Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Probléma DVD/CD íróval (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#6201) Jarod1


Jarod1
addikt

Anno a cd DVD író gyártásban dolgoztam, Philips volt a gyártó de szállított a az onkyonak, Marantznak Kenwoodnak...stbmind asztali mind pc verzióban..

(#6202) yvsmad válasza Jarod1 (#6201) üzenetére


yvsmad
őstag

Asztali CD-íróból Philipsem volt (CDR950) de az pont nem magyar gyártmány volt.
A Philips rendszerű DVD felvevőket is szerettem, sokan nem tudják, hogy a HDD-s set top boxok a mai napig a Philips-rendszerű DVD-felvevők elvén működnek: a tévéműsor egyből HDD-re megy és amit a képernyőn látunk, az már a HDD-ről visszajátszott kép. Így lehet az élő tévéadást megállítani, visszatekerni, ismételni, ide-oda lépkedni benne akárhányszor. De pont ez a technika okozta azt is hogy igen sok (főleg Seagate) HDD döglött meg a Philips felvevőkben, mert ugyanarra a 40 GB-os pufferre vettek fel és töröltek vissza nap mint nap. A Philips rendszerű felvevőknek a szoftvere volt elég butácska, a Sony vagy a Pio szoftverével ötvözve verhetetlen gépet lehetett volna csinálni.

[ Szerkesztve ]

(#6203) Flashget válasza yvsmad (#6197) üzenetére


Flashget
félisten

Valóban, a mai Pio írók már máshol készülnek, asszem a DVR-116/216 volt a utolsó igazi Pio széria.

117/217 volt az utolsó ekte pio..a 218 már átcimkézett QSI író..(régebben ezt ipari hulladéknak hívtuk)
Pio ma már csak BD írót gyárt. 205/206/207/208 mind jó pörkölő szokásos pioneer szint. BDR-209DBK tipus jelű a legújabb írója.

Realme GT Master Edition

(#6204) yvsmad válasza Flashget (#6203) üzenetére


yvsmad
őstag

Köszi az infót! :R

(#6205) kgabcsi77


kgabcsi77
újonc

Sziasztok!! Van egy lenovo g500s laptopom,és egy ideje nem tudok audió cd-t írni vele.Megírja a cd-t helyesen(vagyis egy program se ír hibát),majd mikor meg szeretném hallgatni a zenéket,az első 3 vagy 4 zene után elkezd recsegni a zene,akadozik,aztán nem is tudja tovább olvasni a laptop.Mintha 4 zene után befáradna az író:) Próbáltam már többféle cd-vel,minddel ugyanazt csinálja.Dvd lemezzel semmi baj nincs,azt meg tudom írni,adatot,bármit...
PLDS DVD-RW DU85SH ATA Device --- ő a bűnös.
Windows7 professionalt használok,a BIOS látja a meghajtót és az eszközkezelőben sem mutat hibát.Próbáltam már az eszközkezelőben eltávolitani,aztán ujra megkerestem a meghajtót,nem vált be.Ennyit tudtam kihozni mihaszna szakmunkásképzővel,ha valakinek van valami ötlete,kérem segitsen,köszönöm!:)

(#6206) Piftuka válasza yvsmad (#6191) üzenetére


Piftuka
veterán

"A Verbatim összes AZO védőréteggel ellátott lemeze archiválónak nevezhető."

Igen, azok nagyon jó kis lemezek! Nekem még "Advanced AZO+" felületű, sötétkék-zöld Verbatim lemezeim is vannak 4-5 évről korábbról, de sajnos azóta sem lehet ilyeneket kapni! (Talán meg is szüntette a gyártását a Verbatim!?)

Jobb híján a "sima" AZO lemezekből vásároltam én is.

Viszont pár éve olvastam az ún. "hard coated", arany felületű archiváló lemezeikről, amelyekre 50-100 év adatbiztonságot garantálnak.

Nekem ilyenre van szükségem, mert sok 10 GB-nyi családi fotó és videofelvétel, emlék, stb. vár arra, hogy lemezen tudjam biztonságban őket. (Hiszen a merevlemez megbízhatósága messze alulmarad ilyen szempontból.)

Legjobb tudomásom szerint a JVC-nek is volt még archiváló lemeze, mégpedig a "Tayio Yuden" gyártotta hozzá az alapanyagot, ami egyet jelent a megbízhatósággal és magas minőséggel.

Az a baj, hogy eddig nem találtam olyan boltot, ahol garantáltan eredetit forgalmaznak. Egy időben keresgéltem, de csak néhány szlovák székhelyű webáruház (nem ritkán egyetlen email cím megadásával, mint elérhetőség :U ) kínálatában láttam ilyen lemezeket.

Bizonytalan forrásból pedig nem vásárolok. (Éppen egy archiváló lemez esetén nem is lenne értelme/szabad így tenni.)

"Nálam a Pio írónak még egyetlen lemezzel sem volt gondja, nincs olyan, hogy a Verbát megírja, a TDK-t vagy a Maxellt nem."

Utóbbiról jut eszembe, hogy van a '90-es évek közepéről 3 db 1-4x sebességű Maxell CD-m (zöld cimke, rajta "szívárvány színekben csillogó" lemez képe), amelynek a felülete smaragdzöld, és még a Nap felé fordítva sem nagyon látszik át. Na az volt még az etalon CD a kategóriájában!
A felülete tele van már karcokkal, de a mai napig gyorsan, és pontosan olvassa be bármelyik jobb optikai meghajtó.
(Nem sokkal később már a halovány zöld, majd kék felületű, fény felé tartva meglehetősen átlátszó Maxell CD-k készültek ebben a sorozatban - ugyanilyen borítóval -, de azok már meg sem közelítik minőségben a fent emíltett első szériát.)

"Aquila non captat muscas."

(#6207) Piftuka válasza kali (#6194) üzenetére


Piftuka
veterán

"az aprón is hirdetnek; link, de sok helyen megtalálható/rendelhető; link, link, link"

Köszönöm az információt! :R

Ismered a fenti boltok közül bármelyiket? Van személyes tapasztalatod velük? Mennyire megbízhatóak?

"Aquila non captat muscas."

(#6208) Pityke85


Pityke85
csendes tag

Sziasztok!

Visszakaptam egy Pioneer DVR-112D írót 1.28-as firmware-el ami régebben saját tulajdon volt. Régi lemezeimet ezzel írtam, azóta is minden visszaolvasa a lemezeket nagy sikerrel.
Olvastam valahol, hogy lehet belőle 112L-t csinálni.
Tudnátok segíteni egy két linkkel, honnan lehet letöleni megfelelő firmware-t, és egy leírással, hogy hogyan csináljam a frissítést? Előre is köszönöm a segítséget.

(#6209) kali válasza Pityke85 (#6208) üzenetére


kali
legenda

szia,

link

Piftuka; régebbről mind a hárommal kapcsolatban csak jók a tapasztalatok, de egy ideje más forrásom van, meg csappant is az igényem, alig rendelek már, ráadásul be is táraztam anno rendesen.

(#6210) Pityke85 válasza kali (#6209) üzenetére


Pityke85
csendes tag

Szia,

a link nem jó. :-(

(#6211) kali válasza Pityke85 (#6210) üzenetére


kali
legenda

nekem még működött, le is töltöttem az állományt, mindjárt fel is teszem valahová.
innen letöltheted; link
TDB Flasher w/Kernel tartalmú, anno ezt használtuk, elvileg bármilyen firmware verzióra felmegy.

[ Szerkesztve ]

(#6212) yvsmad válasza Piftuka (#6206) üzenetére


yvsmad
őstag

Az arany Verbát UltraLife-nak hívják:

A JVC lemezen nincs semmilyen védőréteg, jó minőség, de nincs rajta sem UV-, sem karcálló védele.

A nagy víz másik oldalán kapható a Taiyo Yuden alapanyagú Maxell Pro, amin 3x védőréteg van és van Photo és Music változata is, mind a három nagyon király archiváló lemez.

A Tayo Yuden saját házi márkájának, a That's-nek is van Protecsheet védőréteggel ellátott mastering lemeze:

[ Szerkesztve ]

(#6213) yvsmad válasza Piftuka (#6206) üzenetére


yvsmad
őstag

(Már nem engedett szerkeszteni, ezért itt folytatom)

A Taiyo Yuden saját házi márkájának, a That's-nek is van Protecsheet védőréteggel ellátott mastering lemeze:

A Kodaknak is vannak igen komoly archiváló lemezei arany tükrözőréteggel:

[ Szerkesztve ]

(#6214) krisztian7


krisztian7
tag

A mostani alaplapomon nincs ide csatlakozó, csak sata, de használni szeretném a régi pioneer dvd írómat. Nézegettem a neten és van ilyen csatlakozó:
ide to sata
Használhatóak az ilyenek, kezeli rendesen a legtöbb alaplap, vagy csak a szívás van vele?

(#6215) yvsmad válasza krisztian7 (#6214) üzenetére


yvsmad
őstag

Inkább szívás. Pár éve az egyik kollégám próbálkozott ilyen átalakítóval, de sehogy nem volt jó vele az író.
Bár elég sok típus van, lehet hogy egy másik jól működik.
Keress olyan boltot, ahol ki tudod próbálni (esetleg több típust is) és amelyik nem jó, azt visszaveszik.

(#6216) krisztian7


krisztian7
tag

Köszi a választ. az a baj itthon 2500ft ennyiért elég sok, ebayről meg ötödannyi, de nem ér annyit az egész, ha szívnom kell vele. Keresek inkább valami olcsó satás dvd írót, vagy használom a másik gépet :/

(#6217) kali válasza krisztian7 (#6214) üzenetére


kali
legenda

szia,

inkább jellemző vele a probléma, legalábbis én (is) csak olyan típusokkal találkoztam eddig...

(#6218) yvsmad válasza krisztian7 (#6216) üzenetére


yvsmad
őstag

Keress használt Pioneer DVR-212/213/214/215/216 írót, ebből a nagyobb számok az újabbak. Ezek még a kétrétegű +R DL lemezeket is hibátlanul megírják. Ha már a régi is Pio volt, ne add alább!

[ Szerkesztve ]

(#6219) Flashget válasza yvsmad (#6218) üzenetére


Flashget
félisten

217 az utolsó ekte Pio..

Realme GT Master Edition

(#6220) krisztian7


krisztian7
tag

Köszi, megfogadom. Igaz egyszer se fogok kétrétegű dvd-t írni :) Inkább audio, meg mp3-as cd miatt kell. Igen tudom a audióra, meg régi Plextor jó, de csak kocsiba kell a dolog. Beltérre van Dac :)

(#6221) Anonymous 01


Anonymous 01
tag

Sziasztok!
Következő a problémám, win 8 x64-es rendszerem van, és a legújabb hóbortja, h nem látja a DVD meghajtót, ezt írja ki: "A Windows nem tudja elindítani ezt a hardvereszközt, mert az eszköz konfigurációs információi (a beállításjegyzékben) nem teljesek vagy sérültek. (Kód: 19)"
Működni működik, mert telepíteni akartam a windows-t (persze nem windows alól), még a meghajtót se látja.
Az eszközillesztőbe, egy felkiáltó jel is van mögötte.
Előre is köszi a segítséget! :R

(#6222) yvsmad válasza Anonymous 01 (#6221) üzenetére


yvsmad
őstag

Próbáld ki azt, hogy letörlöd az illesztőprogramot. Utána a Windows felismeri, mint plug&play eszközt és letölti hozzá a legújabbat és be is állítja magának.
Jobb, mint a sima frissítés, mert rákényszeríted a Windowst a hibás driver cseréjére, még ha ugyanaz is a verziószáma.
Ha notebookod van, akkor Windowson kívül nem fogja látni azokat az eszközeit, amik belső USB-n csatlakoznak hozzá, mert az USB-hez kell op.rendszer is.

[ Szerkesztve ]

(#6223) Anonymous 01 válasza yvsmad (#6222) üzenetére


Anonymous 01
tag

Eltávolítottam a rendszerből, majd restart, de ugyan úgy hibakód:19-et ír ki, nem látja a meghajtót. Eszközkezelőben távolítottam el. :F

(#6224) yvsmad válasza Anonymous 01 (#6223) üzenetére


yvsmad
őstag

Az illesztőprogramot kellett volna eltávolítani, nem az eszközt.
Az eszközt ugyanúgy felismeri újraindításkor és a rossz illesztőprogramot használja hozzá. Gyakorlatilag nem csináltál semmit.

[ Szerkesztve ]

(#6225) Anonymous 01 válasza yvsmad (#6224) üzenetére


Anonymous 01
tag

Megtettem, h az eszközkezelőből, azon belül az illesztőprogram fülnél eltávolítottam ezt. Majd restart, de újra ugyan úgy ott van minden, zavartalanul :((( Már nagyon bosszant, egyszerűen már nem tudom mit tegyek, h jó legyen újra. Rendszert nem szeretnék újra rakni, már kissé unom. Az ég rogyjon rá a winfos 8-ra :((

(#6226) yvsmad válasza Anonymous 01 (#6225) üzenetére


yvsmad
őstag

Illesztőprogram nélkül nem is kell újraindítani, hanem ahogy felismeri az új hardvert, le kell töltenie a hozzá való legújabb drivert. Ennyit akartam csináltatni.
De lehet hogy más baja van. Máshol nincs felkiáltójel az eszközkezelőben? (pl USB)

[ Szerkesztve ]

(#6227) Anonymous 01 válasza yvsmad (#6226) üzenetére


Anonymous 01
tag

Sajnos nem tölti lefele :(( Máshol nincs felkiáltójelem. Ami még furcsa, h eltűnt a virtuális meghajtóm is...
:Y

(#6228) johnywalker válasza Anonymous 01 (#6227) üzenetére


johnywalker
őstag

Csak egy tipp...
Régebben y-elosztó sata tápkábellel adtam az áramot két egymás fölött lévő optikai meghajtónak.
Az egyik nem akart működni, írni, néha nem látta a rendszer...stb.
Kábelcsere megoldotta.

[ Szerkesztve ]

(#6229) Anonymous 01 válasza johnywalker (#6228) üzenetére


Anonymous 01
tag

Hali!
Végül csak a rendszer újrarakása oldotta meg, ez van... :((( Azért köszi! :R

(#6230) tatu9


tatu9
tag

Sziasztok!
Van egy asus drw24b5st íróm amivel van egy kis problémám. A mai nap eltávolítottam a gépemből a hd5770-es vga-t, és helyette az alaplapi hd4250-es vezérlőt használom (alaplap: GA-880GM-UD2H (rev. 1.3)). Na a probléma az, hogy ezután a csere után nem lehet dvd-t írni. Ashampoo BR 14 et használok, de próbáltam Nero-val, Imgburn-nel, de semmi, elindul az írás, felpörgeti a lemezt, azután megáll nem reagál semmire a program, a lemezt üresen hagyja. Nem is lehet lelőni a programot. Nekem lövésem sincs mi lehet a baj. Valószinűleg egy Win7 reinstall oldja meg, de hátha tud valaki valami használható tippet adni. Köszi.
Udv: ggabor

“TRUST. PRAY. OBEY”

(#6231) Flashget válasza tatu9 (#6230) üzenetére


Flashget
félisten

Valószinűleg egy Win7 reinstall oldja meg,
valószínű mivel a vga driver elég sok helyre beíródik te pedig eltávolítottad és aktiváltad az integráltat.
Ez olyan mint amikor AMD vga helyett Nvidia kerül be..formatálás a megoldás hiába a sok pucoló progi mindig marad valami még ami bekavarhat.
Régen használtam a drivercleaner-t nem tudom van e friss verzió belőle egy próbát megér mielött rendszert raksz újra.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#6232) tatu9 válasza Flashget (#6231) üzenetére


tatu9
tag

Szia!

Köszi a tanácsot, megpróbálom lepuculni, ha nem megy reinstall. :R

“TRUST. PRAY. OBEY”

(#6233) tatu9 válasza Flashget (#6231) üzenetére


tatu9
tag

Sikerült az AMD drive cleanerrel megoldani, na meg szétkaptam a gépet, meg újracstlakoztattam mindent, mostmár működik. :)

“TRUST. PRAY. OBEY”

(#6234) Flashget válasza tatu9 (#6233) üzenetére


Flashget
félisten

:C

Realme GT Master Edition

(#6235) Tylla66


Tylla66
csendes tag

Sziasztok!

A következő probléma megoldásában kérném a segítségeteket!
Használok egy HP 530-as laptopot, rajta Windows 7 Professional op. rendszerrel . Öreg darab, de eddig hibamentesen működött. Most viszont a beépített CD/DVD olvasója (Optiarc DVD RW AD-7530B ATA Device) nem akar se olvasni, se írni. A használt lemezek DVD-R és DVD+R. Ezeket használtam korábban minden gond nélkül. Most ha behelyezek egy lemezt csak kattog-zörög-pörgeti a lemezt, hallhatóan kínlódik, de beolvasni nem tudja. Az illesztőprogramja a legfrissebb. A meghajtó tulajdonságait megnyitva azt írja, hogy "Ez az eszköz megfelelően működik."
Mi lehet a probléma?

A válaszokat előre is köszönöm!

(#6236) johnywalker válasza Tylla66 (#6235) üzenetére


johnywalker
őstag

Nem akarlak elkeseríteni, de ezek általában az elhalálozás jegyei.
Op.rendszer hibát nem lát, csak az író nem működik...
Ezeknek az íróknak is a mechanikájuk megy leghamarabb tönkre.

[ Szerkesztve ]

(#6237) Tylla66 válasza johnywalker (#6236) üzenetére


Tylla66
csendes tag

Köszönöm a gyors választ! És volna esetleg valamilyen módszer arra, hogy megállapítsam, hogy pusztán mechanikai probléma van és nem program probléma? :F

[ Szerkesztve ]

(#6238) johnywalker válasza Tylla66 (#6237) üzenetére


johnywalker
őstag

Kipróbálhatod egy másik gépben is.Ha ugyanezeket a jellemzőket produkálja és még be sem olvas, akkor tuti a csere, sajnos.

(#6239) Tylla66 válasza johnywalker (#6238) üzenetére


Tylla66
csendes tag

Igen, ez jó megoldás lehet csak a kiszerelésével nem merek próbálkozni :-( meg a másik gépbe való átszerelése sem lehet egyszerű. :( Azért köszi a javaslatot.

(#6240) Tylla66


Tylla66
csendes tag

Valami történt, mert most az üres Verbatim DVD-R lemezt simán beolvassa, de pl. a TDK CD-R80 lemezt már nem. Most akkor mi a rák lehet???

(#6241) johnywalker válasza Tylla66 (#6240) üzenetére


johnywalker
őstag

Nem vagyok túl jó véleménnyel a tdk lemezekkel kapcsolarban,
A verbatim , még a rosszabb sorozatok is hozzák a közepesen jó minőséget.
De az egyik ugye cd a másik pedig dvd?
Ha van kiírni valód esetleg,próbálj meg egy írást verbatimmel.

[ Szerkesztve ]

(#6242) Tylla66 válasza johnywalker (#6241) üzenetére


Tylla66
csendes tag

Igen, a TDK CD a Verbatim pedig DVD. Viszont ha mechanikai probléma van, akkor hogyan olvassa az egyiket és miért nem a másikat??
Vajon melyik OS programrész vezérli az olvasót? csak az illesztő, vagy más is?

[ Szerkesztve ]

(#6243) johnywalker válasza Tylla66 (#6242) üzenetére


johnywalker
őstag

Az olvaónak/írónak saját vezérlőprogramja van - ez a firmware.Régebbi iróknál nagy odafigyeléssel lehet ezt is frissiteni, gyártófüggő mennyire ad ki frissitést.Ez a program gondoskodik arról is, hogy az újabb sorozatú lemezeket és azok tulajdonságait is beismerje.A windows illesztőprogram pedig, azt írtad teljesen hibátlanul "látja" az írót az eszközkezelőben, ezt általában az oprendszerek tartalmazzák.

[ Szerkesztve ]

(#6244) Tylla66 válasza johnywalker (#6243) üzenetére


Tylla66
csendes tag

Akkor az általad leírtakból az következik, hogy mégsem programhiba az okozója a problémának. Közben olyan infót is kaptam, hogy esetleg a lézerfej koszos vagy nem megfelelő szögben olvassa az írt DVD-ket, mert "elállítódott". Gondolom ezeket a problémákat csak szerviz tudja orvosolni. Egyébként mehetnek ezek a problémák a működés rovására?

(#6245) johnywalker válasza Tylla66 (#6244) üzenetére


johnywalker
őstag

Igen, okozhatja akár a lézerfej szennyeződése, illetve a lézerdiódának is a fáradása, gyengülése is.
Olvass rá, persze akár egy szesszel finoman átitatott pálcikával megpróbálhatotod megtisztítani.

(#6246) Tylla66 válasza johnywalker (#6245) üzenetére


Tylla66
csendes tag

Az pontosan mit jelent, hogy "Olvass rá"? Nem okozok azzal gondot, hogy alkoholos vattával akarom tisztítani (nekem is ez jutott eszembe), mert egy barátom azt mondta, hogy csak spec. tisztító lemezzel lehet.

(#6247) johnywalker válasza Tylla66 (#6246) üzenetére


johnywalker
őstag

Youtube-on is vannak ilyen videók, ahol pöpecül egy fültisztító pálcikaszerű eszközzel is át lehet az olvasófejet és környékét tisztitani.Tényleg ne csurogjon a pálcikából a szesz, és nem túl nagyon nyomva, mivel az olvasó elállítódhat, amit már (házilag) nem lehet korrigálni..

(#6248) Tylla66 válasza johnywalker (#6247) üzenetére


Tylla66
csendes tag

Így már értem. Megpróbálom finoman tisztítani, talán nem okozok nagyobb galibát! Köszönöm a válaszokat! További szép hétvégét kívánok! :)

(#6249) Viperator


Viperator
őstag

Szép estét!

Két Pio DVR-215D íróm van, nem tudom, hogy mi van velük vagy mi történt, korábban gond nélkül ment az írás. Csak ma és az elmúlt 1-2 napban nem sikerült, Ashampoo program segítségével írtam és a végén azt írta, hogy sikertelen (de az hogy mi nem sikerült, azt nem írta) és a DVD-re rákerült az írás, csak nem használható.... :O (Az Ashampoo íráskor két zöld színű csík megjelenik (puffer és haladásjelző), a puffer megtörtént, de a haladásjelző nem!)

Előre is köszönöm a választ!

:R

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#6250) Flashget válasza Viperator (#6249) üzenetére


Flashget
félisten

Tudod miért nem használták az emberek az xp beépített író szoftverét? Mert az ashampoé volt benne. :)
Imgburnt használj először is és aztán lehet az alaplapi chip drivereket kellene újra rakni.

Realme GT Master Edition

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Probléma DVD/CD íróval (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.