Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  OTP Bank topic

Hozzászólások

(#16351) psg5


psg5
veterán

Sziasztok!
Lehet köze az új netbankos mizériahoz, hogy lakossagi bankkartyamat telefonod , simplepay-ből, pontosabban simple classicot mutat a droid kezeloje hogy ahhoz rendeli a simple ppay a bankkartyát, cash hiba miatt a terminálok visszautasitjak (a fizikai kártyával tudok fizetni.).
Ha nincs köze hozzá akkor mi lehet a gond?

[ Szerkesztve ]

F.K.T.

(#16352) DS39 válasza psg5 (#16351) üzenetére


DS39
nagyúr

Egy mukkot nem lehet érteni ebből...
Milyen új netbankos mizéria?
Milyen márkájú a kártyád?

Egyébként már nem szükséges simple app az nfc-s fizetéshez. Elérhető a Google Pay.

[ Szerkesztve ]

(#16353) psg5 válasza DS39 (#16352) üzenetére


psg5
veterán

Bocsi. :)
Csupán arra gondoltam, hogy a netbank mizéria esetében erre gondoltam.
OTP-s kártya fizikai kártya teljesen jól működik.
Androidos telefonon simple alkalmazásban hozzá van rendelve a kártya a fizetési módhoz. Évek óta jól működik. NFC beállításánál a simple classic került feltüntetésre ezt most néztem meg.
Ha telefonnal érintéssel fizetnék a terminál elutasítja, azaz vagy cash hibát ír vagy valamilyen hasonlót (több fizetésnél, különböző termináloknál is így jártam.)

F.K.T.

(#16354) psg5 válasza psg5 (#16353) üzenetére


psg5
veterán

Most amit tettem, hogy beléptem a simple classic-ba is. Vélelmezem hogy valami hiba itt (is) lehet mivel az új simplet használom mindenhez, de valamiért az NFC-nél a simple classic van beállítva és fel sem dobja az új simple-t.
Most viszont gondolom a két simple össze fog majd akadni...?

F.K.T.

(#16355) csako válasza psg5 (#16354) üzenetére


csako
veterán

Valószínűleg azért nem dobja fel, mert nincs benne olyan kártya, amit NFC-re lehet használni. Ugyebár a régi appban a Mastercardot lehet, újban pedig a Visát. Vagy eddig az újat használtad NFC-re? Mert akkor nem tudom, nekem jelenleg beadja azt is.
Ha gondolod kipróbálhatod már a Google Walletet (Google Pay) is, amiben minden működik.

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#16356) psg5 válasza csako (#16355) üzenetére


psg5
veterán

De évek óta használom így, ezért gondolom, hogy de van benne olyan kártya.
Az androidban az NFC beállításnál csak a simple classicot (és a google pay-t) adja fel, az új simple nincs a lehetőségek között.
Google wallet-en megy autópálya, bkv, jegy minden is? Átviszi pl simple-vel vásárolt autópálya matricát is?

F.K.T.

(#16357) csako válasza psg5 (#16356) üzenetére


csako
veterán

Áh, értem, sajnos tényleg nincs ötletem hova tűnhetett, esetleg indítsd újra telefont vagy töröld le a Classicot és/vagy telepítsd újra az újat, hátha magához tér.

Nem, a Google Wallet csak az NFC fizetés részét váltja ki stabilan, minden mást a Simple-ben kell intézni továbbra is.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#16358) psg5 válasza csako (#16357) üzenetére


psg5
veterán

Classicot újratettem. Az új simplet még nem. Valamiért az rémlik, hogy azért tartottam meg a classicot mert pont hogy az érintéses fizetéshez még kell azt nem váltja ki az új. De nyilván ez már nincs így ha neked nem a classicot hanem az új simplet is felajánlja z NFC-nél.

Szerk: újratelepítettem az új simple-t, de az NFC-nél most sem dobja fel csak a classicot.

[ Szerkesztve ]

F.K.T.

(#16359) csako válasza psg5 (#16358) üzenetére


csako
veterán

Akkor kell a régi az NFC-hez, ha Mastercardod van.

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#16360) psg5 válasza csako (#16359) üzenetére


psg5
veterán

Mastercardom van.

Az, hogy mindkettő fut az nem okozhat gondot? Mondjuk idáig nem okozott.

[ Szerkesztve ]

F.K.T.

(#16361) csako válasza psg5 (#16360) üzenetére


csako
veterán

Nem okoz gondot, nyugodtan maradhat úgy.
Az új Simple-t pedig akkor ne keresd a beállításokban, nem is kell neked az NFC-hez :D

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#16362) psg5 válasza csako (#16361) üzenetére


psg5
veterán

Köszönöm. Akkor holnap tesztelem terminálnal hogy működik e nfc igy hogy ujratelepitettem az appokat.

F.K.T.

(#16363) Llew válasza psg5 (#16362) üzenetére


Llew
senior tag

Eddig is Mastercardod volt, vagy új kártya miatt jött ez most elő?
Ha eddig is a classicot használtad, akkor a új miért kell/ett?

Az emberiség olyan, mint a krumpli: a java a föld alatt van.

(#16364) Neil Watts


Neil Watts
veterán

Sziasztok,

Mi most a legolcsobb csomag az OTP-nél? Smart ?

Köszönöm! :)

(#16365) Peter.70 válasza Neil Watts (#16364) üzenetére


Peter.70
őstag

Ez azért függ a bankolási szokásaidtól is. ( kell-e sms? Sokat utalsz? stb )

(#16366) psg5 válasza Llew (#16363) üzenetére


psg5
veterán

Semmit nem valtoztattam, nem változott semmi. Egyik naprol a masikra történt. Most sem tudok fizetni vele. Kettőt csippan és most terminál sem írt ki semmit. Telefon pár honapos, gondoltam hátha nfc ment tönkre de ezt nem tudom tesztelni hogy kell.

F.K.T.

(#16367) net91 válasza csako (#16357) üzenetére


net91
senior tag

A Google Wallet és Simple Classic használható párhuzamosan?
A Google Walettel fizetnék alapvetően, a Simple-el pedig a parkolást és az autópálya-matricát.
Lehetséges ez?

Az ember feláldozza az egészségét, hogy pénzt keressen. Aztán feláldozza a pénzét, hogy visszaszerezze az egészségét. És mivel olyan izgatott a jövőjével kapcsolatban, hogy elfelejti élvezni a jelent; az eredmény az, hogy nem él sem a jelenben, sem a jövőben; úgy él, mintha soha nem halna meg, és a

(#16368) Oldman2 válasza net91 (#16367) üzenetére


Oldman2
veterán

Igen, a kettő független egymástól.

(#16369) net91 válasza Oldman2 (#16368) üzenetére


net91
senior tag

Köszönöm a választ!

Az ember feláldozza az egészségét, hogy pénzt keressen. Aztán feláldozza a pénzét, hogy visszaszerezze az egészségét. És mivel olyan izgatott a jövőjével kapcsolatban, hogy elfelejti élvezni a jelent; az eredmény az, hogy nem él sem a jelenben, sem a jövőben; úgy él, mintha soha nem halna meg, és a

(#16370) Cblacksmithc


Cblacksmithc
junior tag

Sziasztok. Jelenlegi számlacsomagban van 1 webkártya számla is. Ide tudok átvezetni díj nélkül a főszámláról. Az ezen lévő pénzt csak átutalni tudom vásárláskor, ha webkártya, akkor nincs száma meg kódja ?

(#16371) blg válasza Cblacksmithc (#16370) üzenetére


blg
senior tag

szerintem olvasd ezt végig [link]
és utána, ha nem tiszta, kérdezz itt

(#16372) Cblacksmithc válasza blg (#16371) üzenetére


Cblacksmithc
junior tag

Köszi, a kérdés előtt ezt már olvastam, így a kérdés maradt: a webkártya számlához virtuális kártya tartozik, hogyan tudok róla fizetni ? (hol a kártya száma és pin kód ?)

(#16373) blg válasza Cblacksmithc (#16372) üzenetére


blg
senior tag

pin kód nincs, az nem szükséges netes vásárláshoz.

kártyaszám, lejárati dátum és CVC kód van, megtalálható az internetbankban, és a mobilappban

(#16374) skroy válasza Cblacksmithc (#16372) üzenetére


skroy
senior tag

Netbankban tudod megnézni a kártya adatokat, lejárati időt és cvc kódot. Pin kód nincs.

(#16375) Cblacksmithc válasza skroy (#16374) üzenetére


Cblacksmithc
junior tag

ahhoz h. megnézzem az adatokat lenni kell rajta egyenlegnek ugye ?

(#16376) blg válasza Cblacksmithc (#16375) üzenetére


blg
senior tag

nem kell

(#16377) Cblacksmithc válasza blg (#16376) üzenetére


Cblacksmithc
junior tag

az érdekes, mert az előbb próbáltam és hibaüzenettel leállt a lekérdezés

[ Szerkesztve ]

(#16378) yogibear válasza Cblacksmithc (#16375) üzenetére


yogibear
addikt

Ahhoz nem kell...
Akkor legyen rajta pénz amikor vásárolni akrasz... addig nem kell...
Telekódot is be kell állítani hozzá a netbankban, pontosabban az alapot ami a számlaszám utolsó 3 jegye, meg kell változtatnod...

„Magyarországon analfabétizmus nincs! – Összeírva…”

(#16379) Cblacksmithc válasza yogibear (#16378) üzenetére


Cblacksmithc
junior tag

hol a netbankon belül :U

(#16380) yogibear válasza Cblacksmithc (#16379) üzenetére


yogibear
addikt

Bankszámla -> Betéti kártyák/hitelkártyák -> Bankkártya adatok lekérdezése és módosítása
Roppant bonyolult megtalálni. :(

„Magyarországon analfabétizmus nincs! – Összeírva…”

(#16381) Cblacksmithc válasza yogibear (#16380) üzenetére


Cblacksmithc
junior tag

nincs ott a webkártya már hívom az otp-t köszi

be kell menni a bankba személyesen lehet intézni...most mondta a üsz.

[ Szerkesztve ]

(#16382) yogibear válasza Cblacksmithc (#16381) üzenetére


yogibear
addikt

Annak is ott kell lennie ahogy a plasztiknak is egymás alatt, sőt, külön rovat van "webkártya adatok lekérdezése'" címmel is... kártyaszám név cvc kód, ha valaki elfelejtené......

[ Szerkesztve ]

„Magyarországon analfabétizmus nincs! – Összeírva…”

(#16383) #64638144 válasza Cblacksmithc (#16381) üzenetére


#64638144
törölt tag

Nem kell bemenni.

Az alkalmazást kellene használni. Sokkal átláthatóbb, egyszerűbb. Egy 10 éves gyerek is simán elkezeli szerintem. A netes felületen meg csak azt állítgatni, amit a mobilalkalmazásból nem lehet.

[ Szerkesztve ]

(#16384) Llew válasza Cblacksmithc (#16381) üzenetére


Llew
senior tag

Régi OTP felületen (otpbankdirekt.hu) itt

Az újban (internetbank.otpbank.hu) itt

Az emberiség olyan, mint a krumpli: a java a föld alatt van.

(#16385) zolnagy


zolnagy
őstag

Tudja valaki, hogy mit változtattak a simplepay-en?
Nem a mobilos appra gondolok, hanem laptopon évek óta ide irányít több szolgáltató, ha a havi számlámat akarom fizetni. Van is hozzá felhasználónevem, jelszóm, meg többnyire az otp alkalmazásban (nem simple) is jóvá kell hagynom a vásárlást.
Nade, most nincs olyan lehetőség, hogy felhasználónévvel és jelszóval belépek, hanem a gpay-t erőlteti, vagy kártyaadatokat adjak meg.
Mi ez, és miért kellett változtatni egy jól működő dolgon és hogy lehet visszaállítani?
Köszi, ha tudsz segíteni.

[ Szerkesztve ]

(#16386) DS39 válasza zolnagy (#16385) üzenetére


DS39
nagyúr

Ezt ma én is észrevettem, hogy nem ajánlja fel hogy lépjen be vagy regisztráljon a simple-be.

Arra tudok gondolni hogy idővel elengedi az OTP ezt a saját fizető app dolgot, mert nem költséghatékony és csak kapják a savat. (A Google Pay engedélyezése óta gondolom ezt)
Persze lehet mindez csak az én vízióm.

[ Szerkesztve ]

(#16387) zolnagy válasza DS39 (#16386) üzenetére


zolnagy
őstag

Köszi, akkor nem csak nálam van így. Most halasztom a fizetéseim, megpróbálom holnap, mi van. Emlékeim szerint volt már hasonló korábban is, amikor nem engedte a belépést, aztán másnapra "megjavult". A gpayre nem szeretnék regisztrálni, nekem a simple teljesen megfelelt.

(#16388) Cblacksmithc


Cblacksmithc
junior tag

Hát akkor még 1x. Nem, nincs ott a plasztikkártya alatt másodikként, vagyis ott van, de ott csak számlaszám látszik, nem kártyaszám és bizt.kód. Nem, nincs mobilos felületem és nem is lesz, jól van ez így...
A webkártya adatok lekérdezése meg hibára fut...

Úgyhogy elhiszem azt, amit az ÜSZ mondott...de köszönöm minden segítőkész topictársnak :R

(#16389) yogibear válasza Cblacksmithc (#16388) üzenetére


yogibear
addikt

be kell menni a bankba személyesen lehet intézni...most mondta a üsz.

Milyen számlacsomagod van? Ha alapból nem jár hozzá, de igényelhető mellé, akkor valóban be kell menni fiókba...
[link]
Mert azt nem írtad, hogy milyen számlacsomagod van, akkor rövidre lehetett volna zárni a dolgot. :))

„Magyarországon analfabétizmus nincs! – Összeírva…”

(#16390) Cblacksmithc válasza yogibear (#16389) üzenetére


Cblacksmithc
junior tag

Net számlacsomag....

alapból jár hozzá, igen tudom. Ott is van a lehetőség, de a kártya nincs.... :(

(#16391) yogibear válasza Cblacksmithc (#16390) üzenetére


yogibear
addikt

Akkor tényleg be kell menned és oldják meg, mert ahhoz a csomaghoz tényleg alapból jár nekem is az van és működik a kezdetektől.
Nálad ott valamit jól elcsesztek...

3 évente pedig újat "adnak", új kártyaszámmal, cvc kóddal, lejárati idővel, ugyanúgy, mint a plasztiknál... egy hónappal a lejárat előtt üzenetet is küldenek netbankban, amint megjelenik az új is a kártyák között, párhuzamosan a még nem lejárt régivel, már használni is lehet az újat, a régi meg a lejárata után kikerül a kártyáid közül...
Arra már nem emlékszem, hogy a beállításokat átveszi-e az új, ha nem maximum újra be kell őket állítani netbankban...

„Magyarországon analfabétizmus nincs! – Összeírva…”

(#16392) #64638144 válasza yogibear (#16391) üzenetére


#64638144
törölt tag

Nincs ott elcseszve semmi.

(#16393) Cblacksmithc válasza #64638144 (#16392) üzenetére


Cblacksmithc
junior tag

akkor miért nem látom a kártyaadatokat se az otp direktbe, sem az új netes felületen ? :U

(#16394) Llew válasza Cblacksmithc (#16388) üzenetére


Llew
senior tag

Hülye kerdés de direkt felületen át váltasz a webszámlara mielott lekérdezed az adatokat?
Már nem Net szamlam van, így nem tudom lecsekkolni, de lehet az is kell hozzá.
Nekem amig volt webkartyam sosem volt gond az adatok lekérdezesevel. Persze ez nem jelent semmit.

Az emberiség olyan, mint a krumpli: a java a föld alatt van.

(#16395) Cblacksmithc válasza Llew (#16394) üzenetére


Cblacksmithc
junior tag

"Webkártya adatok nem találhatóak"

(#16396) #64638144 válasza Cblacksmithc (#16393) üzenetére


#64638144
törölt tag

Én honnan tudjam mit nyomkodsz? Ha nem látom, csak találgatni tudok. Ha bemész, majd megmondják mi a baj.

[ Szerkesztve ]

(#16397) Cblacksmithc válasza #64638144 (#16396) üzenetére


Cblacksmithc
junior tag

peace

(#16398) #64638144 válasza Cblacksmithc (#16397) üzenetére


#64638144
törölt tag

Ezt nem tudom miért írtad. Én nem harcolok.

(#16399) Cblacksmithc válasza #64638144 (#16398) üzenetére


Cblacksmithc
junior tag

Én honnan tudjam mit nyomkodsz?

(#16400) #64638144 válasza Cblacksmithc (#16399) üzenetére


#64638144
törölt tag

Ez nem harc, hanem tény... Vagy szerinted látom, hogy mit csinálsz a gépeden? Ezt neked most komolyan el kellett magyarázni?

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  OTP Bank topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.