Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Particionálás

Hozzászólások

(#701) alienpapa


alienpapa
senior tag

Beírom ide is, hátha hamarabb kapok választ.
A windows lemezkezelőjével letöröltem egy partíciót, amit nem kellett volna. Hogyan tudnám ezt visszaállítani? Jó lenne megúszni a dolgot getdataback nélkül, mert hirtelen nem tudok keríteni egy 500 gigás vinyót, hogy visszakapjam az adataimat.

''Science has failed our mother Earth.'' - S.O.A.D.

(#702) PZee


PZee
csendes tag

Sziasztok!
A gépem rendszer particióját bővítettem az easesus partition master progival. Azóta a gépem nem bootol be, csak addig jut el, hogy : easesus master boot mode. Ezután újra indul és ismét megjelenik a win 8 betöltő ábrája. Hogyan tudnám rá venni a normál bootolásra. Hiába probálom a BIOS- beállításnál csak ez a kép fogad.
Válaszokat előre is köszönöm.
Üdv: PZ

Zee

(#703) Lazarus911


Lazarus911
aktív tag

Üdv!!Segítséget szeretnék kérni.Feltettem a párom gépére az ubuntut.A probléma az h letörölte az összes particiót,és csinált egyet..:-(..Adatot vissza tudom állítani? A képek meg a doc fájlok kellenének csak..Laptop ráadásul tehát még a winyot is ki kell kapnomés betenni vhogy az asztali gépembe..Tanács és segitség kellene..Köszi

(#704) hegegabi80 válasza Lazarus911 (#703) üzenetére


hegegabi80
addikt

Hát ez nehéz kérdés. Ubuntut nem konyítom. De próbáld meg valami visszaállító progival. Én korábban a Recuva nevű ingyenes progit használtam, sikerrel.
Viszont ha az ubuntu telepítője formázta is a dolgokat, lehet esélytelen. Esetleg még a itt kérdezz rá.

(#705) balu999


balu999
tag

Sziasztok

Van egy kis problémám.
80gb-os IDE-s vinyomón nincs partició. Szeretném particionálni de nincsen ide az alaplapomon. USB IDE átalakítóval üzembe helyeztem , bios fel is ismeri. Win7 telepítő lemezzel próbáltam particionálni és formázni de azt írta ki , hogy nem támogatja az usb-s telepítést így nem tudtam particiót létrehozni .

Van valami egyszerű megoldás?

(#706) balu999 válasza balu999 (#705) üzenetére


balu999
tag

Szóval valami?

(#707) batman. válasza balu999 (#705) üzenetére


batman.
senior tag

Szia!
Ezzel: EaseUS Partition Master Free Edition próbáld meg.

Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

(#708) balu999 válasza batman. (#707) üzenetére


balu999
tag

Köszi , win2k3 telepítővel sikerült particionálni.Le is formáztam.
Most más gondom van vele.
Win7 rendszerrel működik rendesen IDE-USB átalakítóval.Win2k3 rendszerrel használnám de nem működik.Rá dugom ki is jelzi , hogy felismeri még a vinyó nevét is kiírja de sajátgépben és totalcommanderben nem jelenik meg a meghajtó.

(#709) 1213


1213
csendes tag

Sziasztok!

A következő lenne a problémám. Az elejétől felakartam telepíteni a PQ Magic-et 9-es verzió ami telepítés közbe kék halált okozott.Gép újraindul betölt viszont az összes ikon ismeretlen helyre mutat az egyik winchester eltűnt nem látszik a számítógépbe.Lemezkezelőbe és az eszközkezelőbe igen.Nincs betüjele de nem is tudok neki adni mert nem engedi a következő programal sem AOMEI Partition Assistant Standard Edition 5.2 jelenlegi betüje a particíónak semmi és melette van 1 kis csillag min pl a rendszer particíó mellet és semmit nem tudok módosítani rajta adatok minden megvan csak nem férek hozzá.Mit Tehetnék? windows reinstáll megoldaná a problémát?

(#710) 1213 válasza 1213 (#709) üzenetére


1213
csendes tag

A probléma megoldódott.

(#711) bigman001


bigman001
tag

sziasztok tudtok abban segíteni mi lehet a baj akkor ha elkezdenék egy win 7 rakni elérek a particiokhoz meghajtó beállítás haladó látom a 3 meghajtót 100mb , 50giga és 940giga ezeket szeretném teljesen törölni de nem aktív a törlés csak a formázás és nem tudom megváltoztatni a méretet sem mi lehet a baj???? :R :R :R

Alcatel-OT-995 A màgikus V60O-O GB boot loader!

(#712) amisis


amisis
aktív tag

Sziasztok nekem egy olyan problémám lenne hogy van egy merevlemezem és rajta két partició az egyiken win7 másikon win8 a. A win8 as particiót mindennel együtt megakarom semmisiteni de se a windows se az külső progik nem engedig. Ebben tudna létszives vki segiteni. Előre köszi! :R

Apple iPhone 8 Plus

(#713) PikkPukk


PikkPukk
csendes tag

Sziasztok!
Nemrég vettem egy WD 3TB-s winyót és egy viszonylag új UEFI-s Gigabyte H77-DS3H alaplapot, de akárhol nézem (BIOS, Win7-x64), sehol sem mutat többet 2TB-nál. Vagyis még csak fel sem tudom 2 x 1.5 -re darabolni...
Egyértelműen alaplap probléma, vagy van valami kerülő megoldás?
köszi

(#714) Fire/SOUL/CD válasza PikkPukk (#713) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Lemezkezelővel le kell törölni minden partíciót a HDD-ről és átkonvertálni GPT-re, mindez képekben: [link]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#715) trueracerguy


trueracerguy
csendes tag

Üdv. Az lenne a problémám, hogy valamilyen oknál fogva dinamikus lemez lett az SSDm és a rendszerpartíció, vagyis az a 100 megás cucc (valaki felvilágosíthatna hogy mi az :DD elég noob vagyok ilyen téren) és hogy nem tudom alapértelmezetté konvertálni. Ha jobbal rákattolok a lemezkezelőben akkor szürkén ott van hogy Alapértelmezetté konvertálás. Az is jó lenne ha lenne egy teljesen üres SSDm amin semmi sincs, mintha még most bontottam volna ki. NEM TUDOM TÖRÖLNI SE! (a windows most HDD-n van)

(#716) PikkPukk válasza Fire/SOUL/CD (#714) üzenetére


PikkPukk
csendes tag

Köszi, de ez nem oldja meg a problémát. A belinkelt képeken amúgy is csak egy 1TB winyó van.
Nálam a bal oldalon a "Lemez 1" alatt csak 1900 GB körüli szám van (a pontos számra most nem emlékszem) a 2900 GB helyett... :((
(a winyó egyébként új, nincs rajta semmi, ha törlöm diskpart / clean-nel, és GPT-re inicializálom, akkor sem változik a helyzet)

(#717) PikkPukk válasza trueracerguy (#715) üzenetére


PikkPukk
csendes tag

Szerintem nálad megoldás a parancssorból elindított DISKPART program (Win7 alatt), amivel törölni tudod a lemez teljes tartalmát:
- diskpart
( - help)
- list disk (ebből megtudod az N-t)
- select disk N
- clean
- exit

[ Szerkesztve ]

(#718) Fire/SOUL/CD válasza PikkPukk (#716) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

"... ha törlöm diskpart / clean-nel, és GPT-re inicializálom, akkor sem változik a helyzet"
Akkor egyértelmű a hiba oka, ami 2 dolog lehet
1. A W7/W8 alap AHCI driverét használod, amely ritka esetben ilyen anomáliát okoz
2. felpakoltál Intel chipset csomagot és ezáltal egy bináris hulladék Intel AHCI driver-t is (pályafutásom alatt ezidáig csak intel driver esetén találkoztam ilyen jelenséggel)

Megoldás elég egyértelmű: Egy megfelelő verziójú Intel RST driver kell (ha tudnám az alaplapod pontos típusát, akkor megmondanám pontosan melyik drivert pakold fel)
Ezt telepítsd fel: iata_enu_11.6.0.1030.exe
jelszó: fscd

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#719) PikkPukk válasza Fire/SOUL/CD (#718) üzenetére


PikkPukk
csendes tag

Köszi, de még pár "apró" kérdés felvetül emiatt, amit eddig nem olvastam sehol sem (bár csak pár óráig turkáltam a netet ezügyben eddig):
A BIOS-ban a SATA módot 2TB-nál nagyobb winyó esetén mindenképp AHCI módba kell állítani, mert IDE módban sose fog a 3TB összejönni? (a default az IDE mód az alaplapnál)
A Win7-et amúgy IDE módú BIOS beállítással installáltam, s utólag átállítva AHCI-re kékhalált kapok.

Akkor érdemes Win7 reinstall AHCI módban, és akkor lesz 3TB a winyó Win7 alatt?

És a BIOS sosem fog 3TB-t mutatni? Mert ott sem látok 3TB-t semilyen beállítással sem a SATA listában...

Az már csak a ráadás kérdés, hogy mi van akkor, ha külső USB-s tokba rakom a winyót (ill. beleraktam, de ott is csak 2TB látszik)...

(#720) Krisztina87


Krisztina87
tag

AZ lenne a kérdésem, hogy miért hozz létre egy 100Mb-os külön partíciót a telepítéskor a windows feltétlen szükséges ez? Ha nem beállítható úgy telepítésnél, hogy ne hozza létre?

(#721) PikkPukk válasza Krisztina87 (#720) üzenetére


PikkPukk
csendes tag

Meg kell particionálni egy másik gépen előtte (kitölteni az öszes helyet), és akkor már nem tud "foglalni" feleslegesen. Vagy egy WinXP telepítővel indítani, particionálni, kilépni a telepítésből, és utána mehet a Win7 telepítő. (egyszerű fapados megoldások :D )

[ Szerkesztve ]

(#722) Fire/SOUL/CD válasza PikkPukk (#719) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

"A BIOS-ban a SATA módot 2TB-nál nagyobb winyó esetén mindenképp AHCI módba kell állítani, mert IDE módban sose fog a 3TB összejönni?"
Nagy kapacitású meghajtók esetén mindenképpen AHCI javasolt (nem utolsó sorban Vista óta AHCI-ben illik telepíteni, ha a deszka támogatja)

"A Win7-et amúgy IDE módú BIOS beállítással installáltam, s utólag átállítva AHCI-re kékhalált kapok.
Akkor érdemes Win7 reinstall AHCI módban, és akkor lesz 3TB a winyó Win7 alatt?"

Igen, ez teljesen természetes dolog. Ha utólag próbálod átállítani az üzemmódot, akkor azt így próbáld, ahogy itt la vagyon írva: 6. SATA IDE módban telepítettem a Windows 7-t, utólag át lehet állítani SATA AHCI módra?

Nem tudom, hogy chipset drivert feltoltad-e. Ha igen, akkor nem biztos, hogy sikerrel jársz, ez esetben reinstall, de most már a leírásom szerint (megfelelően beállított BIOS, megfelelő SATA portra kötött meghajtó, nem kell chipset driver és nem kell AHCI driver sem elsőre, stb)

"És a BIOS sosem fog 3TB-t mutatni? Mert ott sem látok 3TB-t semilyen beállítással sem a SATA listában..."
Nézd meg, nincs-e egy jumper rádugva a HDD-re ami 2TB-ra korlátozza le, bár vadiúj WD HDD-n nem szokták lekorlátozni, max utólag esetleg XP-s használathoz (ne csak automatikusan lehúzz valamit, előbb a HDD tetején olvasd el a jumper kiosztást és hogy az miért felel)
USB porttal meg ne kísérletezz...

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#723) PikkPukk válasza Fire/SOUL/CD (#722) üzenetére


PikkPukk
csendes tag

Köszi a sok infót! :)
De alapvetően valami hw baja volt a winyónak. Visszavittem, letesztelték, kicserélték. (ők is 2TB-nek látták csak)
Az még kafa dolog, hogy legtöbb helyen hibás / hiányos az MBR leírása, mert elfelejtik említeni, hogy a particiók össz mérete nem lehet több, mint 2 TB. (és az MBR-ként inicializált winyóknál látnak az userek 2TB + 700MB kiosztást, utóbbival nem lehet semmit sem kezdeni)
Most nálam egy külső USB3-as dobozban megy a 3TB-s GPT-s winyó (2 x 1.5TB particiókkal).

(#724) sajti_pajti


sajti_pajti
tag

Remélem nem túl lüke kérdés:

Adott egy 3 TB-s külső usb2-es dokkolóba dugott vinyó, 64 bites Win7-en átállítottam GPL-re. 32 bites Win7-en is szeretném használni (írni és olvasni is), rakhatok rá egy nagy 3 terás partíciót, vagy inkább két másfeleset, vagy ne használjam 32-esen?

köszi

[ Szerkesztve ]

(#725) Fire/SOUL/CD válasza PikkPukk (#723) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Az még kafa dolog, hogy legtöbb helyen hibás / hiányos az MBR leírása, mert elfelejtik említeni, hogy a particiók össz mérete nem lehet több, mint 2 TB.
Ez így azért értelmetlen, mert akik tudják az MBR felépítését, azok tisztában vannak azzal, hogy a partíció(k) mérete és kezdete szektorszámban van megadva egy 32 bites előjel nélküli DWORD formájában.
Innentől kezdve meg meg nincs félreértés mert 2^32*512(ez a szektor mérete byte-ban)= 2TiB

Szóval édes mindegy, hogy hány partíció van (MBR-ben amúgy csak 4 lehet max, a többi csak logikai), 2TiB-nál magasabb szektorokat nem lehet elérni...

De a lényeg, hogy most oké minden. ;)

sajti_pajti
32 bites OS alatt csak adattárolásra tudod használni(szóval tudod használni arra, amire szeretnéd), rendszerlemezként viszont nem (OS-t nem lehet indítani róla).

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#726) sajti_pajti válasza Fire/SOUL/CD (#725) üzenetére


sajti_pajti
tag

Szóval ha jól értem, nyugodtan csinálhatok akár egy nagy 3 terás (adat)partíciót is: nem lesz gondom vele.
köszi

(#727) Fire/SOUL/CD válasza sajti_pajti (#726) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Igen, ha csak adattárolásra használod, akkor lehet egyben az egész HDD, azaz a 3TB.
(Magát a 32 bites OS-t nem fogod tudni telepíteni rá, de adattároláshoz használni tudod 32 bites OS alól is)

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#728) Soltika


Soltika
csendes tag

Sziasztok!
Segítségeteket szeretném kérni.
Vásároltam egy komplett új gépet. Azt javasoltátok itt a fórumon, hogy egy Kingstone 60 GB SSD legyen a rendszer és egy Toshiba500 GB 32MB SATA3 legyen a háttér.
Így is tettem, a PCX pedig összeállította nekem.
A gáz ott van, hogy felhúztam a Win7-et az SSD-re és partiztam a Winyót, de minden programot alapból a "C" meghajtóra akar pakolni ami ugye az SSD.
Persze amit tudok, az "E"-ként elnevezett Winyóra próbálok telepíteni, de egy csomó progi nem kérdezi az útvonalat, hanem alapból a "C"-re telepít (Adobe, vírusírtó, Office, stb) ezért ripsz-ropsz tele lett az SSD.
Nyilván van erre megoldás, de én satu vagyok ehhez, ezért-e kérés.
Kérem, aki tud adjon nekem erre valami érthető magyarázatot. Nem én vagyok Neo, tehát butított változatot kérek tisztelettel.
Előre is köszi.

(#729) kekec@


kekec@
csendes tag

Na adva van egy laptop 200Gb ssd-n Win7 oprendszerrel.
Ketté akarom szedni az ssd-t saját kötetzsugorítással 100-100Gb ki is jön. A formázatlant szeretném formázni de nem engedi kevés a hely stb hibaüzenetet kapok., valami dinamikus dologra is hivatkozik.
Mit lehetne tenni?

(#730) Krisztina87


Krisztina87
tag

Üdv!

Érdeklődni szeretnék, hogy egy 500Gb-os winchesterre szeretnék feltenni egy win 7 x64-es rendszert, és érdeklődnék milyen formázást kéne használjak.
A rendszer UEFI-t ajánlgat, de azt úgy tubom 1Tb felett érdemes. Meg olyat is halottam, hogy ha két partícióra van bonta a winchester akkor újra telepítésnél ez miatt azt is meg kell szüntetni...
Cél: C,D meghajtó, (D tárolás), C windows, és ha elszáll, a D érintése nélkül tudjam formázni, majd újra tenni a win7 64biteset.

(#731) Fire/SOUL/CD válasza Soltika (#728) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Nem tudom a géped adatait, elsősorban a memória mennyiség érdekelne, ugyanis 8 vagy több giga ram miatt szokott így eltűnni egy 60G-s SSD kapacitása. Azt tudni illik, hogy a W7 a fizikai memória méretével megegyező 2db fájlt is létrehoz(virtuális memória meg a hibernáláshoz kell). Ez 8G RAM esetén 16G-t csip le kapásból az SSD-ből.
A megoldás ez esetben az lehet, hogy fix méretűre állítod a virtuális memória méretét (pl 1024 MB) a hibernálást meg letiltod.
Azért erre gondoltam elsőre, mivel nekem 20G szabad helyem van egy 64G-s SSD-n és nagyságrendileg nagyobb szoftvereket használok, mint amit Te felsoroltál (pl AutoCAD, Adobe teljes fejlesztőcsomag, Blender, RAD Studio stb stb)

kekec@
W7-el előtelepített gépről van szó? (ez fontos, mert akkor vannak olyan plusz partíciók, amikre figyelni kell)
Milyen szerzet az az SSD, ami 200GB kapacitású?

Krisztina87
W7 esetén csak egyetlen esetben van létjogosultsága az UEFi installnak, ha a rendszermeghajtó kapacitása nagyobb, mint 2TiB. Minden egyéb esetben teljesen értelmetlen, így esetedben is, hisz egy "mezei" 500GB-os HDD-re szeretnéd telepíteni.
A W7 telepítése ez esetben hagyományos módon zajlik, csak nem UEFI installt kell indítani. Ezt úgy tudod megtenni, hogy az alaplapod boot menüjét használod, amikor megjelenik a boot menü, ott 2x fog látszódni(pl ha DVD-ről telepítenél) a DVD meghajtó. Egyszer pl AHCI: DVD meghajtó blablabla, meg még1x UEFI:DVD meghajtó blablabla néven. Értelem szerűen ne az UEFI előtagos lehetőséget válaszd.
A W7 telepítővel meg majd tudsz particionálni, létrehozol egy pl 60G-s partíciót a rendszernek, a maradékot meg az adatoknak

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#732) kekec@ válasza Fire/SOUL/CD (#731) üzenetére


kekec@
csendes tag

Szia!

Igen előre telepített, elméletileg 256-s bocsánat rosszul fogalmaztam.
Van egy system_drv, win7, recovery és egy hibernálási particíó.
Normál hdd esetén semmi gondom, de ez az első ssd-m. Gondoltam csinálok egy ghost-t a recovery partícióra csak kevés lenne a szabad 10gb. Na ezek után akartam szétszedni a win7-s részt ami sikerül is de a win7-ből zsugorítással létre hozott partíciót nem tudom formázni.

(#733) Fire/SOUL/CD válasza kekec@ (#732) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Az előtelepített gépek partíciószerkezetére mindig vigyázni kell, már ha valaki azt szeretné, hogy a beépített recovery stb funkciók is maradéktalanul működjenek. Azt nem tudom, hogy mit sikerült most elbaltázni(már ha el lett baltázva), de az előtelepített gépek rendszerét más módon lehet csak klónozni.
Példák az előtelepített gépek klónozására: [link] | [link]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#734) Soltika válasza Fire/SOUL/CD (#731) üzenetére


Soltika
csendes tag

Szia!
Köszönöm a hozzászólásodat.
Az SSD fórumon is elindítottam a kérdést, és ott született meg a megoldás.

Rákerestem a guglin erre: "alapértelmezett telepítési mappacím" és kiadta ezt:

http://zoszko.hu/2011/01/02/alapertelmezett-telepitesi-mappa-atallitasa

Majdnem kiguvadt a szemem mire megtaláltam a fájlt, de MÚKODIK

Újra húzom a gépet, feltelepítem a rendszert az SSD-re, ahogy kész megteszem az átállítást.
Létrehozza a winyón azokat a mappákat, amik alapból a "C"-re mennének (E:Program File x86; stb.)
Ez a terv. Hétvégén nekiesek, oszt lesz a mi lesz.
Majd visszajelezek, hogy milyen. Feltéve hogy egyáltalán fogom-e tudni használni....
Egyébként 3 komoly irodai szoftvert használok ami nem kérdezi hogy hova, hanem nyomja a C-re
Még egyszer köszi a segítséget.

(#735) kekec@ válasza Fire/SOUL/CD (#733) üzenetére


kekec@
csendes tag

Szia!

Nem bántottam semmit se, ha hdd lenne benne akkor sima ügy. De mivel az ssd-l csak ismerkedek először igyekszem tájékozódni.
Ez az állapotom van.

(#736) Fire/SOUL/CD válasza kekec@ (#735) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ez, amit itt látok ez mi, az eredeti HDD-n lévő partíciószerkezet(250G-s HDD lenne a cuccban)?
Ha az eredeti HDD struktúra, akkor linkeltem hogyan kell eljárni.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#737) kekec@ válasza Fire/SOUL/CD (#736) üzenetére


kekec@
csendes tag

Igen az eredeti háborítatlan állapot de SSD.

[ Szerkesztve ]

(#738) Fire/SOUL/CD válasza kekec@ (#737) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Sajnos ehhez a partíciószerkezethez nem lehet hozzányúlni, pontosabban lehet, de nem elég csak egy partíciókezelő alkalmazás. (Esetedben a rendszer a hibernálási fájlokat és azzal kapcsolatos egyéb "teendőket" a külön erre acélra beélesített partícióra/partíción végzi)
Sajnos azt nem tudom, hogy kiterjesztett partíción, logikai meghajtónak lehet-e hibernálási attribútumot adni...
Elsődleges partícióval nem lenne gond, csak nálad az már nem lehet több sajnos...

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#739) kekec@ válasza Fire/SOUL/CD (#738) üzenetére


kekec@
csendes tag

Tartottam válaszodtól.Mindenesetre marad akkor a saját recovery lemez létrehozása.
Illetve ami még maradt az a teljes ssd klónozása elvileg jó kell hozzá a Ghost is.. bár még csak ismerkedek az ssd technológiával.
Köszönöm válaszod.

(#740) King Unique válasza kekec@ (#739) üzenetére


King Unique
titán

Notimon multiboot rendszer van - win7, win8, win8.1 Preview (VHD) - , amit majd kicsit át szeretnék méretezni.
Az 8.1 véglegesnek szeretnék új partíciót, amihez a többiből kéne kicsit lecsippenteni, ehhez jó a lemezkezelő zsugorítása, v külső progival (Minitool, Easus) csináljam?
Olvastam vmelyik topicba, h vki ubuntus particionáló progival szabta át és utána gondok akadtak bootnál, rendszer partíció átméretezése amúgy is kényes, de a fentebb említett módszerrel kivitelezhető rendesen, h ne okozzon gondot :F

(#741) Fire/SOUL/CD válasza King Unique (#740) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Kicsit feljebb linkeltem itt a MiniTool® Partition Wizard Home Edition 7.8 ISO-t. Abból gyárts le egy bootlemezt vagy boot pendrive-ot (szintén megtalálod ennek menetét a bejegyzésemben) és arról bootolva elvégezhető a feladat (elméletben, mivel a tényleges partíciószerkezetet nem látom)

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#742) Livius


Livius
őstag

Egy NTFS partíciónak mekkorának szabad lenni maximum? Egy 500GB-os HDD-t akarok majd szét osztani két felé, úgy hogy legyen egy 80-120GB-os része a programoknak fixen, annál nem kéne több. Nem rendszer HDD lesz majd!

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#743) King Unique válasza Fire/SOUL/CD (#741) üzenetére


King Unique
titán

Értem, köszönöm a linket ! :R
De "simán" zsugorítással, v a MiniToolt csak felinstallálva nem is lehet , nem engedi windows, v mi?

(#744) Fire/SOUL/CD válasza Livius (#742) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Most nem térek ki rá részletesen, hogy mi különbség a partíció stílusok és a fájlrendszerek között és hogy milyen korlátokkal rendelkeznek, ehelyett csak annyi vonatkozik rád, hogy:
MBR partícióstílust használj és NTFS fájlrendszert, mert egy 500G-s HDD esetén semmilyen méretkorlátozásban nem vagy érintett.

King Unique - "De "simán" zsugorítással, v a MiniToolt csak felinstallálva nem is lehet , nem engedi windows, v mi?"
1. Van amikor a lemezkezelővel is kivitelezhetőek feladatok (nem tudhatom, hogy esetedben ez járható út vagy sem)
2. Külső alkalmazások esetén célszerű nem OS alól elvégezni ilyen műveleteket, mert érhetnek kellemetlen meglepetések. Pl volt olyan ügyfél, ahol a partíció átméretezés közben egy paranoid módra állított víruskergető megakasztotta a folyamatot (minden bedőlt)... Szóval ilyen és ehhez hasonló esetek elkerülése végett célszerű boot-os eszközökről elvégezni ilyen feladatokat

Annyi biztos, hogy ha sikerül is a zsugorítás és az új partíció létrehozása (mindegy, hogy lemezkezelővel vagy sem), akkor annak a partíciónak elsődleges partíciónak kell lennie, egyébként nem telepítesz rá OS-t...

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#745) King Unique válasza Fire/SOUL/CD (#744) üzenetére


King Unique
titán

Ok, köszönöm, megfogadom a tanácsokat :R
Ahogy korábban említettem, több rendszer van, több partíción, ha külső progival csinálnám, akkor majd a saját, hanem másikét méretezem át, meg elvileg zsugorításnak simán kell mennie. BD és Comodo és gdata van fent, előbbi 2-ben van paranoid mode, de kikapcsolva, majd figyelek erre is, comodora főleg... :K

[ Szerkesztve ]

(#746) kolakola


kolakola
tag

Sziasztok,

Vázolom a sorrendet:
1. Adott egy winyó, rajta XP, ami kékhaláozott.
2. Szomszéd okossrác leformáz, majd win7 telepít. (a konfig 100 éves, nem bírja)
3. Az XP-rendszer GHOST-ja megvan.

A kérdés az, hogy a Win7 által létrehozott 100MB-os partíció maradhat a helyén, ha visszaghostolom az XP-t, vagy azt is törölni kellene. Az egész ügy vidéken van, egy dobásom van vele. Se telepítőm, se semmim nincs itt, csak a GHOST file, és a progi. an olyan lehetőségem is, hogy ígyhagyom, és legközelebbre felkészülök, de szeretném most megoldani, ha van rá mód, és lehetőség.

[ Szerkesztve ]

(#747) Fire/SOUL/CD válasza kolakola (#746) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

100MB-os rejtett partíciót is le kell törölni XP esetén, de vélhetően ezt GHOST-ból visszaállításnál is megteszi a Norton automatikusan. (Ha nem, akkor meg Te magad manuálisan takarítsd le)

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#748) kolakola válasza Fire/SOUL/CD (#747) üzenetére


kolakola
tag

Köszi, én is így gondoltam, de most megerôsítést nyert.

(#749) Tam1878


Tam1878
csendes tag

Sziasztok. Olyan kérdésem lenne, hogy windows 8 alatt van-e valami extra tudni való partícionálás előtt(az ssd-t szeretném partícionálni, amin a rendszer is van). Egy próbálkozásom már volt korábban, de érdekes dolgokat produkált a rendszer(konkrétan nem indult újra).

Válaszokat előre is köszi.

(#750) Fire/SOUL/CD válasza Tam1878 (#749) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

"Olyan kérdésem lenne, hogy windows 8 alatt van-e valami extra tudni való partícionálás előtt(az ssd-t szeretném particionálni, amin a rendszer is van). "
Saját maga alól nem fogja kivágni a fát... Ha az SSD-n már van rendszer, akkor a W8 telepítőlemezről bebootolva le kell törölni a partíció(ka)t és újra létrehozni.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Particionálás
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.