Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Probléma DVD/CD íróval (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#5901) GBR1988 válasza Kcsabi (#5898) üzenetére


GBR1988
csendes tag

körül néztem a laptop gyártó oldalán, de semmi ilyenre utaló progit, vagy firmware-t nem találtam! Tegnap egész délután ezt kerestem!
A laptop egy Packard Bell EN TM81-RB-120HG

Annyi biztos, hogy az író szoftja v1.00-ás verzió

GáBoR

(#5902) Kcsabi válasza laciba96 (#5900) üzenetére


Kcsabi
tag

Cd-nek ajánlom ezt: [link]

[ Szerkesztve ]

(#5903) stefyY


stefyY
őstag

Sziasztok, egy barátomnak olyan gondja lenne, hogy amikor a DVD-író tálcája kijön, leáll a gép...a táppal nem kellene gondok legyenek, pedig előszőr arra gondoltam...ötletek?

"Ha Istenhez szólunk, az ima; ha Isten szól hozzánk, az skizofrénia." "Mi ez, génkezelt lazac? Nem, csak háromszor visszafagyasztott hekk."

(#5904) Kcsabi válasza GBR1988 (#5901) üzenetére


Kcsabi
tag

Azzal még próbálkoznék, hogy egy másik lemeztípussal hogyan boldogul.
[link]

(#5905) Kcsabi válasza stefyY (#5903) üzenetére


Kcsabi
tag

Cserélj kábeleket.
Sata vagy ide csatolós?

(#5906) stefyY válasza Kcsabi (#5905) üzenetére


stefyY
őstag

SATA.

"Ha Istenhez szólunk, az ima; ha Isten szól hozzánk, az skizofrénia." "Mi ez, génkezelt lazac? Nem, csak háromszor visszafagyasztott hekk."

(#5907) Kcsabi válasza stefyY (#5906) üzenetére


Kcsabi
tag

Új sata kábel, egy másik sata aljzatba rakva az alaplapon.
Táp ellátást is lehetőleg egy másik kábellel.
Vagy, egy másik dvd író kipróbálása ugyanazon kábellel, az kihozza, hogy az író a hibás, vagy más gond van.
Ha az író a hibás, akkor: Samsung 223L

[ Szerkesztve ]

(#5908) stefyY válasza Kcsabi (#5907) üzenetére


stefyY
őstag

De amúgy tökéletesen működik, csak néha leáll...néha :DD :DD

"Ha Istenhez szólunk, az ima; ha Isten szól hozzánk, az skizofrénia." "Mi ez, génkezelt lazac? Nem, csak háromszor visszafagyasztott hekk."

(#5909) GBR1988 válasza Kcsabi (#5898) üzenetére


GBR1988
csendes tag

Üdv!

Köszi a tippet, amit laciba96 belinkelt képet, azt a frissítő programot megtaláltam én is! És szintén ugyan azt írja mint amit a linkelt képen látunk. Viszont mindezek mellé, GT30N-hez folyamatosan találok firmware-eket viszont a 31-eshez egy deka sincs, vagy legalábbis még nincs
Apropó lemeztípus:
Maxell / TDK / Philips / Verbatim ---> ezeket már próbáltam

[ Szerkesztve ]

GáBoR

(#5910) Kcsabi válasza GBR1988 (#5909) üzenetére


Kcsabi
tag

Régebben, mikor még játszottam én is és tuningoltam a gépet a túlhúzott proci és memória miatt csinált még ilyet.
Hibákat csinált írás közben, crc hibákat a rar összefűzésben.
Virtuális meghajtók sem tesznek jót, egyes íróknak összezavarják a driverét, én nem is használom most már.
Alapon használva azután már rendesen tette a dolgát.

[ Szerkesztve ]

(#5911) Trichie válasza Mr.Peter (#5243) üzenetére


Trichie
tag

Nekem is gondom van a saját Hitachi-Lg GSA-T10N típusú olvasómmal, tegnapelőtt még jó volt de este már nem működött, csak zúg és a gép nem érzékeli.. Érdemes házilag megbuherálni vagy rendszertelepítés segíthet?

(#5912) GBR1988 válasza Kcsabi (#5910) üzenetére


GBR1988
csendes tag

Köszönöm a tippedet, megpróbálom hátha sikerrel járok!
A régi azstali gépemet én is nyúztam felfele, ameddig csak lehetett :) :D
Ez egy laptop és már eleve a BIOS sem engedi húzni, meg ha lehetne is nem húznám, pont a hűtés miatt is, meg nem szándékozom kinyírni, mert úgyis odajutnék a végén :s
Amúgy egy Daemon Tools 4.41-es regisztrált Pro változat van a gépen! Megpróbálkozom vele!

Most a napokban rendeltem DVD-t, igaz én verbatimot kértem, de sajnos nem volt, így kaptam másfajtát ez egy MediaRange DVD-R 16x-os, ezt most írja rendesen és vissza is olvassa, sőt gyorsabban másol erről visszafele, mint mondjuk egy TDK-ról!

GáBoR

(#5913) Dingó válasza GBR1988 (#5912) üzenetére


Dingó
csendes tag

Sziasztok!
Lenne egy olyan problémám egy TSSTcorp CD/DVDW SH-W162C típusú ODD-vel, hogy a Windows Látja de nem olvas..

Próbáltam megtakarítani de akkor sem olvas be semmit,

Légyszi aki tud segítsen vagy adjon valami tippet.

[ Szerkesztve ]

(#5914) GBR1988 válasza Dingó (#5913) üzenetére


GBR1988
csendes tag

Üdv!

Én a volt asztali gépemben lévő írómmal jártam így, de annak kuka lett a vége! :(

GáBoR

(#5915) Kcsabi válasza GBR1988 (#5912) üzenetére


Kcsabi
tag

Mindenképpen a figyelmedbe ajánlanám az első hsz.-t, Probléma a DVD/CD íróval, a daemon tools is kikapcsolt állapotban legyen íráskor, bezavarhat ám az írásba és tönkreteheti az írót.
Meg, az írás minőségére is hatással lehet, olyan drivert telepít az álmeghajtó miatt, amit nem biztos hogy elvisel a dvd íród.
DVD lemezben meg ezeket ajánlom: Maxell DVD+R 16x 33cw **TAIWAN**, .
IT Media PRO *UHC TTH02* DVD-R 16x *Silver*
.

[ Szerkesztve ]

(#5916) HavocS


HavocS
senior tag

Sziasztok!

Optiarc 7203A író, legfrissebb (1.09) firmmel. Újabban nem olvas DL lemezt, se azt, amit még régebben megírt, se pl. hivatalos, bolti Witcher 2-t. Minden mást, DVD-t, CD-t gond nélkül és elsőre olvas. A DL lemez behelyezése után picit belepörget, leáll, krákog, kóstolgatja, majd kb egy-másfél perc után feladja és úgy tesz, mintha üres lenne (oprendszer nélkül, POST screenen is).
Próbáltam tisztítani, a fej ránézésre hibátlan. Próbaképp újraflasheltem ugyanezt a firmwaret, de nincs változás.

Ötletek?
Köszi!

(#5917) Kcsabi válasza HavocS (#5916) üzenetére


Kcsabi
tag

Itt nézzél körül, van hozzá mindenféle firm. Liggy's and Dee's modified NEC and Optiarc firmwares

(#5918) Veronique


Veronique
csendes tag

Sziasztok!

Kérdésem: optikai meghajtók működnek függőleges helyzetben?

Ha van valakinek ilyennel tapasztalata, kérem írjon. Kösz.

(#5919) tomy0628


tomy0628
aktív tag

Sziasztok!
Van egy satás dvd írom amit hiába kötök össze a géppel, nem működik. Sata kábel ok, sata csatlakozó bedugva és még sem működik.. Mi lehet probléma?

[ Szerkesztve ]

(#5920) Kcsabi válasza tomy0628 (#5919) üzenetére


Kcsabi
tag

:Y Adjál neki áramot!!

(#5921) tomy0628 válasza Kcsabi (#5920) üzenetére


tomy0628
aktív tag

elindul a gép minden, csak épp nem üzemel, valószínűleg elromlott..

(#5922) HavocS válasza Kcsabi (#5917) üzenetére


HavocS
senior tag

Ezzel kezdtem, de az 1.09-nél itt sincs újabb. Kipróbáltam pár verziót abból is, nincs változás.

(#5923) Kcsabi válasza HavocS (#5922) üzenetére


Kcsabi
tag

Ezt próbáld meg: [link].
Ha nem megy, akkor tényleg egy másik íróval kell próbálkozni.
Esetleg eszközkezelőben eltávolítani és hagyni, hogy újra felismerje a win és telepítsen drivert hozzá.

(#5924) HavocS válasza Kcsabi (#5923) üzenetére


HavocS
senior tag

Köszi, ezt még nem láttam.
Driver gondot kizártam, írtam is, hogy POST screenen, még az OS betöltése előtt is ugyanúgy szenved vele (pörget, leáll, kerreg a fej).

(#5925) Kcsabi válasza HavocS (#5924) üzenetére


Kcsabi
tag

Ha újratelepíti a drivert, megjavulhat, egy esetleges régebbi driver sérülésnél az újratelepítés megoldás lehet.
Egyszerűen el kell távolítani eszközkezelőben és újraindítás.

(#5926) Wasquez


Wasquez
senior tag

ASUS DWR 2014L1T Elrontja a lemezeket!

Van ez az íróm, és az utóbbi időben elrontja a lemezeket, húz bele egy csíkot, és írási hibával kilép!
Elég sokáig nem ment a gép, poros helyen volt, ez az egyik hibalehetőség. Szedjem szét? Tisztítást mivel csináljam?
Sata kábel a másik, cseréltem már rajtamúlt héten, akkor cd-t megírta, de tegnap dvd-t rontotta halomba!

Létezik, hogy kellene hozzá valami drivert felraknom win7 64-alá?
Esetleg az alaplapom p5k sata drivere nem tökéletes, mert vista driver van csak hozzá?!

PC

(#5927) acidflux


acidflux
csendes tag

Üdv.

Olyan gondom van, hogy adott egy ASUS K52F EX647D típusú laptop és az optikai meghajtója minden eredeti lemezt beolvas, néhány írt lemezt is, de az elég elenyésző. Írása hibátlan mert másik gép tökéletesen beolvassa. HL-DT-ST DVDRAM GT32N típusú író van benne. A fej is tisztítva lett, de nem vitt előrébb, próbáltam újra felismertetni a rendszerrel (Win7 Ultimate x64) de az sem segített. Mit tudnék csinálni, hogy meggyógyítsam szegénykét?? Köszönöm előre is a segítőkész válaszokat! :)

(#5928) Zoli2


Zoli2
aktív tag

Sziasztok!

IDE-s DVD írót hogyan tudom SATA-s alaplapra csatlakoztatni?

(#5929) Wasquez válasza Zoli2 (#5928) üzenetére


Wasquez
senior tag

Kell hozzá egy IDE kártya. Van PCI csati az alaplapon?

PC

(#5930) Zoli2 válasza Wasquez (#5929) üzenetére


Zoli2
aktív tag

Igen, van.
Találtam a fiókomban még egy ABIT IDE/SATA átalakítót, ezzel küzdök. Az író fenekére csatlakoztattam: SATA kábel, floppy áram csatlakozó és a hagyományos molex csatit pedig közvetlenül az íróba.)
A BIOS látja, a NERO is, az író fel is pörgeti a lemezeket, de a Total Commander-ben már nem jelenik meg a tartalom.

Erről van szó:
http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16813999402

[ Szerkesztve ]

(#5931) zserrbo válasza acidflux (#5927) üzenetére


zserrbo
aktív tag

Ugyanez a gondom nekem is, hiába lett cserélve a meghajtó ugyanaz. Most még az emuláló program törlését fogom megpróbálni, de több tippem nincs.

(#5932) vlevi


vlevi
nagyúr

Sziasztok!

Gondom van a DVD írással. Konkrétan az, hogy a rendszer nem látja írónak az írót, csak olvasónak. Annyit már kiderítettem, hogy azért, mert AHCI módba van állítva a vezérlő. De arról meg nem tudok lemondani, mert SSD van a gépben.
ASUS P5QL-Pro alaplapom van, és nem találtam a BIOS-ban olyan lehetőséget, hogy külön tudnám ki/be kapcsolni az AHCI/IDE módot. Sajnos mindegyik SATA port ugyanazon a vezérlőn csücsül.

Az vajon segítene, ha az Asus driverét feltelepíteném?
Elvileg adtak ki hozzá, még 2009-ben, de megmondom az őszintét, nem sok bizodalmam van benne, mert a leírása szerint "Intel Chipset Inf Update Program V9.1.1.1014 for for Windows XP 32bit/XP 64bit/Vista 32bit/Vista 64bit Win7 32bit/64bit", szóval egybekupac XP-től Vistán keresztül minden...

(#5933) jediweb


jediweb
aktív tag

Sziasztok

2 dvd rw van a gépben pio 216D és egy 219L

A gond az , hogy a 219L kifogástalnul ír - olvas
a 216D olvas az jó, de írásban nagyon lassú a nero pl kiírja hogy meddig tart az írás
10 percig és amikor eléri az időt megbolondul és sokkal de sokkal tovább írja .

pl egy kétrétegű dvd-t 1 óráig írt, (így vettem észre hogy gáz van vele ) nem értem mi lehet a gond ....

Win7 az op. SSD van de szerintem az nem lehet gond 2 db vinyó is van azok is nyilván jók ...
minden egység SATA

Apropó egy virtual cd felkerült az lehet gond? de a másik író az akkor miért jó ?

Köszönve a véleményeket...

[ Szerkesztve ]

jediweb

(#5934) marcusa


marcusa
addikt

Sziasztok! Olyan kérdésem lenne, hogy a Dual layer DVD-k, tehát amire 8,5 Gb adatot lehet a leírás szerint írni, meddig írható valójában? Próbáltam kiírni egy mkv-t, ami 8 548 773 542 bájt, nero azt írja, hogy 81xx Mb. És ennek ellenére is azt írja, hogy nem fér rá a lemezre. Két féle lemezt is próbáltam, az egyik Ricoh, a másik pedig Fujifilm. A nero-nak a 6.6-os és 11-es verziójával is próbáltam. Van arra megoldás, hogy a lemez csomagolásán szereplő 8,5 Gb-t fel tudjam írni? Köszi :)

:-)

(#5935) jediweb válasza jediweb (#5933) üzenetére


jediweb
aktív tag

Sehol senki?
Megcseréltem a 2 dvd író sata vezetékét a helyzet nem változott
lehet a dvd író kapitulált?

[ Szerkesztve ]

jediweb

(#5936) d.beni


d.beni
aktív tag

sziasztok!
asztali gépembe van egy dvd iro.
amiota ujratelepitettem, zene cd-t észlel amikor nincs semmi benne...
mitől lehet ez? amugy ha berakok valamit azt hozza be ami rajta van a lemezen.
csak ha üres akkor irja ki hogy audio cd....
valakinek valami tipp? vegyek egy ujjat?

(#5937) vlevi válasza vlevi (#5932) üzenetére


vlevi
nagyúr

Időlözben megoldódott a problémám, egy másik topicban.
Ajánlották az imgburn-t és azzal királyság van, ír, ellenőriz, satöbbi, szóval szuper.
Nem gondoltam volna, hogy szoftverenként eltérő, hogy látja-e az írót, vagy sem.

(#5938) Misi54


Misi54
csendes tag

Szia!
Lenne egy kérésem van egy LG GH22NS50 SUPER MULTI Optikai meghajtó CD,DVD-íro.
Egyetlen DVD-újra írható lemezt plusz-mínusz nem ír meg mi lehet a gond a rendes lemezt megírja.
Köszönöm a választ! :(((

(#5939) mefistofeles

Skacok! Van egy olyan problémám (hozzá kell tennem, baromi ritkán írok DVD-t) hogy ha manapság megírok egy lemezt amire több filmet rakok, akkor csak az elsőt játsza le mint az asztali, mint a PC lejátszóm.
Most is felírtam a fiamnak az 1, 2, 3 részét a Jégkorszak mesének de csak az elsőt játsza le. A 2012-es Ashampoo Burning Studióval írtam. (de más írónál is így volt) Verbatim újraírható lemezre. Szerintetek mi lehet? Hogy kéne megírnom?
A DVD írom egy újszerű, alig használt LG

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#5940) Wasquez válasza mefistofeles (#5939) üzenetére


Wasquez
senior tag

Na megjavítottam az amúgy rendszertelen hibákat okozó ASUS DVD írót!

HA MÁR CSAK A KUKA VAN HÁTRA, EZT MÉG PRÓBÁLD MEG!

Én azt tapasztalom most már sokadik DVD író meghalás, majd feltámasztást követően, hogy egyszerűen, főleg egy két éves eszközöknél, belül a szalagkábelek végén elhal az érintkezés az oxidálódástól talán!?
Ezért szétszedem a meghajtókat, minden oldható kötésű kábelt széthúzok, majd összedugom újra!
Kb 5 perc, a szívással szemben, ami megelőzi minden alkalommal az ilyen váltakozó, lokalizálhatatlan problémák esetén!
Az LG első DVD-RAM-ot is író eszközei emlékezetesek voltak arról, hogy 1-1,5 alatt megadták magukat.
Az 3-4 ilyen eszköz volt nálam, mind megjavult ettől.

PC

(#5941) Burki


Burki
aktív tag

Sziasztok!

Adott egy Lenovo Y570 laptop. Windows 7 Home Premium 64 bites rendszerrel, benne Matshita UJ8B1AS DVD író. A probléma a következő: pár héttel ezelőtt újraírható dvd-t írtam volna, de valamilyen problémával kifagyott az író program (CDBurnerXP Pro). A hiba pontos megnevezését nem tudom, mert akkor nem tulajdonítottam neki nagy jelentősséget, mondván régi újraírható lemez, biztosan az adta meg magát. Viszont a napokban ért a kellemetlen meglepetés,hogy a DVD író nem ír, és nem olvas dvd lemezeket. Sima cd-t továbbra is rendesen ír, viszont se a megírt dvd lemezeket nem olvassa, illetve ha üres dvd-t teszek a meghajtóba, úgy látja, mintha nem lenne benne lemez. Van valakinek valamilyen ötlete, hogy ez mitől lehet? Esetleg valami megoldás rá?

Előre is köszönöm a segítséget!

Asrock Z87 Extreme6, i7 4770K+CM Hyper 103, 2*8 GB Corsair Vengeance,FSP Hexa+ 500W, MSI RX 480 GAMING 8GB, SSD HyperX 120GB FURY, WD Blue 1TB EZEX, Cooler Master N300

(#5942) isti101


isti101
tag

csak egy kérdés tönkre ment az újabb dvd irom ami LG GH22NS90 volt, van egy régebbim ami LG GSA H12N
betudnám épiteni a régebbit a tönkre ment helyére vajon, mert más a csatlakozási pontja a régebbinek, nem tom ide vagy mi, ha estleg valaki értene hozzá.köszi

(#5943) #82469120


#82469120
törölt tag

Na arról lenne szó, hogy szeretnék egy ASUS DRW-24B1LT-t crossflashelni IHAS124-re amit úgy tudok lehetséged. A drive-ra felraktam a legújabb firmware-t is. A flashelő progiba a megfelelő .bin fájl betallózása után két csíkot megy a program és elszáll writting flash error-ral. Láttam, hogy ezt a achi-ról IDE-re állítás, megoldja, de semmit nem segített. Próbáltam több gépbe, usb-n és sata-n keresztül is és nem intel chipset-es gépen is, de mindig ugyan ott akad meg. Tudtok erre valami megoldást?
Ezt a firmware-t szeretném rárakni: iHAS-124B-AL0S-MKM001MKM003-final.bin
Update:
A stock firmware-t nem, csak a patched-et engedi felrakni, abból csak A-t találtam.. Nekem B kellene.

(#5944) smiti


smiti
addikt

Sziasztok!

Van egy Samsung 222AB tipusú íróm. DVD lemez írásakor az IMG burn az alábbi hibaüzenetet írja :

W 18:43:15 Duplex Secure's SPTD driver can have a detrimental effect on drive performance.

Mondjuk még nem volt az írással sem a minőséggel sem probléma, de engem zavar ez a sárga felkiáltójel.

Kell vele foglalkozni, vagy nincsen neki jelentősége?

(#5945) megint én


megint én
őstag

Sziasztok!
Van lehetőség arra, hogy régi DVD-RW-t újra le tudjak játszani? Mert most lettünk 6 évesek a barátnőmmel, és gondoltuk elővesszük a régi képeket... De nem olvassa be. Írja, hogy mennyi hely szabad rajta, de nem lát semmit rajta. :O :O
Reménytelen?

(#5946) megint én válasza megint én (#5945) üzenetére


megint én
őstag

Na már párat kipróbáltam, ha BadCopy Pro sem segít akkor feladom!

(#5947) sixpack89


sixpack89
tag

Üdv! Olyan problémám van,hogy ha berakok egy üres lemezt,vagy filmet nem ismeri fel az író,eddig simán kiírtam vele több 100 filmet,illetve mindig felismerte a lemezeket amiket betettem. A motor felpörög amikor benn van a lemez,csak nem csinál semmit a gép,nem ismeri fel. Eszközkezelőben se jeleníti meg a lemezmeghajtó résznél csak egy ilyen eszközt WDC WD5000 AAKS-55V0A0
Pár hete még zenét írtam ki.
Asus íróm van. Nero progival szoktam általában kiírni a dolgokat. Image recorder jeleníti meg,a választható író eszközökből,mást nem,pedig régen az Asus lehetőséget is felajánlotta,ezért tudtam kiírni eddig a filmeket,zenéket,még nem találkoztam ilyen gonddal,ha tud valaki segítsen ebben köszi.
Az is lehet,hogy a kábelekkel van valami,nem tudom néha szoktam tisztítani vékonyan kis kefével de nem a lézer környékén csak leporolom lehet a kábeleket rosszul dugtam össze. :S

(#5948) Pompiere


Pompiere
csendes tag

Adott egy 6,5 éves Asus A6-os notebook, amelyben egy SuperMulti DVD író van. Mostanáig normálisan működött, általában filmeket írtam ki vele, eddig összesen talán ha 50-et.
Ma úgy döntöttem, hogy szétválogatás előtt archiválom a digitális képeimet. Verbatim DVD-R-es lemezre szerettem volna kiírni 866 darab képet a Nero segítségével. A képek összmérete 4391 MB volt. Úgy akartam kiírni őket, hogy a lemez egymenetben készül és le is van zárva.
13 perc alatt végig is ért az írási folyamat, de a második állapotsor az írási ablakban nagyon lassan haladt, az író folyamatosan felpörgött majdkattogott. Az írás megkezdésétől számított 70. perc táján megszakítottam a folyamatot.
Ezután egy új írást kezdtem. Más beállításokkal. (Itt is egymenetben de lezárás nélkül.) 13 perc alatt itt is végbement az írási folyamat és a második állapotsor is gyorsan végigért. Az írás elvileg sikeres volt.

Amikor kivettem a lemezt és megfordítottam meglepve tapasztaltam, hogy a lemezen az írás nyoma csak középig látszik,tehát olyan mintha nem írtam volna tele.
Visszatettem a meghajtóba és ellenőriztem a felírást. Ugyancsak meglepve tapasztaltam, hogy a lemezen mind a 866 kép rajta van. Ezután az Intézőben ránéztem a lemez tulajdonságaira.

Na itt ért az igazi meglepetés. A tulajdonságok ablakban az látszik, hogy a:
Foglalt terület: 4,37 GB
Szabad terület: 5,75 GB
------------------------
Kapacitás: 4,38 GB
A Kördiagram pedig teljesen kékben van.
A lemez tartalma Panasonic DVD lejátszóban is megnézhető.

Valakinek van valami ötlete, hogy miért nem ér ki a lemez széléig az írás nyoma?
Nem teljesen megnyugtató ez számomra.

(#5949) hamachi


hamachi
csendes tag

Hali!

Nem biztos, hogy ide kellene írnom de mégis... Az a gond, hogy már 2 éve azzal szorakozok, h probálom megkeresni a számitógépem hibáját:
1. a gép bekapcsolásakor x idő után lefagy néhány sec-re majd ujra müködik.Ezt eljátsza párszor és megadja magát a DVD lejátszó.Ezt egyszer be is irtam a forumba, hogy mi a fene lehet... hdd sentinel-el nézem át a gépet, nézem át a kápeleket, hogy nincs-e megszakadva valahol meg hasonlók.Végül kicseréltem benne (1 év vizsgálás után) a hdd-t, mert a kondició 40%-kon volt.Ezzel el is rendeztem a dolgot 2 hétre.
2. hét után ismét elkedet b...kodni, úgyanugy mint azélőtt de mostmár nem csak, hogy nem müködik a DVD lejátszó de még újrainditáskor se éled fel a gép (azelőtt ha megunta a dvd gépresiztem és új használható volt... egy darabig).

Most mondja meg valaki, hogy ezek után mi a fenét csináljak vele, mert minden hardware-re rá lehet fogni, hogy nem jó és azért van ez vagy ez... szervizbe már nem viszem mert semmit nem csinálnak vele (1x elvittem és "állitólag" 2 hétig tesztelték mi a gond de nálunk persze semmi...)
Megjegyzem OP újratelepitáskor müködik a lejátszó.Jaa és ha nem indul el a gép ( nem bootol) akkor még az áramtalanitás se segit.Ki kell, hogy huzzam a dvd lejtászó tápkábelét és láss csodát bootol.

(#5950) KisTücsök


KisTücsök
addikt

Sziasztok!

Egy régi, kb 8 éves TEAC típusú meghajtóval írtam ki két filmet. Az a gond, hogy mind a kettő akad, kb percenként néhányszor. Az első írásánál neteztem közben meg futott még néhány program. A másodiknál nem neteztem, nem csináltam semmit, de pl a torrent ment. Megkockáztassak még egy lemezt, úgy, hogy semmi sem fut és most mással próbálom kiírni (NERO 12-vel írtam ezeket)? Vagy elkönyvelhetem, hogy szar a meghajtó?

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Probléma DVD/CD íróval (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.