Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Particionálás

Hozzászólások

(#1001) DeMax


DeMax
csendes tag

Sziasztok! Őrületesen nagy hülyeséget csináltam( nem is tudom minek fogtam bele :( ) Röviden és érthetően próbálom megfogalmazni. Volt a winchesteren 3 partició az egyiket (nevezzük 1esnek) formáztam majd a kötetet is töröltem a középsőt(2es) pedig kiszerettem volna erre terjeszteni és a folyamat közbe a lemezkezelő figyelmeztetett hogy dinamikus lemezt fog ezáltal csinálni a meghajtóból(nem gondoltam volna hogy ez probléma). Meg is tette igazából nem változott semmi ugyan úgy 3 particó(felül arany csíkkal a win7 lemezkezelőjébe) volt nem lett nagyobb a középső gondoltam törlöm a legelsőt és újrapróbálom( ez az amit szerettem volna beolvasztani a középsőbe).Na most ott tartok hogy a középső amin a legfontosabb adataim voltak elveszett... Nem formáztam, nem írtam rá, nem csináltam semmilyen olvasási és írási műveletet a lemezre azóta!!! a harmadik particiónak az ég egy adta világon SEMMI baja amit megint csak furcsálok. Légyszives segítsetek nekem nem tudok mit tenni, pedig direkt utánaolvastam és több helyen is írták hogy adatvesztés nélkül lehet kiterjeszteni particiót.

(#1002) honda 1993 válasza kraftxld (#1000) üzenetére


honda 1993
senior tag

Már megoldottam. :D

XD alias IKSZDé

(#1003) kraftxld válasza DeMax (#1001) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Recuva-t vagy GetDataBack-et eressz ra es valoszinuleg meglesz minden.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1004) Doky586 válasza DeMax (#1001) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Így jár(hat) azon otthoni user aki NEM home verziót telepít..

(#1005) DeMax válasza Doky586 (#1004) üzenetére


DeMax
csendes tag

Jó ezzel most igazából nem vagyok kisegítve de azért kösz. Active partition recovery lát mindent mivel nem volt rá írva meg a testdisk is látja az egész mappaszerkezetet. Most szereztem be 500 gigás vinyót erre kéne valahogy átbűvészkedni a particiót. testdisk elvileg ugye particiótáblát visszatudná állítani de igencsak félek elindítani mert ez ugye az eredeti helyre állítja vissza. Eddig azért bizakodó voltam mert ott vannak a fájlok és tudok is a mappák között lépegetni, sőt még a képeket meg is tudom nyitni(active partitionnal ) valamint dokumentumokba belelesni. Mi lenne a következő megfontolt lépés ? Egy tök szűz 500 gigás vinyóm van( sajnos a "láthatatlan" partició meg 600 gigás) amivel tudok sakkozni.

(#1006) kraftxld válasza Doky586 (#1004) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Ennek nem sok köze van ahhoz, hogy home vagy nem home a Windows :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1007) Doky586 válasza kraftxld (#1006) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Csak annyi köze van hozzá hogy a Home verzióval nem lehet dinamikus kötetet létrehozni, így ekkora baklövést se lehet elkövetni, mint ahogy a kérdező félreértelmezte a kiterjesztést... mert ő terjesen mást képzelt el ezért kezdett meggondolatlan törölgetésekbe (nem tudta hogy a dinamikus kötet kiterjesztése egyirányú utca - a teljes kötetre vonatkozólag)..

[ Szerkesztve ]

(#1008) DeMax válasza Doky586 (#1007) üzenetére


DeMax
csendes tag

Nem kezdtem törölgetésbe és lehet egyirányú utca de úgy látszik tolatni lehet mert visszajött minden adat 100%-osan ráadásul minimális vesződséggel rövid idő alatt.
Az energiáidat fordíthattad volna arra hogy segítesz a megoldásba mert láthatóan értesz hozzá. Te inkább azt választottad hogy észt osztottál.

[ Szerkesztve ]

(#1009) ádika86


ádika86
aktív tag

sziasztok! a C partíciót szeretném növelni egy Windows 7-el ellátott gépen, de hiába zsugorítottam a D meghajtót, nem engedi növelni a C-t. Tudnátok segíteni esetleg? Gparteddel próbáltam. köszi előre is! :R

Predator G3-571-77QK

(#1010) kraftxld válasza ádika86 (#1009) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Kezdésnek nem lenne rossz egy képernyőmentés a lemezkezelőből.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1011) ádika86 válasza kraftxld (#1010) üzenetére


ádika86
aktív tag

nálam ott van a hozzászólásom alatt a képernyőmentés a gpartedből. :Y

Predator G3-571-77QK

(#1012) kraftxld válasza ádika86 (#1011) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Használd a prohardver saját képfeltöltőjét ne ezt a hitvány képfeltöltés.hu-t, mert külföldről nem lehet megnézni róla semmit.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1013) ádika86


ádika86
aktív tag

rendben sorry :) szóval itt van.

Predator G3-571-77QK

(#1014) kraftxld válasza ádika86 (#1013) üzenetére


kraftxld
nagyúr

A világoskék extended partíció elejét is húzd arrébb hogy üres legyen a hely a C után.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1015) ádika86 válasza kraftxld (#1014) üzenetére


ádika86
aktív tag

köszi szépen! és 1 MB-ot miért hagy a két partíció között? nem hajlandó az egészet átrakni...

Predator G3-571-77QK

(#1016) denes04

Sziasztok.Váároltam egy asus laptopot amin gyárila win 8.1 indult elsö bekapcsolásnál.Utálom ezt a rendszert nagy nehezen feltettem a windows 7 et mert azelött akadt egy kis problémám nem tudtam telepiteni egyik paticiora sem..Aztán sikerült viszont aktiválni sehogysem tudtam..Azt mondták hogy particionálni kellene a hdd t valahogy..ehhez egyáltalán nem értek..tud valaki segiteni ebben hogy álljak neki?

Üdv Dénes >>>>> +36308472229>>>>>> baloghdenes04@gmail.com >>>>>> www.somogypc.hu

(#1017) strunyo


strunyo
tag

Sziasztok!
Olyan gondom volna, h szombat este kikapcsoltam a gépem, vasárnap mikor bekapcsoltam igen cska komoly jelenséggel találkoztam. Cirka 15 perc mire bejön a win7, elkezdtem keresni mi lehet a hiba oka, végül kiderült, h az 1 Tb-os vinyóm C,D,E partícójából a D RAW lett. Ami azt illeti próbálkoztam a Testdisk nevű programmal visszaállítani a dolgokat de semmi változás nincs. A Partition Wizard Boot CD-vel próbáltam visszaállítani az MBR-t de ekkor sem történt változás. A win7 alatt elindítottam a Partititon wizard progit ami pedig simán NTFS-nek látja mind3 partíciót :(
Itt 1 kép a dolgokról:
Tudna valaki segíteni abban, h valah visszaállítsam NTFS-re a D meghajtót? Mert jelenleg nincs 1 500as vinyóm tartalékba amire kimásolgathatnám az adatokat Getdata back-el :)

Előre is köszönöm a segítséget.
Lehet csak nálam nem jó, de itt 1 link a képről: kép

[ Szerkesztve ]

(#1018) kraftxld válasza strunyo (#1017) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Ha van getdataback-ed, akkor nem kell, hogy lássa a partíciót NTFS-ben.
Simán ráereszted a RAW-ra, megtalálja az NTFS MFT táblát meg kiolvassa a file leírásokat a lemezről és menthető is az adat.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1019) strunyo válasza kraftxld (#1018) üzenetére


strunyo
tag

Van, de jobb lenne valami nem kimásolós megoldás :)
Csak létezik valami progi ami RAW-ot visszarak NTFS-be adatvesztés nélkül

(#1020) kraftxld válasza strunyo (#1019) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Létezik, de én már nem próbálkoznék vele ilyen előzmények után, örülnék ha megmaradnának az adataim...

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1021) strunyo válasza kraftxld (#1020) üzenetére


strunyo
tag

És adnál valami tippet, h milyen program is az?
Mert ha kimentek minden adatot róla akkor után szeretnék kipróbálni pár lehetséges esetlegesen használható progit.

(#1022) Egyfejű


Egyfejű
tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni, mert most vettem egy ST2000DX001 sshd-t és és szeretnék egy ssd-n lévő Win 7-et a Reflect-tel ráklónozni de sajnos nem sikerül.
Kiírja, hogy elkezdte a klónozást, de nem történik semmi, onnantól bezárni is csak erőszakkal lehet.

Találkozott már valaki ilyennel és tudja a megoldást?

(#1023) Werkly


Werkly
őstag

Van egy 1TB HDD a gépben. Rá van hányva egy Win7 meg egy rakat kacatság. Így nem lehet elparticionálni, hogy ne bukjam a cuccokat? Kösz!

(#1024) sz.j


sz.j
nagyúr

Szevasztok!

Adott egy gyárilag win 8.1-el telepített noti amin a képen látható partíciók vannak (rendszerhez tartózó + C + D Recovery).
Mivel a C partíción van minden ezért a C partíciót ketté szeretném osztani egy 80 GB-osra és a felszabaduló részen új partíciót szeretnék létrehozni ahová a win8.1-en kívül minden más kerülne.
Erre a célra az AOMEI Partition Assistant Standard Edition progit használnám, de nem tudom, hogy a pirossal bekeretezett "Át akarom mozgatni ezt a partíciót" jelölőnégyzetét be kell e jelölni.
Szerintetek be kell jelölni vagy sem?

(Sőt abban sem vagyok száz százalékig biztos, hogy ez pontosan mit is jelent)

Előre is köszi a segítséget.

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#1025) sz.j válasza sz.j (#1024) üzenetére


sz.j
nagyúr

Lemaradt ....
Az átméretezést kénytelen lennék win alól csinálni mivel hiába csináltam boot CD-t sajnos arról nem bootol be a noti (más boot CD-ről, pl. Macrium Reflect, viszont bebootol).

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#1026) hhheni


hhheni
tag

sziasztok!
nagy bajban vagyok, kérlek, segítsetek!
a 3 terás wdc wd30ezrx vinyómat kölcsönadtam a sógoromnak, ő berakta a gépébe, lemásolt róla mindent, amit akart, állítólag minden rendben ment, és semmi mást nem csinált vele, de miután visszahozta, és visszaraktam az eredeti helyére, nem jelent meg nálam az i: egység (ez volt a betűjele)
bios rendben látja, a win 8 a lemezkezelőben ennyit ír róla: kifogástalan (efi-rendszerpartíció), de betűjelet nem rendel hozzá, nem is enged semmit csinálni vele
van valami ötletetek, hogyan tudnám visszanyerni a tartalmát?
köszi minden segítséget!
heni

[ Szerkesztve ]

(#1027) szabonagyur válasza hhheni (#1026) üzenetére


szabonagyur
félisten

Te sem tudsz betűt adni neki?

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#1028) hhheni válasza szabonagyur (#1027) üzenetére


hhheni
tag

a lemezkezelővel nem, minden menüpont passzív :-(

(#1029) hhheni


hhheni
tag

valami particionáló programra nincs ötletetek?

(#1030) sz.j válasza hhheni (#1029) üzenetére


sz.j
nagyúr

Én az # 1024 hsz-ban említett AOMEI Partition Assistant Standard Edition Free programot szoktam használni.
Ingyenes, "magyarul is tud" és elég sok mindent tud.
Nézd meg hátha bejön neked is.

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#1031) marciart11


marciart11
aktív tag

Sziasztok!

Most szeretnék venni egy 4TB WD Redet sosem volt még ekkora vinyóm tisztán adattárolásra szeretném használni, vagyis másodlagos lemezként Sata ról. Hogyan kell particionálni, jelenleg a legnagyobb hdd-m 2tb?

(#1032) joccadoki válasza marciart11 (#1031) üzenetére


joccadoki
senior tag

hát nem tudom legalábbis nem biztos, de úgy tudom hogy az ntfs rendszer esetén 2terra max a masterboot.
hát én így csinálnám ha egyben akarom tartani
100gb masterboot( ki tudja hátha azon lesz a rendszer)
a többi pedig egyben
ha meg nem
felosztanám 100gb/(system) 1terra/(media) 1terra/(programs) 1terra(games) maradék(other)

"A világ nincs tele seggfejekkel! Csak pontos stratégiát követve vannak elhelyezve, hogy legalább egy biztosan keresztezze az utad minden nap."

(#1033) joccadoki válasza hhheni (#1026) üzenetére


joccadoki
senior tag

hát nagyon úgy néz ki hogy elszállt a partíció (de előbb rakd be egy másik gépbe, lesd meg)

"A világ nincs tele seggfejekkel! Csak pontos stratégiát követve vannak elhelyezve, hogy legalább egy biztosan keresztezze az utad minden nap."

(#1034) Doky586 válasza joccadoki (#1032) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Én pedig 26db 150MB-os partícióra osztanám (mert csak ennyi betű van az ABC-ben).. :DD

marciart11: 64bites oprendszer esetén particionálás GPT-re, 100MB a rendszernek és minden más maradhat egyben. LEÍRÁS

[ Szerkesztve ]

(#1035) joccadoki válasza Doky586 (#1034) üzenetére


joccadoki
senior tag

az sem rossz :D
majd ha ekkora disket veszek gondolok rá.

"A világ nincs tele seggfejekkel! Csak pontos stratégiát követve vannak elhelyezve, hogy legalább egy biztosan keresztezze az utad minden nap."

(#1036) marciart11 válasza joccadoki (#1032) üzenetére


marciart11
aktív tag

köszönöm a választ végül exfat particionáltam gParted el egybe.

(#1037) joccadoki válasza marciart11 (#1036) üzenetére


joccadoki
senior tag

Gondolom az adatok vesztek... ?

"A világ nincs tele seggfejekkel! Csak pontos stratégiát követve vannak elhelyezve, hogy legalább egy biztosan keresztezze az utad minden nap."

(#1038) qpmex


qpmex
tag

Sziasztok!

beírom ide is lehet hamarább kapok választ:

A kérdésem az hogy sikeresen töröltem az 500GB-s merevlemezen lévő adatokat, vagyis azt hiszem de ez még nem teljesen biztos.
A történet úgy kezdődik hogy pár napja érkezett meg a digitől az új hd-s Kaon set top box (satelit). Erre szerettem volna felvenni az adást a tv-ből, használat előtt persze formázni kellett. Ezért először is nem az 500GB HDD-vel próbálkoztam hanem egy 32GB-os üres usb-vel. Ezt sikeresen le is formázta ext3 fájlrendszerre. Felvenni is sikerült vele, ezzel nem volt gond.

Ezután próbálkoztam az 500GB-os HDD-vel, gondoltam ha létrehozok egy új partíciót akkor csak azt fogja leformázni és nem az egész HDD-t a STB. Szóval létre is hoztam egy partíciót (32GB) a lemezkezelővel. Aztán STB-n a két partíció közül kiválasztottam a másodikat tehát a 32 GB-osat. és leformáztam. Létre is jött az ext3 partició 32GB.
Ezután amikor visszadugtam a gépbe a HDD-t, sajnos már nem látta nagyobbik partíciót csak a kisebbet és azt tudni kell hogy ezt az ext3 fájlrendszert nem ismeri fel a windows tehát kiírta hogy ''használat előtt formázza''.
Ezt én is tudtam hogy nem fogja látni de most nem is ez a probléma hanem hogy nem tudom mi lett a nagyobb partícióval mert a Lemezkezelésnél ''Kifogástalan (Elsődleges partíció)'' ként írja.
Ez most azt jelenti hogy a STB formázta az egészet vagy csak a windows nem látja a nagyobbik partíciót amin kb. 300GB adatom volt...?
Aztán még annyit csináltam hogy a kisebb 32GB-os partíciót töröltem és újra leformáztam NTFS-re.

Itt egy kép hogy mit ír ki ha jobb gombbal kattintok a nagyobb partícióra.
[link] Csak törölni lehet...

Mit kell tennem hogy újra láthatóvá váljon a nagyobb partíció, lehetséges hogy még nem vesztek el róla az adatok?

Remélem jó helyre írom és valaki tud segíteni, fontos lenne.

[ Szerkesztve ]

(#1039) joccadoki válasza qpmex (#1038) üzenetére


joccadoki
senior tag

Azt nem tudom észrevetted e hogy 2darab elsődleges part van a lemezen. Most nem tudom hogy lettek létrehozva ezek a partok így. Úgy tudom hogy kell egy elsődleges és egy vagy több logikai.
Valahogy el kell érni hogy az a 400 valahány gb logikai legyen. Ha ez megoldható akkor megmaradnak az adatok, és kap betűjelet. Ha nincs más járható út, törlés és logikai meghajtó létrehozása.
Azért várj meg egy két szakit, hátha ők jobban értik a témát

[ Szerkesztve ]

"A világ nincs tele seggfejekkel! Csak pontos stratégiát követve vannak elhelyezve, hogy legalább egy biztosan keresztezze az utad minden nap."

(#1040) marciart11 válasza joccadoki (#1037) üzenetére


marciart11
aktív tag

Új HDD ről volt szó!

(#1041) joccadoki válasza marciart11 (#1040) üzenetére


joccadoki
senior tag

az lényegtelen, ha adatok voltak rajta, hameg nem akkor töröld, és hozz létre egy logikai partíciót.

"A világ nincs tele seggfejekkel! Csak pontos stratégiát követve vannak elhelyezve, hogy legalább egy biztosan keresztezze az utad minden nap."

(#1042) Tommedli válasza joccadoki (#1039) üzenetére


Tommedli
csendes tag

Nem igaz. Nálam nincs sem logikai, sem kiterjesztett partíció...

Szerintem formázta...

[ Szerkesztve ]

(#1043) Doky586 válasza joccadoki (#1041) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Logikai partíció használatának utoljára DOS-Win98 alatt volt értelme..

(#1044) Tommedli válasza Doky586 (#1043) üzenetére


Tommedli
csendes tag

Jól mondod...

(#1045) joccadoki válasza Tommedli (#1044) üzenetére


joccadoki
senior tag

Lehet igazatok van (sőt biztos, a tények alapján), de kb 6 éve nem partícionáltam már.
Pedig most már kell majd, mert akarok venni egy 2tb western digitalt, akkor majd hasonló particionálási elvekkel fogom létrehozni a köteteket.
Attól függetlenül az enyém így néz ki (a lemez1-et örököltem, <csak formáztam> de ott is logikai meghajtóként lett létrehozva a 95gb

[ Szerkesztve ]

"A világ nincs tele seggfejekkel! Csak pontos stratégiát követve vannak elhelyezve, hogy legalább egy biztosan keresztezze az utad minden nap."

(#1046) Sheld


Sheld
senior tag

Sziasztok!

Lenne egy problémám. Windows 8-ról térnék vissza windows 7 + Fedora kombóhoz. Windows 8-as partíciótáblám GPT-s. UEFI-vel bootoltam. A merevlemezt két partícióra bontottam, egyiken oprendszer, másikon minden más. A minden más partíciót nem szeretném bántani, mivel azon van minden,a mire szükségem van.

Viszont a dualbootot nem tudom megoldani, csak MBR-el. Elég csak a win 8 partícióját törölnöm (Ami elvileg GPT-s), vagy az egészet újra kéne partícionálnom? A Bios-ban átraktam a masinát Legacy Bootra (Lenovo y50 noti). A segítéség realative sürgős lenne, még ma este el szeretném intézni a telepítési mizériát. Előre is köszönöm a választ!

Az a vezeték, amiben van áram, pont úgy néz ki, mint amelyikben nincs, csak más a fogása!

(#1047) Sheld válasza Sheld (#1046) üzenetére


Sheld
senior tag

Megoldottam a problémt, köszönöm!

Az a vezeték, amiben van áram, pont úgy néz ki, mint amelyikben nincs, csak más a fogása!

(#1048) cszalien


cszalien
csendes tag

Sziasztok!
Mivel nem szeretnék semmi visszafordíthatatlant, a segítségeteket kérném!
Van a gépemben egy 60 Gb-s ssd (és egy 1 Tb-s hdd bár ez most lényegtelen), ezen van most a rendszer.
Holnap érkezik egy 240 Gb-s Intel 520, amire átklónoznám a mostani rendszert (nyilván csak a 60 Gb-s rendszermeghajtót).
Mivel a klónozáshoz partícionálás nélküli ssd kellene, én viszont szeretném a 240-et megosztani 80+160 körülire (rendszer + progik, játékok, egyebek), kérdésem, hogy a klónozás után valamilyen free progival (pl easus, paragon, vagy bármi amit ajánlotok) tudom e így két részre osztani anélkül, hogy eltűnne vagy sérülne a rendszer partícióm? (És ha igen, hogyan?)

"A tiszteletet otthon tanulják. Ha a gyereked egy tiszteletlen kis s*ggfej, az a te hibád. Nem a társadalom, vagy a videójátékok hibája. A tiéd."

(#1049) korikmate


korikmate
tag

Sziasztok!

A következőben kérném a segítségeteket:
adott egy recovery partició amit szeretnek eltávolítani. Ezt tudom, hogy csináljam, ezzel nincs baj. De! Létezik olyan program, amivel a particiót le tudom menteni és később ha vissza akarom állítani a gyári állapotokat, particióként, teljes tartalmával visszaállítani?

Köszi!

(#1050) kraftxld válasza korikmate (#1049) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Macrium reflect

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Particionálás
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.