Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Particionálás

Hozzászólások

(#151) fLeSs válasza Thrawn (#150) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Egyelőre úgy tűnik, hogy az enyémeim is jól vannak.
A norton ghostot használom 2001 óta, igaz 2001 és 2004 között az előző melóhelyemen használtam, de ott több ezer gépet ghostolgattunk fel, ennél fogva már jól ismerem, szal tom hogy mit várhatok el tőle. ;)

[ Szerkesztve ]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#152) cascada


cascada
senior tag

Sziasztok!
Meg tudnátok mondani, hogy ViSTA alatt melyik a legjobb particionáló program?
XP-n a Partition Magic 8.05-öt használtam /ez az ujabb javított Symantec-es verzió/.
De ViSTA-n nemtudom menni fog-e? Ugy tudom nincs ujabb verziója sajnos.

Köszi a választ előre is ;) Szép napot!

(#153) rétisün válasza cascada (#152) üzenetére


rétisün
veterán

nálam (igaz az még asszem a 8-as volt) nem ment vista alatt, paragon partition manager viszont jó volt.

mod: a partition magic xp alól se tudott mit kezdeni a vista partíciójával, a paragon igen, de ugy emlékszem az is csak xp alól, vista alatt nem. viszont már van belőle 9-es, arra a honlapján már írják a vista supportot.

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#154) 3d


3d
tag

Sziasztok!

Károsíthatja a vinyót a partícionálás megszakítása?

(#155) greatchaos válasza 3d (#154) üzenetére


greatchaos
addikt

sztem nem, de a mértéktelen formázás viszont igen

(#156) 3d válasza greatchaos (#155) üzenetére


3d
tag

Ok, köszönöm a gyors választ!

(#157) greatchaos válasza 3d (#156) üzenetére


greatchaos
addikt

szóra sem érdemes

(#158) KMT


KMT
addikt

Melyik programot ajálnjátok, ami xp alól tud rendszervinyót partícionálni?

(#159) Batka666


Batka666
csendes tag

Sziasztok!
Újra kellett telepítenem a régi WinXP Pro-mat, és nagyon furcs és elég bosszantó dologgal találkoztam. A telepítés során, amikor a telepítő számba veszi a merevlemezeket átpakolta a betűket. Az eddig C: meghajtóként nyilvántartott rendszerpartíció most hirtelen D: lett, illetve a D: jelű meg C:. Próbáltam a telepítés végén betűket változtatni (Acronis Disk Director, regedit), de semmi nem jött be.
Sajnos az adatoknak fenntartott partíciómat nem tudom megszüntetni, mert nincs helyem backup-ra, de mindenféleképpen szeretném a rendszert a C: meghajtón tudni.
Milyen megoldás lehet itt?
A rendszer:
Dell Inspiron 6400 noti
WinXP Pro
a HDD-n két partíció van: System: a Windows-nak
Data: Dokumentumoknak, meg minden egyébnek

(#160) Daemon09 válasza Batka666 (#159) üzenetére


Daemon09
őstag

Ez engem is érdekelne, eddig én sem kaptam rá választ egy topicban sem. De engem is rohadtul idegesít, mert most nekem is így van. :(((

(#161) Llew


Llew
senior tag

Hali!

Érdemes a rendszeren kívül a játékoknak külön partíciót csinálni? Azokat rakom fel, szedem le a leggyakrabban. Illetve ha külön partícióra telepítem a játékokat, és esetleg a windowst újra kell rakni, akkor a játékok attól majd menni fognak? Vagy a win újratelepítés leszed olyan dolgokat amik kellhetnek a játékoknak?

Llew

Az emberiség olyan, mint a krumpli: a java a föld alatt van.

(#162) Daemon09 válasza Llew (#161) üzenetére


Daemon09
őstag

Helló!
Nagyrészük menni fog, csak nem lesz meg a mentés. A játékok általában a dokumentumokba rakják a mentést. Meg a registribe is vannak bejegyzések, amiket a játék csinál.

(#163) Thrawn válasza Batka666 (#159) üzenetére


Thrawn
félisten

Ez akkor fordul elő, ha a telepítővel törölted a partíciót és újat hoztál létre. Ha csak simán formázással telepíted, akkor a C, C marad. Ha mégis törölted akkor a partíció létrehozása után lépj ki a telepítőből és kezd el újra. Ha minden jól megy az lesz a C amelyikre a rendszer kerül.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#164) Llew válasza Daemon09 (#162) üzenetére


Llew
senior tag

A mentések nem okoznak gondot, mert időnként másolom őket a másik partícióra, hogy biztos meglegyenek. Akkor lehet maradok a nagyobb mérető rendszerpartíci mellett és oda pakolgatom őket. Remélhetőleg nem kell gyakorta wint telepítgenem.(lekopog)

Az emberiség olyan, mint a krumpli: a java a föld alatt van.

(#165) Batka666 válasza Thrawn (#163) üzenetére


Batka666
csendes tag

Köszi a tippet, kipróbáltam, de sajnos nem jött be. A rendszer a D: paretíción volt, a C:-n pedig az adatok. Töröltem a D: partíciót, létrehoztam a helyére egy újat, kiléptem a telepítőből, és újra elindítottam. Változás nem volt.
Hol lehet a hiba?

(#166) Thrawn válasza Batka666 (#165) üzenetére


Thrawn
félisten

Akkor mégegy tipp ami tuti működik. Egy partícionáló program kell hozzá, ami tud bootlemezt gyártani. Erről indítva a gépet átvariálható a meghajtók betűjele.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#167) bozont válasza Thrawn (#163) üzenetére


bozont
veterán

Nálam sajnos nem így történt. Most telepítek az új vinyómra és létrehoztam először egy partíciót a swapnak aztán egyet külön a rendszernek. A telepítő alapból 'c'-nek ismeri fel a swap partíciót mivel a lemez elején van és 'd'-nek a másikat és hiába mondom hogy a 'd'-re települjön akkor is a másikra akar. Nem vészes bár kicsit zavaró hogy most a 'd' meghajtón van a rendszer, de a 'c'-t sem tudom átnevezni mert az a rendszer a 'd' pedig rendszerindító. Jó lett volna ha a megszokott meghajtó jeleket tudom használni.

(#168) kjany


kjany
tag

Sziasztok !
Hogyan tudok külső 2,5" USB rackbe egy origi szűz vinyót életrekelteni".
Windows alól akartam, de nem látta a rendszer igy, kénytelen voltam előbb rákötni közvetlenül az alaplapra, és Win.XP cd -ről bootolva, előbb particiót létrehozni.
Azután már a rackbe téve is felismerte (F) meghajtónak, és lehetett formázni.
Müködik a dolog, de érdekelne, hogy nem e lehet egyszerübben, közvetlenül az USB rackból ?

(#169) bozont válasza bozont (#167) üzenetére


bozont
veterán

Na miután kialudtam magam, rájöttem hogy csak a megfelelő partíciót kellett volna megjelölni aktívnak. :B Most minden megy rendesen.

(#170) kjany


kjany
tag

Kihalt a topic ?

(#171) shteer válasza kjany (#170) üzenetére


shteer
titán

lemezkezelő szolgáltatás látja?

..szerintem jónak tűnik

(#172) kjany válasza shteer (#171) üzenetére


kjany
tag

Köszönöm !
Talán az eszközkezelőben megjelent a meghajtó, de sehol máshol...
Ha ismét lesz nállam egy szűz' vinyó megnézem.

(#173) BoriszG


BoriszG
csendes tag

Sziasztok!
Adott egy USB-s notivinyó amin van egy 50gb-os partíció amit szeretnék jelszóval védeni, tudnátok ajánlani valami progit ehez? thx :))

http://www.madarasimeheszet.hu

(#174) BoriszG válasza kjany (#172) üzenetére


BoriszG
csendes tag

vezérlőpult/felügyeleti eszközök/számítógép kezelés/lemezkezelés ha ott nemlátja megcseréled a 2 usb-t :D ;] (nekem legalábbis ez bevált)

http://www.madarasimeheszet.hu

(#175) kjany válasza BoriszG (#174) üzenetére


kjany
tag

Hálás köszönet....

(#176) kjany válasza BoriszG (#174) üzenetére


kjany
tag

hát ez sem jött be...

(#177) Xterms


Xterms
tag

Sziasztok!
Találtam egy jobb topikot, kérem a sata2-s topikból a hsz.-em törlését. A problémám a következőkből kiderül:
Sp2-es XP-n múltkor egy játék kifagyása miatt reseteltem, ekkor szétment a windows. Az üdvözlőképernyő után csak a háttér jelent meg, az asztal az ikonokkal és a tálca csak az explorer.exe feladatkezelős elindítása után jöttek elő. Mivel ez nem volt állapot, megpróbáltam kijavítani a telepítőCD-ről a windowst. Ekkor a telepítés közben kiírta, hogy szeretné telepíteni az általam használt Avance AC'97 audio drivert, mely nem ment át a logo tesztelésen, ezért van két lehetőségem: telepítés mellőzése/telepítés folytatása. Ettől a pillanattól kezdve azonban nem reagál sem az egérre, sem a billentyűzetre, ezért semelyik opciót nem tudom kiválasztani.
Így a telepítés abbamardt, felraktam viszont azonos HDD-re, azonos partícióra egy másik, friss Windowst, windows2 mappába. Ez most tökéletesen működik, de a másik windowsomon volt egy halom mappa az asztalon, melyek feleslegesen foglalják a helyet, de nem tudom őket törölni, mert megtagadja a hozzáférést.
Próbálnám törölni a másik windowst a telepítőcd-ről, de csak partíciót enged törölni (ergo a friss windowst is le kéne törölni), külön windowst nem. Annyi nem elég, hogy törlöm a windows mappát, mert akkor a documents and settings/saját nevem/asztal mappában ugyanúgy ott marad 5Gb felesleges adat.
Megpróbáltam törölni az audio drivert, és úgy javítani a másik windowst, de most azt írja telepítés előtt, hogy: "Kevés a rendszererőforrás az API végrehajtásához."Aztán újraindul.
Remélem érthető voltam.
Szeretném megtudni, hogy hogy javíthanám meg a windowsomat, vagy hogy törölhetném a mappákat, melyekhez nem enged hozzáférni.
Kérlek titeket, segítsetek!
Üdv

A barátok olyanok, mint a hó…………ha rájuk pisilsz, eltűnnek.

(#178) gyga


gyga
senior tag

hali.
olyan gondom lenne hogy:
adott 1 120g-s wincs. ketté van particionálva 20-100 arányban(majdnem) Betűjelei C: ill E:
a C:-n van a winpista a másikon progik. a C:-n kemény 784-hely friss win és program telepítések után. Az E:-n van 34G hely, erről akarok átcsoportosítani 20g-t a vista alá a C:-re.
sajna a a vista bépített particionálója nem engedi érdekes módon az E: zsugorítására csak 330mb-ot enged holott sok a hely rajta. Az oprendszer meg magalatt nem engedi buzerálni a particiót.
Kellene vmi fájdalom mentes eljárás a C: megnöveléséhez.
köszi

A kisebbség is számíít, teszkó.

(#179) gyga


gyga
senior tag

senki nem vágja?

A kisebbség is számíít, teszkó.

(#180) halipoo


halipoo
csendes tag

hello!
leírom a gondom. volt a gépemben egy 40gb-os pata vinyó, két részre osztva. az egyik partíció az elsődleges (C), ezen van a rendszer, mellette egy másik. Most betettem mellé egy sata 500 gb-os vinyót, ezt is két részre osztottam. Ezután vettem részre, hogy én h*lye, az új vinyó mindkét partícióját elsődleges partícióra csináltam, és mikor indítom a gépet a "Hardware initiate failed, please check device.The bios does not be installed. Press <g> to countinue! " üzenet jön. Ha megnyomom a g-t, elindul a win. Gondoltam ez azért van, mert elsődleges partíciót csináltam, úgyhogy az új vinyón mindkét partíciót átalakítottam logikai partícióvá.
Azonban a helyzet nem változott, csak a g megnyomása után tölti be a rendszert, és minden indításnál megjelenik ez az üzenet.
Mit kell beállítanom, hogy simán elinduljon a win?
Előre is köszi mindenkinek!!!

(#181) razorbenke92

Hello!

Olvastam egy pc-s újságban valamit, és az újságot azóta elhagytam, ezért kérdezek rá itt:

Azt olvastam hogyha két wincsó van a gépben akkor lehet olyat hogy min a kettőből particionálok egy egy ugyanolyan méretűt és lehet őket egyesíteni, és így egy nagyobb sebességű partíciót csinálni.

Az újságot keresem mint állat, de megköszönném a segítséget!

Megköszönném a pü-t!

[ Szerkesztve ]

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#182) audi100td válasza razorbenke92 (#181) üzenetére


audi100td
nagyúr

Hali,

szerintem te a Raid-re gondolsz, ebben a hsz-ben le van írva legalul: [link]

(#183) mhn


mhn
tag

sziasztok!

kölcsönadtam a külső vinyómat egy haveromnak akinek MAC-je van. volt rajta egy 300GB-os ntfs partíció, meg 80GB particionálatlan terület. ezt a 80GB-t akarta FAT32-re beállítani, mert állítólag a a MAC nem írja az ntfs-t.
nem tudom mit csinált vele, de a lényeg, h úgy kaptam vissza, h a windows szerint egy 380GB ismeretlen partíció van rajta, a partition magic 8.0 szerint meg:

Partition Type: Type AF

+ ilyen hibát ír ki:
Error #109: Partition ends after end of disk.
ucEndCylinder (48641) must be less than 48641.
Info: Partition didn't end on cylinder boundary.
ucEndHead expected to be 254, not 80.

lehet ezzel valamit kezdeni, vagy elbúcsúzhatok a rajta lévő(volt) 200GB adattól?

(#184) audi100td válasza mhn (#183) üzenetére


audi100td
nagyúr

Szia,

Mac téren nem vagyok otthon, de nem lehetséges, hogy valami mac által használt fájlrendszerre alakította át a vinyót? :F

(#185) mhn válasza audi100td (#184) üzenetére


mhn
tag

szia!

szerintem is vmi ilyesmi a probléma
valszeg nem csak a 80GB particionálatlan területhez nyúlt hozzá hanem az egészhez.
de ha újra particionálta a területet, akkor az adatoknak viszlát...

igazából lemondtam róla, csak mielőtt particionálom ntfs-re, gondoltam megkérdezek nálam okosabbakat is, h van e vmi kevésbé killer megoldás.

(#186) audi100td válasza mhn (#185) üzenetére


audi100td
nagyúr

Azért ne mondj le róla, lehet hogy a Getdataback nevű program még visszatudja hozni az adataidat, töltsd le és próbáld meg, egy formázás amúgy nem törli az adatokat.

(#187) mhn válasza audi100td (#186) üzenetére


mhn
tag

getdataback se látja (unknown)
még annyit megpróbálok, h a mac-en megnézzük, h látszódik e a cucc. aztán ah ott megvan, majd dvd-re kiírogatom...

(#188) Melez


Melez
csendes tag

Még egy párhuzamos topikban kapam segítséget dedixtől (http://href.hu/x/806z), ezt szeretném megköszönni, csak azt azóta lockolták, ha jól nézem, úgyhogy akkor itt.

Köszi!
Hasonló következtetésre jutottam, miután mégtovább olvastam a témában angolul is, de azért sosem árt a megerősítés. Kösz újfent!

(#189) razorbenke92

Sziasztok!

Valaki tudna nekem segítséget adni olyan téren hogy van e valami arány a vincsóknál amennyi hibás szektor után már nem szabad vele foglalkozni teszemazt GB/hibás szektor vagy ha van x hibás szektor az úgyanúgy gáz kicsinél nagynál?

http://hardverapro.hu/apro/kisebb_nagyobb_vinyok_eladook_540mb_1_3_6_40_60_80_160_gb_olcsoon/hsz_1-50.html#msg15

Ezen az oldalon a 160-as 28 szekhibás samsung vinyóhoz mit szóltok???

Megköszönném asegítséget! :R

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#190) audi100td válasza razorbenke92 (#189) üzenetére


audi100td
nagyúr

Ennyi pénzért már hibátlan állapotút lehet kapni!!! :U

1-2 gyenge szektor még nem probléma, de itt már arra utal a helyzet, hogy csak rosszabbodni fog kiláthatatlan időn belül.

(#191) razorbenke92 válasza audi100td (#190) üzenetére

ne viccelj már?!

Komolyan lehet ennyiért (5000) egy hibátlan állapotút kapni?

Nem hitetlenkedésből vagy ilyesmi, de tudnál nekem pü-ben olyan linket adni ahonnan ilyet le took bonyolítani mert akkor inkább az lenne.
Köszi szépen :R

u.i:amúgy kicsit azért reménykedtem, mert nekem az egyik őskori leletemben amit sz*rakodni tartok (mivel csak 200wattos táp van benne) egy 6 gegás quantum vinyó van és jó másfél éve bírja úgy hogy 30 hibás szektorról 32-re nőtte magát, aztán gondoltam hátha ez is kihúzna egy-másfél évet, mert akinek intézném annak akorra már új gépe lesz.

[ Szerkesztve ]

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#192) audi100td válasza razorbenke92 (#191) üzenetére


audi100td
nagyúr

Természetesen használtan... :U

Kb. 5, max 6e Ft egy használt 160-as vinyó, olyan ami hibátlan állapotú, 7-8k-ért meg már 250-esek vannak.

(#193) harley


harley
senior tag

üdv

szeretném két particióra szedni a vinyót de már fent van a vista.

de az a bajom, hogy a 280gb szabad helyből csak 90-et enged leszedni, a számítógép kezelésnél akartam zsugorítani..

most mit csináljak?

nincs valami jó ingyenes progi, amivel ketté tudom szedni a vinyót a vista alatt??

"Olyan még nem volt, hogy ne lett volna valahogy" :)

(#194) audi100td válasza harley (#193) üzenetére


audi100td
nagyúr

Paragon Partition Manager

(#195) harley válasza audi100td (#194) üzenetére


harley
senior tag

letöltöttem a demo 8-at.
de nem jó.

rendszergazdaként indul csak el de akkor meg azt írja hogy ismeretlen windows...

"Olyan még nem volt, hogy ne lett volna valahogy" :)

(#196) 7Heads Drago


7Heads Drago
veterán

Van egy Acer notebook.
Gyárilag felrakták rá a Vistát. Egy 160 vinyó van benne. sajnos valamiért elszállt neki a vga drivere. És csak a reinstall segített.
Miután felállt a Vista utána vettem észre hogy a vinyón van egy 9,76 GB partíció is. Amit ha jól emlékszem még a Vista telepitő lemez se jelzett ki nekem.
Az érdekes az benne, hogy nincs neki normál fájl rendszere. Azt írja ki rá hogy: EISA konfiguráció
Mi ez?
A Vista lemezkezelője csak a sugó menüt engedi behozni rajta. Se formázás, se particiónálás, se átnevezés.
Volt már nálam egy néhány laptop, de ezzel még nem találkoztam.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#197) audi100td válasza harley (#195) üzenetére


audi100td
nagyúr

küldök egy linket pü-ben ami működik... :)

(#198) DarkDeer válasza 7Heads Drago (#196) üzenetére


DarkDeer
senior tag

Azon a rejtett partíción van a gyári Vista. Onnan lehet újratelepíteni, Vista telepítő dvd-t általában nem adnak az új notebook-okhoz.

(#199) Loha válasza 7Heads Drago (#196) üzenetére


Loha
veterán

Ez az Acer helyreállítási particiója, elvileg BIOS boot alatt ALT + F10 -re indul el, és újrahúzza neked a gyári oprendszert.

szerk: látom már megelőztek...

[ Szerkesztve ]

(#200) 7Heads Drago


7Heads Drago
veterán

Kösz a gyors választ.
Ilyent még nem halottam. Csak a lemezes verzióról.
Sajnos Home volt a gépen, és ez nem felelt meg a felhasználónak.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Particionálás
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.