Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Particionálás

Hozzászólások

(#901) Razarus


Razarus
tag

Üdv

A héten lett itthon egy 7/24-ben üzemelő "szervergép" ami pár HDD-vel és egy csupasz WinXP-vel (megfelelő megosztásokon keresztűl) LAN fájlszerver feladatot lát el, plusz ezen fut a Boinc és ..... kliens is.
A WinXP Pro és driverek feltelepítése után a gép fizikailag is a helyére költözött és itt már csak az áram- és ftp kábelt kapott, mert minden ügyködnivalót távoli asztal-os bejelentkezéssel intézek a saját gépemről.
Hamar kiderült az, hogy a rendszermeghajtó méretét kicsit "alálőttem" így (checkdisk-es lemezellenőrzés és mydefrag-os rendberakás után) Acronis Disk Director Suite-vel kicsinyitettem a D meghajtót és megnöveltem a C meghajtó méretét a szükséges mértékben. Ezután, a következő módon ment eddig a dolog (nagyon sokszor, az elmúlt tizen-akárhány évben): a(z) ADDS-ben a "Start"-ra kattanás után a ADDS újraindítja a rendszert és még a OS elindulása előtt (kék háttér) végrehajtja az adatáthelyezést és átméretezéseket. Ezután az Win már az átméretezett meghajtókkal indul el, mintha mi sem történt volna.

Ehhez képest most az egész (távoli asztalos bejelentkezésen keresztűl levezényelt) műveletsor (D adatáthelyezés => D átméretezés => C árméretezés) futásidőben, tehát újraindítás nélkül lement... végig élőben néztem az ADDS grafikus felületén a folyamatot (nem szakadt meg távoli asztal kapcsolat) aztán egyszer csak szólt az ADDS, hogy készen van.. csak lestem ki a fejemből. Ezután a Win és minden egyéb program az új meghajtóméretekkel dolgozott már.
Ez volt hogy lehetséges?

Nem az a drága, ami sokba kerül, hanem az, ami utána nem válik be...

(#902) badsectors


badsectors
újonc

Tisztelt HDD-guruk!

Segítséget/tanácsot kérnék az alábbi problémáim megoldásához. Bár egész aktív életemben (70 éves nyugdíjas vagyok) elektronikával foglalkoztam, a modern számítástechnikában nem vagyok járatos, ebben mezei user-ként tekintek magamra, ezért inkább kérdezek.

A 2010-ben (használtan) vásárolt PC-m kb. fél éve halódik: többszöri kék halál, az esemény-napló tele disk hibával, stb. Amikor már nem is bootol a gép, a Hiren's BCD-ről indított"chkdsk c: /r" parancs alkalmazásával tudom "magához téríteni" ideig-óráig.
Ez a mostani helyzet.

Tudom, hogy ez (valószínűleg) HDD hiba, különösen, hogy azt is megtudtam, hogy a gép az előző tulajdonosnál (2 évig, éjjel-nappal) szerverként üzemelt, így a kiszolgált HDD-t mihamarabb cserélnem kell. Ezt mondja a c:-re a HDSentinel is (a többi partíciót ez, és a chkdsk is hibátlannak mutatja).

A PC-n "Windows Vista Ultimate Hu (32 bit) + sp2" fut, a telepítő lemeze is megvan.
Szeretném megmenteni a rendszert, az összes azóta telepített programmal együtt.

Az első kérdésem az, hogy (a már nem kapható eredeti helyett) mit és hol vegyek.

A gépben két HDD van, a típusuk azonos:
Samsung HD753LJ 750GB 3.5" 7200rpm SATA300 32 MB cache

A lemezek (és partíciók):
lemez 0:
c: 293 GiB (system, 35 GiB foglalt, sok-sok BAD SZEKTOR és szaporodik),
két hete sikerült a Vista biztonsági mentés f: -re, chkdsk /r után !!
e: 406 GiB (logikai part.!) adatok1, hibátlan !, MENTVE external HDD-re
lemez 1:
d: 293 GiB adatok2 (elsödleges part.), hibátlan !, nincs mentése
f: 406 GiB adatok3 (elsödleges part.), hibátlan !, nincs mentése
rajta: sikeres 2 hetes Vista WindowsImageBackup (full c:)

A második kérdésem: mivel úgy látszik, hogy csak a (túl sokat futott) C: partíció halódik, az merült fel bennem, hogy nem lehetne-e ezt kizárni (inaktívvá téve), és csak a mostani hibátlan e: partíció területét használni.
Az én elképzelésem (megvalósítható ? érdemes ?):

1. ideiglenesen lehúzni a második ( d: és f: ) HDD adatkábelét (biztos ami biztos :-)

2. telepítő DVD-vel (diskpart) vagy Hiren's BCD-vel low level format a teljes HDD-re
(van ilyen még? Kell először törölni/összevonni az eredeti c: és e: partíciókat ??)

3. létrehozni a régi c:-vel megegyező méretű (293 GiB) partíciót, de NEM formázni.
(így zárom ki az elhasználódott lemezfelületet ??)

4. létrehozni a régi c:-vel megegyező méretű (293 GiB) új c: partíciót a rendszernek.
itt azonos (bár feleslegesen nagy) méret kell, mert a helyreállítás állítólag ezt szereti.

5. a maradék terület lenne a (kisebb, de nekem elegendő) e: partíció. Logikai v. elsődleges?

6. Az új c: és e: partíciókat meg kell formázni (NTFS) ? Vagy elég az e:-t, a c:-t nem kell?

7. A telepítő Vista DVD-vel újrarakni a c:-re a rendszert (ez nem tartalmazza az SP2-t).

8. Visszadugva a 2. HDD-t, a Vista rendszer-helyreállítás funkciójával visszakapom
az eredeti állapotot (az SP2-t és a programjaimat is, de a hibák nélkül) ?.

A HDD egyébként halk, nem kattog vagy ilyesmi, nem melegszik túl, és amikor nem bootol, a reset sem segít, ezért a táp hibáját (Chieftec CFT-650-14CS 650W) kizárnám. A táp és SATA kábeleket többször ki-be húztam (kontakt-hiba ?), de ez nem segített, csak a chkdsk.

Kérem segítsenek: érdemes a fentiek szerint próbálkoznom (sok az a 20e Ft), vagy kuka?

A harmadik, egyben utolsó kérdésem:
- érdemes majd SSD-t vennem helyette? Az előnyeivel tisztában vagyok, csak át tudom vinni rá a teljes mostani c: biztonsági mentést? Hogyan ? Már egy 80 GiB-os SSD is elég lenne nekem, de mit szól majd a Vista helyreállító (nem tudok rátenni 293 GiB-os partíciót) ?

Előre is nagyon köszönöm az urak segítségét!

Tisztelettel
badsectors (sok, sajnos).

[ Szerkesztve ]

(#903) FoBCRaistlin válasza Fire/SOUL/CD (#892) üzenetére


FoBCRaistlin
őstag

Köszönöm a tippet! :R

Tuning szempontjából fontos, hogy "hány Mhz hideg van éppen" T56 - www.pcvizhutes.hu WOT: RaistlinX

(#904) frgabo


frgabo
újonc

Sziasztok!
Van egy 2TB-os külső hdd (GPT),ami eddig win 8-on gond nélkül ment
Most telepítettem win7 64-et és az a helyzet,hogy a lemezkezelő látja viszont nem férek hozzá az adatokhoz..sem a sajátgép sem a tc nem látja.Átnevezni sem tudom,most nevenincs
Mit kell ilyenkor tenni?

(#905) Fire/SOUL/CD válasza frgabo (#904) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Betűjelet kell neki adni az OS lemezkezelőjével. WIN gomb+R(vagy start menü futtatás), beírod diskmgmt.msc és enter, majd jobb egér a meghajtó partícióján és Meghajtóbetűjel és elérési út módosítása/módosítás és az első szabad betűjelet kiválasztod a lenyílóból(ami NE A vagy B legyen!) és végig OKézod.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#906) rostiron


rostiron
őstag

Sziasztok.

Hátha ide tartozik a gondom.

A napokba került hozzám egy laptop, amire az volt a panasz, hogy időnként magától kikapcsol, és az egyik partíción ( két részre volt osztva c,d ) a d-n lévő fájlokat nem mindig lehetett megnyitni, később a win még látta a d meghajtót , de ha rákattintottak azt írta " nincs ilyen meghajtó ".
Újra telepítettem a windows xp-t, mert már halálán volt, a d- meghajtót a win lemezkezelőjével leformáztam ( gyorsformázás) mert arra panaszkodott hogy nincs formázva. Minden jónak tűnt.

DE, amikor a d-meghajtóra visszamásolták a külső merevlemezre mentett dolgaikat, a fájlok ( nem mind ) mintha sérültek volna nem lehetett őket megnyitni. Ma hívtak hogy a gép megint kikapcsolt, és komplett mappák tűntek el a d meghajtóról.

Ha megint nálam lesz, mit nézzek meg mi lehet a baja ??

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#907) Razarus válasza rostiron (#906) üzenetére


Razarus
tag

Szinte ugyanez volt a gondja ismerős újonnan vett laptopjának, végül garis HDD csere lett, teljes adatvesztés mellett.

Nem az a drága, ami sokba kerül, hanem az, ami utána nem válik be...

(#908) honlaca


honlaca
csendes tag

Sziasztok!

Popi fórumán már írtam, de eddig nem sok segítség érkezett, hátha itt sikerül:

A következő problémám lenne:
Popcor Hour A-410 médialejátszóhoz szeretnék csatlakoztatni USB-n keresztül egy Raidsonic Icy Box IB-RD4320StU3 külső házban (amibe 2 HDD fér) két db 3TB-os WD RED-et. A két HDD WIN7/64 alatt lett formázva az asztali gépbe betéve NTFS-re GPT-n. Icy Box Raid beállítás JBOD. Popi alapja Linux.
A következők történtek az eddigi próbák során:
- WD RED belső HDD-ként Popiban kiválóan működik
- WD RED-et az Icy Boxban a Popi nem ismeri fel
- régebbi 80GB-os WD-t vagy 500GB-os Samu HDD-t a Popi az Icy Boxban akár együtt, akár külön-külön is felismeri úgy, hogy az asztali gépben voltak formázva NTFS-re MBR-en
- ha a WD RED-et beleteszem az Icy Box-ba, USB-n összekötöm az asztali géppel és leformázom MBR NTFS-re (így a teljes 3TB-t engedte leformázni MBR-en???), akkor a Popi látja a WD RED-et az Icy Box-ban, de ha a HDD-t visszateszem az asztali gépbe, akkor már újra formázni akarja

Amit szeretnék:
A két WD RED-et lássa a Popi az Icy Box-ban, de ha kiveszem őket a Box-ból és visszateszem az asztali gépbe (tehát nem az Icy Boxban hagyom és USB-n csatlakoztatom, hanem visszaszerelem), akkor is tudja kezelni a WIN7, ne kelljen újra formázni és lehetőleg NTFS legyen, ne EXT3.
Van ötlet, hogy ez hogyan kivitelezhető?

Most éppen ott tartok, hogy Easeus-szal leformáztam a WD RED-et EXT3-ban, WIN7 alá feltettem az ext2fsd-t látja és kezeli is a WIN7 a HDD-t 3TB-vel, de:
Az normális, hogy egy üres 3TB HDD EXT3 formázása után egyből használt lesz 58GB?
Nem értek a Linux-hoz, így lehet, hogy bizonyos területet fent tart magának (egyébként formázáskor is nagyon hosszan elidőzött 84%-nál). Nem igazán szeretnék ennyi helyet elveszteni az EXT3 miatt (ha ez általános), illetve az általános kompatibilitás miatt is szerintem jobb lenne az NTFS.

Előre is köszi a segítséget.

(#909) Enxtheone


Enxtheone
tag

Yo,

Anyu régi gépére szeretnék linuxot telepíteni az xp mellé.

Amikor pendriverol elindítom a telepítést, és ki kell választani hogy hova akarom telepíteni a linuxot, akkor azt mutatja hogy csak egy partíció van, és azt teljesen elfoglalja az xp.
Ha csökkentem azt a partíciót, akkor ugye nem veszitek adatot, és működőkepés lesz az xp?
(töredezettség menetesítést csináltam,de pár piros vonal még maradt)

(#910) ricsesz95


ricsesz95
újonc

Sziasztok, hamarosan lessz egy új 1TB-os (WD10EZEX) hdd-m és nem tudom hogyan érdemes particionálni. Csak ez lessz a gépben. Mekkora rendszerpartíciót kell csinálni, illetve a maradékot hagyjam egyben vagy daraboljam tovább?

(#911) h734802


h734802
csendes tag

Sziasztok!

A nagy világhálón egyelőre nem találtam megoldást erre:

az a gondom, hogy az olyan szintű lemezműveleteknél, mint egy utólagos particionálás a Win újraindulása után a particionáló progi visszaszámlálásakor mintha "gomb nyomást" érzékelne a Windows, és kihagyja a műveletet.

Másoknak is van ilyen gondja, más gépen, más particionálókkal, de ami közös, hogy a Windows saját chkdsk.exe-je is így nem működik. Ott chkntfs /t:0 paranccsal ki lehet iktatni a visszaszámlálást, és akkor nincs "gomb nyomás" érzékelés. Viszont az csak egy trükk, a valódi okot nem tudja senki...

Viszont én most egy AOMEI-vel szenvedek.

1) Ki lehet-e kapcsolni az AOMEI visszaszámlálóját? (Már kérdeztem tőlük; még nincs válasz.)
2) Melyik particionáló nem használ visszaszámlálót, azaz mi mást használjak?
3) Végül - amire nem tudta a választ eddigi keresésem alapján senki - mi a fasz baja van ennek a retkes Win 7-nek???

Windows 7 Enterprise, 32 bit, HP 550

(#912) littleNorbi


littleNorbi
aktív tag

Sziasztok! Hamarosan veszek egy új számítógépet egy 2TB-os HDD-vel. Úgy terveztem, hogy 2 partíciót fogok csinálni (valahogy nem vagyok a híve a rengetek partíciónak, persze tudom, hogy az biztonságosabb), 1-et az operációs rendszernek (primáris) és 1-et az adatoknak (logikai). A jövőben majd akarok bele venni egy SSD-t is, amire teljes egészében a rendszer fog kerülni (1 primáris partíciót hoznék létre rajta). Akkor a 2TB-os HHD-ról letörölném a rendszer partíciót (primáris) és hozzáadnám a logikaihoz. Ez így megfelelő megoldás?

(#913) Skalci


Skalci
tag

Sziasztok

SSD vásárlás után állok, az eddig rendszervinyóként használt WD blue merevlemezről sikeresen átmásoltam a rendszer partícót Macrium Reflect segítségével, a WD-n maradt rendszer partíciót pedig formáztam, most teljesen üres. A kérdés az, hogy jelenleg a WD-n lévő két partícióból hogyan tudnék 1-et csinálni úgy, hogy a rajta található adatok(csak programok) megmaradjanak.

(#914) Skalci válasza Skalci (#913) üzenetére


Skalci
tag

Közben rájöttem, legalábbis azthittem... :U W7 lemezkezelőjében összerántottam a kettőt most pedig dinamikus lemez lett. Hogyan lehetne visszaállítani alaplemezzé? Egyáltalán mit jelent ez?

(#915) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Uj winyora koltoztetem a rendszereimet valami particio masolo progival.
Jelenleg igy van:
- 350MB ntfs System Reserved
- 200GB ntfs Win8.1 rendszer
- 50GB ext4 Ubuntu rendszer
- 670GB ntfs adat

Szeretnem az uj winyon az elejere rakni a linuxot es utana a Windows-t.
Kerdes, hogy a 350MB-os System Reserved particiot hova rakjam; a win8 rendszer ele, vagy a winyo elejere?

Kossz! :R

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#916) olivera88


olivera88
veterán

Ha a partíciót méretezem át akkor készítsek róla biztonsági másolatot?( Easeust használok) És ha igen akkor mindkét partícióról v csak arról amit méretezek?

[ Szerkesztve ]

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#917) maestro87


maestro87
őstag

Üdv!
Van egy pici problémám.
Van egy 500GB-os HDD-m ami eddig két részre volt osztva és egy 50GB-os partíción a windows volt, a másikon az adatok. A Windows most átkerült SSD-re így az 50GB-ot formáztam és a windows lemezkezelőjével először töröltem a partíciót után a "kötet kiterjesztésével" egyesítettem a kettőt.
Csak most ugyanitt a lemezkezelőben egyszerű kötetként jelenik meg a lemez és továbbra is látni rajta a két partíciót, miközben a sajátgépben 1 meghajtóként jelenik meg. És azt írja rá, hogy dinamikus lemez, nem tudom ez mit jelent.
Mit kellene csinálnom, hogy a lemezkezelő is egy partíciónak lássa? Külső szoftvert most nem szeretnék telepíteni.

(#918) honda 1993


honda 1993
senior tag

hali.

az lenne a kerdesem hogy miert nem lehet particionalni sehogy sem ?

tudom hogy hulyen hangzik,de komolyan mondom hogy keptelenseg.

a windows telepitese alatt hiaba volna ra lehetoseg,nem csinal emmit.

ajanlottak mar ra programot is ami szinten nem er semmit sem.

baromi idegesito hogy egyszeruen keptelenseg megcsinalni,pedig nem is nehez

XD alias IKSZDé

(#919) kraftxld válasza honlaca (#908) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Valószínűleg a GPT / MBR variálás miatt nem működik mindenhol a 3TB-os vinyó, vegyél egy NAS unitot amibe berakod és hálózaton keresztül elérhető lesz minden eszköz számára sírás nélkül.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#920) kraftxld válasza Enxtheone (#909) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Már jópáran jöttek ide segítségért linux telepítés után, hogy elszállt az NTFS partíció, nem tud boot-olni a gép, stb.
Ha csak ismerkedésnek lesz, tölts le egy virtualbox-ot, és abba telepítsd a linuxot.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#921) kraftxld válasza ricsesz95 (#910) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Mondjuk 100GB a rendszernek a többi meg mehet adatpartíciónak. Később könnyebb lesz átmigrálni az egészet egy SSD-re.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#922) kraftxld válasza littleNorbi (#912) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Primáris :D Az háromszög alakú piramis particípió a rómaiknál? :)
Szintén, 100GB-os rendszerpartíció, a többi meg szintén elsődleges (primary) az adatoknak. Később a 100GB-ost klónozod az SSD-re, az adatpartíciót meg kiterjeszted az üres helyre.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#923) kraftxld válasza Skalci (#914) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Ha a lemez elején volt az OS és az lett az üres hely, akkor a Windows csak dinamikusként tudja összevonni egy betűjelre.
Innen nincs túl sok lehetőség, ha csak az alap Windows-os partíciókezelőd van akkor az egész cuccot át kell másolni egy másik vinyóra, törölni mindkét partíciót, átkonvertálni a dinamikus lemezt alaplemezzé, egy új partíciót létrehozni ami lefedi az egész lemezt, majd visszamásolni a cuccokat.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#924) kraftxld válasza Bici (#915) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Maradjon a 350MB-os az elején, különben megborulhat a windows bootolás.
De szintén, ha csak tesztelgetni, gyakorolni van a linux akkor virtualbox-al vagy vmware workstation-el tudod futtatni Windows alatt virtualizálva, és nem is kell újraindítani a gépet.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#925) kraftxld válasza olivera88 (#916) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Attól függ, hogy mennyire vagy bátor és mennyire fontos adatok vannak rajta. Alapból mindenképp érdemes mentést csinálni, de egy sima partíció átméretezés ha mögötte van az üres hely, eléggé mindennapos művelet, még a Windows-ba beépített diskmgmt.msc is tudja pár másodperc alatt. Ilyen esetben én nem szoktam menteni, de ha a teljes adat áthelyezésével jár a művelet és bonyolultabb módon növeled meg akkor mindenképp érdmes menteni.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#926) kraftxld válasza maestro87 (#917) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Ha nem akarsz külső szoftvert használni akkor csak egy lehetőség van, adatmentés, dinamikus lemez törlése, új alap partíció létrehozása, adat visszamásolása.
A dinamikus lemezzel több vinyón lévő partíciókat tudsz egy meghajtóként látni Windows alatt, valamint konfigurálhatsz hibatűrést, kiterjesztett kötetet, szerver esetén RAID5-öt is.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#927) kraftxld válasza honda 1993 (#918) üzenetére


kraftxld
nagyúr

User error? Képernyőmentés? Pontosan mit is akarsz csinálni?
A fórumtagok még mindig nem nagyszakállú csodadoktorok a Budapest TV-ből, hogy mindennemű konkrét információ nélkül gépet gyógyítsunk :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#928) vlevi


vlevi
nagyúr

Easeus Partition Hoem editiont szeretném felrakni, de asszem, ebben a formájában nem fogom. Tele van f**va minden moslékkal, böngésző toolbaros trágyalével, és egyebekkel, nem is tudom pontosan mi az, mert kábé a harmadik ilyennél kiléptelem a telepítőből. Nincs valakinek egy korábbi installere, ami még normális? A letöltéseim között ott volt egy korábbi epm. exe (a 37megás installer), de sajnos most az egyszer elkövettem azt a hibát, hogy felülírtam vele a frissen letöltött verziót, így már nincs meg :(
Nem tudja valaki, honnan lehetne letölteni egy korábbi verziót?

[ Szerkesztve ]

(#929) kraftxld válasza vlevi (#928) üzenetére


kraftxld
nagyúr

[link]
Amúgy mire kell?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#930) vlevi válasza kraftxld (#929) üzenetére


vlevi
nagyúr

Ó, köszi, pedig kerestem az Easeus oldalán a régebbi telepítőket, de ezek szerint rosszul.

(#931) Dre_Powell


Dre_Powell
tag

Sziasztok!

Az alábbi lenne a problémám:
Van egy külső wd my book hdd-m, 4 tb kapacitással, PC mellett, ntfs fájlrendszerrel. Ketté szerettem volna particionálni a windows beépített programjával, 2-2 tb-ra. Az egyik partíciót úgy szerettem volna létrehozni, hogy ne csak olvasni tudjam a macbookommal, tudjak oda dolgozni is. A 4 tb-ból 1,6 tb használva van, 2 tb-ot le is zsugorítottam róla, viszont ezt sajnos úgy tette meg a windows, hogy egy kisebb és egy nagyobb darabban választotta le. A kisebb (kb. 180 gb)le nem foglalt területre engedett új partíciót létrehozni, a nagyobbnál viszont MINDEN lehetőség tiltva van. Próbáltam újra egybe olvasztani mindent, de csak a kicsit engedte a már használt partícióba. A kb. 1,8 tb nem lefoglalt területhez nem tudok hozzáférni. Leszedtem az acronist, viszont ha jól sejtem ez csak úgy tudná megoldani, hogy adatvesztéssel járna, ezért nem használtam még. OS X alól is csak így lehet, feltételezem.
Mi a gond? Miért van ez? Hogyan tudom megoldani? :R

(#932) Giorgio1985


Giorgio1985
csendes tag

Sziasztok

Lenne egy olyan problémám, hogy partícionálás során egybe olvasztottam a hibrid sshd meghajtómon a két partíciót. Így most nincs ssd + hdd, hanem egyben vannak. Hogyan lehet újra szétvalasztani őket?

Segítséget megköszönném!

(#933) Kecsa12


Kecsa12
újonc

Ez most mi? : http://www.kephost.com/image/l1o

Windows 8.1 Enterprise 64-bit

A probléma ott kezdődött, hogy egy EASEUS Partition Manager nevű programmal A D:/ nevű partíciómat dinamikusból alaplemezzé akartam konvertálni ez nem sikerült, ezért betöltöttem egy korábbi mentést a számítógépről. Most jó az alaplemez, de kihozott egy “Hiányzik” nevű lemezt a Lemezkezelőn. Ezt hogy lehetne eltüntetni, megoldani? Előre is köszönöm a válaszolóknak!!!

(#934) Dre_Powell válasza Dre_Powell (#931) üzenetére


Dre_Powell
tag

Viszonylag sürgős kezd lenni. Légyszíves segítsetek.

(#935) tboj


tboj
tag

Sziasztok!

Van egy 370 GB-os partícióm, amin csak adatokat tárolok. Ebből akartam 100 GB-ot leválasztani az EASEUS Partition Master nevű programmal, hogy Linuxnak létrehozzak egy új partíciót, de 54%-nál kiírta, hogy "Hibás szektor!" és megszakadt. Intéző látja, de nem tudom megnyitni, mert azt írja, hogy "D:\ nem érhető el. A fájl vagy a könyvtár sérült vagy nem olvasható". Hogyan tudnám újra működőképessé tenni? Van rajta kb. 70 GB, ami fontos lenne, mert nem valószínű, hogy tudom pótolni. (Mentés nincs, mert nem gondoltam, hogy ez lesz, máskor is választottam már le így helyet, probléma nélkül. :S)

Előre is köszi a válasz(oka)t.

Micimackó, kérsz mézes teát?Kérek Malacka, csak tea nélkül, ha lehet...

(#936) kraftxld válasza tboj (#935) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Recuva-t vagy GetDataBack-et ráereszteni a partícióra, másik vinyóra átmenteni ha talált valamit, aztán a mostani vinyót kukázni.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#937) tboj válasza kraftxld (#936) üzenetére


tboj
tag

Köszönöm a gyors választ. Közben elindítottam az EASUS-on belül ezt a partition recovery nevű dolgot, már 2,5 órája fut és még van belőle kb. 15 perc. Szerinted, akkor ezt leállítsam és próbáljam azokkal a programokkal, amiket javasoltál vagy ez is megteszi? Bocs az értetlenkedésért, de nem igazán értek hozzá.

Itt egy screenshot a folyamat állásáról:

screen

[ Szerkesztve ]

Micimackó, kérsz mézes teát?Kérek Malacka, csak tea nélkül, ha lehet...

(#938) kraftxld válasza tboj (#937) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Egy próbát megér, de mindenképp másik vinyóra mentsd az adatokat ha talál valamit.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#939) tboj válasza kraftxld (#938) üzenetére


tboj
tag

Rendben, valahogy megoldom. Még egy kérdés: A vinyó a hibás szektor miatt kuka? Úgy hallottam, hogy létezik arra is valami program, ami ezeket kiszűri. Kicsit bővebben esetleg tudnál írni erről nekem, ha ráérsz? Megköszönném.

Illetve, nem tudom, hogy lehet-e köze a vinyóhoz, de ha sokat áll üresjáratban a gép (néha egy 20-30 perc is elég), akkor sokszor kékhalált kapok, mire visszaülök elé. Egy 4 éves Acer 5740G típusú laptopról van szó.

Micimackó, kérsz mézes teát?Kérek Malacka, csak tea nélkül, ha lehet...

(#940) tboj válasza kraftxld (#938) üzenetére


tboj
tag

Közben végzett a vizsgálattal, úgy néz ki megtalált szinte mindent. Megnéztem pár képet File preview-al és meg is nyitotta őket. Az a baj, hogy az asztali gépben lévő vinyót nem tudom rákötni a laptopra, ezért most várhatok estig vele, mert akkor tudok csak kölcsön kérni egy külső vinyót. Gondolom nem probléma, ha addig így hagyom és majd este folytatom a helyreállítást. (?)

[ Szerkesztve ]

Micimackó, kérsz mézes teát?Kérek Malacka, csak tea nélkül, ha lehet...

(#941) Gedeon31


Gedeon31
addikt

Sziasztok!

Egy HDD-n melyik programmal tudom biztonságosan két partíciót összeolvasztani?

(#942) kraftxld válasza Gedeon31 (#941) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Külső vinyóval. Lemented a partíciót ami hátrébb van a táblában, törlöd a partíciót, kiterjesztet a meglévőt, visszamásolod az adatokat.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#943) XGalapagosiX válasza Gedeon31 (#941) üzenetére


XGalapagosiX
csendes tag

Acronis Disk Director képes rá, régebben végrehajtottam hasonlót, de előtte feltétlen készíts biztonsági másolatot. (Volt egy elsődleges és egy logikai meghajtó, az elsődlegest átkonvertálta logikaira, majd egyesítette őket.)

(#944) Gedeon31 válasza XGalapagosiX (#943) üzenetére


Gedeon31
addikt

Köszönöm :) megpróbálom.

(#945) King Unique


King Unique
titán

Sziasztok!

Adatmentés topikból jövök ezzel a problémával [link]
Mondjuk adatok lementése folyamatban van és elkészül, ez a része vsz ok lesz.

Az lenne a kérdésem, h van-e amúgy lehetőség RAW partíció NTFS-re alakítására egyszerűen, adatvesztés nélkül :F
Ebben a cikkben említenek egy Disk Director Suite szoftvert , ami állítólag képes erre. Van ennek realitásalapja, v csak kacsa, hülyeség?
Mert gondolom alap esetben 1. adatmetnés --->2. lemezkezelőben RAW partíció (törlése) újraformázása NTFS-re a bevett eljárás.

[ Szerkesztve ]

(#946) mikemyers133


mikemyers133
csendes tag

Sziasztok,

Adott egy Western Digital Scorpio Black 750GB (WD7500BPKT) amit asztali gépbe torrentezésre fogok használni.
A rendszer egy 120Gb Kingston SSD-n van. Azt szeretném kérdezni hogy adattárolás szempontjából mi a legideálisabb neki?
Haggyam inkább egyben, vagy particionáljam többre?
Számít ez valamit élettartam/melegedés/gyorsaság szempontjából.

Köszi! :DD

" Az életed kapod, a jövődet írod, a sors pedig rendez".

(#947) Doky586 válasza mikemyers133 (#946) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Hagyd egyben..

(#948) kraftxld válasza King Unique (#945) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Ne próbálkozz így vele, mert csak több kárt okozhatsz.
Szerezz egy üres külső vinyót, majd GetDataBack-el mentsd át a cuccokat, formázd a RAW-os vinyót, és másold vissza.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#949) King Unique válasza kraftxld (#948) üzenetére


King Unique
titán

Szóval nem nagyon léteznek ilyen pár kattos csoda helyreállító programok....ha RAW, akkor csak a "szokásos eljárás" mentén oldható meg a dolog.
Köszönöm a választ! :R

(#950) kraftxld válasza King Unique (#949) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Lehetséges a helyreállítás, párszor már megpróbáltam sikeres GetDataBack mentés után visszavarázsolni az NTFS-t, az esetek 50%-ában sikerült, de a máskor hibásan jött vissza az MFT, egy chkdsk után meg szétb@szott mindent és össze-vissza rendezte a blokkokat a file-okban és majdnem minden adat olvashatatlan lett.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Particionálás
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.