Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  OTP Bank topic

Hozzászólások

(#17451) _NCT


_NCT
őstag

Sziasztok!

Nem megy az utalás megtakarítási számláról, feldolgozás alatt. Eddig ezek rögtön mentek, van valami gebasz? Más tud utalni?

(#17452) blg válasza _NCT (#17451) üzenetére


blg
senior tag

a főszámlára próbálsz utalni? mert szerintem megtakarításiról csak oda lehet.
én most utaltam a főszámláról kívülre, az ment

ja és az ujjlenyomat azonosítás is ment...

(#17453) _NCT válasza blg (#17452) üzenetére


_NCT
őstag

Aha, főszámlára és webkártyára is próbáltam, eddig ment, most semmi..... Azt írja az utalás rögzítve és várakozóba kerül.

[ Szerkesztve ]

(#17454) Tybor66 válasza _NCT (#17451) üzenetére


Tybor66
tag

Nálam is ugyen ez a helyzet! Majd szét vet az ideg! :W

iPhone SE (2016) & iPhone SE (2020) -> Samsung Galaxy A54 (8/256) & MacBook Air M1 (2020)

(#17455) _NCT válasza Tybor66 (#17454) üzenetére


_NCT
őstag

Nekem most működött egy újabb összegnél, de 1 tranzakció beragadt. Jelentsd be Te is hibára, én megtettem, valami előrelépés volt már.

(#17456) Tybor66 válasza _NCT (#17455) üzenetére


Tybor66
tag

Kb veled egyidőben nálam is nagynehezen helyreállt a működés, sikeres volt a korábbi átutalás.

iPhone SE (2016) & iPhone SE (2020) -> Samsung Galaxy A54 (8/256) & MacBook Air M1 (2020)

(#17457) _NCT válasza Tybor66 (#17456) üzenetére


_NCT
őstag

(#17458) --HARDCORE--


--HARDCORE--
senior tag

Jót nevettem amikor a Revolutos kártyámra történő utalást "Karbon lábnyom"-nak nevezi az alkalmazásuk...

Csatlakozz a ReVoluthoz! "Kedvezményes* SMS értesítés KIKAPCS! Nem a havi fizum a "karbonlábnyom", hanem az éves kártyadíj, meg a havi zárlati díj! ___Üdv.: Zsolt___

(#17459) DarkByte válasza --HARDCORE-- (#17458) üzenetére


DarkByte
addikt

Az az egész szakasz az app-ban egy ki*****tt nagy fa**ság. Bocsánat, de képtelen vagyok szebben kifejezni magam. Totál semmi haszna, de legalább elveszi a hasznos képernyőterületet alatta a kimutatástól aminek lenne értelme. :(((

[ Szerkesztve ]

(#17460) Llew válasza Llew (#17449) üzenetére


Llew
senior tag

Valamikor este helyre jött, mert már megy.

#17459 DarkByte
Beállításokban kikapcsolható, ahogy akár a havi költési ábra is

[ Szerkesztve ]

Az emberiség olyan, mint a krumpli: a java a föld alatt van.

(#17461) DarkByte válasza Llew (#17460) üzenetére


DarkByte
addikt

Ez viszont hasznos infó volt, köszi!
Nem is feltételeztem valahogy hogy ezt konfigurálhatóvá tették. De talán mintha átnéztem volna a beállításokat hónapokkal ezelőtt és akkor még ezek nem lettek volna ott. Mindegy is. :R

[ Szerkesztve ]

(#17462) --HARDCORE-- válasza DarkByte (#17459) üzenetére


--HARDCORE--
senior tag

Jaja, bezzeg amikor az éves kártyadíjjal húznak le az nem "karbon lábnyom" :DDD :C

Csatlakozz a ReVoluthoz! "Kedvezményes* SMS értesítés KIKAPCS! Nem a havi fizum a "karbonlábnyom", hanem az éves kártyadíj, meg a havi zárlati díj! ___Üdv.: Zsolt___

(#17463) Talala


Talala
senior tag

Nálatok működik simple-nél a "fizetés appban" lehetőség adott esetben? PL falatozz.hu-n fizetnék simple-vel. Fiókkal vagy appban lehetőség van, de nem nyitja fel az appot, ha rá bökök. Nincs tippetek mitől lehet?

[ Szerkesztve ]

(#17464) Nikaré


Nikaré
őstag

Nem találtam Raiffeisen működő topikot...
Mi a tapasztalat a "Biztonsági okokból az alkalmazást zároltuk"
esetén, hogy X idő múlva be lehet lépni vagy csak személyesen bankban lehet ez ellen tenni? (mobil applikáció)

(#17465) csako válasza Nikaré (#17464) üzenetére


csako
veterán

A többi banknak közös topikja van --> [link]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#17466) Nikaré válasza csako (#17465) üzenetére


Nikaré
őstag

Köszönöm!

(#17467) Littoral


Littoral
aktív tag

Az előbbi ún. "utalásom" az otp netbankban: egy kisebb összeget utaltam (volna?) valakinek, aki a túloldalon várta, megjegyzem rendszeresen utalok neki, tehát nem az első, nem a második, a számlaszám nem változott, eddig nem volt ilyen probléma. A folyamat végigmegy, jön az sms, mehet az utalás. A végén kiírja ez a kiváló rendszer, hogy erre a számlára nem lehetséges utalni, már nem tudom idézni a további magyarázkodást. OK, ezzel meg is lettem volna, az utalások oldalán maga az utalás ténye nem szerepel, viszont ennek az "utalás"-nak a levont díja, ~50 Ft az ott van. Ügyes... Utalni nem lehet, de a sikertelenségi díjat azért leveszik. Kiléptem, beléptem újra, ráfrissítettem, továbbra sem jelenik meg az utalásoknál ez a tétel, de nem tűnik el a költsége sem, az egyenlegem a díjat leszámítva nem változott.
Jó, akkor most már igazából elutalom. Kezdem elölről, a partnerlistából választom a címzettet. A kiváló rendszer figyelmeztet, hogy erre a számlára nemrég ma már utaltam ugyanilyen összeget, biztosan újra ezt akarom-e tenni?
Hát OK. Ez egy foshalmaz, nem netbank.
Az évtizedek óta "beragadt", törölhetetlen állandó megbízásról vagy a Persely nevű ún. "szolgáltatás"-ról majd talán egyszer később.

[ Szerkesztve ]

(#17468) vnorbi válasza Littoral (#17467) üzenetére


vnorbi
aktív tag

Nem K&H-s számlára akartál véletlenül utalni? Ott most tervezett karbantartás van, ezért nem tudnak azonnali utalást fogadni a számláik (nem várakoztatják, hanem elutasítják a bejövő utalásokat előreláthatóan vasárnap délig).

OTP-nél meg majd panaszt kell tenni, hogy adják vissza a nem teljesült tranzakcióra felszámolt díjat.

[ Szerkesztve ]

(#17469) Littoral válasza vnorbi (#17468) üzenetére


Littoral
aktív tag

Igen, valóban K&H számlára akartam utalni, na de honnan kellene ezt nekem tudnom, én nem K&H ügyfél vagyok, hanem egyelőre még otp-s. A hibaüzenetük sem utalt arra, hogy ez az ellen-oldalon lévő átmeneti hiba. Továbbmegyek: maga a számlatulajdonos sem tudta, hogy karbantartásuk van.

(#17470) vnorbi válasza Littoral (#17469) üzenetére


vnorbi
aktív tag

A K&H-s mobilbank alkalmazásban volt róla üzenet, de én sem tudtam volna róla, ha a bankszámlás topikban nem dobják be a héten.

A K&H-s karbantartások oldalon lehet róla informálódni külsősként, de persze az nem életszerű, hogy minden utalás előtt megnézzük, hogy az adott bank éppen tudja-e fogadni az utalásokat aznap.

(#17471) yogibear válasza Littoral (#17469) üzenetére


yogibear
addikt

na de honnan kellene ezt nekem tudnom

[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
Csak így hirtelen amiket a gugli kidobott... én sem KH-s vagyok, mégis belefutottam a hírbe valahol, valamikor... A Fácse hírfolyamban, vagy a Tinderen nem volt kiírva az esélyes

„Magyarországon analfabétizmus nincs! – Összeírva…”

(#17472) Littoral válasza yogibear (#17471) üzenetére


Littoral
aktív tag

Na, hát én meg nem futottam bele, mivel nem kísérem figyelemmel egy olyan banknak a tevékenységét, amihez semmi közöm. Nem úgy kelek fel reggelenként, hogy rákeresek, éppen melyik bank tart szünetet, ez nonszensz, valójában teszek rájuk. Amiket te hivatkozol(Facebook, Tinder), azok nekem nincsenek. A Tinder miért...? :F Soha nem volt szükségem erre vagy hasonlóra.
Abból, hogy levonták a nem teljesülő utalás díját, arra következtetek, hogy később majd teljesül a tranzakció, bár nem feltételezek ilyen logikát ettől a banktól sem.

(#17473) Littoral válasza Littoral (#17472) üzenetére


Littoral
aktív tag

Plot twist: nem törölték a meg nem valósult utalás díját, és az utalás sem történt meg később. Bájos.

(#17474) Winnie The P


Winnie The P
őstag

Már megint nincs értesítés a pénzmozgásról! Tényleg ennyi gyökér dolgozik ennél a kib@szott banknál??? Egyiküknek sincs ott a folyószámlája?!!

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#17475) Nikaré válasza Winnie The P (#17474) üzenetére


Nikaré
őstag

Az nem lehet, hogy az applikációt kidobja/fagyasztja a telefon?

(#17476) Kicsirics77 válasza Winnie The P (#17474) üzenetére


Kicsirics77
veterán

Nálam rendben van az értesítés ios alatt iphone-nál

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#17477) yogibear


yogibear
addikt

Az online banki szolgáltatás számlatörténet funkciójában technikai hiba miatt nem megfelelően jelennek meg a tételek. Kollégáink nagy erőkkel dolgoznak a hiba javításán. Ügyfeleink ettől függetlenül a számlaegyenlegüknek megfelelő összeget fel tudják használni. Megértését köszönjük.

„Magyarországon analfabétizmus nincs! – Összeírva…”

(#17478) joey04 válasza Kicsirics77 (#17476) üzenetére


joey04
titán

ios alatt nekem ma az egyik noti késett pár percet, majd egy későbbi duplán jött meg.

(#17479) Winnie The P válasza Nikaré (#17475) üzenetére


Winnie The P
őstag

Nem.
A feleségemnek sem jött push üzi a nyugdíj érkezéséről (ios)!
Tegnapi fizetésekről jött azonnal, ma reggeli tranzakcióról semmi. Majd a számlafizetésről megint jött. Össze-vissza! Ez egy fos!
35 perc várakozás után telefonon az üsz közli, hogy a reggeli nyugdíj utalásokról a push üzenetek központi hiba miatt nem mentek el! A kollégák nagy erőkkel dolgoznak a hiba elhárításán!
Nem mindig a user a hülye!!!

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#17480) skroy válasza Winnie The P (#17479) üzenetére


skroy
senior tag

Ezért keresni az üsz-t és várni 35 percet? Mert nem érkezett értesítés? Még ha az utalás nem érkezett meg, az megér ennyi várakozást, de egy értesítés miatt...

(#17481) Winnie The P válasza skroy (#17480) üzenetére


Winnie The P
őstag

Az a baj, hogy havi szinten van valami szarság, kezd a t@köm tele lenni azzal, hogy okádás az egész OTP.

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#17482) fery02


fery02
addikt

Sziasztok!
Ha a munkáltatómnál sikeresen át tud íródni munkabér, hogy már a másik bankomhoz érkezzen, akkor következő hónap elején mindenképp tervezek lépni OTP-től és ezzel kapcsolatosan érdekelne valami.

Szerintetek az okés lesz úgy, hogy előző nap elutalom róla az utolsó centet is a másik bankra és másnap úgy kérem az OTP számlám lezárását, hogy közben kereken nulla forintom van náluk?

Semmi automatikus vagy előzetes/utólagos díjú szolgáltatásom nem fut náluk, csoportos beszedés nincs, előfizetések is már másik bankról futnak, kizárólag a havi számla díj és az éves kártya díj érinti a számlát.

[ Szerkesztve ]

(#17483) blg válasza fery02 (#17482) üzenetére


blg
senior tag

szerintem ha még aktív a bankkártyád, nem lehet azonnal zárni, mert még jöhet be rá tétel

(#17484) fery02 válasza blg (#17483) üzenetére


fery02
addikt

Ez mit jelent? Érdemes előző nap tiltanom a kártyát is?

Ha érkezik bevétel, akkor gondolom letiltott bankkártya mellett is el tudom utalni szabadon másik bank felé.

Pont a szarakodást akarom elkerülni, hogy minél kevesebb hercehurca nélkül tudjak lelécelni tőlük, ezért is gondoltam, hogy érdeklődök. 😁

[ Szerkesztve ]

(#17485) blg válasza fery02 (#17484) üzenetére


blg
senior tag

szerintem nem letiltani kell a kártyát, hanem felmondani a kártyaszerződést, és visszaadni a kártyát

de amúgy passz, én az elmúlt 24 évben nem mondtam föl OTP-nél bankszámlát

(#17486) fery02 válasza blg (#17485) üzenetére


fery02
addikt

Na mindegy, akkor majd maximum két részletben kell majd bemennem a bankfiókba.
Köszi a véleményt! :R

(#17487) Peter.70 válasza fery02 (#17484) üzenetére


Peter.70
őstag

Számla történetben meg tudod nézni, van-e könyvelés alatt lévő terhelésed?

(#17488) fery02 válasza Peter.70 (#17487) üzenetére


fery02
addikt

A legutóbbi bejegyzés az, hogy tegnap előtti dátummal érkezett munkabér és a “Folyamatban lévők” szekciónál pedig nem szerepel semmi.

De ez úgysem most aktuális, hanem szűk egy hónap múlva lesz, amikor is ha a következő munkabér valóban a másik bankhoz fog majd érkezni, akkor fogom biztosan tudni, hogy az utolsó “kötöttségem” is felszabadult az OTP-t illetően és nyugodtan mehetek intézkedni.

(#17489) KubanitoS válasza fery02 (#17488) üzenetére


KubanitoS
veterán

Szerintem utalj el mondjuk 5000 forint kivételével mindent, majd ezután látogass el egy OTP fiókba ahol lezárják a számládat, a rajta lévő pénz fedezi az esetleges kiadásokat, a többit kifizetik neked, vagy ott helyben akkor el is utálod a lezárás előtt.

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#17490) szimi57


szimi57
őstag

Most találkoztam először azzal a jelenséggel, hogy érkezett utalás a részemre, de se a mobilon se a PC-n semmi nyoma. Értesítést sem kaptam. Az összeg persze átjött. Hol lehet a hiba?

A MOSOLY egy olyan vezeték nélküli kapcsolat, amely nem igényel külső áramforrást.

(#17491) Nikaré válasza Winnie The P (#17479) üzenetére


Nikaré
őstag

"Nem mindig a user a hülye!!!"
Én nem mondtam hasonlót sem vagy utaltam ilyenre.

(#17492) fery02 válasza KubanitoS (#17489) üzenetére


fery02
addikt

Meghagyok rajta 5000 Ft-ot, de végülis elvileg ők tartoznának nekem.
Ugye kezdve, hogy az éves kártyadíj arányosan hátralevő részét ha jól tudom visszakapom, ha leadom a kártyát (amit természetesen le is adok).
Azt mondjuk nem tudom, hogy a számla havidíja az “előre” vagy “utólagos” irányban vonatkozik-e, de 5000 Ft-ba mindennek bele kell férnie. 👍

(#17493) Winnie The P válasza szimi57 (#17490) üzenetére


Winnie The P
őstag

OTP

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#17494) yogibear válasza szimi57 (#17490) üzenetére


yogibear
addikt

Ez volt kiírva a főoldal tetején tegnap... rikító narancssárga alapon...
[link]
Azóta talán sikerült nekik megreszelni... majd kiderült...

„Magyarországon analfabétizmus nincs! – Összeírva…”

(#17495) szimi57 válasza yogibear (#17494) üzenetére


szimi57
őstag

Kösz, még dolgoznak rajta. Az asszonynál nem jelentkezett ez a hiba.

A MOSOLY egy olyan vezeték nélküli kapcsolat, amely nem igényel külső áramforrást.

(#17496) DarkByte válasza szimi57 (#17490) üzenetére


DarkByte
addikt

Nekem egész héten vacakolt az OTP-s Android app.
Több csoportos tranzakcióra nem jött értesítés, tranzakciós történetben volt hogy látszott, volt hogy nem egy-egy tétel.
3 indításból 2-nél ujjlenyomat olvasás funkció hibára futott, csak ha kilőttem és újraindítottam javult meg.

Gondolom volt mostanában valami nagyobb update vagy az app-ban vagy backend oldalt és már nagyon nyári szabadságot éreznek a dev-ek és hanyagul sikerült :U
Majd megreszelik.

[ Szerkesztve ]

(#17497) tomp válasza DarkByte (#17496) üzenetére


tomp
félisten

Vagy a Simple csapattól vettek át embereket... ;]

(#17498) st6969


st6969
őstag

Sziasztok!
Azt tudja valaki esetleg, hogy ha OTP-nél igényelnék SZÉP kártyát, akkor a jelenleg K&H SZÉP kártyán lévő összeg átvezethető-e ide? Az OTP "át tudja-e kérni"? Egyre több alkalommal futok bele, hogy lehet fizetni SZÉP kártyával, csak épp nem K&H-ssal :((( Az applikációjuk csak akkor működik, ha a bankszámlám is K&H-s, tehát én ezt passzolnám...
Köszi :R

(#17499) Boond


Boond
addikt

Azért nem szeretik a K&H-s szép kártyát, mert ha nem stimmel az aláírás, nem fogadja el a K&H rendszere, nekünk ezt mondta egy boltos.

Friss hír:
Budapesti ügyvéd vezethetett egy banki csalásokra szakosodott bűnszervezetet. A férfi a gyanú szerint több száz fantomcéget alapított, legtöbbször kiszolgáltatott helyzetben lévő emberek adataival. Társai banki ügyintézőnek adták ki magukat, így csaltak ki pénzt áldozataiktól. A gyanúsítottak felét tavaly, a többieket néhány hete kapták el. 436 millió forintnyi vagyont foglaltak le tőlük.

[ Szerkesztve ]

(#17500) Csabi1984


Csabi1984
addikt

Sziasztok! Technikai jellegű kérdésem lenne az, hogy mi éri meg, mi nem az egy másik dolog.
Tehát igényeltem egy áruhitelt Online és elfogadtam a hitelkártyát amin automatikusan beállításra került egy részletformáló szolgáltatás. Első törlesztés 2024.07.15

Amit értek, hogy a bankszámlaszámomról lehívják az összeget (minimumot) amit a hitelkártya számlára áthelyeznek. Otp-be azt mondta a hölgy ha nem vásárlok semmit csak ez a részleformáló van, illetve csak részletformáló akkor a részlet összege kerül levonásra és a tőke része válik újra felhasználhatóvá.

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  OTP Bank topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.