Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Probléma DVD/CD íróval (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#1001) Convex válasza Convex (#1000) üzenetére


Convex
aktív tag

Sajnos kezd beigazolódni a gyanúm... A lap a ludas. :( Internetet nem lehet sehogy elővarázsolni. Xp telepítés, abit cd be driverek között a lan driver sehol. :((( Ezt előzőleg már tapasztaltam egy aw8on, de nem tudom mennyire szokott ez előjönni más lapoknál, de nálam már ez a második ilyen hiba.

Ha azért tud vki vmit mondani, akkor ne tartsa magába...

(#1002) karesz501 válasza karesz501 (#871) üzenetére


karesz501
senior tag

Mindenkinek nagyon köszönöm aki a korábbi problémám megoldásában segített (külön köszönet ANT és PPeter kollégának) :R , egész jól 'kitanultam' az Imgburn használatát menet közben :B

Persze a problémára megoldást egy a múlt héten a DELL által kiadott új firmware jelentett, azóta minden működik rendesen, nagyon szépen írja az íróm a Ricoh +DL lemezeit. Végre. :DD

Life is no picnic!

(#1003) BaKeSZ87


BaKeSZ87
senior tag

Hi All! Van egy ASUS DRW-0804P dvd-íróm, és ha arita lemezt próbálok írni vele 8*-osan, akkor kb 30%-nál kiírja a nero, hogy power calibration error és megállítja az írást. Másik meghogy a read buffer mindig lemegy 10%-ra, ingadozik össze vissza, és nagy intervallumon belül, nemcsak 95 meg 100% között, holott asszem az lenne a normális.. 4*-esen semmi gond, de a bufferes dolog még akkoris problémát jelent. Legújabb firmware van benne.

(#1004) lazydog válasza GÉPSAS (#992) üzenetére


lazydog
addikt

Rá lehet még venni hogy olvassa a DVDket?

Rövid válasz, nem.
Hosszabb válasz, külön-külön optika szolgál a CD és DVD kezelésére. és ezek nem egy időben használódnak el.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#1005) Gallac


Gallac
senior tag

Nekem LG 4160B az íróm, kb 2 éves és 4 hónapos kb 150 DVD-t írtam vele, meg 30 Cd-t, mostanában a régebben írt lemezeket nem hajlandó visszamásolni? Hiba nem olvashatóval elszáll, de aza baj olyan lemezeknél is amiknél láthatóan nincsen felületi sérülés karc stb? Csereérett lehet?

''..Mobiltelefon vonóhoroggal eladó...''

(#1006) #65675776 válasza Gallac (#1005) üzenetére


#65675776
törölt tag

Nem kell fizikálisan sérültnek lennie egy lemeznek, hogy ne tudd visszaolvasni. Ha szar lemezre írtál, akkor ez prognosztizálható volt.

(#1007) Gallac válasza #65675776 (#1006) üzenetére


Gallac
senior tag

Traxdata szar? Igazad van mert a mostanság írt Verbatimok szuperok:) ergó az író nem kuka csak normális lemezzel etessem:)



[Szerkesztve]

''..Mobiltelefon vonóhoroggal eladó...''

(#1008) #65675776 válasza Gallac (#1007) üzenetére


#65675776
törölt tag

Eléggé ingadozik a minősége mostanság. Amióta a nagyobb brand-ek (pl TDK) nagy mennyiségben rendelnek a Ritek-től, azóta a többieknek (RiDisc, Arita, Traxdata...) csak az alja jut. A probléma úgy kb 1-2 év után jelentkezik nem egyből. Mint régen a Princo-nál.

Az utolsó mondatod alapelv kellene, hogy legyen.

[Szerkesztve]

(#1009) Gallac válasza #65675776 (#1008) üzenetére


Gallac
senior tag

Akkor valszeg átírom őket ujra az utóbbi fél évben már csak Verbatimra irok, meglepett de azokkal még nem volt gond.

''..Mobiltelefon vonóhoroggal eladó...''

(#1010) M107 válasza Gallac (#1009) üzenetére


M107
addikt

Adj ist

más olvasóval -íróval próbáltad visszaolvasni a lemezeket?

Szerintem nézd meg azt is

az lg-ről én mondok semmit (nekem soha nem kéne)
amúgy hozzávetek pár sor az utobbi hózzászolásokra is:

Elentétben nekem nagyon sok ridisc princo lemezem van van amelyik már 1-2-3 éves is
semmi bajuk toshiba 5112 - 5272 modell és pio 108-109-110-111 íróval lett írva


A mí napi g minden dvd lejátszó és dvdíró még az asztaliak is tökéletesen kockásodás (divx -dvd esetén nem tapasztalható)...


Ja és ők 1-4* tempóval max 6* lettek kiírva :)
minek sietni én akkor is 4-6* írók ha 25 lemezt kell egy nap kírnom bár napi 1-3 esteleg 4 db írok de ez nem mindig így van





[Szerkesztve]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#1011) AND1


AND1
őstag

alábbi problémával köszködök:

Gépem: Abit KV8-Max3, 3200+ A64, 1Gb és ez a NEC SATA-s (AD-7173S)

Win telepítésnél miután betölti a komponenseket hibaüzenettel leáll. Akkor installáltam egy pata Toshibáról a win-t. Minden OK. Majd beteszem a satas NEC-et és win töltés közben (csiknál) lefagy. Nagyon ideges vagyok már. Itt ez az új író, tök pöpecnek (reinstall elött nem volt gáz), most meg egyszerűen nem tudom használni. Csak akkor tölt be rendesem a gépem ha lehúzom a sata kábeleket és ODD nélkül megy.

vkinek vmi ötlete? Biosba már mindent variáltam a sata dolgokkal, de semmi változás.

Egy régi PH-s.

(#1012) erdoke válasza AND1 (#1011) üzenetére


erdoke
titán

A VIA déli hídra dugtad az írót? A Max-os Abit lapok elég jól felszereltek voltak, mintha lenne egy Silicon Image vezérlő a te lapodon is. Inkább arra dugd a SATA-s optikai meghajtót, a VIA vezérlője nem nagyon csipázza ezeket.

SATA DVD-író vásárlása előtt mindenkinek érdemes az adott író-vezérlő kompatibilitásának utánanézni. Általában Intel déli hidakkal és Silicon Image kiegészítő vezérlőkkel nincs gond, VIA, Promise, JMicron (SiS?) cuccokkal viszont akad, nVidia megoldásai a kettő között (gyakran lapgyártótól/BIOS-tól függ).

A legjobb aláírás a héten

(#1013) AND1 válasza erdoke (#1012) üzenetére


AND1
őstag

:R :R :R


hehe...ez volt a megoldás! Sosem használtam sata cuccokat még, és ez fel se tűnt eddig.
Köszi a tippet bevált!

Egy régi PH-s.

(#1014) Gallac válasza M107 (#1010) üzenetére


Gallac
senior tag

igen az én notimba Toshiba van az elég sokat visz közülük, apám gépében egy Matchita DVD RW van tehát Panasonic, az is vitte őket de a héten megnézem havernál egy Pioneer mit szol hozzajuk:) kiváncsi leszek mellesleg a Philips írható DVD-k nagy kalap szarok óva intek tőlük bárkit...




[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

''..Mobiltelefon vonóhoroggal eladó...''

(#1015) Peti20


Peti20
tag

Sziasztok nekem van egy LG lightscribe-os dvd íróm, dual-t is tud meg minden.
Mostanában csinálja azt, hogy csak ilyen 1-2 megával másol és bizonyos fordulaton elkezd kattogni, még csak 4-5 hónapos. MIért csinálja ezt??? Még garis!

köszi

:)

(#1016) ftc válasza erdoke (#1012) üzenetére


ftc
nagyúr

és ATi akarom irni AMD megoldása?

(#1017) #13586688


#13586688
törölt tag

Sziasztok! Nekem az a problémám hogy a dvd íróm (lg gsa 4160b) nem akarja megírni/törölni az rw-ket. Íráskor kiírja hogy az egymenetes írás nem hajtható végre, törlésnél pedig pár másodperc után kidobja a lemezt :( nem hiszem hogy az író romlott el mert haverok rw-jét simán megírom. csak a sajátomat nem írja, pedig próbáltam zsír új rw lemezzel is. mi lehet a gond ? 1 hónapja még simán írta öket, most meg hirtelen egyiket sem. elöre is köszi!

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#1018) Jarod1 válasza #13586688 (#1017) üzenetére


Jarod1
addikt

Software frissítést próbáld...

(#1019) #13586688


#13586688
törölt tag

már próbáltam 2 féle nero-val, decrypterrel, és sima valamint sp2 xp-n is. de mindíg ugyanaz. törölni nem töröl, írásnál meg az egymenetes...... Azt meg kétlem hogy az összes rw-m egyszerre romlik el, ráadásul újat sem írta meg

(#1020) 3xT4sY


3xT4sY
csendes tag

olyan kérdésem lenne hogy a dvd iró műanyag burkolatát lehet e cserélni?

és hogy hol lehet hozzá kapni fekete műanyag burkolatot


köszi

omfg:D

(#1021) 3xT4sY


3xT4sY
csendes tag

NEC DVD RW ND_3540A-s dvd rwre kellene nekem fekete előlap


lécci privibe ha tudtok szerezni!!

köszi

omfg:D

(#1022) PPeter válasza 3xT4sY (#1021) üzenetére


PPeter
addikt

Szétszeded, leszeded az előlapot és modellfestékkel lefújod. Kész.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#1023) FuckeR19


FuckeR19
senior tag

1 ASUS 1608P dvd íróm van elvileg 16szorosan is lehetne irni vele. De gyakorlatilag csak 4*esen megy :F firmware már lett frissitve de hiába :W van hogy el se kezdi irni van h 95 % nál hibázik :W :W :W

hirdetéseim: tiny.cc/prohardver -------és------- tiny.cc/aprod

(#1024) PPeter válasza FuckeR19 (#1023) üzenetére


PPeter
addikt

1. hozzászólást áttanulmányoztad már?

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#1025) FuckeR19 válasza PPeter (#1024) üzenetére


FuckeR19
senior tag

Jajah. Nekem ir hibátlanul az író csak az a baj h 4szeresen csak :W ha fölé megy akkor ront lemezt

hirdetéseim: tiny.cc/prohardver -------és------- tiny.cc/aprod

(#1026) PPeter válasza FuckeR19 (#1025) üzenetére


PPeter
addikt

És semmi de semmi nem volt az 1. hozzászólásban, amit át tudtál volna állítani, változtatni? :U Mert tucatnyi dolog okozhatja a problémádat.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#1027) FuckeR19 válasza PPeter (#1026) üzenetére


FuckeR19
senior tag

Nem volt bajom azzal h nem ismeri fel + stb... de próbáltam egyedül berakni gépbe, más kábellel más progival mindent próbákltam de semmi :W

hirdetéseim: tiny.cc/prohardver -------és------- tiny.cc/aprod

(#1028) sb1


sb1
csendes tag

Sziasztok...

A problémám a következő:
Egyik napról a másikra a dvd írómat nem akarja felismerni eszköznek a Vista. Az érdekes az, hogy az eszközkezelőben szerepel, de sárga felkiátójellel.
Hiába próbálom frissíteni a drivert, az írja ki, hogy jelenleg a legjobbat használom hozzá!
A tulajdonságok/álltalánosban viszont az alábbi hibaüzenet jelenik meg: A Windows nem tudja elindítani ezt a hardvereszközt, mert az eszköz konfigurációs információi
(a beállításjegyzékben) nem teljesek vagy sérültek. (Kód: 19)
A 'Megoldások keresése' lehetőségre kattintva információkat küldhet az eszközről a Microsoft számára, és ellenőrizheti, van-e megoldás a problémára.

Természetesen megoldást nem talál rá.....
Az író típusa: LG DVD-RAM GSA-H22N

(#1029) Sanci.Bara válasza FuckeR19 (#1027) üzenetére


Sanci.Bara
csendes tag

A 1027-es felvetesre egy kerdes.Milyen kabelt hasznalsz hozza es milyen hibauzenettel szakitja meg az irast 4x folott,de pontosan kene idezni, akkor tudnek tippet adni.Az illeszto kabel ATA66 kell hogy legyen feltetlenul!

(#1030) Sanci.Bara válasza sb1 (#1028) üzenetére


Sanci.Bara
csendes tag

Hello! 1028-as felvetesre...
Kerdes a kovetkezo.Egyebkent mukodik rendesen a DVD iro nem Viszta alatt?

(#1031) IRON STORM válasza Sanci.Bara (#1029) üzenetére


IRON STORM
őstag

Nem kell feltétlenül ATA 66-os kábel.
Egyes esetekben még jobb is ha ATA 33 as kábellel használja

Csak a TDi!

(#1032) IRON STORM válasza FuckeR19 (#1025) üzenetére


IRON STORM
őstag

Ezt minden lemezzel csinálja vagy csak egy adott típussal?

Csak a TDi!

(#1033) sb1 válasza Sanci.Bara (#1030) üzenetére


sb1
csendes tag

Már itt,Vista alatt is működött, de reggel mikor bekapcsoltam, már nem, ez az érdekes.
Mindenhol látja, de nem akarja ''beüzemelni''.

(#1034) Peti20


Peti20
tag

#1015...... Erre valaki????

:)

(#1035) Rocko66


Rocko66
aktív tag

Hali!
Nekem van egy Msi K9N Platinum alaplapom!
És Most vettem egy Asus 1814BLT Sata-s Dvd írót!
Az a problémám hogy pl: beteszek egy dvd akkor nemjelentkezik de ha pl beteszem az 5. dvd-t akkor nemolvassa be a dvd csak a winchester dolgozik!
Nemtudom mi lehet a progléma most cseréltettem ki 2.-ra meg firmvare-t is frissítettem de a probléma nemoldódott még meg! Amúgy íráskor nemészleltem még problémát!
Ha valaki tud valami megoldást légyszi ossza meg velem!
Kössz előre is!

(#1036) IRON STORM válasza Rocko66 (#1035) üzenetére


IRON STORM
őstag

Minden topicba beírod ezt az értelmetlenséget :F

Csak a TDi!

(#1037) Rocko66 válasza IRON STORM (#1036) üzenetére


Rocko66
aktív tag

Muszály vagyok!
Amúgy nemtudtuk valami újabb firmvare-t ehhez az íróhoz?
Hátha az megoldja a problémát!

(#1038) PPeter válasza Rocko66 (#1037) üzenetére


PPeter
addikt

Nem, Te nem ''muszály'' vagy... :DDD

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#1039) Rocko66 válasza PPeter (#1038) üzenetére


Rocko66
aktív tag

:D

(#1040) ebron


ebron
tag

Help!

Lg gsa h22-l -en próbálnék nero7-el tdk dvd+rw -s lemezre írni, de nem akar!
Kipróbáltam már minden beállítást( adat dvd-t pár avi fájl-al akarok) de azt írja ki, hogy a lemez formázása sikertelen, 1 menetes dao írás nem lehetséges v. ilyesmi.
MI a teendő, mi lehet a baj? 1x egy ugyanilyen de mínuszos lemezzel próbálkoztam már ott sem írta meg egy ideig, aztán 1* csak meggondolta magát és mégis... A vicces az, hogy a nero adat dvd tesztjében írt a korongra mert ez szabad szemmel látható. Törölni sem tudom. Mit csináljak?

(#1041) Igor3lab


Igor3lab
csendes tag

1

[Szerkesztve]

(#1042) Igor3lab


Igor3lab
csendes tag

sorr nem ide akartam írni elnézést

(#1043) PPeter válasza ebron (#1040) üzenetére


PPeter
addikt

1. hozzászólást átnézted?

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#1044) 04ahgy


04ahgy
nagyúr

Érdekes dolgot tapasztaltam, egészen pontosan 9 és fél perce. Már megoldódott, de beírom ide, hogy ilyen is van, hátha már hallottatok róla. (Egyébként nem teljesen a topik témája.)

Verbatim 16-24x Ultra Speed CD-RW az alanya történetemnek, egy LG GCC-4482B Combo, és egy Pioneer 110D. Egy bootos DVD-ből szeretnék bootos CD-t csinálni, a felesleges adatok elhagyásával, próbálkozni tökéletes az RW. Törölni szerettem volna írás előtt, hát a Nero nem hajlandó, mondván, hogy csak CD-ROM-ot helyeztem be. Alcohol dettó ugyan ez. Az az egész eset pikantériája, hogy mindkét meghajtóval szintén ugyan ez a hibaüzenet volt.
Újraindultam, hogy hátha csak valami szoftveres gond van, de a CD-RW maradt - a progik szerint - CD-ROM. Már kezdtem nagyon ideges lenni, reboot megint, és a Linux OS-em alatti programmal estem neki. Minden speckóbb beállítás szükségessége nélkül, vígan törölte a lemezt. Azóta, a már üres lemezt a win is RW-nek látja.

Ez most milyen hiba lehetett szerintetek?

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#1045) PPeter válasza 04ahgy (#1044) üzenetére


PPeter
addikt

Az volt a hiba, amit már ezerszer lírtunk: nem muszáj minden CD/DVD-író programot next-next-finish eljárással installálni. Az Alcohol program egyik bekapcsolt (a másolásvédelmek elől a lemez fizikai tulajdonságait) elrejtő rezidense komponense tiltotta le a lemez helyes felismerését. :o

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#1046) Dictator^


Dictator^
veterán

van egy kis problémám, néha ilyen hang jön ki a dvd iróból, NEC 3500A másoláskor és iráskor is:
mi a teendő? (bocs a szar minőségért)
[link]

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#1047) Dictator^ válasza Dictator^ (#1046) üzenetére


Dictator^
veterán

kis up :|

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#1048) PPeter válasza Dictator^ (#1046) üzenetére


PPeter
addikt

Hát én ebből így semmit nem tudok mondani, de szakmai témában amúgy sem ildomos uppolgatni.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#1049) GÉPSAS válasza lazydog (#1004) üzenetére


GÉPSAS
csendes tag

köszi.

akkor már nem is próbálom...

(#1050) Dictator^ válasza PPeter (#1048) üzenetére


Dictator^
veterán

hidd el, hogy tudom.. de ne tudd meg mennyire zavaró.. elnyomja a zenét, söt le is hallatszik..
az olvasó fej ? vagy mi lehet a probléma ?

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Probléma DVD/CD íróval (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.