Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-09-10 08:33:53

LOGOUT.hu

Motorolaj és szűrő topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#201) K Norbi válasza Kornel (#198) üzenetére


K Norbi
addikt

Szerintem HC szintetikus :K
Ha jól néztem a biztonsági adatlapján.

tboldi Jól mondja, hivatalos Motul viszonteladó a Győri bolt. [link]

(#202) Kornel válasza SPeti1984 (#200) üzenetére


Kornel
veterán

Előre leszögezem hogy nem értek hozzá, nem tudom a tiedbe milyen specifikációnak megfelelő olaj kell, azt tudom, hogy elméletileg amit linkeltem az enyémnek megfelel, és a leírt okok miatt az enyémbe jónak tűnik...
Szerintem nálam okosabbak majd ezt a kérdésed is megválaszolják, legalábbis remélem :)

K Norbi: 5w30 felszintetikus lenne?

[ Szerkesztve ]

(#203) K Norbi válasza Kornel (#202) üzenetére


K Norbi
addikt

Nem tudom biztosra, annyira nem értek én se hozzá. :)
Félig Kínai számomra az adatlapja. :))
Csiga8 hátha kitudja bogozni :K

[ Szerkesztve ]

(#204) AMD Power válasza Kornel (#190) üzenetére


AMD Power
titán

Egy fokkal jobb minőség? Mit ajánlasz? Total?

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#205) csiga8 válasza K Norbi (#203) üzenetére


csiga8
senior tag

Melóhelyen vagyok, futtában válaszolok, bár kifejezetten nem akartam reagálni, nem szeretnék ellenszenvet, vagy vitát kiváltani. ( főleg, hogy nem vagyok tribológus )

A biztonsági adatlapján : Motul X-clean 5W30 biztonsági adatlap a 3-as pont az összetevőkről szól.

Nem mindig írják a nevét, de CAS számot általában igen.

CAS 64742-54-7

Desztillátum, hidrogénezett nehéz paraffin olaj ( C20-C50) az alapja, olvasatomban ez HC olaj.

Az adatlapján: 8100 X-clean 5W30 a 166-os viszkozitási index is erről árulkodik.

Tudtommal már nem igen van 5W-30, 5W-40 viszkozitási osztályban teljesen szintetikus olaj, inkább csak a 0W osztályokban. Ez persze nem jelenti azt, hogy az rossz lenne, ma már nincs akkora különbség egy HC olaj és full szint olaj ( PAO, group IV) között hétköznapi használatban.

[ Szerkesztve ]

(#206) K Norbi válasza csiga8 (#205) üzenetére


K Norbi
addikt

Köszönöm a segítséget :R

[ Szerkesztve ]

(#207) SPeti1984


SPeti1984
senior tag

Este megrendeltem a Motult de aztán vissza is mondtam mert találtam róla teszteket és eléggé alul szerepelt. Pedig sokan nagyon dícsérik a márkát, lehet csak pont az a típus ami nekem kellett volna az volt ilyen rossz. Most így nem tudom hogy maradjak a gyári GM Dexos 2 mellett amit eddig is használtam, mert a teszten az is elég jó eredményt ért el vagy Valvoline Synpower MST C3 mellett vagy esetleg Shell Helix ultra ECT C3 legyen, Ez a három maradt képben.

(#208) Qru válasza SPeti1984 (#207) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Shell-t ne azzal nincs sok jó tapasztalat (mondom úgy, hogy Shell Helix a gyári olajam) , én maradnék a gyári GM-nél.

#nincsbennetarcsi

(#209) SPeti1984 válasza Qru (#208) üzenetére


SPeti1984
senior tag

És szerinted honnét érdemesebb rendelni Kauffer vagy FilterABC? K egy árban van amiket rendelni szeretnénk.

(#210) Qru válasza SPeti1984 (#209) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Filterabc-vel nincs tapasztalatom a Kuffer viszont tuti jó.

#nincsbennetarcsi

(#211) #89874944 válasza AMD Power (#189) üzenetére


#89874944
törölt tag

szívó benya 1.6-ba töltöttem párszor, csöndesebb volt vele a motor, mint a kássztrollal... haverom is öntözgette szintén szívó benyás mazdába, oda is jó volt. CR turbó dízelbe viszont nem raknám... sok helyen terjed egy legenda, ami félreértés, félre magyarázás... a Mannol nem nyert meg semmilyen tesztet, nem ez volt a legjobb olaj, csak ár-érték arányban volt jobb a többinél. Értsd kvaolcsón adták. De ma már ez se igaz, mer drágább lett. Akkor 5 liter volt 3 ezer. Így nem volt nehéz ár-értékben jónak lenni.

(#212) tresh válasza Qru (#210) üzenetére


tresh
addikt

Nekem ált. a filterabc-től jön a cucc sose volt vele gond. Másnapra nálad a csomag :))

(#213) i-sti


i-sti
senior tag

Én kásztrolt használtam eddig, most Mobil 1 van benne, a CR-nek pont olyan traktor hangja maradt ;]

Novum Forum Siculorum

(#214) K Norbi válasza SPeti1984 (#209) üzenetére


K Norbi
addikt

Opelnél mennyibe adják a GM olajat?

(#215) Gyula84 válasza i-sti (#213) üzenetére


Gyula84
veterán

milyen hangos a motorod? van olyan mint a 2.5?

Nem rossz, de nem is jó, de legalább nem rossz.

(#216) i-sti válasza Gyula84 (#215) üzenetére


i-sti
senior tag

[Saját videó]

Novum Forum Siculorum

(#217) #89874944 válasza i-sti (#213) üzenetére


#89874944
törölt tag

injektor, tűzkarika mikor volt cserélve? nem csak az olajtól lehet hangos...

(#218) i-sti válasza #89874944 (#217) üzenetére


i-sti
senior tag

Minden gyári még. :K

Novum Forum Siculorum

(#219) #89874944 válasza i-sti (#218) üzenetére


#89874944
törölt tag

és most van benne 200 ezer *3 ? ;] ne csodálkozz ha traktor :D 100ezer után általában cserés a tűzkarika. ÉS sokszor a feszítő is.

[ Szerkesztve ]

(#220) gzbotii


gzbotii
veterán

AZ meisterteilet ajánlottak mind olcsó olaj. Gondolom nagyon sz*r lehet :U

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#221) #89874944 válasza gzbotii (#220) üzenetére


#89874944
törölt tag

unix saját márkás szarja. WC-be jó lesz :D

(#222) Qru válasza gzbotii (#220) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Max fűnyíróba...

#nincsbennetarcsi

(#223) Kornel válasza Qru (#222) üzenetére


Kornel
veterán

Jazz-be???


;]

[ Szerkesztve ]

(#224) gzbotii válasza Qru (#222) üzenetére


gzbotii
veterán

Honda? :D

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#225) Qru válasza Kornel (#223) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Pl. :DDD

#nincsbennetarcsi

(#226) Gyula84 válasza i-sti (#216) üzenetére


Gyula84
veterán

csak azért kérdeztem, mert a szomszédnak 2.0 motorja van 2009es, de simán van olyan hangja mint az enyémnek 2.5 2002 es

Nem rossz, de nem is jó, de legalább nem rossz.

(#227) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Üdv Mindenkinek! Még egy Honda ;]

Honda Jazz 1.4 iDSi-be keresek 0-20W olajat.

Eddig 5W-40 votl benne Castrol Magnatecből , illetve Mobil Super 3000, de szeretném a kocsinak a legjobbat.

Fontos ismérve a kocsinak , hogy évi 30-40 ezret megyek vele, mivel oktatóautóként használom, vegyesen, tehát, 60-70% város, többi országút : 25km-es távok, néha olyan, de ott 110-120km/h körül

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#228) Kornel válasza Graphics (#227) üzenetére


Kornel
veterán

Én nem raknék semmibe sem 0w20-at, akármit is ír a könyv.
Legfeljebb 0w30.

(#229) Graphics válasza Kornel (#228) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

0w20 a gyári előírás. :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#230) Kornel válasza Graphics (#229) üzenetére


Kornel
veterán

0w20 és még mi?
Mellette az 5w40 is megfelelő még, gondolom, ha az volt benne.

K12B-be is a 0w20 a gyári előírás, egyszer volt benne nekem anno, olyan volt mint a víz (Eneos), nyáron volt, szerintem túl vékony volt bele.

(#231) Graphics válasza Kornel (#230) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Pont az lenne a célja, Honda ajánlás, azzal nem ellenkezek, nyáron jó az 5W-30/40 is, de télre szerintem lehet jobb lenne a 0W20

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#232) Qru válasza Graphics (#227) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Benne van az ajánlásban a 0W20 ugyan de nem tennék bele (max télre), nyárra vmi üzemanyagtakarékos 0W30 vagy 5W30-at tennék bele. Illetve ha lapozol akkor ez sem véletlen a kezelésidben:

#nincsbennetarcsi

(#233) Kornel válasza Graphics (#231) üzenetére


Kornel
veterán

0w-nek látom értelmét, de a w20-nak nem.
Én egyszer próbáltam egy olyan motorban, ahol ez volt a gyári ajánlott olaj - mellette persze még a 10w40 is megfelelő - nekem annyi elég is volt belőle.

Egyébként az üzemanyagtakarékosságon kívül szerintem az összes fontos tulajdonsága rosszabb egy w20-as olajnak, mint egy w30-asnak.

(#234) Qru válasza Qru (#232) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Mondjuk Shell olajat biztos nem tennék bele. Motul vagy Mobil1 mehet.

#nincsbennetarcsi

(#235) Graphics válasza Qru (#234) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Köszi, neked mi van a Jazzben?

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#236) Qru válasza Graphics (#235) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Amíg garis volt addig amit a márkaszerviz beletett aztán Castrolt használtam évekig most meg Fuchs van benne (az volt éppen akciós).

#nincsbennetarcsi

(#237) Graphics válasza Qru (#236) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Mennyire csippenti?

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#238) SPeti1984


SPeti1984
senior tag

Nekünk Fordnál van 5w 20-as olaj előírva, talán másik nem is teljesíti a követelményeket. Igaz sose volt semmi bajunk vele se nyáron se télen.

(#239) Kornel válasza Qru (#236) üzenetére


Kornel
veterán

Jónak néznek ki ezek a Fuchs olajok, mit kell róla tudni?

(#240) Qru válasza Graphics (#237) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem ment bele sok ugyan, csak 2000 km kb de eddig nem evett belőle. Mondjuk 5W40 tehát nem egy nagyon vékony olaj...

Kornel: Nem tudom, nincs sok tapasztalatom velük. Akciós volt pont és a neten nem olvastam róla rosszat, így bepróbáltam. Eddig oké.

mod:

SPeti1984: Ha kímélően kezeled a gépet nagy melegben (fokozottan figyelsz a hűtésre) akkor nem is lesz bajod a 0W20-al sem. A másik meg, hogy mire észreveszed a bajt addigra elkopott a motor és már régen késő.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#241) gzbotii


gzbotii
veterán

Szerintetek ha ma rendelek olejshop.hu-rol, mi az esélye, hogy megérkezik péntekig? Mennyire gyorsak?

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#242) focvis válasza K Norbi (#214) üzenetére


focvis
veterán

Szerintem gyorsan felejtsd el :)
Egyszer halt meg turbóm, 9-10 éve, konkrétan a gyári GM olajtól (+ 30 ezres csere + csipsz + tiprás).

(#243) SPeti1984 válasza focvis (#242) üzenetére


SPeti1984
senior tag

Ezzel nem teljesen értek egyet. Nekem 1.4 turbo van 7 éves az autó. Mindig GM olaj volt beleteve. Egy grammot nem eszik belole. Igaz én kb 8 ezrenkent cserélem nem várok 30 ezret.

(#244) Gyula84


Gyula84
veterán

üdv ez mehet 2.5TDI be AYM? [link]

Nem rossz, de nem is jó, de legalább nem rossz.

(#245) focvis


focvis
veterán

Kornél, megint téma az olajad: [link]

(#243) SPeti1984: hát igen, a 8 és a 30 ezer között majd 4szeres a különbség.

[ Szerkesztve ]

(#246) Kornel válasza focvis (#245) üzenetére


Kornel
veterán

Gyökér, fogalma sincs a motorról, de még a felhasználói kézikönyv szerkesztőinek sem.
Kurvara kell bele a C-s olaj, plusz a magas HTHS viszkozitas is előny, sőt a magas lobbanaspont is, kva meleg a motor, főleg nyáron, és van ám aki kisebb olajfogyasztasra panaszkodik.
Érdekes nálam még nulla.

(#247) Qru válasza Kornel (#246) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Még egy két ilyen "okos" komment és inkább kiszedem a TIR-ből az olajdokis linket. :D

#nincsbennetarcsi

(#248) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Valaki tudja, hogy a GM dexron2-es olajnak megfelelő helyettesítője lehet-e a Castrol Magnatec 5W-40?

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#249) Qru válasza Graphics (#248) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen, mert tudja a GM Dexos2-t szabványt (is): [link]

#nincsbennetarcsi

(#250) Graphics válasza Qru (#249) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Köszi, akkor asszony kocsijaba tökéletes lesz

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.