Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Probléma DVD/CD íróval (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#6801) SunMount3r válasza Met (#6800) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Szerinted erről a 2011-es Samsung noti-ra is lehet USB-ről telepíteni?

(#6802) Met válasza SunMount3r (#6801) üzenetére


Met
nagyúr

Fogalmam sincsen.
Rufus-al csináld meg a pendrive-ot és próbáld ki.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#6803) SunMount3r válasza Met (#6802) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Köszi, úgy néz ki a Win telepítő beboot-ol USB-ről. :)

Már csak az a kérdés mi baja lehet a DVD írónak. Megpróbáltam most beboot-oltatni a Win telepítő DVD-t, de azt sem vette... Kuka lett? (Csak azt nem értem mitől... :F )

Noti szervizben drága egy ilyen cseréje?

(#6804) johnywalker válasza SunMount3r (#6803) üzenetére


johnywalker
őstag

Lemezhiba nem lehet, próbáltad más író/olvasó-ban is?

[ Szerkesztve ]

(#6805) Met válasza SunMount3r (#6803) üzenetére


Met
nagyúr

Lehet valami elektronika hiba, ha a cd-t olvassa dvd-t is kellene.
Szerviz óradíj+anyagköltség, passz hogy mennyi.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#6806) SunMount3r válasza johnywalker (#6804) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Másik gép nincs "kéznél"... :(

(#6807) gyulank


gyulank
addikt

Ha BD-t írok, és közben mondjuk Youtube-ot nézek, akkor akadozik a videó, és az írás is.
Nero-ban van egy olyan menü, amiben két kijelölhető lehetőség van, 1. fájlok átmeneti tárolása, és hogy 2. átmeneti fájlok kisebbek, mint. 64KB. alapesetben az utóbbi nincs kipipálva, de ha kipipálom, módosíthatom.
Van értelme kijelölni, módosítani? Ha van, mennyire?

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#6808) jeni válasza SunMount3r (#6806) üzenetére


jeni
félisten

olcsóbb egy másik noti író megvétele mint a hibás írót javítani,amúgy sem érné meg. ha pedig garis akkor alapból cserélik.

(#6809) SunMount3r válasza jeni (#6808) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Én is a cserére kérdeztem rá. Meg írtam is, hogy 2011-es a noti, szóval nem is lehet garis.
Mennyiért cserélnék benne egy újra?

Van egy ATA-s ASUS DVD íróm is az asztali gépemhez (de nincs bekötve már rég), azt lehet valami külső házas megosztással USB-s íróként használni? Vagy drágább a ház, mintha vennék egy sima USB-s külső írót?!

(Idegesít amúgy a dolog mert tényleg alig használtam az írót, erre 1-2-re elromlik, nem értem...)

[ Szerkesztve ]

(#6810) jeni válasza SunMount3r (#6809) üzenetére


jeni
félisten

1 dolgot kell tenned.
leméred a noti vastagságát 9,5mm vagy 12,7mm
persze csak 1 csavart kell kilazítanod és egybe kijön az író a gépedből.
a másik megoldás ha veszek egy külső írót.
ha kapsz új vagy használt külső házat akkor ez megoldható de kissé vaskosabb lesz a mérete, amúgy az egyik magyarországi hirdetésben van két külső gyárilag szerelt író ami jó lehet neked,igaz azok Blu-Ray de az is megfelelhet neked.

[ Szerkesztve ]

(#6811) SunMount3r válasza jeni (#6810) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Amúgy ha már külső írót veszek akkor mi lenne a jobb: 1. Slim író (ez a legolcsóbb, ahogy nézem) 2. Tápos rendes nagyságú író vagy 3. A mostani belső desktop PC írómat berakni egy USB-s/Tápos külső házba (ha lehet ilyet)?! :F

Nem írnék velük sokat -ha ez számít-, de nem akarom ugyan ezt, hogy nem is használom és egyszer csak elromlik...

[ Szerkesztve ]

(#6812) sestertius


sestertius
őstag

Üdv! Kérek valakit irányítson megfelelő helyre: Dupla DVD-RAM lemezre akarok írni, csak passzolom, hogyan kell.. hol kérhetnék segítséget hozzá? Köszönet! :R

[ Szerkesztve ]

Régi ph 88 pozitív negatív nélkül, új ph-n azon felül...

(#6813) savior


savior
őstag

Nekem olyan problemam volna, hogy iraskor a dvd irasa 1800 mb-nal leall. Probaltam ugy is, hogy eloszor kiirtam 500 mb-t, aztan a masik felet, 2,5gb-t, de masodjara is 1800 mb-nal leallt(tehat 500+1800 lett rairva). Hiba uzenet nincs, csak megall az iras. Tobb dvd iro programmal is probaltam.
Mi lehet a baja?

[ Szerkesztve ]

https://sites.google.com/view/saviorweboldala/home

(#6814) savior válasza savior (#6813) üzenetére


savior
őstag

Ugy tunik megoldodott.
Kihuztam a kabelek mindket veget, majd ujbol osszedugtam, es most irja rendesen.

https://sites.google.com/view/saviorweboldala/home

(#6815) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Sziasztok!

Már írtam ide korábban, hogy valami gond van Win 7-en a DVD írással/olvasással. A notim-ban lévő DVD író egyszer csak már nem is olvasta be a DVD lemezeket, de ha beteszek egy üres DVD-t akkor felajánlja az írást és elvileg meg is írja a lemezt. Csak ugye beolvasni nem tudja. CD lemezeket továbbra is be tudja olvasni. Akkor azt a választ kaptam, hogy valószínűleg meghibásodott az író DVD "képessége".

Kaptam ideiglenesen egy külső USB-s DVD írót, gondoltam azzal menni fog. Ezzel a következő a probléma: az írott DVD lemezt beolvassa, de ha üres DVD-t rakok bele akkor azt nem is ismeri föl. Így írni sem lehet vele.

A tulajdonosa szerint jól működik a DVD író.

Arra gondoltam, hogy ezek alapján talán mégsem a DVD írók akkor a hibásak fizikailag, hanem valami Device/driver probléma lehet a Windows-on. :F

Keresgéltem már mindenfelé a neten a megoldást, de konkrétumot nem találtam.

Elvileg van egy "Your CD or DVD drive can't read or write media" Microsoft fix hozzá, de ezt a support oldalon már sehol sem találom.

Ti mit ajánlanátok, hogy mit próbáljak meg ez ügyben? :F

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#6816) envagyok


envagyok
veterán

Több DVD olvasóval/íróval is szenvedek.
Az eszköz működik, felismeri a win, de ha beteszek lemezt, nem pörgeti fel.
Mi lehet a gondjuk? A sok állástól beragadt a motor?
Van vmi trükk, amit érdemes kipróbálni?

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#6817) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

CDFS formátumban CDt, hogy lehet írni?
Minden csak UDFet akar azzal felírt MP3akat meg nem eszi meg kocsi CD lejátszója

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#6818) chungee


chungee
addikt

Estét!

Fogalmam sincs hogy mi lehet a baj. Lemez(noname) vagy op.rendszer(win7 x64) vagy író(IDE NEC) vagy nero:F

Ezt a hibát kapok dvd írás közben: Felhasználó által leállítva. Valakinek ötlete:F Fogyóban van üres dvd-m nem tudok sokat kísérletezni :N :B

(#6819) yvsmad válasza Dare2Live (#6817) üzenetére


yvsmad
őstag

ISO-ban kell CD-t írni, az UDF a DVD/BD lemezekhez való.
A CDFS egyébként az Apple gépek CD lemezformátuma, ill. néha valamelyik progi annak ismer fel mást is, ami nem szabványosra sikerült, szerintem ne erőltesd.

[ Szerkesztve ]

(#6820) Raiz3n


Raiz3n
újonc

Sziasztok!
A problémám a következő lenne.
CD-t az olvasó képes írni olvasni is hibátlanul. DVD-nél már más a helyzet. Írni tud RW +- is R-t is tud mind a kettőt. És itt jön a probléma. Akármilyen DVD-t adok neki azt a gép 100% üresnek látja. És amikor automatikus inditással elindul a lemez akkor megkérdezi, hogy mit szeretnék csinálni az üres lemezzel... Írni vagy USB Flash meghajtónak használni stb stb. Az író program is üresnek látja a DVD bármely fajtáját illetve maga a CMD és a Windows / sajátgép is. Ami érdekes számomra, ha ténylegesen üres lemezt rakok be. Arra ki írok egy windowst vagy egy filmet. Azt ténylegesen ki is írja a lemezre hibátlanul és más gépen meg is tekinthető. De ha vissza rakom közvetlen írás után a lemezt megint üres a lemez mintha rá se írtam volna semmit. Már a windowst is teljesen újra raktam az sem segített. Kitakarítottam a hardvert. Frissítettem Biost Firmwaret. Semmi nem segített valami ötlet még ezeken kívül?

Típus: LG HL-DT-ST DVDRAM GT10N ATA Device

(#6821) yvsmad válasza Raiz3n (#6820) üzenetére


yvsmad
őstag

A DVD-t olvasó lézerdióda elfáradt, cseréld ki az írót.

(#6822) Doky586


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Sziasztok! Nem akarok semmilyen optikai CD-DVD-BR lemezt írni, mégis azt hiszem ide tartozik a kérdésem..

Egy ~70GB-os könyvtárat szeretnék átkonvertálni .ISO formátumra. A .zip azért nem jó mert ugyan meg tudja nyitni a win filekezelője, de pl a képnézegető a képeket már nem tudja egymás után léptetni; program futtatás telepítés onnan nem megy mert nem veszi észre a zipben maga mellett levő dll és ini filelokat, stb.. Ha átteszem az egész könyvtárat ISO-ba akkor azt mind win10 mind win7 alatt fel tudom mountolni meghajtóként és minden megy. Azért nem akarom simán könytárban hagyni mert sok százezernyi file van benne és órákig napokig tart az arhiválása (másolása a sok mini file miatt).

Tudtok olyan progit ami átkonvertálja a könyvtárat .ISO filejá..? én egyedül a 'ISO Creator' progit találtam, de elég fapados, nem olyan kényelmes összeválogatós mint egy CD író progi, és valamiért nem hajlandó a 70GB adatot 1db ISO-vá összeraknia, két részre muszáj hozzá szednem. Nem tudom ez a progi limitációja, vagy az ISO szabvány limitációja? (méret v file darabszám?)

[ Szerkesztve ]

(#6823) Zsoxx


Zsoxx
senior tag

Sziasztok

Van egy ASUS DRW-24B5ST DVD-íróm (kb. 5 éve megy). Csak -R-es DVD-t tudok vele írni, a +R-es DVD-ket nem írja meg, hanem egy látszólagos írási művelet után használhatatlanok lesznek (nem olvassa be csak kerreg). Mi lehet ennek az oka?

(#6824) yvsmad válasza Doky586 (#6822) üzenetére


yvsmad
őstag

Az .iso egy optikai lemez teljes tartalmát egyetlen fájlba csomagoló formátum. Márpedig a BD lemez is max. 50 GB, tehát a 70 GB-t kétfelé kell osztanod.

(#6825) Doky586 válasza yvsmad (#6824) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Az 'ISO Creator' progi sajnos az összes file és könyvtár dátumát átírja ami kizáró ok..
De eszembe jutott egy jobb formátum: a .VHD (virtuális merevlemez)

Már csak azon gondolkodom hogy megéri-e vagy hagyjam meg ezernyi apró fileloknak. Az egyik ok az adatbiztonság. Ha egy 70GB-os file alatt megsérül pl 100 szektor a hdd-n akkor az egész olvashatatlan és kuka, ugyanez az alapadat fileok esetén a százezerből csak 1-2 file vesztét okozza.
A másik ok a kompatibilitás. Win mellett ha el kell(ene) érni Linux, android telefon alól, netről (nem smb, hanem pl webdav) azt lehet megnehezítené..

(#6826) Doky586 válasza Zsoxx (#6823) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Futtass pl 'nero info tool' progit, az kiírja hogy az író milyen formátumokat kezel..
Ha elvileg kezeli akkor lehet még mechanikai hiba is: pl poros fej.

[ Szerkesztve ]

(#6827) yvsmad válasza Doky586 (#6826) üzenetére


yvsmad
őstag

Közben én is megnéztem az ASUS írót: az előlapján ott a +RW embléma, úgyhogy meg kellene tudni írnia.

(#6828) Zsoxx válasza Doky586 (#6826) üzenetére


Zsoxx
senior tag

Az Aida64 szerint kezeli.

(#6829) yvsmad válasza Doky586 (#6825) üzenetére


yvsmad
őstag

Nem látom értelmét a becsomagolásnak. Nem vagy vele előrébb semmivel.

(#6830) GFerr56


GFerr56
aktív tag

Hay!
Igaz szoftver ügy, de találtam pár DVD lemezt, amelyek nincsenek lezárva. Családi felvételek lettek digitalizálva rajtuk. Próbálom vadászni az IsoBuster programot, de ezért nem akarnék annyit kiadni. Esetleg egyéb megoldás?
Kösz

Üdv

.Minden eshetőségre gondoltam...hmmm, lehet, hogy én vagyok a gyilkos? - Frank Drebin...........és a farkam benne volt a Guinness Rekordok Könyvében....ki is tiltottak a könyvtárból....

(#6831) Benhill


Benhill
senior tag

SZiasztok.

Adott egy Pionner 215D.

Íráskor Lézer beállítási hibával dobálja ki a lemezeket egy ideje.
Firmware-t frissítettem, de nem minden esetben írja ki, csak ha tele írom a DVD-t.
Pl 4400-att írok rá, akkor a hibával kidobja, de el sem kezdi írni.
4000 megát írok rá, akkor nincs gond.

Erre készült tisztítót sem játssza le végig az író, egy bizonyos ponton megakad. Mi baja lehet?

(#6832) yvsmad válasza Benhill (#6831) üzenetére


yvsmad
őstag

Elfáradt a lézerdióda benne. Keress másik írót, mert ez már nem lesz jobb.

(#6833) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Van egy Desktop Dvd íróm, sok jó lemezt írt eddig, most is bitre megegyezően ír, de nem mindig olvassa be a lemezeket. Másik Dvd -vel simán beolvassa viszont ugyanazt a lemezt. A fej tiszta, elhasználódhatott? Köszi.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#6834) yvsmad válasza zoltanz (#6833) üzenetére


yvsmad
őstag

Samsung?

(#6835) zoltanz válasza yvsmad (#6834) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Pio de már 10+ éves.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#6836) yvsmad válasza zoltanz (#6835) üzenetére


yvsmad
őstag

Akkor elfáradt a lézerdióda.

(#6837) iref-h


iref-h
tag

A baj nem jár egyedül!
Vettem egy régi PC-t win 8.1-al most tesztelgetem. Amikor minden a legjobbNorton Ghost-al mentést szoktam készíteni, hogy ha bármi történik egyszerű legyen a helyreállítás. Beraktam a szokásos Norton Ghost 15. CD-t, sajnos a bútolás elmaradt. A BIOS-t leellenőriztem, a boot sorrend rendben, elsőnek a DVD/CD ROM meghajtó van beállítva. Amúgy DVD és CD lemezeket lejátszik. Arra gondoltam, talán a CD hibásodott meg, elő a laptopot, tenném be a CD-t, a kijáró tálca közepe hiányzik, totál tönkre ment, ez a próba nem sikerült. Végül az asztali gépen próbáltam ki a CD-t, itt a bootolás rendben megtörtént.
Van e ötletetek, ilyenkor mi lehet a baj.
Üdv.: iref-h

(#6838) Doky586 válasza iref-h (#6837) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

"a kijáró tálca közepe hiányzik, totál tönkre ment"
ilyenkor mi lehet a baj..? :F. Az hogy már elmúlt a lomtalamítás. :D
Inkább usb pendrivról bootolj és a biosban kapcsold ki a secure boot-ot.

(#6839) zoltanz válasza yvsmad (#6836) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Érdekes CD lemezt jól ír, és DVD-t is olvas, de a DVD írás nem mindig megy neki.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#6840) yvsmad válasza zoltanz (#6839) üzenetére


yvsmad
őstag

A CD-nek és a DVD-nek külön lézerdiódája van a fejben, ezért a kettő működése egymástól független.
Az íráshoz (pitek beégetéséhez) jóval nagyobb energia kell, mint az olvasáshoz.Tehát ha gyengül a dióda, először az írással lesz probléma, ott is először az újraírható lemezekkel.
Nekem van egy 2004-es Mercury DVD íróm, kb. 6 hónapig szenvedett az írással, azóta fel sem ismeri az üres lemezt, nemhogy megírná. Olvasni viszont jobban tud, mint bármelyik másik márkás meghajtóm. A problémás lemezeket is könnyen beolvasta, amikkel többféle Pio, LG, stb. nem boldogult.

[ Szerkesztve ]

(#6841) zoltanz válasza yvsmad (#6840) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Értem, köszi!
Itt egyszerre jelentkezett a dolog, az újraírható lemezeknél is. :U
Most gyanúsan simán beolvas minden lemezt, igaz tápcsere is volt. Lehet az a régi tápegység már nem szolgáltatott elég ménkűt azon az ágon.
Mindenesetre tesztelgetem még és írás tesztet is végzek.

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#6842) yvsmad válasza zoltanz (#6841) üzenetére


yvsmad
őstag

Próbálj ki különböző írási sebességeket, a legnagyobb általában problémás de a legkisebbet sem szereti minden lemez.

(#6843) kalasz válasza yvsmad (#6842) üzenetére


kalasz
tag

Udv!
Bocs, hogy bele vau de en is hasonlo cipoben jarok, annyival masabb az en problemam, hogy bios-bol olvassa a dvd-t de win alatt nem.
Az eszkoz Pioneer DVR-107D

A tapasztalat jó iskola, csak a tandíj magas.

(#6844) yvsmad válasza kalasz (#6843) üzenetére


yvsmad
őstag

Bootolás előtt tegyél bele egy lemezt.
Úgy sem ismeri fel?

(#6845) jeni válasza kalasz (#6843) üzenetére


jeni
félisten

tehát BIOSban megjelenik az eszköz de sem dos-ban sem Windows alatt nem kezeli a lemezeket az alábbi DVD író?

biztosan már cserére szorul. esetleg lézerfejet erre használatos tisztítóval átpucolni vagy alkoholos pálcikával.

(#6846) Doky586 válasza kalasz (#6843) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

A 20 év azért elég sok egy optikai olvasó életében, rendezz szép végső búcsút..

(#6847) jeni válasza Doky586 (#6846) üzenetére


jeni
félisten

még beszerezhető hibátlan alig használt IDE csatolású DVD író.
azért kíváncsi vagyok rá milyen alaplappal használja a gépét? :Y

(#6848) Doky586 válasza jeni (#6847) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

"még beszerezhető hibátlan alig használt"
Ő is így fogja árulni pár hét múlva a hw aprón ha nem boldogul vele :F ;]

Ki használ manapság IDE módban alaplapot az AHCI helyett egy cdíró miatt ?

[ Szerkesztve ]

(#6849) jeni válasza Doky586 (#6848) üzenetére


jeni
félisten

vannak elvakult IDE mániákusok :R

(#6850) kalasz válasza yvsmad (#6844) üzenetére


kalasz
tag

Bootolaskor minden tovabbi nelkul megy, a jelenlegi win-t is igy telepitettem. Ha elindult a rendszer utanna nem hajlando olvasni a dvd-ket.

A tapasztalat jó iskola, csak a tandíj magas.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Probléma DVD/CD íróval (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.