Hirdetés

2024. május 25., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Okos Otthon összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49552) dbius válasza 4D4M (#46945) üzenetére


dbius
veterán

Én most jutottam oda, hogy rászántam magam az esphome frissítésre, így most köszönöm meg, hogy felhívtad erre a figyelmünket! :R

Eddig 2023.08.2 volt fent mindegyik eszközömön, ma kerítettem sort a frissítésre és egyenként végigmentem mindegyiken (9 db van jelenleg, 1 slimmelezer+, 2 jelenlét érzékelő és a többi wemos d1 mini + bme280 hő és páratartalom mérők).

Emlékeztem az írásodra, és mivel a mostani 202312 esphome frissítés pedig az entitásnevekkel variált, ezért ez utóbbiak rendezésével kezdtem:

A 202312-es frissítés csak azokat az entitásokat érinti, ahol a yaml config fájlokban "friendly name" is van megadva és van benne magyar ékezetes karakter. Ki kell venni a friendly name elnevezéseket (vagy ékezet nélkülire cserélni) és a sima "name"-t kell használni entitás nevekhez (ebben az esetben a magyar ékezetes karaktereket jól cseréli ékezet nélkülire!) Forrás: FB HomeAssistannt csoportból [link]

A fentiek alapján módosítgattam a konfigokat, majd utoljára hagytam a slimmelezert, mert az volt számomra a legcinkesebb, egyrészt az entitásnevek, másrészt a 202309 könyvtárstruktúra változása miatt (illetve van pár segédentitásom, ami a slimmelezer entitásokra alapul). Végül sikerült szerencsére elsőre jól módosítani mindent és nem volt vele bajlódás, megy tovább szépen a frissítés után :C

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.