Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36799) Celtis válasza krx21 (#36794) üzenetére


Celtis
veterán

Ezt pontosan értem. Mondjuk a TV estén szerintem más az effekt, mert nem olyan gyors a mozgás. A lényeg szerintem, hogy egy sample and hold kijelzőn egy mozifilm kockája kb. 40ms ideig áll, holott a szem/agy azt várná, hogy ezen idő alatt is mozog. Ha ennél rövidebb ideig villantjuk fel a képet, akkor nincs ez az ellentmondás.
Ha viszont többször villantjuk fel ugyanazt a képet, akkor megint az lesz, hogy ott vannak a képen az objeltumok, ahol nem kéne lenniük, ezért elmosódnak.

Egy kép többet mond ezer szónál. Az rtingsnek van egy ügyes megoldás a motion blur bemutatására. Egy mozgó képet lefényképeznek a TV előtt folyamatosan mozgó fényképezővel viszonylag hosszabb expozícióval. Ezen az oldalon a BLACK FRAME INSERTION FREQUENCY fejezetben jól látszik, hogy ha a BFI frekvenciája magasabb, mint a forrás kockasebesség, a BFI szinte értelmét veszti. Persze kevéséb villog a 120Hz-es BFI, de a hatás elmarad. Ha végtelenségig növeljük a BFI frekvenciát, visszakapjuk a sample and hold-ot.
Persze ezen az elven a mozifilmhez 24hz-es a BFI kéne, ami nyilván képtelenség. Szóval továbbra sem tiszta.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.