Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Probléma DVD/CD íróval (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#5451) mshalo


mshalo
csendes tag

Hello mindenkinek!

Szugsegem lenne nemi segitsegre - a helyzet a kovetkezo:

1. Adott 1 szamitogep MSI k9n neo v2 es alaplap, dual amd proci +2GB ram + 8500GT videokartya + 80 GB ide hdd +320GB WD HDD + 1db uj Samsung
TSSTcorp CDDVDW SH-s223c samsung dvdiro.

Nos a problema: amiota a dvd iro beszerelesre kerult a gep haldoklik - win elindul majd ha a dvd-re katintok akkor nem nyitja meg hanem minden program lefagy.
Vagy bejon a win logo tolt a csik alul aztan elsotetul a kep majd a win fut valoszinuleg tovabb de nincs kep hozza - reset utan az F8-as menu jon fel.

Tobbi info: Biosban IDE vezerlo engedejezve (ide merevlemey nelkul kikapcsolva-se jo)
SATA vezerlo engedelyezve
Bios ide bus mastering szinten
Raid ide-re allitva - igy feltelepult a win siman.

Safe modban a rendszer latja a dvd-t es olvassa is.
masik kolcson dvdiroval mukodik hiba nelkul. (nem safe modban)
ES masik gepen a hibas TSSTcorp iro szintugy mukodik hibamentesen.

Probaltam sata kornyezetbe win sp2 -t telepiteni ra majd attetem a vinyot a masik gepbe de az sem segitett.
Az adott gepen ahol a dvd iro nem megy - masik dvd iroval (lg GH22NS40) telepitett fris rendszer ugyanugy lefagy.

Olvastam h nehol sp2 reinstal segit - megvolt - NEM segitett.
Memoriateszt megvolt - hibatlan
videokartyacsere megvolt - ugyanugz fagy.
alaplap csere megvolt - ugy minden ok (masik alaplap - MSI k9n6pgm2-v).
sata tapkabel csere - es sata kabel csere megvolt - nem segitett.
uj alaplapi ... driverek letoltese megvolt - nem segitett
Bios frisites nem volt - para -
Ide hdd levalasztasa megvolt - meg uj rendszer meg miegymas - nem segitett
amig nem klikelek a dvdirora a rendszer fut rendesen.

Barmi konstruktiv hozaszolas jol jonne mert en mar tanacstalan vagyok

Elore is THX hlp-et.

(#5452) koliz1 válasza kali (#5450) üzenetére


koliz1
tag

Szia

AD-7240S és dvd decrypter kombo ugyan ezt a lemezt gond nélkül meg írja!

[ Szerkesztve ]

(#5453) IRON STORM válasza mshalo (#5451) üzenetére


IRON STORM
őstag

"masik kolcson dvdiroval mukodik hiba nelkul. (nem safe modban)" ez milyen dvd író? IDE vagy SATA csatolású?

Másik sata portra próbáltad átdugni a Samsung írót?

Csak a TDi!

(#5454) kali válasza koliz1 (#5452) üzenetére


kali
legenda

attól még kipróbálhatnál jobb minőségű kétrétegű lemezt is a problémásnak vélt íróban, mivel pont ez a látszata a gyengébb minőségű korongoknak, hogy nem minden író írja meg, illetve azonos író esetlegesen már más firmware verzióval sem bír velük, továbbá olyan is létezhet, hogy amelyik író most megírt jól egy - vagy több - gyengébb minőségű, illetve problémás médiakódú lemezt, az a következő szériából a felét elrontaná, továbbá a jelenleg hibásnak titulált író a következő szériából már írna meg jól sokat - esetleg mind!
amennyiben nem friss a firmware verziója az újabb szériás írón, úgy esetleg próbáld meg frissíteni, hátha az is segít - de a ritek médiakódos kétrétegű lemezektől sok jót ne nagyon várj, kényes jószág...

(#5455) bernadsover


bernadsover
csendes tag

hello mathista uj 88o as ugy viselkedik mind egy cd iro ,honann tudnek hozza firmwret tolteni 1,5 kellene :W :W :W :W kosz

(#5456) Flashget


Flashget
félisten

nam ajánlott DVD írók:
Samsung 223C
LG
mostani Pioneer (QSI írók valójában a pio nem gyárt már csak BD írót)

Ajánlott DL lemezek:
Verbatim, Ricoh
más tipus kerülendő még ha 100Ft/DB akkor is.

egyéb kérdés? :)

Realme GT Master Edition

(#5457) kali válasza bernadsover (#5455) üzenetére


kali
legenda

milyen verziós firmware van rajta? biztos, hogy az író a hibás?

(#5458) kejfel


kejfel
tag

Hello!

biosban és winben sem látszik a ATAPI dvd meghajtó .kinyílik. pörget. hibaüzenet nincs.

az elmúlt időszakban sokat bootoltam vele és előfordult,hogy bootolás közben kikapcsoltam a gépet is. (osx telepítéssel kínlódtam)

elképzelhető hogy meghótt? vagy valami más a baj? ötletek, vélemények, megoldásokat várnék! előre is köszi!!

(#5459) Big Bopper


Big Bopper
tag

hogy rohadna meg az összes pioneer dvr-116d ott ahol van :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W
hogy zúznák be az összeset az utolsó darabig

(#5460) ALI_G


ALI_G
veterán

Hi!

Van egy verbatim CD-m amire szeretnék írni, de nem ismeri fel a lemezt. a Hivatalos honlapon kerestem újabb firmware, letöltöttem és kiírta, hogy a legújabb már telepítve van.
dvd író: pioneer 112d
ilyenkor WTF van? :W

[ Szerkesztve ]

(#5461) kali válasza ALI_G (#5460) üzenetére


kali
legenda

amennyiben szoftveres akadálya nincs a cd lemez megírásának, úgy szerintem vagy másik - régebbi típusú - cd lemez, vagy másik - újabb típusú - író!

[ Szerkesztve ]

(#5462) ALI_G válasza kali (#5461) üzenetére


ALI_G
veterán

imageburn-nel akarnám kiírni. Szoftveres nem hiszem.
értem én hogy a firmware nem ismeri ezt a lemezt, de hogy tudnám mégis megírni ezt az lemezt? ma vettem, gondolom új, a dvd íróhoz képest biztos.

(#5463) kali válasza ALI_G (#5462) üzenetére


kali
legenda

amennyiben az író/firmware egyáltalán nem ismeri fel adott cd lemezt, úgy még csak általános írási stratégiát sem tud társítani hozzá, így nem nagyon fogod tudni megírni...
nekem is van olyan új philips cd lemezem, amit néhány, a tiédtől újabb író sem ismer fel egyáltalán, csak az egyik notis lg íróm írja meg! ez van...

(#5464) ALI_G válasza kali (#5463) üzenetére


ALI_G
veterán

egyáltalán nem ismeri fel.
Lehet érte tenni vmit, vagy mehet akár a kukába is a lemez?

(#5465) mshalo válasza IRON STORM (#5453) üzenetére


mshalo
csendes tag

Thx a reagálást - a másik DVD iró amivel megy nem safe modban egy LG GH22NS40
azzal abszolut nem akad össze.

Es igen végigprobaltam mind a 4 sata portot. (1iken sem mükodott)

Nállam a Tsscorpos DVD-RW jol megy az én gépemben, ámbár a linuxos DVD-n gondolkozott pár percet h micsoda - de lehet h megkarcoltam. Más DVD kel minden jól müködik. Irni még nem írtam vele.

Egyenlőre elcseréltük a DVD-RW ket (enyém nála, övé nálam)
DE nagyon érdekelne h mi volt a probléma.

[ Szerkesztve ]

(#5466) mshalo válasza mshalo (#5465) üzenetére


mshalo
csendes tag

LG GH22NS40 SATA

(#5467) kali válasza ALI_G (#5464) üzenetére


kali
legenda

másik/újabb íróba jó lesz az a cd lemez! sajnos az író kezd kifutni az idejéből, nincs firmware frissítés, így dvd lemez is akadhat majd olyan, amit már nem ismer fel...

(#5468) n3tsc0ut


n3tsc0ut
csendes tag

Üdv!
Van egy LG sata-s DVD íróm (HL-DT-ST DVDRAM GH22NS50), minap dvd írás közben (ashampoo burning studio 10) a lezárási folyamat közben a lemez felpörgött és a folyamat jelző megállt. ezt körülbelül 10 percig csinálta amikor is gondoltam hibás a lemez és megszakítom, de a program nem reagált majd megpróbáltam manuálisan kivenni a lemezt a tálcakiadó gombal, de nem történt változás, ezért kikapcsoltam a gépet és újraindítás után már nem olvasott egyetlen írott dvd lemezt sem a meghajtó, csak eredeti dvd-t vagy írott cd-t.

tanácstalan vagyok, mert eddig kifogástalanul működött és jelenleg nincs az a pár ezer forintom arra h újat vegyek. ha létezik rá valamilyen mód hogy saját magam megjavítsam, kérek minden hozzáértőt hogy segítsen!

Előre is köszönöm a válaszokat.

(#5469) kicsirigó7 válasza n3tsc0ut (#5468) üzenetére


kicsirigó7
senior tag

Esetleg megpróbálhatsz egy [fw] frissítést, hátha ez segít a problémán.

Mivel a GH22NS50 még nem túlságosan régi, tehát szerencsés esetben még garis. Ha már nem, akkor az pech. Akkor vehetsz ujjat, de lehetőleg ne LG legyen a köv választás.
[Itt] segítenek a választásban.
Tehát ha még garis, akkor vidd vissza abba a boltba ahol vetted. Lehetőleg a blokkal együtt. Ha blokk már nincs meg, az már gond. Mert sok helyen csak, azzal együtt érvényesíthető a garancia.
Némelyik boltban, egyedi öntapadós árazós címkével adják ki az írót. Amin rajta van a bolt azonosítója,és a vásárlási dátum. Ezek a pc boltok többségében ezt is elfogadják, és egy írás próba után cserélik az írót. Rosszabb esetben elküldik szervizbe. Ott vagy megjavítják vagy csere darabot küldenek vissza.

[ Szerkesztve ]

(#5470) n3tsc0ut válasza kicsirigó7 (#5469) üzenetére


n3tsc0ut
csendes tag

a firmware frissítés után csak annyit értem el h jobban erőlködik, de így sem tudja beolvasni az írott és üres dvd lemezeket.
garanciám nemrég járt le szóval úgy néz ki mindenképp újat kell vennem. mindenesetre köszönöm a választ.

(#5471) kicsirigó7 válasza n3tsc0ut (#5470) üzenetére


kicsirigó7
senior tag

Nincs mit.

Esetleg egy optikai fej tisztítást, még megpróbálhatsz.

(#5472) IDCLIP


IDCLIP
csendes tag

Sziasztok!

A gépemben valamiért sorozatban mentek tönkre a dvd meghajtók. Az elsőt az előző (szintén Pentium 4) gépből pakoltattam át az újba. Mellesleg a vinyók is döglenek benne. Az volt az előző kettő problémája, hogy nem pörgették fel a lemezeket. Az elsővel elvittük a gépet szervizbe, ahol is hibátlanul működött. Rábeszéltek, hogy képzelődöm, Hazahoztuk, itthon megint nem működött. Visszavittük, kicseréltettük. Az új ott jó volt, itthon az se pörgött fel. Node, képzeljétek, nem a szerviz munkatársai, hanem én jöttem rá, hogy az itthoni környezettel lehet valami gond. Vettem egy szünetmentes tápot és beüzemeltem. A kicserélt meghajtó, (a mostani, mely egy LG), először gond nélkül működött, bár kicsit nagyobb kattanással nyílt -csukódott, mint a szervizben. Nagy bátran írtam vele dvd -ket. Először olvasta őket gond nélkül. Később, egy pár hónap után (közben alig használtam), már nem olvasta azokat, amelyeket írtam vele. Írni még lehetett vele. Azt hittem hogy a lemezhez a sebesség volt nagy és levettem minden írásnál 8 kb/s -ra, de ez sem segített. Megírni megírta de nem olvasta vissza (kattogva forgatta, a meghajtónál meg nem érzékelte h. lenne benne. Minden más fajta, más íróval írt meg gyári lemezt olvasott, meg az üres lemezeket is gond nélkül érzékelte.
Most meg a következőt csinálja:
Ha kinyitom a nyitógombjával a tálcát, teljesen kinyílik, de azonnal vissza is csukódik. Nem tudok beletenni lemezt. Csak akkor nyílik ki úgy hogy nem csukódik vissza, ha a Sajátgépben, a meghajtójánál, kiválasztom a menüben jobb gombbal a Kiadás (vagy Lemez kiadása, nem emlékszem) parancsot.
Ha pedig ezt többször megpróbálom (tegnap nmegtettem), akkor elkezd ütemesen kattogni és megállás nélkül csinálja, amíg csak áramot kap. Tegnap kikapcsoltam, áramtalanítottam az egész rendszert, majd vissza, de utána is elkezdett kattogni azonnal, mihelyt bekapcsolta a gépet és a rendszer is alig tudott betölteni miatta, egy perccel később töltött csak be. Utána is, miközbenm folyamatosan kattogott, a kurzor mellett villogott a lemez jel, mintha akarna folyamatosan olvasni valamit, ami nincs bent valójában.
Ma reggel bekapcsoltam és egyáltalán nem kattog, nem is világít. Lehet, hogy megdöglött?

A szervizesekről annyit, hogy szerintem pofátlanul kihasználták azt, hogy senkim sincs aki értene a számítógéphez és házhoz jönne, meg hogy én se értek hozzá és a legszarabb kábeleket, DVD meghajtókat adták el nekem azzal a felkiáltással hogy az a legjobb a piacon. Undorító. A főnököm rendszergazdája, amikor behalt a vinyó és már hozzá vittem, nem ezekhez a szélhámosokhoz, azt mondta, hogy a lehető legrosszabb minőségű, használt kábelek voltak benne. Nem vizsgálta meg a merevlemezt, csak kicserélte, az adatokat meg átmentette. Lehet, hogy a dvd meghajtó problémákat is a szélhámos szerelőknek köszönhetem? Hogy olyan kábelekkel kötötték be és olyan csapnivaló minőségben, hogy amiatt lett egyre több baja a DVD meghajtónak is? Vagy, az lehet, ami a másik eshetőség: a szünetmentes táp mellett is lehet itthon valami körülmény,ami okozza a DVD meghajtó és a merevlemezek nehézkes, hangosabb működését és fokozatos meghibásodásukat? Vagy mind a kettő az ok? Én nem tudom megállapítani, még a gép oldalát sem merem leszedni egyedül, hátha valami nagyobb bajt csinálok. :F :(((

IDCLIP Design

(#5473) Flashget


Flashget
félisten

A leírtak egyértelműen valamilyen kábel vagy érintkezési hibára utalnak.
Nálam a molex csatival volt gond többször is főleg a nyári melegben az áram kidolgozta magát (érsd netezés közben megszűnt a vinyó tápellátása)és lefagyott a rendszer. Idővel ez vinyó tönkremenetelét okozhatta.
Tehát megkéne vizslatni a tápból kijövő molexeket (vagy ha satás a DVD és vinyó akkor azokat) egy áramtalanitás után az összes ilyen csatlakozót végig nyomkodni hogy a helyükön vannak e.

Távjavításban ennyit tudok segíteni csak.

Realme GT Master Edition

(#5474) Irvkhf


Irvkhf
aktív tag

Sziasztok nem tudja valaki miért vagy mitől romlik el már a harmadik új satas Samsung dvd íróm amikor alig használom.

(#5475) Flashget válasza Irvkhf (#5474) üzenetére


Flashget
félisten

pontos tipusa?

Realme GT Master Edition

(#5476) Irvkhf válasza Flashget (#5475) üzenetére


Irvkhf
aktív tag

Modell Sh - S 223.

(#5477) kicsirigó7 válasza Irvkhf (#5476) üzenetére


kicsirigó7
senior tag

A pontos típus-hoz tartozik még egy ver:L tehát verzió jelzés is.
Ez Samsung SH-S223-as sorozat esetében így néz ki: (Samsung SH-S223L) vagy Q,B,F,C verzió lehetséges.

Nem ártana ha elárulnád, az alaplapodban milyen Sata vezérlő Chip van. Lehet az okozza a problémát.

(#5478) Energie X


Energie X
őstag

Sziasztok!

Van nekem egy Optiarc AD7201S sata-s dvd írom liggy 1.09 bitsetting firmwarrel. Mindíg ha dvd-t írok akkor azt 4x-es sebességgel teszem. Régebben Verbatim DVD-R-es lemezeket használtam de áttértem a DVD+R-re természetesen Verbatim még mindíg. Néha-néha olyat csinál az író, hogy elkezdem megírni a lemezt pl egy 2.5Gb-os image filet (Nero Burning Rom 10 Eng mindíg ezzel írok) és fél óra alatt írja meg! Ez miért lehet? 4x-es sebesség alá nem tudok menni mert nem engedi lassabban. Mégis fél óra ellenőrzés nélkül csak az írás. A megírt lemez működik csak nem tudom ezt hová tenni, hogy miért lehet... Meg fog halni az íróm? Hozzáteszem az író már másfél éve megvan és nem írok vele sokat (kb Havi 2-6db lemez).

[ Szerkesztve ]

>>> ÚJ dobozos Galaxy S21FE tokok és üvegfóliák! Lesd meg adatlapomon! <<<

(#5479) kicsirigó7 válasza Energie X (#5478) üzenetére


kicsirigó7
senior tag

Olvasd el az első [hsz]-t. 11.-es rész, DMA- PIO mód.

(#5480) Energie X válasza kicsirigó7 (#5479) üzenetére


Energie X
őstag

Köszönöm! Tegnap erőlködtem vele kicsit, felraktam az AHCI drivert AMD 870-es chipkészlethez (idáig nem volt fent) és most azt vettem észre, hogy a Windows is gyorsabban töltődik be. A héten sztem még dvd-t is írok majd és meglássuk mi lesz :)

>>> ÚJ dobozos Galaxy S21FE tokok és üvegfóliák! Lesd meg adatlapomon! <<<

(#5481) Flashget válasza Irvkhf (#5476) üzenetére


Flashget
félisten

ahogy kicsirigó7 is írta ez nem pontos így.
S223 ez csak egy sorozat elnevezése ezen belül több tipus létezik.
S223F
S223L
S223C
ha C akkor kérj tipust (Samsung S223L vagy 223F,Asus,LiteOn)vagy a pénzt vissza mert nem ajánlott író.
L,F tipusba MTK chipset van a 223C-be samsung chipset ami sz*r.
Továbbá LG és pioneer szintén nem ajánlott írók.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#5482) krystman


krystman
őstag

Nem tudtok valami olyan CD/DVD író programot amivel függetlenül lehetne állítani a sebességet az írónak? Ugyan is a CD lemezeket folyamatosan elrontja az íróm. Tettem rá új Fw is, ezzel azt értem el, hogy a DVD lemezeket jól megírja már, viszont a CD lemezeket rendre elrontja. És CD írásnál sem tudok állítani a sebességen, 10x-től lejebb nem lehet venni a sebességét. Egy Samsung TSSTcorp CDDVDW SH-S223L íróm van.

(#5483) kicsirigó7


kicsirigó7
senior tag

Piros színnel van jelölve,hogy mi is érdekelne pontosan bennünket.

(#5484) IRON STORM válasza krystman (#5482) üzenetére


IRON STORM
őstag

Ha a firmware-ben 10x a minimum írási stratégia cd lemezhez akkor nem tudsz lassabban írni vele. Egyszerűen lehetetlen.

Csak a TDi!

(#5485) kicsirigó7 válasza krystman (#5482) üzenetére


kicsirigó7
senior tag

Ha lassabb sebességen akarsz CD-t írni, akkor egy régebbi DVD írót használj ilyen célra.
Pl: Pioneer 215. Samsung 203D, Lg H10N, NEC AD-7200S stb. Esetleg direkt CD írót.

A mai DVD írók egyike sem fogy 10-16x-tól lassabban CD-t írni.
Nagy többségük, a DVD lemezeket is min 6x-san pörköli.
Ez nem is annyira problémás. Mert a mai lemezek az írókkal együtt, már magasabb sebességre vannak optimalizálva. Jó minőségű CD esetében az sem gond ha 48x-san van pörkölve. DVD lemezeknél, sokszor a 8-12x pörkölés jobb írási minőséget eredményez mint a 4 vagy 6x-os.

CD lemezből, milyen márkát használsz? Esetleg egy média azonosítót tudsz mondani?

(#5486) krystman válasza kicsirigó7 (#5485) üzenetére


krystman
őstag

Délelőttről megnézem mi van rá írva ami be van karikázva a képen! Hát általában Neroval szoktam írni lemezt, meg ezt használtam idáig mindegyik íróhoz, és semmi gond nem volt idáig vele! Hát szinte mindig CD-RW lemezekre szoktam írni, ebből Verbatim és TDK szoktam használni. A gond az, hogy mindegy melyik lemez márkára írok, ugyan úgy elrontja őket. Ha pl.sokáig csak DVD lemezeket írok, és utána írok CD lemezt, akkor úgy írja meg, hogy teljesen használhatatlanná válik. Még maga az író is alig képes beolvasni utána. Meg persze egyetlen lejátszó sem bírja. Miután újra letörlöm a lemezt, már meg tudja írni úgy hogy használható, és be tudja olvasni több lejátszó is. És ezt kipróbáltam új, és használt több éves RW lemezekkel is, és ugyan az a gond. Előtte egy Pioneer A09XLA íróm volt, és soha nem volt ilyen gondom!

(#5487) krystman válasza IRON STORM (#5484) üzenetére


krystman
őstag

Értem köszi. Akkor ez csak így fog írni. Nem lett volna rossz ha lehetett volna állítani!

(#5488) krystman válasza kicsirigó7 (#5483) üzenetére


krystman
őstag

Megnéztem! Egy L betű van azon a részen. Mint a képen is. Ez nem tudom mit jelenthet!

(#5489) kicsirigó7 válasza krystman (#5486) üzenetére


kicsirigó7
senior tag

Én nem használok CD RW lemezeket. Mivel a sima, nem egy nagy drágaság.
Az SH-S223L nagyon jó kis író. Talán a legjobb jelenlegi verzió a Samsungok között.
Nekem is van, és mezei CD-kel semmi gondja, átlagosan 16x pörkölöm őket.
Mivel CD RW lemezekről van szó. Így csak azt tudom mondani, hogy írás előtt töröld akkor lemez tartalmát, ha így nincs gond.
Egyébként sem árt, időközönként egy teljes törlés ezeknek. Mivel így egységesebb az írható felület,míg gyors-törléskor, ráírás alkalmával nagyobb a hibázási lehetősége az íróknak.
Vagy ha ez gond, akkor be kell szerezni egy régebbi Pioneer 215D-216D-t, vagy egy NEC 7200S-t.
NEC ND-4550A-t, Itt a hardver aprón is érdemes böngészni.
Visszatérve a Samu 223L íróra. Az SB03 fw vel használd, ne a legújabbal. DVD lemezeket ne 4x sebességen hanem 6-8-12x-sen pörköld vele. Sokkal jobb lesz az írásminőség.

(#5490) krystman válasza kicsirigó7 (#5489) üzenetére


krystman
őstag

Én mind CD és DVD-ből is csak is RW használok! Tudom, hogy nem drágák ezek a lemezek már, de akkor is jól kellene működnie! :-) Egyébként az eredeti fw-el, rettenetesen működött! Borzasztóan zúgott még 4x sebességnél is, RW lemezeknél. Ezt szerencsére orvosolta az új fw. Viszont CD-nél nem tudom mi okozza ezt a hibát. Most hirtelen nem tudom melyik van rajta, fw-ből, de a rendes frissítő programja azt írja a legújabb. Minden esetre megpróbálom azt a fw-t amit írtál, hát ha azzal jó lesz. Egyébként miért nem javaslod az új fw-t?

(#5491) kicsirigó7 válasza krystman (#5490) üzenetére


kicsirigó7
senior tag

[Innen] letudod tölteni, amelyiket épp akarod.

Miért nem javaslom az új SB04 fw-t?
Mert az SB03 jobban sikerült. Jobb minőségben írja vele a DVD lemezeket.
Egyébként ezt magad is tudod ellenőrizni, mivel a 223L is tesztképes saját célra.
KProbe és Opti Drive Control progikkal ,készíthetsz PI-PIF Írásminőségtesztet. Akár CD-lemezről C1 C2 értéket.

(#5492) krystman válasza kicsirigó7 (#5491) üzenetére


krystman
őstag

Köszi szépen a segítséget! Feltettem, és tényleg ezzel a 03-as fw-el sokkal jobban működik! CD-ét is szépen megírta! Most azokat a RW lemezeket is amelyikkel gondok voltak előtte! Így már remélem jó lesz!:) Viszont érdekes, hogy ami eredetileg is rajta volt fw azzal, amikor másoltam egy DVD lemezt, azzal 10-13MB szedte a cuccot a DVD-ről, az új fw-el, meg 4-6MB-al. Bár ez annyira nem izgat, csak ritkán van ilyen, inkább írok csak vele.

(#5493) kicsirigó7 válasza krystman (#5492) üzenetére


kicsirigó7
senior tag

Az olvasási sebesség nagyban függ, a megírt DVD írásminőségétől-olvashatóságától.
Tehát azt összehasonlítani hogy melyik fw-vel olvas nagyobb sebességgel. Azt csak ugyan azzal a lemezzel lehetne lemérni.
Egyébként az fw-frissítés nem csak írási stratégiákat tartalmaz.
Sok esetben ezzel finomhangolják az írók olvasási minőségét sebességét, akár a zajosságát stb.
De van úgy hogy túllőnek a célon, lásd SB04. Lehet hogy ezzel gyorsabban olvas (ezt nem mértem), viszont kicsivel rosszabb minőségben pörköl DVD lemezt mint az SB03.
Szerintem te SB00 vagy valami ehhez hasonló régebbi firmware-val vetted meg az írót.
Ami még nem volt finomhangolva zaj terén. A Samsung automatikus fw frissítője, viszont már a legújabb SB04-et ajánlotta fel hozzá. Amit ezek szerint CD RW lemezeknél, nagyon is eltolhattak.
Amúgy a te panaszod még egyedi eset. Ezért az egy fecske nem csinál nyarat alapon.
Lehetséges az is, hogy az előző SB04 fw-nél, valami nem sikerült flash közben.

Szk:
De a lényeg, hogy megoldódott a problémád. :D

[ Szerkesztve ]

(#5494) krystman válasza kicsirigó7 (#5493) üzenetére


krystman
őstag

:) Hát nem tudom, de ez a SB04-es fw-el hangosabb volt az író, mint ezzel a 03-al! Így most össze tudtam hasonlítani a kettőt! És érezhetően hallkabb, és szebben működik ezzel a 03-al, mint a 04-el. Hát nem tudom hogy esetleg elrontottame valamit a 04-es fw-nél, de az tuti, hogy nagyon sokszor elrontotta a CD-RW lemezeket, volt, hogy be sem olvasta, vagy a lemez felétől rossz volt. Na de ezzel már ok.:) Igen, az tuti, hogy ami először rajta volt fw az a gyári, volt, mert akkor még nem volt frissítve egyszer sem. Hát azzal brutális volt. Úgy zúgott, hogy azt hittem, hogy kiszakad a belseje, meg akkor az összes DVD RW lemezt is folyamatosan elrontotta. És érdekes módon, mindig a lemez végefelé volt rossz.
Hát most többször is írkálok lemezt csak így teszt céljából, de eddig szerencsére semmiféle hibát nem tapasztalok, hogy rosszul írná meg!:) Így most már oké az író!:)

Viszont az mitől van, hogy írás közben a winyó ledje folyamatosan világít? Mindegy, hogy CD/DVD írok, akkor is folyamatosan világít. IDE-és írómnál nem volt ilyen, jelenség, max csak villogott a lámpája. De, így gondot nem veszek észre ettől függetleneül!

(#5495) Bohir


Bohir
tag

Sziasztok
Még pár éve vettem egy samsung SH-S223F DVD-írót.
Amikor megvettem -SB02 firmware-rel amit frissítettem SB03-ra- gond nélkül működött kb egy évig, majd elkezdte írás közben elb*szni a lemezeket.
SATA-kábel csere fw-frissítés megvolt -hiába. Később már bootolni sem volt hajlandó a gép, ha be volt kötve a meghajtó.
Pár hete új tápot kellett vennem, majd kipróbáltam újra hogy működik-e.
Működik hibátlanul.
Most akkor mi volt a baj?
Mert én gyanítom hogy a szar táp nem tetszett neki, de akkor korábban miért működött róla, és az LG GSA-H42N miért működött hibátlanul majd' 3 évig? :F
Vagy egyszerűen csak szar az író és van amikor nincs kedve a rendeltetésszerű működéshez?

[ Szerkesztve ]

(#5496) Flashget válasza Bohir (#5495) üzenetére


Flashget
félisten

Mondjuk a régi táp hiba? vagy a csatlakozásoknál kontakt hiba volt?
egy hardver ha elromlik nem fog magától megjavulni...ha egyszer használhatatlan máskor meg semmi baja az valami rossz bekötés, kontakt hiba vagy maga a táp nem adott elég kraftot.
nálam IDE-s vinyóknál, dvd íróknál maga a molex csati volt a hunyó.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#5497) Flashget válasza krystman (#5492) üzenetére


Flashget
félisten

Ha visszaolvasol akkor látni fogod felraktam a 04-t és azzal a lendülettel le is töröltem miután 2 dvd lemezt elrontott.

Realme GT Master Edition

(#5498) Bohir válasza Flashget (#5496) üzenetére


Bohir
tag

Erre nem is gondoltam.
A régi tápomon nem volt fix sata tápcsatlakozó csak molex átalakítóm volt. Igaz ezen is átalakítót használok (mert a fix saták nem érnek fel odáig), de másikat. Azt amelyikről régebben a vinyók mentek hibátlanul.
Akkor valószínű hogy a régi toldó lett kontaktos. A sata kábel biztos nem, mert arról most egy vinyó megy gond nélkül.

Egyébként hallottam hogy a 223-as család egyes tagjai csapnivalóan szarok.
nem tudod esetleg hogy melyek ezek?

[ Szerkesztve ]

(#5499) kicsirigó7 válasza Bohir (#5498) üzenetére


kicsirigó7
senior tag

A 223 család, vagy is 223-as sorozat. :)
Nem egyes tagjai, hanem egyedül a C verziója nem valami híres. A jitter értéknél van hiba, kicsit magas 11-12-13%.
Viszont van olyan jó mint az Asus 24B3LT 24B3ST Pioneer 219L.
Ezeket az Asus írókat is át kell Flashelni LiteOn íróvá, mert ugyan úgy magas jitter értékkel írnak. Ráadásként a PI-PIF érték sem túl jó.
Pioneer 218L, LG GH22NS50 és hasonló verziós LG íróktól jobb.

[ Szerkesztve ]

(#5500) Flashget válasza Bohir (#5498) üzenetére


Flashget
félisten

Na az ép elég, hogy kontakt hiba miatt ne kapjon elég naftát az író.

de a 223C

Realme GT Master Edition

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Probléma DVD/CD íróval (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.