Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Particionálás

Hozzászólások

(#1701) King Unique válasza draco31 (#1700) üzenetére


King Unique
titán

Eleve a MiniTool szoftvere lett linkelve, ahol a leírás világosan szemlélteti hogyan lehet meglévő partíciót kiterjeszteni a nem lefoglalt területtel.
Az AOMEI esetén szintén megoldható, mint a leírás ugyancsak szemlélteti.
Nem derült ki a leírtakból, hogy pontosan milyen hibaüzenetet dob a program, a legújabb programverzió van-e használva, SSD SATA-n / USB-n van-e csatlakoztatva, utóbbi esetén stabil-e az adatkapcsolat, stb.
Ha 1 lépésben nem engedi a program a kiterjesztést / összeillesztést, akkor egyesével kell a partíciók között mozgatni / mozgatni a nem lefoglalt területet balra, illetve egyesével az I, H, G partíciókat jobbra, míg a nem lefoglalt terület elér az F partíció mellé.

[ Szerkesztve ]

(#1702) draco31 válasza King Unique (#1701) üzenetére


draco31
veterán

A MiniTool is telepítve, próbáltam vele.
USB kapcsolat, stabil.
Minden a legújabb ingyenes változat.
A hibaüzenet annyi, hogy ismeretlen hibát észlelt, ezért nem sikerül az egyesítés. Log mappába csinál egy fájlt, amit elküldhetek nekik elemzésre. Ezt ha leokézom, kilép a program. A fájl pedig nem készül el.
Nekem csak átméretezést enged, illetve az átméretezett részt a szomszédoshoz csatolni, ha pro változatra váltok. Mozgatni nem ad opciót a meglévők elé.
Akkor ez így marad.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#1703) King Unique válasza draco31 (#1702) üzenetére


King Unique
titán

Hát akkor lehet mégsem olyan stabil az az USB-s adatkapcsolat vagy egyéb (pl. Xbox specifikus beállítás / írásvédettség) probléma van, mert normál esetben nyilván nem áll le már az elején hibaüzenettel egy ilyen kiterjesztési / összevonási művelet és megoldható simán a partíciók átmozgatásával. Vagyis ez innentől egyéni probléma.
A MiniTool esetében is világosan szemlélteti a leírás, hogy mi értendő mozgatás alatt, ahol az I partíciót eleve át kellene tudni mozgatni a nem lefoglalt terület mögé, majd utána a többi ugyanígy egyesével. Valamint a kiadások összehasonlításánál a partíciók mozgatását és átméretezését az ingyenes kiadás is támogatja a termék weboldalán leírtak alapján, vagyis elvileg az sem lehet akadály. Az ingyenes kiadás rendszerlemezeknél korlátoz bizonyos műveleteket, adatlemezeknél viszont nem.

[ Szerkesztve ]

(#1704) draco31 válasza King Unique (#1703) üzenetére


draco31
veterán

Akkor lehetséges, hogy a kapcsolat nem tetszett neki. Pedig mentettem már ezzel a csatlakozóval 500Gb-os HDD-t, ami 80%-ban volt tele.
Illetve a HDD Sentinel is jól működik vele, mert az ha jól tudom, ha nem jó a vezérlő, akkor nem mutat adatokat.
Köszönöm a segítséget azért!

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#1705) november


november
tag

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni.
Van egy Lenovo Legion 7 notebookom és Windows telepítés közben a partíció kiválasztó résznél töröltem a recovery meghajtót. Akkor valamiért azt gondoltam hogy akkor hozzáadódik az elsődleges partícióhoz. Hát nem. :D
A mellékelt képen látszik hogy a 664 megás partícióról van szó.
Ezt Windows 11 pro lemezkezelőjével vissza tudom állítani? Vagy valamilyen más program kell?

[ Szerkesztve ]

(#1706) draco31 válasza november (#1705) üzenetére


draco31
veterán

Ott a C meghajtón ha nyomsz jobb klikket, van olyan, hogy kötet kiterjesztése?

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#1707) King Unique válasza november (#1705) üzenetére


King Unique
titán

A C rendszerpartícióhoz hozzá lehet adni a lemez végén lévő 664 MB-os nem lefoglalt területet kiterjesztéssel.
Vannak olyan 3rd party programok, amikkel visszaállítható a törölt partíció (példa). Viszont egy rendszermeghajtónál nem feltétlen jó minden esetben ilyet utólag elvégezni, mert akár rendszerindítási problémához is vezethet.
Működhet a Windows 10/11 akár a helyreállítási partíció (WinRE) nélkül is, viszont akkor lehet nem lesz elérhető a helyreállítási környezet, meg az ideális UEFI/GPT szerinti telepítésnél is nyilván a WinRE partíció megléte.
Ha friss telepítés és még nincsen belakva a Windows 11, akkor lehet célszerűbb lenne megismételni a telepítést a szükséges partíciók törlése nélkül. Illetve újratelepítésnél célszerű törölni az előző Windows meglévő partícióit, majd a szabad területet megadni telepítési célként, ahol majd a telepítő létrehozza újból a szükséges partíciókat a célmeghajtón.

[ Szerkesztve ]

(#1708) november válasza draco31 (#1706) üzenetére


november
tag

Szia!

Először is köszi a segítséget.
Igen. Van olyan opció.

(#1709) november válasza King Unique (#1707) üzenetére


november
tag

Szia!

Köszönöm a segítséget.
Közben megnéztem a MiniTool Partition Wizard-al is hogy mi a helyzet. És ahogy a képen is látható szerepel ott egy 16 mb-os úgynevezett GPT (Reserved Partition) amit a Windows lemezkezelője egyébként nem mutatott. Vajon ez lehet a helyreállítási partíció amit az oprendszer magától létrehozott?
Ha nem annyira életbevágó (a rendszer stabil működése szempontjából) akkor most nem szeretném újra rakni, mert 1 hónapja sikerült belaknom.

(#1710) Edorn


Edorn
aktív tag

C meghajtót szeretném bővíteni SSD-n. A gond, hogy C meghajtó után van egy D meghajtó sok adattal, illetve rá telepített programokkal. Így azt nem szeretném törölni ideiglenesen sem.
diskmgmt.msc-el lecsíptem belőle 15 gigát,de persze a végére rakja és így nem tudom vele bővíteni a c meghajtót.

Meg lehet ezt a problémát oldani program telepítése nélkül, reinstall és d megható törlése (róla adatók áthelyezése) nélkül?

Ha csak plusz programmal lehet, akkor melyik program ajánlott rá?

[ Szerkesztve ]

AMD Ryzen 5 5600 3.50GHz AM4, SAPPHIRE RX580 4GB, EX2220 (1920x1080), crucial MX500 SSD, CRUCIAL 16GB Ballistix DDR4 3200MHz, MSI B450 GAMING PLUS | Tárhely, domain: https://nokturn.hu

(#1711) King Unique válasza Edorn (#1710) üzenetére


King Unique
titán

Meg lehet oldani 3rd party particionáló programmal, lásd más esetét.

(#1712) Edorn válasza King Unique (#1711) üzenetére


Edorn
aktív tag

Köszönöm.

A linkelt hozzászólásban található három programból az AOMEI és a MiniTool ingyenes verziói nem tudnak ilyet.

Viszont az EaseUS-al sikerült megcsinálni.

AMD Ryzen 5 5600 3.50GHz AM4, SAPPHIRE RX580 4GB, EX2220 (1920x1080), crucial MX500 SSD, CRUCIAL 16GB Ballistix DDR4 3200MHz, MSI B450 GAMING PLUS | Tárhely, domain: https://nokturn.hu

(#1713) King Unique válasza Edorn (#1712) üzenetére


King Unique
titán

Eleve adott a lehetőség az AOMEI és MiniTool esetében is a partíciók összeillesztésére, kiterjesztésére. Max. olyan van, hogy egyes műveleteket nem támogatnak az ingyenes verziók rendszermeghajtók / rendszerpartíciók esetén, ellenben a kiterjesztés / összefűzés elvileg pont nem ilyen a hivatalos weboldalon lévő összehasonlítás / összehasonlítás alapján.

Tehát az EaseUS egy újabb verziója már meg tudta oldani ilyen felállásnál a kiterjesztést, oké, a korábbinak még nem ment a linkelt példa alapján és ott pont az AOMEI particionáló programjával oldotta meg a fórumtag.

Szívesen!

(#1714) embe


embe
nagyúr

Sziasztok!
Van egy 500-as nvme ssd, már 4 éves, és particionálva van. Egy XPG SX8200 Pro. Anno volt aki azt mondta erre hülyeség, mert lehet visszavesz a sebességből, vagy nem fog rendesen működni.
Lehet újra telepítem a gépet, és gondolkodok, hogy egy particiót kellene létrehozni. Csak kimásolni, majd vissza ami rajta van .... Nincs hozzá kedvem ezzel bajlódni.
Vagy hogy lenne érdemes particionálni? Telepítés során létrehozni egy D meghajtót, vagy majd telepítés után zsugorítani a C-t, és utána létrehozni a D meghajtót.

Most nekem így néz ki:

Csak ha teszem át másik gépbe, nem akarom hogy elszálljanak a cuccok róla, azért van egy D meghajtó. Meg másolgatni sincs kedvem. De ha gyorsabb lenne a gép egy particióval, akkor egye fene - elehet bevállalom az egy particiót.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#1715) King Unique válasza embe (#1714) üzenetére


King Unique
titán

"particionálva van"
"volt aki azt mondta erre hülyeség, mert lehet visszavesz a sebességből, vagy nem fog rendesen működni.
"

Akkor az az illető nagyon nem értett az SSD-khez, fogalma sem volt azok működéséről, meg hogy az SSD vezérlőjét pont nem érdekli hány db partíció van az SSD-n... :U

Egyébként nem világos mégis honnan jön az az orbitális baromság és mire fel terjesztik egyesek, hogy az SSD-ket nem lehet particionálni, meg csökkenti a sebességét és egyéb "okosságok", amikor nyilván szó nincs semmi ilyenről. Na meg ha nem szabadna particionálni, akkor nyilván használni sem lehetne érdemlegesen, de persze ilyenekbe már nem gondolnak bele... :DD

Szóval teljesen jó a mellékelt screenshoton lévő állapot és nem kell semmit piszkálni, meg egy windowsos rendszermeghajtón amúgy is több partíció lesz BIOS/MBR és UEFI/GPT séma függvényében.

[ Szerkesztve ]

(#1716) embe válasza King Unique (#1715) üzenetére


embe
nagyúr

Köszi a gyors választ!
Többször cserélt már gépet ez a meghajtó, most is erre készülök.
Olyankor a telepítés során törlök minden partíciót, csak az említett D-t hagyom meg.
És elindítom a telepítést. És ennek során a Windovs létrehozza a neki szükséges partíciókat. Amit most látsz, az is így történt, így jöttek létre.
Maradhat ez a metódus továbbra is?

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#1717) King Unique válasza embe (#1716) üzenetére


King Unique
titán

Igen!

(#1718) embe válasza King Unique (#1717) üzenetére


embe
nagyúr

Rendben. Köszi még egyszer!

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#1719) ssarosi


ssarosi
tag

Üdv.
Van egy windows 2022 ST server, ami 2x1TB SSD RAID1 tömbre lett telepítve (lemez 0, a lemez 1 az iSCSI Synology HDD).
Kezd elfogyni a hely, ezért csináltam egy lemezképet, és tettem bele még 2x1TB SSD-t, RAID10 tömböt alakítottam ki.
Ekkor jött a pofára esés, mert a lemezképből való visszaállítás ugyanakkora méretű partíciókat hozott létre, a végén 1TB szabad hellyel.

Úgy gondoltam, hogy a beépített lemezkezelés funkcióval kibővítem a C: partíciót, de nem, mert a helyreállítási partícióval nem tudok mit kezdeni. Még törölni sem, nemhogy átmozgatni a végére.
Valakinek valami ötlete? Mit nem tudok? Hogy kellett volna megoldanom?

[ Szerkesztve ]

(#1720) King Unique válasza ssarosi (#1719) üzenetére


King Unique
titán

A Windowsok beépített particionáló eszközeinél csak akkor használható a kötet kiterjesztése, ha a kiterjeszteni kívánt partíciónál közvetlenül mellette és utána helyezkedik el a hozzáadni kívánt nem lefoglalt terület. Ami feltétel jelen esetben eleve nem teljesül, mivel ott van a kettő között a helyreállítási (WinRE) partíció.
Külső particionáló programmal viszont megoldható akár ilyenkor is a C rendszerpartíció kiterjesztése (példa).

[ Szerkesztve ]

(#1721) millk


millk
csendes tag

sziasztok! van értelme újonnan vásárolt 1TB SSD-ről leválasztani valamennyit rendszernek, a többi meg mondjuk játékra? Adatra/torrentre van HDD. Ha igen mennyi a javallott minimum rendszernek alap progiknak?

(#1722) Kátai


Kátai
senior tag

Eladóvá vált a laptopom, és eladás előtt szeretném rendbe tenni rajta a partíciókat. A Windows 10-et (C meghajtó) alaphelyzetbe állítom (tiszta telepítés) a D meghajtót formázzam, vagy csak egyszerűen töröljem? Valamint hogyan lehetne egy partíciót létrehozni?
Jelenleg ilyen [kép] az SSD felosztása. Egyéb tanácsot szívesen fogadok.

(#1723) Viktor0610


Viktor0610
MODERÁTOR

Próbáltam keresni, de kissé vakon vagyok a témában. :B

Van egy SSD-m, amiről korábban a Windows rendszerem futott, de laptopot cseréltem, és már csak tartaléknak, backupnak tartanám meg a meghajtót.
Ránéztem a Windows Lemezkezelés alkalmazásával, három partíciót látok rajta. Próbáltam a rendszert letörölni róla a Windows Intézővel (vagy hogy hívják) , de nem engedi jogosultság-gondok miatt, ezért gondoltam, leformázom.
Szóval a kérdés. A lenti 3 partíció mindegyike kell? Nem szeretnék rá semmilyen rendszert tenni, csak backup lenne.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#1724) King Unique válasza Viktor0610 (#1723) üzenetére


King Unique
titán

A rendszer számára létrehozott védett rendszerpartíciókat nem engedi biztonsági okokból törölni a Windowsok grafikus lemezkezelője, ellenben parancssorban és 3rd party particionáló programmal már megoldható, volt szó erről többször ebben a topikban is (példák).

(#1725) Viktor0610 válasza King Unique (#1724) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Köszi a választ! :R
Végül engedte törölni, formázni a két kötetet, így egyeltem azokat.

Samsung Galaxy A54

(#1726) mogyoro42 válasza Viktor0610 (#1723) üzenetére


mogyoro42
csendes tag

Sziasztok!

Nekem azonos problémám volt, találtam egy szájbarágós videót,
Ez egy segédprogram nélküli megoldás, és tényleg belefér 5 percbe!
Az átutazók sem fogják elrontani:

https://www.youtube.com/watch?v=-F5DSQOAgZg

(#1727) komi77


komi77
senior tag

Kedves Fórumtársak!
Van egy idős, céges (Asrock H81M-DGS) alaplapom. Az operációs rendszer egy Silicon Power 256 Gb Sata III ssd-n van és van egy sima HDD is adat tárolásra. Kicsit gyorsítani akartam a rendszeren ezért vettem egy (ugyanilyen laphoz használt) Axagon PCIE NVME M.2 SSD adapter-t, amibe tettem egy 256GB WD M.2 SSD meghajtó OEM meghajtót. Erre szerettem volna Aomei-vel, aztán Macrium Reflect-el klónozni a Sata III ssd-t. A klónozás megtörténik de a gép a M.2 SSD-ről nem indul, folyamatosan a bios-ba küld boot beállítások miatt. A Macrium szerint a sima HDD-n is van valami ami a Windows-hoz kapcsolódik. Sőt a klón "F" meghajtó ránézésre sincs Windows partícióként jelölve. A Windows lemezkezelője szerint az "F" Rendszer (klón) kifogástalan, stb. csak a rendszerindítás, lapozófájl, stb. hiányzik róla. Készítettem már ISO-t is az eredeti ssd-ről. Ha ezt kiírnám pendrive-ra akkor a Rufus szerint a betöltött ISO olyan rendszerbetöltőt tartalmaz amit visszavontak, stb.
Szerintetek mi lehet a megoldás, hogy a klónozást meg tudjam oldani? Új rendszert simán tudnék telepíteni viszont a pc-hez annyi hivatalos hozzáférés, felhatalmazás van rendelve (ezek céges programok, hatóságok által kiadott aláírási és egyéb felhatalmazások, stb.), hogy tovább tartana azok újbóli engedélyeztetése, ügyintézése mint a klónozás - ez miatt tartok egy teljesen ugyanilyen alaplapot dugiban a szekrényben, mert egyszer ha meghibásodik a mostani akkor jó ideig nem tudok majd bizonyos dolgokat elvégezni.
Válaszaitokat előre is megköszönve, üdv: komi77

[ Szerkesztve ]

Szegény ember kézzel nőz.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Particionálás
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.