Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  OTP Bank topic

Hozzászólások

(#16751) namenlos válasza Asycid (#16747) üzenetére


namenlos
tag

Előzetesen nincs teendőd, utólag lehet, hogy ügyfél-átvilágításra fut és ilyenkor kérik, hogy igazold, miből származik, de ez inkább a készpénzes befizetésnél (pénzmosás és a terrorizmus miatt) kötelező. Persze az sem mindegy honnan jön a pénz (EU vagy Irán).

(#16752) Gallmix válasza Peter.70 (#16739) üzenetére


Gallmix
aktív tag

Állampapír funkció, deviza váltó funkció van, meg két alapkezelő is van már (tehát ha még nincs, akkor majd lesznek olyan lehetőségek). Legújabban a lakásbiztosítás jelent meg vagy hasonló opció, ott együttműködést kötöttek.

Újra nyitásnál ajánló kódot nem, de ha szerencséd van nyitási bónuszt még kaphatsz :)
Legalább 180 napnak kell eltelnie két nyitás, számlabezárás között.

(#16753) Asycid válasza namenlos (#16751) üzenetére


Asycid
tag

Köszönöm a választ!

(#16754) Winnie The P


Winnie The P
őstag

Hali!
Na ma sem sikerült a webkártyával fizetnem. Már kezd a t@k@m telelenni az egésszel. Emag 9498 ft. a webkártyán 11000 ft és sikertelen payu-n keresztül. Így nemsok értelme van ennek a webkártyának!

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#16755) blg válasza Winnie The P (#16754) üzenetére


blg
senior tag

a kártyához tartozó vásárlási limit elég magasra van állítva?

(#16756) Winnie The P válasza blg (#16755) üzenetére


Winnie The P
őstag

Igen. Pénteken meglátogatom az egyik fiókot.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#16757) blg válasza Winnie The P (#16756) üzenetére


blg
senior tag

az se rossz, de én bepróbálkoznék egy telefonhívással, az gyorsabb: OTP Bankkártya HelpDesk (+36 1/20/30/70) 3 666 000

(#16758) #64638144 válasza yaman (#16748) üzenetére


#64638144
törölt tag

Az attól ZÖLD, hogy nincs mellé papírszemét.

(#16759) Winnie The P válasza blg (#16757) üzenetére


Winnie The P
őstag

Naaa. Megvolt a telefonhívás. A webkártyán nem volt vásárlási limit beállítva. Ami azért érdekes, mert ezt eddig a fiókban sem mondták. :W :W Annyit mondtak, hogy a valós kártyáról utaljak pénzt (egy kicsivel többet) a webkártyára és menni fog a fizetés.

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#16760) Cblacksmithc válasza Winnie The P (#16759) üzenetére


Cblacksmithc
junior tag

Mert nem tudtad, hogy a webkártyára pénz kell ahhoz, hogy fizetni tudj ? :U

(#16761) Addel válasza Winnie The P (#16759) üzenetére


Addel
senior tag

Na ne szórakozz, nekem sincs vásárlási limit a webkártyámon, és még is működik, fizettem már vele több milliót MÁK-nál állampapírért.

(#16762) DS39 válasza Addel (#16761) üzenetére


DS39
nagyúr

szerintem limit mindig van, csak kvázi korlátlan, 999999999999 szokott beállítva lenni.

#16763: OK.

[ Szerkesztve ]

(#16763) Addel válasza DS39 (#16762) üzenetére


Addel
senior tag

Hiddel most néztem a mobil bankban azt írja "virtuális vásárlási limit: nincs limit"

Attól lehet neked is igazad, és sok kilences valójában, de ezt írja nekem.

[ Szerkesztve ]

(#16764) Winnie The P válasza Cblacksmithc (#16760) üzenetére


Winnie The P
őstag

Olvass.
"Annyit mondtak, hogy a valós kártyáról utaljak pénzt (egy kicsivel többet) a webkártyára és menni fog a fizetés"

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#16765) Winnie The P válasza Addel (#16761) üzenetére


Winnie The P
őstag

Nekem most ezt mondta telefonon keresztül az ügyintéző. Beléptem pc-n az internetbankba és elmondta, hogy hol módosítsam a webkártyán a vásárlási limitet. Megcsináltam, remélem a kövi vásárlásnál már nem lesz gond.

Ezek után már a mobil bank felületén látszik a napi vásárlási limit amit az internetbank felületén beállítottam.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#16766) yogibear válasza Winnie The P (#16765) üzenetére


yogibear
addikt

Webkártyán napi limit azért "felesleges" (nem, baj, ha van), mert a fő kártyáról/számláról csak akkor kell áttenni pénzt, ha vásárolni akarsz... azt meg netbankban 1 perc megtenni és ingyen van akár napi többször is... és kell kicsivel több pénz, ha külföldről vásárolsz, például USD-ben Aliexpressről, mert akkor az árfolyam változást bele kell kalkulálni, mert a vásárlást követő második napon vált a bank az aznapi első árfolyamon... így lehet pár 10-100 forint eltérés a vásárláskori összeghez képest... ezzel számolni kell... belföldi vásárlásnál nincs változás, amit akkor kifizetsz az annyi is marad... az meg hogy marad pár 100-as a webkártyán elfér. :))

„Magyarországon analfabétizmus nincs! – Összeírva…”

(#16767) Cblacksmithc válasza yogibear (#16766) üzenetére


Cblacksmithc
junior tag

De akár a pár százast is azonnal visszavezetheti a főszámlára ingyé...

(#16768) yogibear válasza Cblacksmithc (#16767) üzenetére


yogibear
addikt

Így van... belföldi vásárlás után akár azonnal, külföldi után 2-3 nap múlva, mikorra megvan a végleges devizaváltás...

„Magyarországon analfabétizmus nincs! – Összeírva…”

(#16769) #64638144 válasza Winnie The P (#16759) üzenetére


#64638144
törölt tag

A manóba, hogy már megint nem a bank volt a hibás.

(#16770) #64638144 válasza yogibear (#16766) üzenetére


#64638144
törölt tag

Igen, de ez azért jó ha van, hogy nehogy "tévedésből" többet vonjanak le. Én pl van, hogy egyszerre több termék árát ráteszem és ha valamiért nem tudok vásárolni, pár napot rajta is hagyom. De ez már csak lustaság részemről.

(#16771) Winnie The P válasza #64638144 (#16769) üzenetére


Winnie The P
őstag

Miért?!
Mert a korábbi hozzászólások szerint nem kell a vásárlási limitet beállítani!?
#16761
Elég ha a normál kártyáról utalva van a webkártyára pénz (több mint ami a vásárláshoz kell).
Ja még annyi, hogy 2024.02.14-én volt egy sikeres webkártyás vásárlásom (Alza), amikor még ugye nem volt a limit beállítva!
Akkor hogy is van ez???

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#16772) net91


net91
senior tag

A telefonon rajta van a Simple és a Wallet is.
Hogyan tudom beállítani azt, hogy a Google pay helyett a Simple legyen az alapértelmezett fizetési mód?

szerk.: A wallet beállításában, az alapértelmezett fizetési módnál nem lehet kivenni a pipát.)

[ Szerkesztve ]

Az ember feláldozza az egészségét, hogy pénzt keressen. Aztán feláldozza a pénzét, hogy visszaszerezze az egészségét. És mivel olyan izgatott a jövőjével kapcsolatban, hogy elfelejti élvezni a jelent; az eredmény az, hogy nem él sem a jelenben, sem a jövőben; úgy él, mintha soha nem halna meg, és a

(#16773) jotzo01 válasza net91 (#16772) üzenetére


jotzo01
tag

Beállítások-Kapcsolatok-NFC---Érintés nelküli fizetések

(#16774) Winnie The P válasza net91 (#16772) üzenetére


Winnie The P
őstag

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#16775) net91 válasza Winnie The P (#16774) üzenetére


net91
senior tag

jotzo01,
Winnie The P,

Köszönöm!

Az ember feláldozza az egészségét, hogy pénzt keressen. Aztán feláldozza a pénzét, hogy visszaszerezze az egészségét. És mivel olyan izgatott a jövőjével kapcsolatban, hogy elfelejti élvezni a jelent; az eredmény az, hogy nem él sem a jelenben, sem a jövőben; úgy él, mintha soha nem halna meg, és a

(#16776) #64638144 válasza Winnie The P (#16771) üzenetére


#64638144
törölt tag

Valamilyen vásárlás szintén nem működik, ha nem írod át a telekódot. Szerintem ez csak valamiféle rendszerkövetelmény, hogy be kell állítani a limitet. Utána meg ha úgy kényelmes, akkor feltolod maxra és tényleg annyit tartasz rajta, amennyi kell a vásárláshoz. A lényeg, hogy már működik.

(#16777) #64638144 válasza Winnie The P (#16774) üzenetére


#64638144
törölt tag

Itt pl a fizetés megnyitott alkalmazással azt jelenti, hogy azzal fizetsz, ami épp fölül van megnyitva. Ez is be tud kavarni, ha egyébként csak egy fizetés van beállítva.

(#16778) Gallmix válasza DS39 (#16724) üzenetére


Gallmix
aktív tag

(#16779) #64638144 válasza Gallmix (#16778) üzenetére


#64638144
törölt tag

Már most is emelgetik az áraikat. Ha majd mindenhol fiók lesz, ugyanannyi lesz náluk a bankolás, mint bármelyik magyar bank.

(#16780) yogibear válasza #64638144 (#16779) üzenetére


yogibear
addikt

Megint "jól" működik a rendszerük...
Netbankban áttettem webkártyára X összeget, mindkét számlán lévő összeg változott azonnal, plusz/mínusz ahogy kell...
Webkártyával kifizettem egy csekket ICsekken, a kifizetés a webszámlán a listában azonnal meg is jelent, (ahogy pár perccel korábban a feltöltés is), de az egyenleg nem csökkent a kifizetett összeggel... máskor minden webkártyás fizetéssel, amint az megjelenik a listában, azonnal csökken a rajta lévő egyenleg is... megint befagyott náluk vmi pedig reggel nem is volt fagy. :P

„Magyarországon analfabétizmus nincs! – Összeírva…”

(#16781) #64638144 válasza yogibear (#16780) üzenetére


#64638144
törölt tag

Akkor nincs mese, át kék menni a Revoltuhoz, az bezzeg! :P

(#16782) Boond válasza #64638144 (#16779) üzenetére


Boond
addikt

Magyarország az utolsó csoportba tartozott, ahol emeltek. Az emeléssel együtt új funkciók, szolgáltatások is elérhetővé váltak. A Gondolatmeneted is rossz, nem fognak fiók hálózatot kiépíteni. A cikkben írnak egy amerikai bankot, aminek 3 államban van fiókja. Inkább a Gránit Bank megoldása felé mennek el, a kettő előnyeit ötvözik, ezzel a fiók fenntartása többlet értéket ad hozzá, nem jelent jelentős költség növekedést.

Magyarországon, persze ez nem feltétlenül lenne így. A cikk Franciaországot említi. Ha Magyarországon lenne leánybank, akkor biztos lenne költség növekedés. tranzakciós adó, bankadó, bankkártyaadó és hasonlók miatt.

A serpenyő másik oldalában viszont megjelennének a magas hozzáadott értéket képviselő szolgáltatások, szorosabbra főzhető a bizalom. Van egy fiók, ahová eltudsz menni. Jó esetben magyar ügyfélszolgálat (bár már magyarul is kommunikálnak fordítóval) és biztosan lenne magyar számlaszám is, belföldi. A fizetési kérelem miatt lassan az ingyenes utalásnak sincs jelentősége.Távlatokban elkerülhetetlen lépés lesz.
Lassítják is amennyire tudják ezt a folyamatot, hogy időt adjanak a honi bankoknak a felkészülésre, nézd meg az elmúlt pár évben hány dolgot vettek át a Revoluttól.

pl korábban ment a fizetés szét dobása reklám az otptől. Aztán itt a középárfolyamon váltás valamilyen formája otpnél. Legújabb reklám pedig a "persely", ami szintén régóta van revolutnál. Tehát a Bankok fintechesednek a fintechek meg bankosodnak. Pont ez látszik a fenti folyamatból is.

(#16783) yogibear


yogibear
addikt

[link]

A hölgy nem fogott gyanút, mivel valóban rendelkezett streaming-előfizetéssel. Az üzenetben kapott linken keresztül megadta bankkártya adatait, és biztonsági ellenőrzőkódját is. Ezt követően 500 ezer forint vonódott le számlájáról - írták a Police.hu oldalán.

Újabb HP...
Nem lehet minden pofon mellé egy forgalmi rendőrt állítani - mondta Fülig Jimmy.

„Magyarországon analfabétizmus nincs! – Összeírva…”

(#16784) Boond válasza yogibear (#16783) üzenetére


Boond
addikt

Ezért kellene eldukálni az embereket és nem abból kiindulni, hogy ezt mindenki tudja. (nem sokan nem tudják vagy nem gondolnak bele adott helyzetben)

Revoluton van ilyen csaló kvíz, szerintem sokan elbuknának.

[ Szerkesztve ]

(#16785) yogibear válasza Boond (#16784) üzenetére


yogibear
addikt

Nem abból indulnak ki, webbankban ki se tudom kerülni a felugró figyelmeztetéseket, csomó oldalon állandóan rendőségi vagy banki és egyéb figyelmeztetésekbe botlok bele, meg olyan sztorikba, ahol vki ráfaragott a saját hülyeségére és még neki áll feljebb...

És látod, nem tanulnak belőle az emberek... talán mert el sem olvassák... a sok hülyeség helyett amiket viszont igen...

„Magyarországon analfabétizmus nincs! – Összeírva…”

(#16786) Boond válasza yogibear (#16785) üzenetére


Boond
addikt

De kommentelők, fórumozok igen. Úgy írnak le dolgokat, amik nekik nyilvánvaló, mintha mindenkinek az lenne. Aztán meg jön a meglepődés, hogy még a topikban, is rácsodálkoznak, hogy ilyen van pl fizetési kérelem.

A cikkre visszatérve, ilyenkor jön még az, hogy "a hülye bank nem kár térit, pedig átvertek, nem tehetek róla".
szerintem már olyan szintet elértek ezek a csalások, hogy egyre több biztonsági intézkedést, meg felhívás,t kampányt csinál valamennyi szereplő pár évvel ezelőttihez képest.

"És látod, nem tanulnak belőle az emberek... talán mert el sem olvassák..."
egyszerűen nem érdekli őket / velük aztán ilyen nem történhet.
Most pl egy másik topikban Raiffaissen gyakorlatán volt nagy meglepődés, egy eset kapcsán. Az a másik fele, hogy az komoly kérdéseket vett fel.

Van valahol statisztika, hogy az ilyen csalások 3/4ét a károsultak viselik, hasonló okok miatt. És csak kis részét bankok.

"a sok hülyeség helyett amiket viszont igen... "
Búlvár... de az fontosabb na :U :))

Google keresés:

"Az ajánlat szerint filmelőzeteseket kellett nézni, ezért adtak pénzt. Munkát azonban csak az kapott, aki befizetett legalább 48 ezer forintot. "

Erről egyik film jutott eszembe, Hozz magaddal 25$ és részt vehetsz a szereplő válogatáson. Hát nem bomba üzlet?

[ Szerkesztve ]

(#16787) Boond válasza Boond (#16786) üzenetére


Boond
addikt

" Augusztusban egy online áruházon keresztül adott el egy terméket, a pénzt várta, amikor az állítólagos vevő üzenetet küldött neki. Egy hamis banki felületre irányították, ahol megadta az adatait. Nem csak kölcsönt igényeltek a nevében, hanem a számláján lévő összes pénzt is ellopták."

"Nemes Dániel szerint ezekben az esetekben a bank is tehetetlen, mert ők törvényesen jártak el, de a rendőrségnek is nehéz dolga van: a legtöbb esetben hamis adatokkal létrehozott bankszámlára irányítják a pénzt, amit aztán pillanatok alatt fölvesznek onnan készpénzben, így a rendőrség bottal ütheti a csalók nyomát."

Viszont hogy tudnak, hamis adatokkal bankszámlát nyitni? (az adatoknak valósnak kellene lennie, maximum más személynek).

(#16788) yogibear válasza Boond (#16787) üzenetére


yogibear
addikt

Hamis személyi esetleg? Az ügyintéző nem feltétlenül képes megkülönböztetni a valóditól... és nem is férnek hozzá a rendszerhez, mint pl. a prepaid kártyás adategyeztetés esetén... amúgy ott is csak úgy, hogy a beírt adatokat tovább küldik és az állami rendszer visszaküld egy igent vagy nemet (pl. ha vmi nem karakterpontos). Stimmel vagy nem.

Másik verzió: hajlékony nevére nyitnak számlát, pár flakon tablettásért bármire hajlandóak és mindig találni erre kaphatót... még bankkártyát is kérnek a nevére azzal felveszik a pénzt automatából...
Egyik átveri a nyomi usert neten, aki megadja az adatait agy nélkül, belépnek a számlájára elutakják a rajta lévő pénzt sőt még gyorshitelt is vesznek fel (keresd vissza tavaly volt ilyen egy másik HP esetében) és azt is tovább utalják, amit a másik azonnal felvesz a bankkártyával automatából...
Nem egy bonyolult feladat... bár volt aki saját névre szóló számlára utalta tovább azt elkapták...

[ Szerkesztve ]

„Magyarországon analfabétizmus nincs! – Összeírva…”

(#16789) Boond válasza yogibear (#16788) üzenetére


Boond
addikt

Azt nem tudom. De egy rendszerbe felviszik az adatokat. Feltöltő kártyás adategyeztetésnél, ha már egy pont nincs a helyén nem fogadja el. Ennek nem kellene összekötve lennie? (honnan tudná a banki rendszer, hogy valid?)

Online nyitásnál, meg vagy chip, vagy hologram, és egyéb módszerek is vannak. Én inkább arra gondolok, hogy valakinek adnak vmit (pl piát) cserébe megcsinálják a nevére. ilyen esetről már hallottam régen (pl hajléktalanoknak a nevére).

"és azt is tovább utalják, amit a másik azonnal felvesz a bankkártyával automatából..."
elvileg a készpénzt is nyomon lehet követni... ha tudják melyik atm, mikor felvétel is akár lehet az elkövetőről.
Lehet, ha olyan helyen bukkan fel, akkor vissza tudják nyomozni.

Jah van pár, aki ellopta az autót, utána meghirdette a facebuukon :DDD

[ Szerkesztve ]

(#16790) axioma


axioma
veterán

Akinek van bankkartya v hitelkartya hasznalat miatti eves kartyadij visszaterites -- a tavalyit adjak vissza iden? Mert massal nem tudom az elterest magyarazni.
Nem remlik h regen is igy lett volna, akkor 0 Ft volt a vege.

(#16791) #64638144


#64638144
törölt tag

Ritkán veszek fel pénzt, de ma vettem fel. Telefonnal vettem fel, 828-as Dieboldból. És meglepve tapasztaltam, hogy telefonnal is feldobta a befizetés lehetőségét.

(#16792) Oldman2 válasza #64638144 (#16791) üzenetére


Oldman2
veterán

Köszi, ez valóban újdonság, legközelebb odafigyelek erre.
:R

(#16793) net91


net91
senior tag

A 600 ezer forintos kedvezményes devizaváltás-utalást szeretném teljes összegben kihasználni, amelyhez az Internetbankot használom.

Nekem az utalásnál sem azt nem írja ki, hogy mennyit váltottam eddig a kedvezményes összegből, sem azt, hogy még mennyit válthatok kedvezményesen.

Nem lehet ezt valahol megnézni? (a tranzakciókban lévő utalási összegek kikeresésén kívül)

Az ember feláldozza az egészségét, hogy pénzt keressen. Aztán feláldozza a pénzét, hogy visszaszerezze az egészségét. És mivel olyan izgatott a jövőjével kapcsolatban, hogy elfelejti élvezni a jelent; az eredmény az, hogy nem él sem a jelenben, sem a jövőben; úgy él, mintha soha nem halna meg, és a

(#16794) vnorbi válasza net91 (#16793) üzenetére


vnorbi
aktív tag

A régi OTPdirekt kiírja, ha saját számlák közt váltasz, vagy bankon kívüli, de nem SEPA utalás keretében történik a váltás.

[ Szerkesztve ]

(#16795) net91 válasza vnorbi (#16794) üzenetére


net91
senior tag

„….de nem SEPA utalás keretében történik a váltás.”

Én eddig mindig SEPA-val utaltam, akkor ezért nem láttam a még felhasználható összeget.

Megnéztem a nem SEPA utalást, ott kiírta, hogy a felhasználható összeg 400 ezer forint.
Most utaltam 500 EUR, azzal együtt teljes a 600 ezer forintos keret.

De!
Külföldön fizettem az elmúlt napokban kártyával kb. 700 EUR-t. Én úgy emlékeztem, hogy a hirdetmény alapján a kártyával történő vásárlás is beleszámít a keretbe. Visszaellenőriztem és a 700 EUR költés elszámolását azt is középárfolyamon számolták el.
A jelenlegi egyenlegem alapján akkor ezt a költést nekem nem vonták le a keretből.

Amúgy, amint átállítottam az utalást nem SEPA utalásra a fizetendő díj 100 EUR-nál párszáz forintról 3500 forintra ugrott.

Az ember feláldozza az egészségét, hogy pénzt keressen. Aztán feláldozza a pénzét, hogy visszaszerezze az egészségét. És mivel olyan izgatott a jövőjével kapcsolatban, hogy elfelejti élvezni a jelent; az eredmény az, hogy nem él sem a jelenben, sem a jövőben; úgy él, mintha soha nem halna meg, és a

(#16796) vnorbi válasza net91 (#16795) üzenetére


vnorbi
aktív tag

Nekem nem tiszta ez a váltás, és mivel nem írja ki a SEPA-nál a keretet, nem is indítottam el, hanem rákérdeztem, amire még nem jött válasz hétfő óta.

Az utalásos váltásra és a fizikai kártyás vásárlásra külön-külön van 600 ezer forint keret.

(#16797) net91 válasza vnorbi (#16796) üzenetére


net91
senior tag

"Az utalásos váltásra és a fizikai kártyás vásárlásra külön-külön van 600 ezer forint keret."

Köszönöm a választ! :R

Az ember feláldozza az egészségét, hogy pénzt keressen. Aztán feláldozza a pénzét, hogy visszaszerezze az egészségét. És mivel olyan izgatott a jövőjével kapcsolatban, hogy elfelejti élvezni a jelent; az eredmény az, hogy nem él sem a jelenben, sem a jövőben; úgy él, mintha soha nem halna meg, és a

(#16798) Mizsala válasza net91 (#16795) üzenetére


Mizsala
csendes tag

Az új netbankban még nem utaltam, de a réginél mindig SEPA utalással indítottam a tranzakciót. Az utalás költségét hónapokon keresztül nem jól számolták el, több mint dupláját fizettem álltalában. Nyitottam rá hibajegyet, és vagy jóváírták az egész díjat elnézést kérve, vagy pedig a különbözetet. Mindig jött, hogy dolgoznak a hiba elhárításán.
Az utóbbi időkben pedig megfogták az utalást, a közleménybe berakott a rendszer automatikusan egy *SEPA* megjegyzést, és valaki kézzel engedte tovább a megfelelő díjjal, így nem kellett hibajegyeket nyitnom minden hónapban.
Kb 3 hónapja nem utaltam, szóval nem tudom azóta kijavították-e.

A vásárlásra és az utalásra külön-külön van a keret!

(#16799) vnorbi válasza Mizsala (#16798) üzenetére


vnorbi
aktív tag

Azt esetleg nézted az ilyen utalásoknál, hogy mekkora összeget zárolnak az elején a tranzakciós díjra? Nem az érdekel, amit előzetesen kiír a felület, mert arról tudom, hogy nem szokott helyes lenni, hanem arra, ami az utalás után az egyenlegből látszik.

Próbáltam úgy, hogy az árfolyam szerinti forint összeget + 3775 forintot hagytam a számlán (ami az általános devizautalás minimum díja március 1 óta), de erre még azt mondja, hogy nincs elég fedezet.

(#16800) Mizsala válasza vnorbi (#16799) üzenetére


Mizsala
csendes tag

-Régebben ugye 300k volt a keret, és nagyjából 600 forint a SEPA utalás díja (simple smart számlacsomag), ehelyett varrtak a nyakamba 1600-1800 forint körüli tranzakciós díjakat, ezt reklamáltam.
Az utalásnál én is kb ráhagytam 2 ezer forintot, és ment is szépen. Szóval tutira nem a max díjat zárolja először.
Bár az új netbankkal nincs ilyen tapasztalatom még.

Egyébként, ha megnézed az aktuális smart csomag hirdetményt, akkor láthatod hogy továbbra sincs minimum díj a SEPA utalásra, csak maximum:

Én ezért utaltam mindig SEPA-ban, nem sima deviza utalásként.
Bár nem tudom milyen csomagról beszélünk, de a 600k forint EUR SEPA utalásának a díja 1200 forint kellene hogy legyen smart csomag esetén. És szeretik, ha minél többet fizetsz, ezért érdemes mindig utána számolni annak, amit levontak.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  OTP Bank topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.