Hirdetés

2020. február 23., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  HDD/SSD, CD/DVD írók/olvasók  »  Probléma DVD/CD íróval (kiemelt téma)

(#5651) nyaki01 válasza PapaMaci (#5650) üzenetére

nyaki01
(tag)

Hali!
Én amondó lennék, hogy biztosan nem lemez probléma, mert ha a régi Princo lemezeket megeszik a gépek, akkor ezekkel sem lehetne baj, bár a ma gyártott egyes lemezek nem kultiválják az alacsony sebességű írást, vagy firmware egyszerűen nem támogatja. Szerintem első körben írj meg egy lemezt a Nero 6-tal úgy, hogy adatellenőrzést is hajtson végre. Ha ez lefut és a Nero nem talál hibát, de a lejátszók még sem látják, akkor codec ütközés lehet. Innen kezdve nincs más dolgod, mint kideríteni az okát, vagy csak "egyszerűen" telepítsd újra az op.redszert. Ha ez sem segítene, akkor kénytelen leszel min. 16x-os sebességgel írni a CD-t, a DVD-t pedig 4x-esen.
Esetleg kipróbálhatod még egy másik működő rendszerben, hogy ott mit csinál. Ez sok mindent elárul a ROM-ról, persze csak ha van rá lehetőség, egyébként pedig marad a görcsölés, mert a hardverek leggyengébb láncszeme az optikai meghajtó.

[ Szerkesztve ]

Az élet nem is bonyolult, csak azzá teszik!

(#5652) blion

blion
(csendes tag)

Sziasztok,

Vettem egy új DVD írót a notebookba, írtam már vele 1 hét alatt 10 lemezt kb. és előfordul, hogy valamelyik nem sikerül. Pontosabban az asztali lejátszó nem játssza le, míg itt a gépen hiba nélkül megy minden. Mi lehet a gond?

Köszi előre is a válaszaitokat.

(#5653) nyaki01 válasza blion (#5652) üzenetére

nyaki01
(tag)

Hali!
Nekem is volt ilyen problémám, főleg a WIN7 saját író progijával. Ha a Nero-val írtam meg akkor megette minden lejátszó a lemezt. Ezt az író programok által használt írási mód, vagy codec ütközés okozhatja. Próbáld meg egy másik íróprogrammal DAO, egymenetes írási módban, bár alapesetben ez az alapértelmezett minden proginál, hacsak az op. rendszer másra nem utasítja.

Az élet nem is bonyolult, csak azzá teszik!

(#5654) ken26

ken26
(tag)

Sziasztok! nekem olyan problámám volna hogy vettem uj gépet,és bele raktam a régi lg dvd iróm és ha lemezt bele rakom akkor ujra indul a gép ez nem tudom mitől van,viszont a régi gépnél nem csinálta ezt,valaki tud választ? :F

[ Szerkesztve ]

A normális üzletem után,kérem a piros pontom!

(#5655) jeni válasza ken26 (#5654) üzenetére

jeni
(félisten)

hello
próbáld újra bedugni a sata illetve az IDE csatikat a lapodon
valamilyen szoftver okozza,egyéb video lejátszó program?

Garanciás Seasonic Prime Ultra 550 W Gold bontatlanul eladó!

(#5656) ken26 válasza jeni (#5655) üzenetére

ken26
(tag)

semmit sem telepitettem fel,esetleg az xp miatt nem lehet?

(#5657) ken26

ken26
(tag)

megpróbálom ujra ki be huzni az ide kábelt!

(#5658) ken26 válasza jeni (#5655) üzenetére

ken26
(tag)

sikerült köszi! :R

(#5659) jeni válasza ken26 (#5658) üzenetére

jeni
(félisten)

nincs mit

(#5660) Dhanten

Dhanten
(csendes tag)

Halihó mindenki!
Olyan problémával fordulnék hozzátok, hogy nem tudok DVD, se CD lemezeket írni. WIN7 op. rendszer újratelepítés után minden jó, minden happy, de ahogy írom a lemezeket folyamatosan romlik. Nem tudja megírni. Újratelepítés után megint minden jó. Először csak az egyik típust, utána a másikat, és így tovább felejti el. Jelenleg ott tartok, hogy DL lemezeket az 1. írási réteg után rontja el. Eleinte csak lezárni nem tudta őket, most már el sem kezdi írni a sima lemezeket. próbáltam maxell, verba, philips lemezeket is. Az Író egy MSI 630 X laptoban van. Vittem vissza gariba, azt monták hogy az író jó, gép jó, rendszer jó, mégsem tudok írni. WIN vista alatt, 9-es néróval jó volt. WIN 7 és 10-es néróval van gubanc. Tettem fel régebbi nérót (10-es után), ugyan az a baki. Ashampo-val sem működik. Egyik ismerősöm azt monta, a WIN-be kell valamit állítani, de hogy mit, nem tudta. Esetleg egy DLL fájlt kell újra rakni. Van linux is a gépen, azzal 1 rétegű lemezeket tudok írni, DL-t szerintem a progi nem tudja (linuxhoz analfabéta vok).
Segítséget előre is köszi.

(#5661) jeni válasza Dhanten (#5660) üzenetére

jeni
(félisten)

hello

próbálj egy nero 7-s felrakni de alapból nem tudom milyen win 7-s van? mert annak ha alapszinten és buhera nélküli akkor nem volna szabad írási hibákat elkövetnie az íródnak.
nem lehet,hogy maga az író igazából nem win7 kompatibilis?
a driverek milyenek?
egyébként maga a win 7 is tartalmaz dvd író programmal. írjál vele simán de előbb törölj le minden író programot amit feltettél a win 7-re.

Ide is írjál

[ Szerkesztve ]

(#5662) PapaMaci válasza nyaki01 (#5651) üzenetére

PapaMaci
(őstag)

Szia

Köszönöm! Sajna nem csak 1 írórólvan szó, hanem mint írtam 3 külömböző plextorról, és egyik napról a másikra jelentkezett a probléma, konkrétan mikor elfogyott az utolsó korábban vásárolt henger CD-m.
Így első körben nem a HW-re gyanakodnék, pláne, hogy eddig szó nélkül írtak hibátlanul,
Audio CD- írásához pedig nem használok nero-t. Pláne, hogy most teljesen ki is ürültem a használható lemezekből.
De továbbra is az az érdekesség, hogy magasabb sebességnél hibátlan a lemez.

...mint az közismert...

(#5663) Dhanten válasza jeni (#5661) üzenetére

Dhanten
(csendes tag)

Szia! A W7-ről annyit tudok mondani, hogy sok keverés nincs vele, de telepítésnél nem kér semmit, és automatikusan aktiválja magát. A beépített progit már próbáltam, ugyanaz a szitu. Megpróbálok majd feltelepíteni egy másik W7-et, amibe tudom hogy nincs keverés, és majd egy p-es Nérot, vagy ashampot Nero nélkül, de mostanában nem nagyon érek reá ezzel a problémával foglalkozni, épp a szakdogámat írom!
A tippeket eddig is köszi! más???

(#5664) blion

blion
(csendes tag)

Továbbra sem jó valami, tehát:

Új belső samsung dvd író, meg a Nero legfrissebb verziója, mindez egy notebookban és sorra baszom el a lemezeket, amik Verbatimok. A hiba, hogy a kiírt film megakad. Hol egyszer, hol többször.

Mi lehet az oka ennek, tudna valaki segíteni?

Köszi előre is

(#5665) Core2duo6600 válasza blion (#5664) üzenetére

Core2duo6600
(veterán)

Próbálj meg másik író progit használni.
A NERO azért nem olyan hűde...

Más :
Van nekem egy SCSI-s
Plextor PX-W124TSi drive -om.
Hibátlanul olvas, viszont egyetlen egy bit adatot nem hajlandó a lemezre írni.
Ez egy CD RW drive.
Sem RW sen R lemezhez nem nyúl hozzá, íróprogitól függetlenül.
Mi lehet a gond ?
Mivel az olvasás hibátlanul megy, ezért a drive hibát elsősórban kizárnám.
Win xp Sp3 al próbáltam a SCSI kártya win 7 alatt nem tér magához, legalábbis eddig még nem találtam müködő drivert hozzá.
Xp magától felismeri.

(#5661) jeni
Egy cd írónál nincs olyan, hogy nem win 7 kompatibilis, ha látja a drive -ot a gép, akkor írni is kellene neki.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#5666) IRON STORM válasza blion (#5664) üzenetére

IRON STORM
(őstag)

A asztali lejátszód érzékenyebb a megírt lemez minőségére valószínűleg. Érdemes többféle sebességgel megírni kísérletezni melyik sebességgel nincs gond.
Ne írj a választható legnagyobb sebességgel, próbáld meg 4x,6x,8x sebességgel megírni a lemezeket.
A mostanság kapható Verbatimok, kalap sz...ok, ha kínai vagy indiai verbád az nagyon sz.r.

Íráshoz ImgBurn progit használj.

Core2duo6600: Mit jelent az hogy nem nyúl hozzá? Írás megkezdésekor hibaüzenet?

[ Szerkesztve ]

Csak a TDi!

(#5667) Plexicushio

Plexicushio
(senior tag)

A kétrétegű Verbák (+) is ilyen gyatrák manapság?

(#5668) kicsirigó7 válasza Plexicushio (#5667) üzenetére

kicsirigó7
(senior tag)

Igen csak a Verbatim 8x DVD +R DL Made in Singapore manapság a tuti.
Mint ahogy a sima 16x DVD+R lemeznél a Made in UAE
Csak hát ezeket elég nehezen lehet beszerezni.

(#5669) Plexicushio válasza kicsirigó7 (#5668) üzenetére

Plexicushio
(senior tag)

Köszi,
majd idővel kellenének nekem minőségi DL LS lemezek és a Verbára gondoltam, de így végképp' bosszantó, hogy a legtöbb helyen ahol rendelni lehet képtelenség kideríteni miféle-mifajta :((( 550 HUF darabjáért pedig már nem is kevés...

[ Szerkesztve ]

(#5670) fasterware

fasterware
(aktív tag)

Sziasztok.
Nem tudom ilyen problémával melyik topikba kellene írni, talán ide, remélem nem gond :) .
Az lenne a kérdésem létezik e hasonló program, mint a hdd sentinel, csak éppen dvd íróra ?
A lényeg az lenne, hogy van 1 notebook ismerősömnek, használtan vette, nem sok lemezt írt vele, de néha rosszalkodik a meghajtó.
Ezért kellene a program ha létezik ilyen, hogy megtudja hány lemez volt vele írva vagy éppen mennyi üzemidőt ment, mennyi ideig működhet még, nem ért annyira hozzá, lehet, hogy csereérett.
Én még nem hallottam ilyen programról :(( .

(#5671) IRON STORM válasza fasterware (#5670) üzenetére

IRON STORM
(őstag)

Nincs ilyen.

Csak a TDi!

(#5672) fasterware válasza IRON STORM (#5671) üzenetére

fasterware
(aktív tag)

Akkor magyarán ha rosszalkodik az író, akkor csere és kész.
Köszönöm a választ.

(#5673) IRON STORM válasza fasterware (#5672) üzenetére

IRON STORM
(őstag)

Mit jelent az hogy néha rosszalkodik? Első hozzászólást megnézted?

Csak a TDi!

(#5674) Core2duo6600 válasza IRON STORM (#5666) üzenetére

Core2duo6600
(veterán)

Így igaz, rögztön az elején hibaüzenet, és egy bitet sem tesz rá a korongra.
Valami general error-t ír, és utána az író progi is kilép valami memory címre hivatkozva ha jól emlékszem, akkor csupa 0 kból áll ez a cím.

Az ashampoo Burning studio-t próbáltam használni.
Az RW lemezt letörölni sem hajlandó

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#5675) IRON STORM válasza Core2duo6600 (#5674) üzenetére

IRON STORM
(őstag)

Ettől még lehet drive error bár kizártad ezt a hibát. Ugyanis ha olvasni képes, de írni ill törölni már nem, az utalhat lézerdióda gyengülésre, ugyanis íráshoz több áramerősség kell, a törléshez meg még több az olvasáshoz képest.

Ettől függetlenül nem ismert gondolom hogy mennyit lett használva az író.

Más író progival sem működik?

[ Szerkesztve ]

Csak a TDi!

(#5676) PapaMaci

PapaMaci
(őstag)

Sziasztok

Sikerült vennem 1-52x-esen írható maxell CD-t, és ujra helyreállt a rend.
Ismét olvashaó a 4x-esen megírt audio CD.

...mint az közismert...

(#5677) blion válasza IRON STORM (#5666) üzenetére

blion
(csendes tag)

Tényleg mintha szépen romlana a Verbatimok minősége 2 éve még atombiztosak voltak (nálam legalábbis). Milyen lemezt ajánlanál?

(#5678) IRON STORM válasza blion (#5677) üzenetére

IRON STORM
(őstag)

Philisp, JVC, esetleg taiwani Verbatim ami még jó szokott lenni.

Csak a TDi!

(#5679) Core2duo6600 válasza IRON STORM (#5675) üzenetére

Core2duo6600
(veterán)

Ezt még ki fogom próbálni, most monentán nincs írási feladatom.
Ha majd lesz, akkor megnézem.
Mindenesetre a 12 éves Matsuhita CD-R 4x még mindig megy, le a kalappal elötte.

(#5680) KisTücsök

KisTücsök
(addikt)

Halihó!

Az lenne a problémám, hogy nem olvas be semmit a DVD olvasóm (Optriac DVD-RW AD-5260S ATA Device). Ez azután lépett fel, hogy beraktam egy elvileg újraírható DVD lemezt a meghajtóba, aztán a sajátgépben jobb klikk majd a formázásra mentem, és elkezdtem formázni. Néhány percig vártam és nem történt semmi, hát megszakítottam a folyamatot. Aztán nem olvasta be a lemezeket, először egy restartot próbáltam, semmi eredmény, majd innen letöltöttem mindent (érdekes módon a hivatalos oldalon ehhez a típushoz nem is volt fent fw) és az 1.00 elvileg jó is volt. Flasheltem, restart, de semmi. Aztán megint megpróbáltam, de akkor sem. Nos, ötlet? Ugye nem vágtam tönkre? :F

(#5681) Daveboy1991

Daveboy1991
(csendes tag)

Sziasztok!

Sony Optiarc AD-7170A DVD íróm van.

Alaplapot kellett cserélnem, de az új alaplapon (Gigabyte GA-G41MT-S2) sajnos nincs IDE csatlakozó, ezért vettem egy SATA<->IDE konvertert a DVD íróhoz és így kötöttem rá az alaplap SATA portjára.

A probléma az vele, hogy ugyan a BIOS felismeri, de a rendszer (win7 x64) nem mindig.
Tehát elindítom a gépet a BIOS felismeri a Optiarc DVD-RW meghajtót azzal nincs gond, de a rendszer nem mindig tölti be.

Ha esetleg valakinek lenne valami ötlete, tanácsa kérem ossza meg velem!

Dávid

(#5682) Szpisti válasza Daveboy1991 (#5681) üzenetére

Szpisti
(őstag)

A manapság már 4-5ezerért kapható egy vadiúj satás dvd író...
Például ez egy kitűnő író: [link]

[ Szerkesztve ]

(#5683) IRON STORM válasza Daveboy1991 (#5681) üzenetére

IRON STORM
(őstag)

Ezzel együtt kell élni, nem tökéletesek a sata-ide átalakítók, illetve driver sem hozzájuk.

Csak a TDi!

(#5684) Daveboy1991 válasza IRON STORM (#5683) üzenetére

Daveboy1991
(csendes tag)

Tegnap bios-t frissítettem és egy másik chipset drivert is telepítettem. Azóta működik rendesen...le is kopogom. :))

Dávid

(#5685) IRON STORM válasza Daveboy1991 (#5684) üzenetére

IRON STORM
(őstag)

Akkor javították a chipset driverben az esetleges inkompatibilitásokat. Ezért írtam a driver hiányosságot.

Csak a TDi!

(#5686) Blade55

Blade55
(csendes tag)

Helló Mindenkinek!
Van egy haverom aki nem ért annyira a számitógépekhez és szerelés közbe a Toshiba dvd irójába bele erőltette a tápkábelt forditva. :F (Állítólag sietett! :D ) Lehet hihetetlen, de igaz mert elég szar minőségü volt a tápkábel és a két sarka le is kerekedett. A dvd iró mechanikája úgy tünik jó, de az eleketronika lehet megfőtt! Azóta nem olvas be semmit. :( Szerintetek meg lehet még csináltatni vagy kuka? Válaszotokat előre is köszönöm!

(#5687) Szpisti válasza Blade55 (#5686) üzenetére

Szpisti
(őstag)

Ilyen árak mellett szerintem drágább lenne megcsináltatni...

(#5688) Ottó58

Ottó58
(senior tag)

Sziasztok!
Mi lehet a hibája: Samsung 223Q íróm nem tartja bent a tálcát, állandóan kilöki, már olvasni sem hajlandó. Valamikor ezt játszotta a 203D is.
Tud valaki rá választ?
(Úgy látszik nekem a Samuk nem jönnek be)

» A tisztesség ott ér véget, ahol a politika kezdődik. «

(#5689) Szpisti válasza Ottó58 (#5688) üzenetére

Szpisti
(őstag)

Nem ragadt be a gomb? Nyomkodd meg, hátha...

(#5690) Ottó58 válasza Szpisti (#5689) üzenetére

Ottó58
(senior tag)

Minden egyes gombnyomásnál behúzza a tálcát, régebben harmadik-ötödik alkalommal bent is maradt a tálca, be is olvasta, most csak kidobálja, olvasni sehogyan nem akar.
Lehet kuka lesz belőle.

(#5691) kicsirigó7 válasza Ottó58 (#5690) üzenetére

kicsirigó7
(senior tag)

Meg kell próbálni egy takarítást. Hátha csak valami szösz van a tálca mechanikai részen,
vagy a mikrokapcsolónál, és emiatt dobja ki a lemezt.

(#5692) Ottó58 válasza kicsirigó7 (#5691) üzenetére

Ottó58
(senior tag)

Na éppen most raktam össze, a fogaslécet letakarítottam ecsettel, a szíjat megtöröltem, hátha csúszik, ugyanaz.
Elektronikai hiba lehet?
Esetleg nem éri el a teljes bezáródást?

(#5693) Jacques

Jacques
(csendes tag)

Üdv! Lenne egy idegesítő problémám. Amióta az eszemet tudom, mindig nero burning rom-al írtam mindent. Soha nem volt vele gondom. Most vettem egy LG GH22NS70 dvd írót és azóta fel sem kínálja a burning room az adat dvd vagy adat cd írást hanem az iso-val meg az audio cd-vel kezdődik a lista. Érdekes, mert nero expressel meg tudok írni adatot. Ez mitől lehet? Az írók listájában így jelenik meg: HL-DT-ST DVDRAM GH22NS70. Miért nem DVDRW-ként látja? Vagy ez nem számít?

[ Szerkesztve ]

(#5694) hambi80

hambi80
(tag)

hellótok van egy pioneer 215d dvdirom ha audió cd-t irók elrontja ökett ma 4db maxell rontott 1db-ot el se kezdi az írást és ki írja írási hiba de ha vissza rakom a cd-t üresnek jelzi és még rontott egy philipset is azt hittem a cd lemezzel van gond de itt más hiba lesz szerintem

dvd-t és dupla rétegű dvd-t megírja

11es nero és easy cd-da extractor is ront

mi lehet a baj? meghal a cd irás funkció vagy bezavar valami progi pl easy cd-da

(#5695) Jacques

Jacques
(csendes tag)

Nem mintha valaki válaszolt volna, de előbb utóbb hátha...
Szóval annyiban változott a helyzet, hogy visszaraktam a régi dvd íróm és már annál is fent áll ez a hiba. Kipróbáltam egy harmadikkal is és annál is :( Csináltam egy rendszer visszaállítást és utána is ugyan ez a helyzet. Lepucoltam a nerot tettem fel másik verziót, detto. Egy ismerősöm ugyanezzel a gonddal küzd. Komolyan mondom nem értem...

[ Szerkesztve ]

(#5696) IRON STORM válasza Jacques (#5695) üzenetére

IRON STORM
(őstag)

Most mi a gondod? Az hogy csak expressel tudsz adatot írni? Ez nem gond.
DVD RAM-nak látja az íróprogram? Ez így jó.

Csak a TDi!

(#5697) Mateee

Mateee
(tag)

Sziasztok

Van egy laptopba dvd író ami nem olvas be semmit, csak kattog, nyekereg.
Meglehet tudni valahogy, hogy mi van vele vagy csak egy csere segít rajta? Lehet-e javítani őket?
Előre is köszi

[ Szerkesztve ]

(#5698) hambi80

hambi80
(tag)

imgburn beállitás érdekelne ha szükségs film iso dvd+ dl amikor indul az irás lehet választani a rétgváltást 50\49et választottam de 1óra 24perc után megáll a film
iró pio 215ös

(#5699) metaldog

metaldog
(aktív tag)

Hi az lenne a gondom hogy dvd-t próbálok íni de kb 5 dvd-et elszart az író, felraktam a legújabb nerot-is de semmi. Op rendszeret akarok kiírni úgy hogy be mountolom deamon tools-ban és a nero-ban választom a dvd másolás opciót, elkezd másolni és 1%-nál leáll azzal a szöveggel hogy a lezárás felírása befejeződött és a dvd-t kiadja és a dvd is dohatom ki. Ilyenkor mi a kóchenger van?

(#5700) IRON STORM válasza hambi80 (#5698) üzenetére

IRON STORM
(őstag)

A választási lehetőségnél a padding érték a legkisebb legyen. Egyébként milyen lemezre próbálsz írni?

metaldog: ImgBurn ingyenes egyszerű és a legjobb. Nem kell mountolni, betallózod az iso vagy egyéb képfájlodat és írod.

[ Szerkesztve ]

Csak a TDi!

Útvonal

Fórumok  »  HDD/SSD, CD/DVD írók/olvasók  »  Probléma DVD/CD íróval (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2020 PROHARDVER Informatikai Kft.