Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Particionálás

Hozzászólások

(#801) uniplet válasza Fire/SOUL/CD (#798) üzenetére


uniplet
csendes tag

Most még egyszer megnéztem, és persze, hogy a másik winyó eltolását számoltam ki... :(((
Kérdésem ezennel bár megválaszolásra került, teljesen feleslegesnek bizonyult.
Minden esetre nagyon köszönöm a segítséget, megyek vezekelni... :W

L.

(#802) scope2007 válasza Fire/SOUL/CD (#796) üzenetére


scope2007
addikt

a listán nincsen :D lezem 1 lenne
de lemezkezelő alól meg formázni nem engedi :D

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#803) Fire/SOUL/CD válasza scope2007 (#802) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Mert nincs inizializálva a lemez 1. Jobb egér a lemez 1-en (nem a partícionálatlan területen) és onnantól egyértlemű lesz(kellene lennie)

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#804) scope2007 válasza Fire/SOUL/CD (#803) üzenetére


scope2007
addikt

Ja azt nem írtam bele, hogy errort dob arra xD
Asszem a művelet nem hajtható végre üzenet

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#805) Plavix


Plavix
tag

Helló!
Nem olvastam végig a fórumot, help! Vettem 1 st3000dm001 vinyót. 3TB, win 8, alaplap ASRock P45DE3. A particionálás után KB 750 GB-nak látom. Megoldás esetleg? Köszönöm!

Weblap készítés, domain adás-vétel.

(#806) Fire/SOUL/CD válasza scope2007 (#804) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Másik gépben parancssorból újrainicializálni a HDD-t. Ha így is valami hiba lép fel, akkor nyilván a HDD-vel nincs rendben valami.

Plavix
Nem megfelelő AHCI driver van használatban, ami általában úgy kerül fel, hogy az alaplaphoz tartozó chipset/INF drivert felpakolja a user és az lecseréli a normális AHCI drivert valami ezerévesre (alaplapodhoz tényleg egy őskövület van amúgy)
Ha ez a szitu(szinte biztosan ez), akkor telepítsd fel ezt: SetupRST.exe
Ha esetleg nem menne fel (mert arra nem emléxem, hogy biztosan támogatja-e a P45 chipset-et), akkor meg ezt telepítsd fel: iata_enu.exe

Ha ezt követően esetleg meg az a helyzet állna elő, hogy csak 2TB-osnak látszódna a HDD, akkor meg GPT partíció stílust kell alkalmazni.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#807) uniplet


uniplet
csendes tag

Üdv!

A kérdésem, hogy ha egy 0 km.-es 120 gigás ssd-re átklónozok egy 80 gigás hdd-t, akkor az ssd-n 2 partició lesz, vagy meg lehet úgy is oldani, hogy egyben maradjon?
Illetve, ha jól tudom, formázatlan ssd-re kell klónozni, ekkor viszont az allignálás elcsúszhat?

Köszönöm!
L.

L.

(#808) Vertigo18


Vertigo18
addikt

Hoi!

Lenne egy ilyen problémám:

Adott a gépem, Gigabyte DS4 alaplap, rajta 2x640 Gb. Samu Raidbe kötve... Tegnap vettem mellé egy 2 Terrás Barracudát, bekötöttem egy Sata portra, és az istennek nem látom sehol.

Szerintem a Sata portokkal nem lehet gond, arra van kötve a két Samu is, meg egy DVD-író is.

Vajon hogyan tudnám láthatóvá tenni, hogy formázhassam?

Előre is köszi!

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#809) Thrawn válasza Vertigo18 (#808) üzenetére


Thrawn
félisten

A Lemezkezelőben tudod megformázni. Ahhoz, hogy lásd pl az Intézőben betűjelet is kell, hogy adjál neki.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#810) Vertigo18 válasza Thrawn (#809) üzenetére


Vertigo18
addikt

A lemezkezelőben... ha látszana! Sem partícionáló szoftverrel, sem a Winfos saját lemezkezelőjében, sem a sajátgépben nem látszott...

A megoldást azért leírom, hátha valakinek hasonló problémája lesz, illetve azért is, mert a magyarázatot nem tudom, hogy mitől lett jó, de jó lett...

Tehát a windoes felállása előtt a RAID-kezelőt kellett indítani (Gigabyte alaplapnál "Fastbuild Utility"), és ott a 2x640-es samu mellé, ami Stripe ATI Raid 2+0 beállításokkal megy, ez a 2 Terrás megjelent, és át tudtam állítani "Raid Ready"-re...

A BIOS-ban a beállításoknál az alaplapi SATA vezérlők (0-3ig) RAID beállításokkal mennek, így ha új vinyó kerül a rendszerbe, azt RAID-be KELL kötni. Nem kell másikkal összekötni, szimplán RAIDnek ismeri csak fel, simán, S-atanak nem...

Tehát nem lehet a RAIDet ráeröltetni BIOSban mondjuk a 4 SATA portból csak az első kettőre (nullás, és az egyesre), hanem MINDEGYIK RAID lesz akkor...

Így viszont ugyanaz a problémám, mint a 2x640 SAMUnál... Felismeri, formázható, marha gyors, de SMART értékeket sosem fogok kiolvasni előle pl. Sentinellel... :(

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#811) Plavix válasza Plavix (#805) üzenetére


Plavix
tag

Hát... Egyik sem ment föl. Végig csináltam a diskpart verziót, de sajnos a GPT partícióval is 750 GB-nak látta az inicializálás után. Más ötlet? Megköszönöm!

Weblap készítés, domain adás-vétel.

(#812) Fire/SOUL/CD válasza Plavix (#811) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Egyéb probléma áll(hat) a háttérben, pl elavult BIOS, avagy a BIOS helytelen beállítása (nem AHCI üzemmódban mennek a SATA portok mégsem), ellenőrizd és korrigáld ha szükséges. Ez t követően a korábban linkelt driverrel tegyél újabb próbát. Ha a helyzet nem változna, akkor pedig ezt telepítsd fel:
(STOR_allOS_10.6.0.1022.exe
Ennek fel kell mennie, mert 100% támogatja a chipset-edet (csak akkor nem megy fel, ha valami más gebasz van)

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#813) Fáraó


Fáraó
őstag

Üdv!

Nem igazán ide kapcsolódnak, illetve csak részben, a kérdéseim, de jobb helyet nem találtam rá.

1. Vettem egy 250-es SSD-t (Samu EVO 840 Basic, ha számít), partícionálni szeretné 50-50-150 arányban. W7 Prof 64 bit lesz rajta (ill. az első partíción), op. rendszer install során szeretném darabolni. Régen telepítettem W7-t, de ha jól emlékszem az NTFS fájlrendszer kijelölése után kétféle formázást lehet kérni: gyorsat és lassút. Melyiket célszerű választani? A gyorsra tippelnék, mivel SSD, és jó lenne ha nem szántaná végig a partíciót cellánként, de jó lenne egy megerősítés.
2. Van két WD HDD (SATA II) a gépben, eddig IDE-két voltak vezérelve. Nem lesz gond (lefagyás, akadozás, adatolvasás), ha mostantól a vezérlő ACHI módban lesz?
3. Az alaplapon lévő déli hídban [alaplap speci] (ICH10R) lévő vezérlőre kötném az SSD-t és a HDD-ket (amik most is ott vannak), persze a sorrend változna, legkisebb értékűre kerülni az SSD, vagy érdemes lenne inkább az extrába rárakott SATA chipre kötni? Az alaplap blokkdiagramja alapján a déli hídból gyorsabb vezérlés lehet elérni...
4. Bár a vezérlő SATA II-es, van SATA III-as kábelem, aminek az egyik vége derékszögben tört, jobb lenne vele a szerelés, ill. nem kellene meghajolni a kábelnek a ház falánál. Összeköthetem a vezérlőt és az SSD-t ezzel a SATA III-as kábellel?

Köszi a türelmet!

VIGYORRRGAZMUS.....

(#814) Thrawn válasza Fáraó (#813) üzenetére


Thrawn
félisten

1. Elég a gyorsformázás.
2. Nem lesz gond.
3. ICH-ra kösd a legelső portra.
4. Összekötheted.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#815) Game Hunter


Game Hunter
csendes tag

Helló!

Van olyan program, ami partícionálás után, ha bejelölöm, akkor egymás után formázza meg a meglévő partíciókat?

(#816) Plavix válasza Fire/SOUL/CD (#806) üzenetére


Plavix
tag

Nagyon köszönöm a segítséget, ezzel iata_enu.exe sikerült! Az AHCI nem volt elindítva! ÜDV!

Weblap készítés, domain adás-vétel.

(#817) Thrawn válasza Game Hunter (#815) üzenetére


Thrawn
félisten

Erre kb bármelyik partícionáló program képes.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#818) Fáraó válasza Thrawn (#814) üzenetére


Fáraó
őstag

Köszi! :R

Már látom, a Flash topik lett volna a megfelelő, legközelebb ott fogok "garázdálkodni".

VIGYORRRGAZMUS.....

(#819) Game Hunter válasza Thrawn (#817) üzenetére


Game Hunter
csendes tag

A EaseUS Partition Master 9.2.2 használom, de ott nem lehet. Egyesével megy, de túl gyors. Az a sanda gyanúm, hogy csak gyorsformáz. Nekem teljes formázás kellene.

Egy 953869MB méretű hdd-t milyen méretekre érdemes felosztani? Én úgy gondoltam, hogy 53869MB a C-nek, 450000MB D-nek, és E-nek meg 449999MB

[ Szerkesztve ]

(#820) Thrawn válasza Game Hunter (#819) üzenetére


Thrawn
félisten

Abba nem lehet több feladatot előre bevinni, aztán egy nagy Start gombra elindítani a műveleteket? Acronis tud ilyet, de ha jól emlékszem akkor a MiniTool Partition Wizard is.

C-nek több helyet hagynék és csak egy D partíciót csinálnék, többet nem.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#821) scope2007 válasza Thrawn (#820) üzenetére


scope2007
addikt

+1

C-nek kicsit több hely, és D meghajtón kívül felesleges újabb
Ez lenne egy normális felállás (de pl gyárilag os-el telepített gépek folyton egy partíciót használnak)
(500gb esetén ~~ 100gb c: ~~400gb d:)
Mert mikor bekap az illető egy durva vírust, csak os reinstall segít, akkor jön a kopp, hogy akkor elveszik minden) :-D

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#822) Game Hunter válasza Thrawn (#820) üzenetére


Game Hunter
csendes tag

De. Rájöttem. Kijelölöm a műveleteket, (a Pending Operations-nál írja is) és Apply. A formázás még mindig túl gyors volt. Így a lemezkezelésben megcsináltam a teljes formatot.:)

Azért kell pl 3 partíció, mert a le-föl másolás, törlés, az E-n, akkor attól nem lesznek töredezettek a fájlok a D-n.:) A C-nek 80GB kb már elég.

[ Szerkesztve ]

(#823) liverpudlian


liverpudlian
csendes tag

Hali!
Windows 7 telepítéssel van egy problémám. Amikor kiválasztanám hova telepítse a windowst, akkor két partíció látható, de egyikre se tudom tenni. Azt írja: a windows nem telepítheti a 0. lemez 1./2. partíciójára. Ráadásul új lemezt sem tudok létrehozni. Egyébként újonnan vett laptopról van szó, nincs rajta op.rendszer. Valahol olvastam hogy töröljem le mindkettőt, és aztán menjek a továbbra, de nem bízom meg benne. Valaki tudna esetleg erre egy megoldást? Előre is köszi!

(#824) uniplet válasza liverpudlian (#823) üzenetére


uniplet
csendes tag

Le kell törölni, akkor tovább megy, majd ő megoldja a particionálást.
A 7 amúgy is csak helyes eltolással particionál, valószínű ezért nem szereti, ha dirigálnak neki.
Nekem is le kellett törölni.

[ Szerkesztve ]

L.

(#825) tlac válasza tlac (#792) üzenetére


tlac
nagyúr

Fire/SOUL/CD:

megvettem a 3TB-os vinyómat a régi gépemhez, ami nem támogat semmiféle efi-t és rendszervinyónak szeretném majd használni, MBR partíciósémával

gparted-del megcsináltam a particionálást és a formázást, utána win7 alatt is meg tudtam formázni őket hiba nélkül (csak gyorsformázás volt)

ez most nem virtuális gép

ki kellene még találni már tesztet, hogy biztosan jól kezeli-e a windows

[ Szerkesztve ]

(#826) tlac válasza tlac (#825) üzenetére


tlac
nagyúr

felraktam rá egy win8.1-et, simán bootol
a 2. partícióra is másoltam egy bő 100 gigát
szerintem minden működik, használható az MBR 3TB-os vinyónál is odafigyelve

(#827) Cseneles


Cseneles
őstag

Sziasztok
Olyan problémámra kérnék segítséget, hogy vásároltam egy 3tb-os külső WD Mybook-ot és a média lejátszóm csak 2Tb-ig támogat... :W Ha esetleg felosztanám mondjuk 2*1,5Tb-ra akkor jó lenne? Ha igen létezik olyan particionáló program ami adatvesztés nélkül megcsinálja? helyem az avan rajt bőven de van 800Gb Hd film amit semmire nem tudok lementeni és letölteni újra na az nem kis idő lenne :U

Runco VX22i-CineGlide prism, Hivilux 2.35:1 gain 1.2, Emotiva XMC-1, XPA5 Gen1, Wharfedale EVO 4.4-CS-4.2, 2 Dayton Audio Ultimax 12-22 DIY, 2 Definityve Technology IW13, Behringern NX4-6000

(#828) Cseneles


Cseneles
őstag

Kicsit visszaolvasva megleltem a választ és működik csak meg kellett osztanom :R

Runco VX22i-CineGlide prism, Hivilux 2.35:1 gain 1.2, Emotiva XMC-1, XPA5 Gen1, Wharfedale EVO 4.4-CS-4.2, 2 Dayton Audio Ultimax 12-22 DIY, 2 Definityve Technology IW13, Behringern NX4-6000

(#829) [CS]Blade2


[CS]Blade2
addikt

Van egy HDD, amin volt egy win7 a 100MB-s partícióval egy 70GB-s partíción, és egy 930GB-s adat partíció tele. Az első kettőt reszelném el, és ezt a 70GB partíciónálatlan területet kellene hozzá tenni a 930GB-s adathoz, de nem tudom sehova átteni a jó 800GB cuccost.
Win7-ben meglehet ezt oldani adatvesztés nélkül vagy külső progi :F Törölném a két feleslegeset, és akkor particionálatlan területet kellene hozzácsapni.

(#830) overland


overland
aktív tag

Sziasztok, van egy ilyen hdd, régebben particionáltam, a 16gb-t csak itt látom:

mi lehet rajta? ha hozzácsatolnám a D-hez esetleg?

unatkozó okoskodó okostojások kíméljenek!!

(#831) McDog válasza overland (#830) üzenetére


McDog
aktív tag

Úgy látom gyakorlatilag nem használod. HP (, vagy valami márkás) gépben van..volt? Mert akkor gondolom innen állíthatod vissza a gép az OEM oprendszert.Ha gondolod mentsd a a partíciót egy image-be, majd törölheted, de ha nem is azt az oprendszert használod, akkor akár törölheted is.

(#832) McDog válasza [CS]Blade2 (#829) üzenetére


McDog
aktív tag

Az utolsó mondatodra válaszolva a Paragon Partition Managerrel, de gondolom más particionáló progival meg lehet oldani, hogy a felesleges partíciót törlöd majd egyik maradt partíció méretét annyival növeled.

A történet első fejezeténél elvesztettem a fonalat...

(#833) Skalci


Skalci
tag

Nemsokára megérkezik hozzám egy új, 2 terrás WD Red, a kérdésem, hogy milyen programmal érdemes formáznom és particionálnom első használatkor? Rendszer nem lesz rajta, jelenleg XP-t használok, telepítőlemezem nincs.
Az is érdekel még, hogy mekkora partíciókat érdemes rajta létrehozni? Én két 1 terrásra gondoltam, de ha valamiért ésszerűbb lenne máshogy, azt szívesen hallgatom.

Lehet, hogy buta kérdés, de ha később win7-es rendszer alatt fogom használni ezt az adat hdd-t, akkor használhatom majd gond nélkül AHCI módban? Vagy ez csak rendszer vinyónál lényeges?

(#834) Pene


Pene
csendes tag

Sziasztok! Egy ki segítséget kérnék egy problémámhoz kapcsolódóan, amivel már két napja szívok:

Adott egy WD Caviar Green (WD15EARX), 1,5 TB-os vinyó. Beraktam egy gépbe, ráengedtem egy win7 telepítést, ami a zsír új, bontatlan vinyóra csinált egy 465 gigás partíciót, amire fel is ment az oprendszer. "Természetesen" a "maradék" helyet nem láttam.

Ezután kiszedtem a gépből, és CSAK usb-n keresztül (mint egy sima külső vinyó) próbáltam vele a következőket: már végigolvastam egy csomó topikot itt is, kipróbáltam, hogy a "MiniTool Partition Wizard" mit szól hozzá, próbáltam ubuntu alatt parted-dal stb. Egyszerűen nem tudom másfél terabyte-os méretűre megformázni/partícionálni.

Adatok nincsenek rajta, le lehet csontra gyalulni: a kérdésem az, hogy mit tegyek, milyen szoftvert használjak, amivel teljesen ki tudom ütni, és végre másfél terabyte-osként láthatom? Előfordulhat esetleg az, hogy külső vinyóként, USB-n keresztül meg sem tudom formázni 1,5-ösre?

Fire/SOUL/CD írta itt: "Ha ténylegesen MBR-re inicializálnál egy ilyen meghajtót, akkor ott is egyből 2TB-t látna az OS (nehogy bárki ezt eljátssza egy külső HDD-vel, mert utána csak gyári particionáló- és alignáló szoftverekkel lehet csak a 3TB-t visszanyerni, XP alatt nincs más út)"

Egyáltalán nem értem, hogy a win7 miért csinálta ezt egy default telepítéskor... De nekem aztán mindegy, hogy Ubuntu vagy windows XP/7 alatt, de valahogy "vissza szeretném kapni" a vinyóm tényleges méretét. Linux alatt a "parted" elég okosnak tűnik, de ott sem tudom mit tegyek. Ha azt mondjátok, hogy dugjam rá vmelyik SATA portra, és úgy menni fog, természetesen az is megoldható (ez lehet oka a gondomnak?).

A vinyónak van egy "testvére", totálisan ugyanilyen típusú, azt sikerült egy héttel ezelőtt külső vinyóként rákötve egy gépre win7 alatt a lemezkezelő segítségével 1,5 terabyte-osra megformázni, szóval nem típushibáról van szó.

(#835) norbifusion


norbifusion
csendes tag

Sziasztok!
Abban kérném segítségeteket, hogy van egy SSD-m amin rajta van a win7 és én szeretnék ebből leválasztani egy 50 gigás partíciót ,van is 70 giga szabad hely, de csak 5,5 gigát engedélyez.Miért lehet ez? Amúgy nem programmal hanem a windows lemezkezelőjével próbáltam.

(#836) mccready


mccready
csendes tag

Sziasztok,

új gépet raktam össze (segítségetekkel), lesz benne egy 1TB-s vinyo. Az a kérdés, hogy mire formázzam és milyen partícióméreteket (és hányat) érdemes beállítani? Win 8.1 lesz rajta, Photoshop, tőzsdei programok, filmek, pár játék.
Próbáltam utána olvasni, de szinte mindenki mást mond, nem tudom mi a legjobb ehhez a használathoz.

Köszi
m

(#837) TeebyKay


TeebyKay
őstag

Sziasztok, nem tudtam melyik topicba írjak, de a wipe formatról szeretnék kérdezni. Hogyan működik, a célnak legjobban megfelelő program, pendriveról bootolás. A teljes winchestert szeretném maradéktalanul letisztítani.

(#838) Lala6


Lala6
őstag

Sziasztok!

Nem tudom, hogy hova írjam a kérdésem, de talán itt van a legtöbb szaki a témából.

Adott egy külső EXT3-ra formázott usb merevlemez. Erre szeretnék windows 7 64bit alatt másolni néhány nagyméretű fájlt NTFS partícióról.

A TotalCommander-hez találtam beépülő modult, de az csak olvasni tudja az ext3-at (azt is csak nagyon lassan), írni nem tud rá.

Tudtok ajánlani valamilyen progit, amivel tudok ext3-ra másolni is, lehetőleg valami normális sebességgel?

(#839) McDog válasza Lala6 (#838) üzenetére


McDog
aktív tag

Szerintem ez fogja megoldani a problémát: [link]

(#840) McDog válasza Pene (#834) üzenetére


McDog
aktív tag

Sajátgépen jobb egérgomb/Kezelés/Tárolás/Lemezkezeléssel vagy Paragon Partition Manager-rel, az üres helyen hozz létre partíciót és kész. Ha esetleg van és minden normálisnak tűnik, akkor még nézd meg van-e a partíciónak neve. (K..S..Z, vagy valami.)

(#841) GabeszTdi


GabeszTdi
csendes tag

sziasztok, ez történt a pedrive -al hogyan tudnám vissza csinálni?

(#842) Pene válasza McDog (#840) üzenetére


Pene
csendes tag

az előző nem segít sajnos, már próbáltam. csak 465 gigásnak látom a másfeles vinyót... utóbbira ránézek, köszi.
egyéb ötlet addigis?:)

(#843) Fire/SOUL/CD válasza Pene (#842) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Rossz AHCI driver van használatban vélhetően. Amikor egy nagyobb kapacitású meghajtó ilyen ismert kapacitásúnak látszik, akkor általában ez áll a háttérben. Tipikusan egy es Intel Rapid Storage driverek okozzák avagy épp az ellenkezője, ezen driverek hiánya.
Ha megírod az alaplapod pontos típusát, akkor megmondom, mi a teendő.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#844) kisgyerek85


kisgyerek85
senior tag

Sziasztok!

Két partíciót össze szeretnék illeszteni, de valami okból a D meghajtó nem tetszik neki. Pár perce végeztem a C megható kibővítésével, mert nagyon fogytán volt a hely és ott sem engedett lecsapni a D meghajtóból.
A két képen jól látható, hogy míg a D senkivel se akar közösülni (rendszermegható válaszható, de azzal ugye alapból nem lehet egyberakni)
Az E meg összeilleszthető lenne az F meghajtómmal. Formáztam mindkét partíciót.
Ötlet?

(#845) NEXT LP


NEXT LP
tag

Sziasztok!

Van egy 1TB-s külső HDD-m amin még nem volt adat, és szerettem volna formatálni (NTFS-re), de rengeteg próbálkozás és módszer után (gyors formázás, nem gyors formázás, lemezkezelőben való formázás, parancssorban való formázás, lemezkezelő programokkal való formázás) sem sikerült, viszont már az első sikertelen formázás után használhatatlanná vált a meghajtó, a lemezkezelőben RAW fájlrendszert ír.
Hogyan tudnám formatálni végre sikeresen? (Lehet még egyáltalán, vagy végleg vége?)

(#846) demars


demars
addikt

Sziasztok!

Win7 proffessional alól hogy tudok hdd-t partícionálni? Lemezkezelőben nem találok olyan lehetőséget, hogy új kötet létrehozása... vagy hasonló! A zsugorítás mit takar? Előbb zsugorítanom kell, majd utána lehet új kötetet létrehozni?
Vagy próbáljam meg egy külső programmal?
Új rendszer, új hdd nem szeretném újra telepíteni, nem is tudom, mert gyárilag telepített a rendszer!
Köszönöm!

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#847) Thrawn válasza demars (#846) üzenetére


Thrawn
félisten

Új kötetet akkor tudsz létrehozni egy lemezen, ha van rajta olyan rész, ami egyáltalán nincs megpartícionálva. Ha ilyen nincs, akkor egy meglévő partíciót kell zsugorítani, hogy üres terület keletkezzen.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#848) demars válasza Thrawn (#847) üzenetére


demars
addikt

Értem!
Én nem zsugorítottam, hanem egy külső progival megcsináltattam... Ezt a zsugorítást nem tudtam, hogy így kell!
Paragon P. Magic progi szépen elvégezte!

Köszönöm az infot! Okosabb lettem! :R

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#849) Bigyo13


Bigyo13
őstag

Óriási segítséget kérnék :U

Windows XP SP3 ban szeretnék használni 4TB-os SATA3-as merevlemezt.

Asrock Z77 professional alaplapom van és a HDD-k AHCI módban futnak jelenleg is, ezt már megoldottam..

A Seagate 4TB-os winyót nem látja a Számítógépkezelés-- Lemezkezelése ..
Csak a Hardver--Eszközkezelő -- Lemezmeghajtó listában LÁTSZIK!

Már progival max 2Tb-ot lát belőle, de nem engedi particionálni sem egyik program sem!

Feltettem az ASRock 3TB+ Unlocker Utility alkalmazást a 3TBUnlocker-t.
Fel is települt, de akkor sem tudom a 4TB -os winyót előcsalogatni a winben.. pedig elvileg erre való a kis program..
Az eszközkezelőben már ott van a SCSI és RAID vezérlők közt a 3TB+ unlocker
Mit nem csináltam meg?
Köszönöm a segítséget előre is! :R

Samsung Galaxy S3/S5

(#850) Bigyo13


Bigyo13
őstag

Addig eljutottam, hogy a SATA2-esben volt sajnos bedugva a winyó, átettem a SATA 3-asba..

Most a win xp két winyóként ismeri fel, egyszer 1648GB másrészt 2048GB -osként.

Hogy tudom elérni, hogy egy 4 TB-osnak lássa? :U

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S3/S5

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Particionálás
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.