Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Particionálás

Hozzászólások

(#101) Scytha válasza Morris (#99) üzenetére


Scytha
tag

A hibaüzenet az, hogy: ''érvénytelen partíció tábla''

Én úgy szoktam újratelepíteni, hogy törlöm a rendszerpartíciót és létrehozom ugyanazt a partíciót, amit töröltem és arra telepítem. Formázással, hogy kéne? (A biosba nálam, ha jól emlékszem, csak 1 cd boot van nincs 2.)
Biztos nem lehet a vinyónak vmi baja? :(

(#102) Morris válasza kenesevas (#100) üzenetére


Morris
veterán

kell :DDD

(#103) kraftxld válasza kenesevas (#100) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Ha kézrátétellel nem megy akkor lehet jó volna vmi progi :DDD

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#104) Morris válasza Scytha (#101) üzenetére


Morris
veterán

jó, bocs, hogy ezt megkérdeztem, de sajnos még mindig sok az olyan sufni.szgép szerelő, aki simán rátelepíti a régire.
mindegy.
akkor viszont meg kellene próbálni a másik partícíóról minden adatot lementeni, már ha szükséged van rá, utána telepítésnél mindkét partíciót törölni, csinálni egy nagyot arra fel a windózt. (remélhetőleg itt már fel fog menni)
ha ok, akkor win fel és végignézni a vinyót, nem lehet e bad-szektoros ilyesmi. Ha ez is ok akkor ismét megpróbálni szétkapni a partíciókat.és mehet a kívánt rendszer a kívánt partícióra.

(#105) Scytha válasza Morris (#104) üzenetére


Scytha
tag

köszi, én is erre gondoltam csak 180 gigát nehéz lesz lementeni... :O

(#106) Morris válasza Scytha (#105) üzenetére


Morris
veterán

venni kell dvd-t és kiírogatni :DDD

(#107) Daweee


Daweee
őstag

Hello
Sikerült egy jó régi topicot felhozni, de a Vista topicban nem válaszolnak...
Szóval annyi lenne a harci feladat, hogy 20 gigát le kéne csípni a partícióból. Mindezt megtenni WinVista alatt, 0Ft ráfordítással (ergo nem veszek meg hozzá semmi progit, amit meg találtam annak nem találok virágbolti verzsönt) mert ami progit találtam ami elindul, az annyira demo, hogy beállíthatsz magadnak mindent f@szán, ebből, ebbe, ennyit, mindent, aztán amikor apply-znám, vedd meg mert így sz@*t se csinálok neked...
Megvolt: Acronis disk editor, Paragon PM., stb... Partition Magic, amihez meg lenne az a dolog amivel rábírhatom hogy vásárlás nélkül használhassam, a mai napig nincs Vistán működő verziója... Szerintem ez szégyen a Simantecre nézve :( Szóval a kérdés, hogy mit tegyek? - Ja és a Vista gyári cucca egy hígított f*s, egyrészt csak 1-5 gigát szedne le, ahogy épp kedve van, másrészt meg hibaüzenetet dob, és nem hajlandó működni... Bocs a stílusért, egész délután ezzel szopok, nem csoda hogy megöl az ideg...
Előre is kössz :R

(#108) Daweee válasza Daweee (#107) üzenetére


Daweee
őstag

Haggyuk... Van itthon egy 4 gigás vinyó, arra rakok egy XP-t és onnan megoldom...

(#109) Rocko66


Rocko66
aktív tag

Hali!
Valaki segítene?
Egy 320-as samsung vinyót kéne kettéosztani xp cd segítségével addig értem hogy kitörölöm a partíciót és utána új létrehozása oda bekell írni egy számot gondolom az elsődleges partíció méretét, utána automatikusan megkapom a másik partíciót is?

[ Szerkesztve ]

(#110) Thrawn válasza Rocko66 (#109) üzenetére


Thrawn
félisten

Csak azt csináld meg amire az XP-t rakod, a másikat már Lemezkezelőből is létre tudod hozni.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#111) Rocko66 válasza Thrawn (#110) üzenetére


Rocko66
aktív tag

Oké! 20gb- elég a c-nek nem?

(#112) fero02 válasza Rocko66 (#111) üzenetére


fero02
veterán

Ha a játékokat nem oda telepíted, akkor bőven elé.

(#113) Lala6


Lala6
őstag

Sziasztok!

Van egy winyó amit ketté kellene osztani. Milyen programot ajánlotok rá? P Magic-al már rontottam el gépet, így kicsit tartok tőle.
Most csak C van és kellene egy D is. A C-n van egy működő XP, ami meg is kellene, hogy maradjon, minden mással együtt. Jelenleg 110GB szabad hely van, ebből kéne 100-at D-nek tenni. Most csinálom a töredezettség mentesítést, hogy rendben legyen rajta minden.
Sajna nincs most nálam linux telepítő, pedig az meg csinálná két perc alatt.
Milyen progit ajánlotok hozzá? Valami nagyon egyszerű kellene.

Köszi
Lala

(#114) Lala6 válasza Lala6 (#113) üzenetére


Lala6
őstag

Megoldottam.

[ Szerkesztve ]

(#115) Laslow


Laslow
senior tag

500GB-os HDD-t akarok min. 2, de minél kevesebb partícióra szétbontani. Az egyikre Vista + proggik mennének, a másikra meg adatok. Több kérdés is felmerült bennem:

1. Max. mekkora méretű partíciók megengedettek? (Hogy XP és Vista tudja még kezelni.)

2. A Vista + programok (játékok nem!) vajon mekkora partíciót kapjon? Én 20-25GB-ot tippelek - aki már berendezkedett ilyen környezetbe, hogy látja?

"A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

(#116) Laslow válasza Laslow (#115) üzenetére


Laslow
senior tag

Közben keresővel: XP alapból 127GB-ig kezeli a partíciókat, SP2-vel 1TB környékéig. Vistánál ilyen téren nincs limit (vagyis van, de sok-sok TB-nál), akkor sem, ha arról a partícióról indulna maga a rendszer. (NTFS-ről beszélek, FAT32 már nem számít nekem.)

[ Szerkesztve ]

"A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

(#117) Laslow válasza Laslow (#116) üzenetére


Laslow
senior tag

(Plusz olvasom, hogy érdemes Vistánál (meg úgy általában is) egy külön partíciót csinálni a swapfájlnak, méghozzá RAM * 2,5 + 500MB méretűt.)

"A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

(#118) Psych0


Psych0
őstag

Én mindenféle partícionálásra, átméretezésre stb. gparted live cd-t használok. Egyszerű mindent tud és ingyenes.

"As an online discussion grows longer, the probability of a comparison involving Nazis or Hitler approaches 1."

(#119) D@ni88


D@ni88
addikt

hali, partíció közben elszállt egy korábbi partícióm... szval most formázatlan területnek írja ki. meglehet oldani h visszanyerje az adatokat?

(#120) fLeSs


fLeSs
nagyúr

Üdv.
Van nekem egy 250 GB-os vinyóm, ezen van egy 210 GB-os FAT32 partíció (meg egy másik kisebb az OS-nek). Nem elírás!
Az a helyzet, hogy már fogalmam sincs hogyan csináltam meg ekkorára. :D

Viszont most van nálam egy 500 GB-os vinyó, és arra át kéne mentenem az adatokat, de nemtok rajta létrehozni ~130 GB-nál nagyobb FAT32 partíciót.
Vki nem tudja véletlenül, hogy hogyan lehet ennél nagyobbat kreálni?

Igazából az a problémám, hogy a kisebbik vinyóról ha átteszem a ghost image filejaimat a nagy vinyóra, akkor azokat a ghost többé nem tudja értelmesen beolvasni, holott a 250 GB-os vinyón ezek a ghost image-ek teljesen jók. Az 500-asra már ráengedtem a Samsung, a Hitachi és a Seagate diagnosztikai progiját, és kiderült, hogy nem hibás a HDD.
Kipróbáltam egy másik, kisebb vinyóval, hogy arra tettem rá a ghost image-eket, és azon sem voltak jók, szóval nem értem.

[ Szerkesztve ]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#121) Thrawn válasza fLeSs (#120) üzenetére


Thrawn
félisten

Muszáj neked az a FAT32? :)
Mintha a Partition Magic és az Acronis Disc Director képes lenne ilyesmire.

[ Szerkesztve ]

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#122) fLeSs válasza Thrawn (#121) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Nem.
Igazából tökmind1 a fájlrendszer típusa.
Egyetlen lényeg van: a ghost image-eknek működnie kell.
A helyzet a következőképpen néz ki most, ha esetleg az előbb értelmetlenül írtam volna le:
1. a 250 GB-os vinyón a 230 GB-os FAT32 partíción található ghost image-ek tökéletesen működnek
2. az 500 GB-os vinyón akármilyen partíciót csinálok, a ghost image-ek nem működnek
3. van egy harmadik vinyó is itt, ez 200 GB-os, NTFS partícióval, a ghost image-ek ezen sem működnek.

Nem működik = az image visszaírása elején hibát ír ki, és kilép a programból. Ugye veled már priviztem ezzel kapcsolatban, ghost image-ekben tárolom a különböző tesztrendszereket, pl. a procisat is.

szerk: még1et most megnézek, hogy az 500-asra készítek egy mondjuk 50 GB-os FAT32 part.-t, és megnézem, hogy müxik-e.

szerk2: nem jó így sem. Annyit még észrevettem, hogy ha a ghost image-en futtatok egy ellenőrzést, akkor mindig pont ugyanattól a ponttól kezdődően (kb. 45%) elkezd akadozni, és érdekes hangokat hallatt a vinyó. Ez igaz az 500-asra és a 200-asra is, viszont a 250-es nem csinálja.

[ Szerkesztve ]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#123) Thrawn válasza fLeSs (#122) üzenetére


Thrawn
félisten

Van egy olyan érzésem, hogy ez nem lesz egyszerű menet. Hirtelen eszembe jutott, hogy esetleg a Windows-os lemezkezelővel át kéne konvertáltatni NTFS-re, de el is vetettem azonnal :D
Megvárom, hogy a kissebb FAT32 partícióval sikerül-e átmenteni. Amit eddig találtam az az, hogy FAT32-large-nak hívják az ekkorára méretezhető partíciókat, Linux-al készíthetők, de a clusterezés miatt kb 40%-a elveszik a hasznos területnek.
Van egy módosított Fdisk is de az csak kb 180 GB-ig jó.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#124) Thrawn válasza fLeSs (#122) üzenetére


Thrawn
félisten

Tipp: másolj át próbaként valamilyen Linux LiveCD-vel egy ghost fájlt FAT32-re.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#125) fLeSs válasza Thrawn (#123) üzenetére


fLeSs
nagyúr

A kispartíciós dolog sem jött be.
Linuxszal nem csináltam semmit az fix.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#126) Thrawn válasza fLeSs (#125) üzenetére


Thrawn
félisten

Azért írtam a Linux-ot, mert kezelik a large-FAT32-t. Talán át tudja másolni neked a ghost fájlt úgy sima FAT32-re, hogy működőképes marad az image. Ha sikerül akkor már nyert ügyed van.
Nem egy Maxtor vinyó az? Volt valami gyári utility hozzájuk régebben amivel meg lehetett partícionálni és formázni.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#127) fLeSs válasza Thrawn (#126) üzenetére


fLeSs
nagyúr

De maxtor.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#128) Thrawn válasza fLeSs (#127) üzenetére


Thrawn
félisten

It is possible to use a Windows 98 or Windows Me boot diskette to get a larger FAT partition formatted. Link
Namost, ha jól értelmezem a Win98 és a WinME normálisan kezeli, de a többi OS verzió nem? :F
Még egy tipp: Valami adatmentő program is segíthet, a GetDataBack-nek van FAT verziója.

[ Szerkesztve ]

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#129) fLeSs válasza Thrawn (#128) üzenetére


fLeSs
nagyúr

úgy tűnik megoldódott, rossz ghost-verziót használtam. :D :Y :W

Most más problémám van, véletlenül formatáltam a boot-pendriveomat, amin rajta volt a régi, JÓ ghost verzió, és nincs róla másolatom. Találtam egy csomóféle verziót a neten, de vagy nem ismeri az NTFS-t, vagy nem müxik rendesen a billentyűzet velük, csak tabbal vagy ALT+billentyűkombinációval lehet lépkedni a menüpontok között, viszont partícióválasztásnál így nem lehet kiválasztani semmit, szal végeredményben nem érek vele semmit. :F

[ Szerkesztve ]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#130) Thrawn válasza fLeSs (#129) üzenetére


Thrawn
félisten

Van neve ennek a ghost programnaknak? Melyik volt a jó verzió?

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#131) fLeSs válasza Thrawn (#130) üzenetére


fLeSs
nagyúr

az a neve, hogy norton ghost. :D
a 2003-at használom, nemtom melyik verziót, van belőle 273849 féle.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#132) Thrawn válasza fLeSs (#131) üzenetére


Thrawn
félisten

Súgó -> Névjegy? ;]

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#133) rétisün válasza fLeSs (#131) üzenetére


rétisün
veterán

a 2003-al nekem az volt a bajom, hogy nem boldogul sataII vinyóval. a 11-es bootcd-je viszont korrekt, ajánlom.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#134) fLeSs válasza rétisün (#133) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Nekem a jelenlegi verzióval nincs semmi baja a SATA2 vinyóval, de mint mondtam, van egy csomó verzió belőle, találkoztam olyannal is, aminek nem tetszett vmi. :D

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#135) rétisün válasza fLeSs (#134) üzenetére


rétisün
veterán

egy sataII vinyó + egy ide vinyó összeállításban nálam is remekül tette a dolgát. aztán az ide vinyóból is sataII-es lett, ott már nem boldogult. egész pontosan, ha az egyik vinyórol akartam a másikra csinálni a mentést. ugyanarra a vinyóra, másik partícióra nem is próbáltam, lehet, ugy is jó lett volna.

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#136) fLeSs válasza rétisün (#135) üzenetére


fLeSs
nagyúr

nálam nincs ilyenekkel gond.
abból az ISO-ból el tudnád nekem küldeni a ghost.exe-t? nincs most itthon írható cuccom.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#137) rétisün válasza fLeSs (#136) üzenetére


rétisün
veterán

mehet az adataidnál lévő e-mailre?

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#138) rétisün válasza rétisün (#137) üzenetére


rétisün
veterán

ment....

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#139) rétisün


rétisün
veterán

elküldtem az adataidban lévő e-mailre, kaptam egy visszahibaüzit, szóval lehet hogy mégse kapod meg.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#140) fLeSs válasza rétisün (#139) üzenetére


fLeSs
nagyúr

a kukac elől szedd ki a kukacot. :D

[ Szerkesztve ]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#141) rétisün válasza fLeSs (#140) üzenetére


rétisün
veterán

ravasz :C így nem zargathat akárki e-mailben...jó, megy még egyszer

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#142) fLeSs válasza rétisün (#141) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Minimális értelmi szintet el kell hogy érjen, ha ír nekem (ez nem neked szólt). :D

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#143) fLeSs válasza rétisün (#141) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Ez 32-es ghost. Ez müxik DOS alatt? Mert ami nekem van az nem.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#144) fLeSs válasza fLeSs (#143) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Nem müxik, hát ez a lényeg. A 32-es ghosttal nincs gond.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#145) fLeSs válasza Thrawn (#132) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Próbáltam kideríteni, de sehol nem írja ki. :D Nincs a súgón belül verziószám vagy ilyesmi.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#146) Thrawn válasza fLeSs (#145) üzenetére


Thrawn
félisten

Ehh, Norton cuccok... Pfff :D
Az exe fájl tulajdonságlapján sincs verzióról infó? Nem tudom hasonló-e a program verziójához, de hátha. Közben lemaradtam, van valami előrelépés tegnap óta?

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#147) fLeSs válasza Thrawn (#146) üzenetére


fLeSs
nagyúr

bakker, ez egy DOS-os progi, nincs neki tulajdonságlapja... :DDD

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#148) Thrawn válasza fLeSs (#147) üzenetére


Thrawn
félisten

Feladom! :O

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#149) fLeSs válasza Thrawn (#148) üzenetére


fLeSs
nagyúr

muhahahaa.... :D

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#150) Thrawn válasza fLeSs (#149) üzenetére


Thrawn
félisten

Nevess csak, az én imidzseim jól vannak :P
Pláne, hogy nincsenek ;]
De ha lennének is, nem crapware-el csinálnám őket :D

szerk: Közben rábukkantam a megoldásra...

[ Szerkesztve ]

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Particionálás
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.