Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Particionálás

Hozzászólások

(#201) Davey7


Davey7
senior tag

Nekem az lenne a kérdésem,hogy XP mellé szeretnék majd feltenni ubuntut,fedorat,opsensolarist és kicsit később minix-et.

Kb. mennyi helyet hagyjak ezeknek szabadon? Tantárgy céljából kellene,szóval nem lesznek hatalmas programok telepítve.

És mivel a legcélszerűbb leválasztani partíciót? (nekem van gparted,paragon partition magic)
Most 2 partíció van a gépben egy C: win D:minden más,és én a D-ről szeretnék lecsípni...hogyan tudnám a legegyszerűbben megoldani?

(#202) Fecdzo


Fecdzo
senior tag

Sziasztok!

Szeretnék segítséget kérni. Olyan problémám van, hogy cimborámnak van egy 500GB-os vinyója amit egy baleset folytán nem sikerült megfelelően partícionálni. Ez alatt azt értem, hogy egy 100GB-os partíció a vinyóból teljesen használhatatlan. Vistát használ és próbáltuk a vista lemez kezelőjével formázni, de hibaüzit kapunk. Mit lehetne ezzel csinálni. Egy partition magic 8,05 azt mondja a partícióra, hogy mbr error és semmit nem lehet vele kezdeni.

Mi lehetne a probléma megoldása? Hogy tudnánk visszahozni azt a 100GB-ot?

fulekitrading.wordpress.com

(#203) Fecdzo válasza Fecdzo (#202) üzenetére


Fecdzo
senior tag

O&O Partition manager 2 megoldotta a gondom....viszont nem értem miért nem lehett ezt megcsinláni a Vistás lemezkezelővel, partition magic 8,05-el, XP-s lemezkezelővel. Partíció törlése majd újra formázása és hipp-hopp máris visszajött a 100GB...

fulekitrading.wordpress.com

(#204) Fecdzo válasza Davey7 (#201) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Esetleh neked is ajánolm az O@o partition manager 2-t. Elég egyszerűen hasunálható...dár partition magic illetve a paragon is jó erre....

fulekitrading.wordpress.com

(#205) Slipandris


Slipandris
tag

Üdv!

Olyan bajom van, hogy egy haver véletlenül ügyesen eltüntette az egyik partíciómat, (C és D volt, a D-t). Az adatok még rajta vannak, mert azt hiszem a partiton magic még látta is az adatokat rajta, de egyébként nem látom a meghajtót.

Hogy lehetne visszahozni azt a partíciót, úgy hogy ne kelljen formázni?

Köszi :(

!44!444444!!!!!!!négy

(#206) audi100td válasza Slipandris (#205) üzenetére


audi100td
nagyúr

Szia,

kattints rá a sajátgép ikonjára jobb egérgombbal és menj a kezelésre, majd a menüben válaszd ki a lemezkezelést, ott fel lesznek sorolva a partíciók, keresd meg azt a partíciót aminek nincs betűjele, majd jobb egérgombbal adj neki egyet, utána elvileg jó lesz, feltéve ha a partíció még létezik.

(#207) Slipandris válasza audi100td (#206) üzenetére


Slipandris
tag

köszi, de nem tudok adni neki nevet.. szürke.. csak kiírja a méretét, és ennyi.
minipe-vel néztem, a lényeg h sok program kiírja D: nek, mintha minden oké lenne..
nem értem :S

!44!444444!!!!!!!négy

(#208) audi100td válasza Slipandris (#207) üzenetére


audi100td
nagyúr

Tudnál linkelni róla egy screenshot-ot?

[ Szerkesztve ]

(#209) Slipandris válasza audi100td (#208) üzenetére


Slipandris
tag

Kép

Jobbkatt az 500gb méretűre, aztán átnevezés, és hibaablak.

:F

!44!444444!!!!!!!négy

(#210) audi100td válasza Slipandris (#209) üzenetére


audi100td
nagyúr

Akkor úgy néz ki sérült a partíció, Get Data Back progival próbáld helyre állítani az adatokat, itt kérj segítséget: [link]

(#211) Slipandris válasza audi100td (#210) üzenetére


Slipandris
tag

köszi szépen

!44!444444!!!!!!!négy

(#212) Cyrusv10


Cyrusv10
tag

Szervusztok

Van 2 WD-m.
750es amin van 64 bites vista, elsődlegesen a rendszer, kiterjesztett(logikain) még 3 meghajtó.

vettem egy 1 terrásat a 750s mellé. egyenlőre egy szűz 64-es vista (elsődleges) van rajta (a jövőben ez lesz a rendszer, a régit meg törlöm), és szintén kiterjesztett partíciót akarok létrehozni rajta és azt felosztani kedvem szerint.

És itt jön a gondom, nem enged még kiterjesztetett csinálni a teljesen szűz 1 terrásra csak elsődlegeset hajlandó a Vista lemezkezelője. Nem lehet 2 kiterjesztett még akkor sem ha külön winchesteren vannak? Vagy mi lehet az ok?

(#213) Antigabo


Antigabo
tag

A Partition Magic 8 -al vagyok bajban
valamit nem értek.
Átmásolok egy teljes működő XP renszerparíciót egy tök üres másik fizikai HDD egyetlen első partíciójára
már ekkor figyelmeztet hogy:
may not be bootable -(de itt jegyzem meg hogy volt már hogy bootable lett !)
aztán elindítom és indúl is - mindaddig amíg azt a szülő fizikai HDD-t el nem távolítom (pedig pont ez a célom) a PC-mből -
ennélkül nem indul a klón rendszer
betölti ugyan szépen az xp-t de még a PM8 első installálása után kiírja hogy a system32 tömöritett vagy korrupt. és az üdvözlő képernyő után csak egy xp logó egy kék háttérrel...
Légyszi szakértő magyarázza el nekem hogy tehetem önnálóan működővé az új klón rendszert.

Köszi ! :)

Szégyen a tudás - de hasznos !

(#214) Antigabo válasza Antigabo (#213) üzenetére


Antigabo
tag

:P Nem kell tolongani - átmostam N.Ghost-tal - szuperál ! :C

Szégyen a tudás - de hasznos !

(#215) John D'oh


John D'oh
aktív tag

Kéne egy kis segítség. Van egy 1Tb-os vinyóm, (1partícióval) amit korábban csak videók+ zenék tárolására használtam és egy külön vinyón volt a rendszer. Néhány hete azonban végleg elszállt szegényke, ezért kénytelen voltam a Terrás vinyóra is Win-t telepíteni.
Nos, szeretném azonban a meglévő 1 partíciót egy kisebb és egy nagyobb méretűre felosztani. Értelemszerűen azért, hogy a OS külön partíción mehessen.
Kérdésem az lenne, hogy ezt milyen progival lehet anélkül megoldani, hogy a meglévő fájljaim ne vesszenek el. Természetesen a már telepített Win-re nincs már szükségem :)

(#216) crosgals válasza John D'oh (#215) üzenetére


crosgals
tag

partition magic nevezetű programmal

A privátokat hamarabb észreveszem!

(#217) scope2007


scope2007
addikt

szevasztok!

pár gyors kérdés!

1. egy zsír új vinyónak mindegy hogy gyors formázva lett particiónálva elsőnek? vagy jobb azért a teljes formázás? egyik pár másodperc míg az utolsó akár jó pár óra is lehet...

2. milyen Foglalási egység méretet ajánlott választani mondjuk egy 1TBos HDDnek?
vagy ez mindegy? legyen alapértelmezett vagy küldhetem fel 64k-ra?

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#218) Olcsi


Olcsi
senior tag

Olyan kérdésem lenne, hogy windows alatt a partition magic-kel lehet-e biztonságosan elkülöníteni x giga üres helyet? Köszi előre is!

(#219) zsolt1129 válasza Olcsi (#218) üzenetére


zsolt1129
addikt

Igen :K Ha Vista-d van,akkor annak van integrált particionálója is.

(#220) Olcsi válasza zsolt1129 (#219) üzenetére


Olcsi
senior tag

Xp-m van, de akkor ezek szerint partition magic-kel problémamentesen meg lehet oldani... Köszi!

(#221) PeterHz


PeterHz
csendes tag

Sziasztok!

Most tisztítottam meg az 1 tb.s winyómat, a kérdés az lenne, hogy mi a jobbm ha particionálva van, vagy ha egyben van az egész?
Adattárolásra használnám, nem OS futtatásra.

És még egy. A régi jó Partittion Magic-em nem futt Vista x64 alatt. Van hasonlóan tetszetős és funkciókban bővelkedő alternatíva.

(#222) DBob


DBob
őstag

Bár nem egészen tartozik ide, de partíciókhoz van köze.

Ntfs esetén mit jelent amikor chkdsk azt mondja "apróbb inkonzisztenciák javítása"? Semmi infót nem találtam erről hogy pontosan mit javít / javíthat chkdsk. Rendszeresen visszatérő téma amúgy, naponta kb.

(#223) ladlac


ladlac
tag

Üdv!

A következő lenne a problémám. 640-es WD winchester, 80/516 (rendszer/adat) arányban megosztva. A 80-ason csak az XP volt meg pár fontosabb program (ehhez sok a 80 giga). Ezért úgy gondoltam, hogy Partition Magic-kel felosztom 200/420 arányba, és akkor a C: -re kerül minden, amit telepíteni kell. (Évekkel ezelőtt jártam úgy egy másik gépen, hogy a C: volt a rendszer, D: pedig adat plusz oda telepítettem a játékokat, a C: -t újra kellett rakni, azután a programok telepítése/törlése listában nem voltak ott a játékok, és sok el sem indult. Ezért akarok minden telepített dolgot a C: -re rakni.)

Viszont ugye most a C: -n van az op.renszer, így - mint utólag megtudtam - ezzel nem sokat tud kezdeni a PM. Persze nem tudtam, először használtam PM-et, megfagyott a folyamat közepén úgy tűnt a D: el is szállt, de hálistennek egy restart utáni CHKDSK megoldotta a problémát.

Van valakinek bármilyen ötlete, hogy mit tudnék ezzel kezdeni? Csak az a megoldás jöhet szóba, hogy PM-ISO-t készíteni, azzal indítani a rendszert, és úgy megváltoztatni az arányokat? De valami olyat is dobott már ki a google, hogy elvileg ilyen sem kellene, mert miután megadom az arányokat, újraindul a gép, és az XP betöltése előtt a PM ezt meg tudja csinálni. De ehhez mit kell beállítani, ill. miért nem csinálja automatikusan?

Egyáltalán jó ötlet ez a rendszer+telepített dologok / adat felosztás? :)

(#224) Utao


Utao
csendes tag

Sziasztok!

Van egy 120 GB IDE SAmsung vinyóm, amin jelenleg Windows és alap Program Files van. Meg tudom-e oldani azt, hogy a meglévő adatokat egy kb. tíz gigás partíción helyezem el, és a maradékot új partícióként jelenítem meg más fájlok számára, vagy mindenképpen elvesznek az adataim particionálás alatt?

(#225) Kernel válasza Utao (#224) üzenetére


Kernel
nagyúr

Ezt még le kell fordítani magyarról magyarra. A 120 Gigás partíció méretének összehúzására van lehetőség, ha elfér 10 Gigában is a rajta lévő adat. Acronis Disk Director, Partition Magic, vagy vannak ilyen képességű ingyenes programok is.

A vinyó elejére kell összehúzni, később a keletkezett partícionálatlan területen pedig új partíció hozható létre, ez már az XP saját Lemezkezelőjével is.

Mindamellett lehetnek problémák, a C: meghajtó megváltozása miatt előfordulhat, hogy nem bootol utána az XP, ennek magyarázata és megoldási lehetőségei: [link]

De az Acronis hajlamos megoldani ilyesmiket magától is.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#226) Kernel válasza ladlac (#223) üzenetére


Kernel
nagyúr

Amikor én csináltam ilyet, csak közölte a program, hogy majd reboot és meg lesz csinálva. Másik lehetőség CD-ről indítva elvégezni.

Mindenképpen jó külön tartani az adatokat és a rendszert, így a Windows bármikor újratelepíthető, klónozással helyreállítható, ahogy tetszik.

Bár van lehetőség WinPE alapú CD-ről indítva törölni csak a Windows könyvtárait, utána a szokott módon újratelepíteni. Sőt, vissza lehet másolni egy régebben elmentett Windowst is, Total Commanderrel, de így össze-vissza töredezett lesz.

Én a D: meghajtón tartok olyan programokat, amik újratelepítés után is rögtön hajlandók működni. De összetettebb programok annyira beépülnek a rendszerbe, hogy Windows újratelepítés után ismét telepíteni kell azt is. Egyszerűbbeknél esetleg sorozatszámot kell megadni és működik, de ez regfájlból is megoldható. Vagy vannak eleve portable (hordozható) programok is.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#227) ROBERTOH


ROBERTOH
őstag

Sziasztok!

Windows XP sp2-m van. Jól látom, hogy FAT32-vel maximum 512GB-os partíciót lehet létrehozni? Legalábbis az Easeus partition master home editionnal nem lehet tovább húzni a méretet, miközben NTFS-nél engedi. A windows súgója szerint viszont akár 2TB-os is lehet a partíció. Akkor most mi az igaz?
Ha tényleg csak NTFS alatt hozhatok létre nagyobb partíciót, akkor lenne még egy kérdésem: jelent-e problémát, ha az egyik winchester fat32, a másik pedig ntfs-es, mind fat32, mind ntfs-ről bootolva?

A választ/válaszokat előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

ez a kedvenc aláírásom

(#228) lazlo8


lazlo8
tag

van egy 500GB winchesterem amit öcsém sikeresen telebaszott virussal ugy h van tuzfal meg virusirtorouter mind1
ami idáig nem volt szétparticionálva ami nagy hiba volt) ezt particion magic8.0 val szetszedem. most van egy C meghajtom csinálok egy c d e meghajtot mondjuk 2 10 470gb-val. a mostani cucc nagyrészt iso formátum ami kéne ezt tenném át a 470gb-s részre+ami nem kell az összes marad a c meghajton.(kb 200gb fontos cucc van amit átteszek a D renagyrsészt *.iso)
berakom a win xp telepitot formázom a c-t h eltunjon a virus és ide ujra felteszem a win-t. nah most ha formázom a c-t amin volt a particion magic akkor a formázáskor letörlöm a particion magicet ami létrehozta a két particiot?? eltunik a két 250gb-s particiom vagy nem? ergo megint csak egy c meghajtom lesz 500gb val vagy meglesz a 250gb c d meghajotm? mert van 200gb iso adat ami kéne ez a install formázás alatt a D-n fog pihenni és ott is marad.
xp nek mint rendszer particio elég 2gb?csak xp lenne rajta semmi mást nem tennék rá program files minden menne az adat lemezre nevezzuk D nek
win 7nek? 10gb? ott is csak win7 lenne semmi program files gondoltam kiprobálom hátha az fasszántosabb.. ha 3 particiot csinálo akkor fen lehet egyik particon xp másikon win7? és egy ettol fuggetlen particion lennének a játékok vagy kulon fel kell telepíteni xp re meg win 7re a játékokat?
szoval tömondatok particonálás -aztán formázás- ha formázok eltunik e az általam létrehozott particio(k)?????
(és tudom hogy a merevlemezem ami 500gb-nak van "hirdetve" csak kb 470 gb tényleges adattárolásra alkalmas de most a fenti példában a kerekítést mellőzzük)

(#229) Kernel válasza ROBERTOH (#227) üzenetére


Kernel
nagyúr

Lehet nagyméretű FAT32-t készíteni, csak biztonsági okból nem ajánlott, nem is minden program engedi, például az XP Lemezkezelőnél is van egy korlát, már ami a létrehozásra vonatkozik. De ha már más programmal létrehozták, a meglévőt lekezeli.

Nagyméretű adattároló partíciót NTFS-re ajánlott formázni, mert a FAT32 sérülékenyebb. Windowsnak egyébként tökmindegy, mivel mindkettőt támogatja.

Ha tényleg csak NTFS alatt hozhatok létre nagyobb partíciót...

Partíciót nem az NTFS alatt hozod részre, hanem a partíciót formázod NTFS-re.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#230) Kernel válasza lazlo8 (#228) üzenetére


Kernel
nagyúr

Partíciók és a létrehozó program egymástól független, használat után a program eltávolítható.

2 Giga kevés az XP-nek, bár maga a rendszer (lapozó és hibernációs fájl nélkül )
1 Gigába is elférhet. Eleinte, aztán egyre hízik. Lapozófájlt persze átteszi automatikusan bárhová, ahol hely van, de hibernálni nem fogsz tudni, mert annak a rendszerpartíción kell lenni és a RAM méretének megfelelő helyet foglal.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#231) ROBERTOH válasza Kernel (#229) üzenetére


ROBERTOH
őstag

Köszi!
Végül NTFS lett, viszont az Easeus partition master home edition-al megformázottra nem akart felmenni a windows, csak a windows telepítővel gyorsformázottra - érdekes.
NTFS és FAT32 nem zavarja egymást, mint megtapasztaltam: fat32 partícióról vidáman tudtam másolni NTFS-re, miközben NTFS-ről bootoltam.

ez a kedvenc aláírásom

(#232) Kernel válasza ROBERTOH (#231) üzenetére


Kernel
nagyúr

Még szép, a fájlrendszert az oprendszer támogatja, nem a fájlrendszerek támogatják egymást.

Képzeld el, hogy az oprendszer egy autó, ami támogatja az aszfaltos út, földút, sőt még a kavicsos út használatát is. Innen kezdve az autómmal bármit át tudok szállítani földútról a kavicsos útra, még szép. Még akkor is, ha aszfaltról startoltam, vagyis bootoltam, ez már tökmindegy.

Én bármikor kicserélem az autó alatt még az utat is. Vagyis az XP-t lemásolom Total Commanderrel, közben jól össze-vissza tömörítem ZIP-be. Partíciót formázom bármilyen támogatott fájlrendszerre (akár FAT16-ra), vagy FAT32 / NTFS-re és clusterméretet változtatok, ahogy épp nekem tetszik, XP-t visszamásolom (autót visszatolom), már szalad is.

Az Easeus talán nem jó bootszektort ír fel, vagy elfelejtetted aktívként megjelölni, különben is lehetőleg mindig az oprendszer saját formázó programját kell használni, nem pedig külső programokat. Egyrészt sok esetben felesleges is mást használni, továbbá az idők során az NTFS-t is fejlesztik, csiszolgatják, úgyhogy legbiztosabb a hozzávaló program használata.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#233) Kernel válasza Kernel (#230) üzenetére


Kernel
nagyúr

1 Giga persze úgy értendő, hogy a Dllcache mappa és a Rendszervisszaállítás tárolt adatai nélkül, csak ez nekem természetes és megszokott, ezért nem tértem ki rá külön.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#234) lazlo8


lazlo8
tag

ha van egy bad sectoros vinyom ami 40Gb. érdemes megformáznom és felteni rá az xp-t? nem fog a telepítés felénél kék halállal meghalni? egyáltalán ha van rajta bad sectro meg tudja e formázni az xp telepito cd je?
bekaptam egy virust és nem tudom leirtani probáltam már csökkentet mod, de nem ment.
a bad sectorok nem lehetnek olyan nagyon számitásom szerint pár száz mega max 1gb

(#235) dE4f


dE4f
csendes tag

Sziasztok.

Egy eléggé buta kérdésem lenne, de sajnos nem tudom a választ: miért van az, h a frissen vásárolt 1 terrás vinyóm csak 931 GB adatterülettel rendelkezik? Épp most formázom először, és sajnos nem tudom.

(#236) Kernel válasza dE4f (#235) üzenetére


Kernel
nagyúr

Azt azért tudhatnád, hogy létezik Netikett is, nem illik több topikba bemásolni ugyanazt a kérdést, feleslegesen rabolni mások idejét. Most én is (vagy bárki) magyarázgathatnék feleslegesen, ha nem tudnám, hogy másik topikban közben már elmagyarázták.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#237) Kernel válasza lazlo8 (#234) üzenetére


Kernel
nagyúr

Ha felülírod az egész merevlemezt (KillDisk stb), ott vírus nem marad, ha pedig tényleges (fizikai) szektorhiba, akkor HDD Regenerator, ami segíthet kipartícionálni is a hibás részt. Partíción belül nem maradhat hibás szektor, mert nem fog normálisan működni, akadni fog, kékhalál is lehet.

XP-nél a gyorsformat nem olvassa végig a felületet, így nem vesz észre minden hibát, a "teljes" formázás viszont igen. Azért tettem idézőjelbe, mert sokan azt hiszik, hogy utóbbi "jobban" formáz, pedig nem. Legfeljebb jobban olvas (XP-ről írtam mindezt, nem Vistáról).

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#238) lazlo8 válasza Kernel (#237) üzenetére


lazlo8
tag

hm lefuttatam pár merevlemez csekkoló progit
http://kepfeltoltes.hu/view/090724/chkdsk_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/view/090724/chkdsk____www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/view/090724/HDDsentinel_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/view/090724/hdt_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
hd sentinel szerint 100%kiválo a merevlemez állapota?akkor mégse volt bad sectroos a vinyom?
chkdsk- meg mérete nem érvényes, meg a file érvénytelen hivatkozást tartalmaz? ezek mit jelentenek pontosan?(futtatam /f javítással is de nem sokat ért)
hd tune talált egy darab sérült szektort az javítható?
a merevlemezzel az volt a problémám h letöltöttem file okat és nem tudtam sehova se másolni őket mert kiíírta h irásvédett stb,(term letöltés után sőt volt olyan h be se fejezte a letöltést)
ha rar-t töltöttem le 99%nál kiirta h lemezolvasási hiba
volt olyan hogy filmnzésés közbe a 1ora után leállt mert a file érvénytelen hivatkozást tartalmaz
ezért én azt hittem hogy bad sectros de akkor mégse? vagy megjavult magátol?
xp re install mehet rá? azt a 30 megás bad sectorral mit tegyek?pontosabban hogy tudom azt az 1 árva bad sectort kizárni?
mivel laptopról van szó (nincs usb-s floppy meghajtom)
hdd regenerator ugye dos alol megy?

(#239) Kernel válasza lazlo8 (#238) üzenetére


Kernel
nagyúr

Először a KillDisk-kel felülírnám az egész felületet, vagyis az MBR-től kezdve, hogy még a partíciós tábla is eltűnjön. Utána partícionálás, formázás. (XP Lemezkezelőben előfordulhat, hogy újraellenőrzést is kell futtatni, ha nem látszana.)

http://www.killdisk.com

Windows és DOS-ban is használható, HDD Regenerator szintén.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#240) Kernel válasza lazlo8 (#238) üzenetére


Kernel
nagyúr

Egyébként lehet a gépnek más hardveres problémája is (RAM stb.), ami ilyen és ehhez hasonló jelenségeket okozhat. RAM-tesztet is érdemes futtatni.

Lemezkezelőt azért írtam, mert azt hittem, másik gépbe van berakva, illetve másodlagos HDD, de közben látom a fotón, hogy C: meghajtó.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#241) lazlo8


lazlo8
tag

igen csak 1 merevlemez ami még nincs szétparticionálva
ram teszthez milyen szoftvert használjak??

(#242) Kernel válasza lazlo8 (#241) üzenetére


Kernel
nagyúr

http://oca.microsoft.com/en/windiag.asp

http://hcidesign.com/memtest

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#243) jahatpersze


jahatpersze
aktív tag

bootCD-ről futtatható grafikus partícionálót tud vki ajánlani? régen ilyet csak Floppyval csináltam partition magic 8-al, az újabbak tudnak CD-t is csinálni? vagy van másik megbízható vetélytárs ami tud?

(#244) jahatpersze


jahatpersze
aktív tag

jó már nem kell :DD

(#245) ashot


ashot
tag

Szasztok,

Most vettem egy uj winyot, a regi teljes egeszeben at lett masolva, illetve az op rendszer
imagelve, minden faszan mukodik, de a windows csak 320gigat lat az 500gigas winyombol, partition magic8-al pedig van egy plussz sor a meghajtoknal extended elnevezessel, ami gondolom nem lett particionalva, de sehogy sem tudom ezt a hianyzo particiot leformatalni es hozzacsapni a tobbihez.

Mit tegyek?

[ Szerkesztve ]

(#246) Kernel válasza ashot (#245) üzenetére


Kernel
nagyúr

Esetleg tegyél be képernyőfotót, mivel többféle felállási lehetőség elképzelhető, amit írásban nem mindenki tud precízen átadni.

Felhívnám a figyelmet, hogy Alt+PrintScreen az aktív ablakot veszi le (vagy Paint, kivágás is létezik), úgyhogy teljesen felesleges bevágni egy fórumba az egész asztalt, ahogy sokan szokták itt. Meg aztán nem is mindenki kíváncsi mások full Desktopjára, ami netán szétfeszíti egy kisebb méretű kijelző kereteit, közben a lényeges ablakot meg szinte nem is lehet látni (volt már ilyen is, bár inkább átméretezős fórumon: Index).

Egyébként "Extended elnevezésű" partíciót (ugyanis ez egy partíció) nem is lehet formázni, csak ha létrehozol rajta logikai meghajtót, azt lehet formázni. Vagy törölni a kiterjesztett partíciót, utána elsődlegest készíteni helyette. Vagy egyiket sem kell csinálni, hanem csak széthúzni a már meglévő logikait (ha az) a kiterjesztett határáig. De erre írtam, hogy többféle felállás lehetséges.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#247) ashot válasza Kernel (#246) üzenetére


ashot
tag

koszi a valaszt,

amint otthon leszek megnezem meg tudom e csinalni amiket irtal, ha nem akkor jon a screenshot.

[ Szerkesztve ]

(#248) Paulo81


Paulo81
aktív tag

Sziasztok!

Van egy 80 gigás vinyóm, 20 giga rendszerpartícióval.
Most vettem egy 1 terás vinyót és szeretném a rendszert átmenteni úgy, ahogy van az új vinyó rendszerpartíciójára.
Nem csináltam még ilyet.
Milyen progi tudja ezt a legegyszerűbben, legkényelmesebben megoldani?
És a partíció létrehozására van valamilyen szabály? (Ugyanakkorának kell lennie, ugyanolyan filerendszerrel, szektormérettel?)
Előre is Köszönöm a tanácsokat! :R

(#249) kircipeti


kircipeti
senior tag

Udv!

Az lenne a kerdesem, hogy erdemes-e teljes formazast nyomni az uj winyora vagy eleg a gyors? Azt hiszem eleg sokaig tartana a teljes.

(#250) Kernel válasza kircipeti (#249) üzenetére


Kernel
nagyúr

Format - gyorsformat

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Particionálás
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.