Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Particionálás

Hozzászólások

(#851) Tommedli


Tommedli
csendes tag

Kedves Bigyó13

Nemrég én is belefutottam ebbe a dologba! WD40EFRX
A tapasztalatom a következő...
Nincs jó hírem!
A Windows XP semmilyen formában nem támogatja a 2TB-nál (2048GB) nagyobb merevlemezeket.
Ahhoz, hogy egyben lásd a 4TB-ot (3726GB) min. Windows 7 64bit és (GPT) GUID partíciós tábla kell.
Az XP csak az (MBR) Master Boot Record -Fő-Rendszerindító Rekord- partíciós táblát ismeri...

Sajnos az XP nagyon öreg ezekhez a gigant lemezekhez...

Úgy hallottam a minap, hogy hamarosan jön a WD50EFRX 5TB-os merevlemez. Hova lehet ezt még fokozni?

(#852) Bigyo13 válasza Tommedli (#851) üzenetére


Bigyo13
őstag

Köszi a választ!

Sejtettem, hogy ne lesz megoldás... :N

Akkor lecserélem 2 db 2TB-osra :)
Nem merem így megosztva használni XP-n

Fura ez a 2048 GB és a 1680 Gb-os partíció :)

Samsung Galaxy S3/S5

(#853) Topi70


Topi70
tag

Sziasztok új vagyok a témában! Vettem egy 1T hdd-t átmásoltam rá kb 500 G adatot. ez tökéletesen sikerült. A régi 500 G-s hdd-t tv-re akartam megformázni a dvr funkció miatt, de a tv azt írta, hogy nem lehetséges vegyem fel a kapcsolatot a gyártóval. ez után a pc már nem látja az adatokat a meghajtón a tv viszont igen! Pc felismeri a hdd-t (típus stb), de nem ajánlja fel a formázást! Sejtésem az, hogy a tv elkezdett valamit a hdd-n, de v.miért nem sikerült inicializálnia (régebbi típus a hdd?) viszont azt elérte, hogy a pc sem látja! Mit lehet tenni?

[ Szerkesztve ]

(#854) kraftxld válasza Bigyo13 (#852) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Rakd be egy NASbe halozaton keresztul latni fogja az egesz 4TBot.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#855) koba0


koba0
csendes tag

Sziasztok!
A segítségeteket kérném!
Van egy 500gb-os külső merevlemezem(usb 3.0,ha ez valamit dominál)
van egy samsung smart tv és egy laptop. szeretném mind a kettőn használni. a laptopról adattárolás szempontjából a tv-ről pedig felvenni,visszatekerni megállítani az élő adást. a tv viszont más fájlrendszert használ,mint amin az adataimat tárolni tudnám.
megoldható-e ezt az 500gigás KÜLSŐ merevlemezt ketté particionálni vagy valamilyen úton módon kiegyezést nyerni? Ha igen,hogyan? Segítsetek,fontos lenne,köszönöm!:)

(#856) McDog válasza koba0 (#855) üzenetére


McDog
aktív tag

Ha megoldható, akkor először a tv fájlrendszerével formázd meg a HDD-t, majd egy particionáló programmal csökkentsd a méretét, a maradék helyre meg olyan partíciót készíts, amit olvas a notebook! H kész néz meg, hogy a TV a maradék partícióját még felismeri, ha igen, akkor jó, ha nem akkor nincs ötletem.
Persze csak jó lenne tudni milyen fájlrendszert ismer a TV, mert lehet, hogy van rá program, amivel a notebook is olvassa.

[ Szerkesztve ]

(#857) balioking


balioking
csendes tag

Sziasztok!

Fire\Soul\CD segítségével eljutottam odáig, hogy a rendszerbe kerülő SSD miatt az 1 TB-os vinyón már csak a win7 oprendszer fájljai találhatóak. Az alapprobléma az volt, hogy elfelejtettem rendszerpartíciót készíteni anno domine így két részből áll jelenleg a merevlemez. C: partíción van 97 GB adat 399 Gb üres hely - ez a win 7, F: partíció üres(483 Gb).minden adat egy külső Hdd-re mentve. Kérdésem hogyan tudom a rendszerpartíció méretét lecsökkenteni 100 Gigára(ehhez kellene segítség). A tervem az, hogy ezt a rendszert törölni szeretném és újra rakom az SSD-n az egészet. Migráció a rendszer széttagoltsága miatt szóba sem jött. Le tudnátok írni, mik a lépések?
Én így csinálnám, légyszi írjátok meg ha valami nem stimmel, vagy valamit kihagyok\másképpen kellene.
1. Zsugorítom a jelenlegi C: partíciót ~100 Gb-ra
2. A felszabadult helyet összevonom az F: partícióval
3. A winchestert lekötöm a gépről
4. Bekötöm az SSD-t
5. Rárakom a rendszert
6. Törlöm a rendszerpartíciót a HDD-ről.(ezt hogyn,mivel lehet megtenni?)
7.Iszom egy-két sört....

Ez így járható út?Vagy mást kell tennem?

A Probook jó választás!

(#858) balioking


balioking
csendes tag

Fire\Soul\CD segítségével megoldódott a fent vázolt problémám! már a sört is elfogyasztottam, arendszer hiba nélkül működik!

A Probook jó választás!

(#859) Dorozsmano


Dorozsmano
csendes tag

Sziasztok!
Van egy SanDisk Cruzer Switch (16 GB) pendrive-om amit helyi lemezként ismer fel a gépem.

Windows7-USB-DVD-tool progi ezért nem hajlandó bootlemezt csinálni belőle.

Mit lehetne vele kezdeni, hogy ismét cserélhető lemeznek ismerje fel a gép?

A segítségeteket előre is köszönöm!

(#860) bowman3


bowman3
csendes tag

Sziasztok,

Nemrég vásároltam egy SSD-t a meglévő 1TB-s Seagate Barracudámhoz, ami 2 partícióra volt osztva:
#80gb rendszer
#850gb adat
Az új 120gb-s SSDre Macrium Reflect-el átklónoztam a 80gb-s rendszerpartíciót és elsődlegessé tettem, minden gond nélkül zajlott.
Az így megmaradt rendszerpartícióra többé már nincs szükségem (rajta lévő adatokra sem) mivel az SSD-ről fut , így azt a 80gb-os partíciót törölni szeretném, majd a partícionálatlan 80gbnyi helyet hozzáírni a HDD másik nagyobb adatpartíciójához hogy az SSD legyen 1partíció rendszerként, és tárolásra a HDD 1partícióval, teljes kapacitásával.

Kérdésem az lenne hogyha a HDD-n törlöm a 80gb-s renszerpartíciót, és a 850gb-set KITERJESZTENÉM vele, akkor formázásra kerül az adatpartíció?!
Nem érintene túl jól ha odaveszne minden adatom, akkor inkább elviselem hogy ott van feleslegesen partícionálva külön 80gb.

Köszönöm előre is!

(#861) Sanki


Sanki
addikt

Sziasztok.
Vettem hétfőn egy Western Digital Caviar Blue 1TB (WD10EZEX) nevű winyót.
Egy kis segítséget szeretnék kérni a particionálásához.
Jelenleg a képen látható módon van particionálva. A C: és a D: windows 7 telepítőlemezzel lett készítve, a E: és F: pedig a windows 7 lemezkezelőjével.

Az lenne a kérdésem, hogy az összes felosztásnak elsődleges particiónak kell lennie vagy egy elsődleges és a többi pedig logikai meghajtó legyen? Vagy hogy lenne a legjobb felosztani?

[ Szerkesztve ]

(#862) mickemoto


mickemoto
őstag

Sziasztok.
Van egy 1TB-os HDD-m, ami így van felosztva: 100Mb-os rejtett partíció, 100Gb-os renszer partíció win7-nek,plusz a maradék 8xx Gb adatoknak.Vettem egfy ssd-t amiről futni fog a Win7 és a a kérdésem az hogy a HDD partíciókat hogy tudom összefűzni? Már nem lesz szükség a hdd-n a win7-re, ez formázva lesz illetve a 100Mb-os rendszer partíciót is el szeretném tüntetni,tehát egyben szeretném adatoknak az egész hdd-t.A 8xx Gb-os partíción vannak adatok, ezeket nem szeretném hogy elvesszenek.

(#863) odrobinam


odrobinam
csendes tag

Sziasztok!

Újdonsült SSD tulaj vagyok. Olvastam, hogy érdemes az ssd meghajtónál a teljes méret 10%-t szabadon hagyni. Ez azt jelenti, hogy egy 120 gb-os ssd esetén particionizálatlan terület nagysága 12 Gb?
Előre is köszönöm a választ!

(#864) mickemoto válasza odrobinam (#863) üzenetére


mickemoto
őstag

Az egész 120Gb-ot partícionáld, majd formázd meg, ebből valamivel kevesebb lesz a formázott méret mint 120Gb, de ez természetes.Majd arra ügyelj hogy a 120-nak a 10%-a azaz körülbelül 12-15 Gb szabad hely mindig legyen rajta.

(#865) Fire/SOUL/CD válasza Sanki (#861) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Nincs gond a logikai meghajtókkal, csak arra nem lehet OS-t(windows-t) telepíteni(ha esetleg lenne ilyen igényed a jövőben), valamint teljesen felesleges ennyi darabra felosztani egy HDD-t (hacsak nincs valami speciális oka a dolognak)

mickemoto
Klónozod (MacriumFree) a 100MiB-os és a rendszerpartíciót együtt az SSD-re, lehúzod a HDD-t és kipróbálod, hogy az SSD-ről elindul-e és hibátlanul működik-e a rendszer, HDD visszadug és törlöd és egyesíted a megfelelő partícókat (Minittool partition wizard)

Itt minden progit és segítséget (boot pendrive készítése az említett 2 progival stb) megtalálsz: [link]

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#866) Sanki válasza Fire/SOUL/CD (#865) üzenetére


Sanki
addikt

Értem, akkor hagyok egy elsődleges partíciót (azon van most is a rendszer) a többit meg eggyé teszem, az pedig logikai meghajtó lesz. :)
Van valamilyen hatása (sebesség pl.) amúgy, ha több darabra van felosztva?

(#867) Fire/SOUL/CD válasza Sanki (#866) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Az az 1 elsődleges partíció 2 elsődleges partíció legyen (a 100MiB-os is rendszerpartíció és jelen esetben kötelező a megléte, onnan indul a rendszer)
Ha az E és F logikai meghajtón jelenleg még nincsenek adatok, akkor az OS beépített lemezkezelője is elég a feladathoz. Törlöd az F majd E logikai meghajtót, majd törölöd a teljes kiterjesztett(Extended) partíciót(az van zöld keretben), ezt követően meg a D partíciót kibővíted(jobb egér rajta/Kötet kiterjesztése).

Mindegy hány darabra van felosztva a lemez, sebességére nincs kihatással.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#868) Sanki válasza Fire/SOUL/CD (#867) üzenetére


Sanki
addikt

Így jó lesz?

(#869) mickemoto válasza Fire/SOUL/CD (#865) üzenetére


mickemoto
őstag

Nem szeretném klónozni az OS-t, csak a HDD három partícióját(1. rejtett 100MB,2. volt OS-nek 100GB C meghajtó és D meghajtó amin adatok vannak és ezek ne vesszenek el) egyesíteni.
Az ssd-re újrarakom az OS-t.

(#870) Fire/SOUL/CD válasza Sanki (#868) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Persze. (Bár "kicsit" eltértél a leírásomtól, mert akkor nem lehet logikai meghajtó a D, de ezzel már ne foglalkozz, jó ez így is)

mickemoto - Az meg simán kivitelezhető a korábban említett partíciókezelővel. (törlöd a 100MiB-os meg a rendszerpartíciót, majd ezt követően a jelenlegi adat partíciót meg átméretezed. Értelem szerűen boot-os eszközről kell elindítani a particionáló progit, ahogy írtam is)

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#871) mickemoto válasza Fire/SOUL/CD (#870) üzenetére


mickemoto
őstag

Rendben,köszönöm a segítséget. Egyébként a win7 lemezkezelője az gondolom nem tudja ezt.

(#872) Fire/SOUL/CD válasza mickemoto (#871) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Nem tudja a Lemezkezelő ezt sajnos. (csak akkor lehetne használni, ha az adatpartíció után lenne felszabaduló hely, de jelen esetben, a 100MiB-os és a C-rendszerpartíció törlésével az adatpartíció előtt lesz felszabaduló hely, és ezt már nem tudja az OS lemezkezelője megoldani)

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#873) Sanki válasza Fire/SOUL/CD (#870) üzenetére


Sanki
addikt

Akkor ez most így maradt. :D
Majd, ha egyszer esetleg a jövőben particionálni kell, akkor majd úgy csinálom. :)
Köszönöm a segítséget! :DD

(#874) inter89


inter89
csendes tag

Sziasztok!

A Samsung M2-es 1 TB-os külső hdd-m fájlrendszere átváltott RAW-ba. Tudtok olyan programot ajánlani ami helyreállítja adatvesztés nélkül a winchestert ,és újra a régi NTFS fájlrendszerrel működik tovább?

Előre is köszönöm válaszotokat!

(#875) Fire/SOUL/CD válasza inter89 (#874) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Bejegyzésem vége felé megtalálod a Mini Tool Partition Wizard ISO letöltési lehetőséget és azt is, hogyan lehet boot-os pendrive-t létrehozni. Pendrive-ról beboot-olsz és ott lesz a Partition Recovery (vagy Restore) lehetőség, remélhetőleg segít.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#876) Tommedli


Tommedli
csendes tag

Érdekes ez az általatok leírt "C" előtti partíció.
Nem lehet Windows indító partíció, mert nálam sohasem volt ez a 100 MB particionálva!
Windows 7 Ultimate X64 -et használok és kifogástalanul működik!

Mind ez képben: http://prohardver.hu/dl/upc/2014-03/18/479810_htppjyd8axqhaqdm_kep.jpg

Tervbe van egy második WD40EFRX 4TB amire szintén az előbb említett OP rendszert telepíteném!
A kérdésem a következő:
Hogyan mi módon lehetne átverni a telepítőt, hogy felmenjen a Windows GPT-re formázott lemezre?
Mert ugye a 4TB csak GPT-re formázva annyi...
MBR-be "csak" 2048 GB. A maradék 1678 GB nem particionálható...
A vásárlás helyén feltettem ugyanezt a kérdést a szervizes kollégának, de erre csak az a válasz jött, hogy ő még nem próbálkozott ezzel! Nem tudom elképzelni, hogy ez a lemez csak másodlagosként használható!

Várom a javaslatokat!

(#877) inter89 válasza Fire/SOUL/CD (#875) üzenetére


inter89
csendes tag

Köszönöm. :)

(#878) Migee


Migee
tag

Helo.
Tudnátok -e abban segíteni, hogy SSD-re win 8.1 van telepítve, de MBR a fájlrendszer, és meg lehet- e oldani, hogy megmaradjon a Win, és GBT legyen a fájlrendszer?
A windows 8.1 létrehozott egy + 100 Megás betű nélküli partíciót is.

Partition Assistant-al próbálom, de nem akarja a jót.
Hogyan kéne ezt megoldani, hogy megmaradjon a telepítés és MBR- ből GPT legyen?

(#879) Sz4bolcs válasza bowman3 (#860) üzenetére


Sz4bolcs
senior tag

Valaki hozzáértő válaszolna erre a hozzászólásra? Ugyanez a kérdésem lenne, de látom, még nem jött rá válasz.

(#880) Mclane73


Mclane73
újonc

Sziasztok.

Formázással kapcsolatban van problémám.
Adott egy 4GB-os Pendrive. Toshiba.
Nem tudom hogy, Linuxot próbáltam feltelepíteni egy gépre, a pendrive benne maradt véletlenűl az USB-ben,
és a linux telepitő leformázta 252 MB-ra ( a 4 GB-ból).
Na, innentől kezdve a pendrive 252 Mb-ot tud, aztán slusz.
Hogy tudnám visszaállitani az eredeti 4GB-ra ?
Vagy ezzel totál haza lett vágva a Pendrive ?

Válaszokat, segítséget előre is köszönöm

(#881) Fire/SOUL/CD válasza Mclane73 (#880) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Az Ubuntu magától nem formáz le semmit, pláne nem ilyen "elcseszett" kapacitásra. Ez a szitu 2 esetben szokott előállni
1. bekrepált a pendrive
2. usbimagewriter és hasonló progival lett ráírva lemezképfájl a pendrive-re

Amit megpróbálhatsz az ez: [link]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#882) szkink


szkink
aktív tag

Sziasztok.Van két vinyó a gépemben,szeretném a régit ami megvan osztva 2 felé (üres) egyként látni,mivel tudnám megoldani?

(#883) Tommedli válasza szkink (#882) üzenetére


Tommedli
csendes tag

Indítsd el a felügyeleti eszközök-számítógépkezelés-lemezkezelést a windowsban.
Jelöld ki a kívánt merevlemezen a két partíciót és töröld, majd hozz létre egy új kötetet, immár a teljes területtel.
(MBR partíció 2048GB-ig, GPT partíció 2048GB-tól)

[ Szerkesztve ]

(#884) 14adam


14adam
addikt

Nagyon nem értek már a programokhoz(szájbarágósan írjátok :D ). A kérdésem:
Két partició van,az egyiken a rendszer a másikon fontos adatok. A rendszerhez hozzá akarok még csapni pár üres gigát az adatosból. Mit kell tenni? Megoldható?

(#885) Fire/SOUL/CD válasza 14adam (#884) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

2. bekezdés

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#886) Rodzser Mór


Rodzser Mór
senior tag

Sziasztok!

Vettem egy 500GB-os hdd-t alapvetően adattárolásra.
De valószínűleg kerülne rá valamikor később egy Win7 op rendszer (legyen 80GB). Az adatoknak a 420GB-os logikai patíciót tehetem a HDD elejére és az elsődleges partíciót a HDD végére? Fog így tudni működni az Op.rendszer? Esetleg van ennek a felsoztásnak valami hátránya?
Örülnék a gyors válasznak! :) Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#887) Rodzser Mór


Rodzser Mór
senior tag

És a fentiek szerint partícionálva a 100MB rendszer partíció hova fog kerülni?

Most próbából csináltam egy partíciót az elejére, de csak 7,6MB-tól kezdődik. Teljesen az elejére nem tudtam "húzni". Ez miért van?
És hogy lesz ebből 100MB, ha op.rendszert rakok rá?

(#888) Mauzes


Mauzes
őstag

Sziasztok!

Így néz ki jelenleg a lemezem:
LEMEZ.

Meg tudom oldani valahogy, hogy a D meghajtóból átkerüljön 8 GB a C meghajtóra? Próbáltam a shrink volume parancsot, de ekkor a D meghajtótól "jobb oldalra" tette az unallocated helyet, és nem tudom áttenni a C mellé...

(#889) Mauzes válasza Mauzes (#888) üzenetére


Mauzes
őstag

up

(#890) FoBCRaistlin


FoBCRaistlin
őstag

Sziasztok!

Nemrég vettem egy 3 terrás WD winyót. Beletettem egy USB3-as tokba, és rá szerettem volna kötni a TV-re.
Sajnos a TV viszont nem tud mit kezdeni vele. A 2 terrás társaival semmi gondja. Tudtok valami megoldást javasolni?

Winyo: Tevion USB3-as külső tok, WD GREEN 3TB 64MB CACHE SATA3 (WD30EZRX) winyó
TV: LG 42ld750

Thx! :R

Tuning szempontjából fontos, hogy "hány Mhz hideg van éppen" T56 - www.pcvizhutes.hu WOT: RaistlinX

(#891) Paulo81


Paulo81
aktív tag

Sziasztok!

Van egy laptopom és külső 2,5/3,5 dokkolóm és vettem egy ssd-t, amit egy PC-be szeretnék rakni, de előtte szeretném partícionálni, mert linux is lenne rajta.
Egy SSD-t is ugyanúgy felismer a dokkoló és meg lehet partícionálni a lemezkezelésben, mintha hdd lenne? Addig inkább nem dugom bele, csak ha azt mondjátok, hogy ok.
:R

(#892) Fire/SOUL/CD válasza Mauzes (#888) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

A művelet kivitelezhető természetesen, viszont körültekintéssel kell eljárni több okból is, mert egyrészt előtelepített gép lehet(erre utal a Recovery partíció megléte), másrészt lehet ott még segédpartíció, amit az OS lemezkezelője nem mutat. Most elméletben leírom, hogyan kellene kivitelezni(ha most csinálsz ilyet először és még tapasztalatlan vagy, akkor inkább teamviewer-en keresztül segítek).

1. Ilyen műveleteket nem OS alól, hanem megfelelő boot eszközről kell kivitelezni
2, Ez a megfelelő eszköz pl a Mini Tool Partition Wizard Home Edition (ingyenes) alkalmazás és ennek a bootlemeze segítségével létrehozott boot CD/DVD avagy pendrive
3. (Képedet veszem alapul), D partíciót átméretezzük(végéből lecsípünk 8GB-t)
4. D partíciót átmozgatjuk a meghajtó végére
5. Recovery partíciót mozgatjuk a D partíció elejéhez
6. C partíció méretét átméretezzük/megnöveljük a felszabadult 8GB-al

Mint írtam, az OS lemezkezelője nem ad megfelelő információt a kivitelezéshez, azaz mindenképp látnom kellene a teljes partíciószerkezetet ellenkező esetben nem biztos, hogy a leírtak szerint kell eljárni.

Ha gondolod, privátban keress meg és teamviewer-wn keresztül megmutatom, hogy lehet ezt kivitelezni.
(Viszont ha megkeresel, akkor legyél elérhető kb 30 percig, hogy pontot tegyünk a dolog végére)

FoBCRaistlin
A belső meghajtók esetén mindig GPT partíció stílus van alkalmazva, ellenkező esetben csak 2TiB-t kapacitásnak látszana a meghajtó. Ahhoz, hogy 2TiB-nál nagyobb meghajtók kapacitás teljes egészében elérhető legyen, ahhoz kötelező ez a bizonyos GPT partíció stílus. Leírásodból elsőre ez lehet a gond, ugyanis nem minden -esetedben- TV tud ezzel mit kezdeni. Ahhoz, hogy ezt kiderítsük, ahhoz újra fogjuk inicializálni a meghajtót (ez minden rajta lévő adat elvesztésével fog járni) és csak 2TiB-t fog majd látni a HDD-ből a TV, de legalább azt látnia kell. Ehhez ezt kell tenned(lehetőleg ne rackbe legyen, mert néha az is gond, de egy próbát megér)
3. pont, de annyi különbséggel, hogy itt
"# bezárhatod a parancssort, és indítsd el a lemezkezelőt, egyből fel fogja dobni az inicializálási ablakot és ott a GPT-t válaszd." MBR-t válassz, ne GPT-t. (persze meg is kell egyből formázni a partíciót (elsődleges legyen és NTFS)

Ezt követően próba, remélhetőleg így látni fogja a TV, de csak 2TiB-t. Ha ez így működik, akkor újra megpróbálkozhatsz a 3. ponttal és a GPT-vel, de ha így meg megint nem látná a TV, akkor sajnos csak 2TiB-t fogsz tudni használni.

Paulo81 - "...mert linux is lenne rajta."
Akkor feltételezem Windows mellé kerülne. ne dokkolóban partícionáld, hanem az SSD az alaplapra legyen kötve. A Windows telepítésekor pl 60GB-os partíciót hozz létre a Windows-nak(és nem kell több partíciót létrehozni), a maradék meg a Linux-é lesz, amit meg majd a Linux telepítővel jelölsz ki.
(Fontos, hogy elsőre a Windows legyen telepítve és utána a Linux)
Nem tudom mekkora kapacitású az SSD-d, de ha egy Linux-nak(akár a legújabb pl Ubuntu 14.04 LTS x64-ről is legyen szó) egy 20GB partíció az idők végezetéig elég.

Windows telepítéséhez itt egy segédlet, amelyben keress rá a "2. módszer - 2 partíciót hozunk létre az SSD-n, az elsőt, egy 64GB méretűt a rendszernek, és egy másodikat (a maradék tárterületet) az adatoknak" részre.(az arról szól, hogy hogyan lehet nem az egész kapacitását elfoglaló partíciót létrehozni a Windows-nak)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#893) Paulo81 válasza Fire/SOUL/CD (#892) üzenetére


Paulo81
aktív tag

Köszi a választ Fire/SOUL/CD! :R

Annyiban bonyolultabb a helyzet, hogy 2 win-t szeretnék a linux mellé, azt is csinálhatom a win telepítőjével?
Tehát lenne 2 féle (7, 8.1) win egy linux és szeretnék még egy adatpartíciót.

(#894) Fire/SOUL/CD válasza Paulo81 (#893) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Akkor először a 7, aztán a 8.1, aztán utoljára a Linux legyen telepítve.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#895) Paulo81 válasza Fire/SOUL/CD (#894) üzenetére


Paulo81
aktív tag

Köszi! :)

Linuxnak milyen filerendszert válasszak?

(#896) Paulo81 válasza Paulo81 (#895) üzenetére


Paulo81
aktív tag

Nem lehet semmikeppen dokkolo alol? Durva, de nem tudok mostanaban win 7/8-as pc-t keriteni. :-(

(#897) Fire/SOUL/CD válasza Paulo81 (#895) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

A Linux-oknak EXT4 (automatikusan is ezt használják), de azt nem teljesen vágom, hogy miért egy USB dokkolóban lévő meghajtóra akarsz ennyi OS-t telepíteni(ahhoz más kivitelezés kell, mint a hagyományos telepítéshez)

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#898) Paulo81 válasza Fire/SOUL/CD (#897) üzenetére


Paulo81
aktív tag

Félreérted. Természetesen új gépben lesz az ssd. De már változott is a helyzet, mert eladtam a laptopot. Azt hámozta ki, hogy a gparted live-val lehet ssd-t partícionálni, remélem sikerülni fog. Ja a dokkolóba még szerencse, hogy nem raktam bele, mert 12V-os volt, az ssd-re meg 5V van írva. :U

(#899) rittzo


rittzo
tag

Sziasztok!

Abban kérném a segítségeteket, hogy egy új HDD-t hogy lehet Advanced Format.álni win 7 telepítésekor?
Ezt ugye telepítéskor nem ajánlja fel. :F
Sokat olvastam utána de nem egyértelmü a leírások. Hát ha már csinált itt ilyet valaki.

(#900) Redpaladin


Redpaladin
tag

Sziasztok!

itt van előttem VAIO laptop és mikor szeretném telepíteni a particióra a windowst és alábbi üzenetet írja ki:

A Windows nem telepíthető a(z) 0.lemez 1.particiójára.

Ez az egy partíció van és így nem értem mi lehet a hiba...

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Particionálás
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.