Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Particionálás

Hozzászólások

(#301) alex73 válasza joccadoki (#300) üzenetére


alex73
tag

opsz :Y
na ennyire nem merültem bele.
ugyanis mostanság (winME) óta többnyire ext3 vagy riserfs és hasonlók vannak a gépemen.
Igaz másnak rendszeresen kell ntfs-t formázni, stb...
De bár használom és tapasztalatból gyakorlatból csinálom is de nem tanultam ezt sosem.
Így :R neked.
Üdv :-)

[ Szerkesztve ]

(#302) joccadoki válasza alex73 (#301) üzenetére


joccadoki
senior tag

ezeket nem használom de szerintem is jó progik mert megvoltak

"A világ nincs tele seggfejekkel! Csak pontos stratégiát követve vannak elhelyezve, hogy legalább egy biztosan keresztezze az utad minden nap."

(#303) joccadoki


joccadoki
senior tag

:O :O sajna halldoklik ez a topic is:(((((

"A világ nincs tele seggfejekkel! Csak pontos stratégiát követve vannak elhelyezve, hogy legalább egy biztosan keresztezze az utad minden nap."

(#304) alex73 válasza joccadoki (#303) üzenetére


alex73
tag

egyet értek.

(#305) joccadoki válasza alex73 (#304) üzenetére


joccadoki
senior tag

az a baj alex73 barátom nem sokan particionálnak vagy egy másik topicban érdeklődnek
pl:milyen új winyót vegyek címen csak nem tudom hogy egy partíciós tábla kiosztásának mi köze van

"A világ nincs tele seggfejekkel! Csak pontos stratégiát követve vannak elhelyezve, hogy legalább egy biztosan keresztezze az utad minden nap."

(#306) P100


P100
senior tag

Sziasztok,

Sürgősen segítségre volna szükségem, kérlek segítsetek :(
Windows 7-et telepítettem, de siettem és nem vesződtem a partícionálással, így egy 9GB-os partícióra került a Windows, ami nem elég neki, már csak 1MB szabad hely van rajta. Próbáltam megnövelni a partíció méretét a Win beépített partícionálójával, Paragonnal, Easeussal, de egyik se volt hajlandó változtatni a méretén, gondolom azért, mert rendszerpartíció...

Akkor mégis hogy tudnám megnövelni a méretét? :(

Harcolj a hazádért, MAGYARORSZÁGÉRT! http://www.erepublik.com/hu/referrer/Hungarian+Soldier

(#307) P100 válasza P100 (#306) üzenetére


P100
senior tag

Senki? :(

Harcolj a hazádért, MAGYARORSZÁGÉRT! http://www.erepublik.com/hu/referrer/Hungarian+Soldier

(#308) shev7 válasza P100 (#306) üzenetére


shev7
veterán

valami olyannal probalkozz, ami nem a windows alol fut. Van sok live CD ami tele van kulonbozo particionalokkal.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#309) P100 válasza shev7 (#308) üzenetére


P100
senior tag

Hát de most Ubuntu live DVD-vel szórakozzak az ntfs partíciók létrehozásával :U

Harcolj a hazádért, MAGYARORSZÁGÉRT! http://www.erepublik.com/hu/referrer/Hungarian+Soldier

(#310) shev7 válasza P100 (#309) üzenetére


shev7
veterán

nem csak linux-os live CD-k vannak.... pl Hiren's boot cd....

[ Szerkesztve ]

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#311) joccadoki válasza shev7 (#310) üzenetére


joccadoki
senior tag

nem nem de ha olvassátok ezt a topicot akkor rengeteg progival találkozhattok egyszerűtől a jókig
én ajánlom(tam) a partition managert abból is a 9 és a felette lévőket

"A világ nincs tele seggfejekkel! Csak pontos stratégiát követve vannak elhelyezve, hogy legalább egy biztosan keresztezze az utad minden nap."

(#312) alex73 válasza P100 (#306) üzenetére


alex73
tag

Nem feltétlenül az a baj, hogy rendszer hanem inkább az, hogy nem tudod hová növelni.
Tapasztalatom szerint ha nincs unallocated hely közvetlenül a megnövelni kívánt partició mögött akkor nem tudod növelni sem arconis sem paragon sem Pq-val stb...
Ezt nem támasztja alá semmilyen elméleti ok csak a gyakorlati tapasztalat.
sok sikert a küzdéshez.

[ Szerkesztve ]

(#313) alex73 válasza joccadoki (#305) üzenetére


alex73
tag

Üdv joccadoki!
Igazad van. :R
Hát persze hiszen senki sem szeret olvasni (tisztelet a kivételnek) és könyebb be dobni más topikba, majd csak mond valaki valamit.
De mondjukn nem biztos hogy a particiós tábla fstab bejegyzéseit is elmagyarázzák. Vagy elméleti útmutatót adnának, sőt sok esetben még gyakorlatit sem tudnak mondani. Pl az én server particionálási gondom.
A minek mennyit ,/opt; /var; /user; /home; / ; /boot; ezen belül hogyan tovább mélyebb strukturában milyen elvek alapján miért és hogyan mihez mit mountolj stb..

(#314) joccadoki válasza alex73 (#313) üzenetére


joccadoki
senior tag

Igazad van alex73 ott azért annyira nem értenek hozzá
legalább van egy közös topic-unk

"A világ nincs tele seggfejekkel! Csak pontos stratégiát követve vannak elhelyezve, hogy legalább egy biztosan keresztezze az utad minden nap."

(#315) joccadoki válasza alex73 (#312) üzenetére


joccadoki
senior tag

nekem sikerült:D

"A világ nincs tele seggfejekkel! Csak pontos stratégiát követve vannak elhelyezve, hogy legalább egy biztosan keresztezze az utad minden nap."

(#316) joccadoki


joccadoki
senior tag

milyen topicban vagy jelen? küld el pü ben

"A világ nincs tele seggfejekkel! Csak pontos stratégiát követve vannak elhelyezve, hogy legalább egy biztosan keresztezze az utad minden nap."

(#317) alex73 válasza joccadoki (#315) üzenetére


alex73
tag

grat! :C

(#318) alex73


alex73
tag

Na ez a topik sem sistereg a nagyforgalomtól.

(#319) joccadoki válasza alex73 (#318) üzenetére


joccadoki
senior tag

meghalt

"A világ nincs tele seggfejekkel! Csak pontos stratégiát követve vannak elhelyezve, hogy legalább egy biztosan keresztezze az utad minden nap."

(#320) eclipse006


eclipse006
őstag

üdv mindenkinek!

remélem nem írok rossz helyre. következő lenne a problémám: tegnap beleraktam a gépembe egy másik vinyót egy(40gb)osat,két részre volt szedve, a partíciókat az xp telepítőjében akartam egybeolvasztani,sikerült is,de ezek után az elsődleges samsung 250gb-os vinyómnak a 2. partíciója eltűnt.hozzátenném hogy 64 bites windows 7 van rajta. keresgéltem a neten hogy mivel tudnám visszahozni,találtam is egy kis progit,elfelejtettem a nevét :) ,dosos ablakban futott,meg csináltam a leírás alapján,majd újraindítás után nem töltött be a windows :( .ezek után,felraktam a win7et a 40gigás vinyóra,és úgy dugtam vissza a 250gb osat.és azt irja ki a disk managerben hogy RAW kiterjesztés,és nem működik. nem tudom mi tévő legyek,de már nagyon kivagyok..fontos lenne visszaszereznem az adataimat. aki tud segítsen!!!köszi előre is.

https://www.instagram.com/sz.sandor90/?hl=hu

(#321) joccadoki válasza eclipse006 (#320) üzenetére


joccadoki
senior tag

át kell alakítani az fst fat32re;ntfsre vagy nézd meg a hogy master boot-on van primary master partition vagy esetleg alávezérelt másodlagos! alárendeltnek kell lennie!!!

"A világ nincs tele seggfejekkel! Csak pontos stratégiát követve vannak elhelyezve, hogy legalább egy biztosan keresztezze az utad minden nap."

(#322) eclipse006 válasza joccadoki (#321) üzenetére


eclipse006
őstag

köszi a választ,azóta már történt 1-2 változás.dióhéjban: rosszabb lett a helyzet,jelenleg get datával mentem az összeszedett adatokat a külső vinyómra.. remélem hamarosan visszaál a rendszer.köszi még 1x

https://www.instagram.com/sz.sandor90/?hl=hu

(#323) bbgin


bbgin
tag

Sziasztok!
Segítségeteket kérném!
Van egy notebookom melyen egy win 7 oprendszer fut.Van egy láthatatlan partícióm amit gyárilag raktak rá.Ez utóbbi rendszer névre halgat ami feltételezem a linux előtelepítése.
Most szeretném két egyenlő részre osztani a 320 vinyomat, de mint hozzá nem értőként tanácstalan vagyok h. milyen programmal és hogy hajtsam végre ezt a feladatott.Ez ügyben várom a segítségeteket melyet előre is köszönök.

(#324) kraftxld válasza bbgin (#323) üzenetére


kraftxld
nagyúr

start, futtatás, diskmgmt.msc?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#325) medvegy


medvegy
aktív tag

Üdv mindenkinek! Segítségeteket szeretném kérni a következő probléma kapcsán:
Laptopomon (Dell Studio XPS 1640) Win7 Home Premium 64 bites verzió van fönt. Fel szeretnék tenni egy másik partícióra egy 32 bites Win7-et is, mert néhány progi nem megy 64 bit alatt. A probléma az lenne, hogy a kérdéses partícióra a Win7 32 bit nem akar felkúszni, úgy se ha be van particionálni, úgy se ha particionálatlan területként hagyom. A Win7 32 bit telepítőjéből egyszerűen nem lehet nem hogy telepíteni, de törölni formázni sem egyetlen partíciót sem. Valakinek van valami ötlete mit lehetne csinálni? Esetleg egy 64 és egy 32 bites op rendszer nem fér meg egymás mellett?

FOTÓIM: facebook.com/otvos.aerial/ & instagram.com/sandor_otvos/

(#326) joccadoki válasza medvegy (#325) üzenetére


joccadoki
senior tag

hááát nagyon nem de akkor használj 32biteset mert nem hiszem kihasználod a 64et

"A világ nincs tele seggfejekkel! Csak pontos stratégiát követve vannak elhelyezve, hogy legalább egy biztosan keresztezze az utad minden nap."

(#327) Toncos


Toncos
tag

Tiszteletem!

Egy kis segítséget kérnék. Történt, hogy a gépemen 3 partíció volt: egy 10Gb XP-s, ez futott, egy másik 20 Gb formázatlan (lustaság), valamint egy harmadik, amin az adatok voltak. Mivel Win7-t akartam felrakni, gondoltam, egybeolvasztom az első két partíciót. A Win7 telepítőjében töröltem az XP-s partíciót, ám üres területként nem egyben jelent meg a 30 Gb, hanem külön, ugyanúgy 10-20 Gb osztásban. Így max 20-as partíciót csinálhatok, kiterjeszteni is csak a 3. partíciót engedi (a Win telepítése után a lemezkezelőben ugyanez a helyzet). Olvastam olyat, hogy csak akkor lehet partíciót kiterjeszteni, ha "rögtön utána van szabad hely". Ezzel a dologgal nem vagyok tisztában, kérlek, segítsetek, hogyan lehetne megoldani a problémát!

(gondolom, az adatmentés - teljes lemez formázás - partícionálás - visszamásolás kombó segítene, de ha lehet, ezt elkerülném)

(#328) szuhanszkin


szuhanszkin
csendes tag

HELP!!
Sziasztok,segítséget szeretnék kérni,használtam ezt a programot::

EASEUS Partition Master Home Edition

Elvileg,egy 160gb-os vinyóbol szerettem volna egy 40gb-ost + a többit másik meghajtónak.

A programot telepítettem,elindítottam és a Resize/move funkcióval lecsökentettem 40gb-ra,majd kérte indítsam ujra a gépet,azóta van egy 40gb-os vinyóm a 160gb-os helyet.Majd ujra elindítottam a progit és a Partition recovery-t használva látom meg hogy összesen van 47 db particióm,irja jelöljek ki 4db-ot majd tovább igy kaptam egy kb 50gb-os vinyót ,de egyesiteni nemtudta .SEGÍTSETEK HELP!!!

Őrzünk és védünk mindenkit,aki rászorul/JAJJ a CSALÓKNAK!!/

(#329) joccadoki válasza szuhanszkin (#328) üzenetére


joccadoki
senior tag

47 másodlagos part? 1 megoldás van de az adatveszéssel jár törölni kell mind a 47db-ot és készíteni egy teljes területi partíciót

"A világ nincs tele seggfejekkel! Csak pontos stratégiát követve vannak elhelyezve, hogy legalább egy biztosan keresztezze az utad minden nap."

(#330) spetd


spetd
csendes tag

Sziasztok!

Nem rég vettem egy Acer Aspire 5740G-s laptopot. Első indulásnál fel is települt a rejtett partícióról a Windows 7, csak az a bajom, hogy én szeretném az a 450Gb-os partíciót szét kapni 3 partícióra. Első kérdésem, lehetséges-e újra telepítés, adatveszteség nélkül megoldani ezt? És hogyan? Valamint ha megszüntetem a rejtett partíciót az garancia vesztéssel jár-e?
Előre is köszi

(#331) Veron


Veron
őstag

Hello!

Adott egy HP Pavilion dv6-os zsír új noti, rajta a gyári, legális Win 7-tel. 2 db partíció van az 500 GB-os vinyón: a rendszer és a recovery. Szeretném szétszedni a rendszerpartíciót kétfelé, de a Paragon Partition Manager 9.0 a fájlrendszerhez ezt írja: "Invalid file system", és semmilyen szolgáltatásopciót nem kínál fel a partíciótörlésen kívül. Ergo semmi nem tudok kezdeni vele. Szerintetek mi lehet ennek az oka? A Paragon cucc sara, vagy a HP-t kellene zaklatni, hogy gariban tegyenek valamit?

Kösz,
Veron

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#332) Veron válasza Veron (#331) üzenetére


Veron
őstag

megoldódott.

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#333) Gerisz


Gerisz
addikt

Sziasztok!

Win98 alatt kellene egy partícionálást csinálni.
2 van osztva a winyó, de fontos adatok vannak rajta. Egybe szeretném vonni.
Van rá mód, vagy csináljak mentést Ghost-al, vegyem össze és ghost-al rakjam vissza. A Ghost-nak bekavar, ha megváltozik a partíciós tábla?

(#334) djjwill


djjwill
csendes tag

szevasztok

valaki tudja hogy kell pontosan ki iktatni a rossz szektorokat egy vinyón?
van teljes verzios hdd regenerátor, killdisk és MHDD program is
az MHDD tünik a legjobbnak de itt indításkor vannak parancsok kb 30db
de meik törli vagy zárja ki a hibásakat?
Mindet futtattam már és a hdd regenerator is mindig jelzi hogy javítva vannak a
hibásak de következő indításkor mégis ott vannak.
Ezért nem akarom javítani azokat hanem lezárni hogy ne használja és nyugodtan
lehet kissebb a winyó nem gond.

remélem valaki tapasztalt ezeknél a programoknál
köszi

wireless hálózat haverok között

(#335) Aston Deen


Aston Deen
tag

Sziasztok!

Létezik olyan program ami egy partícióról készített image fájlt meg tud nyitni és a partíció méretét így változtatni?

Az elektromos áram alatt lévő alkatrész ugyanolyan, mint amelyik nincs alatta. Csak más a fogása.

(#336) Atis85


Atis85
csendes tag

Sziasztok! Adott egy Acer aspire one. Gyárilag XP, én felraktam rá win 7est már vagy 3szor, nem volt semmi gond. kb 3 hete benyeltem egy vírust, a vírusírtó mondja :D a neve parite b. Csökkentett módban kiszedte, de valahogy mégis megmaradt, ujraraktam a win7et, akkor eltűnt egy 100gb-os partíció... kipróbáltam a Linux Ubuntut, rájöttem, hogy én windows lelkű vagyok, nekem az kell. Vissza akartam rakni, de formázni nem enged, és simán rátelepíteni sem tudom sehova, mert 0 mb szabad helyet ír... próbáltam az xpt rácsiholni, de nem akarja azt sem valakinek valami ötlete? már az a 100 giga adat sem érdekel, csak lenne már rendben ez a gép! A válaszotokat előre is szeretném megköszönni! Ha kérhetem, akkor e-mailben tudnátok válaszoloni? BÁR JÖVÖK IDE IS, ÉS NÉZEM A SOK OKOSSÁGOT! MÉGEGYSZER KÖSZÖNÖM! lexus85@freemail.hu

(#337) Tamoo


Tamoo
MODERÁTOR

Hali! Adott egy 1Tb vinyó adattárolásra. Hogy érdemes felosztani, "hogy jó legyen neki"? (XP SP3) Nem nagyon vagyok képben ezekkel a dolgokkal :B

(#338) Peter Kiss


Peter Kiss
senior tag
LOGOUT blog

@Gerisz
GParted Live CD

@djjwill
HDD Regenerator-t ajánlom, nálam bevált.

@Aston Deen
Kizárt dolognak tartom, Paragon szoftverek között nézz szét.

@Atis85
Ubuntu Live alól meg kell nézni, megvan-e a partíciód. Ha nincs, meg lehet próbálni visszaállítani, ha nem kell, akkor GParted-del gyaluld le a merevlemezt.

@Tamoo
Ahogyan szeretnéd, én egyben hagynám az egészet. (Na, jó, nem, felkészülnék arra az eshetőségre, ha esetleg rendszert kellene rá telepíteni. Az elejéből lecsípnék ~30 GB-ot, ami egy elsődleges aktív partíció lenne, a többi pedig maradhatna egyben, kiterjesztettként.)

(#339) Tamoo válasza Peter Kiss (#338) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

régen én úgy tudtam, hogy nem jó, ha egyben van, meg a túl nagy partíció se az igazi, mert nem tudja úgy kezelni blabla... Akkor ez tökmind1? Akár egyben is maradhat?

(#340) Peter Kiss válasza Tamoo (#339) üzenetére


Peter Kiss
senior tag
LOGOUT blog

Régen nem voltak ekkora merevlemezek sem. Régen az XP nem tudta a 137 GB-nál nagyobb merevlemezeket kezelni. Régen elmúlt már. ;)

(#341) kringer74


kringer74
csendes tag

Sziasztok!
Lenne egy olyan kérdésem,hogy:
Adott egy külső médialejátszó (wd 500gb-os vinyóval,ami alapból fat32-re volt formázva).
Sikerült másolás közben felrúgnom... :W (kellett nekem a földre rakni...)
Azóta nem ismeri fel egy oprendszer sem, nem is indul.
Nézegettem mindenféle particiókezelővel, amik felismerik, de 2199 gb-osnak látják...
(Jelenleg a testdisk programot futtatom rajta, de szerintem elöbb megyek nyugdíjba, mint ahogy az végezne!)
Kérdés: Érdemes-e szórakoznom vele, vagy mehet a levesbe? :O
Ötlet?

[ Szerkesztve ]

(#342) Peter Kiss válasza kringer74 (#341) üzenetére


Peter Kiss
senior tag
LOGOUT blog

Kuka.

(#343) Gerisz válasza Peter Kiss (#338) üzenetére


Gerisz
addikt

Köszönöm! :R

(nem gondoltam, hogy jön válasz, de türelmesen nem csináltam semmit eddig :DDD )

[ Szerkesztve ]

(#344) kringer74 válasza Peter Kiss (#342) üzenetére


kringer74
csendes tag

Kösz! Gondoltam... :W Csak hátha... :Y Mégis... :C De nem.. :W

[ Szerkesztve ]

(#345) Jackson01


Jackson01
csendes tag

Sziasztok!

Az a problémám hogy egy 500-as winchesterre szeretnék Fat32-es partíciót tenni de a Partition magic csak 196MB-ig engedi particionállni. Hogyan tudnám ezt megoldani hogy az egész 1db FAT32-es partició legyen. Segítségeteket előre is köszi.

Üdv!

(#346) huskydog17


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

Sziasztok!
Nagy segítség kéne, remélem valaki tud egy jó megoldást!
A probléma a következő:

Adott két fizikai vinyó: egy 80 GB-os Maxtor és egy 320 GB-os Seagate. A 80-as vinyó fel van osztva egy 20 Gb-os és egy 60 GB-os partícióra és a 20 GB-os partíción van a WinXP, vagyis az a rendszerpartícióm. A 320-as vinyó nincs felosztva, tehát ott egy darab partíció van. A probléma, hogy nem tudom, hogy hogyan lehet azt megcsinálni, hogy a 320-as vinyón csináljak egy rendszerpartíciót úgy, hogy a jelenleg rajta lévő adatok ne törlődjenek a vinyóról. A 320-ason 60 GB szabad hely van és a rendszernek elegendő lenne egy 20-30 GB.
Rövidebben: a 320-as vinyót fel lehet-e osztani több partícióra úgy, hogy közben ne törlődjön rajta semmi?

Felraktam a 10.0-ás Paragon Partition Manager-t, de fogalmam sincs mit kell nyomni vagyis hogyan kell használni. Meg lehet ezt oldani ezzel a programmal a problémát?

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#347) moonguru válasza Jackson01 (#345) üzenetére


moonguru
őstag

Szia!

Ez a program megoldja:

http://www.ridgecrop.demon.co.uk/index.htm?fat32format.htm

Monitor Guru!

(#348) jackpcsm


jackpcsm
tag

Sziasztok,

Tegnap vettem egy SAMSUNG STORY (1,5TB /5400/usb 2.0) külső drivot.
Mivel Fat32 volt az alap töröltem a meglévő partíciót ,csináltam egy ujjat és elkezdtem formázni NTFS-re.

Barátom ugyanilyen vett pár hete és ezt mondta neki 16óra alatt megformázta.
Nekem ez az idő közel 26óra volt.

Mi lehet az ok? Lehet valami probléma a winyóval?

Standard Win7 lemezkezelőt használtam és nem nagyon csináltam más közben.
A különbség csak annyi hogy barátom egy egy éves high end PC konfigról én meg egy 3éves notiról toltam.

Előre is köszi a választ :R

(#349) Melorin


Melorin
addikt

Sziasztok, a segítségeteket szeretném kérni.

Az történt, hogy egy ntfs vinyón úgy egy hónapja létrehoztam egy kisebb partíciót a linuxnak. 30Giga neki, a maradék 600Giga maradt az adatokkal NTFS.
Tegnap elszállt a Linux és a windows telepítője nem bírt rátelepülni, mert ismeretlen partíciónak ismerte fel még a 600Gigás részét is, pedig ahhoz nem nyúlt elvileg a linux.

Feltettem egy másik vinyóra a WinXP-t, hogy legalább valamit tudjak kezdeni a géppel, például segítséget kérni neten. Windowson belül ott vannak a meghajtók, de ahogy rákattintok, a formázását ajánlja fel csak.
Elindítottam a Linuxot Live módban, hátha átbírom másolni a legfontosabb adatokat a másik vinyóra, de már a Linux sem tudja értelmezni azt a partíciót.

Milyen megoldást tudnátok mondani az adatvisszanyerésre ilyen esetben? Valami olyan kéne, hogy a file rendszert adatvesztés nélkül átkonvertálni NTFS-re, de nem tudom hogy kell, és például a Particion Magic is csak a formázását ajánlja fel :(

Elég fontos lenne,
köszi!

(#350) Melorin válasza Melorin (#349) üzenetére


Melorin
addikt

Megoldottam getdataback-el.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Particionálás
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.