Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Probléma DVD/CD íróval (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#6151) Piftuka válasza CactuS (#6150) üzenetére


Piftuka
veterán

"Az eltűnés Win7 (prof) alatt van, de utána rebootnál sincs bent a listában."

Tudom. Ez Windows7 bug. Ilyenkor a SATA kábel kihúzása a meghajtóból, majd az eszköz ismételt csatlakoztatása segít.

Amennyiben nem, úgy érdemes Win7 alatt az "Eszközkezelőből" eltávolítani azt a SATA port-ot, amelyiken a meghajtó van, majd nyomni egy "új hardver varázslót"... Ilyenkor jellemzően meg szokta találni.

Ha és amennyiben mégsem, akkor reboot, és rögtön a BIOS-ba belépni... ott már ilyenkor tényleg látni szokta az ODD-t.

"Aquila non captat muscas."

(#6152) Jarod1


Jarod1
addikt

Sziasztok! GSA-T20N laptop írót próbálnám frissíteni,
ezt a upgrade s progit indítom de azt írja nem találja a frissíteni való drive-ot.
[link]

(#6153) vasszarvas


vasszarvas
tag

Üdv hozzáértők!
Külső és belső íróval is ugyanaz a probléma. Cd-t szeretnék írni, trackeket, gyorsan átdobáltam az mp3-kat és megírtam, kb 6 darab számot. Megírta a cd-t, de az első számot írta meg hatszor. Próbáltam újraírható cd-t, ott is ugyanez a helyzet. Íróprogramot váltottam, ashampoo, most burnaware, és volt nero portable is, ugyanez a helyzet. Most már ott tartok, hogy akármit akarok írni, mindig azt az egy számot írja mindenhova. Nem is értem ezt az egészet. Pedig még a listában is, amikor közvetlenül írás előtt vagyok lejátszom a zenéket és írás után már csak az az 1 szám van fenn a megírt cd-n, és semmi több. De ugyan ezt csinálja ha nem hagyományos cd-t írok, hanem mp3-at akarok, akár hány számot húzok át, mindig csak ezt az egyet írja, az összes többi helyett. Egyszerűen nem értem.

"A tapasztalat sikertelenségek sorozata"

(#6154) Jarod1 válasza vasszarvas (#6153) üzenetére


Jarod1
addikt

víruskereső fut a gépen? audio cd-t írsz?

(#6155) yvsmad válasza vasszarvas (#6153) üzenetére


yvsmad
őstag

Nero Burning ROM-ot használj, a többi nem ér semmit.
Ja, és ne csak áthúzd a fájlokat az intézőből, hanem a Burning ROM jobb oldalán a saját böngészőjét használd.
Én pl. Outlookkal jártam úgy, hogy több képet kijelölve együtt áthúztam az intézőből a levelem mellékletébe, a fájlnevek stimmeltek is, de bármelyiket nyitottam meg, az első kép jelent meg. Azóta kerülöm az intézőből áthúzást és minden program saját böngészőjét használom.

[ Szerkesztve ]

(#6156) horseflatus


horseflatus
csendes tag

Sziasztok!

Adott egy PC amiben volt egy Samsung író, ami egy idő után minden lemezt elrontott írásnál, olvasni tud. Gondoltuk kicseréljük egy másik íróra. Betettük, az Intéző bal oldali oszlopában meg sem jelenik, de ha a számítógépre kattintok, akkor ott megjelenik. Azonban semmilyen lemezt nem értelmez, pedig elkezdi tekerni, de aztán kiírja, hogy tegyünk be lemezt (tálcát kilöki).
Eszközkezelőben minden ok. Driver elvileg legfrissebb.
A SIW-ben sem látok semmi különöset.
Van valami ötletetek?

"Míg leng a lánc, meleg az ülőke..." - Confucius

(#6157) vasszarvas


vasszarvas
tag

Van vírusírtó fent, Avira, de közben megtaláltam a megoldást, szerintem minden jól volt megírva,és az a hitvány médialejátszó nem tudta kezelni a trackeket, vagyis ezeket a sima cd zenei fájlokat, és mindíg ugyanazt az egyet játszotta le. Halálos, így még nem jártam komolyan mondom, elrontottam vagy öt cd-t és pepecseltem vele vagy 3 órát. Nevetséges. Köszönöm a segítséget.

"A tapasztalat sikertelenségek sorozata"

(#6158) vasszarvas


vasszarvas
tag

Szerintem még egy írót szerezz valahonnan, valamelyik cimbitől, mert 2 az igazság, és tisztábban látsz. Persze csak olyat, amit jól működik. Ha akkor is hibázik, akkor lehet alaplap, vagy a csatlakozók? Akkor már nem az író a hiba, hanem hardver, vagy nálad is valami program avatkozik be.

[ Szerkesztve ]

"A tapasztalat sikertelenségek sorozata"

(#6159) Hofeher


Hofeher
aktív tag

Olyankor mit lehet kezdeni a dvd íróval hogy az ajtó nem akkor kinyílni csak tűvel tudom nyitni érdekes módon ha kész a dvd-é akkor kinyílik amúgy működik csak ritkán van használva.

[ Szerkesztve ]

Asus Tuf Gaming Laptop (4600H + 1650Ti), Gigabyte H87-D3H i5 4570 16Gb Ram Rx 570 8gb, iPad Pro, TP-Link 3600, Zyxel nas.

(#6160) yvsmad válasza Hofeher (#6159) üzenetére


yvsmad
őstag

Nekem is volt ilyen íróm, amit üresen csak "piszkavassal" lehetett kinyitni, ha meg volt benne lemez, akkor rendesen a gombjával, vagy szoftverből is.
Szétszedtem vagy 2x, de nem jöttem rá, hogy mi a baja.

[ Szerkesztve ]

(#6161) tench


tench
tag

Sziasztok!

Lehet tudtok segíteni.
Szeretném a laptopomról kiírni a képeket, videókat DVD RAM-okra, amíg újra telepítem a gépet.
Sajnos odáig nem jutok el, hogy a lemezt az író megformázza, se a windowsban, se a nero incd-ben.
Asus KJ 52 R a laptopom, és Matshita uj890as az író, Win 7 az oprendszer.
Az íróhoz nincs fent újabb firmware. Beolvasni tudok mindent, de írni nem.
Próbáltam üres DVD-R-t is írni, azt se sikerült. Van vkinek evvel kapcsolatban tapasztalata?
Köszi szépen.
.

(#6162) Jarod1 válasza tench (#6161) üzenetére


Jarod1
addikt

valami szoftver kell hozzá, legalábbis régen én igy használtam,,

(#6163) Rocko66


Rocko66
aktív tag

Sziasztok.

Adott az alábbi slim sata-s dvd író:
Samsung SN-208DB/BEBET Slim SATA DVD író

Abba a hibába ütköztem,hogy nem néztem utána a dolgoknak rendesen és nem sima sata táp csatlakozós,hanem slim sata kell hozzá!

Ezek közül melyik lenne jó?
[link]

Nagyon fontos lenne a válasz!

Előre is köszi!

(#6164) yvsmad válasza Rocko66 (#6163) üzenetére


yvsmad
őstag

Ne webshopból rendelj, menj el egy számtech boltba és vidd magaddal az írót (vagy akár az egész gépet).

(#6165) yvsmad válasza tench (#6161) üzenetére


yvsmad
őstag

A Windows újratelepítése nem érinti a HDD-n lévő adatokat, hacsak nem akarod formázni is a winyót.
A régi rendszer és a telepített programok fognak az új rendszer számára elveszni, de az adatfájlok ott maradnak a helyükön érintetlenül.

(#6166) Rocko66 válasza yvsmad (#6164) üzenetére


Rocko66
aktív tag

Ok.
A kérdésben nem tudsz segíteni?
Infos bolt letudva. Nem ismerik ezt a szabványt...
Holnap újabb bolt próba...

(#6167) Jarod1 válasza Rocko66 (#6166) üzenetére


Jarod1
addikt

nem asus laptopba volt?

(#6168) Rocko66 válasza Jarod1 (#6167) üzenetére


Rocko66
aktív tag

Szia.
Nem laptopba volt,hanem egy mini itxes configba lett véve csak most átalakítót nem találok...

(#6169) interstate76


interstate76
addikt

Sziasztok!

Nemrég vásároltam egy Fujitsu Amilo Pi3560-as laptopot, aminek az optikai meghajtója (TSST corp CDDVDW TS-L633C) az audió lemezeket kezeli (írtakat és gyáriakat egyaránt), de pl. a játékokat nem (sem a CD-ket, sem a DVD-ket).

Ez szerintetek szoftveres vagy hardveres probléma? Win 7 Ultimate van a gépemen.

Ha firmware-t kell frissítenem, akkor csak a DVD-író típusára és az oprendszerre kell figyelnem, vagy a hardverkörnyezetre is? Nem értek hozzá, szóval inkább butaságot kérdezek, semmint hogy azt csináljak.

Előre is köszönöm! :R

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast P26T tablet és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#6170) yvsmad válasza interstate76 (#6169) üzenetére


yvsmad
őstag

A nem kezelés mit jelent nálad? Nem olvassa be, vagy nem tudod lemásolni?

(#6171) interstate76 válasza yvsmad (#6170) üzenetére


interstate76
addikt

Be sem olvassa.

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast P26T tablet és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#6172) Jarod1 válasza interstate76 (#6169) üzenetére


Jarod1
addikt

firmware frissítésnél csak a dvd író tipusára kell figyelni..

(#6173) Piftuka válasza Jarod1 (#6172) üzenetére


Piftuka
veterán

És arra, hogy közben ne legyen áramszünet. ;)

[ Szerkesztve ]

"Aquila non captat muscas."

(#6174) interstate76 válasza Jarod1 (#6172) üzenetére


interstate76
addikt

Kösz, megpróbálom! :R

(#6173) Piftuka :) Akkor szólok az asszonynak, hogy tekerje a dinamót! :K

[ Szerkesztve ]

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast P26T tablet és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#6175) yvsmad válasza interstate76 (#6171) üzenetére


yvsmad
őstag

Nem karcos vagy koszos az olvashatatlan CD?

(#6176) degu


degu
senior tag

Egy Toshiba lapi DVD irója símán olvassa a DVD-lemezeket,de a CD lemezeket nem hajlandó! :W
Létezik ez? Hogy visszafelé nem kompatibiis?
/Mert az asztali gépben simás olvasta a DVD-lejátzó a CD-lemezt is,/

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#6177) Jarod1 válasza degu (#6176) üzenetére


Jarod1
addikt

nézd meg Aida val milyen firmware van rajta és ha van újjab tedd fel...

(#6178) degu válasza Jarod1 (#6177) üzenetére


degu
senior tag

Köszi a tippet! :R Megnézem!

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#6179) yvsmad válasza degu (#6176) üzenetére


yvsmad
őstag

Létezik, mert 2 külön lézerdióda van benne a DVD-hez és a CD-hez (más hullámtartományt használnak). Ha az egyik elromlik, attól a másik még hibátlanul működhet.

(#6180) degu válasza yvsmad (#6179) üzenetére


degu
senior tag

Köszönöm,hogy segíteni próbálsz,de akárhogy sasoltam az író belsejét,csak EGY lézerdiódát látok benne!
Nem lehet,hogy a benne lévő diódának kétféle üzemmódja van?Kétféle frekivel?
Vagy a lézerdiódának kötött a frekvenciája? :F

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#6181) eniko476


eniko476
újonc

Nekem LEPTOPOM van, Windows7 Ultimate: Betettem egy üres CD-ét be is másoltam a zenéket a DVD-RW-meghajtóba (E:), de ezután nem tudok CD írás gombra kattintani, mert nem jelenik meg, mit tegyek. CD-írás varázsló nem jelenik meg szerintem emiatt! :(

(#6182) yvsmad válasza degu (#6180) üzenetére


yvsmad
őstag

Egy optikai fejre oldalról 2 lézerdióda csatlakozik, belül tükrökkel. Ha felraksz egy fényképet, megmutatom, hogy melyek azok.

(#6183) yvsmad válasza eniko476 (#6181) üzenetére


yvsmad
őstag

Miről másoltad be a zenét, milyen fájlformátumban?
Szerintem töltsd le a Nero Burning ROM-ot, az az MP3-at is kiírja neked audio CD-re.

[ Szerkesztve ]

(#6184) degu válasza yvsmad (#6182) üzenetére


degu
senior tag

Igy érthető,de a prodzsektet - töröltem
Másképp oldom meg a dolgot,de azért köszi a fáradozádodat! :R
Üdv.

[ Szerkesztve ]

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#6185) dragonfx


dragonfx
veterán

samsungot ne...
egy rakás xar...10/5 dvd.t elbax...
mindig beleköt valami..iso, udf, tulirás, vagy a kezdés befejezést elbaxxa egy fos..3. van nálam... :(((
mér nem nyugdijazzák már a dvd gyártást? egy rakás nulla. adatbiztonság=0

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#6186) interstate76 válasza interstate76 (#6169) üzenetére


interstate76
addikt

Kiegészítő infók: ubuntuval gond nélkül olvas mindent, win7-tel meg továbbra is csak az audio cd-ket. Van valakinek tippje, mit tehetnék?

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast P26T tablet és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#6187) yvsmad válasza dragonfx (#6185) üzenetére


yvsmad
őstag

A Samsung sohasem tudott normális írót gyártani. Az asztali DVD-felvevői is mind xarok voltak. A Sony felvevőknek is volt egy évjárata, amit a Samsung rakott össze, az is legendásan xar volt.
Ez nem a DVD technika hibája. Nekem Pio DVD íróm van már sok év óta, normális lemezt még sohasem rontott el, szemetet meg nem rakok bele. Ez kell az adatbiztonsághoz: jó író, jó lemez, jó szoftver. A 3-ból bármelyik feltétel nem teljesül, az a DVD-technikában csalódott felhasználókhoz vezet. Ne gagyizzatok, csak jó minőségű hardverrel és szoftverrel dolgozzatok. A spórolás mindig viszaüt!

[ Szerkesztve ]

(#6188) dragonfx válasza yvsmad (#6187) üzenetére


dragonfx
veterán

áhh én már dvd.be nem bizok utobbi időben nagyon tr****k lettek mind.
nekem nero 15ön van verbatim 16x.es dvd-r lemezem.ez eddig is jo volt.ez a samu iro egy fos.

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#6189) kali válasza yvsmad (#6187) üzenetére


kali
legenda

és dragonfx; pedig van több samsung dvd író típus is, ami javasolt (volt), nem lehet általánosságban kijelenteni, hogy mindegyik rossz!
tudni kell csupán, hogy melyik íróhoz milyen lemez a javasolt, persze adott firmware verzió alapján, és úgy a problémák jelentős hányada elkerülhető.
a lemez milyensége is nagy hibaforrás, a verbatim...stb sem a régi már, nagyon muszáj ellenőrizni, hogy milyen a mid, mert nem mindegy...
a problémák jelentős részénél úgy szitkozódik a felhasználó, rossznak elmondva az írót vagy lemezt, hogy közben mind a kettő jó, csak épp nem a megfelelő párosítást választotta ki!
nem véletlenül szerepelt néhány samsung típus is a sokszor javasoltak között a dvd író választós témában, ahol azért hozzáértő(bbe)k is sokszor hozzszóltak, véleményeztek.

[ Szerkesztve ]

(#6190) Piftuka válasza yvsmad (#6187) üzenetére


Piftuka
veterán

"Ez kell az adatbiztonsághoz: jó író, jó lemez, jó szoftver."

Ezzel én is egyetértek. Nem gondolom úgy, hogy a DVD technológia felett már eljárt az idő.

Más kérdés, hogy évek óta szeretnék VERBATIM archiváló DVD-t vásárolni, de eddig nem sikerült. Ismersz olyan boltot, ahol kapni lehet ilyen lemezeket?

Egyébként te melyik írószoftvert használod?

"Aquila non captat muscas."

(#6191) yvsmad válasza Piftuka (#6190) üzenetére


yvsmad
őstag

A Verbatim összes AZO védőréteggel ellátott lemeze archiválónak nevezhető. Ezen kívül van méregdrága Verbatim Medidisc lemez is, orvosi állományok több évtizedes tárolására. Amerikai oldalakon megjelent már a Verbatim UltraLife Gold lemez, az talán még jobb. Archiváló lemeze a Kodaknak is van, a Professional Gold és a Preservation Gold akár 300 év adatrögzítést is ígér.
Én Nero Burning ROM-ot használok, az ingyenes szoftverek csak az árukhoz képest jók, abszolút értékben azonban gyengébbek.
Nálam a Pio írónak még egyetlen lemezzel sem volt gondja, nincs olyan, hogy a Verbát megírja, a TDK-t vagy a Maxellt nem. Egy jó írónál ilyen fel sem merülhet. Akinek ilyen gondja van, azonnal cserélje le az írót, mert az elrontott lemezek többe kerülnek, mint a pár ezer Ft-os író, a bosszúságról és a kiábrándultságról nem is beszélve.

[ Szerkesztve ]

(#6192) yvsmad válasza yvsmad (#6191) üzenetére


yvsmad
őstag

Arról nem is beszélve, hogy a Pio íróval már 2007. óta kétrétegű DVD+R DL lemezeket írok, volt már közte Memorex, Maxell, TDK, Sony, Verba, Fuji, mind 100% jók lettek. Most is Maxellek vannak itthon, soha nem kellett kidobnom egyet sem. Samsunggal ez tökéletesen reménytelen vállakozás lenne, a saját írását sem képes visszaolvasni egyrétegű DVD-ről sem.

[ Szerkesztve ]

(#6193) Jarod1


Jarod1
addikt

van olyan progi ami megmondja milyen gyártójú lemez van a dvd íróban?

(#6194) kali válasza Piftuka (#6190) üzenetére


kali
legenda

az aprón is hirdetnek; link, de sok helyen megtalálható/rendelhető; link, link, link

yvsmad; jobb esetben persze, hogy minden lemez megír egy korrekt író, csak az nem mindegy, hogy milyen minőségban, mert nem mindegy, hogy az írón lévő firmware verzióban van párosítva megfelelő írási stratégia adott lemez mid értékéhez, vagy annak hiányában csak egy általános stratégiát használ az író, amivel már kérdésesebb az eredmény...
akkor ismét; több jó samsung író típus is van, amikkel pont úgy lehet jól dolgozni a legtöbb lemezre, amit azzal kapcsolatban írtál, hogy reménytelen lenne, meg a saját írását sem képes visszaolvasni, az bizony butaság!

Jarod1; a nero discspeed is kiírja például a gyártó, mid...stb értékét.

[ Szerkesztve ]

(#6195) yvsmad válasza kali (#6194) üzenetére


yvsmad
őstag

A Samsung írókkal az a nagy helyzet, hogy lehetséges, hogy 1-2 típus megközelíti pl. az LG írók minőségét, de vajon melyek azok és hol lehet kapni azokat? Mondjuk az átlag felhasználó olvas egy tesztet, amiben egy zsír új Samsung író valamit jól megírt, ennek alapján az átlag júzer bemegy a boltba és levesz a polcról egy másik Samsung írót, amit éppen kapni lehetett. Megbízhat-e vajon vakon a Samsung DVD írókban egy teszt alapján? Vagy inkább menjen biztosra és vegyen megbízható márkájú írót?
Amit írsz az írási stratégiákról, azt a Pioneer már bő 10 éve kitalálta és árulja, sőt tanulóképesek is az írói, saját adatbázist építenek fel a gyári firmben nem szereplő lemeztípusokról.
Amit meg a Samsung íróról írtam, az tapasztalat, volt kollégám járt úgy a Samu íróval, hogy amit megírt, azt kb 60-70%-ban tudta csak visszaolvasni. le is cserélte pár hét múlva.

[ Szerkesztve ]

(#6196) kali válasza yvsmad (#6195) üzenetére


kali
legenda

itt nem átlagos szintről beszélünk, csak te általánosítottál egy gyártóra, ezt pedig sosem szabad!
a pioneer, és minden más gyártónak is vannak kevésbé javasolt típusai, arról nem is beszélve, hogy a pioneer egy ideje nem is pioneer, legalábbis belsőben.
olvass bele a dvd írós témába, vagy keress rá szakmai tesztekben, hogy pont a samsung esetén képes több meghajtó is olyan olvasási hibajavításra, ami által olyan problémás lemezeket is visszaolvas, amit a legtöbb pioneer...stb már nem.
nem véletlenül keresik a régebbi pioneer írókat, és kerülik az utolsó szériákat.
az a tanulékonyság nem az igazi, pláne a pioneer esetén.
leírtad egy ismerősöd tapasztalatát, amiről nem ismerni minden részletet, így nem is nagyon lehet konkrét alapnak venni...
itt olvasni különböző témákban pioneer...stb írók hibájáról, ezzel az erővel mindet leírhatná az, aki kicsit is elfogultan nézi, és nem ért hozzá, vagy nem akar foglalkozni vele.

[ Szerkesztve ]

(#6197) yvsmad válasza kali (#6196) üzenetére


yvsmad
őstag

Valóban, a mai Pio írók már máshol készülnek, asszem a DVR-116/216 volt a utolsó igazi Pio széria.
A visszaolvasás egy más tészta, a legelső Mercury íróm, amit anno 2004-ben vettem Sulinetre, már egy fél év múlva nem tudott rendesen DVD lemezt megírni, de beolvasásban a mai napig lealázza bármelyiket, legyen a Pio, LG, Samu vagy akármi. Ezt a részét valahogy nagyon jól eltalálták, éppen ezért nem is dobtam ki, itt van a gépemben a mai napig.
Utána már nem vettem vakon legolcsóbb írót, hanem hozzáértők javaslatára Pioneer-t választottam, először egy DVR-108-ast, amit azzal a konfiggal együtt adtam el és az új gépembe vettem egy DVR-112-t. Ez is a géppel együtt ment, egyébként semmi baja nem volt. Azóta egy DVR-215 van a gépemben, egyébként mindhárom író tudta a beépített stratégiákat és a lemezek bemérése alapján az öntanulást is. A DVR-108-cal írt első lemezeim is megvannak még vagy nálam, vagy a sógoromnál és hibátlanul olvashatók egytől-egyig.
Sokan azt hiszik, hogy a Pio író méregdrága volt, ők ennyit nem áldoznak rá. A DVR-112 és 215 árára emlékszem, kb. 500-1000 Ft-tal volt drágább az LG-nél és 1000-1500 Ft-tal a legolcsóbb Lite-On-nál. Vajon a gagyi írókkal elrontott lemezek ára hányszorosa ennek a különbségnek, nem is beszélve a megfizethetetlen bosszúságról, ami az egész DVD technika megbízhatatlanságának gondolatához vezetett már sok ezer felhasználónál? Csak egy kicsit kellett volna jobban utánajárni a dolgoknak. A Piot azért hoztam fel példának, mert mint látható, hosszú éveken át (amíg valóban ők gyártották) abszolút megbízható volt minden évjárat minden típusa, nyugodtan lehetett az aktuális évjáratot választani, nem úgy, mint a Samsungnál, ami totál lutri, de inkább rossz, mint jó. De hiába is véded a Samsungot, csak itt, a fórumon is több hozzászólónak van keserves negatív tapasztalata az íróival legyen az régebbi vagy újabb típus..

[ Szerkesztve ]

(#6198) kali válasza yvsmad (#6197) üzenetére


kali
legenda

egy ideje qsi belsős a pioneer.
a dvr-215d jó író, talán az egyik legjobb pioneer, pláne dvr-215l firmware verzióval.
nem védem a samsungot, sem pedig más gyártót, csak a tényt írtam le, hogy vannak jó dvd írói is.
legalább annyi negatív tapasztalat olvasható más gyártók optikai meghajtóival kapcsolatban is, már ahol ténylegesen adott eszköz volt a hiba forrása.
néhány régebbi plextor volt drága - a többihez képest -, de azokból bizonyos típusok minősége ki is emelkedett az átlagból.
a sony-nec-optiarc, később sony-optiarc írók aránylag olcsók voltak, de bizonyos típusok jobban írtak, mint akkoriban bármelyik pioneer.
előkotrom majd a necíróval 10 éve megírt dvd korongokat, még a nem is annyira minőségi lemezeket is szépen visszaolvassa minden.
a pioneer esetén is volt hullámzás korábban is minőségben, ha alapos teszteket végzett az ember, akkor látható volt a különbség.
ja, és a samsung korábban (is) elég sok gyártónak - asus...stb - szállított belsőt, és azok között is bőven volt ajánlott típus.

[ Szerkesztve ]

(#6199) yvsmad válasza kali (#6198) üzenetére


yvsmad
őstag

Plextor íróm is van a gépben, egy PX-716A, de inkább csak audio CD írásra és PlexTools-szal a lemezeim tesztelésére használom. DVD-re jobb a Pio 215. A NEC is egy jó példa és biztos van még néhány jól eltalált írója az LG-nek is.
Csak azt nem értem, hogy mit vár az az ember, aki legolcsóbb íróval és vödrös szemét lemezzel akarja az anyagait hosszú évekre archiválni, utána meg csodálkozik, hogy valami nem stimmel. Xarból nem lehet várat építeni, de még archívumot sem. Csak az az érdekes, hogy több tucat elhajigált lemez után sem jött le neki, hogy xart vett és inkább a DVD technikát szidja, nem a saját nem eléggé körültekintő választását.

[ Szerkesztve ]

(#6200) yvsmad válasza yvsmad (#6199) üzenetére


yvsmad
őstag

A Pio egyébként valamikor 2009-2010 magasságában teljesen leállt a DVD írókkal, de még az asztali DVD felvevőkkel is (pedig abból is nagyon jó gépeket gyártott) és teljesen átállt a Blu-Ray-re úgy íróban, mint felvevőben. Azóta nem nagyon követem az új készülékeiket, csak azt tudom, hogy bérmunkában készülnek valahol és csak rárakják az emblémát. Hasonló sorsra jutott a Plextor is, az új íróknak már csak a neve idézi a régi dicsőséget, a tartalom egy olcsó vacak.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Probléma DVD/CD íróval (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.