Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Particionálás

Hozzászólások

(#651) joccadoki válasza #77081088 (#650) üzenetére


joccadoki
senior tag

ha jól tudom ez egy külön part amit a win hoz létre a telepítőnek. Ezt általában win telepítése után egy paragonnal egybe szoktam rakni az mbr parttal bár én úgy tudom 8gigát szokott lefoglani na mindegy egybe lehet rakni az bizonyos

"A világ nincs tele seggfejekkel! Csak pontos stratégiát követve vannak elhelyezve, hogy legalább egy biztosan keresztezze az utad minden nap."

(#652) feri1


feri1
aktív tag

Üdv mindenkinek!

Segítséget szeretnék kérni abban,hogy van egy 1 Tb HDD,de nem tudom,hogy kell win 7 telepítésénél particionálni.
Ahogy próbáltam csak valami 100 Mb-ot akart adni külön.

Biztos egyszerű csak nekem nem sikerült.

Üdv: feri 1

(#653) #77081088


#77081088
törölt tag

Sziasztok!

Egy teljesen új merevlemezt hogyan érdemes particionálni? A korábbi lemezemet 3 partícióra felosztva használtam ( C: rendszer,D: adat E: telepített játékok). Van értelme az adatokat képeket,zenéket stb külön partíción tárolni a telepített játékoktól? Vagy mehetnének egy azon lemezre(partícióra) ?

(#654) joccadoki válasza #77081088 (#653) üzenetére


joccadoki
senior tag

ez lemezméret függő!! Meg hogy mennyi adatod van.
én úgy szoktam, hogy 2 illetve 3 részre osztom MBR: a rendszer, 2 adatok, 3 Media

"A világ nincs tele seggfejekkel! Csak pontos stratégiát követve vannak elhelyezve, hogy legalább egy biztosan keresztezze az utad minden nap."

(#655) Bootyhunter


Bootyhunter
tag

Sziasztok!

Kellene egy kis segítség! Win 7 rendszerem van egy 90 GB-os ssd-n. Vettem egy 3 TB-os hdd-t amit szépen be is raktam a gépbe. Win 7 telepítővel próbáltam létrehozni egy max. méretű partíciót, de sejtettem hogy így nem lesz jó. Csinált egy 2 terrás partíciót és mellé egy 745 GB-os unallocated részt :( Most ott tartok hogy a lemezkezelésnél sehogy se akar sikerülni a dolog, hiába törlöm a partíciót nem tudok gpt-t létrehozni és az a nyamvadt 745 giga hely is ott van amire nem enged partíciót létrehozni!
Tehát: a 2 terrás partíciót tudom bármikor törölni és létrehozni a lemezkezelővel de gpt-re konvertálni nem, a 745 gigával meg abszolút semmit nem enged, se törölni sem partícionálni sajnos. Hogy a viharba tudom azt megcsinálni hogy ott legyen nekem egy külön partíción max méretben a 3 terrából megmaradt kb 2.7 és végre megpakolhassam adattal?
Az alaplapom egy Asrock z77 extreme 4 uefi biossal és van telepítve 3 TB+ unlocker is.

(#656) Fire/SOUL/CD válasza Bootyhunter (#655) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

3. pont elsősorban

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#657) Bootyhunter válasza Fire/SOUL/CD (#656) üzenetére


Bootyhunter
tag

Szia!

Nagyon köszönöm a segítséget! Kicsit félve adtam ki a clean parancsot de minden sikerült és most már értek mindent! Kösz még 1x!!

(#658) tomio


tomio
tag

Szia Fire/SOUL/CD!

Szenvedek két (t1 itt kezdtem, t2 ez hozzá jött) topikban is és ehhez még hozzájön, hogy a particionálásra formázásra nem is gondoltam... :O
Egy Toshiba laposhoz lenne csatlakoztatva (bár eladás alatt áll) amin jogtiszta Windows XP SP3-van (32bit). 2TB-ossal szemezek, de lehet 1TB (1,5TB?) lesz belőle. Nem tudom még. Azt sem hogy 2,5 v 3,5 legyen. Ez látható is összes hsz-omból. Sajnos.
Kell még ezzel is külön készülnöm? Formázás/particionálás 32bites WinXPSP3 alatt.

Kösz.

Linux, BSD, ReactOS, MenuetOS, Haiku-OS, Syllable... Van még több is! distrowatch.com/

(#659) Fire/SOUL/CD válasza tomio (#658) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Egyszerűsítsd le, hogy mi is akkor a kérdés? :DDD
(elkezdetem olvasni az előzményeket, de abbahagytam, követhetetlen az egész, fogalmam sincs, hogy ebbe a topikba miért írtál, vagyis, hogy mit is szeretnél megkérdezni partícionálás kapcsán)

Ettől függetlenül: Én XP esetén mindig azt javaslom, hogy 2TB-os legyen max. a HDD kapacitása, azzal biztosan nem lesz gond. Bár vannak különböző -általában gyártó specifikus- alkalmazások(speciális partícionáló és formázó alkalmazások), amelyekkel -elméletben- XP alatt is használható 2TB-nál nagyobb kapacitású HDD, ettől függetlenül én sosem foglalkozom velük, mert gyakorlatban meg sokszor csak gond van velük.
USB-n mi látszik és mi nem? Ez megint egy másik történet, USB firmware-től függ, ami leegyszerűsítve annyit jelent, hogy épp milyen alaplapod van, attól függ, hogy látszik-e USB-re kötött nagy kapacitású HDD teljesen avagy sem.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#660) tomio válasza Fire/SOUL/CD (#659) üzenetére


tomio
tag

Mondtam én mit össze szenvedek :))
Asszem itt megadtam végül mi lesz. Amihez jött is megerősítés. Yea!
A particionálás/formázás volt természetesen a kérdés, csak nehezítéssel :B :R
Azt hiszem egy Windows XP SP3-al sem szabad gond legyen ez (ez van jogtisztán a Toshiba Satellite laposhoz).
Na majd beszámolok pár napon belül.

Linux, BSD, ReactOS, MenuetOS, Haiku-OS, Syllable... Van még több is! distrowatch.com/

(#661) joccadoki válasza tomio (#660) üzenetére


joccadoki
senior tag

:DD

"A világ nincs tele seggfejekkel! Csak pontos stratégiát követve vannak elhelyezve, hogy legalább egy biztosan keresztezze az utad minden nap."

(#662) Ferko75HUN


Ferko75HUN
senior tag

Sziasztok,
mi lehet az oka hogy egy külső 1.5 terrás WD-t utólag nem tudok particionálni?
Sem a win7 lemezkezelője nem csinál semmit (szürke marad a kiterjesztés-zsugorítás) sem az ismert particionáló progikra nem reagál.
exFAT-ra van formázva az egész , kb. 400gb anyaggal, és szeretnék hozzáadni egy 500gb-os részt ntfs-re formázva filmeknek.
Tudom egyszerűbb lenne újrarakni az egészet, de hátha megúszhatom a másolgatást.

C3-Ironsight: HNT Ferko75HUN hnt.enjin.com

(#663) joccadoki válasza Ferko75HUN (#662) üzenetére


joccadoki
senior tag

hmm nem értem.... amire csatolni akarod azon van a system?

"A világ nincs tele seggfejekkel! Csak pontos stratégiát követve vannak elhelyezve, hogy legalább egy biztosan keresztezze az utad minden nap."

(#664) Ferko75HUN válasza joccadoki (#663) üzenetére


Ferko75HUN
senior tag

Nem, csak adattárolásra használom.
Azt meg, hogy annak idején miért nem ntfs-re lett formázva, nem tudom.
Így sikerült.
Ui. Még egyszer olvasva amit kérdezel, (csak most ébredtem) asztali géphez van csatlakoztatva jelenleg amin SSD-n van a rendszer. Ez csak tároló.
Tökéletes mindent látok rajta, de ha tv-re dugom az nem okè, mert az a filmeket csak ntfs esetén kezeli.

[ Szerkesztve ]

C3-Ironsight: HNT Ferko75HUN hnt.enjin.com

(#665) joccadoki válasza Ferko75HUN (#664) üzenetére


joccadoki
senior tag

csak akkor tudod összecsatolni őket ha egy rendszerüek (NTFS)

"A világ nincs tele seggfejekkel! Csak pontos stratégiát követve vannak elhelyezve, hogy legalább egy biztosan keresztezze az utad minden nap."

(#666) Ferko75HUN válasza joccadoki (#665) üzenetére


Ferko75HUN
senior tag

Magyarán akkor nem úszom meg a teljes törlést és újraformázást.
Köszi azért. :)

C3-Ironsight: HNT Ferko75HUN hnt.enjin.com

(#667) joccadoki válasza Ferko75HUN (#666) üzenetére


joccadoki
senior tag

nem feltétlenül ha elötte átkonvertálod ntfsre a nem ntfst és utánna csatolás

"A világ nincs tele seggfejekkel! Csak pontos stratégiát követve vannak elhelyezve, hogy legalább egy biztosan keresztezze az utad minden nap."

(#668) Ferko75HUN válasza joccadoki (#667) üzenetére


Ferko75HUN
senior tag

Az átkonvertálás miatt nem fog eltűnni minden adat róla?
Van esetleg vmi jó program hozzá?
Azt elfelejtettem említeni, hogy jelenleg is össze van kapcsolva a pc-vel, gond nélkül megy.
Nekem csak a tv miatt van problémám vele.

[ Szerkesztve ]

C3-Ironsight: HNT Ferko75HUN hnt.enjin.com

(#669) joccadoki válasza Ferko75HUN (#668) üzenetére


joccadoki
senior tag

Partition magic, paragon part manager

"A világ nincs tele seggfejekkel! Csak pontos stratégiát követve vannak elhelyezve, hogy legalább egy biztosan keresztezze az utad minden nap."

(#670) Ájvi


Ájvi
csendes tag

Szerbusztok!

Rendszerparticiót szeretnék átméretezni (term. Op.r. megmaradással)>
Mit gondoltok?
A WIN 7 lemezkezelőjével biztonságosabb, jobb v. az Easeus Part. Mesterrel?
A C-t ugyanolyan "könnyedén" lehet zsugorítani mint kiterjeszteni mint hagyományos partit?

Gyanús megfigyeléseim:
A 7-es lemezkezelője csak! a rendszerparticiónál csak zsugorítani enged, kiterjeszteni nem! Miért?

Az Easeus progi bár engedi mindkét méretezést, de zsugorításkor újraindítást kér..
Bízhatok a progiban, v. inkább a 7-es lemezkezelőjét válasszam?
Egyáltalán milyen biztonsági arányban lehet C-t átméretezni? Tudva azt, h. a lemezkezelő klasszul kiszámolja MB-ban a leválasztható részt ill. a progiban a mérő-csúszkát sem húzhatom a végtelembe kedvem szerint...?

Köszi a véleményezésetek! :U
Szép Májust!

(#671) hegegabi80 válasza Ájvi (#670) üzenetére


hegegabi80
addikt

Én nekem anno a win7 lemezkezelője (most win8 van fent) nem engedte az átparticionálást.
Valami mini tool partizion nevű progit használtam. Az érvényesítéshez mindenképpen újra kell indítani, utána fog egy kicsit dolgozni, de pl nekem semmi gond nem volt vele.

(#672) elnofx


elnofx
csendes tag

Sziasztok,

sshd particionálása mennyiben különbözik egy sima mezei hdd-tól?

[link]

win7 telepítésnél ugyanúgy particionálható a lemezterület mindenféle trükk nélkül?

van valakinek tapasztalata ebben?

köszi!

[ Szerkesztve ]

(#673) Fire/SOUL/CD válasza elnofx (#672) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

"win7 telepítésnél ugyanúgy particionálható a lemezterület mindenféle trükk nélkül?"
Igen, az "SSD-hez" (pontosabban a HDD-ben lévő NAND-okhoz) nincs hozzáférésed, azt kizárólag olvasási gyorsítótárként használja a meghajtó.
(ha elsőre látszólag nem is lenne gyorsabb a meghajtó, az nem gond, kell legalább 5-6 újraindítás, mire "eldönti" a meghajtó, hogy milyen állományokat másoljon a NAND-okba)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#674) elnofx válasza Fire/SOUL/CD (#673) üzenetére


elnofx
csendes tag

köszönöm szépen az információkat :)

(#675) hmiron


hmiron
tag

üdv mindenkinek!

nekem egy olyan problémám lenne, hogy egy régebbi asztali pc-re amin eddig xp futott, most szépen felnyomtam egy win7-et de egy particiót a 4-ből nem lát a sajátgépben, amin hát nagyon fontos adatok lennének...
az előző xp-t amikor felraktam már ott is volt valami gixer, mert valamiért felcserélődött a c és a d meghajtó sorrendje és a d-meghajtó nevén futott tovább a rendszerpartíció, na én ugyanarra a particíóra telepítettem a win7-et és a telepítőben még megvolt mind a 4 partíció, a telepítés után meg nem!

esetleg valami ötlet?
nagyon megköszönném!!

(#676) jocika55


jocika55
csendes tag

Hali!

Összekötöttem a tablettel egy ssd (kingson64GB) lemezt és azóta nem tudom használni.
A windows lemezkezelője felismeri de 0Gb-nek jelzi.
Mivel tudnám helyrehozni ha lehetséges ez még.
Valami progi ha van megoldás.

(#677) Fire/SOUL/CD válasza jocika55 (#676) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Remélem a Windows-os gépen már az alaplapra kötötted az SSD-t , nem USB vagy eSATA portra...
Ha nem, akkor dugd az alaplai sata portra és úgy nézd meg a lemezkezelővel (mindenképp törölj le róla minden partíciót és hozz újra létre)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#678) Ájvi


Ájvi
csendes tag

Sziasztok!
Hogyan lehet DINAMIKUS köteteket visszaállítani ALAPLEMEZ-re (primary, elsődleges)?

(Win7 lemezkezelőjében a leválasztott új kötet láthatóságáért végzett műveletben nem volt más választási lehetőség csak ha az egészet átváltja. Így viszont további műveleteket nem tudok végezni...)

Köpi a segítséget! :F

(#679) jocika55 válasza Fire/SOUL/CD (#677) üzenetére


jocika55
csendes tag

Hali!
A helyzet ugyanaz.
Valamilyen progi van erre a problémára?

(#680) Fire/SOUL/CD válasza jocika55 (#679) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Töltsd le ezt |MiniTool® Partition Wizard Home Edition 7.8| (én fiókom, nyugodtan töltheted), majd készíts egy boot CD-t vagy pendrive-ot belőle. (boot pendrive készítését itt leírtam)

Ha ezzel megvagy, akkor boot-ol be a CD vagy pendrive-ról és ezzel a partíciókezelővel próbálj életet lehelni bele.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#681) hmiron


hmiron
tag

erre még mindig nincs semmi ötlet??

(#682) Ájvi


Ájvi
csendes tag

Sziasztok
Nos, már csak 1 kérdésem van...
Hogy lehet elindítani azt a win7-es op.rendszert ami dinamikus lemezen van? : (
(Ugyanis mikor tévedésből sikerült átváltanom az összes kötetet dinamikussá (nem értem miért csinálta velem) utána kikapcsoltam.)

Köpi minden tippet! :(
Szép Napokat!

(#683) atlasz52


atlasz52
tag

Vettem egy 3 terás wd sata 3 mas vinyót.A vin7 telepitő ,és a EASEUS szoftver is 2 teráig enged particionálni.
Adattárolásra akarnám használni,hogyan tudnám a teljes méretet használni?
Köszönettel veszem a segitséget.

LÁSZLÓ

(#684) Fire/SOUL/CD válasza atlasz52 (#683) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

[link]

Ájvi - "Hogy lehet elindítani azt a win7-es op.rendszert ami dinamikus lemezen van?"
Sehogy. Annyit próbálhatsz meg, hogy ezzel a progival és ily módon átkonvertálod. (csak saját felelősségre)

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#685) atlasz52 válasza Fire/SOUL/CD (#684) üzenetére


atlasz52
tag

Van 1 dokkom 4 terráig tud és abba szeretném particionálni de sajnos csak 2.1 terráig tud, a többit nem lehet particionálni. Mi ennek a legegyszerűbb módja? Köszönöm a választ csak bonyolúlt. Mi ennek a legegyszerűbb módja?v Adatnak kellene :)

LÁSZLÓ

(#686) Fire/SOUL/CD válasza atlasz52 (#685) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ha az a pár parancs kiadás bonyolult, akkor a legújabb Easeus-al meg kellene tudnod oldani.
(Minden partíciót le kell radírozni és GPT partíciósémát alkalmazni [link])

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#687) atlasz52 válasza atlasz52 (#685) üzenetére


atlasz52
tag

Talán nem bonyolult,a list disk nél,kijön lemez 0 232 gb ez az ssd.
lemez 1 2794gb ez a wd 3 tera
választani az 1 ?

LÁSZLÓ

(#688) Fire/SOUL/CD válasza atlasz52 (#687) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Igen, akkor SELECT DISK 1

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#689) atlasz52


atlasz52
tag

1 es beirására kijön Mikrosoft disk part versio 6.1.7600
ebben vagy 20 db dos parancsközte van a clean is.
a hdd sorszáma elötte nem jött ki

LÁSZLÓ

(#690) Fire/SOUL/CD válasza atlasz52 (#689) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ha csak egy 1-t írtál be, akkor ez van... Azt a parancsot add ki, amit írtam... :DDD

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#691) atlasz52 válasza Fire/SOUL/CD (#686) üzenetére


atlasz52
tag

Köszönöm sikerült ,hihetetlen a win 7 ben uj kötet E,2,72TB
bejelenkezett,

nagyon szépen köszönöm a segítséget.

LÁSZLÓ

(#692) atlasz52 válasza Fire/SOUL/CD (#690) üzenetére


atlasz52
tag

Hogyan lehetne ez a 3 terát védeni,hogy ne lehessen véletlenül se,formatálnI?

Talán biztonságosabb a több particióra osztani.

LÁSZLÓ

(#693) lapat1234


lapat1234
csendes tag

Sziasztok!

Csináltam egy igen nagy hülyeséget. DISKPART-ban kiadtam a CLEAN parancsot egy olyan meghajtóra amire nem kellett volna. Keresgéltem a neten, hogy hogyan lehetne visszavonni, de sem az ASSIGN parancs a DISKPART-ban, sem a EaseUS Partition Recovery, sem a Find and Mount nem segített.
Van valami ötletetek? Nagyon rosszúl érintene ha elveszne minden adatom...

(#694) Unbaised-Ben


Unbaised-Ben
senior tag

Sziasztok, fogalmam sincs, hogy lenne e jobb téma, ahol ezt megoszthatom, de remélem valaki tud segíteni :) Írtam egy-két andriod telefonos helyre, de semmi 2 napja...

Történet: adott egy HTC Wildfire S, amiben volt egy 16gb-os Samsung sdhc microsd, zökkenőmentesen működik. Egy vadi új LG 4x HD telefonba akartam átrakni, miután windows-al leformáztam. Csakhogy, a telefon nem is észleli, ezután beleraktam egy másik android eszközbe(TF300T), és ez se látta, mintha be sem raktam volna, utána direkt raktam dolgokat a kártyára, de így se látják. A 2 gigás sandisc karit persze azonnal látják.
A kérdés a következő: Mi lehet a gond? Mi lenne rá az esetleges megoldás? Nincs kedvem kiadni új microsd kártyára a pénzt...
Lehetséges, hogy a Jelly Bean, nem szereti a kártyát? Csak mert a 2.3.5-ös HTC-n vígan működik...

szerk: Tipikus, megtaláltam... Attól még ha valakinek van ötlete, szívesen fogadom :) Köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

(#695) kanzel


kanzel
csendes tag

Sziasztok!
Most szereztem egy új Dell laptopot. Előretelepített Win 8 Pro van rajta.
Egy meghajtó (C) van, (1000GB-ből 916 felhasználható).
A cél az, hogy létrehozzák egy másikat, ez pedig meg maradna a Windosnak és kisebb programoknak.
Természetesen ez adatvesztés nélkül. A már általam telepített programok elvesztése nem lenne nagy probléma, de van több Dell program és a hardverek softverei amit nem szeretnék elveszteni.

Próbáltam "zsugirítani" de ezzel 2 db 400GBt akart létrehozni ami nekem nem megfelelőő
100Gb - összes többi arány lenne a megfelelő.

Kérdés: hogyan érhetem ezt el, milyen külső programmal, és a folyamat mikéntje érdekelne.

u.i.: A dell programjával akartam egy biztonsági mentést de ehhez 13,7 Gbre ra lenne szükség ehhez pedig nem rendelkezem megfelelő külső tárolóval (másik merevlemez/ pendrive)

Segítségetek előre köszönöm!

(#696) hegegabi80 válasza kanzel (#695) üzenetére


hegegabi80
addikt

Hi!

Én egyszer a MiniTool Partition ingyenes progit használtam, és teljesen tökéletesen meg tudtam vele csinálni. Igaz, nekem a rendszernek megadott hely kezdett kevés lenni, ezért variálni kellett vele.
De ezzel a progival szerintem ketté is tudod venni, az érvényesítéshez mindenképpen újra kell indítani.

Vagy ennek a cikknek a végén is említ egy EaseUS® Partition Master 9.1.1 Home Edition nevű progit, bár ez a rejtett partíció törlés miatt, de szerintem ezzel is meg lehet csinálni.

(#697) csubuka


csubuka
addikt

Sziasztok!

Ez lehet lüke kérdés lesz, de számít az, hogy mondjuk egy friss telepítéskor particionálok és formázok a win7 telepítőből, vagy utólag "szabom át" a partíciók méreteit a windows beépített lemezkezelőjével vagy valamilyen 3rd party szoftverrel (ha tudtok ajánlani valami jót azt megköszönöm)? Ugynaaz lesz a végeredmény és tökmindegy hogy telepítés előtt vagy után variálok ezzel?

Köszi

(#698) atish15


atish15
aktív tag

Sziasztok. 3 partícióból 1 feleslegesség vált és azt szét osztottam a másik 2 között. A rendszerem egy ssd-n van. A hdd-n játékok vannak telepítve illet futtatva és adatok vannak tárolva. Az egybeolvasztás után dinamikusra váltott a lemez. Ez azonkívül nem jelent semmiféle hátrányt csak a rendszer telepítésnél okoz ez gondot? Illetve egy teljes formázással és partíció törléssel/ visszaállítással ez a dolog visszaáll?

(#699) adam0010


adam0010
csendes tag

Sziasztok érdeklődnék valaki tudna-e segíteni ,van egy wd 3tb hdd amit 2-é particionáltam 2tb és a maradékra,a tvm(samsung ue40d6100) csak a 2tb részt látja,a számitógép mind a 2-öt,esetleg mit lehetne vele kezedeni h. lássa mind a 2 részt???
Köszi előre is.

Telefon: +36306983977 e-mail : adam001010@gmail.com

(#700) Fire/SOUL/CD válasza adam0010 (#699) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ilyen cuccokhoz nem szoktunk 2TB-nál nagyobb HDD-t javasolni, mert sokszor problémás a dolog.
Konkrétan ezt a Samsung TV-t nem ismerem, de vélhetően ugyanaz a gondja, mint a többinek, azaz NTFS fájlrendszerrel 2TB a korlátja. Annyit tehetsz, hogy megpróbálod FAT32-re leformázni a partíciókat, hátha, úgy látni fogja (igaz a FAT32 fájlrendszernek egy korlátja lesz, nevezetesen, hogy 4GB-nál nagyobb fájlt nem lehet majd rámásolni...)

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Particionálás
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.