Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Probléma DVD/CD íróval (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#5001) RootRulez válasza RootRulez (#4955) üzenetére


RootRulez
félisten

Sziasztok a problémám azóta még érdekesebb. Tehát kezdődött mindez azzal, hogy a DVD íróm egyszer csak nem működött, mintha nem kapott volna áramot, de LED, se hang. Rádugtam másik kábelre is és azon se működött, ergo nem a tápcsatival van probléma, azóta hol működik hol nem. Van hogy írás közben áll le, el is tűnik a Sajátgépből, ami eléggé idegesítő, mert ugye elb@sztam egy lemezt. Tehát mi okozhat ilyen dolgot, hogy mintha nem kapna áramot, de amikor meg működik tökéletesen... Amikor elromlik nincs mozgatva a gép. :N

═════════════════════════════════════════

(#5002) HagaNRG


HagaNRG
őstag

Sziasztok!

Volna egy Optiarc géppel együtt vásárolt DVD író, ami egyik napról a másikra nem olvasta a DVD, csak a CD lemezeket.
Most bekerült a gépbe egy Sony DVD olvasó is, ez nem Sata, hanem IDE kábeles, de ezzel is ugyanaz a probléma.
A gép megtalálja az új hardvert, de nem telepíti, mert a hardver konfigurációs információi sérültek-üzenetet adja.

Köszi előre!

(#5003) HagaNRG válasza HagaNRG (#5002) üzenetére


HagaNRG
őstag

Ja, és persze az optikai meghajtók ikonjai sem látszódnak sehol.

Alaplapi gond lehet?

(#5004) kali válasza HagaNRG (#5002) üzenetére


kali
legenda

nem kell azonnal hardveres hibára gondolni, illesztős probléma is lehet, illetve szoftveres akadás is; tiszta oprendszer felhúz, utána csak a szükséges illesztők telepítése, és próba! bizonyos klónozó, emuláló...stb alkalmazások bekavarhatnak, összeakadhatnak...stb, ilyesmiből is adódhat a hiba!

(#5005) Intifadan


Intifadan
csendes tag

Hello! Nekem annyi problémám lenne az írómmal (LG GSA-H55N) berakok egy lemezt és a benne lévő adatra ha csak egy kattintást teszek lefagy az író ( a legtöbb esetbe ez történik). Az is előfordult hogy a win nem látta az írót , viszont BIOS látta és semmi rend-ellenességet nem mutatott. Néha nem fagy le, de ahogy átmásolnék egy fájlt nem válaszol az író, és kidobja a lemezt. Fogalmam sincs mi lehet a baj két hetes az író, kábelek rendben.
Plz Help! :(

[ Szerkesztve ]

(#5006) Melorin válasza kali (#4999) üzenetére


Melorin
addikt

Napok óta működik minden flottul. Akkor úgy látszik, hogy hiányzott neki az AHCI mód.
Köszi!

(#5007) Dinomano


Dinomano
senior tag

Sziasztok... Van egy pioneer 111d dvd irom, es TDK +DL DVD-ket szeretnek irni... Sajna layerbreaknel (elöirtaknak megfelelöen allitom be manualisan a layer break-et) errort ir a dvd-iro(IMGBURN), és leall az iras....

Valaki tud vmi helpet? :-(
D.

/(^_^)____7=--- - - >|

(#5008) kali válasza Dinomano (#5007) üzenetére


kali
legenda

régi író, az utolsó firmware verzió is elég régi, próbálj ki esetleg más, régebbi, minôségibb kétrétegû lemezt!

Melorin; nincs mit, örülök, hogy így már jól mûködik! :)

[ Szerkesztve ]

(#5009) fater001


fater001
csendes tag

Sziasztok.
Van egy HP pavilion dv9500 as laptopom.
Elvileg lightscribre dvd íróval. Típusa :HL-DT-ST DVDRAM GSA-T40N
A gondom az, hogy semmilyen szoftver nem ismeri fel benne ezt a tulajdonságot.
Lehet, hogy nem is támogatja ezt a funkciót?? A logó rajta van a dvd tálcán....
Próbáltam firmware-t keresni hozzá sikertelenül... mi lehet a bibi?

Win 7 64bit....

(#5010) Dency01


Dency01
aktív tag

Helló.
Van 1 ASUS DRW 1608p - Dvd íróm, pár éves van az biztos :)
Az lenne a gondom hogy szinte nem is olvas dvd-t, vagy csak azokat amik gyári dvdk pl: pc guru ilyesmi. Írni sem tudok vele. A Cd-t beolvassa még.
Berakom a dvd-t és kattogást hallok mintha nemtudna a fej pozícionálni.
Amit próbáltam: IDE kábel csere, másik gépben is kipróbáltam a meghajtót de semmi változás.
Lenne valami megoldás rá hogy újra rendesen működjön vagy ez a korával jár?

Annyi pénzem sincs hogy gyalog hazamenjek.

(#5011) nduro


nduro
csendes tag

Sziasztok!
Van egy philips spd6002T dvd íróm a gépben!Gyönyörűen megírja a lemezeket és müködik rendesen,csak a DL lemezeket nem akarja beolvasni!Betesszük egy másik gépbe a lemezt és az beolvassa.Tudna nekem valaki segíteni,hogy mi lehet a hiba?Előre is köszönöm!

(#5012) macko20


macko20
őstag

Sziasztok olyan problámám lenne ,hogy P4-es nem új notiba a combo helyére DVD író került
néroval felajálja a 8X irás de 1X ír mindent,valaki találkozott hasonlóval,esetleg valami megoldás?/egy zsir új,és egy 4éves íróval is.../
Elöre is köszi.

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#5013) kali válasza macko20 (#5012) üzenetére


kali
legenda

a bios beállításaiban nézelődj - tudom, noti esetén elég szegényes - mert lehet, hogy pio módban megy az optikai meghajtó átvitele! ha ott dma módban megy, akkor az eszközkezelőben kell megkeresni az optikai meghajtó ágát, és ott a speciális lapon ellenőrizni az átviteli módot, és ha pio, akkor dma módot kell varázsolni! általában már az segít, ha eszköz eltávolít, noti restart és induláskor vissza is áll megfelelő módra!

(#5014) macko20 válasza kali (#5013) üzenetére


macko20
őstag

Köszönöm kiprobálom.

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#5015) lujó55


lujó55
őstag

Sziasztok! Nálam kicsapta a biztosítékot a következő eset, talán ti tudjátok, hogy mi ez a jelenség: vettem egy NEC DVD +-RW, multi mindentudóhúdejó írót (IDE) Betettem a gépbe és nem akar működni. Szóltam a srácnak akitől vettem, hogy gáz van vele. Megnézte. Először elmondta, hogy béna vagyok (igaza lehet, nem tagadom láma vagyok hozzá) majd kicserélte a lapos kábelt (rá van írva, hogy CDROM) egy másikra ami sűrűbb (felirata: HDD cable). Most már működik. Elmondjátok, hogy mi az amit nem tudok? Én úgy gondoltam, hogy a HDD az merevlemez, nem DVD író.. :U

[ Szerkesztve ]

(#5016) macko20 válasza lujó55 (#5015) üzenetére


macko20
őstag

A régi ritkább 40 eres kábel vszinü hibás volt, az újabb a sürü 80 eres jól müködik ,a HDD-t és ODD-t is lehet vele csatlakoztatni a feirattol függetlenül ,a 80-ason gyorsabb az adat áramlás.

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#5017) tunde83 válasza lujó55 (#5015) üzenetére


tunde83
csendes tag

Lehet, hogy a CD-hez még jó a 40 eres kábel, de a DVD-hez már 80 kell. A legjobb mindenesetre tesztelgetni más kábeleket is, lehetnek gondok ha sokat hajlítgatod :K

nem, nem, én nem értek ahhoz!

(#5018) macko20 válasza lujó55 (#5015) üzenetére


macko20
őstag

Van még az eszköz hátulján beállitási lehetöség "jumper" a kábelen a master/végén lévö/ vagy slave /középen lévö /,ha ez helytelenül van jumperelve lehet hogy a gép fel sem ismeri az eszközt.

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#5019) lujó55 válasza macko20 (#5018) üzenetére


lujó55
őstag

á á á!
Kipróbáltam más kábellel is és a jumper is jó (master, mert egyedüli eszköz az ágon).
Csak 80 eres kábellel megy. Amúgy kéne, hogy menjen 40 eressel is? Lehet, hogy tunde83 mondta jól? Tényleg csak a CD-hez való a 40 eres, a DVD-hez meg 80 eres kell...

(#5020) kali válasza lujó55 (#5019) üzenetére


kali
legenda

a gyakorlatban az újabb szériás dvd írók nem mind mennek (rendesen) a régebbi típusú 40 eres ide kábelekkel, az ata átvitel az optikai meghajtók esetében is gyorsult idővel - és ritkább esetben sajnos alaplapja és kábele is válogatja - hiába szabvány a szabvány... ha master állásban van a jumper az optikai meghajtón, az azt jelenti, hogy az ide kábel végén kell, hogy legyen a meghajtó, a középső csati a slave! nem kell tehát feltétlenül egyedül lenni az optikai meghajtónak, a slave ágon is lehet meghajtó, csak mind a két meghajtó a helyzetének megfelelő jumper állásban legyen! hiába van például egyedül az optikai meghajtó egyedül, ha középen van az ide kábelen - tehát a slave csatin -, ellenben master állásban van a jumper, akkor gondok lesznek!

(#5021) Tomi7887


Tomi7887
aktív tag

Sziasztok, mi a probléma a dvd olvasóval olyankor, ha a beadott lemezt egyszerűen csak ki adja? Mechanikai a probléma? Javítható lehet még?

-

(#5022) lujó55 válasza kali (#5020) üzenetére


lujó55
őstag

Ezeken a kábeleken nincs 2 végpont (értsd: kék csati az alaplapra, fekete az OD-be, nincs középen másik drive-nak hely). Amúgy jó a 40 eres kábel is, nincs semmi hibája, a régi padláson porosodó TEAC CDROM simán ment vele, csak a DVDRW-t nem kezeli. Lehet, hogy ez már tényleg igényli a 80 eres köteget. :U

(#5023) lujó55 válasza Tomi7887 (#5021) üzenetére


lujó55
őstag

Samsung?

(#5024) kali válasza lujó55 (#5022) üzenetére


kali
legenda

a régi cd kábelen nincs, az ok! de az újabb szériás optikai meghajtók többsége már igényli az újabb szériás kábeleket!

[ Szerkesztve ]

(#5025) lujó55 válasza kali (#5024) üzenetére


lujó55
őstag

Szerintem is ez lesz a gond.

(#5026) Tomi7887 válasza lujó55 (#5023) üzenetére


Tomi7887
aktív tag

Nem, Pioneer dvd-120SZ.

-

(#5027) lujó55 válasza Tomi7887 (#5026) üzenetére


lujó55
őstag

Nekem egy Samu csinálta ugyanezt. Betettem a lemezt és egyből ki is nyílt a tálca. Benyomtam újra, ő megint ki. Így kellett szórakozni vele, mire tizedjére működött. Aztán volt úgy, hogy spontán kinyílt a tálca, minden külső beavatkozás nélkül. Később meg az is előfordult, hogy hiába nyomtam a gombot nem akart kinyílni az istenért sem, vagy ha kinyílt a tálcán pörgött a lemez és jól összekarcolta. A szervízben azt mondták, hogy tisztítsam ki. Megtörtént. A probléma továbbra is fennáll. Elektronikai hibára gyanakszom, simán rácsavaroztam az asztal lapra alulról, most ez a pohártartóm :DDD

(#5028) Tomi7887 válasza lujó55 (#5027) üzenetére


Tomi7887
aktív tag

Ez folyamatosan kiadja. nincs valami tipped rá, hogy esetleg hol érdemes utána olvasni?

-

(#5029) lujó55 válasza Tomi7887 (#5028) üzenetére


lujó55
őstag

1.) ha garanciális akkor vidd vissza és reklamálj ezerrel
2.) ha nem, akkor próbáld meg egy másik kábellel, esetleg egy másik gépben, hátha az alaplap, vagy valamelyik szoftver szivat
3.) szedd szét és a lézert óvatosan tisztítsd ki. Lehet előtte egy kis kosz, hajszál, stb.
4.) ha ezek egyike sem vezet eredményre akkor csinálj belőle pohártartót te is és vegyél egy újat. Sajna a leghamarabb ami elromlik, az az otikai meghajtó.

(#5030) Tomi7887 válasza lujó55 (#5029) üzenetére


Tomi7887
aktív tag

Á, már rég nem garis és próbáltam másik gépben is, igazság szerint van másik használaton kívül cd olvasóm és azért kérdeztem, hogy a kettőből egyet nem lehet-e valahogy.

Szedtem is szét, próbáltam tisztítani, de nem nagyon látszik belülről semmi probléma.

-

(#5031) lujó55 válasza Tomi7887 (#5030) üzenetére


lujó55
őstag

Elektronikai baja lesz, meglásd!
Kuka! Vagyis: elektronikai hulladéktároló :K

(#5032) Tomi7887 válasza lujó55 (#5031) üzenetére


Tomi7887
aktív tag

:O :O :O

pedig én annyira reménykedtem. Mindegy, jól jött volna, ha megy.

Az a gáz, hogy még firmware-t se találtam hozzá, ez is valami keletre gyártott termék...

volt.. :O

-

(#5033) lujó55 válasza Tomi7887 (#5032) üzenetére


lujó55
őstag

Sírok én is veled, jó? :O :O :O Úristen! Mi lesz most? :O :O :O 4000Ft, egy új! :O :O :O Add oda az első luvnyának, mondd neki azt, hogy 10000-ért vetted, számítsa be a szerelembe! :DDD

(#5034) Tomi7887 válasza lujó55 (#5033) üzenetére


Tomi7887
aktív tag

Jó persze, lehet neked nem gáz de Anyámék gépébe tök megtette volna.. dvd-t kiir ma már?

Pohártartóra meg amúgy sincs szükségem :(

-

(#5035) salieri.


salieri.
őstag

sziasztok! vettem egy thinkpad T43 at amiben Matshita UJ-822s dvd ro van! fel akartam ra rakni egy rendszert de mindig megfagyott mert nem tudta bizonyos ponton olvasni a lemezt. kulso irot sikerult szerezni ujraraktam a rendszert, majd nero alatt probaltam lemezt irni Es ezt irta ki Lezer beallitasi problema majd megallt az iras ! mi a problema ? mit lehet tenni ?

(#5036) VaMik


VaMik
tag

Hello mindenkinek!
Írogatok lemezeket és az első 200 megabyte általában pocsékul sikerül, ahogy az a képen látható. De ezek után konszolidálódik a helyzet és minden nagyon szép és jó lesz. Mintha csak itt venné észre az író hogy milyen lemezzel is van dolga. Lehet orvosolni ezt a problémát?

[ Szerkesztve ]

(#5037) IRON STORM válasza VaMik (#5036) üzenetére


IRON STORM
őstag

Ebben mi a pocsék? A kicsit nagyobb PIE érték? Bőven a határérték alatt van nem sok jelentősége van hidd el. A PIF értéknek lenne jelentősége illetve a jitter értéknek.

Csak a TDi!

(#5038) droti25


droti25
őstag

Sziasztok!

Érdekes dolgot tapasztaltam mostanában dvd írás közben, tehát beálltok egy adott írási sebességet pl 8x de az író nem írja gyorsabban csak 5-6x -osan, ha 4x-re állítom akkor pedig 2,5x-el illetve közben is változik néha a sebesség.Mi lehet ennek az oka? próbáltam már más lemezzel, más programmal,tettem fel másik firmware-t is.Nem mai darab már az íróm, lehet ,hogy ez a probléma?

(#5039) kali válasza droti25 (#5038) üzenetére


kali
legenda

igen, esetlegesen az író régebbi típus is lehet az ok; az újabb típusú/médiakódos lemezek esetében nincs megfelelő/friss írási stratégia az író régiebbi firmware verziójában, ezért egy általános írási stratégiával ír az író, ami azt eredményezi, hogy biztonsági okoból szabályozza a sebességet! továbbá akár újabb szériás író és lemezek esetében is előfordulhat a jelenség, a használt írási stratégia függvényében!
sokan már attól megijednek, hogy például egy beállított 8x sebesség esetén csak 4x sebességgel kezdődik az írás, és utána gyorsul fel 6x majd 8x sebességre, pedig a stratégia van így felépítve!

(#5040) medium84


medium84
aktív tag

Hali!
Van egy MATSHITA DVD-RAM UJ-850 z típusú DVD íróm, ennek a firmware-ét szeretném frissíteni, de nem találtam hozzá valót.
Tudnátok segíteni ebben. Meg azt sem tudom hogyan tudom megnézni az aktuális verziót.

(#5041) kali válasza medium84 (#5040) üzenetére


kali
legenda

a nero infotool, vagy a discspeed kiírja az optikai meghajtón lévő firmware verziót!
az eszközkezelőben is megnézheted;
m
ha notis íróról beszélünk, akkor elég nehéz a helyzet frissítés terén, a notis gyártónál kell/érdemes nézelődni, de sajnos gyakran elég szerényes a támogatás...
arra figyelj, hogy nem elég az író pontos típusát figyelembe venni, széria szerint is azonos firmware verzió kell, ellenkező esetben problémák adódhatnak, esetlegesen ki is nyírhatod az írót!

(#5042) medium84 válasza kali (#5041) üzenetére


medium84
aktív tag

Akkor inkább hanyagoljam a frissítést (noti író)? Csak azért gondoltam rá, mert DL DVD-t akarok írni, és azt tanácsolták, hogy előtte rakjam fel a legfrissebb firmware-t.

(#5043) kali válasza medium84 (#5042) üzenetére


kali
legenda

nem kell hanyagolni, ha van megfelelô frissítés, akkor már mehet is fel!
ellenben arra is figyelj, hogy a minôségi kétrétegû lemez is nagyon fontos tényezô!

(#5044) medium84 válasza kali (#5043) üzenetére


medium84
aktív tag

Ez mondható annak?
Én nem találtam fw-t sajna. :(

(#5045) kali válasza medium84 (#5044) üzenetére


kali
legenda

milyen típusú notiban van az író? milyen szériás és verziós firmware van rajta?
a philips kétrétegű lemezek általában ritek vagy cmc médiakóddal rendelkeznek, ami nem a legjobb, sok író nem szereti! a verbatim a legjobb, és a ricoh ajánlott még! ha a verbatim túl drága, akkor a kodak még elmegy - abból van ricoh médiakódos is!

(#5046) medium84 válasza kali (#5045) üzenetére


medium84
aktív tag

LENOVO 3000 N200 0769EYG

IDE\CdRomMATSHITA_DVD-RAM_UJ-850_z_______________RB32____
IDE\MATSHITA_DVD-RAM_UJ-850_z_______________RB32____
IDE\CdRomMATSHITA_DVD-RAM_UJ-850_z_______________
MATSHITA_DVD-RAM_UJ-850_z_______________RB32____
GenCdRom

Ehhez a DVD-hez mit szólsz?

(#5047) medium84 válasza kali (#5045) üzenetére


medium84
aktív tag

Közben találtam valamit, ez jó lehet?

(#5048) kali válasza medium84 (#5046) üzenetére


kali
legenda

gyártóspecifikus firmware, sajnos én sem találtam újabbat...
inkább a kodak kétrétegű lemez, mint a philips!

(#5049) medium84 válasza kali (#5048) üzenetére


medium84
aktív tag

Sajna nem jó.

Azért köszi a támogatást.

[ Szerkesztve ]

(#5050) kali válasza medium84 (#5049) üzenetére


kali
legenda

:( csak óvatosan a frissítgetéssel, mert könnyen hazavághatod akár hardveres szinten is a gépet! olyan firmware verzió kell(ene) neked, ahol kifejezetten az uj-850z optikai meghajtóhoz kiadott rbxx szériás firmware verzió van! az rb széria is fontos, és az xx értéke nagyobb lenne, mint a jelenlegi 32!

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Probléma DVD/CD íróval (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.