Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Particionálás

Hozzászólások

(#1151) King Unique válasza Dolphine (#1150) üzenetére


King Unique
titán

Igen, ezek a külső partícionáló programok egyszerűen jobbak. De legalább a jövőben már tudni fogod, hogy komolyabb partícionálási műveletekhez miket célszerű majd használni. ;)

[ Szerkesztve ]

(#1152) winhate


winhate
őstag

Remek volt az AOMEI.
Ráengedtem a rendszerparticiora hogy kisebbre méretezzem erre elkurta...
Particion Magic soha nem csinalt ilyet.

http://pouet.net/prod.php?which=5633

(#1153) Dolphine válasza winhate (#1152) üzenetére


Dolphine
addikt

Nekem pont az AOMEI volt az, ami szépen megcsinálta amit kell! :Y

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#1154) ssgk


ssgk
aktív tag

Sziasztok !
A probléma a következő:

Vettem egy új gépet és figyelmetlenségből nem kék et hanem piros wd hdd t vettem ami ugye NASba való.
A sebessége nem rossz viszont egyszerre 2 3 alkalmazást nem nagyon bír el. Tervezek venni egy másikat Rendszernek / programoknak ( C ) , a red meg lesz az adat tároló ( D)

Hogyan tudom megcsinálni hogy a kettéosztott 1TB s hdd ( C,D) C meghajtóját "klónozni a leendő meghajtóra ( windows és a mostani alkalmazások megtartásával. ) És a D patricitót meg kiterjeszteni az egész meghajtóra ?

Vagy csak szimplán az egészet átklónozni / másolni és formázás után vissza másolni rá az adatokat ?

A lényeg hogy a két hdd legyen a C és D partício

A válaszokat előre is köszi !

(#1155) winhate válasza Dolphine (#1153) üzenetére


winhate
őstag

Nembaj majd legkozelebb is megprobalom.

http://pouet.net/prod.php?which=5633

(#1156) winhate válasza ssgk (#1154) üzenetére


winhate
őstag

"Hogyan tudom megcsinálni hogy a kettéosztott 1TB s hdd ( C,D) C meghajtóját "klónozni a leendő meghajtóra"

Norton Ghost 15

http://pouet.net/prod.php?which=5633

(#1157) ssgk válasza winhate (#1156) üzenetére


ssgk
aktív tag

Köszi szépen !
:R

(#1158) Fire/SOUL/CD válasza ssgk (#1157) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ingyenes szoftverek is léteznek, amik megeszik reggelire az NG-t.... ;]
Macrium Reflect Free

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1159) winhate válasza Fire/SOUL/CD (#1158) üzenetére


winhate
őstag

Na ezt jo tudni

http://pouet.net/prod.php?which=5633

(#1160) GEPESZ66 válasza King Unique (#1133) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Szia!

A 1133-as hozzászólásodban ajánlottál 3 partícionáló programot.
Melyik tud magyarul?
Melyiket javaslod a lejjebb leírt feladathoz?
Ezen partícionáló programot fel kell telepíteni, értelemszerűen az SSD-re, s onnan futtatom majd?

Eddig a HDD C-re és D-re volt partícionálva, C-n volt a WIN10.
Most az SSD-re kerül a WIN10 újra telepítéssel.
A HDD-n lévő összes partíciót szeretném egyesíteni.

(#1161) King Unique válasza GEPESZ66 (#1160) üzenetére


King Unique
titán

Üdv!

Az AOMEI tud magyarul is és az említett feladatra kb. mindegyik alkalmas. Értelemszerűn telepíteni kell a programot az adott rendszerre és meghajtóra, amin használni akarod. De létezik bootolható ISO is, ami megtalálható a fentebb lévő hsz-ben.
Továbbá, ha fontos adatok vannak a HDD-n, akkor minden komolyabb partíció machinálási művelet előtt ajánlott az adatmentés!

[ Szerkesztve ]

(#1162) GEPESZ66 válasza King Unique (#1161) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Tehát az SSD-re rakom, mivel azon lesz a WIN?
A HDD lesz adattárolásra, azon akarok egyesíteni, semmi adatot nem akarok megőrizni.

(#1163) King Unique válasza GEPESZ66 (#1162) üzenetére


King Unique
titán

Értelemszerűn arra a meghajtóra telepíted, amin most az OS van és amit éppen használsz —► tehát az SSD-re. Az AOMEI használata pedig szinte magától értetődő, van benne "Particók összeillesztése" opció is.

Amúgy, ha a HDD-ről semmilyen adat nem kell, akkor ennyi erővel akár törölhetnéd lemezkezelőben a partíciókat, majd létrehoznál 1 db új partíciót. De akár innen a 3. pont szerint is lehet csinálja, vagyis tisztán újrapartícionálni a lemezt. Persze a diskpart használatánál óvatosnak kell lenni, nehogy véletlenül másik lemezt törölj!!!

[ Szerkesztve ]

(#1164) GEPESZ66 válasza King Unique (#1163) üzenetére


GEPESZ66
veterán

A fórumot olvasva írta valaki, hogy a beépített lemezkezelő esetében nem mindig látszik minden partíció, s ezért célszerűbb külső program használata.
Gondolom a HDD-n lesz egy rendszer partíció, valamint a C, ill. D partíció (ezeket én hoztam telepítéskor létre).
Tehát akkor ebben a AOMEI-ben mire kell kattintanom, hogy minden törlődjön, s 1 partíció jöjjön létre?

(#1165) King Unique válasza GEPESZ66 (#1164) üzenetére


King Unique
titán

Ez attól is függ, hogy Legacy boot - MBR / UEFI boot - GPT szerinti-e a lemez, mert utóbbinál van több kisebb rendszerpartíció (helyreállítás, EFI stb.) is.
Ha csak simán partíciókat akarsz összevonni, akkor jó erre egy külső partícionáló program. Ami a felső sarokban lévő pipára kattintás (= művelet tényleges elindítása) előtt mutatja a változásokat a lemezen. Ha a teljes lemezt totál gyalulni akarod, akkor legjobb a tiszta újrapartícionálás a diskpart + lemezkezelő módszerrel. De előbbi használatánál oda kell figyelni!!! Ha ez a megoldás mégsem szimpatikus, akkor teljesen gyalulni a lemezt akár egy külső partícionáló programmal is lehet. A fentebb említett programban van "összes partíció törlése" és egyéb opciók is.

[ Szerkesztve ]

(#1166) GEPESZ66 válasza King Unique (#1165) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Szia!
Én a Rufus-al a következő beállítást használom, amit az ábra mutat.
Tehát az AOMEI-re visszatérve,kjelölöm egymás után a partíciókat, törlöm őket, majd ezek után kattintok a formázásra és kész?
Elnézést, ha többet kérdezek,de ilyet még nem csináltam.

[ Szerkesztve ]

(#1167) King Unique válasza GEPESZ66 (#1166) üzenetére


King Unique
titán

Ha ezt a beállítást használod a Rufus-nál, akkor vsz Legacy boot + MBR. De egyébként ezt maga a partícionáló program is megmutatja, illetve ha ráállsz az adott lemezre, akkor lehet törölni egyszerre az összes partíciót is [link]. Pipa, aztán létrehozod az újat stb.

[ Szerkesztve ]

(#1168) GEPESZ66 válasza King Unique (#1167) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Köszönöm, így már tiszta!
Tegnap vettem az SSD-t, csak lehet, hogy megvárom a WIN10 keddi éves frissítését, hogy már az azt tartalmazó ISO-ból tudjak telepíteni, ne kelljen mindjárt a friss rendszerre az Update-n keresztül ráengedni a frissítést.

(#1169) King Unique válasza GEPESZ66 (#1168) üzenetére


King Unique
titán

Ja értem, akkor még az SSD-n nincs is OS, csak előre érdeklődtél? Helyes! :K

Amúgy lehetne akár pl. ezzel klónozni is a HDD —► SSD között a rendszert, de ha tiszta telepítést csinálsz, az is ok. Meg nyilván érdemes megvárni az új ISO-t, mert ez ez állandó OS upgrade is kissé időigényes, lassú nettel meg főleg.

[ Szerkesztve ]

(#1170) GEPESZ66 válasza King Unique (#1167) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Ha majd SSD-re telepítek, akkor is jó ezt kiválasztani?

(#1171) King Unique válasza GEPESZ66 (#1170) üzenetére


King Unique
titán

Ez eleve attól függ, hogy milyen módban bootol a gép [link].
De, ha eddig így írtad ki pendrive-ra a Windows telepítőket és működött, akkor nyilván ezután is fog.

[ Szerkesztve ]

(#1172) GEPESZ66 válasza King Unique (#1171) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Világos!
Köszönöm!

(#1173) ssgk


ssgk
aktív tag

Sziasztok !

Van 2 wd vinyóm az egyik egy WD RED 1TB a másik egy WD 1TB BLUE

a rendszer most a red en van ami nem a leg gyorsabb és az os a blue ra megy át .
Szerintetek A blue legyen a c és arra mennyen rá az os és a programok a red meg legyen a d és azon legyenek az adatok ? vagy legyen kettészedve a blue c és d re c az os d a app e meg a red ?

Melyiknek lenne ésszerűbb, hasznosabb ?

(olyan szempontból is hogy a közeljövőben lesz egy ssd csak os nek )

(#1174) mladimomci


mladimomci
csendes tag

Sziasztok!
Van egy 3 TB-s külső Toshibám. Gyárilag NTFS volt rajta de mivel a tv nem ismerte fel ezért fat32-re formáztam. Azóta viszont csak 32 GB-ot lát bármi, amire rádugom. (és még a tv sem látja...) Hiába állítottam vissza NTFS-re. Tud valaki segíteni, hogy ismét 3 TB legyen?
Köszi!

(#1175) dszabi


dszabi
tag

Sziasztok!
Jelenleg a Windows-om egy 2 db SSD-ből álló RAID0 köteten helyezkedik el.
Ezt le szeretném cserélni 1 db, nagyobb SSD-re.
Van olyan program, amivel a rendszerpartíciót át tudom rakni az új SSD-re?

(#1176) King Unique válasza dszabi (#1175) üzenetére


King Unique
titán

Windows klónozásához a Macrium Reflect Free egy ajánlott program. Korábban egy itteni tesztben is kiemelkedően szerepelt. Plusz itt van egy jó leírás, amiben említve vannak egyéb alternatívák is. Szóval jó a Macrium, bár az említett felállásnál még nem próbáltam vele a klónozást.

[ Szerkesztve ]

(#1177) dszabi válasza King Unique (#1176) üzenetére


dszabi
tag

Köszi, át fogom tanulmányozni!

(#1178) ssgk válasza ssgk (#1173) üzenetére


ssgk
aktív tag

Ha a Windows ot külön partícióra teszem a programoktól és teljesen újra telepítem az bekavarhat a programoknál ?

Ergo ha C n lenne a OS D n a programok az mennyire helytálló ?

(#1179) King Unique válasza ssgk (#1178) üzenetére


King Unique
titán

Normál esetben a programok eleve a C meghajtóra települnek az adott mappákba. Lehet persze egyik-másikat akár külön partícióra / meghajtóra is telepíteni, de én max. csak kipróbáltam az ilyet, tartósan nem használtam.

Amúgy nem igazán látom értelmét ennyire megkavarni és inkább az adatokat szokás külön partícióra, vagy meghajtóra pakolni. Ha az a gond, hogy egy esetleges újratelepítésnél minden programot újra fel kell rakni és be kell állítani, akkor meg célszerű lementeni / leklónozni az aktuális és jól működő rendszert a fentebb említett programmal. Továbbá a korábban említett 1 TB-os merevlemezeken annyi hely gondolom csak van, hogy az OS és a programok elférjenek egy partíción belül. Illetve rendszer alá eleve a 7200 RPM-es WD Blue való.

[ Szerkesztve ]

(#1180) hdekakas


hdekakas
senior tag

Üdv!
Nekem a D:\ meghajtómat két darabban látja.
Az intézőben már csak 1 meghajtóó, de itt a lemezkezelésben két részben látja.
Próbáltam Easeus Partition Managerrel is, de ott is két darabot lát belőle.
Össze tudom ezeket valahogy fésülni egy kötetté? :U

(#1181) King Unique válasza hdekakas (#1180) üzenetére


King Unique
titán

A fentebb is említett külső programok tudnak mindenféle partíció machinálást, viszont itt kicsit megkavarhatja a dolgot, hogy dinamikus lemez van. Hogyan lett ilyen, mert normál esetben alaplemeznek kéne lennie??

Persze szükség esetén külső - AOMEI DDC / EaseUS / MiniTool - szoftverekkel elvileg adatvesztés nélkül átkonvertálható alaplemezzé. Plusz ezen cikk alapján vannak egyéb lehetőségek is, viszont pl. a lemezkezelős és diskpart módszer = destruktív (törli az adatokat).

[ Szerkesztve ]

(#1182) hdekakas válasza King Unique (#1181) üzenetére


hdekakas
senior tag

Nem tudom, miért lett dinamikus.
Próbáltam átállítani Easeus-al, de nekem nem ajánlja fel azt a lehetőséget, hogy Convert to Basic, mint amit fel kellene hogy ajánljon. A másiknál se azt, hogy Convert to Dynamic.
Letöltöttem a legújabbat, nincs sehol ilyen fukció. :F

(#1183) King Unique válasza hdekakas (#1182) üzenetére


King Unique
titán

Ez a funkció lehet már csak a fizetős verziókban működik. Illetve ott a többi program, aszem ennek a demo verziója is megcsinálja.
Persze azt mondanom sem kell, hogy minden ilyen komolyabb művelet előtt azért nem árt az adatmentés! Illetve, ha csak a fentebb említett probléma van, akkor pláne nem kell semmit elkapkodni.

[ Szerkesztve ]

(#1184) hdekakas válasza King Unique (#1183) üzenetére


hdekakas
senior tag

Van pro verzióm is, abban sem engedi.
Adatmentés nem megvalósítható, 2,5 terra adatot kellene lementenem.

[ Szerkesztve ]

(#1185) hdekakas


hdekakas
senior tag

Na, az a program sem engedi.
Azt írja, hogy csak single és mirror label -eket tud átkonvertálni.
Gondolom minden programnak az a baja, hogy a D:\ meghajtóm dupla. Hát pont ezért akarnám én is átkovertálni. Ördögi kör. :W

(#1186) King Unique válasza hdekakas (#1185) üzenetére


King Unique
titán

A felsorolt programokkal normál esetben szokott menni az átkonvertálás, pl. a legutóbbival is. De, hogy most azon a lemezen mi és hogyan lett összegányolva, az jó kérdés...? Ha egyéb baj nincs vele, az adatok is elérhetők, akkor (egyelőre) nem kell piszkálni. Amúgy a másik partícióhoz új betűjelet nem enged hozzárendelni?

[ Szerkesztve ]

(#1187) hdekakas válasza King Unique (#1186) üzenetére


hdekakas
senior tag

Nem enged, mert ez egy partíció tulajdonképpen. Csak két darabban van, vagy hogy mondjam. :)
Bármelyikre rá is megyek, egyszerre mind a kettő jelölölődik is ki. Easeus-ban is ott van bal a bal alsó sarokban egy kis piros 2-es szám, és mind a két darab kijelölődik ha vmelyikre kattintok.

(#1188) King Unique válasza hdekakas (#1187) üzenetére


King Unique
titán

Hát többek között ezért is szívás a dinamikus lemez... Ha az említett külső programok sem tudnak vele mit kezdeni, akkor jobbára csak desktruktív módszerekkel lehetne visszaalakítani. De, ha nincs hova lementeni az adatokat, akkor ez nyilván nem játszik. Ha most egyéb probléma nincsen vele, akkor meg nem feltétlen kell piszkálni.

[ Szerkesztve ]

(#1189) pavicevic


pavicevic
tag

sziasztok!

van egy 500 gb-os vinyóm, ami eddig laptopban volt, azonban átalakítottam külső merevlemezzé. abban szeretnék segítséget kérni, hogy hogyan tudom a képen látható három partíciót eggyé gyúrni? köszi a segítséget előre is!

(#1190) King Unique válasza pavicevic (#1189) üzenetére


King Unique
titán

Üdv!

Itt az is kérdés, hogy van-e rajta fontos adat, vagy mehet simán a törlés, újrapartícionálás stb. :F

A Windows lemezkezelőben használható a kötet kiterjesztése, de a 450 MB-os partícióhoz általában nem enged hozzányúlni. Ezért én inkább külső programokkal csinálnám. Az AOMEI-ben van pl. partíciók összeillesztése opció, aminél kiválaszthatók az adott partíciók. Erről az alábbi cikkben is van leírás, illetve az a képek forrása.

Ha egyáltalán nincs semmi fontos a lemezen —► diskpart clean + lemezkezelőben inicializálás & partícionálás.
A parancssort természetesen rendszergazdaként kell indítani a diskpart használatához! Inicializálásnál választható akár a GPT is, de mivel csak 500 GB a lemez, így jó lesz az MBR. Továbbá a törlés, illetve a teljes újrapartícionálás megoldható akár a fentebb említett programokkal is.

A diskpart használatakor fontos, hogy a megfelelő lemezt (disk 0/1/2 stb.) válaszd ki és azt töröld!!! —► esetedben: disk 1

[ Szerkesztve ]

(#1191) travix


travix
aktív tag

sziasztok!
Ha cserélek alaplapot és processzort, akkor ugye elveszik a régi windows, újra kell rakni, de a külön particion lévő fájlok is elvesznek? Köszi a választ .

(#1194) pavicevic válasza King Unique (#1190) üzenetére


pavicevic
tag

udv!

nagyon koszonom a segitsegedet, sikerult megoldani a leirasod alapjan! :)

(#1195) Kátai


Kátai
senior tag

Itt is megkérdezem:
Újra(tisztán) szeretném telepíteni a rendszert.Most jelenleg csak a C meghajtóm van.Szerintetek milyen méretűre osszam az 500G HDD-met?
Gondolok itt rendszer(Win10)-programok(office,játék,stb.) és adatok(személyes) vagyis három felé.

(#1196) King Unique válasza Kátai (#1195) üzenetére


King Unique
titán

Általánosan 2 db partíció ajánlott, egy a rendszernek + programoknak (C), egy az adatoknak (D / E stb.). Ilyenkor, ha valami miatt újra kell telepíteni az OS-t, akkor telepítéskor elég csak a rendszerpartíciót formázni és a másikon megmaradnak a fontos adatok, letöltések stb.

Viszont azt már mindenkinek magának kell tudnia, hogy az igényeihez mekkora méret passzol, esetleg szüksége van-e további partíciókra (pl. játékoknak). Egyébként a Win10-nek elég 50 GB-os partíció is bőven, ha nem lesz rá sok (tárhelyigényes) program telepítve. Ha viszont igen, akkor mondjuk célszerű 100 GB-ot, vagy akár nagyobbat adni neki, az egyéni igényektől függően. Amúgy a rendszerpartíció méretét nem érdemes nagyon kicentizni, mert utólag macerásabb átméretezni...

[ Szerkesztve ]

(#1197) Kátai válasza King Unique (#1196) üzenetére


Kátai
senior tag

Az MS Office-t és a rendszert rakhatom egy partícióra?Vagyis a C-n legyen csak a Win10 minden más meg tetszés szerint?

(#1198) King Unique válasza Kátai (#1197) üzenetére


King Unique
titán

Eleve nem értem, hogy (ez esetben) a programokat minek tennéd külön partícióra? Természetesen ajánlott a C-re telepíteni az MS Office-t is, legalábbis én mindig úgy szoktam. Persze foglal X GB tárhelyet az tény, de nyilván ezt belekalkulálva kell megválasztani a rendszerpartíció méretét. Valamint azt még hozzáfűzném, hogy a Win10-nél eleve folyamatos build upgrade-ek vannak, amiknek megint kell a + tárhely —► [link].

[ Szerkesztve ]

(#1199) Kátai válasza King Unique (#1198) üzenetére


Kátai
senior tag

Nos csak azért,mert ha valami gond van a Win 10-el(másik topic-ot követve)akkor csak azt kelljen újra telepíteni és a többi progimat amivel nincs bajom az marad.

(#1200) King Unique válasza Kátai (#1199) üzenetére


King Unique
titán

Igen, csak mondjuk a Windows rendszerpartíció (C) mappaszerkezetében is nem hiába van ám "Program Files" mappa, hogy nyilván a telepíteni kívánt programok is oda kerüljenek. Persze lehet itt összevissza variálni, csak éppen ha full újrarakjuk az OS-t, akkor utána nem biztos az eleve másik partíción lévő program is ugyanúgy működni fog... Lehet azt is újra be kell majd álltani, vagy alapból újra kell telepíteni. Praktikusabb megoldás inkább lementeni a jól működő rendszert (a programokkal együtt) image-ba, vagy full leklónozni —► [link].

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Particionálás
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.