Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Probléma DVD/CD íróval (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#5351) llcoolj válasza cascada (#5349) üzenetére


llcoolj
csendes tag

CDburner XP-vel írom ki a képfájlokat. A nerot nem csípem, mert tul sok felesleges dolgot pakol fel. Így vmi ötlet, megoldás?
Köszi előre is! :)

(#5352) True


True
aktív tag

Szerintetek ez miért van..? :F

Olvasni olvas mindent, és 1X írhatót is ír...

Újraírhatókkal van ez a gondja...

[ Szerkesztve ]

Nem postázok még mutteromnak sem... Telószám az adataimnál volt, amíg az új PH láthatatlanná nem tette...... ja a mágnesmotort, csak ráadásnak csináltam...

(#5353) Flashget válasza llcoolj (#5351) üzenetére


Flashget
félisten

használj ImgBurn-t képfájlokhoz (de jó bármihez több pl. avi fájl vagy adat fájlokhoz is)
free is, egyszerű is, magyarosítva van és jól is ír..

Realme GT Master Edition

(#5354) cascada válasza llcoolj (#5351) üzenetére


cascada
senior tag

Próbáld meg ImgBurn-el megirni az ISO-kat. A legjobb progi szerintem erre :) [link].
Egyébként van olyan ÍRT DVD-Video lemezed amit lejátszik az asztali DVD lejátszód? :U

[ Szerkesztve ]

(#5355) cascada válasza True (#5352) üzenetére


cascada
senior tag

Csinálj a lemezen írás előtt teljes lemez törlést. Ne gyors törlést. Próbálj kisebb sebességgel írni pl 4X-essel. Hányas Nero-d van? Probálj ki másik márkájú újraírható CD lemezt is!

[ Szerkesztve ]

(#5356) True válasza cascada (#5355) üzenetére


True
aktív tag

Teljes törlést... :Y Megőszülök ennyi lemeznél...
Inkább friss írót szerzek be akkor...
Néro pedig: 10.2.11000.12.100 10-es verzió...

Nem postázok még mutteromnak sem... Telószám az adataimnál volt, amíg az új PH láthatatlanná nem tette...... ja a mágnesmotort, csak ráadásnak csináltam...

(#5357) llcoolj válasza cascada (#5354) üzenetére


llcoolj
csendes tag

Persze van. Rengeteg DVD-met írtam már így ki és pont ez az, hogy nem értem, hogy most miért nem sikerült? Mindent ugyan úgy csináltam, mint máskor.
De köszi akkor kipróbálom az ajánlott progit! :)

(#5358) cascada válasza llcoolj (#5357) üzenetére


cascada
senior tag

Több ISO kiírása sem sikerül? Lehet, hogy csak az ISO képfilet rontották el, vagy megsérült.

(#5359) FireShadow


FireShadow
senior tag

Nekem egy olyan problémám van hogy kiirja a cd-t de nem látszik hogy rajta van a cucc ha fénybe tartom. Ezek általában mind üresek tényleg, de volt egy amin valóban volt anyag és meg is tudtam nyitni.. Fizikai képtelenség?

Na mind1 szóval a lényeg hogy pár cd-t kiir, aztán ilyen "vakon ír", aztán egy idö utan jönnek az errorok:
Föleg ezt a power calibration errot látom sokszor, azóta volt tápcsere, szóval az tuti jó.

Író: plextor 716A ez még IDE-s és jópár éves, ultraiso és neroval is

[ Szerkesztve ]

Keeping secrets away from everyone Staring out into another world .. Ocean city girl

(#5360) PPetya19


PPetya19
csendes tag

Sziasztok!

1 hete vettem egy LG GH22NS50 tipusú sata-s DVD égetőt. A problémám az lenne, hogy bármilyen lemezt teszek bele nem olvassa, fel sem pörgeti az adathordozót csak villog 3-at és kész. Ezt mind egyik percről a másikra csinálta. Mit lehet vele kezdeni?

Üdv.: Petya

(#5361) Flashget válasza PPetya19 (#5360) üzenetére


Flashget
félisten

vidd vissza és kérjél másik gyártmányt
optiarc 726x
vagy asus, vagy samsung 223L vagy LiteOn 624 B-t

csak LG-t és Pioneert ne kérjél.

Realme GT Master Edition

(#5362) kogelen


kogelen
csendes tag

Sziasztok!
Van egy Slimtype DVD A DS8A1P ATA-íróm az MSI laptopban,eddig tökéletesen írta az újraírható dvd-ét,most pedig folyamatosan "PMA- frissítési hiba",ill"lézer kalibrálási"hibával szakad meg az írási kisérlet,vagy pedig a lezáró szakasz felírásánál "kattog" egy darabig,majd hibával kidob. Az a furcsa,hogy a dupla rétegű dvd-ét hiba nélkül írja meg.Kerestem hozzá fw frissítést(de nem találtam :N ,jelenlegi az fwCX13)lehetséges,hogy csak az a baja?Jól jönne valami segítség,esetleg link,amin az új firmware-t megtalálnám.
Köszi előre is,Üdv! :R

(#5363) Silentfrog


Silentfrog
veterán

Szaisztok!
Meg tudná nekem mondani valaki,hogy mennyi egy dvvd iro mennyi amperrel müködik? Gondolom a 12 V az adott de az amperszámot nem tudom.
Egy külső usbssatás rackbe szeretnék betenni egy dvd irot,de a két usb csatlakozással nem tud elég áramot felvenni és nem működik.
Viszont van a racken áramcsatlakozási lehetőség csak nincs ráirva mennyi áram kell neki.
Van különböző adaptereim amivel el tudom látni árammal csak nem tudom mennyi kell egy belső satás dvd ironak.

(#5364) Hard5tyle


Hard5tyle
csendes tag

Üdv!

A probléma a következő: Adott egy játék amit telepítenék, de nem tudom, ugyanis a lemez csak forog a meghajtóban, a telepítés viszont nem indul. Az egyetlen mód, ha cd képfájlt csinálok a lemezről, így már elindul a telepítés. Ez azt jelenti, hogy a meghajtóm (Hitachi-LG GSA-H44N) haldoklik, vagy esetleg más oka van?

(#5365) ///Krisz\\\


///Krisz\\\
senior tag

Nekem egy olyan problémám lenne, hogy mostanában a laptopomban (Asus X51RL) lévő DVD író elég lassan olvassa be a lemezeket, vagyis hallani, hogy felpörög a lemez aztán jár egy picit a lézerszem majd lelassul a lemez és kezdődik ez előröl és olyan 4-5 ilyen menet után végre hajlandó beolvasni. Ez mitől lehet? Megfog purcanni vagy lehet még valahogy segíteni rajta? :F

"Ha pókerezés közben körülnézel az asztalnál, és nem tudod megmondani, ki a vesztes, akkor te vagy az." | BFBC2 & COHTOV: HKrisz

(#5366) kali válasza ///Krisz\\\ (#5365) üzenetére


kali
legenda

minden típusú lemezzel? cd és dvd, eredeti és írott szintén zenész? az optikai meghajtó lencséje nem koszos? szoftveresen nem kavarhat be valamelyik alkalmazás?

(#5367) feco100


feco100
tag

Sziasztok!

Adott egy Samsung SH-S222L típusú író amely az én gépemben tökéletesen működik.Átraktam egy másik gépbe és ott nem olvas egyszerűen.Írni lehet vele de amikor berakok egy lemezt akkor azt nem játsza le.Jelzi,hogy van benne lemez de ismeretlen hibára hivatkozva nem olvassa.
Mi lehet a probléma?
Előre is köszi a segítséget!
Üdv.

Úgy tanul a gyerek, ha kérdez!

(#5368) ///Krisz\\\ válasza kali (#5366) üzenetére


///Krisz\\\
senior tag

Azt, hogy mindegyik típusúnál csinálja-e azt nem tudom megmondani, mert csak DVD-R és CD-R lemezeket használok és más nincs is itthon. Igen, CD-nél és DVD-nél is ezt csinálja. Nem, csak az írottaknál csinálja, eredetit egyből olvassa. Megnéztem a lencsét és amennyire látom szabad szemmel nem koszos (tehát pl nincs lekvárral bekenve vagy leköpve viszont azt, hogy egy porszemnyi kosz van-e rajta hát azt nem látom (de nem poros)). Nem szoftver nem kavar be, mert ugyan úgy csinálja szűz windows alatt és programokkal telepakolt windows alatt.

"Ha pókerezés közben körülnézel az asztalnál, és nem tudod megmondani, ki a vesztes, akkor te vagy az." | BFBC2 & COHTOV: HKrisz

(#5369) Pityesz78


Pityesz78
tag

gyanítom ez is megválaszolatlanul marad, de azért felteszem a kérdést

Vista függő, HP dv6599-ben lévő hl-dt-st-gsa-t20l dvd iró rakoncátlankodik.
Nevezetesen, mióta win7 van azóta semmilyen szoftverrel semmilyen lemezt nem tudok jól megírni. Hibát ugyan nem jelez, látszólag ok az írás de lejátszani 10-ből egyet lehet csak.
Irtam: nero8, 10, decrypter, win7, iso-t, avit, cd-re, dvd-re, max 2-6x sebességgel. Asztali lejátszók nem játszák csak nagy ritkán. A visszaolvasás nagyon lassan megy legtöbbször nem is sikerül.

Lehet, hogy egy új Firm segítene de egyszerűen nem találok hozzá. (NC08)

Egy tuti tipp jó volna, hogy mit kezdjek vele. :))

(#5370) BÁ Nutrition válasza Pityesz78 (#5369) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

ide válasz is szokott jönni vagy csak kérdés? :)

nekem egy régi pioneer dvd-íróm van és nem írja meg a lemezeket mostonában. lehet hogy firmware probléma?

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#5371) kali válasza ///Krisz\\\ (#5368) üzenetére


kali
legenda

akkor amennyiben a lencse tisztítása nem hoz eredményt - nem látható réteg is lehet rajta, ami gyengí(the)ti a lézert -, úgy vélhetően az optikai meghajtó hardveres hibája lesz...

Pityesz78; milyen médiakódos lemezre írsz? próbáltál többfélét is, vagy csak egyet?

BÁ Nutrition; a legvalószínűbb az, hogy a régi írón lévő régi firmware verzió nem kezeli megfelelően az újabb médiakódos lemezeket, mert nem tartalmazza a régi firmware az újabb médiakódos lemezek információit, illetve az azokhoz való írási stratégiákat! próbáld meg esetleg régebbi médiakódos lemezekkel az írót, ha azokat jól megírja, akkor adott a fent leírt hiba, ellenben ha azokat sem, akkor lehet, hogy csak simán elöregedett/használódott az író!

[ Szerkesztve ]

(#5372) Pityesz78 válasza kali (#5371) üzenetére


Pityesz78
tag

Verbatim DVD-R többnyire, és TDK CDR-80 Vistával ugyanezekből 2 tekercset megírtam hibátlanul.

(#5373) kali válasza Pityesz78 (#5372) üzenetére


kali
legenda

illesztések (chipset...stb) rendben az új oprendszer alatt? 32 vagy 64 bit?
találkoztam már olyannal, hogy a win 7 által alapban adott illesztésekkel nem ment rendesen egy noti - pedig az eszközkezelő szerint minden rendben volt -, de a noti gyártója által vista alá adott illesztők felhúzását követően, már minden rendben volt! igaz, volt olyan, hogy vista kompatibilis módban kellett felhúzni win 7 alá a vista képes illesztőt, de utána minden rendben volt!
esetleg valami olyan szoftver - klónozó, emuláló...stb -, ami vista kompatibilis, de win 7 alatt (már?) nem működik megfelelően, és bekavarhat?

[ Szerkesztve ]

(#5374) Pityesz78 válasza kali (#5373) üzenetére


Pityesz78
tag

Klónozo emuláló stb progi nincs fent. 64 bit-es az OS.
Rengeteg baj volt eleintem mert annyira vistás a noti, hogy a hp nem is adott ki win7-es driverfrissítéseket. A fingerprinttel is hónapokat szoptam mire ilyen-olyan forumokon megtaláltam a megoldást. Az globális hiba volt erre viszont más nem panaszkodik.

Megpróbálom ezt a vista kompatibilis driver illesztést, hátha

(#5375) kali válasza Pityesz78 (#5374) üzenetére


kali
legenda

64 bit alatt sajnos alapban is több a hibalehetőség, még az íráshoz használt alkalmazások terén is...
próbáld meg a noti gyártója által vista alá kiadott 64 bit illesztéseket - szükség esetén vista kompatibilis módban telepítve!

[ Szerkesztve ]

(#5376) Pityesz78 válasza kali (#5375) üzenetére


Pityesz78
tag

A hp oldalon nem is ilyen a dvdrom típusa. marhajó, azt sem tudom miféle-fajta dvdrom ez mindegy kigooglizom, köszi az eddigieket majd jelentek.

(#5377) ///Krisz\\\ válasza kali (#5371) üzenetére


///Krisz\\\
senior tag

Tehát ha a tisztítástól nem javul akkor részben tönkrement a drive? Fog ez még romlani vagy így marad? (csak mert én simán kivárom azt a plusz 8-10 másodpercet, de hogyha ez tovább fog romlani akkor el kell kezdenem gyűjteni egy új meghajtóra)

"Ha pókerezés közben körülnézel az asztalnál, és nem tudod megmondani, ki a vesztes, akkor te vagy az." | BFBC2 & COHTOV: HKrisz

(#5378) IRON STORM válasza ///Krisz\\\ (#5377) üzenetére


IRON STORM
őstag

A lézerdióda előbb utóbb elgyengül nem lehet tenni ellene semmit. Ilyenkor már csak a csere segít.

Csak a TDi!

(#5379) Pityesz78 válasza Pityesz78 (#5376) üzenetére


Pityesz78
tag

biztos bennem van a hiba de sehol sem találok ehhez hl-dt-st-gsa-t20l drivert
firmről nem is beszélve.

Valami tipp?

(#5380) kali válasza Pityesz78 (#5379) üzenetére


kali
legenda

külön driver nem kell - általában chipset alá van a notis gyártóknál, és abban van az ide/sata illesztő -, firmware meg sajnos elég ritka a notis írókhoz, mert nem az optikai meghajtó gyártója, hanem a noti gyártójának irányában specifikus, tehát egy szériás optikai meghajtó esetén van/lehet több szériás firmware verzió - a noti gyártóinak száma a függvény -, és eltérő széria esetén általában nem működnek, sőt haza is vág(hat)ják az írót!

(#5381) ///Krisz\\\ válasza IRON STORM (#5378) üzenetére


///Krisz\\\
senior tag

Én ezt értem, de az volt a fő kérdés, hogy ez fog-e még romlani vagy beáll ilyenre? (egyébként 2,5 éves a laptop)

"Ha pókerezés közben körülnézel az asztalnál, és nem tudod megmondani, ki a vesztes, akkor te vagy az." | BFBC2 & COHTOV: HKrisz

(#5382) Pityesz78 válasza kali (#5380) üzenetére


Pityesz78
tag

És ha cserélni akarom akkor csak ugyanazt a típust lehet belerakni?

(#5383) belinho


belinho
senior tag

Üdv!

A probléma a következő:

Van nekem egy samsung sh-223c dvd-íróm, tökéletesen ír, viszont visszaolvasásnál olyan hangos, hogy a másik szobából is hallani lehet.
Tud valaki olyan programot, amivel szabályozni lehet,hogy 16x helyett 2x olvasson a drága.
Próbáltam a nero drive speed-et, de az kilép hibaüzenettel win7 64 bit alatt.

(#5384) kovsol


kovsol
titán

van egy PIONEER DVD-RW DVR-K13S ATA Device a laptopomban amit tegnap raktam bele

Kipróbáltam pöcre olvasta a dvd lemezeket semmi gond nem volt vele. Ma reggel ki akartam írni pár anyagot DVD-RW lemezre simán felpörgette a lemezt, letöröltem ami rajt van és írás megkezdése előtt kiírt egy hibát a Nero és azóta most már a lemezeket se olvassa be csak kerregő hangot ad.
Valami ötlet? Próbáltam kivenni majd visszarakni a gépbe, és a drivert is eltávolítottam majd visszaraktam.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#5385) kali válasza Pityesz78 (#5382) üzenetére


kali
legenda

nem feltétlenül, de notiknál több kritérium van; a csatolás, méret és kialakítás mellett, az előlap kialakítása is mérvadó, ami még gyártón belül, akár széria függvényében is változhat! sokszor találkoztam már olyan notival, ahol olyan kialakítása volt az optikai meghajtó előlapjának, hogy boltban nem lehetett kapni/rendelni olyat! jobb esetben levehető az előlap, és azon a rögzítési pontok is ott vannak, ahol a másik írón, de sajnos erre sincs garancia, sok notis gyártó speciális - gyakran fix előlapos - kialakítással rendel az optikai meghajtó gyártójától, a noti házának a speciális kialakítása miatt! látatlanban ne ugorj neki optikai meghajtó vásárlásának/rendelésének, csak próba után!

(#5386) BÁ Nutrition válasza kali (#5371) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

köszi szépen :R

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#5387) IRON STORM válasza ///Krisz\\\ (#5381) üzenetére


IRON STORM
őstag

Ahogyan megpróbál olvasni, írni ( erőlködik) a fej egyre jobban gyengül.

Csak a TDi!

(#5388) ///Krisz\\\ válasza IRON STORM (#5387) üzenetére


///Krisz\\\
senior tag

Értem és kössz a segítséget! :R

"Ha pókerezés közben körülnézel az asztalnál, és nem tudod megmondani, ki a vesztes, akkor te vagy az." | BFBC2 & COHTOV: HKrisz

(#5389) Pityesz78 válasza kali (#5385) üzenetére


Pityesz78
tag

Köszönöm segítségedet, úgylátszik megoldódott a probléma a driver újrarakásáva. :C

Örülök, hogy nem kell belemennem a cserébe, ezt a típust horror áron adják, és pont azok miatt is amit írtál inkább külső íróban gondolkodtam volna.

köszi

(#5390) kontár_roli


kontár_roli
csendes tag

Sziasztok!

Valamelyik nap elkezdtem Photoshopot tanulni (végülis a sztori szempontjából alig lényeges) és a DVD-t benne felejtettem. 2 napra rá elkezdett valami kattogni, elöször a winchesterre gyanakodtam, mert már jártam úgy hogy az olvasó fej rendszeresen belevert a lemezekbe, de mint kiderült a DVD olvasó kattog. Egyik "hozzáértő" :W "informatikus" barátom szerint NEM SZABAD dvd-t, cd-t tartani a dvd olvasóba, mert tönkre megy. Erre eszembejutott, hogy mi van azokkal akik linux live cd-t használnak, ugye akkor az olvasófej folyamatosan dolgozik. Azt mondta azon a cd-n rendszerfájlok vannak és azért nem.

Mennyire valóságos ez, hogy a linux cd-t benne lehet hagyni? Tönkremehet attól a dvd olvasó, hogy bennevan a dvd?

Válaszokat nagyon köszönöm!

További szép napot

KONTÁR roli

(#5391) IRON STORM válasza kontár_roli (#5390) üzenetére


IRON STORM
őstag

A meghajtónak teljesen mindegy milyen lemez van benne, nem tudja azonosítani hogy Linux vagy más egyéb. Nem találkoztam még olyan optikai meghajtóval ami ez miatt ment tönkre.

Csak a TDi!

(#5392) rizso


rizso
addikt

Helló Srácok!

Barátnőm laptopja pár napja (talán néhány driver telepítése óta) nem olvas dvd-t, csak cd-t. Van valami mód, hogy kiderítsük mi a baja? Még reménykedünk, hogy nem halt meg...

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#5393) K10PA


K10PA
csendes tag

Sziasztok!

Bajom van a -R -es DVD írásakor. Nero-val néha megírja néha nem, CloneDVD-vel néha megírja néha nem, legtöbbször nem. Verbatim sima DVD-R-t és JVC sima DVD-R-t használnék, írót is cseréltem már, ugyanaz a hiba. Legtöbb esetben az írás kezdete során nem találja a lemezt - vagy nem ismeri fel - és ezért írási hibával dob vissza. Gyakorlatilag ráéget kb. 10 mm-s sávot, de látszólag el sem kezdi. Van amikor két gyűrűt éget bele, vagy van amikor látszólag ( a számláló szerint) végigmegy mindenen, de a lezáró szakasznál az egérmutatónál megjelenik a kis-lemez ikon - mint amikor a meghajtóba betölti.
100-ból 2-szer pedig szépen megírja.
Pioneer DVR-111 és NEC AD-7240S írókkal próbálgatom, amelyek más gépben természetesen működnek. +R -es lemezeket simán viszi. Firmware-k a "legfrissebbek", de persze mindegy mivel más gépben működnek rendesen.
Tettem fel új Nero-t, de nincs javulás.

Mit tudnék tenni?

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#5394) Pityesz78 válasza Pityesz78 (#5389) üzenetére


Pityesz78
tag

Megint kezdi :W :W :W

Miért írja ezt? Íróval van gondja vagy a lemezzel? Driver? :W

Ismét-re ugyanez az ablak jött, mégsé-re elkezdte az írást, majd be is fejezte a dual layert látszólag hiba nélkül.
Lejátszáskor asztalin a film néha-néha megakad, viszont az író nem tudta beolvasni.

(#5395) saciliYN


saciliYN
csendes tag

Sziasztok!

Új vagyok a fórumon, szeretnék segítséget kérni.Van egy Amilo gépem, Windows Vista Home Premium programmal. Tudom, hogy ez nálatok nem egy nagy durranás, de én nem vagyok számítógép guru, nekem ennyi elég (lenne) ha működne. Szeretnék lemezre írni. Start-ban megnyitom a számitógépet,és ott kijelölöm dupla kattal a D meghajtót. Beteszem az üres lemezt, a gép elkezd kattogni, majd hosszú idő után kilöki az üres lemezt azzal, hogy tegyek be egy üres lemezt. Ugyanez a helyzet, amikor a dokumentumokban kijelölöm a fájlokat, és rákattintok a lemezre írás ikonra.
Nem jön fel a Lemez írás, és az üres lemez előkészítése ablak sem. Mit csinálok rosszul?
Decemberben elvittem a gépet szervizbe, kitisztították, és kipróbálták a lemezre írást, azt mondták működik.Ja, elfelejtettem, hogy DVD-RW-t vettem. Ha valaki tudna segíteni, megköszönöm. Üdv. sacili

(#5396) Zoelee


Zoelee
csendes tag

Pityesz, átérzem a helyzeted. Nekem egy istenverte HL-DT-ST dvdram gt32n van az asus notimban, és gyakorlatilag ugyanez a baja. Ír, de nem olvas (hogy rohadna már meg). Ez már egy szervíz által cserélt darab. Mellesleg a megírt lemezeket egy asztali gép a legkisebb probléma nélkül hibátlanul olvas. Írtam az asusnak, azt mondták, hogy ismert hiba a win 7 64 btes rendszernél hogy emuláló programok (daemon, alcohol stb...) tönkrevágják a drivert. Ez fantasztikus, csak sajnos ebben semmi logikát nem tudok felfedezni. Amikor ezt betették a gépbe, akkor is volt daemon a rendszeren, és egy fél évig működött is rendesen mellesleg. Az eszközkezelőben eltávolítottam, aztán újra telepítette magát. A hiba maradt. Van amit megír, és nagy kínszevedés árán be is olvas. Ha már beolvasta, akkor minden ok, mert működik. Firmware-t pedig nem lehet találni hozzá.
Pityesz, ha valami érdemi megoldást találsz, írd meg kérlek, és persze mástól is várom az ötleteket.

(#5397) Zoelee válasza Pityesz78 (#5394) üzenetére


Zoelee
csendes tag

Pityesz! Lehet, hogy megvan a megoldás a problémánkra! :)
Először távolítsd el az sptd drivert.
Innen töltsd le a rendszerednek megfelelő verziót. Úgy emlékszem, hogy neked nincs, de ha van akkor emuláló programokat tiltsd/uninstalláld le a fenébe.
Ha uninstalláltad az sptd drivert, indítsd újra a rendszert.
Ezután az eszközkezelőben távolítsd el a dvd írót, és indítsd újra a rendszert megint.
Ezután újratelepíti az író a saját firmware-ét.
Nem akarom elszólni, de nekem ezután kapásból beolvasta a dvd-t, amit 2 órája írtam, de kb 15x-i próbálkozásra sem olvasott be.
Várom a fejleményeid Pityesz!
Remélem tudtam segíteni.

(#5398) IRON STORM válasza Zoelee (#5397) üzenetére


IRON STORM
őstag

Ez a probléma nem új keletű, ha elolvasod az első hozzászólást le van írva. Alap hogy ha az író rakoncátlankodik akkor az emuláló szoftvereket eltávolítjuk. A SATA vagy PATA kontrollerek érzékenysége miatt célszerű minden ilyen szoftvert uninstallálni. Könnyen "ledobják" az írót, ha szoftveres gubanc van.

"Ezután újratelepíti az író a saját firmware-ét." - nem a firmware-t telepíti újra( nem is tudná) hanem az illesztőprogramot.

Csak a TDi!

(#5399) Zoelee válasza IRON STORM (#5398) üzenetére


Zoelee
csendes tag

Hello.
Nem volt kedvem nagyon sokat visszaolvasni. A leírtakban én is az illesztőprogramra gondoltam, elírás.:) Mostanában sokat vacakolok ezzel, bár nem tudom, hogy a környezetemben miért csak és kizárólag engem érint ez a probléma. Azért írtam az előző hsz-emben az emuláló programokkal kapcsolatos dolgokat, mert nekem ugyanúgy volt fent pl: daemon tools egy fél éve is, ahogyan most, csak most egyik napról a másikra kezdett el rosszalkodni. De a tapasztalatom alapján az előbbi Pityesznek írt hozzászólásom úgy látszik teljesen orvosolja ezt a problémát. Azért írtam le az egész menetet, mert hiába keresgéltem neten, senki nem tudta ilyen átfogóan és egyszerűen a megoldást (lehet nem kerestem eléggé, bár szerintem igen), ergo örülök neki, hogy meg tudtam oldani, és ezzel segíthetek másoknak, ha ilyen bajuk van.
Most látom, az előző hsz-ből kihagytam az sptd driver linkjét, ezért elnézést.
http://www.duplexsecure.com/en/downloads

Üdv

(#5400) IRON STORM válasza Zoelee (#5399) üzenetére


IRON STORM
őstag

Konkréten a Daemon-al nem szokott probléma lenni, főleg kikapcsolt emulációval. Bekapcsolva okozhat problémát. Főleg az Alcohol, CloneCD és egyéb programokkal szokott gond lenni.

Szerk: Továbbá létezik win7 inkompatibilitás, ami előjöhet régebbi típusú íróknál. ill a firmware support hiányában. Egyszerűen nem fog normálisan működni az adott író win7 alatt.

[ Szerkesztve ]

Csak a TDi!

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Probléma DVD/CD íróval (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.