Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-09-10 08:33:53

LOGOUT.hu

Motorolaj és szűrő topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6001) bul07 válasza szimi57 (#5999) üzenetére


bul07
nagyúr

Szerk

Hagyjuk

(#6000) ghost364

Maradj a gyári előírásnál
Mannol is jó főleg hogy gondolni kell az utántöltésre is

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#6002) szimi57 válasza ghost364 (#6000) üzenetére


szimi57
őstag

Ne lepjen meg, ha a végén az olcsóbb lesz a drágább. Valószínűbb az 5w-ből többet fog kérni, habár a Mobil 1 elég speciális. Ki akarom próbálni én is.

A MOSOLY egy olyan vezeték nélküli kapcsolat, amely nem igényel külső áramforrást.

(#6003) szimi57 válasza bul07 (#6001) üzenetére


szimi57
őstag

Valamit nagyon benéztél 5w50-est ajánlottam a 10w60-as mellett. Mindezt egy olajzabáló motorhoz, amit nyilván kezelésbe kellene venni.

A MOSOLY egy olyan vezeték nélküli kapcsolat, amely nem igényel külső áramforrást.

(#6004) bul07 válasza szimi57 (#6003) üzenetére


bul07
nagyúr

Alapszabály hogy az olaj nem autószerelő
Simán lehet hogy sűrűbb olaj ront a dolgokon

Eddig 10W-40-el 7deci fogyott 1000Km-ként 24éves autó estén, én ezt nem mondanám nagyon drasztikusnak, akkor miért térjen el 10W-40-től ami gyári ajánlás is, olcsóbb de elfogadható olajat kel beletenni hogy ne fájjon annyira az utántöltés

Én tudok drasztikus olajfolyásra példát mondani
Öcsém hajt egy merci buszt(18+1fős), 1000Km-ként 2-3liter olaj, és ez már így megy mióta megvették használtan(6millióért), és mennek vele nem lesz megcsináltatva, havi 4-5e Km megy a busz
Részecskeszűrő már volt cserélve dugulás miatt, 140e Ft, és majd megint kell az tuti (turbó csere is volt már)

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#6005) Asbee válasza szimi57 (#6003) üzenetére


Asbee
veterán

Ne kezd már megint.... Ezt a baromságot már elkéne felejteni, hogy olajfogyasztásra “vastagabb” olaj a megoldás. Csak ront a helyzeten hosszabb távon. A gyári előírást kell követni, ha azzal zabálja az olajat, akkor az okát kell megszüntetni.... :U

(#6006) szimi57 válasza ghost364 (#6000) üzenetére


szimi57
őstag

Saját tapasztalat: 5w-40-el olajfogyasztás 1l/1000km. 10w60-nal 0,3l/1000 km. Nem sültek be a gyűrűim, nem lett csapágyas, nem romlott a fogyasztásom. Ezek tények. 200 e. km után is az 1.8 as benzinmotor hozza az 5,5 l/100 km-es fogyit.

[ Szerkesztve ]

A MOSOLY egy olyan vezeték nélküli kapcsolat, amely nem igényel külső áramforrást.

(#6007) szimi57 válasza Asbee (#6005) üzenetére


szimi57
őstag

Ha figyelmesebben olvasol, akkor feltűnhetett volna, amit írtam: a motor kezelésre szorul. Nem írtam semmiféle baromságot. Próbálj meg értelmezni mondatokat egészében, ne csak szavakat kiragadni.

A MOSOLY egy olyan vezeték nélküli kapcsolat, amely nem igényel külső áramforrást.

(#6008) ghost364


ghost364
senior tag

Köszönöm mindenkinek a tapasztalatokat, szerelőnél már voltam egyébként, ő azt mondta szerinte szelepszár szimeringes (mivel erő bőven benne, és a kompresszió is jó, folyni nem folyik sehol. Bár ettől függetlenül nagy eséllyel a gyűrűk sem az igaziak már) , de szerinte sem vészes ez az olajfogyasztás. Ha nagyon megnőne, akkor értelemszerűen generál, de szerintem ez a mennyiség még tűrhető. Értem a logikát a 10W60-ban, de sajnálok kiadni a 170 ezer forintos autóba 1x ezret olajra, pedig nem vagyok fillérbaszó típus :D

[ Szerkesztve ]

(#6009) Asbee válasza szimi57 (#6007) üzenetére


Asbee
veterán

#5999 hozzászólásod. Semmilyen kezelés nem szerepel benne. Én nagyon is tudom értelmezni a mondatokat, te viszont megint utólag csúsztatsz, miután másnak is feltűnt csodás ajánlásod.

[ Szerkesztve ]

(#6010) molnarpeter válasza ghost364 (#6008) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Középtávon hasonló helyzet lesz az eredmény (és persze szerintem is a motort kéne javítani, de ha az utolsó műszakija telik a kocsinak, megértem, hogy nem reális)
- veszel két kanna olcsó olajat, egyik bemegy olajcserére, másikat lassanként megeszi
- veszel a két kanna olcsó árán egy kanna drágábbat, és reménykedsz :D (vagy adsz neki mindenféle csoda-adalékot)
Akkor már dobok be én is sűrűbbet [link]

[ Szerkesztve ]

(#6011) eTrade


eTrade
tag

[link] QR kód hitelesítést használ más márka is? :U

(#6012) szimi57 válasza Asbee (#6009) üzenetére


szimi57
őstag

Hogy tisztában legyél legalább magaddal a #6003 hozzászólásomra jöttél a baromsággal. Két kiváló olajat ajánlottam, az összes többinél jobb. Nem tudom miféle csúsztatásról beszélsz?! Valami nagyon nem oké nálad!

A MOSOLY egy olyan vezeték nélküli kapcsolat, amely nem igényel külső áramforrást.

(#6013) attila964 válasza ghost364 (#5998) üzenetére


attila964
csendes tag

A Mannol jó lesz bele, ár-érték aránya megfelelő, a minősége sem rossz.

703316805

(#6014) Jenne


Jenne
senior tag

Sziasztok!

A FEBI BILSTEIN szűrők (olaj/levegő/pollen/üzemanyag) minőségüket tekintve mennyire jók, megbízhatóak?
Közép-standard vagy ennél jobb, vagy prémium minőség?
Használ valaki ilyen márkájú szűrőket?

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#6015) polonic


polonic
félisten

Melyik boltból vennétek meg azt az adott Motul olajat?
Melyik az, ahol tuti nem vernek át és eredetit kapok?
[link]

(#6016) 8 válasza polonic (#6015) üzenetére


8
senior tag

pl kauffer, most épp nem rendelhető a webshop szerint de szokott lenni, hívd fel őket

50.000Ft (!) jóváírás Gránit bank kétperces okostelefonos számlanyitáshoz, feltétel nélküli 0Ft/hó számlával. Mastercard Platinum bankkártya 2 évig ingyen. 500Ft PARKL kupon parkoláshoz. Raiffeisen ajánlókód számlanyitás akár +60k Ft. Revolut regisztrációhoz 8.000Ft tőlem. Privát üzenetben küldöm

(#6017) tboldi válasza polonic (#6015) üzenetére


tboldi
nagyúr

Olajcentrum.hu-nál nincs?

(#6018) polonic


polonic
félisten

Olajcentrumban minden Motul van kb, csak ez nem.
A kaufferben meg akármikor néztem, sosem volt rendelhető. De lehet, akkor naponta kell majd.

(#6019) tboldi válasza polonic (#6018) üzenetére


tboldi
nagyúr

Írj nekik, mármint az Olajcentrumnak, vagy hívd fel őket holnap, hátha.

(#6020) Tothgera30


Tothgera30
Ármester

B14XFT motorba Dexos1 gen2 az előírt? Mert vannak erről eltérő vélemények.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#6021) Dluinet válasza Tothgera30 (#6020) üzenetére


Dluinet
nagyúr

GM small gasoline engine > Dexos1 gen2

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#6022) Qru válasza polonic (#6015) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Én innen rendelek évek óta, hivatalos viszonteladók nem hamisat árulnak.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#6023) tibbike01 válasza polonic (#6015) üzenetére


tibbike01
őstag

Mindegy melyik boltból rendszelsz az arukereső listájából! Eleve ha fent van egy bolt az árukeresőn az csak jót jelent.
Illetve netes rendelést 14 napon belül bármikor visszaküldhetsz. Egyébként ma már 2020ban nem éri meg, nincs is értelme olajat hamisítani. Ez kb 20 éve volt divat.

[ Szerkesztve ]

(#6024) polonic válasza Qru (#6022) üzenetére


polonic
félisten

Én is rendelnék, de itt sincs Specific 0720 olaj.

(#6025) eTrade válasza tibbike01 (#6023) üzenetére


eTrade
tag

Azért az hogy egy webshop az árukeresőn van, önmagában még nem garancia arra, hogy eredeti olajat/terméket árulnak.
Árukeresőre akár te is felkerülhetsz amennyiben van egy vállalkozásod/webshopod és hirdetni/versenyeztetni akarod a portékáikat... természetesen fizetni kell a szolgáltatásért.

(#6026) tibbike01 válasza eTrade (#6025) üzenetére


tibbike01
őstag

Ha hamis olajat árulnék biztosan fizetnék az árukeresőnek, hogy felkerüljek rá és majd jó sok negatív véleményt írjanak rólam, hogy hamis olajat árulok...

(#6027) Lauda válasza tibbike01 (#6026) üzenetére


Lauda
félisten

Szerintem nincs összefüggés.

(#6028) w333 válasza w333 (#5864) üzenetére


w333
félisten

Egy ki vélemény a Repsol Elite VW 505.01 olajról már több mint 1000 km van benne, ugyan olyan csendes tőle a motor mint az elején, könnyen indul és 0 olajfogyasztás, és ami meglepő hogy odalépve neki messze nem kormol úgy mint előtte amikor Castrol volt benne :)

Nagyon jó olaj én bátran ajánlom, legközelebb is ezt fogom belerakni ! :D

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#6029) Lauda válasza w333 (#6028) üzenetére


Lauda
félisten

A kormolás hogy függ össze a motorolajjal? Mármint azt értem, hogy neked úgy tűnik mintha. Viszont a motor az elégtelen égés miatt kormol, annak meg nincs kapcsolata a használt motorolajjal.

[ Szerkesztve ]

(#6030) w333 válasza Lauda (#6029) üzenetére


w333
félisten

Nem tudom de tényleg ezt tapasztalom ... a turbót nem a motorolaj keni ? :)

Ezért gondoltam hogy valami köze csak van hozzá nem ? :D

De az is lehet hogy jobb üzemanyagot tankoltam. pedig ugyan ott tankolok mindig ... csak most ugye közben az olajat is lecseréltem, lehet tényleg semmi köze hozzá :))

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#6031) Qru válasza Lauda (#6029) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ha a lehúzógyűrű nem húzza le rendesen az olajat akkor az égéstérben maradva elégeti azt is. Ezért nagyon is lehet összefüggés az olaj és a kormolás között.

#nincsbennetarcsi

(#6032) Lauda válasza w333 (#6030) üzenetére


Lauda
félisten

Az a lényeg, hogy te jobbnak látod a gépet. ;)

A turbót is az olaj keni, azonban az olaj minőségének itt maximum a kopásban lehet szerepe (jobban, kevésbé kopik a turbó). :)

(#6033) Lauda válasza Qru (#6031) üzenetére


Lauda
félisten

Ha a lehúzógyűrű nem húzza le rendesen az olajat akkor az égéstérben maradva elégeti azt is.

Amennyiben a motor motorolajat is éget, abban az esetben a kipufogófüst kékesebb lesz (minél több olajat, annál jobban), kormolni ettől nem fog. ;)

(#6034) szimi57 válasza Lauda (#6033) üzenetére


szimi57
őstag

Ha a motor állapotából kifolyólag az olajnak nagyobb szerep jut a megfelelő kompresszió fenntartásában, lehet hatása a kormolásra.

A MOSOLY egy olyan vezeték nélküli kapcsolat, amely nem igényel külső áramforrást.

(#6035) jotek007


jotek007
csendes tag

Üdv Mindenkinek!

Egy 12000 km-t futott 1.5TSI DSG Kodiaq(2019) gazdája vagyok. Kíméletesen, de nem öregurasan használom az autót többnyire vidéki ingázásra, kevés várossal.
Egy hónapja ellenőriztem az olajszintet, akkor még bizakodtam benne hogy kibírja 15k-ig. Ma megkaptam az olajszint ellenőrzés lámpát. Ez az első új autóm, még nem volt dolgom márkaszervizzel. 15k-nél amúgy is vittem volna, de nem tartom túl korrektnek az ilyen mértékű olajfogyasztást(dCi-nél nem volt ilyen gond). Utánaolvasva látom, hogy ez normális. :F
A hosszú távú tervem nekem is az, hogy csak a kötelezőkre viszem a MSZ-be, a köztest megoldja a régi szerelőm.
Próbáltam visszaolvasgatni, de 1.5TSI-ről nem találtam a topicban, és nem tudom hogy mi a különbség az 1.4TSI-hez képest.
Mit ajánlotok? Milyen olajat tegyünk bele és milyen sűrűn cseréljük?

Többen ezt ajánlottátok: CASTROL EDGE TITANIUM FST 0W-30

A választ előre is köszönöm.

(#6036) grizlisandor válasza jotek007 (#6035) üzenetére


grizlisandor
addikt

Milyen olaj kell az 1.5TSI-be???(youtubealert) phórumtárs videója.

Szerk.:
Ha sokáig tervezel az autóval, akkor olajcserékkel kapcsolatban követném Mágus2 ajánlását(vagy évente).

[ Szerkesztve ]

(#6037) Dluinet válasza jotek007 (#6035) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Ha eszi, akkor már fáradt az olaj.
8-10k között cseréld.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#6038) szimi57 válasza jotek007 (#6035) üzenetére


szimi57
őstag

A Castrol helyett ajánlanám: [link]. Teljesíti a Porsche C30-as szabványt is, ami a motorvédelem szempontjából a legerősebbek egyike. A csereperiódusra 0w olajoknál megfontolandó a 6-8 k km.

A MOSOLY egy olyan vezeték nélküli kapcsolat, amely nem igényel külső áramforrást.

(#6039) jotek007


jotek007
csendes tag

Köszönöm a válaszokat! :R

(#6040) A214


A214
aktív tag

Sziasztok, ilyen fűnyíró motort [link] üzemeltethetek 5W-30 olajjal. Például ilyenből van maradékom [link] .

[ Szerkesztve ]

(#6041) Tothgera30 válasza A214 (#6040) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Simán.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#6042) A214 válasza Tothgera30 (#6041) üzenetére


A214
aktív tag

Az szuper ,köszönöm !

(#6043) nyemi válasza A214 (#6040) üzenetére


nyemi
csendes tag

Ha olaj füstöt akarsz nyelni , gyertyát akarsz takarítani és le akarod kokszolni az egész égő teret, ja és úgyis cserélni akarod fűnyírót, csak nyugodtan. :B

(#6044) chester99


chester99
aktív tag

Sziasztok!

14 éves golf 5 1,6 benzines autóba szeretném ezt beletenni, mehet bele?
Eddig csak 5w30 olaj ment bele....

(#6045) tibbike01 válasza chester99 (#6044) üzenetére


tibbike01
őstag

Szerintem maradj az 5w30 vonalon. Azzal gurult ki a gyárból is.

(#6046) molnarpeter válasza A214 (#6040) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Ezek étolajjal is elmennek, szerintem is mehet bele. A "vékonyabb" olaj miatt érdemes lehet mondjuk nem 40 fokban délben nyírni a füvet és rendszeresen kitisztítani a hűtőbordákat, léghűtéses blokkoknál szeretnek sűrűbb olajat előírni a fokozott hőterhelés miatt. Én egy Makita kaszába szoktam 5W40-et használni, olajszűrő nélküli konstrukció, 50 óra helyett 40-nél szeretem cserélni.

(#6047) molnarpeter válasza chester99 (#6044) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

MPI vagy FSI motor? Hány km-t teszel meg, és mennyi hónap telik el két olajcsere között?

[ Szerkesztve ]

(#6048) szimi57 válasza chester99 (#6044) üzenetére


szimi57
őstag

Lefelé eltérni a gyári ajánlástól a hideg oldali viszkozitást ilketően, a következőre lehet számítani: mivel a szivattyú ugyan azt a mennyiséget fogja átnyomni mindkét viszkozitás esetében, hideg motornál a nagyobb illesztési hézagok miatt, amíg el nem éri a motor az üzemi hőfokot, nagyobb lesz a résolaj veszteség, kisebb lesz az olajnyomás. Ezt azonban ellensúlyozni lehet azzal, ha az első 15-20 km-en a motort max. negyed terhelésnek tesszük ki.

A MOSOLY egy olyan vezeték nélküli kapcsolat, amely nem igényel külső áramforrást.

(#6049) kaszaking


kaszaking
tag

Sziasztok!

2005-ös Mazda 6 2.0 literes benzinmotorhoz milyen motorolajat ajánlotok? Lépcsőhátú LF17 motor.
Eddig ez ment bele: [link]
Maradjak ennél vagy menjen bele más? Mazdának milyen olaj specifikációnak kell megfelelni?

(#6050) Dluinet válasza kaszaking (#6049) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Teljesen jó az eddigi olaj és az ára is jó.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.