Hirdetés

2024. május 25., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Opera böngésző (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-02-19 17:17:02

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10401) Penge_4 válasza Telefunen (#10400) üzenetére


Penge_4
veterán

Belemész az zip-be, megnyitod a skin.ini-t, rákeresel a [Statusbar Skin] és a [Statusbar Transparent Skin] sorokra (mindkettőt nézd meg, mert van mikor a simát klónozzák a transzparensben) és a Padding Top és Padding Bottom értékeket csökkented. Akár mínuszba is mehet.

(#10402) zodo válasza atesz117 (#10393) üzenetére


zodo
nagyúr

Néztem én is, de kezd tetszeni a tőled kapott téma. :K

Más:

Jelenlegi témában itt-ott fehér színű a gombok felirata.
Tegyük fel, hogy megtalálom a megfelelő sort a skin.ini fájlban és pl. erről az oldalról kiválasztom a nekem tetsző színnek a kódját és felülírom.

Ilyet lehet ?

(#10403) dqdb válasza zodo (#10402) üzenetére


dqdb
Topikgazda

Persze, pont erről szól a skinszerkesztés :D

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#10404) zodo válasza dqdb (#10403) üzenetére


zodo
nagyúr

Aha, akkor mindent lehet csak érteni kell hozzá. :)

(#10405) dqdb válasza zodo (#10404) üzenetére


dqdb
Topikgazda

Na ja :D A korábban linkelt skin referenciát böngészd át, az alapján simán menni fog.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#10406) zodo válasza dqdb (#10405) üzenetére


zodo
nagyúr

Megnézzem, de nem hiszek benne, hogy bármit is sikerül összehozni.
Inkább jövők, majd ide kérdezősködni. :)

(#10407) Penge_4


Penge_4
veterán

(#10408) Telefunen


Telefunen
őstag

A betűkkel kapcsolatban semmi sem változott:(. Ubuntun marad a 10.10, esetleg a Firefox (már oda jutottam, hogy azt kezdtem el foltozgatni.. speed dial, fülön nyíló letöltésvezérlő, tab preview, yet another smooth scrolling... stb. Sajnos Opera azért soha nem lesz belőle..

(#10409) Penge_4 válasza Telefunen (#10408) üzenetére


Penge_4
veterán

Igen, az benne is volt a changelogban, hogy az még ismert hiba.
A vicc, hogy a még mindig rengeteg hiba ellenére (ami közül a legfájóbb számomra az NSL és a mouseup, mousedown eventek bugja. Plusz az a 4 összeomlásos bug, amelyek közül engem szerencsére egyik sem érint, viszont mind a négy csípi a szemem, főleg a második), jelenleg szinte nem is érzek késztetést, hogy fussak újabb kört bármelyik másik böngészővel.

Én is próbáltam már Chrome-ot és Firefoxot is hegeszteni, de sosem sikerült egyikből sem Operát csinálnom. A Firefoxban még nagyobb potenciált látok, de ott is max az általam használt funkciók 40-50%-át tudom pótolni és akkor is tetűlassú lesz belőle.

A Firefox az utóbbi időben semmi érdemlegeset nem fejlődött, a Chrome pedig csak gyorsult meg csilivili felesleges funkciókkal bővült, azon túl inkább visszafejlődött. Még a http://-t is lecsípi. A 9.6x-hoz képest még sok új dolgot adott, mikor megjelent, de itt meg is rekedt.

Ráadásul újabb olyan funkcióval bővült a 10.5x, amit máshol nem tudok pótolni és azonnal a kedvencemmé vált. Ezek pedig a non-modal dialógusok (JavaScript alert, letöltési ablak vagy akármi más). Ezt annyiban az MDI-hez hasonlítom, hogy valószínűleg ezeket sem fogjuk soha viszontlátni a többi böngészőben.

(#10410) localhost


localhost
Közösségépítő

Nyitottságom jeleként feltettem az új Ubuntut a gépemre és a benne levő Firefox helyett Opera 10.10-et tettem fel.
Van benne egy feature ami nekem nem tetszik, bár biztosan csak beállítás kérdése: Miért van, hogy egy weboldalon a képek csak silány minőségben jelennek meg? Ha rámutatok jobbclick-kel, van opció valami képek újtratöltése legjobb minőségben, azt választva már OK. Lehet valahol ezt DEFAULT-ra állítani?
Másrészről: Magyar helyesírásellenőrző nincs?

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#10411) dqdb válasza localhost (#10410) üzenetére


dqdb
Topikgazda

Lásd az első hozzászólás első két kérdését ;)

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#10412) Penge_4 válasza localhost (#10410) üzenetére


Penge_4
veterán

Elsőre: Állapotsávon bal alsó sarokban kis kilométeróra ikonra klikk-> Configure -> állítsd át kikapcsoltra és alul vedd ki az értesítőből a pipát.
Másodikra: [link]

dqdb: Igaz, viszont a Turbo túl agresszív még mindig. Talán a 11-ben megéljük, hogy végre azon is enyhítenek, akárcsak a beépített torrentkliensen. Bezzeg ha a userJS-eket és userCSS-ket népszerűsítenék ennyire...

Az a baj, hogy hiába akarnak jót, valahogy nem igazán tudnak felhasználói fejjel gondolkodni. A legtöbben nem fognak guglizni meg kérdezni fórumon, telepít, nem megy, kattint kettőt, még mindig nem megy, uninstallál.

A helyesírás-ellenőrzőnek illene a telepítés nyelvén aktiválódnia. A Turbo-nak pedig illene kikapcsolva maradni és maximum egy kis popupnak megjelennie, hogy ha lassú (tényleg lassú) a neted, akkor próbáld ki.

[ Szerkesztve ]

(#10413) dqdb válasza Penge_4 (#10412) üzenetére


dqdb
Topikgazda

Mindkét pontoddal egyetértek, sőt én az UJS Managert és user CSS-re valami hasonlót is az Opera részévé tenném.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#10414) localhost válasza Penge_4 (#10412) üzenetére


localhost
Közösségépítő

És elnézést, de valóban nem olvastam el az első bekezdést.
A Turbó KIKAPCSOLT állapotban van!

dqdb :)

[ Szerkesztve ]

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#10415) Penge_4 válasza localhost (#10414) üzenetére


Penge_4
veterán

Mivel 10.10-et használsz, így a bug esete nem merül fel (mivel a 10.5x Linuxra még hivatalosan béta, nem hivatalosan pre-alfa).

Amit le írtál az alapján 100%, hogy a Turbo be van kapcsolva, vagy a böngésző úgy érzékeli, mintha be lenne, mivel a képek rossz minőségűek, ráadásul a Turbo környezeti menüje is ugrik fel, mert csak abban van "Képek újratöltése jó minőségben" menüpont.

A bevezetőd alapján pedig most próbáltad ki az Operát, tehát kétlem, hogy a profilod a sok upgrade miatt problémás lenne. Ha biztosan ki van kapcsolva, akkor töröld a profilodból az operaprefs.ini fájlt és indítsd újra az Operát.

(#10416) vv5204


vv5204
senior tag

10 bezárásból legalább 5-ször feldobja a hibajelentő ablakot.
Hol lehet ezt teljesen kikapcsolni a Preferences Editor-ban?

(#10417) fPApi


fPApi
őstag

Hogyan lehet elérni, hogy a gyorshívón lévő linket új fülön nyissa meg, és ne a gyorshívón?

(#10418) dqdb válasza fPApi (#10417) üzenetére


dqdb
Topikgazda

Ctrl-klikk: ekkor átvált a megnyitott fülre
Ctrl-Shift-klikk: ekkor marad a gyorshívó az aktív, és a háttérben nyitja meg az új fület

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#10419) fPApi válasza dqdb (#10418) üzenetére


fPApi
őstag

Köszi, de mivel egy umpc-n használom virtuális billentyűvel, olyan megoldás kellene, ami vagy automatikus, vagy egérrel megy /pl. jobb gomb menüre, mint máshol/.
De a virt. bill.-el nekem nem isműködik.

[ Szerkesztve ]

(#10420) localhost válasza Penge_4 (#10415) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Rendben, kösz, este otthon megnézem.
Eddig soha nem használtam operát, Ubuntut is vagy másfél éve utoljára.
Az ubuntu a múlt héten, az Opera tegnap szökkent rá a gépemre.

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#10421) attisx válasza fPApi (#10419) üzenetére


attisx
addikt

Az egér görgővel kattintást próbáld meg, bár ez háttérben nyitja meg az új fület.

[ Szerkesztve ]

Rossz a helyesírásom?! Vedd úgy, hogy mobilról írtam... :D

(#10422) Penge_4 válasza attisx (#10421) üzenetére


Penge_4
veterán

Kivéve ha Shift+középsőklikk-nél máshogy nem állította be.

(#10423) attisx válasza Penge_4 (#10422) üzenetére


attisx
addikt

Ismét tanultam valami újat. :)

Rossz a helyesírásom?! Vedd úgy, hogy mobilról írtam... :D

(#10424) fPApi válasza attisx (#10421) üzenetére


fPApi
őstag

Köszi, ez működik!

(#10425) stvnppp


stvnppp
senior tag

A youtube nálatok is szétesett? A google megint az Operán tesztel, vagy mi van?

(#10426) dqdb válasza stvnppp (#10425) üzenetére


dqdb
Topikgazda

Első próbaként töröld a YouTube-os sütiket. Ha nem segít, akkor az van, ami nálam is időnként megtörténik: ilyenkor egy CSS betöltése nem jön össze. A teendőd a következő:
1. menjél az opera:cache címre
2. a megjelenő oldalon kapcsold be a text/css opciót (negyedik oszlop, második sor)
3. a domainlistából kattintsál rá az ytimg.com sor melletti Listázás gombra
4. megjelenik egy új ablak, benne várhatóan egyetlen CSS-sel, erre kattintsál rá, majd amikor betöltődik, akkor F5
5. menjél vissza a YouTube-ra, és ott is F5

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#10427) localhost válasza Penge_4 (#10415) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Néztem, a turbo ki van és ki is volt kapcsolva, ma bekapcs után már nem voltak homályosak a képek, tehát elmúlt a jelenség. Valami "beragadhatott" :)

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#10428) stvnppp válasza dqdb (#10426) üzenetére


stvnppp
senior tag

A sütik törlése megoldotta a problémát. Köszi :R

(#10429) dqdb válasza stvnppp (#10428) üzenetére


dqdb
Topikgazda

Nálam sajnos csak egyszer oldotta meg a problémát. Egyszer nekiestem az oldal forrásának, mert meguntam, hogy áttekinthetetlen az egész stíluslap nélkül, azóta a fenti műveletsor 30 másodpercen belül megy :D

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#10430) tyan


tyan
senior tag

Hali!

Miért van az, hogy feltelepített Silverlight 4 esetén sem lehet lejátszani a silverlight videókat az Opera 10.53-ban?
A Silverlight videó ablakban csak annyi jelenik meg, hogy töltsem le a silverlight-ot. dehát már fel is van telepítve. :W

Tyan

(#10431) dqdb válasza tyan (#10430) üzenetére


dqdb
Topikgazda

Egy konkrét oldalon nem játssza le a videót, vagy a Microsoft Silverlight főoldalán írja ki, hogy nincsen telepítve? Mert ha az utóbbi áll fenn, akkor tegyél rá magasról :K

Például ezt a videót nálam tökéletesen viszi a Silverlight 4.0.50401.0.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#10432) tyan válasza dqdb (#10431) üzenetére


tyan
senior tag

Konkrét oldalon nem hajlandó lejátszani a silverlight videót. Eddig lejátszotta, most pedig nem. :(

(#10433) dqdb válasza tyan (#10432) üzenetére


dqdb
Topikgazda

Írsz címet? Lehet, hogy nem a Silverlight hibája, hanem adott oldalon hegesztettek valamit. Az általam linkelt videó megy?

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#10434) tyan válasza dqdb (#10433) üzenetére


tyan
senior tag

Most melóhelyen vagyok, ezért nem tudom megnézni az általad linkelt videót, de egyébként ezeket nem hajlandó lejátszani. Azt írja a videó ablakban, hogy telepítsem fel a silverlight-ot.

Érdekesség, hogy minden más böngészöben működik a lejátszás, csak az operában nem, de nem szeretnék más böngészőt használni, mert az operát nagyon megszerettem.

(#10435) dqdb válasza tyan (#10434) üzenetére


dqdb
Topikgazda

A hiba nálad lesz. Szerintem szedd le a Silverlightot, és telepítsd újra.

[link]

Előtte még ellenőrizd le, hogy az opera:plugins címen látszik-e egyáltalán a pluginok között a Silverlight:

Ha nem szerepel a listában, akkor az opera:config#UserPrefs|PluginPath beállításhoz fűzd hozzá pontosvesszővel elválasztva a Silverlight mappáját (64 bites rendszeren az elérési út a képen látható, 32 bites rendszeren (x86) szuffix nélkül él).

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#10436) tyan válasza dqdb (#10435) üzenetére


tyan
senior tag

Köszi a válaszod. :R
Délután ránézek az opera:plugins címre, mert emlékeim szerint ott nem láttam Silverlight bejegyzést.

(#10437) Steelmanus válasza dqdb (#10435) üzenetére


Steelmanus
addikt

Szia, a link a filmre mutat direkt igy csinaltad, amugy az USite.hu-rol is lelehet szedni.

tyan Telepitsd fel es a Start menuben lesz egy uj bejegyzes amivel be is tudod allitani.

[ Szerkesztve ]

(#10438) Claude Leon


Claude Leon
senior tag

Sziasztok!
A 10.5x-ben a sessionjaimat (böngészési folyamatok a magyar ferdítésben) hogyan tudom mentegetni?
Vagy olvassak vissza (jó sokat)

(#10439) dqdb válasza Claude Leon (#10438) üzenetére


dqdb
Topikgazda

Opera menü (piros O betű a bal felső sarokban vagy az Alt billentyű lenyomása) > Fülek és ablakok > Böngészési folyamatok

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#10440) Narmiaren


Narmiaren
tag

Heló.
a segítségeteket szeretném kérni.
Beszeretném üzemelni az Opera Link et. De sajnos nem megy :(
Hogyan próbáltam? :
Katt rá, Szinkronizálás engedélyezése, feljött a telepítö ablak,
Mivel nem volt fiókom szerettem volna 1 et létrehozni ezért becsülettel kitöltöttem a szükséges adatokka leOkéztam.... egy darabig elvolt azután kiirta hogy :
Hiba: nem lehet kapcsolódni az azonosító hálózathoz.
No akkor Opera becsuk telefon elö, (mivel fent van rajta az Opera Mobile 10) és megpróbáltam ott. Engedélyezés, Fiók létrehozása, szinkronizálás minden ment mint a karikacsapás...
Opera megint megnyit, Szinkronizálás engedéllyezése, telepítö ablakon katt arro hogy már van fiókom, a köv ablakon felhasználónév , jelszó beir... OK és ugyanaz a hibaüzenet vár: Hiba: nem lehet kapcsolódni az azonosító hálózathoz.

Na akkor tüzfal, virusirtó kikacsol de akkor is ez van sajnos.
Felmentem a ---http://link.opera.com/--- oldalra, ott is simán be birok jelentkezni. de a telepítöt nem tudom müködésre birni.
Próbáltam neten rákeresni a probléma okára de semmit sem találok, ugynézki ez csak nállam jelentkezik,
Kérlek titeket ha van valami ötletetek mivel próbálkozzak azt nagyon megköszönném.
Elöre is Thx...

(#10441) tyan válasza dqdb (#10435) üzenetére


tyan
senior tag

Sikerült. :)

Még egyszer köszönöm a segítségedet. :R

(#10442) 19870820


19870820
senior tag

Üdv mindenkinek.Akinek sok memóriát használni az Opera annak ajánlom az RC4es Flash Player-t.Nekem mióta ez van fenn 400megánál többet nem eszik az Opera(legfrissebb build).Ugyanazokat a lapokat és ugyanannyit nyitok meg mint szoktam,szóval a használat nem változott,de a memória használat ettől függetlenül csökkent.
Gondoltam megosztom veletek a tapasztalatom. :)

(#10443) cousin333


cousin333
addikt

Van új előzetes! Csinosított Gyorshívó, javított DOM teljesítmény:

Opera 10.54.3386

Személyes vélemény: remek build, nem csak számokban, hanem érzetre is nagyon gyors, és sok hibát is javítottak.

"We spared no expense"

(#10444) dqdb válasza Thunderzolee (#10317) üzenetére


dqdb
Topikgazda

A friss 3386-os buildben kijavították a dupla klikk hibáját.

cousin333: ez tényleg nagyon gyors lett. A telepítés után pillanatok alatt elindult 20 nyitott füllel. Egy számomra idegesítő hiba eliminálva, még van pár, de egyre jobb lesz. Lassan elérjük azt az állapotot, amilyennek a 10.50-nek lennie kellett volna ;]

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#10445) dqdb


dqdb
Topikgazda

Hosszú idő után úgy döntöttem, hogy átállítom a fő toolbart az "új" keretezett gombos stílusra. Mivel itt a megszokott beállításom (kép + mellette szöveg) nem néz ki jól, ezért csak a képet hagytam meg. Azonban így a refresh gomb eléggé kis méretű lett, és már 2 perc után mellékattintottam. Valahogyan lehet szélesebb gombot gyártani?

Az a megoldás is tetszene a legjobban, ahol a kép + szöveg beállításnál csak a kép körül van keret, de a szöveg a kereten kívülre kerül.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#10446) Steelmanus


Steelmanus
addikt

Sziasztok.
Ha mar uj Build akkor jar hozza az uj Flash is :D
Beirtam mar egy masik topicba is de szerintem erdemes elotte uninstallalni a regebbi verziot, ezert jo ha letoltitek az uninstallert is.

(#10447) Hunter2


Hunter2
addikt

a 10.53-al másnak is előjött az a probléma hogy a böngészés marhára belassul és kb 50%-on tekeri a procit látszólag minden ok nlékül?

(#10448) dqdb válasza Hunter2 (#10447) üzenetére


dqdb
Topikgazda

Van nyitva olyan fül, ahol van Flash? Próbáld meg bezárni azt, és valószínűleg visszamegy a CPU foglalás 1-2%-ra.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#10449) 19870820 válasza Steelmanus (#10446) üzenetére


19870820
senior tag

Ez már nem új mert 2napos,szóval nem is illik az új opera build-hez. :DDD :DD
Egyébként nem tudsz valami infót mikor adják már ki a végleges 10.1-es Flash-t?
Már lassan fél éve csinálják de mégis csak az RC4nél tartanak.

(#10450) Steelmanus válasza 19870820 (#10449) üzenetére


Steelmanus
addikt

Az nem lehet hogy amit leszedtel a koraszulott? :D
En is csak egy mezei user vagyok, ha RSS-ben jon hir az ujabb verziorol frissitek.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Opera böngésző (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.