: 1342944 - 2685871)

a lemezt megírja hibátlanul, de lehet ez valami probléma előjele, esetleg író vagy hdd?
Az író egy LiteOn IHAS524.
Köszi előre is!

(#5711) janos1994


janos1994
csendes tag

sziasztok van egy lg blue ray írom és amikor írok vele fel pörög be rezeg az egész meg fura hangot ad ez elen mit lehet teni vagy mi baja lehet?

De a dvd stb jó megirja olvasis csak ez a baja

[ Szerkesztve ]

(#5712) qamu74


qamu74
őstag

sziasztok!

Problémám lenne a Pio dvd-írómmal, mégpedig az ,hogy nem akar lemezt olvasni,csak a videokártya telepítő lemezét és a dvd-író-tisztitó lemezeket!!
Egy firmware vagy micsoda fríssités segithet, vagy kaput az írónak ,ami még fél éves sincs(van rá még gari)
Tudtok segíteni?

THX

[ Szerkesztve ]

(#5713) IRON STORM válasza HellGreg (#5710) üzenetére


IRON STORM
őstag

Az adatátviteli sebességgel van gond, mindig pufferel.. a merevlemez nem tudja megfelelő adatmennyiséggel ellátni az írót. Ha van másik merevlemez ( rendszerlemezen kívül) érdemes arról kiírni az adatokat. Ha nincs sűrűbben kell töredezettségmentesíteni, továbbá megnézni nem használja-e más program a merevlemezt írás közben. Vírusírtó, indexelés stb.

Csak a TDi!

(#5714) HellGreg válasza IRON STORM (#5713) üzenetére


HellGreg
őstag

akkor lehet az a baj, hogy egy 1tb-os vinyóról van szó, amin folyamatosan kb 40 giga szabad hely van. amúgy nem megy rajta semmi, tárolásra használom meg játékok futnak róla, de ha lemezt írok, természetesen nem játszom. Gondolom a helyhiány lehet a baj meg hogy össze-vissza lehetnek a fájlok.

(#5715) Zeus0625


Zeus0625
csendes tag

Sziasztok!
Segítsetek nekem, tegnap este óta magától ki-be csukódik a DVD íróm ajtaja. Mi lehet ez?
Meg lehet itthon javítani, vagy szervíz lesz?
Köszi szépen :) Éva

(#5716) HellGreg válasza Zeus0625 (#5715) üzenetére


HellGreg
őstag

cellux? :DDD

(#5717) Zeus0625 válasza HellGreg (#5716) üzenetére


Zeus0625
csendes tag

Ha-ha vicces vagy :D
De én komolyan kérdeztem :(( Nem mindenki olyan okos mint TI! ;]
Azért várnák valami kreatívabb választ is ha lehet :R
Köszi

(#5718) IRON STORM válasza Zeus0625 (#5715) üzenetére


IRON STORM
őstag

Folyamatosan csinálja, vagy csak windows alatt? Tehát újraindítás után, boot közben, esetleg biosba belépve stb..

Csak a TDi!

(#5719) HellGreg válasza Zeus0625 (#5717) üzenetére


HellGreg
őstag

Szerintem először csökkentett módban futtass le víruskeresést, spyware stb. keresést, és ha abbahagyja, akkor vírus volt, ha nem hagyja abba, akkor biztos hibás lett a meghajtó. Esetleg más gépben is ki lehet próbálni, vagy szervizbe vinni, de szerintem kár a fáradozásért, itt kapsz 2-3k-ért használtan másikat.
Még esetleg firmware-frissítés is megpróbálható.

Ja, ha netezel gyakrabban csinálja, esetleg böngészés közben?

[ Szerkesztve ]

(#5720) Zeus0625 válasza IRON STORM (#5718) üzenetére


Zeus0625
csendes tag

Sziasztok IRON és Gergely!
Sajnos folyamatosan ki-be csukódik. Víruskeresés megvolt, utánna is folytatta. Azért köszi a segítséget, főleg attól féltem, hogy vírus a fő ok, de akkor remélem inkább a meghibásodás. :)
Köszi !

[ Szerkesztve ]

(#5721) lujo10


lujo10
aktív tag

Sziasztok!

A következő gondom van, adott egy NEC DVD_RW ND-3540A író, ma gépidítás után nem bírtam kinyitni a tálcát, kiszerel-csatik megtisztít-visszarak-nyílik/csukódik-öröm, boldogság. ImgBurn-DVD megír-utánna tálca nem nyílik (visszajelző led kigyúlad/elalszik ahogy kell)-néhány próba és már megint minden OK (újraindítások után is mükszik, manuálisan/Win7-ből is). Valakinek valami ötlete, vagy már erősen haldoklik és csere?

Egy igazi férfi Internet Explorer-t használ -> Kaland, veszély, kockázat. (Ha már nyakig szarban vagy, adj hálát Istennek: "Köszönöm Uram, hogy legalább nem hullámzik!") Navigare necesse est, vivere non est necesse. Ja és Széles Utat!!!

(#5722) gtamate2


gtamate2
veterán

Sziasztok.
Nekem idáig jó volt az íróm most egy hete van vele probléma. Típusa Asus 1814bl.
A hiba pedig hogy elkezdi írni a dvd-t/cd-t és az elején megáll, és lefagy az író, nem lehet semmit kezdeni vele. (Nero 7)
Olvasni olvas, de írni képtelen vagyok vele, pedig idáig tökéletesen megírtam már rengeteg lemezt.
Köszönöm előre is az ötleteket :R
ui: a legfrissebb firmwire van rajta

[ Szerkesztve ]

*Sn0w

(#5723) pitbull1990


pitbull1990
csendes tag

Sziasztok!

Kaptam ismerőstől 1 Samsung SH-S223C dvd írót ami elméletileg működik. Gyakorlatilag pedig nem, a rendszer látja de nem hajlandó lemezt beolvasni se cd- se dvd-t.
gyári adatok szerint az író sata csatis az alaplapom pedig sata2-es lehet ez a baja?

Segítségeteket előre is köszi!

ATHLONIIX2 255, Xigmatek Loki SD963, GA MA74GMT-S2, KINGSTON HYPERX 2*2GB, GIGABYTE 8600GT, SIRTEC 460W

(#5724) IRON STORM válasza pitbull1990 (#5723) üzenetére


IRON STORM
őstag

Másik sata portra próbáltad átdugni?
"nem hajlandó lemezt beolvasni se cd- se dvd-t." Írni próbáltál vele? Milyen hibaüzit dob?

Csak a TDi!

(#5725) vinikorn


vinikorn
aktív tag

LG GH22 NS70 dvd írót vettem, de kábelt nem adtak hozzá. A sata kábelen kívül még milyen tápkábel kell hozzá? Gondolom az áramot is kapja valahonnan. Így néz ki a csatolófelület: [link].

Köszi!

(#5726) IRON STORM válasza vinikorn (#5725) üzenetére


IRON STORM
őstag

Tápegységeden kell hogy legyen sata tápcsati. Ha nincs akkor átalakítót kell venned. molex-sata

Csak a TDi!

(#5727) pitbull1990 válasza IRON STORM (#5724) üzenetére


pitbull1990
csendes tag

Igen próbáltam több SATA portot is egyik sem reagál! Írni sem tudok vele.NERO express-t használok mikor elinditom az rást kidob egy panelt hogy lemezre várás, helyzzek be üres lemezt.És kinyitja a tálcát.

ATHLONIIX2 255, Xigmatek Loki SD963, GA MA74GMT-S2, KINGSTON HYPERX 2*2GB, GIGABYTE 8600GT, SIRTEC 460W

(#5728) vinikorn válasza IRON STORM (#5726) üzenetére


vinikorn
aktív tag

Igaz köszi, megtaláltam SATA tápcsatit. De olyat ahol egy vezetéken két sata tápcsati is van. Nem lesz gond abból, ha a merevlemezt és a DVD írót is erről az egy sata tápvezetékről működtetem?

(#5729) IRON STORM válasza vinikorn (#5728) üzenetére


IRON STORM
őstag

Nem lesz gond.

Csak a TDi!

(#5730) Wasp91


Wasp91
aktív tag

Sziasztok!
Itt mi lehet a probléma?

2,5 éves az író.

Enyésszen minden rút kötöttség korlátozás, szabály életterem ne szűkítse ócska, poros morál

(#5731) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Azt, hogy lehet biztosítani ha több programot futtatok (összeségében 100% CPU kihasználtsággal) és DVD írnék, hogy a DVD író program élvezzen valós idejű priorítást (ne lassúljon az írás, ,er olyankor általában nem lesz olyan jó a lemez sztem). Úgytudom ez a Win -ben nem tökéletes, még nem volt ilyen gondom, de jó lenne tudni.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#5732) Wasp91 válasza zoltanz (#5731) üzenetére


Wasp91
aktív tag

Feladatkezelőbe a prioritást át kell állítani valósidejűre.

Enyésszen minden rút kötöttség korlátozás, szabály életterem ne szűkítse ócska, poros morál

(#5733) lujo10


lujo10
aktív tag

Sziasztok!

Egy gyors kérdés notiba való LG GSA-T20N DVD-RW előlapja kompatibilis-e a PIONEER DVD-RW DVR-K14RA típusú íróval?

Sürgős lenne, köszi.

Egy igazi férfi Internet Explorer-t használ -> Kaland, veszély, kockázat. (Ha már nyakig szarban vagy, adj hálát Istennek: "Köszönöm Uram, hogy legalább nem hullámzik!") Navigare necesse est, vivere non est necesse. Ja és Széles Utat!!!

(#5734) Zozó bácsi


Zozó bácsi
csendes tag

Sziasztok!

Van nekem egy ASUS K50AB notim, Win 7-es op. rendszerrel.
A beépített MATSHITA UJ862AS multi készülékem nem ismeri fel
az üres DVD lemezeket, így nem tudok DVD-re írni. Próbáltam már
több író programmal,de semmi eredmény. CD-re tudok írni,le is játssza
azokat,a DVD lemezeket is lejátssza,csak az üres lemezt nem ismeri fel.
Találkozott már valaki ilyen problémával? :R Előre is köszönöm a segítséget.

(#5735) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Ashampoo -val próbáltam kiírni MP3 -at CD-AUDIO -ra (fájl jó), de mindig a végefelé hibával elronja a lemezeket. Azóta írtam mást ezzel az íróval (MP3 - CD AUDIO-ra), zenét az jó. :F

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#5736) mokus1


mokus1
addikt

Sziasztok!
Néha veszek beatportrol zenéket mp3ba. Kiírom őket audio CD-re minden tök jól játsza amíg be nem teszem a kocsimba(mercedes). Elvileg nem olvassa az írott lemezeket, olvastam több helyen originalt viszi.Nincs erre valami firmware frissités vagy specko cd írás?Mert elég bosszantó ez a probléma.

(#5737) roby19


roby19
csendes tag

sziasztok !!
asus gépemmel írtam akár hány dvd-t. amit ugyan ez a gép már nem tudja beolvasni, de viszont más gépben probléma mentesen működik. és ha más gépben írom ugyan ezt a dvd-t akkor már tudja olvasni az asus gépem is és minden más. de h ha az asusal írom akkor nem. valószínű az író-val lehet valami.. tudnátok segíteni ?

a gépem típusa: Asus K50IE
a dvd írom típusa: tsstcorp cddvdw ts-l633c ata device

http://www.joszamitogep.hu/szamitogep/notebook/15/asus/k50ie-sx061d

(#5738) nyaki01 válasza roby19 (#5737) üzenetére


nyaki01
tag

Hali!
Milyen vírusirtót, médialejátszót és codec-csomagot használsz?
Véleményem szerint, itt nagy valószínűséggel codec hiba áll fenn, bár nem kizárt az író beállítási problémája sem, esetleg hardverhiba. Első nekifutásnak egy alapos vírus irtás után, telepítsd fel a Media Player Classic Home Cinema nevű progit úgy, hogy mindent alapbeállításon hagysz, de előtte törölj minden codec-csomagot és egyéb médialejátszót. Célszerű a vírusirtás és csomagok törlése után, a Ccleaner nevű progival is "átmosni" a rendszert.
Ha ennek ellenére sem működne, akkor az író beállításait kellene ellenőrizni.
Ha már működik miden ahogy kell, akkor ajánlom K-Lite Codec Pack Full változatát telepíteni.

[ Szerkesztve ]

Az élet nem is bonyolult, csak azzá teszik!

(#5739) kenny123


kenny123
addikt

Hali!

Töltöttem le ingyenes Nero-t, és elkezdtem írni 2dvdt, legkisebb sebessegen, pörög vagy negyed óráig, aztán 90% körül kidob valamilyen hibával, és a lemezen nincs semmi, csak egy par kb-s desktop fájl. A lemezen látszik hogy irt valamit, szóval használhatatlan, szét vágott nekem itt 2 DVD-t, és mar nincs nyitva bolt sem, ahol tudnék venni. -.-

Hardveres a gond?

yo

(#5740) mokus1 válasza kenny123 (#5739) üzenetére


mokus1
addikt

Nem.Mit akarsz írni? Nem kell neroval szarakodni 100x meg 100x egyszerűbb, jobb program van a neronál.

(#5741) Wasp91 válasza kenny123 (#5739) üzenetére


Wasp91
aktív tag

Hi.
ImgBurn-el is próbálj meg egy írást.

Enyésszen minden rút kötöttség korlátozás, szabály életterem ne szűkítse ócska, poros morál

(#5742) kenny123 válasza mokus1 (#5740) üzenetére


kenny123
addikt

Adat DVD-re akartam filmeket osszedobni szilveszterre.
A Nero azért volt mert csak azt tudom kezelni. :DDD

Asszem imgburn akad, havernak azzal szoktam játékot osszedobni boxra, asszem, de leírás szerint:D
Valaki az adat DVD összeállítást leirna nekem par pontban?

Köszönöm előre is! :R

Máté

yo

(#5743) mokus1 válasza kenny123 (#5742) üzenetére


mokus1
addikt

Win7 van fent? Akkor csak húzd rá a dvd-re a fájlokat majd kattints az írásra.Ott feldobja majd hogy milyet szeretnél ( ami kompatibilis a dvd lejátszókkal). És készen vagy.

Régebben használtam még a Burn4free-t az is egyszerű kis programocska.
De imgburn-el is elvégezheted. Adat->dvdre. ott behúzod és megy is az írás.

(#5744) kenny123 válasza mokus1 (#5743) üzenetére


kenny123
addikt

Igen, win7. Köszönöm, kipróbálom! :R :R

yo

(#5745) kenny123 válasza mokus1 (#5743) üzenetére


kenny123
addikt

Aaa, tökéletes lett, köszönöm!

ha ezt elöbb tudom, nem dobok ki rakat dvd-t, meg nem szopok vele.

Isten vagy, köszi! :R

yo

(#5746) mokus1 válasza kenny123 (#5745) üzenetére


mokus1
addikt

Nincs mit :D

(#5747) -szabi-


-szabi-
őstag

Hi

Nemrég akartam lemezt írni nec ad-7241s típusú írómmal, amihez legfrissebb imgbrurn progit használom.
Írás közben egyszer csak dobott egy failure üzenetet, majd eltűnt az eszközlistáról.
Kérdésem ez most jó eséllyel elhalálozott?

üdv
szabi

(#5748) kali válasza -szabi- (#5747) üzenetére


kali
legenda

nem feltétlenül...
bios látja?
újraindítás után látszik?

(#5749) groofland


groofland
csendes tag

Sziasztok!
Van egy asus f5n laptopom MATSHITA DVD-RAM UJ870QJ ATA DVD íróval. Szeretném a segítségeteket kérni, olyan gondom van vele hogy nem akar írni, pontosabban ha beteszek egy üres DVD-t nem ismeri fel, olyan mintha nem lenne benne semmi.Próbáltam hogy töröltem az eszközök közül, gépet újraindítottam, újratelepült de minden maradt a régi.Firmware-t is akartam frissíteni, de nem találok sehol olyat ami jó lenne nekem.Ahogy olvasgattam fórumokat nem egyedülálló ez a probléma ezekkel az írókkal, de olyan megoldást ami nekem jó lenne nem találtam sehol rá. Előre is köszi a segítséget, Üdv:Gábor

(#5750) -szabi- válasza kali (#5748) üzenetére


-szabi-
őstag

Újraindítás után sem látszott, de a bios-ban igen.
Így elkezdtem piszkálni az eszközkezelőt, frissítés, új eszköz keresése és megjelent.
Köszönöm a tanácsot.

üdv
szabi

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Probléma DVD/CD íróval (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.