Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-09-10 08:33:53

LOGOUT.hu

Motorolaj és szűrő topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3001) tboy93 válasza gzbotii (#3000) üzenetére


tboy93
nagyúr

Én a corsában váltottam 5w30 total 9000-ről 5w30 motul 8100-ra és érezhetően kevésbé zakatolt utána. Visszafele én nem váltanék.

(#3002) gzbotii válasza tboy93 (#3001) üzenetére


gzbotii
veterán

Volt Motul benne, de messze azt csipegette a legjobban.

Különbséget (előtte Mobil volt benne) nem vettem észre Motullal.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#3003) polonic


polonic
félisten

Renault 1,6 dci-ben Elf Fulltech FE 5W-30 (RN0720 szabvány) van használatban.
Igazából nincs baj vele.
Csak érdeklődnék, ha váltanék, akkor mire javasolt? Motul rn0720-as olaja? Más esetleg? Van itt tapasztalat ezzel a motorral és más olajjal?

És a korábban belinkelt Motul motortisztítót ismeritek, használjátok?

(#3004) DonThomasino


DonThomasino
veterán

A mostani API SN szint már magába foglalja
a korábbi SE vagy SF szintet ?
Szóval hogy a nagyobb mindigg jobb ? :)

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#3005) Qru válasza DonThomasino (#3004) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen, visszafelé kompatibilisek az API szabványok.

#nincsbennetarcsi

(#3006) BlacKSouL válasza DonThomasino (#3004) üzenetére


BlacKSouL
addikt

[link]

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#3007) x50benelli válasza gzbotii (#3000) üzenetére


x50benelli
csendes tag

Hi,
Ha megfelelt miért váltanál, ha a motult ette, akkor meg az alábbi a 2 között van viszkozitásban/árban:
ineo

(#3008) nyemi válasza gzbotii (#3000) üzenetére


nyemi
csendes tag

Ez a Total messze a legsűrűbb melegen(14.7 mm2/s-100°C-on) az összes 5w 40-es olajok között ,az adatlapja szerint. Azért nem ette, szerintem.

(#3009) Qru válasza gzbotii (#3002) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem az a jó olaj amit nem eszik a motor. Ha eszi és vastagabb olajat teszel bele csak ezért, azzal csak elodázod a problémát és egyben fokozod is, mert a vastagabb olajtól még jobban kopik hideg üzemben.

#nincsbennetarcsi

(#3010) tibbike01 válasza Qru (#3009) üzenetére


tibbike01
őstag

Mindenki ezt mondja! Ez így is van! Jó az elmélet, de mégis mindenki vastagabbat tesz bele, lehet én is azt tennék, ha enné az olajat a gép...

(#3011) gzbotii válasza Qru (#3009) üzenetére


gzbotii
veterán

Nem is azért raknám ezt újra, mert nem ette. Hanem középútnak találom a Mannol és a Motul között.
5W40 és az 505.00 szabványt is tudja, szóval rossz nem lehet...

Sok pálya miatt meg amúgy is fogyna, magas terhelésen mind...

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#3012) Qru válasza gzbotii (#3011) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jogos pályázol sokat és mivel a turbót is motorolaj hűti/keni kell oda az 5W40. :K

mod:

tibbike01: Attól függ, hogy mennyire hosszú távon tervezek a kocsival. Ha nem akkor én is vastagabb olajjal járatnám. Aztán eladni még a generál előtt. :D

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#3013) gzbotii válasza gzbotii (#3011) üzenetére


gzbotii
veterán

5W40 az előírás. :) Azt is kapja.

Nem azt csináltam/om, hogy 1L/1000km fogyás mellett kerül bele 10W45 vagy bármi, mert azt nem fogja enni...
Most fél liter fogyott 10.000 alatt. Motulbol több.

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#3014) Qru válasza gzbotii (#3013) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az semmi, annyit az enyém is megeszik Motulból.

#nincsbennetarcsi

(#3015) tibbike01


tibbike01
őstag

Hát vesszek meg de én még mindig Magnatec 5w40re esküszök. Eddig ez a legjobb olajom minden szempontból. Tudom és sajnos sokan lenézik őt.

Tulajdonságra kopp ugyanaz, mint az Edge, talán egy hajszállal kevesebb adalék lehet benne. Talán.

[ Szerkesztve ]

(#3016) Qru válasza tibbike01 (#3015) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az egyáltalán nem rossz olaj, nekem a Jazz-be az megy évek óta. :K

#nincsbennetarcsi

(#3017) K Norbi válasza Qru (#3016) üzenetére


K Norbi
addikt

Meg a fűnyíróba :DDD:DDD

(#3018) FoLey-v válasza K Norbi (#3017) üzenetére


FoLey-v
addikt

Csak a Castrol? ;]

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#3019) Qru válasza K Norbi (#3017) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az egy és ugyanaz. :D

#nincsbennetarcsi

(#3020) zsolt0638 válasza K Norbi (#2993) üzenetére


zsolt0638
tag

Akkó má inkább térgyepőni...😁

(#3021) DJ. Ru$y


DJ. Ru$y
félisten

Valaki ki tud segíteni egy kicsit?

VW 504.00 specifikációjú olajat kellene vásárolnom. Az alábbiak közül melyik az ajánlott inkább? (4.1 L kell elvileg a motorba.)

Motul Specific 504.00–507.00 5W-30 5 L
Castrol Edge Titanium FST 5W-30 LL 4 literes + 1 db 1 literes

Esetleg valami mást ajánlanátok? :R

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#3022) eTrade válasza gzbotii (#3000) üzenetére


eTrade
tag

Renault topic-ban egy kolléga 2.0 DCI motorba pont ezt az olajat tolta és nagyon elégedett volt vele: [link]
Szerintem nyugodtan tehetsz vele egy próbát, mert biztos nem rosszabb mint a Total. :)

(#3023) Qru válasza DJ. Ru$y (#3021) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Castrolt venném noha a Motul nagyon-nagyon jó de a Castrol az kvázi a gyári olaja a VW-nek, azzal tuti nem lősz mellé.

#nincsbennetarcsi

(#3024) tibbike01 válasza Qru (#3023) üzenetére


tibbike01
őstag

+ 1 a Castrolnak, szerintem nagyon jól kiegyensúlyozott, jól adalékolt vékony olaj, amit imádnak a VW motorok.

(#3025) eTrade válasza tibbike01 (#3024) üzenetére


eTrade
tag

Igen [link] ;]

[ Szerkesztve ]

(#3026) K Norbi válasza eTrade (#3025) üzenetére


K Norbi
addikt

Szutyok Golf 4 :DDD

(#3027) eTrade


eTrade
tag

Hmmmm... ez már nem is olajiszap, ez törökméz kéremszépen. :DDD

(#3028) sutszi válasza eTrade (#3027) üzenetére


sutszi
veterán

fincsi.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#3029) FoLey-v válasza eTrade (#3025) üzenetére


FoLey-v
addikt

Smoke Charm ;]

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#3030) kIsDe`


kIsDe`
tag

Sziasztok! Lett 2. autónak egy Audi A4 B5 1.9tdi AJM. Vissza olvastam és Mágus írta a mobil1 0w40 turbo diesel olaját. Leginkább városi autó lesz időnként autópálya. Erre a felhasználásra akkor nincs jobb opció ennél és teljesen megfelel?

(#3031) i-sti válasza kIsDe` (#3030) üzenetére


i-sti
senior tag

Ezt hozza a mobil keresője

Novum Forum Siculorum

(#3032) gzbotii válasza kIsDe` (#3030) üzenetére


gzbotii
veterán

TDI-be 5W40-et ajánlanak. Ha ez PD-s (és úgy nézem az), akkor az 505.01 szabványt kellene tudni.
Esetleg nézz be VAG topicba is.

(#3031) i-sti: AJM 85kW/115Le, rosszul írtad be.

Kicsit utána néztem, PD motorokba 5W40 az ajánlott, ami tudja az 505.01-et. és ez a legfontosabb.

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#3033) gzbotii válasza gzbotii (#3032) üzenetére


gzbotii
veterán

Még kicsit olvasgatva, az AJM Euro3, katalizátor, szóval nincs DPF, így az 5W30 nem tűnik nekem indokoltnak.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#3034) i-sti válasza gzbotii (#3032) üzenetére


i-sti
senior tag

Javítva:

Novum Forum Siculorum

(#3035) molnarpeter válasza gzbotii (#3032) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Egyetértünk, esetleg egy 0W40-et megnéznék, de ennyi :R

(#3036) gzbotii válasza i-sti (#3034) üzenetére


gzbotii
veterán

Sokkal jobb, PD motorba 0W30. :U

[link]
[link]

Szerintem azt a keresőt hanyagold inkább, gondolom te se örülnél, ha valakinek aztán ezért dől be a motorja... :U

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#3037) i-sti válasza gzbotii (#3036) üzenetére


i-sti
senior tag

Ez a mobil keresője. :R

[Mobil Super™ 3000 Formula LD 0W-30]

Ezt az olaja listázta ki, ami 506 01 szabványt tudja.

Net ezt mondja:

VW 506.01
These oils are especially for "Pumpe-Düse" (unit injector or "PD" engines) running on extended service intervals (30,000 - 50,000km / 24 months). Oil change is indicated by the electronic service indicator.

Oké, kiszállok a témából :R

Novum Forum Siculorum

(#3038) tibbike01 válasza i-sti (#3037) üzenetére


tibbike01
őstag

Az autó gépkönyve vagy egy-egy gyártó olajkeresője megbízhatóbb?

Miért akartok 0w30-at egy 2000es évek elején gyártott diesel motorba, amiben biztosan 200k+ km van és eddig soha nem volt bene 0w-s olaj. Még a gyárból sem 0w-el gurult ki.

Szerintem egy normális 5w30 vagy 5w40 tökéletes választás lenne. Pl Edge vagy ESP.

[ Szerkesztve ]

(#3039) molnarpeter válasza tibbike01 (#3038) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

PD érzékeny az olajra, én 30-asat nem tennék bele.

(#3040) Qru válasza tibbike01 (#3038) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ha csak a hidegoldali viszkozitást viszed le azzal bajt nem tudsz okozni. Előfordulhat, hogy jobban eszi majd a motor de azt a motor kopottság okozza, nem magának a konstrukciónak a hibája. Többnyire a kezelési könyvben azért nem szerepelnek 0W-s olajok ezeknél a régebbi autóknál, mert akkoriban még egyáltalán nem volt elterjed a 0W-s olaj.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#3041) BlacKSouL válasza tibbike01 (#3038) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Mindenképp az autó gépkönyve a kiindulópont. Ha 5W40 van benne megadva, mondjuk A3/B4 és SL minősítéssel, akkor ilyen kell bele, ha kell VW szabvány is, akkor meg azt is kell keresni.
Azt viszont érdemes megjegyezni, ha a 2000-es évek eleji gyártást felhozzuk, hogy hasznos lehet tételesen összehasonlítani (valahol meg is volt de nem találom), hogy egy 2004-es gyártású A3/B4 -04 olaj, és egy 2017-es gyártású A3/B4 -16 olaj tulajdonságai között milyen lényeges különbségek, változások vannak. Valamint jellemzően a 0W30-ak Group IV, míg az 5W40-ek Group III olajok. Ami nem feltétlenül jelent minden tekintetben előnyt, de azért nem árt tudni, hogy jellemzően milyen előnyei lehetnek/vannak egy G-IV olajnak a III-assal szemben.
Vagyis nem azt mondom, hogy egy 2004-es autóba mindenképp jobb választás az ACEA A3/B4-04, API SL, 5W40 ásványi bázisú olaj helyett az ACEA A3/B4-16, API SN, 0W30 szintetikus olaj, de az biztos, hogy a gépkönyvben szereplő, ott megadott szabványkövetelmények az akkori elérhető szabványverziókat veszi figyelembe, miközben az egyre szigorodó követelmények az újabb olajok esetében esetleg egy alacsonyabb viszkozitású olaj esetén is képesek teljesíteni az autógyártó által 2004-ben elérhető és figyelembe vett követelményeket.

mod: teljesen nyilvánvaló, hogy az A3/B4-04 5W-40 és az A3/B4-16 5W-40 között is jelentős változások történtek, az utóbbi javára, tehát konkrétan gépkönyvben megadott viszkozitástól nem eltérve is sokkal jobb minőségű olaj lesz a motorban, mint amit a 2004-es szabványok megköveteltek.

[ Szerkesztve ]

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#3042) tibbike01 válasza BlacKSouL (#3041) üzenetére


tibbike01
őstag

Egyetértek! De, az tuti, hogy a mai 0w-s menő olajokat nem a 2000-es évek elejei régi benzin motorokhoz fejlesztik...inkább a start-stop, hibrid és alacsony köbcentis turbósokhoz.

Az teljesen igaz, hogy egy mai 5w40-es olaj kenderbe veri a régi 5w40, de még lehet az 5w30-at is. Én most a legújabb dobozos Magnatec 5w40-et használom egy 2004-es Leonban és így 6000km után is azt mondom, hogy az eddigi legjobb olaj, amit használtam (Mobil, Total).

[ Szerkesztve ]

(#3043) BlacKSouL válasza tibbike01 (#3042) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Japán gyártók némileg kivételek. Ott már akkoriban is megvolt az igény a szűk illesztésekre, alacsony fogyasztásra és belső ellenállásra.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#3044) bul07 válasza BlacKSouL (#3041) üzenetére


bul07
nagyúr

És honnan lehetne megnézni hogy mondjuk 2005-ben milyen tulajdonságai voltak a olajaknak

Mert nekem 2005-ös PD TDI van gépkönyvébe csak annyi van hogy 505.01 de hogy azon belül mi
Touran 1.9 (BRU)

És mióta a családban van (kb 45e Km) 0W30 as olajat kap, több mint fél éve én használom
Én főleg rövidebb távokon 25Km alatt, sok a "hideg" üzem
De én nem megyek sokat egy év alatt ha összejön 6-7e Km (ahogy számolom)

Ilyen van benne
Castrol EDGE 5W-30 C3 [link], Adatlapok [link], [link]

Következőleg is ugyan azt az olajat terveztem mert ezt megtudom venni nagyon jó áron(fél áron)
Tudom hogy 5W40 ajánlanak sok helyen, de ahogy írtad lehet hogy a mostani 5W30-as tud annyit mint a 2005 szabvány szerinti 5W40-es,
Vagy rosszul logikázok

Most a létező összes helyen megnéztem kocsimhoz és ezt találtam de ez is németül van nem igazodok el rajta

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#3045) gzbotii válasza bul07 (#3044) üzenetére


gzbotii
veterán

Én most cseréltem olajat, Total ment bele újra, 6.300Ft volt az 5 liter.
Motulon is gondolkodtam, következőleg az megy bele szerintem - az is kijönne max 12.000ből.
Szűrőkből minden Mannfilter, mert az a gyári minőség, ha egy kicsivel jobb, mint a 400Ft-al olcsóbb akármi, nekem megérte.
Ha azért raksz bele olyan olajt, mert az olcsóbban kapod, éves szinten spórolsz vele nagyon max 6000Ft, és ezt egy PD TDI-nél, akkor én nagyon megnézném, hogy megéri-e esetleg, vagy aztán lesz egy gazdasági totálkar és bele kell lökd a Sebes Körösbe.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#3046) BlacKSouL válasza bul07 (#3044) üzenetére


BlacKSouL
addikt

[link]
[link]

Volt valahol egy összehasonlító grafikon is hogy vizuálisan lehessen látni a fontosabb tulajdonságokat, de azt már nem találom.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#3047) bul07 válasza gzbotii (#3045) üzenetére


bul07
nagyúr

Enyémbe nem jók a linkeltek, nem 505.01 minősítésűek

Ahogy nézed a táblázatot a 5W30-ad is szerepel, bár nem teljesen vágom miért van olyan sok fajta
Ha jól tudom a 40-es részének akkor van szerepe ha valaki nagyon sokat magas tempóban autópályán használja a kocsiját, nagy fordulat, hogy a bütykös tengely ne kopjon annyira
De biztos lesz itt aki pontosabban tudja

5W40-be nem sok 505.01 olaj van(Amit meg is vennék)
[link], [link]

Total-t nem komázom édesapám WV kocsijában azt jobban ette mint a sima zöld Castrol-t, szemre is mintha más lett volna

Na meg még egy dolog hogy 2005-ben milyen olaj volt az elterjedtebb ajánlott, ásványi, fél szintetikus, szintetikus
Mert ugye én is már szintetikus olajat teszek bele, ami jobb tulajdonságokkal bír mint egy fél szintetikus

(#3046) BlacKSouL

Fentebbi képből neked mi jön le mi a gyári viszkozitás ajánlás a kocsihoz, miért említenek ilyen sokfajta olajat?

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#3048) Zizmand válasza bul07 (#3047) üzenetére


Zizmand
aktív tag

Nekem a héten lesz olaj csere PDTDI-be, nekem is 505.01-es kell, én ilyen olajat vettem: [link]
Ezt a Fuchs GT1-et most rakom 3. alkalommal a kocsiba, én meg vagyok vele elégedve.

Előtte próbáltam már mindkét általad linkelt olajat, a Castrolt és a Motult is, de a Castrolt csipegette, a Motul meg drága, így maradtam a Fuchsnál. :D

[ Szerkesztve ]

(#3049) Tomi0703


Tomi0703
őstag

Hali!

Faternak rendelnem kellene olajat a kocsijába. Toyota Hiace (2,4 szívódízel, 75 lóerős változat, 2L motorkód, 2000-res évjárat). Könyve nincs meg. Milyen olajat kellene beletenni? Vagy milyen szabványt teljesítsen az olaj? Ha jól tudom világ életében 10W-40-et kapott.

(#3050) bul07 válasza Zizmand (#3048) üzenetére


bul07
nagyúr

Erről az olaj márkáról még nem is hallottam, senki nem használ a környezetembe ilyen márkát

Nekem vagy 1deci fogyhatott a legutóbbi csere óta olyan 2500Km alatt

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.