Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-09-10 08:33:53

LOGOUT.hu

Motorolaj és szűrő topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2001) 8 válasza K Norbi (#1998) üzenetére


8
senior tag

Volt ilyen céges autó anno a közelemben, akárhányszor vittük szervizbe, tuti a rosszat rendelték hozzá. De volt, hogy a márkaszerviz is rosszat póbált beletenni, és ki akarták fizettetni a számlán mindkét (!) szűrőt - olyan alapon hogy cégnek úgyis mindegy, valószínűleg meg sem nézzük a számlát... megnéztük. Oda se vittük többet.

50.000Ft (!) jóváírás Gránit bank kétperces okostelefonos számlanyitáshoz, feltétel nélküli 0Ft/hó számlával. Mastercard Platinum bankkártya 2 évig ingyen. 500Ft PARKL kupon parkoláshoz. Raiffeisen ajánlókód számlanyitás akár +60k Ft. Revolut regisztrációhoz 8.000Ft tőlem. Privát üzenetben küldöm

(#2002) BlacKSouL válasza Qru (#1994) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Ez régen fizetős volt, vagy nem? Most meg azt írja: "A LubCheck ONLINE használata a felhasználók számára ingyenes, Önnek csupán regisztrálnia kell. Regisztrációért kérjük, kattinson LubCheck ONLINE regisztráció gombra vagy vegye fel a kapcsolatot üzletkötőjével e-mailben, és adja meg az online rendszert használó munkatársainak adatait."
Mivel nagyjából a többi szolgáltatás leírás egy flottamenedzsment igényeire van fogalmazva, nem tudom ez egy magánszemély esetében jelenleg hogy működik.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#2003) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Mivel kapcsolatba kerültem egy céggel aki (részben) olajvizsgálatból él, így meg tudok osztani egy ilyen infót:

1,5 dl minta kell hozzá ;)

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#2004) tboldi válasza BlacKSouL (#2002) üzenetére


tboldi
nagyúr

Az általam leírt körülményeket figyelembe véve szerinted cseréljek minél előbb, vagy ráér januárban is? :)

Ha nem muszáj, nem csináltatnék laborvizsgálatot. :D

(#2005) tibbike01 válasza Motion_Blur (#2003) üzenetére


tibbike01
őstag

Ennyiért lecserélem az olajat + a szűrőt. :C

(#2006) Motion_Blur válasza tibbike01 (#2005) üzenetére


Motion_Blur
félisten

De pl. egy többszáz tonnás présben a hidraulikaolajat nem cseréled le x ezer euróért, hanem csinálsz pár ilyen filléres mérést és képben vagy.

tboldi: szerintem semmi nem indokolja a cserét

[ Szerkesztve ]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#2007) Qru válasza tboldi (#2004) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Felesleges főleg, hogy nem vmi noname olaj van benne.

#nincsbennetarcsi

(#2008) tboldi válasza Motion_Blur (#2006) üzenetére


tboldi
nagyúr

és Qru:

:R

Én is így gondoltam, csak megerősítést akartam kapni. :D

(#2009) BlacKSouL válasza tboldi (#2004) üzenetére


BlacKSouL
addikt

A városi üzem alapvetően mindig jobban üti az olajat, kérdés az, hogy mennyire melegszik be, vagyis a városi üzem egy lépcső, a másik lépcső, ha ezek csupán 1-10 km-ek, mondjuk reggel, délután. Meg persze az is, hogy 10-20 perceket kell-e dugóban ülni, ami szintén nem feltétlenül jó, de legalább melegszik valamennyire. Szóval a legrosszabb, ha mondjuk mész 5 km-t, viszonylag szabadon, aztán leállás, délután meg vissza ugyanez. Egyel jobb talán, ha ezt az 5 km-t 15-20 perc alatt teszed meg (bár idegesítőbb).

Igazából az intervallum felezés az amolyan bolondbiztos dolog, miért pont fele? Miért nem lehet mondjuk 12 hónap helyett 9 hónapra cserélni? Mert szerintem simán lehet. Én a helyedben ha valóban sok a hidegüzem, akkor a normál és a szigorú közé lőném be. Ha megoldható. Mondjuk nem várnám meg a januárt, de novemberben lecserélném, hogy a télen már a friss olajjal menjen.

De a harmadik gondolat, hogy a jelenlegi olajok azért már mindentől függetlenül jól adalékoltak, ha az ACEA szabvány mondjuk 2016-os és megfelelnek neki, akkor azok már mind jobban teljesítenek szinte minden téren, mint a korábbiak, végülis lassan 2019-et írunk. Tehát azt gondolom, hogy hacsak nem tényleg folyton hideg motorral jársz, akkor simán kihúzható lenne akár januárig is.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#2010) tboldi válasza BlacKSouL (#2009) üzenetére


tboldi
nagyúr

Neked is köszi! :R

Mostanság reggel megyek vele 5-6 km-t 10-12 perc alatt, meg ugyanaz útvonal van visszafele is. Reggel nem igazán szoktam dugóba keveredni, de du., amikor éppen hozzák haza a suliból a kölyköket, akkor nagyon. Olyankor 20 perc is lehet a menetidő.
Pont a legrosszabb a motorra/olajra nézve. :D

[ Szerkesztve ]

(#2011) Motion_Blur válasza tboldi (#2010) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Megkímélt, faxa állapotú szívó Honda motorról beszélünk, nem? ;)

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#2012) tboldi válasza Motion_Blur (#2011) üzenetére


tboldi
nagyúr

De, és szeretném is, hogy az maradjon. :D

(#2013) 8 válasza tboldi (#2012) üzenetére


8
senior tag

Ha babusgatni akarod a motort, akkor ilyen felhasználáshoz tökéletes az állófűtés

50.000Ft (!) jóváírás Gránit bank kétperces okostelefonos számlanyitáshoz, feltétel nélküli 0Ft/hó számlával. Mastercard Platinum bankkártya 2 évig ingyen. 500Ft PARKL kupon parkoláshoz. Raiffeisen ajánlókód számlanyitás akár +60k Ft. Revolut regisztrációhoz 8.000Ft tőlem. Privát üzenetben küldöm

(#2014) Qru válasza 8 (#2013) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nekem ez az elektromos, olajkádra szerelhető kontakt melegítő nagyon szimpi. Nem kell megbontani hozzá semmit a motorban vagy a vízkörben, csak 3-400W teljesítményű, tehát nem fogyaszt olyan sokat áramból sem és pincehőfokról kb 1 óra alatt 50 fokon van az olaj...

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#2015) molnarpeter


molnarpeter
nagyúr

VW 508 szabványt mihez hozták be, melyik motorhoz való? Van visszafelé kompatibilitás?:R

Qru: valószínű azért népszerűbb a vizes, mert jobb a hatásfok, fűtőszál közeget melegít, nem pedig öntvényt aztán kontaktban a kádat, ami a blokkot és azért az olajat is :)

[ Szerkesztve ]

(#2016) kisp113 válasza molnarpeter (#2015) üzenetére


kisp113
tag

Vigyázat!

Az 508.00 nem kompatibilis visszafelé, alacsony a hths!
Csak ott használható ahol kifejezetten ez az előírás, motorkód függő.

(#2017) Qru válasza molnarpeter (#2015) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

508 benzinesbe valo csak (2.0 tfsi). 509 meg dizelbe (3.0 CR).

Igen de nem jar semmifele megbontassap azert szimpatikus nekem de teny nem olyan jo a hatasfoka.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#2018) fixer92


fixer92
aktív tag

Hello

Van a családban két Toyota, amikhez szeretném kérni a tanácsotokat, hogy milyen motorolajat válasszak.
Toyota Avensis 2.0 D4-D 110Le T22 2003
Toyota Corolla 2.0 D4-D 116Le E12 2003

Eddig mindkettőben a következő volt:
Castrol Magnatec Diesel B4 10W-40

Ha megnézitek pl. ezen a képen, látható, hogy ez az olaj is az ajánlottak között van.

S bár online kalkulátorok szerint ez használható mindkettőhöz, több helyen is utánanéztem, és a Corollához pl. 5W-30-at ajánlanak.
Mivel jönnek a téli reggelek, így arra gondoltam, hogy a hígabb olajat könnyebben fel tudják szivattyúzni, s nem lenne olyan megerőltető a hidegindítás.

Mit gondoltok, érdemes átállni mindkettőnél 5W-30 olajra?
Jó az ami a másik ajánlott mindkét típushoz: Castrol Magnatec 5W-30 A3/B4 ?

Vagy maradjak a mostaninál? Esetleg mást válasszak? Márka szinten a Castrol-t favorizálom.

Kösz.
üdv.

"Victory loves preparation!"

(#2019) Qru válasza fixer92 (#2018) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen télre jobb választás az 5W30 de ha kopottabb már a motor akkor előfordulhat, hogy csipegetni fogja az 5W30-at. Szóval az ajánlott olaj jó lesz de ellenőrizd gyakrabban az olajszintet.

#nincsbennetarcsi

(#2020) fixer92 válasza Qru (#2019) üzenetére


fixer92
aktív tag

Okés, köszi a választ.
Ezek szerint akkor ez megfelelő, ilyent fogok vásárolni:
Castrol Magnatec 5W-30 A3/B4
Ha beválik, gondolom nyáron is maradhat ez a típus...

Viszont ha csipegetni fogja a csere után az 5W-30-at akkor a következő cserekor visszaálljak 10W-40 -re?

:R

[ Szerkesztve ]

"Victory loves preparation!"

(#2021) tibbike01 válasza fixer92 (#2020) üzenetére


tibbike01
őstag

Szerintem az 5w40 lenne a te olajod a Castrol palettájáról. :K

Mióta töltesz bele 10w40et?

[ Szerkesztve ]

(#2022) fixer92 válasza tibbike01 (#2021) üzenetére


fixer92
aktív tag

Miért lenne jobb az 5W-40?

Még a Corolla könyve is 5W-30 at ír.
Csak tudták, hogy miért ezt írták bele. :)

Amúgy mindkettőben már évek óta 10W-40 van. Csak év elején a nagy hidegben a Corolla nehézkesen indult s elkezdtem utánanézni, hogy mivel lehetne könnyíteni az indítás folyamatán, s most lenne ismét időszerű a csere.

"Victory loves preparation!"

(#2023) Qru válasza fixer92 (#2022) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nagyobb a melegoldali hőtűrése.

Szvsz felesleges. Egyrészt a gyártónál nehezebb okosnak lenni, másrészt a dízelek jó hatásfokúak ezért kevés hulladékhőt termelnek, így bőven elég bele a gyári ajánlású 5W30 (főleg télre). Nálunk a 2.0 TDI-be is 5W30 Castrol megy 10 éve és semmi baja. Gyári a motor és a turbó is.

#nincsbennetarcsi

(#2024) fixer92 válasza Qru (#2023) üzenetére


fixer92
aktív tag

Köszönöm ismét a választ, akkor az lesz.

Már csak ez a kettő érdekelne:
- Ha beválik, nyáron is maradhat ez a típus?
- Ha csipegetni fogja a csere után az 5W-30-at akkor a következő cserekor visszaálljak 10W-40 -re?

"Victory loves preparation!"

(#2025) Dluinet válasza fixer92 (#2022) üzenetére


Dluinet
nagyúr

az 5W40 mindig jobb mint a 10W40
egyformán 40-es olaj mindkettő, viszont az 5W hidegben nem dermed meg annyira, és hideg indításnál hamarabb van átolajozva a motor

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#2026) Qru válasza fixer92 (#2024) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen. Gondolom nem a Hungaroringre jársz csapatni +40 fokban. :D

Első lépésben akkor 5W40-re váltanék mert a 10W40-nél hígabb de az 5W30-nál vastagabb. Félő, hogy ha sokáig használtál 10W40-et akkor megkopott annyira a motor, hogy az 5W30 túl vékony lesz bele. De a puding próbája az evés. Ha nem próbálod meg sosem derül ki. :K

#nincsbennetarcsi

(#2027) fixer92 válasza Qru (#2026) üzenetére


fixer92
aktív tag

Sose lehet tudni :DDD

Akkor ez kellene?
CASTROL MAGNATEC 5W-40 A3/B4

Gondolom az nem gond, hogy ezt nem hozzák az online keresők, mivel ha jól értelmezem az 5W amúgy is ajánlott télre, nyáron nem oszt nem szoroz. A 40 pedig ugyan azt tudja mint a mostani nyáron.

Dluinet
Köszönet neked is.

[ Szerkesztve ]

"Victory loves preparation!"

(#2028) Qru válasza fixer92 (#2027) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen. :K

#nincsbennetarcsi

(#2029) Dluinet válasza fixer92 (#2027) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Castrol EDGE már minőségi olaj

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#2030) fixer92 válasza Dluinet (#2029) üzenetére


fixer92
aktív tag

Eddig a Magnatec-et nézegettem, az is megfelelő nem?
Illetve még annyit, hogy vannak ezek a minősítések.

A könyv API SL -t ír, míg a kinézett elvileg API SN.
Itt elnézve az SN az újabb. Érvényes, hogy az újabb jobb mint a régi, vagy pontosan olyant kell keresni amit előírnak?

"Victory loves preparation!"

(#2031) tibbike01 válasza fixer92 (#2030) üzenetére


tibbike01
őstag

Abba a 2003-as autóba, amibe eddig 10w40 volt töltve (és 200ezer+ km van benne) bőven jó egy 5w40 Magnatec. Ne agyald túl. :)

[ Szerkesztve ]

(#2032) eTrade válasza tibbike01 (#2031) üzenetére


eTrade
tag

És miért ne rakná bele a gyári ajánlott 5W30-as olajat? 200 ezer + km közel nem jelenti azt, hogy kopott lenne a motor. Jóval könyebben fog beindulni a motor téli fagyos időkben.

Szerintem is felesleges túl agyalni ezt, gyári ajánlás oszt csókolom. ;)

[ Szerkesztve ]

(#2033) kaszaking


kaszaking
tag

Motorolajnak mi a normális üzemi hőmérséklete?

(#2034) Motion_Blur válasza kaszaking (#2033) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Normál használat mellett 90-100 fok, de még a 120 fokkal sincs gond.

Nálam városi / közúti használat mellett 88-92, pályán 92-96 fok (1.2 TSI).

[ Szerkesztve ]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#2035) kaszaking válasza Motion_Blur (#2034) üzenetére


kaszaking
tag

Köszi a gyors választ :R

(#2036) bajaki


bajaki
őstag

Sziasztok!

Az olajshop.hu megbízható oldal?

(#2037) tabaga válasza eTrade (#2032) üzenetére


tabaga
tag

Rakhatja nyugodtan, de valószínűleg sok év alatt kidolgozta magának a helyet a 10w-40, így oda már kevés lesz az 5w-30. Ha már ilyen nagy a kísérletező kedv, akkor a helyében az egyikbe 5w-40-et, másikba pedig 5w-30-at tennék :)

(#2038) tboldi


tboldi
nagyúr

Olajcsere pipa. K Norbi bánatára nem lőttem egy képet sem, de ugyanaz került bele, mint januárban, úgyhogy visszakeresheti az akkorit, ha akarja. :P

Amúgy elég benzinszaga volt a réginek. :D

(#2039) K Norbi válasza tboldi (#2038) üzenetére


K Norbi
addikt

Hát igen.. :U

(#2040) K Norbi válasza tboldi (#2038) üzenetére


K Norbi
addikt

A Januári képet már láttam. [link] ;]

[ Szerkesztve ]

(#2041) Mágus2


Mágus2
Közösségépítő

10 000km

[ Szerkesztve ]

(#2042) tibbike01 válasza Mágus2 (#2041) üzenetére


tibbike01
őstag

Mekkora szűrő :Y milyen autóból jött? Biztos kedveli a földutat. :)

(#2043) 8 válasza Mágus2 (#2041) üzenetére


8
senior tag

10k km alatt nekem is így szokott kinézni, mind a levegőszűrő, mind a pollenszűrő, pedig nem járok földúton.

50.000Ft (!) jóváírás Gránit bank kétperces okostelefonos számlanyitáshoz, feltétel nélküli 0Ft/hó számlával. Mastercard Platinum bankkártya 2 évig ingyen. 500Ft PARKL kupon parkoláshoz. Raiffeisen ajánlókód számlanyitás akár +60k Ft. Revolut regisztrációhoz 8.000Ft tőlem. Privát üzenetben küldöm

(#2044) Mágus2 válasza tibbike01 (#2042) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

2.0tdi. Nem járok földúton. Ez a városi levegőtől ilyen. A sok smoke and charm. Ennek a szűrőnek elvileg 60k km a periódusa, de nem szeretnék ilyen szűrőt annyi km után látni.

[ Szerkesztve ]

(#2045) Qru


Qru
MODERÁTOR

Az enyémben még falevél is volt. :D

#nincsbennetarcsi

(#2046) tboldi válasza Qru (#2045) üzenetére


tboldi
nagyúr

Én csak kisebb rovartetemeket találtam. :D

(#2047) Roxbury


Roxbury
őstag

Ki milyen szűrőket szokott használni? Nekem most MANN van, de gondolkodtam a FILTRON-on is.

| Galaxy S23 | Watch5 Pro |

(#2048) Motion_Blur válasza Roxbury (#2047) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Sajátba Filtron, cégesbe Hengst - mindegyik hibátlan.

Mann, Mahle is jó, igazából ezek közül nem nagyon nyúlhatsz mellé.

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#2049) Qru válasza Roxbury (#2047) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nekem az ünneplősben Mann a köznapiban Filtron van évek óta. Egyikkel sincs gond.

#nincsbennetarcsi

(#2050) tibbike01


tibbike01
őstag

Persze olaj és üzemanyagszűrőből csak Mann vagy gyári!!

Vagy ti ezekből is az olcsóbbat veszitek?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.