Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  OTP Bank topic

Hozzászólások

(#16251) Gallmix válasza #64638144 (#16224) üzenetére


Gallmix
aktív tag

pl nagymama aki unokának küld pénzt, ő nem fog nagy valószínéggel, appot, meg atm-et használni, ha eddig befizetett ingyen. Ez csak egy példa.

A visszhangokra majd, figyelj... lehet itt is lesznek ebből adódó kommentek...

(#16252) Prien


Prien
addikt

Találkoztatok már olyannal, hogy ugye a Bonus hitelszámla lezár 13-án, nem volt rajta tartozás...
Másnap , tehát 14-én költöttem róla X összeget, erre tegnap este kapom az értesítést az appban, hogy a költött összeg egyik fele fennálló tartozás az előző elszámolási időszakból. 👀

Ez most mi? Lehet be kell mennem rákérdezni.

A kevés is több a semminél.

(#16253) vnorbi válasza Prien (#16252) üzenetére


vnorbi
aktív tag

13-án csak akkor van számlazárás, ha az munkanap. Ha most 13-a szombat volt, akkor 15-ére tolódott a zárás.

Üzletszabályzat:

"Elszámolási időszak az az időszak, amelyre vonatkozóan, havi gyakorisággal a Bank Számlakivonatot juttat el a Szerződő félnek. Elszámolási időszak utolsó napja minden hónapban azonos – a Hirdetményben közzétett – naptári nap. Abban az esetben, ha az Elszámolási időszak utolsó napja pihenőnapra vagy munkaszüneti napra esik, akkor az adott Elszámolási Időszak utolsó napja az ezen pihenőnapot vagy munkaszüneti napot követő első munkanap lesz."

Ha több költésed volt 14-én, akkor előfordulhat, hogy egy részét bekönyvelték a most 15-ig tartó Elszámolási időszakra, mert az adott kereskedő/terminál gyorsan dolgozott, a fennmaradó rész meg átcsúszott a következő időszakra.

[ Szerkesztve ]

(#16254) #64638144 válasza Gallmix (#16251) üzenetére


#64638144
törölt tag

Nem fog? Tehát nem akar. Nekem anyám 2007-ben emailt küldött butatelefonról nekem, mert az ingyen volt az SMS-el ellentétben. Akkor még nem volt ilyen úri huncutság mint most, hogy beírod az emailcímet és konfugurálja a fiókot. Kézzel kellett beírni a kiszolgáló szerver címét, portszámát. Megcsináltam neki és tudott emailt küldeni, mert AKARTA. 60 éves múlt akkoriban.
Ha ma valaki "nem fog", akkor majd fizetni "fog". A bank nem jótékonysági intézmény, ő a profitját nézi. Nem foglalkozik vele, hogy pár nyugdíjas hisztizik.

(#16255) Angie™ válasza Prien (#16252) üzenetére


Angie™
addikt

Most van a zárás. Annyira túl van bonyolítva, nem értem miért nem tudják 13.-án megcsinálni a zárást. Össze vissza állandóan mindig máskor van. És igen, mielőtt megkérdeznétek, más banknak ez megy. BBank most már MBH hitelkártya fixen hónap utolsó napján zár. Teljesen mindegy, hogy hétvége vagy ünnepnap vagy Angela Merker látogat ide, az le van zárva akkor. Nem előtte, nem utána.
Én most kiszedem az ajándék 10.000-et belőle és március elején visszaadom a bonus kártyámat.

[ Szerkesztve ]

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#16256) #64638144 válasza Angie™ (#16255) üzenetére


#64638144
törölt tag

Az nem biztos, hogy olyan egyszerű lesz.

(#16257) Angie™ válasza #64638144 (#16256) üzenetére


Angie™
addikt

miért?

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#16258) Peter.70 válasza Angie™ (#16255) üzenetére


Peter.70
őstag

Ha 6 hónapon belül megszünteted, akkor az 10.733.- Ft-ba kerül
És szerintem az " ajándékot " is vissza kell fizetni valószínűleg, ha x időn belül szünteted meg

[ Szerkesztve ]

(#16259) Gallmix válasza Prien (#16252) üzenetére


Gallmix
aktív tag

Augusztusban kérdeztem az ügyfélszolgálatot, igaz nem otp, hanem cetelem. Ott azt mondták, hogy inkább várjam meg a zárást az a biztos, mert a könyvelés, változó mikor megy végbe, van akinek azonnal, van ahol napokig eltart és átcsúszik a következő ciklusra az elszámolás.

Ha nincs szerencséd előbbi eset van nálad :(

#16254 PaksiPeter
Nem fog? Tehát nem akar.
Nem mindenki ért hozzá. És nem elvárható egy idős embertől. Lesznek belőle konfliktusok. Ha készségesek az ügyintézők, akkor esetleg segítenek neki.

Nekem anyám 2007-ben emailt küldött butatelefonról nekem, mert az ingyen volt az SMS-el ellentétben.
Örülök, de sok ember, nem ért hozzá egyszerűen, a te példád inkább a kivétel. Én sok olyan ember ismerek, akik sms-t sem kezeltek. Ebből következik, hogy e-mailjük sincs, egyszerűen nem ez a világuk.

A bank nem jótékonysági intézmény,
:DDD Úgy beszélsz mintha tiéd lenne a bank és nem ügyfél lennél... :DDD

Hitelkártyás záró nap témához Cetelemnél előre meg van határozva mikor zár, fix a nap, de nem mindig ugyan az. A visszafizetés viszont fix nap. De mivel le van írva fixen mindkettő ezért tervezhető, nem függ munkanaptól.

(#16260) #64638144 válasza Angie™ (#16257) üzenetére


#64638144
törölt tag

Mert a bank sem hülye.

(#16261) Angie™ válasza Peter.70 (#16258) üzenetére


Angie™
addikt

3 + éve használom.. szerintem plusz költség nélkül fel tudom mondani..

A promóció részletes leírásában nem szerepel az, hogy megszüntetés esetén vissza kell fizetni. Annyi, hogy márc.31-ig fizetnek, tehát április elején lehet felmondani. Nem baj, annyit még várok vele.

#16260

Senki nem mondta, hogy hülye.

[ Szerkesztve ]

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#16262) Prien válasza Angie™ (#16261) üzenetére


Prien
addikt

+vnorbi
Igazatok van, az üzletszabályzat leírja, ( mondjuk efölött átsiklottam anno), de ha mondjuk 13-14 hétvége és 15. meg ünnepnap lenne, akkor csak 16-án este zárnának le....ami vicc. Így is az.
Nem kiszámítható, hol csak 27 napig tudod használni a kártyád, hol 30 napig...

Felvetettem a panaszt az ügyintézővel, ha más bank megtudja oldani az ilyen terméknél, akkor az OTPnek is sikerülni fog. Bár...ahogy a simple is ad-hoc jelleggel működik mostanában, semmi jót nem remélek.

[ Szerkesztve ]

A kevés is több a semminél.

(#16263) vnorbi válasza Prien (#16262) üzenetére


vnorbi
aktív tag

Nekem a K&H-nál van még egy hitelkártyám, és ők is ezt a "következő munkanap" szabályt alkalmazzák számlazáráskor és a fizetési határidő megállapításakor is.

(#16264) Peter.70 válasza Angie™ (#16261) üzenetére


Peter.70
őstag

Akkor szerintem sima ügy

(#16265) hhgygy


hhgygy
senior tag

Üdv, Simple Pay megint behalt?

Dell Latitude 5590 i7 8650u 16GB 512 GB NVMe SSD; POCO F3

(#16266) Talala válasza hhgygy (#16265) üzenetére


Talala
senior tag

itt se megy egyik app se, gondolom a komplett szolgáltatás offos...épp számlát fizettem volna be.

[ Szerkesztve ]

(#16267) Gallmix válasza Prien (#16262) üzenetére


Gallmix
aktív tag

Cetelemnél akár 45 nap is lehet :) volt már, hogy pont kihasználtam. :)
Ez a 27-30 nap kicsit szívásnak tűnik... néha.

[ Szerkesztve ]

(#16268) #64638144 válasza Gallmix (#16259) üzenetére


#64638144
törölt tag

De hát pont azt írtam, hogy anyám is meg tudta tanulni, mert AKARTA. De ezek a "nem fog" emberek csípőből elutasítják. Meg se próbálják. Mert nekik senki ne pofázzon és hozzák vissza az orsós magnót meg a tévébemondót. Én nem azt mondtam, hogy mindenki konfigoljon emailklienst vagy bármi. De hogy képtelen valaki pénzt levenni vagy betenni a bankszámlára, ez nekem magas. Szerintem egy csimpánzt is betanítok erre 3 kg banánból.

A bank nem az enyém, csak ismerem őket... Eléggé közelről...

(#16269) #64638144 válasza hhgygy (#16265) üzenetére


#64638144
törölt tag

Reggel a kollégám érthetetlen okból, de használta. Akkor még jó volt.

(#16270) Gallmix válasza #64638144 (#16268) üzenetére


Gallmix
aktív tag

De hát pont azt írtam, hogy anyám is meg tudta tanulni, mert AKARTA.

Akkor mondom másképp, egy idős embernek nem ez a fontos, kivételeket mindenhol találsz. De majd kiderül te hogy fogsz viszonyulni ezekhez a dolgokhoz... - nem csak banki terület.

[ Szerkesztve ]

(#16271) #64638144 válasza Gallmix (#16270) üzenetére


#64638144
törölt tag

Én most sem akarok sok dolgot, de muszáj... Vagy ha nem is muszáj, a saját pénzemnek nem vagyok az ellensége...

(#16272) Gallmix válasza #64638144 (#16271) üzenetére


Gallmix
aktív tag

Utóbbira rengeteg példát látsz kortól függetlenül. Volt egy ismerős, mondtam rakja be legalább állampapírba a pénzt, akkor még csak 3-4% infla volt, addig is. A válasz, minek az jó az a bankszámlán hadd álljon csak... Amire akarta költeni, már 100% hogy nem elég.

A másik véglet a mindenféléért lekötök és hitelkártyával vásárolok. Lehet, hogy van értelme... de ez már túlzás szerintem. Annyit nem biztos, hogy nyer vele. Oké, volt 2 év amikor talán relatív hasznos volt... De átlagban inkább nagyobb a ráfordított energia, mint a haszon.

Fizetési kérelemmel, talán nincs is jelentősége ennek a befizetéses dolognak... De nem is azt a réteget célozza ez az intézkedés. És ha otp meglép egy ilyent, lehet mások is követik majd. Jelenleg csak a Cibnél tudok hasonlót.

[ Szerkesztve ]

(#16273) #64638144 válasza Gallmix (#16272) üzenetére


#64638144
törölt tag

Itt a lényeg szerintem kizárólag az, hogy az embereket az ATM felé terelje. A K&H is rengeteg fiókjában megszűntette a kp forgalmat.

(#16274) C0lumb0


C0lumb0
csendes újonc

Sziasztok!
Webkártyás online fizetési problémában tudna-e valaki segítséget adni?
Eddig még nem használtam soha ez a funkciót. OTP Bank alkalmazásban már régóta látom a kártyáim és számláim között a webkártya opciót, mozgattam is át a fő számláról a webkártyához tartozó számlára 10k forintot, youtube premium előfizetésre szerettem volna vele feliratkozni. Google pay-be a fő kártya adatait nem szívesen vinném be, erre lett volna praktikus most számomra ez a webkártya opció. Google Pay-be be is írtam a webkártya adatokat (kártyaszám, név, lejárati dátum, háromjegyű kód), ill. emellé kért még címadatot a felület. Előfizetésre feliratkozáskor valami okból azt írja ki a rendszer, hogy a tranzakció elutasításra került. Valaki futott már bele hasonló problémába? Valahogyan lehet ezt orvosolni? Válaszotokat előre is köszönöm.

(#16275) Prien válasza C0lumb0 (#16274) üzenetére


Prien
addikt

Én úgy tudom,hogy webkártyát nem lehet Google Pay-hez csatolni, de hátha valaki jobban tudja.

A kevés is több a semminél.

(#16276) blg válasza C0lumb0 (#16274) üzenetére


blg
senior tag

én is úgy tudom, mint az előző hozzászóló. webkártyát nem lehet Google Pay-jel használni.
Viszont a youtube premiumot fizetheted webkártyával a kártyaadatok direkt megadásával. nem kell hozzá Google Pay. én is így fizetem

(#16277) C0lumb0 válasza blg (#16276) üzenetére


C0lumb0
csendes újonc

Így már értem, köszönöm mindkettőtöknek a válaszotokat. Abban tudnál segíteni, hogy pontosan hol tudom úgy fizetni az előfizetést hogy ne kelljen a google pay-re regisztálni a kártyát? Én a webböngészős felületen probáltam előfizetni, ott csak egy a google pay kártya hozzáadás és a paypal szerepel mint opció. Azért próbáltam webböngészőben előfizetni, mert az appstore miatt a youtube alkalmazásban a havidíj kicsit drágább.

[ Szerkesztve ]

(#16278) #64638144 válasza C0lumb0 (#16274) üzenetére


#64638144
törölt tag

Így van, ahogy a többiek írják. Nem lehet Walletben érintésmentes fizetésre használni a webkártyát, de netes fizetésre viszont lehet használni, ha hozzáadod a webkártyát a Google fiókhoz. Persze legyen bekapcsolva a kétlépcsős védelem és erős jelszó, szóval megfelelő védelem.
Én teljes mértékben megértem a félelmed, én is 2 hónapig rágtam magam azon, hogy megadjam-e a főkártya adatait. De megadtam és nem bántam meg, nagyon kényelmes. Annyi, hogy Yogibear kiváló ötlete alapján az OTP oldalán kikapcsoltam a főkártya online fizetési lehetőségét. Így gyakorlatilag online nem tudják lenyúlni a pénzt, viszont tudok telefonnal fizetni érintésmentesen. Online fizetésre pedig marad a webkártya gyakorlatilag mindenre.

(#16279) blg válasza C0lumb0 (#16277) üzenetére


blg
senior tag

én is böngészőben fizettem elő yt-ra, de hogy hogy adtam meg a kártyát, már nem rémlik. de szerintem semmi extra, nekem PC-n böngészőben eleve kártyát kér, Google Pay/Wallet opció nincs is:
ez most a tartalék fizetési mód megadása, de szerintem a fő fizetési mód megadása is ilyen volt. ha rábökök a hozzáadásra, egyből a kártyaszámot kéri.

(#16280) Winnie The P válasza #64638144 (#16278) üzenetére


Winnie The P
őstag

"Annyi, hogy Yogibear kiváló ötlete alapján az OTP oldalán kikapcsoltam a főkártya online fizetési lehetőségét. Így gyakorlatilag online nem tudják lenyúlni a pénzt, viszont tudok telefonnal fizetni érintésmentesen. "
Írnál erről akár pm-ben, hogy kell megcsinálni?
Köszi.

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#16281) Peter.70 válasza C0lumb0 (#16277) üzenetére


Peter.70
őstag

(#16282) Tyca


Tyca
senior tag

Sziasztok!
Szallas.hu-n hitelkártyával fizettem, megjelent az app- ban a tranzakciók között, alul a részleteknél látszik a partner, és a hitelkártya utolsó 4 száma, mint terhelt kártya. Aztán másnap tök ugyanazzal az összeggel megjelent egy újabb kártyás vásárlás, de annál alul nem látszik se partner, se közlemény, csak az, hogy terhelendő számla, és a hitelkártyához tartozó számlaszám. Mind a kettő könyvelve státuszú.
Ez normális így, vagy kétszer terhelt be a szallas.hu? Annyi még, hogy 14-én fizettem, a másik vásárlás 15-én jelent meg, szóval közel a hitelkártya fordulónapjához.

[ Szerkesztve ]

(#16283) Boond válasza C0lumb0 (#16277) üzenetére


Boond
addikt

Van olyan amikor a Google Paynál fizetsz elő egy alkalmazáson belül, itt kártyát kell megadni, az lehet bankkártya, oda jó a webkártya is nem?

Szerintem a Tárcába, nem tudod berakni, a webkártyát. De Google playben tudsz fizetni egy egy alkalmazásra elő.

"Én teljes mértékben megértem a félelmed, én is 2 hónapig rágtam magam azon, hogy megadjam-e a főkártya adatait. "
:DDD Egy percig nem gondolkodok ilyesmin: Revolut virtuális kártya, megadom az adatokat, lefagyaszt ennyi. Esetleg még limitet is lehet a kártyához rendelni. Több kártyát is létre lehet hozni. Ezt még a Wallettbe, tárcába is engedi berakni a google, alma. És az egyes funkciók is korlátozhatoak, pl online vásárlás stb.

[ Szerkesztve ]

(#16284) Prien válasza Tyca (#16282) üzenetére


Prien
addikt

Ha 14-én fizettél, azt még az előző ciklusra fogják könyvelni, mivel hétvégére esett a zárás... De kérdezz rájuk telefonon, mert nagyon zavaró ez a könyvelési módszer szerintem.

A kevés is több a semminél.

(#16285) nfsu17


nfsu17
veterán

ÁllamPapír vétel...

Simple payment start error: 400 Bad Request:
Your browser sent a request that this server could not understand.

(#16286) blg válasza nfsu17 (#16285) üzenetére


blg
senior tag

reggel 8 körül vettem állampapírt (böngészőben), akkor jó volt

(#16287) nfsu17 válasza blg (#16286) üzenetére


nfsu17
veterán

nálam most 2-ből 2 nem jó...böngésző (nem az első lenne és valszeg nem is az utolsó lesz)

(#16288) Grande Ale


Grande Ale
őstag

Szeretnék kb. 1.5 milliót kivenni. Ennek mekkora díja lehet?

(#16289) Peter.70 válasza Grande Ale (#16288) üzenetére


Peter.70
őstag

Milyen számla csomag?

(#16290) BigBlackDog


BigBlackDog
veterán

Sziasztok!

Próbálnék új kártyát felvenni a Simple appba, de kb. január eleje óta nem megy. Megadom az adatokat, bejön egy 3D Secure felugró kép, majd következő képernyőn "Sikertelen kártyarögzítés" hibaüzenet látható. Másnak van ebben a témában tapasztalata? Összefügghet esetleg a decemberi "támadás" miatt hozott biztonsági lépésekkel? :D

(#16291) Peter.70 válasza BigBlackDog (#16290) üzenetére


Peter.70
őstag

Mennyire ragaszkodsz a simple alkalmazáshoz?

(#16292) BigBlackDog válasza Peter.70 (#16291) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Nem feltétlen, eddig pl. iCsekkben használtam a fizetéshez a Simpleben regisztrált kártyát. Ha van egyéb alternatíva, akkor szívesen fogadom, a Simple nem éppen a kedvenc appom/fizetési platformom.

(#16293) Grande Ale válasza Peter.70 (#16289) üzenetére


Grande Ale
őstag

Net számlacsomag.

(#16294) Talala válasza BigBlackDog (#16292) üzenetére


Talala
senior tag

Ha csak csekk befizetésről van szó, akkor arra van szintén qr kódos megoldás magában az otp appban is. Én még nem probaltam, szintén simple-ben fizetem a csekkeket, de februárban kipróbálom az otp appot ezen a téren.

(#16295) BigBlackDog válasza Talala (#16294) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Nem OTP-s vagyok egyébként, CIBes kártyám van. :B Vagy ennek ellenére az OTP appot is tudnám használni?

(#16296) blg válasza BigBlackDog (#16295) üzenetére


blg
senior tag

nem tudnád

(#16297) Talala válasza BigBlackDog (#16295) üzenetére


Talala
senior tag

Nem, akkor nem bocsi.
Szerintem a CIB mobil appja is tudja, érdemes lehet megnézni :)

[ Szerkesztve ]

(#16298) Noxy válasza BigBlackDog (#16290) üzenetére


Noxy
veterán

12.-n adtam hozzá gond nélkül a Revolut kártyát. [kép]
Az 5 jegyű megerősítő kód, az üzenet elején van (Ffdld)

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#16299) GabN73 válasza BigBlackDog (#16290) üzenetére


GabN73
addikt

Melyik Simple, milyen kártya?
Cib-nél rendesen be van állítva a kártyán hogy netes tranzakciókhoz használd?

(#16300) BigBlackDog válasza GabN73 (#16299) üzenetére


BigBlackDog
veterán

CIBes Visa internetkártya, legfrissebb Simple Classic és Simple app. Decemberig hozzá volt adva már és működött is, csak kitöröltem, mert volt némi probléma a Simple működésével (mint kiderült, nem a kártyámmal volt baj és nem egyedi hiba volt ;]). Pár hete próbálom felvenni újra, de nem megy.

Elvileg a kártya rendben van, csomó helyen fizettem vele online (pl. a Simple online felületén is megy).

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  OTP Bank topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.