Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  OTP Bank topic

Hozzászólások

(#16651) the radish


the radish
senior tag

Érdekmúlás miatt Net számlámhoz tartozó egyik fizetési kártyát szeretném lemondani. Az alkalmazásban csak tiltás van, de gondolom, abban az esetben készítik és postázzák az újat, pedig nem ezt, hanem megszüntetni szeretném.
Jól gondolom, hogy csak személyesen lehet intézni?

(#16652) yogibear válasza the radish (#16651) üzenetére


yogibear
addikt

Igen, leadod a kártyát, érvénytelenítik (kilyukaszt, elvág stb...), törlik a számládról és visszautalják a díjának időarányos részét... pár perc az egész, ha sorra kerülsz...

„Magyarországon analfabétizmus nincs! – Összeírva…”

(#16653) the radish válasza yogibear (#16652) üzenetére


the radish
senior tag

Köszönöm!

(#16654) repvez válasza kw3v865 (#16644) üzenetére


repvez
addikt

a revolut számlára hogy célszerü utalni? mert én probáltam euros deviza számlárol SEPA rendszerrel is utalni, de az OTP-s deviza számlárol nem tudtam a teljes összeget elutalni, mert azt irtta , hogy nincs rá fedezet, de ha hagytam valameynnit akkor is erzt irta, az utalásnál annyit irt ki, hogy 0,65, de sem azt, hogy ez micsoda , hogy %, euro vagy HUF.
DE mégha több euronyi összeget is hagytam ott akkor se engedte.

Csak nem tudom, hogy akkor hogy lehet kiszámolni, hogy menyni összeget tudok utalni és menynit kell a számlán hagyni, hogy elmenjen az utalás.

vagy van e valami lehetöség, hogy olcsobban utaljam át a pénzt?
Valaki azt mondta, hogy mintha vásárlásnál ingyenes lenne , de hogy tudom a saját revolutos számlára ugy betenni, az OTP-s deviza számlámrol a pénzt mintha vennék magamtol valamit annyi értékben ?

(#16655) Gallmix válasza repvez (#16654) üzenetére


Gallmix
aktív tag

Kell hozzá deviza kártya euró alapú. (szevasz többe kerül a leves, mint a hús).

(#16656) repvez válasza Gallmix (#16655) üzenetére


repvez
addikt

van deviza számla euro alapu, és pont hogy onnan akarom elutalni az összeget , hogy ne maradjon rajta semmi, de igy nem engedi, mert pár euro fennmarad a számlán és nem tudom se elkölteni semmit.

(#16657) kw3v865 válasza repvez (#16656) üzenetére


kw3v865
senior tag

Sajnos nekem sincs jobb ötletem. Ha nem kell rögtön a pénz, akkor talán úgy jössz ki a legkevesebb veszteséggel, ha beutalod az államkincstárhoz (nyilván ez sincs ingyen) és veszel egy eurós állampapírt, majd visszaváltod valamikor 1% buktával (az időarányos kamatot megkapod). Innen ingyen ki tudod venni készpénzben.

(#16658) Gallmix válasza kw3v865 (#16657) üzenetére


Gallmix
aktív tag

Eurót készpénzben nem fizetnek ki. Kérdezzetek rá nyugodtan a kincstárnál.
Azon kívül csak saját számlára lehet kiutalni az is pár nap késleltetéssel, persze ez lehet Revolut, ha már fel van véve.
Ha van rá pár hónapja, az egy 1-o% a kamat kitermeli.

repvez, értem, hogy deviza számla, de van hozzá euró alapú deviza kártyád is az otptől?
Ha van akkor az eurós kártyádat használva euróra állítva a revolut pénznemét (aktuális számlát) és hozzáadás gombbal hozzáadva az eurós kártyádat, fel tudod tölteni (topup) az eurót ingyen a Revolutra.

Ha nincs csak utalni tudod, valószínűleg lesz költsége otp részéről. Pontos információért kérdezd meg az ügyfélszolgálatot.

[ Szerkesztve ]

(#16659) Winnie The P


Winnie The P
őstag

Hali!
Ha a számlámra tennék pénzt a bankban akkor annak van valami díja (net számlacsomag)?
Köszönöm.

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#16660) Cblacksmithc válasza Winnie The P (#16659) üzenetére


Cblacksmithc
junior tag

LAK_Bankszamlak_H_20240129.pdf (otpbank.hu)

ha jól látom díjmentes

[ Szerkesztve ]

(#16661) Beni2360 válasza Winnie The P (#16659) üzenetére


Beni2360
félisten

Igen díjmentes, nekem is ez S számla csomagom van.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#16662) Winnie The P válasza Cblacksmithc (#16660) üzenetére


Winnie The P
őstag

Köszi.
Beni2360: neked is köszi. Csak biztos szerettem volna lenni benne.

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#16663) DarkByte


DarkByte
addikt

Kiszámolta már valaki esetleg mire lehet érdemes átmenni Net számlacsomagról ha ezt a Premium MasterCard díjat szeretném lefaragni?

Igazság szerint egyáltalán nem érdekel hogy legyen fizikai kártyám, csak be lehessen valamit kötni Google Pay-be, és neten is tudjak vásárolni vele.

Van bármi ilyen, vagy tök mindegy hova váltok úgy is behúzzák a díjat így vagy úgy (pl. csoportosban, utalásokban).

(A Premium Next feltételeit teljesíteném de annak a havidíja 3 900 Ft ahogy olvasom.. brr.)

[ Szerkesztve ]

(#16664) cdl válasza DarkByte (#16663) üzenetére


cdl
senior tag

Off Erste privilégium 2.0
3 évig kb minden ingyenes.

(#16665) DarkByte válasza cdl (#16664) üzenetére


DarkByte
addikt

Köszi, de OTP-n belül érdekel.

(#16666) Llew válasza DarkByte (#16665) üzenetére


Llew
senior tag

Akkor kb. Smart marad csak

Az emberiség olyan, mint a krumpli: a java a föld alatt van.

(#16667) yogibear


yogibear
addikt

[link]

érkeznek a digitális jegybankpénzek, átírva a banki költségeket;

„Magyarországon analfabétizmus nincs! – Összeírva…”

(#16668) donbig válasza DarkByte (#16663) üzenetére


donbig
tag

Net helyett Smart-ra váltottam most. Van Wise-om, így a netes vásárlások miatt a webkártyát felesleges volt megrendelnem, ez havi 134 ft. Gpay alatt is Wise van. Prémiumot ajánlgatták nekem is, de ha nem teljesíti az ember a feltételeket nagyon húzós, vagy lehet újra csomagot váltani.

"Ember, most jövök ki a templomból!"

(#16669) freelancer68 válasza DarkByte (#16663) üzenetére


freelancer68
tag

Én arra jutottam. hogy egyelőre maradok a prémium plusz csomagban, de lemondom (ha lehet) a prémium bankkártyát. Mivel van otp bonusgold hitelkártyám, azt használnám illetve ezzel tölteném a revolut kártyámat. Kp-t keveset használok. Ha mégis kell akkor revoluttal 75K-t vehetek fel. Illetve nem tudom, mi van akkor, ha a hitelkártyát beteszem a google walletbe vagy curve mögé, akkor minek látja az otp a kp felvételt (direkt hitelkártya kp felvétel húzós).

(#16670) DarkByte válasza donbig (#16668) üzenetére


DarkByte
addikt

Smart-nál a fő kártyát nem lehet betenni Google Pay-be, vagy miért kell a Wise? Azt láttam hogy az nem lesz dombornyomott, de attól még szerintem weben lehet vele vásárolni, nem?

Webkártyám nekem most még van, de tkp. okafogyottá vált egy ideje, mert befizetek Revolut-ra/Wise-ra ha neten akarok venni valamit, illetve a főkártyára is van a multi-faktoros authentikáció most már, szóval már azt se nagyon féltem neten direktben használni. (Nem mellesleg amúgy sem parkoltatok az OTP-nél túl sok pénzt, be van fektetve amire nincs közvetlen szükségem; érdemi összeget nem tudnak lenyúlni. Takarékszámlát is lehet megszüntetem majd most egy tollvonással, mert ami eddig ott volt, az a MÁK-nál csücsül DKJ-ben. Csak utálok bankba menni, mert mindent is rád akarnak sózni és képtelenek fél óránál kevesebb idő alatt lebonyolítani bármit is. :W )

[ Szerkesztve ]

(#16671) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog (1)

Nálatok megy a számlák közötti utalás? Virtuális kártyámra akarok utalni, 2x próbáltam, 1 óra alatt se ment át a pénz. Eddig meg azonnal ott volt. Tranzakcióknál írja, hogy folyamatban.
szerk: Most már kiír az app egy narancssárga üzenetet, hogy Internetbank és MobilBank utalás funkció nem elérhető.

[ Szerkesztve ]

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#16672) donbig válasza DarkByte (#16670) üzenetére


donbig
tag

De, természetesen be lehet tenni Gpay-be, nálam ez inkább túlzott óvatoskodás, hogy a Wise van mögötte. Gondold át jól mit szeretnél, a webkártya sztem akkor nálad is felesleges. Külön ügyintéző csinálta a számlacsomag váltást és a TBSZ-nyitást, kb. 45 perc volt. Igen, néha talán próbálnak terelgetni, de nekem ez nem volt zavaróan nyomulós és azonnal elfogadták, hogy van saját elképzelésem pl. a befektetéseimet illetően.

"Ember, most jövök ki a templomból!"

(#16673) net91


net91
senior tag

A rendszeres átutalási díj összege 178 forint. Nálam ez a díj nem jelenik meg az átutalások megtörténte után a tranzakcióknál levonásként.
Nálatok az átutalás végrehajtása után ez a díj szerepel a kimutatásban levonásként?

Az ember feláldozza az egészségét, hogy pénzt keressen. Aztán feláldozza a pénzét, hogy visszaszerezze az egészségét. És mivel olyan izgatott a jövőjével kapcsolatban, hogy elfelejti élvezni a jelent; az eredmény az, hogy nem él sem a jelenben, sem a jövőben; úgy él, mintha soha nem halna meg, és a

(#16674) Mizsala válasza Victoryus (#16671) üzenetére


Mizsala
csendes tag

Én is próbáltam ma délelőtt, kb másfél óra alatt ment át a folyószámláról a webszámlára. Kicsit ideges voltam, mert ez így a használati értelmét veszíti el.
Pont azért van a webszámla, hogy csak akkor legyen rajta pénz, amikor szükségem van rá.
Reméljük egyszeri hiba volt, és nem marad ilyen a "szolgáltatás".

(#16675) yogibear válasza net91 (#16673) üzenetére


yogibear
addikt

Miért kellene? Minden hónap elején a havi számlán megjelenik összesítve "időszakos költségek" címszó alatt minden csoportos beszedés, rendszeres átutalás vagy egyedi átutalás díja,... eddig is így volt...

[ Szerkesztve ]

„Magyarországon analfabétizmus nincs! – Összeírva…”

(#16676) DarkByte válasza donbig (#16672) üzenetére


DarkByte
addikt

Köszi! Már csak akkor a többi tételt kell megnéznem mi mennyibe kerül, utalások, csoportos beszedések. Hétvégén rászánom az időt.

(#16677) DarkByte


DarkByte
addikt

Ez a VideóBank bigyó amúgy működik? Vagy ez csak számlanyitási feladatokra van korlátozva, egyéb ügyintézést (pl. számlacsomag váltást) ott nem lehet csinálni?

(#16678) net91 válasza yogibear (#16675) üzenetére


net91
senior tag

Megnéztem az utolsó 6 havi számlakivonatomat, azokon egyiken sem szerepel nálam olyan, hogy "időszakos költségek".

(szerk.: Amúgy prémium plusz számlacsomagról van szó. A hirdetmény alapján 50 forint kedvezményt annak 178 forintos díjból.)

[ Szerkesztve ]

Az ember feláldozza az egészségét, hogy pénzt keressen. Aztán feláldozza a pénzét, hogy visszaszerezze az egészségét. És mivel olyan izgatott a jövőjével kapcsolatban, hogy elfelejti élvezni a jelent; az eredmény az, hogy nem él sem a jelenben, sem a jövőben; úgy él, mintha soha nem halna meg, és a

(#16679) yogibear válasza net91 (#16678) üzenetére


yogibear
addikt

[link]
Nem látok 178 forintos tételt...

Az 50 forint engedmény meg a csoportos beszedés díjából van nem a rendszeres átutaláséból... mert a kettő nem ugyanaz...

„Magyarországon analfabétizmus nincs! – Összeírva…”

(#16680) net91 válasza yogibear (#16679) üzenetére


net91
senior tag

Köszönöm a válaszokat.

"Nem látok 178 forintos tételt.."
Fejből írtam és pontatlanul. 178 forint helyett 187 forintot tartalmaz a hirdetmény. Felcseréltem az utolsó két karaktert.

"Az 50 forint engedmény meg a csoportos beszedés díjából van nem a rendszeres átutaláséból... mert a kettő nem ugyanaz..."

Biztosan igazad van, valószínűleg elnéztem.

De nem erre irányult a kérdésem.
Az eredeti felvetésem az volt, hogy a rendszeres átutalási megbízásokra az elmúlt 6 hónapban nekem nem vontak le díjat és nem tudom, hogy miért nem. A számlakivonatok nem tartalmaznak "időszakos költségek"-et.

[ Szerkesztve ]

Az ember feláldozza az egészségét, hogy pénzt keressen. Aztán feláldozza a pénzét, hogy visszaszerezze az egészségét. És mivel olyan izgatott a jövőjével kapcsolatban, hogy elfelejti élvezni a jelent; az eredmény az, hogy nem él sem a jelenben, sem a jövőben; úgy él, mintha soha nem halna meg, és a

(#16681) yogibear válasza net91 (#16680) üzenetére


yogibear
addikt

Nekem NET csomag van és ott minden hónapban van "időszakos költség" rovat ezek tartalmazzák a rendszeres utalás és a csoportos beszedések díját...
Ha nálad nem vonják le, addig jó neked. Akadnak hibák a rendszerben, vagy a csomagodhoz tartozik valami olyasmi ami miatt neked az a tétel nulla forint és így nincs feltüntetve...

„Magyarországon analfabétizmus nincs! – Összeírva…”

(#16682) namenlos válasza net91 (#16680) üzenetére


namenlos
tag

Mekkora összegeket utalsz így?

(#16683) GabN73 válasza net91 (#16680) üzenetére


GabN73
addikt

Attól függ milyen prémium csomagban vagy.

Ha az eseti átutalásnál sincs díj, akkor feltehetőleg Prémium Next csomagban vagy, ott havi 1 millióig nincs díj. Prémium + esetében pedig 200k-ig.

B opció : be van állítva valamilyen kedvezményes csomagelem pluszban.

Attól függ mikor lettél prémium csomagos, a Bázis hirdetményét kell nézni.

[ Szerkesztve ]

(#16684) repvez válasza Gallmix (#16658) üzenetére


repvez
addikt

igen van plasztik kártya is hozzá euros, de nem egészen értem ezt a revoluthoz csatlakotzást, meg miért adjam meg az adatait a kártyának, ha nem lesz rajta összeg azután hogy ezt elutaltam.

(#16685) csako válasza repvez (#16684) üzenetére


csako
veterán

A Revolutot utalás helyett bankkártyás "fizetéssel" töltöd fel, ingyen.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#16686) net91 válasza namenlos (#16682) üzenetére


net91
senior tag

300 ezer forint

Az ember feláldozza az egészségét, hogy pénzt keressen. Aztán feláldozza a pénzét, hogy visszaszerezze az egészségét. És mivel olyan izgatott a jövőjével kapcsolatban, hogy elfelejti élvezni a jelent; az eredmény az, hogy nem él sem a jelenben, sem a jövőben; úgy él, mintha soha nem halna meg, és a

(#16687) net91 válasza GabN73 (#16683) üzenetére


net91
senior tag

:R

Az ember feláldozza az egészségét, hogy pénzt keressen. Aztán feláldozza a pénzét, hogy visszaszerezze az egészségét. És mivel olyan izgatott a jövőjével kapcsolatban, hogy elfelejti élvezni a jelent; az eredmény az, hogy nem él sem a jelenben, sem a jövőben; úgy él, mintha soha nem halna meg, és a

(#16688) Noxy válasza repvez (#16684) üzenetére


Noxy
veterán

Mert kártyaadatok hiányában nem tudod utalni.
Az hogy utána nem lesz rajta összeg, senkit nem érdekel.
Revolutban meg annyiszor cseréled neveden lévő kártyákat a feltöltéshez, ahányszor csak akarod.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#16689) Gallmix válasza freelancer68 (#16669) üzenetére


Gallmix
aktív tag

A Hitelkártyával való töltésért felárat kérhet tőled a Revolut (Hitel és céges kártyák esetén meg van erre az esély áfsz módosítások óta, akár akkor is, ha Gpay alatt van).

#16684

1 Módszer ami ingyenes, ott nincs utalás. Revolut egyenleg feltöltése bankkártyával (Neked euros számla kell legyen kiválasztva, ha eurós kártyával töltesz és eurót szeretnél a számlán látni. Kis összeggel próbáld ki elsőre.

Utalás esetén nem kell kártya adat, viszont a OTp kondíciós listája alapján le fog vonni egy összeget a Revolutra utalásért (valószínűleg). Ennyi erővel már a cél számlára is utalhatnád, nem kell közvetítő.

Több kártya is hozzáadható a Revoluthoz és cserélgethető.

[ Szerkesztve ]

(#16690) dchard


dchard
veterán

Most hogy az OTP kezdi ellehetetleníteni a régi webbankot, vagy legalább is vágja vissza a funkciókat hogy így terelje a népet az új internet bank felé, gondoltam én is ránézek. Aztán a regisztráció vége előtt egy lépéssel lehet olvasgatni a több száz oldalas szerződést, amibe merő véletlenségből beletekertem, ahol meg is jelenik egy havi 560 Forintos havidíj, amit 2024 Júniusig elengedenek, apró betűvel megcsillagozva, hogy ezt a bank bármikor meghosszabbíthatja (mármint az ingyenességet).

A kérdésem az, hogy jól értem-e: a több ezer Forintos számlavezetési díjon felül most majd lesz vagy nem lesz ez a plusz 560 Forintos havidíj is, ha a bank majd később úgy dönt hogy ez még sem "ingyenes" és ez a számlavezetési díjon felül lesz majd értelmezendő?

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#16691) the radish


the radish
senior tag

Net számláról váltanék Smart csomagra. Szerintetek a meglévő devizaszámlám egy az egyben átemelhető? (Magyarul , át kell-e papíron játszani rá, nem kis pénzért?)

(#16692) csako válasza dchard (#16690) üzenetére


csako
veterán

Mióta létezik az új, azóta hosszabbítgatják, szerintem nem reális, hogy egyszer tényleg lesz havidíja, főleg Smart csomagot használóknak nem... de igen, a banknak megvan a lehetősége rá.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#16693) Nikaré válasza csako (#16692) üzenetére


Nikaré
őstag

Nem reális?
Akkor miért írják bele?

(#16694) DS39 válasza Nikaré (#16693) üzenetére


DS39
nagyúr

az OTPdirektnek is van amúgy havidíja. csak a legtöbb csomagban nem számolják fel külön.

amúgy elég gáz ez, hogy a netbankért külön kell fizetni.
jobb lenne, ha mindenki sorban állna személyesen. érthetetlen.

(#16695) csako válasza Nikaré (#16693) üzenetére


csako
veterán

Hogy bizonyos körülmények között mégis megtehessék a későbbiekben. Tudomásom szerint utólag nem lehetett volna havidíjat adni neki. Mintha itt olvastam volna valakitől, hogy törvényi előírások vannak a banki díjak bevezetésére.
Egyébként pl. a K&H-nál is alapszámla esetében hasonlóan járnak el a mobilbank/e-bank díjait illetően, szóval nem egyedi.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#16696) Addel válasza csako (#16692) üzenetére


Addel
senior tag

Régen nem volt ingyenes, amikor én kötöttem szerződést, még pont az volt a lényege a net számlának, hogy azzal a számlacsomaggal ingyenes a netbank.

(#16697) #64638144 válasza csako (#16695) üzenetére


#64638144
törölt tag

Legalábbis ha a céljuk az átlag polgár Revolutra terelése.

(#16698) yogibear válasza Addel (#16696) üzenetére


yogibear
addikt

Pontosan... a net számla számlavezetési díjába be van építve a régi netbank ára...
Ha már csak az új lesz elérhető, nem veszik ki a régi árát, ugyanúgy fizeted a nem létező régi árát és majd az újat is pluszba...

„Magyarországon analfabétizmus nincs! – Összeírva…”

(#16699) Addel válasza yogibear (#16698) üzenetére


Addel
senior tag

Vagy csak a többi csomaggal kell majd fizetni, és végre megint lesz értelme a net számlának, és azzal továbbra is ingyenes marad. :B

(#16700) yogibear válasza Addel (#16699) üzenetére


yogibear
addikt

Nekem pl nem kell bele a mobilbank, de jelenleg anélkül nincs új netbank plusz továbbra sem akarok email címes bejelentkezést, amit annyira erőltetnek, tegyék csak bele a hagyományos bejelentkezési lehetőségeket is, amik a réginél vannak, választhatóan...
Akinek fontos a mobilbank, az külön hozzáadhassa, akinek nem, arra ne erőltessék rá...
Kb ennyi. :))

„Magyarországon analfabétizmus nincs! – Összeírva…”

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  OTP Bank topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.