Hirdetés

2020. január 27., hétfő

Gyorskeresés

(#3784) beatrix999

beatrix999
(újonc)

Sziasztok! :)

Keresek valakit aki a lent kifejtett problémám megoldásában tud segíteni, mivel nem vagyok jó infós, amennyire csak tudjátoka lehető legérthetőbben írjátok le mit is kell csinálni, hol találom stb.

Kingston DT101 G2 32 GB-os pendrivem van. Nem tudom használni, azt írja folyton, hogy formázzam, de írásvédett ezért nem lehet formázni.

Próbáltam cmd-ben a diskpart-os megoldást (természetesen eljutottam odáig, hogy att disk clear readonly) de továbbra sem oldotta fel az írásvédettséget, majd próbáltam a regedit-es megoldást is, ez sem vált be. Még egy firmware frissítést is próbáltam, de ezzel kudarcot vallottam, nem tudtam mit csináljak miután letöltöttem a programot, vmi kulcsot kellett volna beírni, de nyilván a fizetőseknek van csak...

előre is köszönöm a válaszokat! :)

(#3785) Doky586 válasza beatrix999 (#3784) üzenetére

Doky586
(veterán)
LOGOUT blog

Ha így kaptad a boltban akkor vidd vissza..

https://logout.hu/bejegyzes/doky586/windows_telepites_menete.html

(#3786) King Unique válasza beatrix999 (#3784) üzenetére

King Unique
(nagyúr)

Pont nemrég volt arról szó, hogy ha egy pendrive hirtelen és véglegesen írásvédett lesz, valamint már az OS sem kezeli rendesen, akkor ez lehet a tönkremenetel egyik jele is. Az ilyennel pedig rendszerint nem nagyon lehet mit kezdeni, pláne otthoni környezetben nem. Ha még van rá garancia, akkor adja magát a csere. Ha nincsen, akkor kb. kuka...

A firmware piszkálása pedig eleve kockázatos művelet! Illetve, ha nem a megfelelő programmal és firmware-rel történik (már ha van ilyen egyáltalán az adott típushoz), akkor azzal könnyen "téglásítani" lehet az eszközt...

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2020 PROHARDVER Informatikai Kft.